Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Automata kereskedés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-02-01, 20:09   #1 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Hely: Budapest / Miskolc
Összes hozzászólás: 63
Hírnév szint: 5
TozsdeProgram.hu a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás MetaTrader4 Expert Advisor programozása, futtatása

Sziasztok!

Ebben a témában a TozsdeProgram.hu olvasói, illetve természetesen a fórum felhasználói is feltehetik a kérdéseiket az Expert Advisorok programozásával valamint futtatásával kapcsolatosan.
Remélem tudunk Nektek segíteni!

Üdvözlettel, TozsdeProgram.hu
Régi 2013-02-02, 07:00   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Vállaljátok EA-k leprogramozását? Ha igen, akkor minek fejében? Egyszerűbb dologra gondoltam, amit back-tesztelni sem kell, mert a manuális kereskedést segíti.
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-02-02, 15:25   #3 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás EA

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Vállaljátok EA-k leprogramozását? Ha igen, akkor minek fejében? Egyszerűbb dologra gondoltam, amit back-tesztelni sem kell, mert a manuális kereskedést segíti.
Szia GP57!

Igen vállaljuk, írd meg privát üzenetben kérlek, hogy mire gondoltál.
Régi 2013-04-08, 08:52   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Üdv!
Van arra valami lehetőség hogy a zigzag indikátorból ki tudjam nyerni az utolsó csúcsot és minimumot? Azokat amik már biztosan nem változnak meg. Egyfajta támasz ellenállás szintként szeretném felhasználni.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-08, 10:38   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
Hírnév szint: 8
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

az iCustommel tudsz ilyen nem beépített indikátorokat lekérdezni
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-08, 15:47   #6 (permalink)
Szenior tag

lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
az iCustommel tudsz ilyen nem beépített indikátorokat lekérdezni
Odáig eljutottam én is csak a kivitelezés nem sikerül. Csináltam egy képet hogy mire is gondolok.
Régi 2013-04-08, 17:45   #7 (permalink)
Szenior tag

humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

ismerem a zigzagot és értettem mire gondolsz
írasd ki az utolsó 100 gyertyához tartozó zigzag puffer adatokat és meglátod mit mutat
gyanítom nem jól használod az icustomot
nem használok zigzagot ezért nincs kész kódom hozzá
mivel kódot nem írtál ezért bemásolok valami hasonlót talán elég lesz segítségnek

"iCustom(Symbol(), Period(), "MACD Hist", 12,26, 9, 0, 0);" így néz ki nálam egy macd indikátor variáns lekérdezőkódja

nálad valami ilyesmi kellene
"iCustom(Symbol(), Period(), "ZigZag", 12,5, 3, 0, 0);"
a 12,5,3 a zigzag bemenő adatai
az első 0 a buffer sorszáma, mivel a zigzagban csak 1 van ezért 0
a második 0 a gyertya sorszáma

ciklusba teszed, kiíratod fileba vagy ahova szeretnéd és meglátod milyen adatot kapsz és abból már tudod hogyan dolgozd fel
Régi 2013-04-08, 18:49   #8 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás Indikátor lekérdezése, ZigZag

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv!
Van arra valami lehetőség hogy a zigzag indikátorból ki tudjam nyerni az utolsó csúcsot és minimumot? Azokat amik már biztosan nem változnak meg. Egyfajta támasz ellenállás szintként szeretném felhasználni.
Szia!

Persze, van rá lehetőség. A fájlba írást nem ajánlom, az nagyon lassítaná a visszateszteléskor a programot. Érdemesebb egy tömbbe menteni folyamatosan a ZigZag értékét és a tömbből kikerestetni a felhasználni kívánt pontokat.
Ahogy előttem írta humor, a ZigZag értékét iCustom() fügvénnyel egyszerűen lekérdezheted.
Ha ez az info nem elég és nem sikerül megcsinálni, akkor szólj és holnap vagy holnapután lesz időm és leírom privátban a konkrét kódrészletet. ;-)

