Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Automata kereskedés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-02-21, 07:35   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 267
Hírnév szint: 6
safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Kereskedési robot tesztelése

Sziasztok,

Volt néhány érdekes tapasztalatom. Lefutattam egy stratégiát backteszten szuper eredménnyel, majd mikor később lefutattam elméletileg ugyanazt ugyanazon a devizapáron, de másik brókernél, telejesen más eredmény lett. (nem skalp stratégia)

Plusz amikor visual módban nézem, hogy mit csinál, úgy tűnik, hogy nem köt olyankor, amikor kellene. (Megvan a robot kódja, egyszerű)

Ezért kíváncsi lennék, kinek mi a tapasztalata erről, vagy hogy mire kell figyelni a backtestnél.
safe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-21, 07:49   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 814
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
safe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

Volt néhány érdekes tapasztalatom. Lefutattam egy stratégiát backteszten szuper eredménnyel, majd mikor később lefutattam elméletileg ugyanazt ugyanazon a devizapáron, de másik brókernél, telejesen más eredmény lett. (nem skalp stratégia)

Plusz amikor visual módban nézem, hogy mit csinál, úgy tűnik, hogy nem köt olyankor, amikor kellene. (Megvan a robot kódja, egyszerű)

Ezért kíváncsi lennék, kinek mi a tapasztalata erről, vagy hogy mire kell figyelni a backtestnél.
Mások a gyertyák a két brókernél, mások az indikátor adatok (ha a robot használ indit), vagy egyszerűen más minőségő adatokat ad egyik cég, mint a másik. Esetleg ha a kereskedési időszak is számít, nem felejtetted el átállítani a GMT-t? Még más okai is lehetnek, de egyáltalán nem meglepő jelenség.

De backtest-nél a legjobban arra kell figyelni, hogy mekkora jelentőséget tulajdonítasz neki: szerintem max. arra jó, hogy vizuál módban megnézd, hogyan, mit, miért csinál a robot, vagy hogy működik-e egyáltalán, azt tezi-e, amit vártál, stb. Másra nem...
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-02-21, 09:48   #3 (permalink)
Szenior tag

safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mások a gyertyák a két brókernél, mások az indikátor adatok (ha a robot használ indit), vagy egyszerűen más minőségő adatokat ad egyik cég, mint a másik. Esetleg ha a kereskedési időszak is számít, nem felejtetted el átállítani a GMT-t? Még más okai is lehetnek, de egyáltalán nem meglepő jelenség.

De backtest-nél a legjobban arra kell figyelni, hogy mekkora jelentőséget tulajdonítasz neki: szerintem max. arra jó, hogy vizuál módban megnézd, hogyan, mit, miért csinál a robot, vagy hogy működik-e egyáltalán, azt tezi-e, amit vártál, stb. Másra nem...
Köszönöm a választ. Amúgy elfelejtettem mondani, hogy MT4-re gondoltam.
Amúgy pont arra lettem volna kíváncsi, amit a végén írtál. pl. egy trader's night-os videon muattak egy 14 éves backtestet. Abból miért nem érdemes mélyebb következtetéseket levonni? Értem, hogy a "múlbéli eredmények nem garantálják a jövőbeli eredményeket", de azért, ha egy robot 14 éven keresztül, sok sok változás közben profitot termel, akkor azért nagy a valószínűsége, hogy a jövőben is azt fog.
Régi 2014-02-21, 10:06   #4 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egy konkrétabb dolog:
Még régebben feltettem az alábbi backtest képét:

Tiszta szuper. Aztán elküldtem egy ismerősömnek, hogy letesztelje, és állította, hogy neki csupa veszteséget csinál.
Lehet ennyire extrém az eltérés egy nem skalper robotnál, azonos idő intervallumban vagy valószínűleg elírt valamit?
Csatolt kicsinyítések
kereskedesi-robot-tesztelese-mozgoatlag_10_27a.gif  

Utoljára módosítva: safe által : 2014-02-21 10:07 Oka: elírtam vmit
Régi 2014-02-21, 10:17   #5 (permalink)
Szenior tag

moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm a választ. Amúgy elfelejtettem mondani, hogy MT4-re gondoltam.
Amúgy pont arra lettem volna kíváncsi, amit a végén írtál. pl. egy trader's night-os videon muattak egy 14 éves backtestet. Abból miért nem érdemes mélyebb következtetéseket levonni? Értem, hogy a "múlbéli eredmények nem garantálják a jövőbeli eredményeket", de azért, ha egy robot 14 éven keresztül, sok sok változás közben profitot termel, akkor azért nagy a valószínűsége, hogy a jövőben is azt fog.
Igen, annyit el lehet ismerni, hogy "nagy a valószínűsége", hogy a jövőben is bírni fogja a strapát... Vagy inkább: "elég nagy".
Na de csak valószínűségre én nem sok fillért tennék fel. Úgy értem, hogy oké, használd, de mit teszel, ha nagy DD-ben ül, vagy egy "elég hosszú ideje" csak veszteséget termel? Hogyan döntöd el, hogy abbahagyod, vagy még vársz mert ez még éppen belefér a múltbeli adatok alapján kapott statisztikába?
És még ha bele is fér: nem változhat (éppen mától) a múltbeli eredményekhez képest a statisztika a jövőben?
Szóval sok hasonló kérdés van még, nem sorolnám.
Régi 2014-02-21, 10:44   #6 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ezt azt jelenti, hogy nem használsz robotot, vagy csak azt, hogy nem foglalkozol backtestekkel?

Ha a második, akkor mi alapján érdemes robotot választani, ha nem a múltbeli eredmények alapján?
Régi 2014-02-21, 11:32   #7 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt azt jelenti, hogy nem használsz robotot, vagy csak azt, hogy nem foglalkozol backtestekkel?

Ha a második, akkor mi alapján érdemes robotot választani, ha nem a múltbeli eredmények alapján?
Csak robottal játszadozom. Backtest-et is használok.
Számomra a backtest (már) csak és kizárólag arra való, hogy megnézzem (vizuál teszt), hogyan működik a robot, azaz megtanuljam, alaposan kitanulmányozzam.

Szerintem robotot az alapján érdemes választani, hogy mennyire ismered és érzed sajátodnak a stratégiáját,és mennyire bízol abban, hogy ezzel a stratival elboldogultok, te és a robot.. Mert, és ez a legfontosabb szempontok egyike, tudni kell, hogyan fogsz belenyúlni, hogyan és mit fogsz tenni, amikor muszáj.

De ahány ember, annyiféle szempont...
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Hazai fejlesztésű kereskedő robot safe Automata kereskedés 132 2017-03-26 10:36
Forex robot kezdőknek? Johnny194 Kezdőknek 37 2013-09-02 13:02
GRST robot MicroSafi Automata kereskedés 0 2013-01-21 20:22
forex robot probléma camaropeti Automata kereskedés 42 2012-04-09 11:36
Super fx robot EA fred Automata kereskedés 1 2010-06-18 15:39

A pontos idő 02:52 , a GMT +1 időzóna szerint.