Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Árutőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2009-11-22, 18:16   #1 (permalink)
GSz
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
GSz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Befektetési arany

Érdekelne a véleményetek a befektetési arany vásárlással kapcsolatban. Olyasmire gondolok, mint az aranypiac.hu által kínált aranyak, talán azon belül is a Bécsi Filharmonikusok.

Tudom, hogy ez nem egy olyan hatalmas hozamot produkáló befektetés, de vitathatatlan, hogy az aranytartalék fizikai megléte egyfajta biztonságot ad, bármi történjen is.
GSz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-03, 11:17   #2 (permalink)
Új tag

Botond logója

Összes hozzászólás: 16
Hírnév szint: 8
Botond már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Botond már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kedves GSz!

Az arany fizikai léte tényleg megnyugtató. De csak egy portfolioban! Nem érdemes egész vagyont aranyba sem fektetni, mint ahogy semmi másba sem. A lényeg mindig, hogy több részre kell osztani.
Egyébként az arany árfolyama eléggé magasra emelkedett most, és nem biztos, hogy a legmegfelelőbb pont a "beszállásra". Bár tudom, hogy itt teljesen másfajta pozíció nyitásról van szó.
Olvassátok el az írásom: http://www.tozsdetanoda.hu/category/elemzesek/

Viszont egy dolgot ne feledj! Az aranynak van egy nagy hátránya: ha esetleg kirabolnak, akkor azt már soha nem kapod vissza, mert nagyon egyszerű eltüntetni. Nincs benne semmilyen azonosító ami egy beolvasztás után is megmaradna...
Régi 2010-01-12, 09:41   #3 (permalink)
Szenior tag

Hely: Győr
Összes hozzászólás: 123
calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
GSz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekelne a véleményetek a befektetési arany vásárlással kapcsolatban. Olyasmire gondolok, mint az aranypiac.hu által kínált aranyak, talán azon belül is a Bécsi Filharmonikusok.

Tudom, hogy ez nem egy olyan hatalmas hozamot produkáló befektetés, de vitathatatlan, hogy az aranytartalék fizikai megléte egyfajta biztonságot ad, bármi történjen is.
Szerintem nézz utána az egyre terjedő tungstenes hamisítással kapcsolatos pletykáknak. Könnyen meglehet, hogy most balekvadászat folyik a botrány kipattanása előtt.
calen nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-02-21, 23:09   #4 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 56
Hírnév szint: 9
Jegesmaci a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok. Szerintem ha már arany, akkor érdemesebb azzal az árutőzsdén foglalkozni. Ez a befektetési arany dolog nekem elég átverés szagú...
Régi 2010-03-06, 09:50   #5 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
happybrotha a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szeva Mindenkinek! Mostanában én is elmerültem az arannyal kapcsolatos témában, és találtam egy elég jó oldalt. Az általuk kínált arany elég drága és ráadásul MLM-ben is működnek, de a blogjuk nagyon hasznos infókat (referenciákkal) tartalmaz az arannyal és az ezüstel kapcsolatban is.

http://www.goldandcashflow.com/golden-arany-blog/
happybrotha nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-12, 19:44   #6 (permalink)
Új tag

Mesterlovesz74 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
GSz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Sziasztok!

A befektetési arany, például az aranyérmék, jó és időtálló befektetés, azonban az a hátránya, hogy több évnek (évtizednek) kell eltelnie, hogy valóban nagy nyereséget érjél el vele, tehát nyugdíjalapnak kiváló. Ezt most teljesen komolyan mondom.
Más, érdemes aranyat vásárolni, de szerény véleményem szerint nem fizikális formában, inkább úgy mint egy részvényszámlával a részvényeket, hogy ne jelenjen meg fizikális formában nálad.
Hallottam már több előadás az aranybefektetésekkel kapcsolatban és sok ellenvéleményt is. A saját véleményem a következő: Ha valami hatalmas válság lesz nálunk és a környező országokban, akkor jó, ha van aranyunk, akár fizikális formában akár "aranyszámlán". Ha olyan hatalmas a válság, hogy ennivalóért ölik egymást az emberek, akkor egyszerűen el kell menni egy olyan országba, ahol nincs válság, vagy csak kisebb mint nálunk és ott a megvett aranyból kivárni amíg elmúlik a baj.
Ha világméretű válság van, akkor teljesen mindegy, hogy kézben van az arany vagy egy páncélteremben több ezer kilométerre, mert akkor a társadalom alapjaiban fog újjászerveződni és ez akár évtizedekig is eltarthat, de szerintem ilyen hatalmas válságot nem érdemes vizionálni, mert megjósolhatatlan, hogy akkor minek lesz értéke (az élelmiszeren és a vizen kívül).