Üdv!
Régi 2013-04-08, 19:19   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Csak a zigzag fileból kiolvasható adat struktúrájának megismerése miatt írtam a fileba írást.
Egyébként nem olyan veszélyes az, cserébe viszont nem kell szerencsétlenkedni és a program minden lépését tökéletesen kontroll alatt lehet tartani.
Ha komolyan érdekel a metatrader programozás a legjobb eszköz loggolni a fileba írás.
Persze csak szerintem.
Régi 2013-04-08, 21:40   #10 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Csak a zigzag fileból kiolvasható adat struktúrájának megismerése miatt írtam a fileba írást.
Egyébként nem olyan veszélyes az, cserébe viszont nem kell szerencsétlenkedni és a program minden lépését tökéletesen kontroll alatt lehet tartani.
Ha komolyan érdekel a metatrader programozás a legjobb eszköz loggolni a fileba írás.
Persze csak szerintem.
Egyáltalán nem vészes a file-ba írás, nem azért írtam, hogy ne úgy csinálja, mert nehéz lenne. De jelen esetben egyszerűbb és gyorsabb pl. egy tömbben lementeni az adatokat.
Elhiheted, "komolyan érdekel" a MetaTrader programozás, csináltam már ettől az évek alatt cifrább dolgokat is... pl összekötni Microsoft Excellel, Matlabbal... Vagy a kedvencem, a kézi kereskedést segítő kezelőfelület... gombnyomásra kereskedés, kötéseladás, TP / SL állítás egérhúzással.
( http://www.youtube.com/watch?v=u4Z8zi40ZDQ )

Üdv!
Régi 2013-04-08, 22:52   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez nagyon vicces.
Természetesen ezt lost89-nek írtam.
Ne haragudj, nem voltam egyértelmű.
Eszembe sem jutott ez a variáció.
Biztos vagyok benne szakértője vagy a dolognak.
Régi 2013-04-09, 10:47   #12 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás

Idézet:

Ez nagyon vicces.
Természetesen ezt lost89-nek írtam.
Ne haragudj, nem voltam egyértelmű.
Eszembe sem jutott ez a variáció.
Biztos vagyok benne szakértője vagy a dolognak.
Apró félreértések. :-))
Régi 2013-04-09, 11:25   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A netről sikerült összeollózni valamit, ami használhatónak tűnik. Hogy konkrétan mit csinál azt nem látom át, de jó eredményt ad vissza.

int n, i;
double p0, p1, p2, p3, tamasz, ellenallas;
i=0;
while(n<3)
{
if(p0>0) {p3=p2; p2=p1; p1=p0; }
p0=iCustom(Symbol(),0,"zigzag",12,5,3,0,i);
if(p0>0) {n+=1; }
i++;
}
if (p0>p1) {ellenallas=p0; tamasz=p1;}
else {ellenallas=p1; tamasz=p0;}
Régi 2013-04-15, 15:53   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Üdv megint, volna két programom, esetleg nem tudná valaki visszatesztelni huzamosabb időre tickdatával? Nekem a birts patch-es dologgal hibát ír ki. Így meg ez a félhónap 25%-os nem ér semmit. 1M charton USD/JPY-vel működik, persze hosszútávon biztos bukik ez is.. A zipben van a két program, meg a backtest htmlje.
Csatolt kicsinyítések
metatrader4-expert-advisor-programozasa-futtatasa-strategytesterfix.gif   metatrader4-expert-advisor-programozasa-futtatasa-strategytestercsuszostop.gif  
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: zip pack.zip (89,8 KB, 94 olvasás)
Régi 2013-04-29, 14:06   #15 (permalink)
Kitiltott

Összes hozzászólás: 157
Hírnév szint: 0
Alapbeállítás

Kérem írjon privátba az aki leprogramozna nekem egy stratégiát a stratégiáért cserébe.
Köszönöm
Nufy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-29, 15:54   #16 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Üdv megint, volna két programom, esetleg nem tudná valaki visszatesztelni huzamosabb időre tickdatával? Nekem a birts patch-es dologgal hibát ír ki. Így meg ez a félhónap 25%-os nem ér semmit. 1M charton USD/JPY-vel működik, persze hosszútávon biztos bukik ez is.. A zipben van a két program, meg a backtest htmlje.
Amennyiben mindenképp M1 robotban gondolkozol, feltétlen olvasd el Hook írásait, tanulságos.
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-03, 00:30   #17 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás Pontos visszateszt

Idézet:
Kedves lost89!

