Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Árutőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2009-09-17, 08:53   #1 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 56
Hírnév szint: 9
Jegesmaci a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Árutőzsdei Trading room

Sziasztok, arra gondoltam, hogy ha ez érdekel valakit rajtam kívül, akkor lehetne egy szobája az árutőzsdének is, ahol megvitathatnánk a chartokat, fundamentumokat, tippeket, ötleteket, trükköket, stratégiákat. Afféle trading roomként akár. Mit szóltok?
Jegesmaci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-09-25, 10:25   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 453
HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Jegesmaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok, arra gondoltam, hogy ha ez érdekel valakit rajtam kívül, akkor lehetne egy szobája az árutőzsdének is, ahol megvitathatnánk a chartokat, fundamentumokat, tippeket, ötleteket, trükköket, stratégiákat. Afféle trading roomként akár. Mit szóltok?
Udv Jegesmaci,

Idonkent bekontarkodok, hogy legyen egy kis elet a topikban Kesobb felrakok par grafikont nehany megjegyzessel. Jelenleg csak az oktoberi NGas poziciom fut 2.780-tol. Nem sok izgalmas tortenik vele. A tobbi piacon nem sok mindent lattam az utobbi idoben ami engem erdekelne.

Veled mi a helyzet?

HWT
HWTrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2009-09-25, 17:12   #3 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Én elég sok mindent láttam mostanában, de mondjuk én daytradelek, úgyhogy többminden érdekel. Ma pl. decemberi kakaóra és novemberi Robusta kávéra utaztam, elég jól bejött... Meg van egy pár napja tartó longom londoni takarmánybúzára novemberi szállításra 95,5-től.
Régi 2009-09-25, 17:14   #4 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Különben elég egyszerü stratégiával tradelek. Minden reggel megkeresem azokat a termékeket amik range-ben vannak egy ideje, berajzolgatom a sávokat, kitörési szinteket, aztán megvárom még kitör, visszatesztel, belépek, tolom a stopot pluszba és nap végén legkésőbb általában zárok is. Amióta ezt csináltam nem volt vesztő hetem, csak egyszer.
Régi 2009-09-25, 17:14   #5 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Persze ehhez az is kell, hogy a vesztő pizikból fél óra alatt max kiszállok.
Régi 2009-09-25, 18:37   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 453
HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.HWTrader elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Jegesmaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Különben elég egyszerü stratégiával tradelek. Minden reggel megkeresem azokat a termékeket amik range-ben vannak egy ideje, berajzolgatom a sávokat, kitörési szinteket, aztán megvárom még kitör, visszatesztel, belépek, tolom a stopot pluszba és nap végén legkésőbb általában zárok is. Amióta ezt csináltam nem volt vesztő hetem, csak egyszer.
Tuti egyszeru es robosztus rendszer. Milyen idobeosztast hasznalsz?
HWTrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-09-30, 09:42   #7 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
HWTrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tuti egyszeru es robosztus rendszer. Milyen idobeosztast hasznalsz?
Általában órást vagy félórást, de vannak termékek, amikben kisebbet is. Nagyobbat soha.
Régi 2010-03-30, 13:15   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Alleexander

Alleexander: ide már nem nagyon írogatsz, mi újság? Megmondom őszintén csak arra vagyok kiváncsi van e olyan szerencsés aki ilyen kamikaze stílussal túléli valameddig.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-18, 15:09   #9 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Alex ide nem is írogatott nem? vagy csak ki lett moderálva? Na jó, nem gonoszkodom...
Régi 2010-11-15, 19:06   #10 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 13
kipe001 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szevasztok

Valaki foglalkozik árutőzsdével?
kipe001 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-22, 21:22   #11 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
Hírnév szint: 7
StopHunter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.StopHunter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

futureseket már viszonylag ritkán kötök csak (de anno volt az is), inkább árupiaci CFD-t.
StopHunter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-30, 13:21   #12 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
gulb a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok..

Nagyon leult ez a topic.. mi az oka, hogy kifejezetten arutozsdevel kapcsolatosan nem talalok jo topicokat?

Demo szaml elkezdtem ismerkedni az arutozsdevel mert reszvenypiac beszukulese utan gondoltam uj vizekre evezek.. egyenlore nem sok segitsegem van.

Javaslatok tippek trukkok?

elore is koszi
gulb nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-30, 17:25   #13 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
Hírnév szint: 8
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
gulb eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok..

Nagyon leult ez a topic.. mi az oka, hogy kifejezetten arutozsdevel kapcsolatosan nem talalok jo topicokat?

Demo szaml elkezdtem ismerkedni az arutozsdevel mert reszvenypiac beszukulese utan gondoltam uj vizekre evezek.. egyenlore nem sok segitsegem van.

