Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Automata kereskedés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-03-07, 12:13   #51 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Hely: Budapest / Miskolc
Összes hozzászólás: 63
Hírnév szint: 5
TozsdeProgram.hu a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
survivol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Eddig kíváncsian, érdeklődve olvastam minden infót erről a fejlesztésről, és nagyon hajlok abba az irányba, hogy kipróbáljam, de most picit meginogtam. Mindenesetre elég érdekes, hogy van egy 3-6000 USD-s számlán 0,1 és 16 lotos kötés is!!!???
Kedves survivol!

A 0.1 lotos kötések nagy valószínűséggel egy tesztprogramunktól származhattak. Továbbiakban a 0.1 lotos kötések előfordulhat még abból is, hogy van aki olyan beállítással futtatja a robotot, hogy az egyik irányba teljesen levette a kockázatot és csakmegfigyelés szinten köti az irányt. Valamint van, amikor a bróker feldarabolja a kötést több kisebb részegységre, ebből adódóan is előfordulhatnak kisebb kötésméretek, de természetesen az összegük kiadja a kötni kívánt lotot.

A 16 lotos kötést megkérdezhetem hol láttad 3-6000 USD-s számlán ?
Régi 2014-03-10, 23:40   #52 (permalink)
Új tag

szsolt logója

Összes hozzászólás: 12
Hírnév szint: 4
szsolt a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok

Megnéztem az előadásotokat. Gratulállok nagyon jó.
Viszonylag rövid ideje kisérletezem, én is arra jutottam, hogy rövid trade hoz csak eredményt. Nagyon szépek a grafikonok.
szsolt nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-03-11, 20:17   #53 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
survivol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Fejlesztők!

Mi az oka annak, hogy egyik publikus szla kivonat sincs frissítve 03.03. illetve 03.04. óta?
survivol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-12, 06:17   #54 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 267
Hírnév szint: 6
safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Everex Elite - Risk = 0.8 : 02.28-óta nincs frissítve
Everex Elite - Risk = 1 : 02.28-óta nincs frissítve
safe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-19, 13:33   #55 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Tisztelt Fejlesztők!

Nem értem Önöket! A korábbi hozzászólásokból kiderülhetett volna, hogy a myfxbook-os számlák frissítésével kapcsolatban nincs minden rendben. Ha már ennyi munkát, és áldozatot a hirdetett robot mögé helyeztek, akkor ezen a ponton miért kell elrontani az egészet?
Önök szerint ki fogja(a balekokon kívül) így megvenni a robotot, ha (jó esetben) 2 hetente frissül 1-et az összes még élő számlakimutatás?
Tudnak esetleg bármilyen magyarázatot adni ennek okára? Én mellesleg még nem tettem le végérvényesen a vásárlásról többekkel ellentétben, és nagyon érdekelne mi áll a háttérben!
Régi 2014-03-19, 17:06   #56 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás

Idézet:
survivol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tisztelt Fejlesztők!

Nem értem Önöket! A korábbi hozzászólásokból kiderülhetett volna, hogy a myfxbook-os számlák frissítésével kapcsolatban nincs minden rendben. Ha már ennyi munkát, és áldozatot a hirdetett robot mögé helyeztek, akkor ezen a ponton miért kell elrontani az egészet?
Önök szerint ki fogja(a balekokon kívül) így megvenni a robotot, ha (jó esetben) 2 hetente frissül 1-et az összes még élő számlakimutatás?
Tudnak esetleg bármilyen magyarázatot adni ennek okára? Én mellesleg még nem tettem le végérvényesen a vásárlásról többekkel ellentétben, és nagyon érdekelne mi áll a háttérben!
Kedves survivol!

Valóban, megértem az Ön és többiek folyamatos frissítéssel kapcsolatos kérdését. Erre a magyarázatunk valójában nagyon egyszerű: a myfxbook EA-t egy MT4-ben csak egyszer lehet futtatni. Mivel a kitett számlák a sajátjaink, mindenki szeretné egyben látni a portfóliájóban az aznapi teljesítést így a saját myfxbook-unkat frissíti a myfxbook Expert Advisor. Sajnos nem megoldható, hogy a sajátunkat és az Everex myfxbookját is egyszerre frissítse. Viszont kb hetenként egyszer manuálisan frissítjuk az Everex portfólióját. Majd megpróbálunk erre kitalálni valamit, hogy ezt megoldjuk a jövőben, remélem érthető a magyarázat.
Szerintünk attól még, hogy az éles számlás eredményeinket csak heti rendszerességgel frissítjük, a kimutatásaink eléggé hosszútávúak, nem az utolsó hét számít. Ebből adódóan mi nem gondoljuk úgy, hogy így csak a "balekok" tudnának a robotunk mellett dönteni.

Safe: A számlák amik mellett Closed van, azokat bezártuk és hazautaltam róluk a pénzt.

Remélem minden kérdést sikerült megválaszolnom!
Régi 2014-03-19, 17:13   #57 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás

Amit még meg tudunk tenni, hogy egy demo számlát automatikusan frissítünk az Everex portfóliójába. Illetve hamarosan lesznek céges éles számláink, azokat majd szintén az Everex portfólióba frissítjük automatikusan 5 percenként.
Régi 2014-03-19, 18:14   #58 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
TozsdeProgram.hu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves survivol!