Akit foglalkoztat az arany vásárlás, befektetés gondolata, nézze meg az oldalamat: www.aranyextra.com.
Ezen az oldalon nagyon sok információt összegyűjtöttem, a regisztrált tagoknak pedig egy jól jövedelmező befektetési ajánlatot is kínálok.
Mesterlovesz74 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-23, 12:37   #7 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
futurestrader a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

véleményem szerint annak érdemes fizikai aranyat vennie, aki nagyobb tételben gondolkodik. mert ugye azt utána valami biztos helyen tárolni is kell, (az ágy alatt nem a legmegfelelőbb) annak pedig költsége van stb...

szerintem ha valaki aranyba szeretne befektetni arra a legegyszerűbb még mindig ha vagy valami arany etf-et vesz, vagy akár határidős kontraktust.

nekem is van aranyam, határidős. Likvid, kicsi bid-ask a piacon, nincs tárolási költség, ha kell tovább görgetem a pozit, és a brókeri kötésköltésgen kívűl nincs más kiadás (persze a roll-on lehet kicsit bukni).

én nem adnám a pénzemet oda másnak azért hogy az vegyen belőle aranyat, vagy valami arannyal kapcsolatos izét jó magas jutalékért.

ez persze az én magánvéleményem, lehet ellentmondani
futurestrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-18, 12:44   #8 (permalink)
Új tag

TopBroker a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Gyerekek, óvatosan a tanácsokkal. Ok, hogy a magánvéleményedet írod le, de azért veszélyes ez, mert mindannyian mások vagyunk, más célok vezérelnek, stb. Én azt gondolom és a több évtizedes befektetési tapasztalatom ezt igazolja vissza, hogy ha valamilyen befektetési formát nem ismersz, igyekezz azt megfelelően átlátni, tanulmányozd az adott témát, kérd ki mások tapasztalatát, ezeket vesd össze saját személyiségeddel és céljaiddal és így hozd meg a döntésedet.
Arany etf-el jó kereskedni, de ha valaki az inflációtól fél, illetve nem bízik már a különféle papír alapú befektetésekben, akkor a fizikai arany a jó választás. Hangsúlyozom tájékozódni kell!!!
Egyébként, ha már e témában ajánlanom kellene, akkor én ezeket a linkeket dobnám be, vettem a cég (Swiss Finance Zrt) segítségével aranyat és flottul zajlott minden, illetve szintén kiválló infókat lehet találni a honlapjukon:
http://swissfinance.hu/cikkek-erdeke...efektetesi-abc
http://swissfinance.hu/befektetes/be...-fizikai-arany
TopBroker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-01, 15:22   #9 (permalink)
Új tag

pezso a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem az ősidök óta a legjobb befektetési lehetőség, persze tény, hogy ez egy hosszabb távú befektetés.
Ajánlommindenkinek, de tényleg nézzetek utána, hogy ki-mit-mikor-honnan.
Nekünk szeptembertől indúl minden hét bizonyos napján a befektetői klubbunk.
Mindenkit sok szeretettel várunk.
e-mail címem:anyagifuggetlenclub@gmail.com
Egy megjegyzés még gyorsan, az otthontárolással kapcsolatosan.
Abban az esetben, ha csak papír alapon kereskedsz az arannyal az egy esetleges krach bekövetkezésekor, mit ér?
Amennyiben arany az legyen nálad, csak te tudod, hogy hol van!
Érdemes kicsi tömböket vásárolni.
Mindenki tudja, hogy a lufi nem sokáig bírja tovább!!!!
üdv mindenkinek Zsolt!!!
A klubba csak meghívásos alapon lehet részt venni, ennek feltétele, hogy jelentkezz a fenti e-mail címemen.nevedet add meg.
minden érdeklődöt meghívunk, minden alaklommal más és más befektetési stratégiáról tartunk előadást!!!
még kérném, hogy írd meg, hogy vállalkozásban dolgozol-e vagy alakalmazottként!!!
pezso nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-02, 12:00   #10 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

"Abban az esetben, ha csak papír alapon kereskedsz az arannyal az egy esetleges krach bekövetkezésekor, mit ér?
Amennyiben arany az legyen nálad, csak te tudod, hogy hol van!
Érdemes kicsi tömböket vásárolni."