Javaslatok tippek trukkok?

elore is koszi
Sok forexbrókernél lehet kereskedni CFD-kel. Az ugyanaz, mint a tőzsdén az árutőzsde, csak a tőkeáttét más. Az elemzést pedig ugyanúgy ellehet végezni, mint deviza esetén.
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-18, 15:48   #14 (permalink)
Szenior tag

Hely: Jelenleg Győr.
Összes hozzászólás: 118
silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
kipe001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szevasztok

Valaki foglalkozik árutőzsdével?
Sziasztok.
Már látom rossz helyre kezdtem írni ezzel kapcsolatban.

Adnék egy esélyt az árutőzsde felélesztésére Jelentkező ?
silverspeed nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-20, 14:52   #15 (permalink)
Szenior tag

silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
silverspeed eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok.
Már látom rossz helyre kezdtem írni ezzel kapcsolatban.

Adnék egy esélyt az árutőzsde felélesztésére Jelentkező ?

Sziasztok!
Látom magamban vitázom le akkor a kereskedést.

Arra jutottam, hogy beszállok az olaj esését célzó kereskedésbe( Shortoltam).
Mai nap már alakul a helyzet. A certifikát értéke 19%-os pluszt mutat csak a mai napra.
Tisztában vagyok vele, sőt ez az egyik alapszabályom, hogy csak akkor beszélek tényleges nyereségről / vagy veszteségről ha már eladtam a papírokat. De megint tartottam egy laza 5 perces szünetet

Ezenkívül még amit hasznosnak ítéltem végig követni az a gyapjú, ezüst , és talán az arany. Mindegyikből lehet hasznot kihúzni akár napi szinten is.

sok sikert mindenkinek.
üdv
Régi 2011-01-21, 08:16   #16 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
ultrakezdő a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!
Látom magamban vitázom le akkor a kereskedést.

Arra jutottam, hogy beszállok az olaj esését célzó kereskedésbe( Shortoltam).
Mai nap már alakul a helyzet. A certifikát értéke 19%-os pluszt mutat csak a mai napra.
Tisztában vagyok vele, sőt ez az egyik alapszabályom, hogy csak akkor beszélek tényleges nyereségről / vagy veszteségről ha már eladtam a papírokat. De megint tartottam egy laza 5 perces szünetet

Ezenkívül még amit hasznosnak ítéltem végig követni az a gyapjú, ezüst , és talán az arany. Mindegyikből lehet hasznot kihúzni akár napi szinten is.

sok sikert mindenkinek.
üdv

Bár velem egyelőre nem nagyon lehet még vitázni, mert még nem vagyok azon a szinten, de azért csatlakoznék.
Építő jellegű hozzászólásra egyelőre ne számíts, de szívesen leírom az eddigi kevéske tapasztalatomat.
Aranyat, olajat figyelem. (ill. egyelőre csak bírka módjára megyek a tömeggel )
Arannyal tegnapra csináltam úgy 30% mínuszt magamnak (az össztőkémre nézve), mivel nem raktam be stoppot. Szerencsére csak demóban. A dolog szépsége, hogy előző nap ugyanez az összeg még pozitív előjellel szerepelt. Ez van.
Tegnap viszont kerestem vele 10%-ot. De bátortalan voltam és csak keveset vettem, így a szálmám végeredményén nem sokat javított.
Eddigi megfigyeléseim szerint az arany elég jól mozgolódik napon belül, érdemes figyelni, elég jó pozikat lehet kifogni.
ultrakezdő nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-21, 12:52   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ultrakezdő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bár velem egyelőre nem nagyon lehet még vitázni, mert még nem vagyok azon a szinten, de azért csatlakoznék.
Építő jellegű hozzászólásra egyelőre ne számíts, de szívesen leírom az eddigi kevéske tapasztalatomat.
Aranyat, olajat figyelem. (ill. egyelőre csak bírka módjára megyek a tömeggel )
Arannyal tegnapra csináltam úgy 30% mínuszt magamnak (az össztőkémre nézve), mivel nem raktam be stoppot. Szerencsére csak demóban. A dolog szépsége, hogy előző nap ugyanez az összeg még pozitív előjellel szerepelt. Ez van.
Tegnap viszont kerestem vele 10%-ot. De bátortalan voltam és csak keveset vettem, így a szálmám végeredményén nem sokat javított.
Eddigi megfigyeléseim szerint az arany elég jól mozgolódik napon belül, érdemes figyelni, elég jó pozikat lehet kifogni.
A vitát csak amolyan idézőjelek között értettem, nem szeretnék vitázni
Hát akkor nincs más hátra, hogy kiválj a tömegből, és magad feje után menj Én sem azért jutottam arra, hogy shortolok, mert azt mondták nekem.. Gondolkodtam, elmélkedtem, elemeztem sacper kábéra, és úgy éreztem itt az ideje, hogy belevágjak egy kis csökkenésre. (Meglehet szerencse de) bejött.