Valóban, megértem az Ön és többiek folyamatos frissítéssel kapcsolatos kérdését. Erre a magyarázatunk valójában nagyon egyszerű: a myfxbook EA-t egy MT4-ben csak egyszer lehet futtatni. Mivel a kitett számlák a sajátjaink, mindenki szeretné egyben látni a portfóliájóban az aznapi teljesítést így a saját myfxbook-unkat frissíti a myfxbook Expert Advisor. Sajnos nem megoldható, hogy a sajátunkat és az Everex myfxbookját is egyszerre frissítse. Viszont kb hetenként egyszer manuálisan frissítjuk az Everex portfólióját. Majd megpróbálunk erre kitalálni valamit, hogy ezt megoldjuk a jövőben, remélem érthető a magyarázat.
Szerintünk attól még, hogy az éles számlás eredményeinket csak heti rendszerességgel frissítjük, a kimutatásaink eléggé hosszútávúak, nem az utolsó hét számít. Ebből adódóan mi nem gondoljuk úgy, hogy így csak a "balekok" tudnának a robotunk mellett dönteni.

Safe: A számlák amik mellett Closed van, azokat bezártuk és hazautaltam róluk a pénzt.

Köszönöm a választ és a tájékoztatást!
Régi 2014-03-21, 09:56   #59 (permalink)
up1
Tag

up1 logója

Összes hozzászólás: 75
Hírnév szint: 8
up1 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.up1 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.up1 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
TozsdeProgram.hu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves survivol!

Tisztelt Fejlesztők!

Én megvásároltam már a robotot és éles számlán futtatom. Mivel demón szerintem semmi értelme egy hétnél tovább. Ezalatt az idő alatt, belehet gyakorolni minden beállítást és azokat sablonba elmenteni. A robot nyereségessége inkább bróker mint piac függő, de ezzel most nem nagyon akarok foglalkozni. Viszont igen is oldjátok meg minél előbb a kimutatás frissítést, mivel ezzel tudom összemérni a saját brókerem teljesítését. És ne demó számlán, hanem élesen. Mert ha a brokim többször vagy ne adj isten folyamatosan a káromra köt, biztos leutalom a pénzt és átrakom máshova. Ezzel a kéréssel kapcsolatban is beszéltem az egyik kollégátokkal a napokban (Cs.D.), de a válasz inkább kimagyarázkodó volt mint segítő szándékú. Én nem vagyok programozó, én trader vagyok. Több számlán is kereskedem ezen belül 3 db MT4 számlám van. Ezek kimutatásait/ trade naplómat a myfxbookon összesítem. Rövid időn belül megjelenik minden. Viszonylag nagy számú trader társaság van körülöttem, kezdők, haladók vegyesen. Páran rendelkezünk már a robototokkal, de sokkal többen vásárolnának belőle, ha látnák az eredményt és a maximális supportot a fejlesztők részéről. Mert a maximális segítség nem azt jelenti, ahogy nevezett Kollégád mondta, hogy türelmesen elmagyarázza egyeseknek a beállításokat. Én személy szerint sosem akartam robotot üzemeltetni. Azért mert magyarok vagytok és elénk állva kínáltátok a terméketeket ezért vettem meg. Ezerszámra lehet kapni a piacon robotokat, amelyek csak a fejlesztőt és a brókert gazdagítják.
Szóval kérlek Benneteket, hogy legalább az egyik éles számlán oldjátok meg a folyamatos frissítést.
up1 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-23, 15:44   #60 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 267
safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

http://www.myfxbook.com/members/Everex oldalon a következő található:

"This user doesn't share any systems currently."
safe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-24, 00:48   #61 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás

Idézet:
up1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tisztelt Fejlesztők!

Én megvásároltam már a robotot és éles számlán futtatom. Mivel demón szerintem semmi értelme egy hétnél tovább. Ezalatt az idő alatt, belehet gyakorolni minden beállítást és azokat sablonba elmenteni. A robot nyereségessége inkább bróker mint piac függő, de ezzel most nem nagyon akarok foglalkozni. Viszont igen is oldjátok meg minél előbb a kimutatás frissítést, mivel ezzel tudom összemérni a saját brókerem teljesítését. És ne demó számlán, hanem élesen. Mert ha a brokim többször vagy ne adj isten folyamatosan a káromra köt, biztos leutalom a pénzt és átrakom máshova. Ezzel a kéréssel kapcsolatban is beszéltem az egyik kollégátokkal a napokban (Cs.D.), de a válasz inkább kimagyarázkodó volt mint segítő szándékú. Én nem vagyok programozó, én trader vagyok. Több számlán is kereskedem ezen belül 3 db MT4 számlám van. Ezek kimutatásait/ trade naplómat a myfxbookon összesítem. Rövid időn belül megjelenik minden. Viszonylag nagy számú trader társaság van körülöttem, kezdők, haladók vegyesen. Páran rendelkezünk már a robototokkal, de sokkal többen vásárolnának belőle, ha látnák az eredményt és a maximális supportot a fejlesztők részéről. Mert a maximális segítség nem azt jelenti, ahogy nevezett Kollégád mondta, hogy türelmesen elmagyarázza egyeseknek a beállításokat. Én személy szerint sosem akartam robotot üzemeltetni. Azért mert magyarok vagytok és elénk állva kínáltátok a terméketeket ezért vettem meg. Ezerszámra lehet kapni a piacon robotokat, amelyek csak a fejlesztőt és a brókert gazdagítják.
Szóval kérlek Benneteket, hogy legalább az egyik éles számlán oldjátok meg a folyamatos frissítést.
Tisztelt up1!

