Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Automata kereskedés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-12-27, 13:05   #1 (permalink)
Tag

Hely: Debrecen
Összes hozzászólás: 34
Hírnév szint: 5
pipper13 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás forex robot - saját fejlesztés

Érdekel valakit egy saját fejlesztésű forex robot?
2008 Januártól is backtest-elve komolyabb visszaesés (drawdown max 40%) nélkül teljesít szerintem elég szépen. Képet csatoltam a hozamgörbéről.
Külföldről kaptam befektetői ajánlatot, h nyissak $10k-ért számlát az FXCM-nél amit ők egyből megdupláznak és a hozamuk felét ideadják, majd ha jól muzsikál hozzák a nagy befektetőket is. De jelenleg nincs erre ennyi tőkém.
Ugyhogy marad a tovább fejlesztgetés és egy tőkéstárs bevonása..
Csatolt kicsinyítések
forex-robot-sajat-fejlesztes-ea_almasi_2008-2012_s3.gif  
pipper13 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-27, 13:30   #2 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 8
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
pipper13 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
2008 Januártól is backtest-elve komolyabb visszaesés (drawdown max 40%) nélkül teljesít szerintem elég szépen. Képet csatoltam a hozamgörbéről.
Külföldről kaptam befektetői ajánlatot, h nyissak $10k-ért számlát az FXCM-nél amit ők egyből megdupláznak és a hozamuk felét ideadják, majd ha jól muzsikál hozzák a nagy befektetőket is. De jelenleg nincs erre ennyi tőkém.
Külföldi befektető egy kontroll pontos backtestre nem fog neked ajánlatot tenni,erre mérget vehetsz!
Régi 2012-12-27, 13:34   #3 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Még egy kis info a hozamgörbéhez..
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: pdf Teljes oldalas fax.pdf (101,5 KB, 265 olvasás)
Régi 2012-12-27, 13:37   #4 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Az ajánlatot mint írtam már megkaptam csak élni nem tudok vele..
Régi 2012-12-27, 14:07   #5 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Az ajánlatot mint írtam már megkaptam csak élni nem tudok vele..
Elhiszünk neked mindent ha bohóckodni akarunk!
Ha komolyan beszélünk,egy normális tesztet tudnál mutatni,ahol nem demo historikus adatokat használsz,és minden ticket tesztelsz,nincs benne adat hiány,és nincs benne rossz chart?
Régi 2012-12-27, 14:28   #6 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
Hírnév szint: 6
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Még egy kis info a hozamgörbéhez..
Ahogy a Alterman írja, picit több kéne...

Az Alpari demója elég idealizált, vegyíti a mikró számla és a pro számla előnyeit.
Modelling quality n/a gyakorlatilag azt jelenti, hogy a teszt érvénytelen.

Relative drawdown 43% azt jelenti, hogy erre komoly befektetőt ne várj...
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-27, 14:39   #7 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Nos engem hidegen hagy, h te elhiszed-e vagy sem azt ami tény számomra.
Van néhány problémám viszont azzal amit írsz:
1. Az MT4 Strategy testerje szerintem és a gyártó cég szerint is "normális" és jó iránymutató egy stratégia megítélésére még akkor is ha nem minden tick-et, hanem az egyik legszorosabb közelítési módszert használja. Minden tick-el még nem futtattam át ilyen több éves időtávot annál az egyszerű oknál fogva, h nem győzném végigvárni a napokat. De ezek után lehet megnézem majd egy szűkebb intervallban ismét.
2. Én nem tudom, h mennyire vagy elmélyülve az MQL4 programozásban ill a backtestben de tudhatnád, h ha letöltöd a hisztorikus adatokat (pl.2x a biztonság kedvéért) akkor azok nem nagyon eredményeznek hiányos tick adatot v "chart"-ot de biztos nem olyan mértékben, h az érdemben elvigye egy stratégia eredményességének megítélését.
3. Élőben v. demoban még egyszerűen nem teszteltem mert néhány hónap egy robotnál de még egy év is édes kevés, h rá lehessen mondani, h minden piaci körülmény között biztonsággal profitos. Egyszerűen nincs értelme kivárni. Inkább hosszú távon min. 4-5 év kell visszafele tesztelni történelmi adatokon és folyamatosan javítgatni. Ez egy véget nem érő fejlesztés és az én robotom mostanában érkezett abba a stádiumba, h élesbe bátran ki merem tenni. Csak előbb nézek egy VPS-et hozzá.
Mutass nekem még egy olyan robotot amelyik ilyen görbét produkál 2008-tól pl..
Régi 2012-12-27, 14:55   #8 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
[QUOTE=aSzabe;29159]Ahogy a Alterman írja, picit több kéne...