Már egy pillanatra megijedtem, de örülök csak demon következett be a baj.
Mindig megkapjuk ugyanazt a leckét míg meg nem tanuljuk. Utána jön a következő lecke és így tovább.. Stop lost néha kimarad nálam is, de általában csak akkor ha pont végig követem a kereskedést. Ha akár pár percre nem tudok ránézni, akkor már állítok be egy szintet, aminél tovább nem vagyok hajlandó menni.

Az arany nagy sláger volt tavaly. Sőt meglehet idén is marad , elvégre amikor kezd esni a piac, olyankor "biztos" hely. Legalábbis én erre a következtetésre jutottam. Bár attól még bármi megtörténhet persze.

üdv
Régi 2011-02-21, 11:38   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az olaj árak megint elindultak felfele, szerencsére, az árral egy irányba tartok
Aki konkrétan tud árukkal is kereskedni annak érdemes lehet a gyapot, ezüst, arany megfigyelése is.

üdv
Régi 2011-04-18, 09:31   #19 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 16
Luckyshadow a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Az olaj árak megint elindultak felfele, szerencsére, az árral egy irányba tartok
Aki konkrétan tud árukkal is kereskedni annak érdemes lehet a gyapot, ezüst, arany megfigyelése is.

üdv
Én sem éles számlán kereskedek egyelőre, bár már nagyon közel vagyok a számlanyitáshoz, de az ezüsttel eddig nagyon sokat kerestem. Sztem nagyon szépen trendel. 2-3 hetente szépen korrekcióz és tovább emelkedik. Az egyetlen jel, ami óva in, hogy az emelkedés fokozatosan gyorsul, de én úgy látom, hogy még messze van a tetejétől. Swingben kis relativ kis poziciókkal is 1000€+-os nyereségeket lehet csinálni 1-200 pontos emelkedéssel. Pont attól tartok, hogy mire az éles számlán kezdek, addigra megáll és elkezd sávozni, akkor ugyanis újra kell majd gondolnom a stratégiámat.

Egyébként nem is akarom megtippelni a tetejét, mert csak bukok, inkább szépen megyek felfelé zárok 1:5 RR-nél és nyitok minden (általam felismerhető korrekció utáni támasznál)... Szépen bejön...
Luckyshadow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-18, 12:00   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Luckyshadow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én sem éles számlán kereskedek egyelőre, bár már nagyon közel vagyok a számlanyitáshoz, de az ezüsttel eddig nagyon sokat kerestem. Sztem nagyon szépen trendel. 2-3 hetente szépen korrekcióz és tovább emelkedik. Az egyetlen jel, ami óva in, hogy az emelkedés fokozatosan gyorsul, de én úgy látom, hogy még messze van a tetejétől. Swingben kis relativ kis poziciókkal is 1000€+-os nyereségeket lehet csinálni 1-200 pontos emelkedéssel. Pont attól tartok, hogy mire az éles számlán kezdek, addigra megáll és elkezd sávozni, akkor ugyanis újra kell majd gondolnom a stratégiámat.

Egyébként nem is akarom megtippelni a tetejét, mert csak bukok, inkább szépen megyek felfelé zárok 1:5 RR-nél és nyitok minden (általam felismerhető korrekció utáni támasznál)... Szépen bejön...
Helló
Én több demo számlán és egy éles számlán követem az eseményeket.
Én arra jutottam, hogy főként akkor veszek, eladok, ha gyanúsan "alacsony" vagy "tetőponton" van a körülményekhez képest(élesben). Demo számlákon pedig mindenféle jel tesztelésekre belépek, hogy tudjam hó végén ellenőrzésekre, hányszor érdemes kereskedni vele.
Ha jól értem, az a stratégia amit kidolgoztál , nem lesz jó oldalazásra, akkor keresel más instrumentumot. Sőt! Már most is nézhetsz több hasonló trendszerűt.
üdv
Régi 2011-05-01, 16:07   #21 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
StopHunter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
futureseket már viszonylag ritkán kötök csak (de anno volt az is), inkább árupiaci CFD-t.
Tudnátok jó brókereket mondani CFD kereskedésre??
  Válaszol idézettel
Régi 2011-09-09, 19:24   #22 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 18
For-FOREX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Él még valaki aki árutőzsdézik?
Kihalt ez a téma?
Én most kezdek demo szlával.

Üdv.
For-FOREX nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
árutőzsde, trading room

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 20:46 , a GMT +1 időzóna szerint.