Persze! Fizessük meg a vétel-eladási spreadet, ami esetenként a 10%-ot is elérheti? Fúrassuk meg a tömböt, hogy nem hamis-e? Béreljünk trezort vagy kössünk otthonra drága biztosítást?
Nagyon jó üzlet ez a közvetítőknek, de nam az ügyfélnek.

Egy krach nem úgy néz ki, hogy az összes tőzsdei elszámolóház fizetésképtelen lesz holnapra.
Amennyiben valaki tényleg armageddonra készül, akkor nem biztos, hogy a pénzének értékmegőrzése ugyanannyira prioritást élvez (pl. ha az utcán lőnek és férfiakat, nőket egyaránt katonának soroznak). De gondolom, egyesek azt képzelik, hogy az arany ilyen esetben is jól jön: "nem baj, majd egy kicsit lefaragok a tömbből és elcserélem élelemre, gyógyszerre"
Erre az esetre is megvannak a befektetési eszközök és az nem az arany.

Szerintem aki aranyban gondolkodik, ossza el a pénzét aranyfedezeti befektetési alapokba, árutőzsdei kontraktusokba. Ez a legolcsóbb módja és így még talán nyerhet is. Aki pedig fizikailag veszi meg, számoljon azzal hogy a vételt követően kb. 5-10%-ot azonnal bukott.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-15, 09:40   #11 (permalink)
Adminisztrátor

Összes hozzászólás: 376
Hírnév szint: 10
harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Gondoltam érdekességképp megírom, hogy a napokban indult a témában egy lap.hu oldal: http://befektetesi-arany.lap.hu/

Befektetési arannyal foglalkozóknak hasznos lehet.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 14:43   #12 (permalink)
Új tag

ombenza a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nagyon sok okos dolog mellett több felettébb érdekes dolgot is olvastam! Pl: az arany az legyen nálad! Nos ez akkor igaz, ha ékszerről beszélünk. A befektetési arany ne legyen nálad, abból sok károd származhat. 1. megsérül a csomagolása és ez kb. az aranyad értékének a 10-15%-ába kerül. Ugyanis a legapróbb sérülés után azonnal bevizsgálják, ha értékesíteni szeretnéd! Ez pedig nincs ingyen! 2. ellophatják és akkor mindent elveszítesz! Egyébiránt ha már arany akkor csak fizikai arany. Az egyetlen dolog ma amivel nem lehet veszíteni, feltéve, hogy valóban aranyat vettél. Ezért csak megbízható helyről vásárolj.(Good Delivery lista)
ombenza nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-21, 13:25   #13 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 14
Hírnév szint: 7
paradicsom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

az egyes országok aranytartalékai.. érdekes táblázat http://www.tozsdevilag.com/ no comment
paradicsom nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-24, 17:27   #14 (permalink)
Kitiltott

Összes hozzászólás: 157
Alapbeállítás

Atya, világ, mi lett az arannyal, és az ezüstel, hogy ekkorát zuhantak az elmúlt 3 napban? Az aranynál nem fordítottan kéne arányosnak lennie a jelen gazdasági helyzettel? Megszűnt az aranynak a biztonságos menedék szerepe? Vagy ez csak egy elég nagy korrekció volt a piacon?
Nufy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-26, 09:40   #15 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 82
Mag28 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Elkezdtek profitot realizálni. Azért tudni kell, hogy ha valamit csak a spekuláció hajt és nincs mögöttes érték, akkor ott lehetnek nagy meglepetések.