Az Alpari demója elég idealizált, vegyíti a mikró számla és a pro számla előnyeit.

Relative drawdown 43% azt jelenti, hogy erre komoly befektetőt ne várj...[/QUO

Kifejtenéd nekem bővebben, h mit értesz az alatt, h idealizált?? És, h tudja ötvözni két számla előnyeit??
Véleményem szerint az MT4 által letöltött történelmi tick adatok egzaktak és a valóságnak felenek meg.
Az ezeket az diszkrét adatokat használó teszterje ami követi a kódólt kötési stratégiám pedig, h függ bizonyos bróker pl. az alpari számláitol??

a relativ drawdownt illetően nézzetek a görbére. Azért ennyi mert 5 éves. ha havit mutatnék nem érné el az 5%-ot jellemzően. Láttok ti ebben a görbében kiütéses kockázatot?
Régi 2012-12-27, 15:09   #9 (permalink)
Szenior tag

aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

[QUOTE=pipper13;29162]
Idézet:
aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Kifejtenéd nekem bővebben, h mit értesz az alatt, h idealizált?? És, h tudja ötvözni két számla előnyeit??
Véleményem szerint az MT4 által letöltött történelmi tick adatok egzaktak és a valóságnak felenek meg.
Az ezeket az diszkrét adatokat használó teszterje ami követi a kódólt kötési stratégiám pedig, h függ bizonyos bróker pl. az alpari számláitol??

a relativ drawdownt illetően nézzetek a görbére. Azért ennyi mert 5 éves. ha havit mutatnék nem érné el az 5%-ot jellemzően. Láttok ti ebben a görbében kiütéses kockázatot?
Egy robot fejlesztésénél a kontroll pontok által való tesztelés a kb 10 lépcsőből az 5. környékén van.
Milyen spreaddel futtattad a tesztet?
Más brókerek más számláin, más időben indítva, milyen eredményt hozott?
A dd. valahol megvolt, arról nincs mit beszélni. Megnézem amint egy befektető pár millió dollárja visszaesik akár időlegesen 43%-al és te barátságosan mosolyogsz közben..ő meg a betoncsizmát igazítja a lábadra..
Régi 2012-12-27, 15:31   #10 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Még maximális gyertyaszám esetén is erősen korlátozott a bróker szerveréről visszatekeréssel (PgUP) letölthető adatsor. A MetaQuotes szerveréről származó adatok pedig tele vannak hibával.
Régi 2012-12-27, 15:39   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 150
fxtom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A relatív DD azért nem baj, mert elég magas hozzá a profit, tehát izlés szerint csökkenthető, mint ahogy egy befektetőnek nyilván ez lenne az első kérése. Viszont a többieknek igazuk van, még a minden tick teszt se a maximm, hanem inkább a minimum, amire szükség van.
fxtom nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-27, 15:51   #12 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

[QUOTE=pipper13;29162]
Idézet:

Nyilván most jöttünk le a falvédőről és nem tudjuk hogy azért 43 % a max dd- mert agyonoptimalizáltad a tesztet és olyan beállításokat adtál meg neki amivel még nem nullázta le magát.

Ha a nagyok pénzére fáj a fogad ne amatőr módon próbáld elszedni mert 1 percen belül bebuksz. Látszik hogy nem régen kezdted a szakmát, pár évig még várhattál volna a comingouttal, ez elég gyenguszra sikeredett.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-12-27, 16:12   #13 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Inkább menjünk aludni,elfárasztott ez a nap...
Régi 2012-12-27, 16:14   #14 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Látunk. Az eddigi infók alapján nem tűnik rossznak a robot, de a 43% RDD kicsit sok, ugyanis a tesztelt 5 év folyamán valamikor elúszott az összes tőke 43%a. Ez a tőkeegyenleg diagramon azért nem látszik, mert az exponenciális tőkenövekedés miatt az első 3-4 év egyenelg túl lapos, ahhoz, hogy bármit is meg lehessen rajta látni.