Visszafuttattam pontos (DukasCopy) tick adatokon a ZigZag csúszóstopos programodat az elmúlt egy évre. Szerintem érdemes pontos tick adatokat használni, azon tesztelni. Csak így tovább, az egyenleg görbe vége már kezd alakulni!

Üdv,
TozsdeProgram.hu
Csatolt kicsinyítések
metatrader4-expert-advisor-programozasa-futtatasa-zzcsuszostop.png  
Régi 2013-06-03, 01:08   #18 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás Legújabb robotunk

Sziasztok!

Ha már lost89 is a ZigZag indikátorral probálkozik, gondoltam bemutatom a legújabb robotunkat, ami szintén használja a ZigZag indikátort is.
Ez egy stopos stratégia, csatolom visszateszt eredményét MoneyManagmenttel / valamint nélküle az elmúlt HAT évre, valamint egy rizikósabb beállítással az utolsó évre. A visszateszt DukasCopy tick adaton készült.
A robot / forráskód nem eladó, viszont biztatásnak remélem megteszi. Kitartás mindenkinek, van fény az alagút végén, csak hosszú az út odáig!

Üdv,
TozsdeProgram.hu
Csatolt kicsinyítések
metatrader4-expert-advisor-programozasa-futtatasa-minilottal_6evre.png   metatrader4-expert-advisor-programozasa-futtatasa-risk05_6evre.png   metatrader4-expert-advisor-programozasa-futtatasa-risk_1_utolsoevre.png  

Régi 2013-06-03, 13:11   #19 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
TozsdeProgram.hu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves lost89!

Visszafuttattam pontos (DukasCopy) tick adatokon a ZigZag csúszóstopos programodat az elmúlt egy évre. Szerintem érdemes pontos tick adatokat használni, azon tesztelni. Csak így tovább, az egyenleg görbe vége már kezd alakulni!

Üdv,
TozsdeProgram.hu
Nekem nem futott le vele... Pedig én is bulid 402-es mt4-et használok, Dukascopy tickdatával. Így aztán nem is tudtam sokat foglalkzoni vele.

A "ZZ robot" elég jónak tűnik, van benne tartalék (50% feletti találati arány, és mégis nagyobb az átlag nyereség mint a veszteség). Nem egy hajszálon múlik az egész. Mekkora volt a spread a tesztnél? Meg ha publikus akkor a fix pozícióméret mekkora volt az első tesztnél? Mikrolot?
Forward teszt eredmények is lesznek majd?
Régi 2013-06-03, 15:34   #20 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás TőzsdeRobotunk

Idézet:
Nekem nem futott le vele... Pedig én is bulid 402-es mt4-et használok, Dukascopy tickdatával. Így aztán nem is tudtam sokat foglalkzoni vele.

A "ZZ robot" elég jónak tűnik, van benne tartalék (50% feletti találati arány, és mégis nagyobb az átlag nyereség mint a veszteség). Nem egy hajszálon múlik az egész. Mekkora volt a spread a tesztnél? Meg ha publikus akkor a fix pozícióméret mekkora volt az első tesztnél? Mikrolot?
Forward teszt eredmények is lesznek majd?
Minilot (0,1) volt a fix pozícióméret. Olyat csak azért futtatok, hogy lehessen látni, hogy az elmúlt 6 évben hogyan megy végig görbe, melyik az az időszak amikor rosszul teljesít a robot. Természetesen ilyen stratégiát csakis lotnöveléssel van értelme futtatni, úgy viszont már elég jó eredményt ér el rövid idő alatt. A visszatesztnél a spread 5 Point (0,5 PIP), commissio pedig 7 USD lotonként.
Majd a weboldalamra lehet kirakom a robot eredményeit, ahol folyamatosan nyomon lehet követni, hogy egy ilyen visszatesztet adó program mire képes a jelenben.
Régi 2013-06-03, 18:38   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Minilot (0,1) volt a fix pozícióméret. Olyat csak azért futtatok, hogy lehessen látni, hogy az elmúlt 6 évben hogyan megy végig görbe, melyik az az időszak amikor rosszul teljesít a robot. Természetesen ilyen stratégiát csakis lotnöveléssel van értelme futtatni, úgy viszont már elég jó eredményt ér el rövid idő alatt. A visszatesztnél a spread 5 Point (0,5 PIP), commissio pedig 7 USD lotonként.
Majd a weboldalamra lehet kirakom a robot eredményeit, ahol folyamatosan nyomon lehet követni, hogy egy ilyen visszatesztet adó program mire képes a jelenben.
Slippage-re érzékeny lesz akkor az átlag nyerségből ítélve. Mindenesetre én kíváncsi lennék mit produkál majd élesben
Egyébként nincs ötleted, hogy nálam miért nem fut le a backtest a zigzaggal?
Régi 2013-06-03, 20:36   #22 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Slippage-re érzékeny lesz akkor az átlag nyerségből ítélve. Mindenesetre én kíváncsi lennék mit produkál majd élesben
Egyébként nincs ötleted, hogy nálam miért nem fut le a backtest a zigzaggal?
Jól látod, valóban érzékeny lehet a slippage-re, fontos a bróker pontos teljesítése. De reméljük nem lesz ebből gond.
Bármi oka lehet, hogy miért nem fut le nálad a backtest ZigZaggal, így konrkét ötletem nincs sajnos.
Régi 2013-06-29, 01:41   #23 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Lightbulb Legújabb robotunk eredménye