Egy felezést is meg lehetne magyarázni logikusan az arany piacán, pont mint egy duplázást.
Mag28 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-27, 15:17   #16 (permalink)
Új tag

tóninéni a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

"Egyébiránt ha már arany akkor csak fizikai arany" Erről még nem tudtak meggyőzni. A 30ezer forintos spread iszonyú sok. Mi a baj a tőzsdei arannyal, pl. 1:1-es tőke áttételnél 50 centes spread-del? 5 mp alatt eladod-veszed otthonról. De most tényleg.
tóninéni nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-26, 14:26   #17 (permalink)
Új tag

Tomi80 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás befektetési arany

Minden képen csak fizikálisan érdemes szerintem aranyat vásárolni, elektronikus jelekkel semmit nem ér az ember, ha baj van. Ráadásul minnél kisebb kiszerelésű aranyad van, annál jobban jársz a későbbiekben. Erről találtam is 1 jó leírást :
Óriási tévhitek az aranyról
http://www.arany9999.eu/pages/show/1...ek_az_aranyrol
Tomi80 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-28, 07:12   #18 (permalink)
Új tag

SmokeDT a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Fizikális formában is lehet gyorsan nyereséghez jutni, csak a megfelelő időben kell venni. Nekem például volt szerencsém az Októberi beesésnél vennem befektetési aranyat, majd két héttel később már vissza is adtam, persze jóval drágábban Itt az éves grafikonon jól látszik, hogy az egyenletes emelkedést milyen hirtelen töri meg a beesés, általában ezt mindig korrekció követi, és megy tovább az emelkedés: http://www.aranybazis.com/index.php/...-arfolyam.html

Azt még szeretném hozzátenni, hogy sokan elfelejtik, hogy a befektetési arany a többi formával szemben adómentes. Szóval ezt is figyelembe kell venni, amikor választ az ember.
SmokeDT nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-28, 07:51   #19 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
SmokeDT eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt még szeretném hozzátenni, hogy sokan elfelejtik, hogy a befektetési arany a többi formával szemben adómentes. Szóval ezt is figyelembe kell venni, amikor választ az ember.
szerintem csak ÁFA szempontból, de erre nem veszek mérget, amúgy meg ugyanaz az emelkedés természetesen megvolt a grafikonokon is, a jóval kisebb spread mellett, rövidtávra végképp semmi értelme a fizikai aranynak, csak akkor van értelme, ha attól tart valaki, hogy a pénz elértéktelenedik, és az arany meg értékes marad.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-28, 16:42   #20 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Valamint fizikai arany pozira nehéz stoppot tenni
  Válaszol idézettel
Régi 2011-11-28, 16:47   #21 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Tomi80 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Minden képen csak fizikálisan érdemes szerintem aranyat vásárolni, elektronikus jelekkel semmit nem ér az ember, ha baj van. Ráadásul minnél kisebb kiszerelésű aranyad van, annál jobban jársz a későbbiekben. Erről találtam is 1 jó leírást :
Óriási tévhitek az aranyról
http://www.arany9999.eu/pages/show/1...ek_az_aranyrol
Az a bökkenő ezzel a gondolatmenettel hogyha igazán nagy baj van akkor egyrészt nem tudod megenni a fizikai aranyat sem másrészt pl. elveszi tőled olyan személy akinek aranya nincs de más olyan eszköze van amivel gyorsan meggyőz arról hogy add neki oda jószántadból...
Ezt a problémát az összeomlás -hívők elfelejtik kifejteni.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-11-29, 09:13   #22 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az a bökkenő ezzel a gondolatmenettel hogyha igazán nagy baj van akkor egyrészt nem tudod megenni a fizikai aranyat sem másrészt pl. elveszi tőled olyan személy akinek aranya nincs de más olyan eszköze van amivel gyorsan meggyőz arról hogy add neki oda jószántadból...
Ezt a problémát az összeomlás -hívők elfelejtik kifejteni.
Rosszul látod szerintem. Ugyanis minden olyan típusú válság alkalmával amikor az emberek léte forgott veszélyben jellemzően a következő "válságálló" embertípusok voltak. Az egyik aki megteremtette (például vidéken) az életfeltételeit mondjuk maga termelt élelmiszert, sőt akár többletet is tudott termelni a válság ellenére amit aztán eladhatott.
A másik aki képes volt ezt a többletet megvenni magának. Komoly rendszerválság idején ezt a pénzzel a legritkábban tehető meg, de emberünk még jó időben válságálló dologba, például nemesfémbe tette át a pénzét. Igaz, hogy ahogy te is mondtad ezt nem lehet megenni, de nem is kell, hiszen valós csereértékkel bír. Például a második világháború után ha volt valakinek 400 000 kvadrillió pengője az EGYENLŐ volt 1 forinttal amikor bevezették az új pénzt. És ez a pénz semmit sem ért! Szerinted akinek aranya volt az rosszul járt. nem mert a valós értéke nem függött a pénztől és végig megmaradt a csere értéke. De egyébként visszamehetünk akár a Római birodalom bukásáig is. Ez mindig is így volt és biztosan így is marad.
A harmadik típus képes volt olyan országba menekülni ahol a válság nem vagy kevésbé érte el. megjegyzem, hogy legtöbbször ezek az emberek is arannyá tették a vagyonukat ha volt rá lehetőségük, mert pontosan tudták, hogy bárhová mennek, annak értéke lesz.
Végül a negyedik típus az volt akit te is említettél. Erővel teremtette meg magának a létfeltételeket és utána erőszakkal igyekezett azt megtartani. Ebben az esetben viszont mindegy, hogy az előző típusok mivel rendelkeztek, vagyis milyen vagyontárggyal, mert mindenképpen megpróbálta elvenni tőlük. vagyis mindegy, hogy arannyal ami nem ehető vagy élelmiszerrel.
Viszont azt is tudni kell, hogy ha az erőszakoskodó nem maga az állam volt, akinek vagyona volt az megpróbálta megvédeni magát valamilyen módon. Esetenként még arra is van példa, hogy az állam ellenében is. És hidd el válság esetén erre megfelelő vagyontárgy az arany vagy az ezüst.