Az érdekesség kedvéért tudnál olyan backtesztet csinálni, ahol a kockázat nem nő arányosan a tőkével? Tehát úgy, hogy minden tranzakciót úgy méretezzen a program mintha az adott pillanatban 10000 USD állna rendelkezésre. Így a tőkediagramon jobban lehetne látni, hányszor, és mekkora DD volt...
Vagy ha ilyent nem tudsz, csökkenthetnéd a kockázatot mondjuk a mostani 10%ára, hogy lássuk mi jön ki belőle...

A robot eredménye eddig szépnek tűnik, de mielőtt továbblépsz, és élesben kezded alkalmazni, javaslom, hogy tedd meg a következőket:
1 futtasd a robotot tick szintű adatokon
2 forward teszt demo számlán: Ha 1 lépésnél is jónak tűnik a robot, akkor futtasd pár hétig demo számlán. Ennek eredményét vesd össze az ugyanarra az időszakra futtatott demo eredménnyel. (itt nem azt kell megállapítanod, hogy a robot demo számlán nyereséges, hanem hogy ugyanazt csinálja, mint a backteszten)
3 forward teszt éles számlán: ha 2. ellenőrzésen is átment a robot, pár hétig futtasd éles számlán a tervezett összegnél jelentősen alacsonyabb tőkével és kockázattal. Ezt is vesd össze a párhuzamosan futtatott demo forward, és backteszt eredményekkel, hogy megfelelő mértékben hasonlítanak e.

Ha a 3. teszten is átment, akkor rakhatsz rá több pénzt.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-27, 16:18   #15 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A relatív DD azért nem baj, mert elég magas hozzá a profit, tehát izlés szerint csökkenthető, mint ahogy egy befektetőnek nyilván ez lenne az első kérése. Viszont a többieknek igazuk van, még a minden tick teszt se a maximm, hanem inkább a minimum, amire szükség van.
Igen,valóban nem a RDD a nagy probléma.Hanem minden más.
Na megyek inkább iszom egy jófajta Tokajit!
Régi 2012-12-27, 16:25   #16 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Hát beigazolódott a sejtésem, h nem sok robotot gyártottál eddig de ha mégis akkor annak eredménye nem a fent bemutatott kategória. Különben nem írnál olyat, h az alapos optimalizálás a valami mumus. Elfelejted, h nem 3-6 vagy 12 hónapra optimalizátam hanem több évre, ami jó eséllyel magába foglalja a különböző piaci hangulatokat. Pár hónapra optimalizálni és felmutatni egy eredményes robotot valóban nem nagy kunszt...de mondjuk 5 évre az már egy nyerő stratégiának hívják nem gondolod??
Ha olyan nagy szakértőnek gondolod magad akkor mutass már nekem még egy ilyen teljesítményű robotot. Lefogadom, h nem tudsz, nem, h a sajátot de a piacon sem amely a válságot megelőző időktől a mai napig ilyen teszt eredményeket mutat.
Én megértem az irigységed sőt még szakmai defektjeidet is de én csak akkor fogadom el a kritikád ha jobbat mutatsz annál amit én csináltam, addig amiket irogatsz nem más nekem mint személyeskedő, üres kis fröcsögés...
Régi 2012-12-27, 16:29   #17 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Látunk. Az eddigi infók alapján nem tűnik rossznak a robot, de a 43% RDD kicsit sok, ugyanis a tesztelt 5 év folyamán valamikor elúszott az összes tőke 43%a. Ez a tőkeegyenleg diagramon azért nem látszik, mert az exponenciális tőkenövekedés miatt az első 3-4 év egyenelg túl lapos, ahhoz, hogy bármit is meg lehessen rajta látni.

Az érdekesség kedvéért tudnál olyan backtesztet csinálni, ahol a kockázat nem nő arányosan a tőkével? Tehát úgy, hogy minden tranzakciót úgy méretezzen a program mintha az adott pillanatban 10000 USD állna rendelkezésre. Így a tőkediagramon jobban lehetne látni, hányszor, és mekkora DD volt...
Vagy ha ilyent nem tudsz, csökkenthetnéd a kockázatot mondjuk a mostani 10%ára, hogy lássuk mi jön ki belőle...