A TozsdeProgram.hu-t én üzemeltetem akivel beszélt (Cs.D.) a fórumon csak én vagyok jelen. Emlékszem a telefonbeszélgetésre. Ugyan ezt mondtam el telefonon amit előző hozzászólásomban is leírtam és szépen kértem a türelmét amíg kivitelezzük a folyamatos frissítést. Amennyiben bármi konkrét kérdése van a programmal kapcsolatban kérjük a support kukac everexfx.com e-mail címre írja meg, készséggel segíteni fogunk.
Ezen a héten már lesznek kint automatikusan frissülő ÉLES számlák.

Idézet:
safe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
http://www.myfxbook.com/members/Everex oldalon a következő található:

"This user doesn't share any systems currently."
Kedves safe!
Igen, éppen azon dolgozunk, hogy mindent frissítsünk!

Sikeres hetet kívánok Mindenkinek!
Régi 2014-03-24, 09:32   #62 (permalink)
Új tag

Csuka a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

Én is működtetem a robotot. Az Everex oldalon a Live performance chart egész pontosan mutatja a napi mozgásokat.
Csuka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-26, 06:52   #63 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Tisztelt Olvasók,

Aki használja az everex-et, tudna ajánlani olyan brókercéget, ahol jól működik a robot live számlán?
Régi 2014-04-01, 16:12   #64 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
FxPert a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy akik használják az Everex Elite-et azoknak is szokott ilyen hibaüzenetet adni az MT4.

Napló file-ból részlet:
09:15:32.918 'xxxxxxxxxxxxxxx': modify order #xxxxxxxxxxxxxx sell 1.27 EURUSD at 1.37068 sl: 1.37098 tp: 1.35573 -> sl: 1.37084 tp: 1.35573
09:15:33.090 'xxxxxxxxxxxxxxx': modification of order #xxxxxxxxxxxxxx sell 1.27 EURUSD at 1.37068 sl: 1.37098 tp: 1.35573 -> sl: 1.37084 tp: 1.35573 failed [Invalid S/L or T/P]
09:15:33.090 'xxxxxxxxxxxxxxx': modify order #xxxxxxxxxxxxxx sell 1.27 EURUSD at 1.37068 sl: 1.37098 tp: 1.35573 -> sl: 1.37084 tp: 1.35573
09:15:33.278 'xxxxxxxxxxxxxxx': modification of order #xxxxxxxxxxxxxx sell 1.27 EURUSD at 1.37068 sl: 1.37098 tp: 1.35573 -> sl: 1.37084 tp: 1.35573 failed [Invalid S/L or T/P]
09:15:34.106 'xxxxxxxxxxxxxxx': modify order #xxxxxxxxxxxxxx sell 1.27 EURUSD at 1.37068 sl: 1.37098 tp: 1.35573 -> sl: 1.37084 tp: 1.35573

Köszi a válaszokat.
FxPert nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-02, 00:04   #65 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás

Idézet:
FxPert eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy akik használják az Everex Elite-et azoknak is szokott ilyen hibaüzenetet adni az MT4.

Napló file-ból részlet:
09:15:32.918 'xxxxxxxxxxxxxxx': modify order #xxxxxxxxxxxxxx sell 1.27 EURUSD at 1.37068 sl: 1.37098 tp: 1.35573 -> sl: 1.37084 tp: 1.35573
09:15:33.090 'xxxxxxxxxxxxxxx': modification of order #xxxxxxxxxxxxxx sell 1.27 EURUSD at 1.37068 sl: 1.37098 tp: 1.35573 -> sl: 1.37084 tp: 1.35573 failed [Invalid S/L or T/P]
09:15:33.090 'xxxxxxxxxxxxxxx': modify order #xxxxxxxxxxxxxx sell 1.27 EURUSD at 1.37068 sl: 1.37098 tp: 1.35573 -> sl: 1.37084 tp: 1.35573
09:15:33.278 'xxxxxxxxxxxxxxx': modification of order #xxxxxxxxxxxxxx sell 1.27 EURUSD at 1.37068 sl: 1.37098 tp: 1.35573 -> sl: 1.37084 tp: 1.35573 failed [Invalid S/L or T/P]
09:15:34.106 'xxxxxxxxxxxxxxx': modify order #xxxxxxxxxxxxxx sell 1.27 EURUSD at 1.37068 sl: 1.37098 tp: 1.35573 -> sl: 1.37084 tp: 1.35573

Köszi a válaszokat.
Kedves FxPert!

Ilyen mindenkinél előfordulhat, és a jövőben is lesznek ilyen üzenetek a naplófájlban. Abból adódik, hogy a StopLosst nagyon közel helyezzük el az aktuális árfolyamhoz. Amikor a programunk kiadja előtte vizsgáljuk, hogy az SL-t el tudjuk-e a kívánt árfolyamszinten helyezni, de ha az árfolyam a módosítás ideje alatt elmozdul akkor előfordulhat, hogy az adott árfolyamértékre már nem helyezhető a StopLoss. Ekkor a bróker ezt az üzenetet küldi vissza. Ezzel nincs semmi probléma. Ezenfelül szintén ilyen üzenetet kapunk vissza a brókertől, amikor a kötés már záródott az SL által, de még ki volt adva a brókernek a parancs, hogy azt a kötést módosítsa. Ha a kötés már zárult úgy a bróker azt már nem tudja módosítani, akkor szintén ezt az üzenetet küldi vissza.
Régi 2014-04-02, 15:11   #66 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Tisztelt TozsdeProgram.hu!