Szóval az arany nem arra kell, hogy megegyük!
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-08, 09:36   #23 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

A kérdés már csak az, hogy hol, kinél, érdemes aranyat venni. Most természetesen a fizikai aranyra gondolok. Például itt http://www.aranypiac.hu/arfolyamok/b...rudak-es-ermek 1 uncia Bécsi Filmharmónikusok árrése 9,2%. És ennél csak rosszabb átváltási árral találkoztam. És a másik kérdés a megbizhatóság. Tehát ha valaki már vásárolt fizikai aranyat, és minden rendben ment, az megoszthatná a tapasztalatait velünk.
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-08, 10:39   #24 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia! Regebben volt a BNV-en nemesfem stand , ott vettem en is kedvezöbb aron. A közvetitök eleg jo hasznnal dolgoznak. Viszonyitasnak : Krugerrand /1uncia/ Del-Afrika piaci ara 1273€ kb. 400 000 Ft . Altalad belinkelt oldalon 430 000 Ft. Az € kb. 317-es közeparfolyamon szamoltam.
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-08, 17:30   #25 (permalink)
Szenior tag

willow logója

willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia! Regebben volt a BNV-en nemesfem stand , ott vettem en is kedvezöbb aron. A közvetitök eleg jo hasznnal dolgoznak. Viszonyitasnak : Krugerrand /1uncia/ Del-Afrika piaci ara 1273€ kb. 400 000 Ft . Altalad belinkelt oldalon 430 000 Ft. Az € kb. 317-es közeparfolyamon szamoltam.
És most hol lehetne megfelelő minőséget megfelelő áron venni?
Régi 2012-01-08, 18:40   #26 (permalink)
Szenior tag

papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mivel nemetben elek itt vasaroltam többször: http://www.gavia.de. Mindig megkaptam az arut es nem volt problemam , de van meg : Bayerisches Münzkontor , mdm.de
Régi 2012-01-09, 18:14   #27 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
Mivel nemetben elek itt vasaroltam többször: http://www.gavia.de. Mindig megkaptam az arut es nem volt problemam , de van meg : Bayerisches Münzkontor , mdm.de
Köszönöm. És esetleg valami megbizható magyar ?
Régi 2012-01-09, 20:27   #28 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sajnos se jot se rosszat nem ismerek.
Régi 2012-01-10, 17:19   #29 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sajnos se jot se rosszat nem ismerek.
Köszi. Esetleg más valaki?
Régi 2012-01-14, 12:49   #30 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Ravic a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A Solarnál már vettem, volt készleten is, odamentem, kifizettem, elvittem, viszont kicsit drágábbak.
Aranypiac olcsóbb: két napja telefonáltam, hogy láttam a honlapjukon, készletről is árulnak, érdekelne a 100g-os tömb. Mondták nincs. OK, akkor mi van? Semmi. Mikor lesz? Nem tudják. De rendeljem, meg a honlapon, utána egy e-mail visszaigazolásra fizessek be a számlájukra 1 órán belül akár több millió forintot és majd 1-2 hét múlva kapok aranyat. Nekem ez nem túl bizalomgerjesztő. A honlapjukon hirdetett fizess és vidd csak átverés.
Ravic nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-17, 11:50   #31 (permalink)
wyx
Új tag

Összes hozzászólás: 3
wyx a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Ismeri valaki a Gold Way Czech nevű céget?
http://goldway.eu/
Egyik ismerősöm ajánlotta figyelmembe. Rendkívül magas hozamot ígérnek a befektetési aranyra! Ami szinte hihetetlennek tűnik!
Annyit tudtam meg, hogy a cég ékszer és óra készítésével foglalkozik.
Félek, hogy egy újabb átverésről van szó!
Aki tud valami pontosabbat, az írja már le! Előre is köszönöm a segítséget!
wyx nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-26, 12:36   #32 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Elhatároztam, hogy biztonsági vésztartaléknak veszek aranyat is. Fizikai aranyra gondoltam, néhány db 5-20 g-os kiszerelésben. Úgy tudom, ha be kell vizsgáltatni az aranyat, annak jelentős költsége van, így ezt igyekszem elkerülni, erre vonatkoznak a kérdéseim:

-mikor forgalomképes egy aranytömb? Elég ha megvan az eredeti számla+eredetiség igazoló papír+márkás aranytömb legyen(Good Delivery). Vagy csak akkor tudom eladni ha az adott helyen vásároltam, és az én nevem van rajta?
-Ha veszek egy aranyat valami jobb helyen, akkor azt eladhatom más kereskedőnek?
-Függ e az eladhatósága attól, hogy melyik kereskedőtől vettem? Tehát vehetek e kevésbé neves vidéki kereskedőtől? (ha nem elengedhetetlen nem megyek el ilyen kis összegű befektetésért Budapestig)
- Visszavásárolják e a kereskedők azt az aranyat, amit használtan vettem magánszemélytől? (feltéve, hogy márkás, van számla de nem az én nevemre, és van eredetiség igazolás)
-Az aranyat sérüléstől védő tokban kapom e?
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-03, 14:17   #33 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ha már reklámozol, és ezzel foglalkozol, válaszolhatnál az előző kérdésre is.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-28, 10:16   #34 (permalink)
Új tag

Hely: Budapest
iwanwilaga a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv,
Én nemrég a Conclude Zrt-nél vettem és teljesen rendben találtam őket, megbízhatóak. Készletről vettem kp-ért simán. A honlapjuk elég transzparens, ez tetszett bennük. www.conclude.hu. Bár nem a legolcsóbbak, de legalább korrekt az áru.. és belváros.
iwanwilaga nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-05-03, 15:50   #35 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Az aranyos cégek rendre elfelejtik tájékoztatni ügyfeleiket, hogy milyen is az arany előélete.

Ha előveszünk egy olyan grafikont, ahol az árfolyamot az 1970-es évektől ábrázolják, látszik, hogy a Bretton Woods-i rendszer összeomlása után valóban sokan aranyba menekültek, s ez exponenciálisan felhajtotta az árat az 50 dolláros mélypontról kb. 800-ig. De aztán megnyugodott a piac, és több, mint 20 évig tartó korrekció következett, aminek során akár a befektetése értékének 75%-t is elvesztette a befektető.

Kb. 2000-től indult felfelé újra az arany, s a jelenlegi válságnak köszönhetően ismét exponenciálisan megugrott 1900 dollárig jelentősebb korrekció nélkül.