Sziasztok!

Ma felraktuk az új robotunk éles számlán elért eredményeit. Ezt jelenleg a honlapunk jobb oldali sávjában találjátok meg. A korábbi hozzászólásokban megtekinthető a robot 6 éves visszateszt eredménye ("ZigZag robot"). Ugyan elég sok profittól elesünk a slippagek miatt, de azért eddig így is elég jól vizsgázik a robot a tesztidőszakban.
A robot 2013. május 28-tól fut, nem egészen öt hete. Csak remélni tudjuk, hogy ez a teljesítmény nem fog sokat változni a jövőben sem.
(A robot nem eladó, viszont hasonló robotokkal rendelkezőkkel örömmel felvennénk a kapcsolatot.)
Régi 2013-06-29, 09:12   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Ma felraktuk az új robotunk éles számlán elért eredményeit. Ezt jelenleg a honlapunk jobb oldali sávjában találjátok meg. A korábbi hozzászólásokban megtekinthető a robot 6 éves visszateszt eredménye ("ZigZag robot"). Ugyan elég sok profittól elesünk a slippagek miatt, de azért eddig így is elég jól vizsgázik a robot a tesztidőszakban.
A robot 2013. május 28-tól fut, nem egészen öt hete. Csak remélni tudjuk, hogy ez a teljesítmény nem fog sokat változni a jövőben sem.
(A robot nem eladó, viszont hasonló robotokkal rendelkezőkkel örömmel felvennénk a kapcsolatot.)
Pending orderrel vagy market orderrel dolgozik a robot? Mostanában nézegettem, hogy elég lassan teljesülnek a megbízások a legtöbb brókernél. Szerintem direkt lassítják is a végrehajtást. Pl liteforexnél van az hogy a szerver pingje 35ms, még egy megbízás végrehajtása 1másodpercnél is több. Az átlag amúgy 800-900ms. EXNESS-t nem néztem még. Függő megbízzással sokkal jobb a helyzet slippage terén.
Egyébként szép eredmény, főleg ha még egy fél év múlva is plusszban lesz
Mekkora volt az átlag spread kb. ebben az időszakban?
Régi 2013-06-30, 10:22   #25 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás Order