Amikor az MT4-ben beállítom a robotot, az inputsban ha true a money management, akkor a fölötte lévő lots értéket mindegy, hogy mekkorára állítom? Ez a lots a legkisebb köthető mennyiséget állítja be? Mekkora a minimális deposit, amivel működik a robot, akár 10 dollárral is?

Köszönöm
Régi 2014-04-02, 18:07   #67 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Csuka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tisztelt TozsdeProgram.hu!

Amikor az MT4-ben beállítom a robotot, az inputsban ha true a money management, akkor a fölötte lévő lots értéket mindegy, hogy mekkorára állítom? Ez a lots a legkisebb köthető mennyiséget állítja be? Mekkora a minimális deposit, amivel működik a robot, akár 10 dollárral is?

Köszönöm
Kedves Csuka!

Igen, ha a money management TRUE-ra van állítva, akkor a felette lévő lots értéke nem számít. Nem a legkisebb köthető mennyiséget állítja be. A lots értékét akkor használja a program, ha a use moneymanagement false-on van.

Minimális deposit igénye nincs a programnak, mivel nem átlagolós, nem martingalezős. Minden kötés teljesen független az előző kötésektől. Amennyiben a bróker tőkeáttéte engedi, (azaz lesz 10 dollárral elegendő margin a kötéshez) akkor a programunk akár 10 dollárral is futtatható nagyon kicsi lotokkal. Pl 10 dollárral 1:500-as tőkeáttéttel századlotokkal futtatható a program.
Régi 2014-04-04, 09:25   #68 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm a választ

QUOTE=TozsdeProgram.hu;47955]Kedves Csuka!

Igen, ha a money management TRUE-ra van állítva, akkor a felette lévő lots értéke nem számít. Nem a legkisebb köthető mennyiséget állítja be. A lots értékét akkor használja a program, ha a use moneymanagement false-on van.

Minimális deposit igénye nincs a programnak, mivel nem átlagolós, nem martingalezős. Minden kötés teljesen független az előző kötésektől. Amennyiben a bróker tőkeáttéte engedi, (azaz lesz 10 dollárral elegendő margin a kötéshez) akkor a programunk akár 10 dollárral is futtatható nagyon kicsi lotokkal. Pl 10 dollárral 1:500-as tőkeáttéttel századlotokkal futtatható a program.[/QUOTE]
Régi 2014-04-14, 09:44   #69 (permalink)
Új tag

Hajni a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tisztelt Everex fejlesztők!

Traders nighton meghallgattam az előadásotokat, azóta folyamatosan tervezem a robot megvásárlását, azonban mára teljesen elbizonytalanodtam.

Töbekkel beszéltem, akik használják és kivétel nélkül mindenki arról számol be, hogy ez a robot csak demón működik, élő számlán meg csak veszteséget termel.
Jó lenne végre rendet tenni ebben a kérdésben, mert többen tervezik a megvásárlást, de akik használják, ők meg háborognak.

Azt hallom, hogy nincs olyan bróker, akinél ez a stratégia működőképes lenne. Az általatok ajánlott Armada nevű brókernél is mindenkinek nagyon nagy veszteséggel fut csak a robot, akivel beszéltem mindenki le is állította.
Nektek végülis mi most a konkrét tapasztalatotok, mert gondolom ti is élő számlán és az Armadánál futtatjátok a robotot. A myFxbook-ban én azt látom, hogy a ti számláitokon is márciusig volt csak sikeres a robot és rendkívül bosszantó módon, kb amióta elkezdtétek az értékesítést és mások is használhatják, azóta szinte nektek is csak veszteségeitek vannak.
Nektek az Armadán kívül máshol is fut a robot? Mert vannak olyan 1:100-as tőkeáttétes mintáitok, ahol nem olyan rossz a teljesítmény.

Mivel magyarázzátok a robot jelenlegi sikertelenségét? Amióta élő számlán használjátok, voltak már ilyen periódusok? A piaci helyzettel nem hinném, hogy lehetne magyarázni, mert tudomásom szerint órás gyertyákat használtok, ahol meg mindig vannak irányok, mozgások.

Kérdés még rengeteg lenne, de kérlek titeket, hogy kezdjünk el erről beszélni, mert most sokan bizonytalanok, mégtöbben meg elégedetlenek.

Hajni
Hajni nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-14, 10:07   #70 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

én a részemről realista vagyok, sok sikert kívántam az everexes srácoknak (azon a tradersnite-on ott is voltam és nagyon szimpatikusak a srácok), de

- először is kamunak tartom az MT4-et
- másodszor nem tartom komoly brokinak az Aramada-t
- harmadszor nem hiszek a robotokban, bár lehet jó és biztonságos robit irni erről nincs kétségem ( igen, ez ambivalens)
- elég jól kielemeztem egy korábbi hozzászólásomban az everex myfxbookos teljesítményét: 7-10 lotos pozit nyitni.. nos azt ki kell érdemelni, ha egy robotra bízol 700.000-1.000.000 EURUSD-t, 5000$-os számláról akkor ott valami nincs rendben.
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-14, 10:20   #71 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Kiérdemelni? Mármint a brókernél?
Régi 2014-04-14, 22:02   #72 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hajni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tisztelt Everex fejlesztők!

Traders nighton meghallgattam az előadásotokat, azóta folyamatosan tervezem a robot megvásárlását, azonban mára teljesen elbizonytalanodtam.