A robot eredménye eddig szépnek tűnik, de mielőtt továbblépsz, és élesben kezded alkalmazni, javaslom, hogy tedd meg a következőket:
1 futtasd a robotot tick szintű adatokon
2 forward teszt demo számlán: Ha 1 lépésnél is jónak tűnik a robot, akkor futtasd pár hétig demo számlán. Ennek eredményét vesd össze az ugyanarra az időszakra futtatott demo eredménnyel. (itt nem azt kell megállapítanod, hogy a robot demo számlán nyereséges, hanem hogy ugyanazt csinálja, mint a backteszten)
3 forward teszt éles számlán: ha 2. ellenőrzésen is átment a robot, pár hétig futtasd éles számlán a tervezett összegnél jelentősen alacsonyabb tőkével és kockázattal. Ezt is vesd össze a párhuzamosan futtatott demo forward, és backteszt eredményekkel, hogy megfelelő mértékben hasonlítanak e.

Ha a 3. teszten is átment, akkor rakhatsz rá több pénzt.
Köszönöm a hozzászólásod! Végre egy használható informatív hozzászolás.
Mindenképpen megszívlelem a javaslatod és visszajelzek az eredményekkel.
Régi 2012-12-27, 16:33   #18 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Oké megcsinálom..köszi
Régi 2012-12-27, 16:34   #19 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ha múltbeli adatokra optimalizált szutykot próbálsz rásózni az emberekre, akkor úgysem sok esélyed van itt balekot találni. Ha viszont nem erről van szó, hanem tényleg korrekt robotot csináltál, akkor miért nem fekteted bele a saját pénzedet? Az gyenge kifogás, hogy nincs rá pénzed... FXCMes ajánlatot (vagy jobbat) elérhetesz más brókercégeknél is kisebb összegre is. Több brókercég is van, ahol a befizetett összeget megtoldják jelentős %os ajándék tőkével, ami ha elveszítesz nem kell befizetned, ha meg nyersz, akkor a teljes hozamát hazaviheted.
Régi 2012-12-27, 16:48   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm a hozzászólásod! Végre egy használható informatív hozzászolás.
Mindenképpen megszívlelem a javaslatod és visszajelzek az eredményekkel.
Itt van még egy kis segítség:
http://www.radu.hu/hasznos-eszkozok/...kteszt-adatok/

Valóban nehéz volt eldönteni, hogy ennyire nem értesz a dologhoz, vagy csak simán egy újabb kis lehúzási próbálkozás.
Ha nem visual módban futtatod a tesztet, akkor nem fog örökké tartani valószínűleg...aránylag bonyolultnak tűnő cuccok tesztje is le tud futni max. néhány óra alatt....
Gondolj csak arra, hogy az 5 éves teszted óráson, nem több számolás, mint percesen 1 hónapos..
Nagyon más eredmények tudnak kijönni "valós-szerű" adatokon.
Régi 2012-12-27, 17:24   #21 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

lehúzás.. ugyan már. Nem kértem én senkit arra, h befektessen csak kiváncsi vagyok mi a helyzet itt az EA fejlesztőkkel. És a Bróker cégek ajánlatának elemzéséig sem jutottam még, ahogy a fejlesztésen is van még dolgom hála a fenti néhány használható infónak. Viszont úgy érzem, h a robotom alaposan kidolgoztam és tényleg most már a megerősítés ill további finomítás vár all tick-es teszten és élő számlán.
Remélem sikerekről tudok hamarosan beszámolni..
Régi 2012-12-27, 17:31   #22 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Itt van még egy kis segítség:
http://www.radu.hu/hasznos-eszkozok/...kteszt-adatok/

Valóban nehéz volt eldönteni, hogy ennyire nem értesz a dologhoz, vagy csak simán egy újabb kis lehúzási próbálkozás.
Ha nem visual módban futtatod a tesztet, akkor nem fog örökké tartani valószínűleg...aránylag bonyolultnak tűnő cuccok tesztje is le tud futni max. néhány óra alatt....
Gondolj csak arra, hogy az 5 éves teszted óráson, nem több számolás, mint percesen 1 hónapos..
Nagyon más eredmények tudnak kijönni "valós-szerű" adatokon.
köszi a linket!
Régi 2012-12-27, 18:49   #23 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 26
Hírnév szint: 0
Alapbeállítás