Idézet:
Pending orderrel vagy market orderrel dolgozik a robot? Mostanában nézegettem, hogy elég lassan teljesülnek a megbízások a legtöbb brókernél. Szerintem direkt lassítják is a végrehajtást. Pl liteforexnél van az hogy a szerver pingje 35ms, még egy megbízás végrehajtása 1másodpercnél is több. Az átlag amúgy 800-900ms. EXNESS-t nem néztem még. Függő megbízzással sokkal jobb a helyzet slippage terén.
Egyébként szép eredmény, főleg ha még egy fél év múlva is plusszban lesz
Mekkora volt az átlag spread kb. ebben az időszakban?
Szia!
Kizárólag csak pending orderrel dolgozik a robot, csak az a trükk/baj az egészben, hogy a brókerek jókora része az MT4 pending ordereit market orderként teljesítik az adott áron. Ebből adódóan már a beszállásnál egyből van slippage, ami a profitunkat csökkenti. Jelenleg pont ezt akarjuk elsőként kiküszöbölni, hogy átprogramozzuk a robotokat MT4 Expert Advisorból API-ba, ami gyorsabb is és ahol a pending order nem market orderként fog teljesülni. Valóban, jól látod, direkt lassítják az orderek végrehajtását a brókerek, mert ők azon is plusz profithoz akarnak jutni, amikor pozíciót nyitsz. Röviden, remélem érthetően: Te kiadod, hogy X árfolyamon akarsz pl Long pizíciót nyitni, de a bróker azért vár 1 másodpercet, hogy a Te áradtól jobb helyen, (X-valamennyi) árfolyamon tudja megnyitni a pozíciódat. Így egyből már a nyitás pillanatában is további profithoz jut, meg persze a spread meg még a commissios díjak....tudják hogy kell csinálni...
Igazából az Exnesst se ajánlanám, csak náluk volt ecn számlám ahol a stoplevel szint 0, ami elengedhetetlen a stratégiának. De rengeteg szerver fagyás volt náluk, több órás is, valamint elég nagy slippagek, a legnagyobb a pár hét alatt 6 PIP volt... így a nyereség helyett egyből buktunk is. Szóval ők se jobbak mint a többi.
Az átlag spreadet nem számoltatom, de pl. MyFxBookon meg tudod nézni.

Üdv!
Régi 2013-07-15, 07:25   #26 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Roley a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Egy olyan scriptet keresek Metatrader 4-re, melynek segitsegtségével megadhatok egy olyan függő megbizást, melynél nem az értéket akarom megadni, hanem azt hogy milyen időpontban történjen meg a kötés, plusz persze, hogy milyen irányba, milyen stop lossal. Tudtok esetleg segteni?

Köszönöm a segitségeteket,
Roley
Roley nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-15, 08:55   #27 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Roley eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Egy olyan scriptet keresek Metatrader 4-re, melynek segitsegtségével megadhatok egy olyan függő megbizást, melynél nem az értéket akarom megadni, hanem azt hogy milyen időpontban történjen meg a kötés, plusz persze, hogy milyen irányba, milyen stop lossal. Tudtok esetleg segteni?

Roley
Szia

itt van egy EA. Timebased EA. Előre megadott időpontban nyit a beállított értékeknek megfelelően. Előtte azért teszteld!

http://www.forex-szignal.hu/expert-a...viewcategory/6

Ü. Berci
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-15, 16:53   #28 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm
Régi 2013-07-15, 19:18   #29 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Berci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia

itt van egy EA. Timebased EA. Előre megadott időpontban nyit a beállított értékeknek megfelelően. Előtte azért teszteld!

http://www.forex-szignal.hu/expert-a...viewcategory/6

Ü. Berci
Megtaláltam, viszont nem sikerült működésre fognom. Te kipróbáltad már? Van hozzá esetleg valami minimális leirás?
Régi 2013-07-15, 19:49   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megtaláltam, viszont nem sikerült működésre fognom. Te kipróbáltad már? Van hozzá esetleg valami minimális leirás?
Starthour-hoz beírod az időpontot (az ott lévő 900 felel meg 9:00-nak, 20:50es nyitáshoz 2050et kell írni stb.), ezután ebben az időpontban nyit egy longot ha az előző gyertya bika volt, vagy nyit egy shortot ha medve. TakeProfit, StopLoss, Lots gondolom világos. NumBuys, NumSells megadja hogy mennyi pozíciót nyisson. Ha ugyanabban a percben amikor megnyílt a pozíció le is zárod akkor újat nyit helyette.
Régi 2013-07-15, 20:01   #31 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Starthour-hoz beírod az időpontot (az ott lévő 900 felel meg 9:00-nak, 20:50es nyitáshoz 2050et kell írni stb.), ezután ebben az időpontban nyit egy longot ha az előző gyertya bika volt, vagy nyit egy shortot ha medve. TakeProfit, StopLoss, Lots gondolom világos. NumBuys, NumSells megadja hogy mennyi pozíciót nyisson. Ha ugyanabban a percben amikor megnyílt a pozíció le is zárod akkor újat nyit helyette.

Ami még nem világos:
-időpontnak mit vesz, a MT4-ben lévő időpontot vagy a gépen lévőt?
-nekem az kellene hogy az általam megadott irányba nyisson poiciót, ezt nem tudja az EA?