Töbekkel beszéltem, akik használják és kivétel nélkül mindenki arról számol be, hogy ez a robot csak demón működik, élő számlán meg csak veszteséget termel.
Jó lenne végre rendet tenni ebben a kérdésben, mert többen tervezik a megvásárlást, de akik használják, ők meg háborognak.

Azt hallom, hogy nincs olyan bróker, akinél ez a stratégia működőképes lenne. Az általatok ajánlott Armada nevű brókernél is mindenkinek nagyon nagy veszteséggel fut csak a robot, akivel beszéltem mindenki le is állította.
Nektek végülis mi most a konkrét tapasztalatotok, mert gondolom ti is élő számlán és az Armadánál futtatjátok a robotot. A myFxbook-ban én azt látom, hogy a ti számláitokon is márciusig volt csak sikeres a robot és rendkívül bosszantó módon, kb amióta elkezdtétek az értékesítést és mások is használhatják, azóta szinte nektek is csak veszteségeitek vannak.
Nektek az Armadán kívül máshol is fut a robot? Mert vannak olyan 1:100-as tőkeáttétes mintáitok, ahol nem olyan rossz a teljesítmény.

Mivel magyarázzátok a robot jelenlegi sikertelenségét? Amióta élő számlán használjátok, voltak már ilyen periódusok? A piaci helyzettel nem hinném, hogy lehetne magyarázni, mert tudomásom szerint órás gyertyákat használtok, ahol meg mindig vannak irányok, mozgások.

Kérdés még rengeteg lenne, de kérlek titeket, hogy kezdjünk el erről beszélni, mert most sokan bizonytalanok, mégtöbben meg elégedetlenek.

Hajni
Kedves Hajni!

Az elmúlt hónapok nem voltak számunkra se túl jónak mondhatóak. Azt mi az előadásunk során se, valamint máshol se mondtuk, hogy egyszerű lenne megfelelő brókert találni. Az Armadát azért mondtuk, mert nekünk náluk ment a legjobban a program. Az elért éles számlás eredményeinket a myfxbook oldalunkon meg tudod nézni, ott mindent kielemezni akár havi lebontásban. Jelenleg, az elmúlt hónapokban mi is tapasztaltuk, hogy az Armada Markets nem tudja a legjobban teljesíteni a kötéseket. Felvettük velük a kapcsolatot, sajnos egyelőre nem tudtunk erre megoldást találni.

Ez szerintünk egyáltalán nem igaz, hogy ne lenne olyan bróker ahol éles számlán képtelen lenne működni. Az Armadán az elmúlt hónapokat sajnos mi is kisebb-nagyobb veszteséggel zártuk,a különbség főként a long illetve short irány különböző Risk beállításaitól függ. Mi különösebben ezen nem aggódunk, korábban is volt ilyen időszak. Nálunk hónapok óta a Long irány megy nagyobb Risk beállítással, míg a short sokkal kisebbel. Az elmúlt hónapokban a long irányba erőteljesebbek voltak a kirohanások általánosságban. Jelenleg több brókerrel is kapcsolatban állunk, többet is tesztelünk, a jónak vélt brókereket fel fogjuk tüntetni a weboldalunkon. Ehhez egy kis időt kérnénk még.

Nagyon sajnálom, ha valaki olyan döntésre jutott, hogy már abba is hagyta a robot futtatását. Feltételezem, hogy nem egy óvatos, pl 0.1 - 0.3 Riskkel próbált meg megismerkedni a programunkkal. Sajnálom, ha a nagyobb Risk beállítással már akkora visszaesést ért el a két devizapáron, amit soknak tartott. Mi továbbra is futtatjuk a programokat, mi bízunk benne.
Régi 2014-04-15, 09:58   #73 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Az mit jelent, hogy nem tudja rendesen teljesíteni egy bróker a megbízást? Ezt ő direkt csinálja, direkt ellened megy, vagy pedig a likviditás hiányában nem tud párosítani? Azt lehet tudni, hogy pl az Armada kiviszi-e az ajánlatokat a piacra, vagy pedig házon belül intézi?
Én amennyire beleástam magam ebbe a kérdésbe azt látom, hogy amióta többen megvették az everexet, azóta romlott a hatékonysága. Nem lehet, hogy a vásárlók többsége, az ajánlásotokra az Armadához ment, nekik meg a sok egyirányú, azonos order már szemet szúrt és direkt ellenük mennek?
Régi 2014-04-15, 11:15   #74 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Nem érint a dolog, de belepofázok:

Idézet:
Nem lehet, hogy a vásárlók többsége, az ajánlásotokra az Armadához ment, nekik meg a sok egyirányú, azonos order már szemet szúrt és direkt ellenük mennek?
Szinte biztosan helyes a következtetésed. A bróker szükséges rossz. Mindegyik. Ha helyzetbe kerül, hogy kinek kedvezzen, saját magának-e vagy neked, a válasz eléggé egyértelmű.
Le a kalappal a srácok robotja előtt, szép munka. De. Minden robot, ami pár pipes nyerő/vesztő pozikkal játszik (mint a srácoké is), rettenetesen sebezhető, tálcán kínálja magát a brokinak. Csak egész minimális belenyúlás a kötésekbe, és a profitgörbe délre kanyarodik.
Ha létezne valóban tisztességes broki, az ilyen robotok nyerők lehetnének. De így erősen kétséges. Amelyik nem "belenyúlkálós fajta", annál a spread gyilkol, amelyiknél jó a spread, ott "csibészkednek".
Jóval nagyobb TP/SL esetén szűkül a bróker mozgástere, de nyilván ott is van a tarsolyukban ez-az.
Őszintén, sok sikert a robothoz!
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-15, 12:18   #75 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 110
sorosgyuri a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