Ezt a profitgörbét úgy érted el, hogy optimalizáltál 2008. januártól napjainkig, majd az opt. alapján legjobbnak ítélt beállítással futtattad ugyanezen időszakon ?
valakik nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-27, 19:55   #24 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Eredendően 2007-től mert korábban akár egy 2011-2012-es plusszos teszteredmény akár minuszos is lehetett ha 2010-től futtattam. így a megbízhatóságra helyeztem a hangsúlyt és a tőke megtartásának abszolút prioritására. Ezért próbáltam olyan időszakot venni ami minél több piaci viszonyt lefog. De tapasztalataim szerint 2009 egy vízválasztó év mert ekkortájt kezdtek a piacon egyre nagyobb arányban robotok kereskedni így a piacra is kihatni. Ettől kezdve az én robotom is jobban működik, gondolom a szinergiák és likviditás miatt is..
De nem az optimalizáláson kell, h legyen a hangsúly, én csak akkor kezdtem optimalizálni mikor már a stratégiám már alapjában egy felfelé trendelő hozamgörbét eredményezett, a fent említett hosszabb időtartományban. Utána csak finomítottam.
A stratégiámról csak annyit, h 10-12 belépési szignállal dolgozok célár nélkül, pozíció építéssel. De sokkal fontosabb véleményem szerint a jól kidolgozott kilépési stratégia aminek alapja esetemben egy jól működő követő stoppos algoritmus persze.
Régi 2012-12-27, 20:18   #25 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

De az optimalizálás igen, nagyjából így zajlott habár mikor már a beállítással futtattam nem mindig hozta azt az eredményt amit az optimalizálási adatok között. Nem tudom, h ez vmi adat beolvasási olvasási probléma v más. Ugyh a vége fele már nem is használtam a beépített optimalizálást hanem külön futtatgattam.
Régi 2012-12-27, 20:56   #26 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még maximális gyertyaszám esetén is erősen korlátozott a bróker szerveréről visszatekeréssel (PgUP) letölthető adatsor. A MetaQuotes szerveréről származó adatok pedig tele vannak hibával.
Értem és köszi, ez megmagyarázza az időszakos eltéréseket a teszt eredményeiben is. Megbízhatóbb adatok kellenek...
Régi 2012-12-28, 06:46   #27 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 26
Hírnév szint: 0
Alapbeállítás

Idézet:
De az optimalizálás igen, nagyjából így zajlott habár mikor már a beállítással futtattam nem mindig hozta azt az eredményt amit az optimalizálási adatok között. Nem tudom, h ez vmi adat beolvasási olvasási probléma v más. Ugyh a vége fele már nem is használtam a beépített optimalizálást hanem külön futtatgattam.
Köszi a választ!

Az eltérő eredményeknek több oka is lehet. Egyrészt vedd ki az expert tulajdonságoknál a Genetic algorithm mellől a pipát, másrészt a stratégia teszter mindig a futtatáskori spread mértékével számol és emiatt is vannak elcsúszások két ugyanolyan beállítás melletti futtatás között is.

Ha megnéznéd hogy az 1000. kötés milyen dátumnál volt és addig készítenél egy futtatást, akkor az a profitgörbe lehet hogy hasznosabb lenne az értékelés szempontjából. Jó lenne ha mutatnál egy ilyet is!
valakik nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-28, 07:42   #28 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
valakik eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi a választ!

Az eltérő eredményeknek több oka is lehet. Egyrészt vedd ki az expert tulajdonságoknál a Genetic algorithm mellől a pipát, másrészt a stratégia teszter mindig a futtatáskori spread mértékével számol és emiatt is vannak elcsúszások két ugyanolyan beállítás melletti futtatás között is.