Köszi,
R
Régi 2013-07-15, 20:04   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ami még nem világos:
-időpontnak mit vesz, a MT4-ben lévő időpontot vagy a gépen lévőt?
-nekem az kellene hogy az általam megadott irányba nyisson poiciót, ezt nem tudja az EA?

Köszi,
R
MT4 időt. Ahhoz át kell alakítani.
Régi 2013-07-15, 23:14   #33 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás EA

Idézet:
Sziasztok!

Roley
Kedves Roley!

Ez az Expert Advisorunk tudja azt amit keresel, még többet is, olvasd el a leírását:
http://tozsdeprogram.hu/metatrader/e...rkereskedo-ea/

Üdv!
Régi 2013-08-02, 21:30   #34 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás Robotunk teljesítménye

Sziasztok!

Korábban bemutattam itt a fórumon a legújabb robotunk visszateszt eredményeit.

Akit érdekel, az a weboldalunkon megnézheti, hogy hogyan teljesít éles számlán egy olyan visszateszttel rendelkező robot. Eddig elég biztató!

Üdv!
Régi 2013-08-02, 22:37   #35 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 41
Bundasbandi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Korábban bemutattam itt a fórumon a legújabb robotunk visszateszt eredményeit.

Akit érdekel, az a weboldalunkon megnézheti, hogy hogyan teljesít éles számlán egy olyan visszateszttel rendelkező robot. Eddig elég biztató!

Üdv!
Szia!

Nem szeretnék beszólni,de ha nem eladó a robot és nem is tervezed az eladását és nem is akarod megosztani akkor minek teszed ide fel az eredményeket,miért hencegsz itt vele?Senkin nem segítesz azzal,hogy megosztod azt amit soha nem kaphatunk meg.Nem de??? Így szerintem nem is érdekel senkit........Örülj neki,hogy van egy ilyened azt menjél nyaralni belőle valahova...........
Félre ne érts örülök,hogy jól megy! Irigyellek is érte,csak nem értem mi a célod azzal,hogy itt csurgatja az ember a nyálát rá???? Ez lenne a célod??? Nálam elérted remélem boldog vagy!
Várom a magyarázatot, üdv András
Bundasbandi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-03, 00:19   #36 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás JóSzándék

Idézet:
Bundasbandi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Nem szeretnék beszólni,de ha nem eladó a robot és nem is tervezed az eladását és nem is akarod megosztani akkor minek teszed ide fel az eredményeket,miért hencegsz itt vele?Senkin nem segítesz azzal,hogy megosztod azt amit soha nem kaphatunk meg.Nem de??? Így szerintem nem is érdekel senkit........Örülj neki,hogy van egy ilyened azt menjél nyaralni belőle valahova...........
Félre ne érts örülök,hogy jól megy! Irigyellek is érte,csak nem értem mi a célod azzal,hogy itt csurgatja az ember a nyálát rá???? Ez lenne a célod??? Nálam elérted remélem boldog vagy!
Várom a magyarázatot, üdv András
Szia András!

Több célunk is van, de ez egyáltalán nincs közötte, hogy pl Téged vagy bárki mást bosszantsunk. Rengeteg olyan hozzászólást olvastunk akár itt a fórumon, hogy az automatizált kereskedelem hülyeség, nem lehet úgy leprogramozni egy robotot, hogy az önállóan jól kereskedjen. Egyrészt szeretnénk ezt megmutatni, hogy az automatizált kereskedelem teljes mértékben működőképes lehet, persze mint ahogy a tőzsdén semmi se, ez sem egyszerű. Továbbiakban a jövőbeli működése is ugyan úgy kétes mint a tőzsdén minden. Bár a múltbeli statisztika alapján biztató a program, reméljük nem fog megváltozni pár évig még ez a mozgása a piacnak.

Amit főként szerettünk volna megmutatni az az, hogy évek alatt kitartó munkával valóban lehet összefüggéseket találni a piac mozgásában és azokra programot írni. Ezzel mindössze további "erőt" szerettünk volna adni mindenkinek, hogy van értelme a tőzsdézéssel foglalkozni, mert egyáltalán nem szerencsejáték, mint ahogy az emberek nagy százaléka mondja. Mi ha azt látjuk, hogy van jobb mint a miénk, akkor nem a nyálunkat csorgatjuk és "leszúrjuk" őket, hogy ezt meg minek teszitek közzé, hanem kitartóan dolgozunk, hogy mi is elérjük azt. Szerintünk: ha másnak is sikerült, nekünk is sikerülnie kell. Szimplán ösztönözni akartunk mindenkit, de ha ez az eredmény irigységet vált ki akkor nagyon sajnáljuk és majd leszedhetjük minden eredményünket, nekünk aztán mindegy.