bróker ide vagy oda... a végén úgyis ott állnak a bankok(lp), akik ránk vadásznak, és semmi egyéb dolguk nincsen. Ráérnek ezzel foglalkozni, és ráadásul elég okosak és tehetősek is hozzá. Még ha korrekt is egy bróker, akkor is csak pár hónapig, esetleg évig fogjuk tudni rajta keresztül ilyen robotokkal sápolni a már említett intézményeket.
Ha csak nem mi vagyunk a goldman sachs vagy a Virtu, hogy learbirtáljuk a piacot folyamatosan, akkor az egész rendszer működéséből kifolyólag nem fogunk soha ilyen kis mozgásokra épülő mechanikus szerkezettel kiszámíthatóan hosszútávon nyerni. Ideiglenesen igen.
kb hat éve kezdtem el kereskedni, és eddig a tapasztalatom erre a véleményre juttatott, amit majd megváltoztatok szívesen, ha újabb tapasztalataim azt mondják. Nincs érdekem az everexes srácok ellen nyilatkozni, sőt, nagyon ügyesek szerintem, és sok sikert kívánok a továbbiakban is.
Az Armadát meg megvédeném, az egyetlen broki akinél kereskedtem eddig és nem tapasztaltam trükköket, kérdés nélkül kifizetnek és mindig elérhetőek és korrektek voltak.
Szintén csak tapasztalat.
sorosgyuri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-15, 18:13   #76 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 814
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Az mit jelent, hogy nem tudja rendesen teljesíteni egy bróker a megbízást? Ezt ő direkt csinálja, direkt ellened megy, vagy pedig a likviditás hiányában nem tud párosítani? Azt lehet tudni, hogy pl az Armada kiviszi-e az ajánlatokat a piacra, vagy pedig házon belül intézi?
Én amennyire beleástam magam ebbe a kérdésbe azt látom, hogy amióta többen megvették az everexet, azóta romlott a hatékonysága. Nem lehet, hogy a vásárlók többsége, az ajánlásotokra az Armadához ment, nekik meg a sok egyirányú, azonos order már szemet szúrt és direkt ellenük mennek?
Én is csak egy kicsit tennék hozzá (hiszen előttem minden lényegeset elmondtak a srácok), partvonalról: a VPS-ed is nagyon fontos tényező.
Egyáltalán nem mindegy, hogy adott brókerhez melyik VPS-t használod - az elérési idő miatt (ez csak ilyen HFT-szerű kereskedésnél lényeges, de itt nagyon). A ping nem eredményezhet 0.1-1 ms -nél többet.
Armadához a BeeksFX-et ajánlanám.

Bár valószínű, hogy mindezt a háttérinfót az értékesítők/fejlesztők már rég elmondták, ez esetben elnézést!
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-16, 09:25   #77 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Tisztelt Tőzseprogram!

Most az nem világos igazán, hogy szerintetek a jelenlegi időszak esése a bróker hibája, vagy inkább ilyen a piaci szituáció?
Az everex lassan 1 éves éles számlás történetében voltak már ekkora visszaesések?

Mások fenti beírásából azt a következtetést lehet levonni, hogy nem csak rövidtávon, de hosszútávon még kevésbe lehet sikerrel működtetni egy robotot.

Szerintem tényleg azt kellene, hogy az everexeseket nem egy brókerhez küldeni, hanem szépen szétszórni a brókerek között és akkor talán nem lesz annyira feltűnő a robot.

Hajni
Régi 2014-04-16, 17:05   #78 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 8
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tisztelt Tőzseprogram!

Most az nem világos igazán, hogy szerintetek a jelenlegi időszak esése a bróker hibája, vagy inkább ilyen a piaci szituáció?
Az everex lassan 1 éves éles számlás történetében voltak már ekkora visszaesések?

Mások fenti beírásából azt a következtetést lehet levonni, hogy nem csak rövidtávon, de hosszútávon még kevésbe lehet sikerrel működtetni egy robotot.

Szerintem tényleg azt kellene, hogy az everexeseket nem egy brókerhez küldeni, hanem szépen szétszórni a brókerek között és akkor talán nem lesz annyira feltűnő a robot.

Hajni
Itt az történt,hogy a fiúk szereztek egy újabb értékes tapasztalatot a "piac" működésével kapcsolatban!
Régi 2014-04-16, 18:40   #79 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Amikor megvetted a robotot, az apróbetűs részben biztos volt valami ilyesmi: "A múltbeli teljesítmény nem jelent garanciát a jövőre nézve" vagy "A forex kereskedés magas kockázattal jár".

Neked kell tudnod, hogy vállalod-e a kockázatot. Nem az a fő kérdés, hogy a robottal lehet-e pénzt keresni, hanem az, hogy mennyi pénzt vagyok hajlandó kockára tenni?