Ha megnéznéd hogy az 1000. kötés milyen dátumnál volt és addig készítenél egy futtatást, akkor az a profitgörbe lehet hogy hasznosabb lenne az értékelés szempontjából. Jó lenne ha mutatnál egy ilyet is!
Köszi, kivettem a pipát, majd így is megnézem. Van viszont egy korábbi verziómról éves (2008-2012) bontású grafikonok ami többet mutathat az érékeléshez, statisztikai számokat még ide kell PrtScr-eljem hozzá:
Csatolt kicsinyítések
forex-robot-sajat-fejlesztes-ea_almasi_2008.gif   forex-robot-sajat-fejlesztes-ea_almasi_2009.gif   forex-robot-sajat-fejlesztes-ea_almasi_2010.gif  

forex-robot-sajat-fejlesztes-ea_almasi_2011.gif   forex-robot-sajat-fejlesztes-ea_almasi_2012.gif  
Régi 2012-12-28, 08:04   #29 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi, kivettem a pipát, majd így is megnézem. Van viszont egy korábbi verziómról éves (2008-2012) bontású grafikonok ami többet mutathat az érékeléshez, statisztikai számokat még ide kell PrtScr-eljem hozzá:
Futtas le egy évet minden tick tesztben.Azt tedd fel ide.
1 év hamar lemegy ne aggodj.
Régi 2012-12-28, 08:25   #30 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Futtas le egy évet minden tick tesztben.Azt tedd fel ide.
1 év hamar lemegy ne aggodj.
oké, elindítottam az idei évre..
Régi 2012-12-28, 13:25   #31 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

[QUOTE=pipper13;29201]oké, elindítottam az idei évre..[/QUOTE

Remek!Azóta már le kellett futnia bőven.
Lássuk!
Régi 2012-12-28, 13:34   #32 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

[QUOTE=ALTERMAN;29215]
Idézet:
oké, elindítottam az idei évre..[/QUOTE

Remek!Azóta már le kellett futnia bőven.
Lássuk!
Addig szopogasd még a Tokaid! Hamarosan megcsinálom..
Régi 2012-12-30, 09:06   #33 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Az első kép egy kontroll pontos a második egy tickes chart.
Köze nincs a kettőnek egymáshoz. Nem értem, h miért van egyáltalán ilyen opció a teszterben ha ennyire félrevisz. Most kezdhetem kitalálni, h mi az oka a különbözőségnek és, h lehet orvosolni.
Tudtok valami leírást erről a "12 pontos fraktális interpolációrol, h mi a csudát csinál ez egyáltalán?
Na mindegy nézett nekem így ki a görbém eleget az elején csak kihagyhattam volna ezt a zsákutcát. Mindenesetre követem azt a jó pár hasznos tippet amit adtatok és meglátjuk hova jutunk..
Csatolt kicsinyítések
forex-robot-sajat-fejlesztes-ea2012kontrolp.gif   forex-robot-sajat-fejlesztes-ea2012tick.gif  
Régi 2012-12-30, 09:59   #34 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

[QUOTE=pipper13;29216]
Idézet:

Addig szopogasd még a Tokaid! Hamarosan megcsinálom..
Na látod,én ezért "szopogattam a tokajimat"a szakmai frusztációimmal együtt!

Örülök hogy földet értél!

Na most akkor kezdjük a kommunikációt előlről,vagy vegyek még pár üveg Tokajit inkább?
Régi 2012-12-30, 10:04   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az első kép egy kontroll pontos a második egy tickes chart.
Köze nincs a kettőnek egymáshoz...
A forexben már nagyon sokan megtalálták a szent grált. Aztán rájöttek, hogy az épp nem az....

(Örülök, hogy nem sunnyogtad el a tickes görbét. Fájdalmas élmény lehetett először meglátni)
Régi 2012-12-30, 11:38   #36 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

[QUOTE=ALTERMAN;29268]
Idézet:

Na látod,én ezért "szopogattam a tokajimat"a szakmai frusztációimmal együtt!

Örülök hogy földet értél!

Na most akkor kezdjük a kommunikációt előlről,vagy vegyek még pár üveg Tokajit inkább?
A Tokajidat miattam ne, h mellőzd!

Azért az elég gáz, h a MT4 tesztbe beletesznek egy olyan kontrollpontos módot amivel a valóságban nem sok mindenre mész, sőt be is csapod magad.
Valahol csak az nyugtat h a már beleölt munka és megszerzett tudás nem vész el és tick-esen is reményeim szerint ki fogom tudni dolgozni.
Nem lehet akkora a különbség, h teljesen új alapokra kelljen fektetni egy más módon tesztelt és ott sikeres stratégiát. Vagy ha igen akkor tényleg értelmetlen volt még csak be is tenni ezt a módot.