Azt is szerettük volna megmutatni, hogy egy jó visszateszttel rendelkező robot egy éles számlán hogyan teljesít, ez szerintünk mindenkit érdekel aki robotokkal kereskedik!

Egy további célunk pedig az volt, hogy szívesen felvennénk a kapcsolatot olyan személyekkel, akik hasonló szinten vannak az autamatizált kereskedésben, mint mi. Nem tudjuk hol lehetne erre jobb helyet találni interneten, mint itt a fórumon.

Egyáltalán nem áll szándékunkban a kedélyeket borzolni, sőt eszünkbe se jutott, hogy ez bosszantó dolog lehetne, ha valaki próbál nyerni a tőzsdén... Ha valakit zavar egy több év munka után elért eddig biztatóan működő robot, attól elnézést kérünk... De attól megkérdeznénk, hogy nem ez a célja neki is, hogy a tőzsdén pénzt keressen? Akkor miért is zavaró az, ha az a cél nem csak egy elérhetetlen álom, hanem tényleg megvalósítható?

Üdv!
Régi 2013-08-03, 06:43   #37 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szánhatnátok rá pár percet, hogy behitelesítitek a Myfxbook statisztikát. Ez ilyen szakmai tudás mellett nem jelenthet problémát, és jobban is mutat.
Régi 2013-08-03, 12:52   #38 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás Hitelesítés

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szánhatnátok rá pár percet, hogy behitelesítitek a Myfxbook statisztikát. Ez ilyen szakmai tudás mellett nem jelenthet problémát, és jobban is mutat.
Kedves archenius!

Nem jelent problémát, csak nem látjuk értelmét azzal tölteni az időt.
De lehet majd megtesszük, ha már így rámutattál.

Üdv!
Régi 2014-01-01, 10:59   #39 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 32
Hírnév szint: 4
tolditoma a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül tolditoma részére
Alapbeállítás

Sziasztok!

Már jó ideje keresek egy indikátort vagy EA-t, de nem találtam eddig semmi megfelelőt. A lényeg amit szeretnék elérni, hogy egy adott idősíkon mondjuk az elmúlt 30 vagy 50 vagy 100 gyertya legmagasabb és legalacsonyabb pontját mutassa.
Persze meglehet manuálisan is keresni ezen adatokat, de több chart esetén nehézkesebb. Ha tudtok segíteni, vagy javasolni valamit, hogy ezt meg tudjam oldani az hálásan köszönném.
tolditoma nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-01, 14:12   #40 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 240
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás indikátor

Idézet:
tolditoma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Már jó ideje keresek egy indikátort vagy EA-t, de nem találtam eddig semmi megfelelőt. A lényeg amit szeretnék elérni, hogy egy adott idősíkon mondjuk az elmúlt 30 vagy 50 vagy 100 gyertya legmagasabb és legalacsonyabb pontját mutassa.
Talán ez jó lesz.
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: mq4 Donchian.mq4 (2,2 KB, 298 olvasás)
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-01, 17:36   #41 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Köszönöm a tippet, de hasonló indikátort találtam, de ez sajnos nekem nem megfelelő. Kicsit másképp működik, mint ami az én elgondolásom.
Alapból H4 idősíkon szeretném használni, látva egy előre beállított fix időszak legalacsonyabb és legmagasabb pontját. Ami még fontos lenne, hogy minden egyes gyertya után újra számolja a legmagasabb és legalacsonyabb pont értékét és ezt egy vízszintes vonallal jelölje.

De még egyszer köszi a tippet!
Régi 2014-01-01, 18:06   #42 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
tolditoma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönöm a tippet, de hasonló indikátort találtam, de ez sajnos nekem nem megfelelő. Kicsit másképp működik, mint ami az én elgondolásom.
Alapból H4 idősíkon szeretném használni, látva egy előre beállított fix időszak legalacsonyabb és legmagasabb pontját. Ami még fontos lenne, hogy minden egyes gyertya után újra számolja a legmagasabb és legalacsonyabb pont értékét és ezt egy vízszintes vonallal jelölje.