Mi van ha a bróker lehúzza a redőnyt? Akkor bizony ugrott a számla, és benne van ez is a játékban...
szeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-18, 17:34   #80 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Alapbeállítás

Sziasztok!
Látom elég sok hozzászólás érkezett… akkor vegyük sroba.
Idézet:
[..]
Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem érint a dolog, de belepofázok:
Szinte biztosan helyes a következtetésed. A bróker szükséges rossz. Mindegyik. Ha helyzetbe kerül, hogy kinek kedvezzen, saját magának-e vagy neked, a válasz eléggé egyértelmű. […]
Először is köszönjük Bill a kedves szavakat. Sok sikert pipet kívánunk mi is Neked. Azt én nem tartom valószínűnek, hogy az Armada direkt kinézett volna minket és direkt belenyúlna a kötéseinkbe. Régóta jó kapcsolatban állunk velük. Egyszerűen jelenleg így kapnak a Liquidity Providerekktől árat, tudomásunk szerint nem stopvadászkodnak és trükköznek. De ez csak a véleményünk. De ha belegondolunk, neki a kereskedett lotok után illetve spreadből elég szép profitja van, többre megy vele, ha nem egy hónapig futtatják csak nála a robotot és gyorsan levadássza pár kötésünket, hanem adják az árat úgy ahogy tudják és azt próbálják elérni hogy minél hosszabb ideig náluk maradjunk. Az elmúlt hónapokban valóban nem sikerült olyan jól teljesítenie a kötéseket az Armadának. Viszont a programunk náluk is megtöbbszörözte az éles számlás egyenlegeinket, illetve korrektnek tartjuk őket, ezért mondtuk az ő nevüket. A programunk licencelése direkt brókerfüggetlen, bármikor bármennyiszer lehet brókert váltani, ha épp úgy érezzük, hogy nem teljesített jól a bróker.
Idézet:
sorosgyuri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
bróker ide vagy oda... a végén úgyis ott állnak a bankok(lp), akik ránk vadásznak, és semmi egyéb dolguk nincsen. […]
Ha csak nem mi vagyunk a goldman sachs vagy a Virtu, hogy learbirtáljuk a piacot folyamatosan, akkor az egész rendszer működéséből kifolyólag nem fogunk soha ilyen kis mozgásokra épülő mechanikus szerkezettel kiszámíthatóan hosszútávon nyerni. Ideiglenesen igen.
kb hat éve kezdtem el kereskedni, és eddig a tapasztalatom erre a véleményre juttatott, amit majd megváltoztatok szívesen, ha újabb tapasztalataim azt mondják. Nincs érdekem az everexes srácok ellen nyilatkozni, sőt, nagyon ügyesek szerintem, és sok sikert kívánok a továbbiakban is.
Az Armadát meg megvédeném, az egyetlen broki akinél kereskedtem eddig és nem tapasztaltam trükköket, kérdés nélkül kifizetnek és mindig elérhetőek és korrektek voltak.
Szintén csak tapasztalat.
Szerencsére úgy látom, hogy más is van akinek ilyen tapasztalata van az Armadával. Mi számít hosszútávnak? Ilyen kereskedési stílussal kb 3 éve tudunk sikereket elérni, konkrétan az Everex Elittel meg lassan egy éve. Szerintem ez már azért nem olyan ideiglenes. Szintén köszönjük sorosgyuri a jó kívánságokat, viszont kívánjuk!
Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én is csak egy kicsit tennék hozzá (hiszen előttem minden lényegeset elmondtak a srácok), partvonalról: a VPS-ed is nagyon fontos tényező.
Egyáltalán nem mindegy, hogy adott brókerhez melyik VPS-t használod - az elérési idő miatt (ez csak ilyen HFT-szerű kereskedésnél lényeges, de itt nagyon). A ping nem eredményezhet 0.1-1 ms -nél többet.
Armadához a BeeksFX-et ajánlanám.
Bár valószínű, hogy mindezt a háttérinfót az értékesítők/fejlesztők már rég elmondták, ez esetben elnézést!
Kedves moncsicsi78! Valóban, ha HFT-ről beszélünk, elengedhetetlen, hogy a vps közvetlenül a bróker szervere mellett legyen, hogy elérjük az általad leírt ping időt. Sőt ott már nagyon számít hogy milyen gépen futtatod, mivel ott a millisecundumok világában folyik a verseny. Viszont a HFT nem az, amit mi csinálunk. a HighFrequencyTrading az nem a 20-30 másodperces kötésidejű kategória. Sajnos itthon sokan HFT-ként említik a mi stratégiánkat, de ez nem az. Esetünkben sikeresen tud működni a program egy 30-40 ms alatti ping idővel. Az MT4 meg brókerek a szűkebb keresztmetszet, de persze egy 50 ms vagy feletti ping már nem előnyös, elkezdi túlságosan lassítani a kötéskezelést.
Idézet:
Tisztelt Tőzseprogram!
Hajni
Kedves Hajni!
A jelenlegi időszakban a programunk számára nem volt különösebben kedvező időszak. Ahogy korábban is írtam, valóban, pl az Armadánál sajnos veszteséges hónapok keletkeztek, ahogy ezt a myfxbook oldalunkon lehet is látni. Viszont ugyan ezen időszakban az újonnan tesztelt pár brókernél el tudtunk érni pár százalékos hozamot. Igazából ezt el kell fogadni, így sikerült az Armadának teljesíteni a kötéseket. Mindig lesznek különbségek brókerek között, az is előfordul, hogy egyik hónapban az egyik, másikban meg a másik fog jobban teljesíteni. Korábban is voltak ilyen időszakok az éles futtatás alatt, csak talán nem ilyen hosszú. Viszont visszatesztben előfordulnak ilyen pár hónapos gyengébb időszakok. Minden visszateszt eredményünk illetve éles számlás kimutatásunk fent van a weboldalunkon (www.everexfx.com) illetve myfxbook portfoliónkon, ott mindenki ki tudja elemezni, amit csak szeretne.
Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Itt az történt,hogy a fiúk szereztek egy újabb értékes tapasztalatot a "piac" működésével kapcsolatban!
Kedves Alterman!
Milyen tapasztalatot szereztünk mi most a piac működésével kapcsolatban? Ne haragudj nem tudom mire gondolsz. ( Esetleg arra gondolsz, hogy azért mert most pár lottal többen kötjük ezt a szintet és ezt már nem lehet teljesíteni? Mert a mi pár lotunk, sőt az egész MetaTrader, NinjaTrader stb platformokon keresztül lekereskedett lotok elenyészők a piaci forgalomhoz képest. )
Idézet:
szeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Amikor megvetted a robotot, az apróbetűs részben biztos volt valami ilyesmi: "A múltbeli teljesítmény nem jelent garanciát a jövőre nézve" vagy "A forex kereskedés magas kockázattal jár".
Neked kell tudnod, hogy vállalod-e a kockázatot. Nem az a fő kérdés, hogy a robottal lehet-e pénzt keresni, hanem az, hogy mennyi pénzt vagyok hajlandó kockára tenni?
Mi van ha a bróker lehúzza a redőnyt? Akkor bizony ugrott a számla, és benne van ez is a játékban...
Kedves szeki!
A weboldalunkon ez valóban fel van tüntetve, egyáltalán nem apró betűvel és nem eldugva. Egyrészt nem akarunk átverni senkit, valamint aki kicsit is ért a tőzsdéhez tudja jól, hogy egy visszateszt nem tükrözi teljes mértékben a valóságot és nem is nyújt garanciát a jövőre nézve. (Ha tudsz ilyet aki garanciát ad egy jó hozam elérésére (nem a banki 4%ra gondolok) kérlek értesíts minket, engem biztosan érdekelne. ) Azzal meg teljesen egyetértek Veled, hogy azt mindnekinek magának el kell döntenie, hogy mennyi pénzt mer elutalni egy brókerhez és kockáztatni.