De tényleg nem várható korrekció, mint ahogy azt az mlm hálózatok kétes tudású ügynökei hírdetik?

Kizárt, hogy a válság után ne lenne. Már most is hónapok óta nem tud új csúcsra törni, s bár esése megállt a 23,6-os Fibo szintnél, ha áttöri, újabb szinteket elérve akár 700-900 dollárig is gyengülhet hosszú évek alatt.

Sok kisbefektető ragad az aranyába, vagy visel el komoly veszteséget, nem beszélve a fizikai arannyal kapcsolatos egyéb költségekről (spread, tárolás, stb.)

Persze a hálózatépítők közben szép jutalékra tesznek szert.

Egy szó, mint száz: lehet, hogy szépen csillog, de belső értéke alig van, árát a piac határozza meg, költséges holmi, s a várható korrekció miatt nem kevésbé kockázatos, mint bármely más termék.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-06, 16:45   #36 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
doktor Kotász a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én teljesen új vagyok és egy barátom történetével hozakodnék elő mindenki okulására a Safety Gold Zrt. eljárásával kapcsolatosan.
Másfél hónapja rendelt meg egy "kisebb" tételt, melyet ki is fizetett és 15-20 napos szállítási határidővel igazolt vissza a cég. Miután semmilyen hivatalos értesítést nem kapott a barátom a csúszásról, noha azt a szállítónak (ÁSZF) ilyen esetben kötelessége megtenni, sok-sok telefonálásra, az újabb és újabb nem teljesített ígéreteket megelégelve nyilatkozatot tett az üzlettől való elállás szándékáról. A formanyomtatványt a cég bocsátotta rendelkezésre és kölcsönösen alá is írták. No, ennek is már két hete, de a pénz mind a mai napig nem került vissza a vevő-barátom számlájára. A legutolsó telefonbeszélgetés során a cég vezérigazgatója arra hivatkozott egyébként, hogy azért nem tud azonnal utalni, mert az áruban fekszik a pénz. (Na de ha az áruban fekszik, akkor miért nem adják át az árut?) Miután ezt a választ rendkívül cinikusnak és hamisnak értékelte a barátom a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez, illetve az ilyen tevékenységet engedélyező Magyar kereskedelmi Engedélyezési Hivatal, Nemesfémvizsgáló és Hitelesítő Hatósághoz fordul a panaszával.
doktor Kotász nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-06, 17:29   #37 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Még a Fogyasztóvédelmi Hatóságot ajánlanám. Viszont ha a békéltető testületi meghallgatás nem hoz eredményt, akkor csak a pereskedés marad. Manapság pedig hamarébb megszűnik egy cég, minthogy bíró látná az ügyet.
Sose fizetnék ki semmit teljes összeggel előre, maximum előleget adnék. Ha nincs a cégnek beszerzésre saját tőkéje, akkor teljesen komolytalan a dolog.
Régi 2012-07-06, 18:00   #38 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
doktor Kotász a hírnévhez vezető út elején jár.
Talking

Köszönö, igen oda is megy a levél.
doktor Kotász nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-09, 12:33   #39 (permalink)
Új tag

Laco a hírnévhez vezető út elején jár.
Thumbs up

Idézet:
wyx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Ismeri valaki a Gold Way Czech nevű céget?
http://goldway.eu/
Egyik ismerősöm ajánlotta figyelmembe. Rendkívül magas hozamot ígérnek a befektetési aranyra! Ami szinte hihetetlennek tűnik!
Annyit tudtam meg, hogy a cég ékszer és óra készítésével foglalkozik.
Félek, hogy egy újabb átverésről van szó!
Aki tud valami pontosabbat, az írja már le! Előre is köszönöm a segítséget!
Szia! Csehországból származok és a Goldway tarsaságot nagyon jól ismerem.
Nagyon jól hírü társaság.Ha szeretnél többet tíudni róluk szívesen adok róluk infót. Laco
Laco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-12, 17:43   #40 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ez se semmi: http://www.atv.hu/belfold/20150812-a...elerheti-a-kar
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-12, 17:51   #41 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tiszta dilettánsok dolgozhatnak a bankokban.

Címkék
arany, árutőzsde, befektetés

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 02:21 , a GMT +1 időzóna szerint.