Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Automata kereskedés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-03-31, 22:10   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
barnabyfx a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás MT4 probléma

Sziasztok !

Lehet, hogy már irta valaki ezt a problémát, nem olvastam végig az összes bejegyzést, de gondoltam szólok, hogy az MT4-gyel kapcsolatban találtam egy elég érdekes hibát, ami nem kívánt tradeket eredményezhet.

Más témákban előfordul olyan hozzászólás, hogy érdekes uj tradek lettek chartokon, illetve indokolatlan zárás volt, és ezért a bróker a hibás.

Hát ma láttam olyat, hogy nem a bróker a hibás, egyértelműen ki tudtam deriteni az okát.

Tavaly egy jelentős átalakításon esett át az MT4, aki programozza tudja. Nos kb nyár óta, ha XP-n fut az MT4 két könyvtárból is veheti/veszi az EA az indulást. Az egyik a régi c:\program files(x86)\brokercég\MQL4\Experts... nevezzük a későbbiekben "A" helynek, illetve a c:\d&s\usernev\Appdata\Roaming\MetaQuotes\Terminal \számsor\MQL4\Experts könyvtárból, továbbiakban "B" helyről. Telepítéskor például verziótól függően néha egyik néha másik helyre kell betölteni a robotokat, de általában a "B" helyen lévő információk lemásolódnak az "A" helyre is.

Normál körülmények közt az "A" helyről fut az EA. (Amióta ez van, van a platformban egy "Rendszerkönyvtár megnyitása" menüpont is, ott látszik, hogy éppen honnan fut a dolog.)

Ezzel van a gond. Bizonyos esetekben a meta képes elindulni a "B" helyről.

Hogy ez mikor van, azt nem sikerült egyértelműen kideritenem. Előfordulhat az MT4 frissítésével, (volt már ilyen) ekkor egyik helyről kellett a másikra másolni a dolgokat emlékszem.

Ma a következő fordult velem elő. Beléptem a gépre távoli asztallal, és valamiért nem futottak a számlák. Gyorsan elindítottam őket, és rögtön poziciózárás lett néhány charton, pedig nem kellett volna. Kiderült, hogy az "A" hely helyett a "B" helyről méltóztatott elindulni a rendszer, és persze tök más beállításokkal mint amivel eddig ment. Ez úgy derült ki viszonylag gyorsan, hogy az EA-mnak a régi verzóját inditotta el az MT4, ami a "B" helyen volt, viszont az "A" helyen nem is volt betöltve sehová...

Szóval sztem ez nagyon gáz !! Mert nem csak az a gond, hogy ha "A" helyen leáll valahogy az MT4, és "B" helyről indul, akor más robotok lehetnek, hanem az is, hogy esetleg ugyanaz a robot más beállításokkal fut majd, amit elsőre észre sem lehet venni. Mert ugye "B" helyről úgy fog majd futni, ahogy kb 3 hónapja le lett állítva!!! nem pedig úgy, ahogy pár perce leállt esetleg "A" helyen.

Nem tudom más járt-e így, de esetleg lehet hogy EA-val kereskedőknek ez hasznos infó.

Hogy bizzon az ember az MT4-ben ? Ha ráklikkelek az ikonra honnan fog elindulni ? Onnan ahol abbahagyta ? Vagy talán egy másik régi beállításból ? Minek a hatására cserél "Rendszerkönyvtárat ? "

Hogy hogyan lehetne ezt a hibát megoldani ? Van valakinek ötlete ?
barnabyfx nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-31, 22:38   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Használd a /portable módot, akkor nem futsz bele ilyenbe.
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-04-01, 06:05   #3 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
barnabyfx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hogy hogyan lehetne ezt a hibát megoldani ? Van valakinek ötlete ?
Nem az alapértelmezetten felajánlott telepítési útvonalra kell felrakni, hanem csak simán egy C:\Metatrader4 könyvtárba.
Ekkor a külső indikátorokat, EA-kat is ezen belül, az MQL4 könyvtárba kell majd tenni, nem lesz külső rendszermappa nekik. Így a teljes program is tetszés szerint bárhová átmásolható más könyvtárba, pl. biztonsági mentés miatt. Onnan is el tud indulni ha kell.
Régi 2015-04-02, 12:53   #4 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Használd a /portable módot, akkor nem futsz bele ilyenbe.
Köszi, kipróbálom
Régi 2015-04-02, 12:56   #5 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem az alapértelmezetten felajánlott telepítési útvonalra kell felrakni, hanem csak simán egy C:\Metatrader4 könyvtárba.
Ekkor a külső indikátorokat, EA-kat is ezen belül, az MQL4 könyvtárba kell majd tenni, nem lesz külső rendszermappa nekik. Így a teljes program is tetszés szerint bárhová átmásolható más könyvtárba, pl. biztonsági mentés miatt. Onnan is el tud indulni ha kell.
Szerintem ekkor is létrejön a másik belső könyvtárrendszer a c:\user\... alatti, így nincs garancia arra, hogy egyszer csak nem abból indul majd el.
Régi 2015-04-02, 12:58   #6 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Amúgy azt fogom csinálni, hogy az egyik helyről törlök minden EA-t, scriptet, beállítást, így nem lehet nagy gond a rossz helyről indulással..
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Free MT4 alkalmazások _pda_ Tőzsdei elemző programok 8 2017-06-07 22:19
Tick Chart indikátor MT4-hez rwtc Devizatőzsde 30 2015-04-11 13:33
Az én MT4 indikátoraim safe Devizatőzsde 27 2015-02-09 18:11
forex robot probléma camaropeti Automata kereskedés 42 2012-04-09 10:36

A pontos idő 05:53 , a GMT +1 időzóna szerint.