Tickes átálláshoz kódolás szempontjábol van e valami inputod a múltból, nagy tudású intergalaktikus kolléga?
Régi 2012-12-30, 11:52   #37 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
A forexben már nagyon sokan megtalálták a szent grált. Aztán rájöttek, hogy az épp nem az....

(Örülök, hogy nem sunnyogtad el a tickes görbét. Fájdalmas élmény lehetett először meglátni)
hát nem ugráltam örömömben akkor...

De ahogy most nézem így feltéve egymás alatt a két görbét nincs is annyira asszinkronban. Nekem úgy tűnik, hogy a tickesen van egy nyomás és ahol akontrolos oldalaz ott kezdi elengedni a tick-es és lefele esik, ahol meg dolgozik felfele a k.-s, ott a tickes is megy felfele csak kevesebb az erő benne.
Valahol a kontrolos "átlagolás" elfedhetett vmit, ami a tickesnél előjött.
Lehet vizuálban is meg kellene néznem a kétféle kötögetést, összevetve, hátha szemet szúrna a megoldás

Na asszem agyalgatnom kell kicsit, h újra kiáshassam a szent grált vagy vmi hasonlót
Régi 2012-12-30, 12:26   #38 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Most olvastam ezt a MT4 help-jében:

Attention:

·it is not recommended to launch testing on every tick if there are no available less timeframes that completely cover the period under test, otherwise, the results will not be accurate;

·modeling on control points is basically used at optimization of experts, and all ticks modeling is for a close testing.

ezek szerint az optimalizáció kilőve már csak a zárás van hátra
Régi 2012-12-30, 12:55   #39 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

[QUOTE=pipper13;29274]
Idézet:

A Tokajidat miattam ne, h mellőzd!

Azért az elég gáz, h a MT4 tesztbe beletesznek egy olyan kontrollpontos módot amivel a valóságban nem sok mindenre mész, sőt be is csapod magad.
Valahol csak az nyugtat h a már beleölt munka és megszerzett tudás nem vész el és tick-esen is reményeim szerint ki fogom tudni dolgozni.
Nem lehet akkora a különbség, h teljesen új alapokra kelljen fektetni egy más módon tesztelt és ott sikeres stratégiát. Vagy ha igen akkor tényleg értelmetlen volt még csak be is tenni ezt a módot.

Tickes átálláshoz kódolás szempontjábol van e valami inputod a múltból, nagy tudású intergalaktikus kolléga?

Ok,beszereztem még pár üveg aszút!
Hát van inputom is éppen,egészen 2004-es évtől kezdődően kolléga.
De most előbb az jönne,hogy te azt mondod:
"elnézést kérek a nagy arcom miatt,és köszönöm hogy megmentettetek attól,hogy elbukjam a pénzem a robotommal".
-vagy valami ilyesmi.
Aztán talán beszélgethetünk arról,hogy Te mit fogsz tanulni tőlünk itt ingyen,miközben nyilvánvaló,hogy mi semmit nem fogunk tanulni tőled.
Van ehhez inputod kolléga?
Régi 2012-12-30, 13:12   #40 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Én eleve legkisebb mértékben sem bíztam a MT4 backteszterében, ezért saját készítésű backteszter programmal dolgozom. Így ha valamit elrontok, annak könnyebben utánajárhatok, és kijavíthatom, nem arra kell pazarolnom az időmet, hogy mások használhatatlan marhaságait tesztelgessem.
Régi 2012-12-30, 13:52   #41 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

ALTERMAN:
"elnézést kérek a nagy arcom miatt,és köszönöm hogy megmentettetek attól,hogy elbukjam a pénzem a robotommal".

Én még hozzátenném: Magam, és más tudatlan emberek pénzét.
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-30, 14:48   #42 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

[QUOTE=ALTERMAN;29280]
Idézet:

Ok,beszereztem még pár üveg aszút!
Hát van inputom is éppen,egészen 2004-es évtől kezdődően kolléga.
De most előbb az jönne,hogy te azt mondod:
-vagy valami ilyesmi.
Aztán talán beszélgethetünk arról,hogy Te mit fogsz tanulni tőlünk itt ingyen,miközben nyilvánvaló,hogy mi semmit nem fogunk tanulni tőled.
Van ehhez inputod kolléga?