De még egyszer köszi a tippet!
Pedig a Donchian nagyjából egészen pontosan ezt csinálja.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-02, 08:20   #43 (permalink)
Tag

Alapbeállítás Valóban!

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pedig a Donchian nagyjából egészen pontosan ezt csinálja.
Elnézést az elöző hozzászólás miatt Ez az indikátor valóban azt teszi amire szükségem van. Sajnos tegnap nem voltam túl beszámítható...

Köszönöm a tippet!
Régi 2014-01-11, 22:42   #44 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 7
NBalázs a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok.

A minap letöltöttem egy ingyenes scalper robit. A baj vele az hogy nem lehet stop loss-t beállítani. A programozáshoz meg zöldfülű vagyok. Szerintetek bele lehetne nyúlni valahogy? Itt arra gondolok hogy át lehetne-e írni valamit benne, amitől a bemenő adatokban meg jelenne a stop loss beállítás.

Előre is köszönöm a válaszokat.
NBalázs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-11, 23:35   #45 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás

Idézet:
NBalázs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok.

A minap letöltöttem egy ingyenes scalper robit. A baj vele az hogy nem lehet stop loss-t beállítani. A programozáshoz meg zöldfülű vagyok. Szerintetek bele lehetne nyúlni valahogy? Itt arra gondolok hogy át lehetne-e írni valamit benne, amitől a bemenő adatokban meg jelenne a stop loss beállítás.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Szia NBalázs!

Ez attól függ, milyen formátumban töltötted le a scalper robotot?
MQ4, EX4, DLL ? Ha MQ4 akkor biztos módosítható.
Régi 2014-01-12, 10:25   #46 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 7
NBalázs a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

MQ4 fájl a scalper robi. Szerintetek bonyolult lenne ezt át mahinálni?
NBalázs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-12, 10:44   #47 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
NBalázs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
MQ4 fájl a scalper robi. Szerintetek bonyolult lenne ezt át mahinálni?
Annak, aki tud programozni, biztos nem...
moncsicsi78 elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-24, 18:18   #48 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 66
Lablovezel a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Egy kis segitsegre lenne szuksegem.
Van egy robotom es egy kis plusz funkciot szeretnek beleirni, de nem ertek a programozashoz, es ennyiert nem akarok programozot "fogadni" es neten sem talaltam hasnolot, amibol mintat vehetnek.
Szoval ha valaki vagja a temat es szivesen segit, akkor halas lennek.
Egy szimpla closeAll kene. A lenyeg, hogy ha kirakok egy sarga vizszintes vonalat a chartra es az arfolyam eleri azt, akkor zarjon mindent.
Elore is koszi a segitseget.
Lablovezel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 18:37   #49 (permalink)
Új tag

szsolt logója

Összes hozzászólás: 12
szsolt a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok

Keresek egy mouse vezérlő rutint az MT4 alá. XY koordináta lekérdezés és gomb nyomás lekérdezés kellene. Egyet találtam a "cfunctions.dll", nem tűnik túl jónak.
Továbbá tudtok-e olyan Broker céget ahol az SL az minimális tud lenni és teljesül is ott az order ?
Köszönettel
szsolt nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 23:30   #50 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás

Idézet:
szsolt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok
[...]
Továbbá tudtok-e olyan Broker céget ahol az SL az minimális tud lenni és teljesül is ott az order ?
Köszönettel
Szia! Egész sok brókernél van már ECN elnevezésű számlatípus, azoknál általában a stoplevel 0, azaz bármilyen közel állíthatod az SL-t az árfolyamhoz. Az hogy teljesítik-e pontosan csúszás nélkül, az más kérdés... nem nagyon lehet olyan brókert találni sajnos amelyik csúszás nélkül teljesítene hosszútávon.

Címkék
expert advisor, MetaTrader4, Programozás, tőzsdeprogram, tőzsderobot

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Apollo Money Maker (AMM) Expert Advisor HZFX Devizatőzsde 14 2012-12-13 09:16

A pontos idő 09:43 , a GMT +1 időzóna szerint.