Arcod az neked is van ahogy látom.. De csak semmi személyeskedés, profik vagyunk vazze
Am azon gondolkodtam, h az a szerencsém, h van itt rajtad kívül még néhány értelmes és önzetlen ember remek ötletekkel. Arra meg ne igyál mérget, h te már nem tanulhatsz új dolgokat a "whitefülüektől". Öreg hiba lenne..
Amúgy tényleg örülök, h csörgetted a kardod a kontrollpontos görbék láttán, de a legjobb tippeket azért messze nem tőled kaptam..kolléga
További jó borozgatást!
Régi 2012-12-30, 14:51   #43 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ALTERMAN:

Én még hozzátenném: Magam, és más tudatlan emberek pénzét.
Igaz Igaz
Régi 2012-12-30, 14:57   #44 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én eleve legkisebb mértékben sem bíztam a MT4 backteszterében, ezért saját készítésű backteszter programmal dolgozom. Így ha valamit elrontok, annak könnyebben utánajárhatok, és kijavíthatom, nem arra kell pazarolnom az időmet, hogy mások használhatatlan marhaságait tesztelgessem.
Ez már így azért elég komolyan hangzik. MQL?
Régi 2012-12-30, 15:04   #45 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
Igen,ne rossz gondolat.De használható az Mt4 is.Csak tudni kell a pontos részleteket,és ismerni kell mit miért csinál a program.
(Kollégát megmentettük egy kis veszteségtől,de az arca továbbra is hatalmas.
Nem bölcs dolog. ).
Régi 2012-12-30, 15:09   #46 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Biztos vannak köztetek még olyanok akik EA fejlesztéssel foglalkoznak és megosztanának itt hozamgörbéket, eredményeket stb... Érdekes lehet meg tanulságos is akár
Régi 2012-12-30, 15:13   #47 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Igen,ne rossz gondolat.De használható az Mt4 is.Csak tudni kell a pontos részleteket,és ismerni kell mit miért csinál a program.
(Kollégát megmentettük egy kis veszteségtől,de az arca továbbra is hatalmas.
Nem bölcs dolog. ).
furkálsz?
Régi 2012-12-30, 17:12   #48 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ez már így azért elég komolyan hangzik. MQL?
Helyzettől függ. A backtesztelő kód nagy részét delphiben csináltam. Ha már véglegesedik valami akkor átírom MQL4be. Legutóbb, mikor több bróker számláján egyidőben működtettem egy stratégiát, akkor a logika lényegét firebird adatbázismotorral oldottam meg, mql4ben csak egy vékony klienst készítettem.
Ezzel a hozzáállással kezdetben viszonylag sok időm elment mire az alapokat elkészítettem, de hosszú távon ez megtérül, mert így kikerülhetem MQL4 hiányosságait/hibáit.
Régi 2012-12-30, 18:22   #49 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Így még komolyabban hangzik a dolog MQL5 javított a hiányosságokon?
Régi 2012-12-30, 21:42   #50 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Sziasztok!
Letöltöttem a ducascopy-ról tickstory-val az adatokat az instrumentnek és használt idősíknak és tartománynak megfelelően, majd probaverzios tick data suit és elindítottam egy tickes tesztet de meglepő módon néhány mp alatt végigfutott egy éven és a modelling quality is n/a red. Mellékeltem a kapottakat.
Valahol gond lehet csak még nem tudom, h hol..
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: pdf Teljes oldalas fax.pdf (118,5 KB, 202 olvasás)
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Minimál élő számla - hová és melyik robot? Pandinvs Automata kereskedés 5 2013-10-28 11:47
Wall Street Forex Robot MZsolt Automata kereskedés 8 2013-01-20 19:23
Saját fogalmak GP57 Kezdőknek 7 2012-11-23 17:39
forex robot probléma camaropeti Automata kereskedés 42 2012-04-09 10:36
Super fx robot EA fred Automata kereskedés 1 2010-06-18 14:39

A pontos idő 02:48 , a GMT +1 időzóna szerint.