További szép napot és kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok Mindenkinek!
Régi 2014-05-08, 00:52   #81 (permalink)
Új tag

Krisy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nos szeretnék gratulálni, hogy sikerült kitölteni a myfxbook-os acocuntokat.

(Nevetés)

Annak viszont tényleg örülök hogy sikerült találni egy brókert ahol jól működik (kívánom őszintén hogy így maradjon!)

Viszont
2. 3.
Ehez kell egy min 10.000$ számla hogy ingyen legyen a (legdrágább) leggyorsabb VPS és ne legyen slippage a limit order-eken.

1.
1000$ ECN számlán máris nem működik annyira...(és nem hiszem hogy kitermeli a vps árát, ha pl én megmaradt 500$ kámat forgatnám egy havi 75$ vps-en)

Tehát a sebesség és a tiszta feltételek a legfontosabbak....
Engem amúgy nem zavar a "HFT" ha működik.

De szerintem sokan vagyunk úgy hogy 10.000$ nem fogunk számlát nyitni se 5.000$

Nem lehet MAM PAM számlátnyitni, és bedobáljuk az aprópénzeinket a tiétek mellé, max a beugró a robot egyszeri megvétele lenne, így nem éreznénk rosszul magunkat

Ja, és ezt teljesen komolyan kérdeztem!

üdv.
Krisy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-08, 10:44   #82 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Execution Time Tester-rel mérnétek egyet a finfx-pro számlán, legyen viszonyitási alapunk.
Régi 2014-06-25, 12:44   #83 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Valakinél fut LMAX-on, tudna beteni kötéslistás, redményt, vagy linket?
Régi 2014-06-28, 22:38   #84 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Hely: Budapest, Vendel utca 11., IV. emeleti Konferenciaterem
Összes hozzászólás: 331
Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Add meg a mailcimed es elkuldom
Traders Night nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-07-02, 13:11   #85 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

kriszposta@gmail.com
Régi 2014-10-14, 11:49   #86 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 49
Chris a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hali!
mi újság az everexeseknél? vannak új tapasztalatok? vagy régiek, hogy hogy muzsikál a cucc?
Chris nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-26, 14:32   #87 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
shooter a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia! Ha hazai termésű robotokat szeretnél, kérlek keress meg, írtam néhányat. És meg tudom írni a te stratégiádat is, ha szeretnéd.

Krisz
shooter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-27, 04:56   #88 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
bercii a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,
hát amennyiben minket "hazai fejlesztésű"-nek tartotok, akkor itt megtaláltok minket: www.remek.ca
Automata és félautomata robotokat (mi stratégiának hívjuk őket) fejlesztünk.
Üdv,
Ferenc
bercii nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-18, 11:00   #89 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 11
fxakos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mi a véleményetek a következőről?
1 robot, 1 beállítás, 24 év bactestje,
a következő grafikont adta ki végeredménynek:
(Pozicióhígitást használ, de szerintem ésszel)
Csatolt kicsinyítések
hazai-fejlesztesu-kereskedo-robot-24_ev.jpg  
fxakos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-18, 14:19   #90 (permalink)
Szenior tag

moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
fxakos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Erről kicsit több infó kellene...
Régi 2014-11-18, 14:19   #91 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 13
devizablog.hu a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Egy görbe alapján milyen véleményt lehet mondani?
Régi 2014-11-18, 16:13   #92 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 254
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A stratégia teszter minden tickes módban sem megbízható 100 százalékig, kontroll pontokkal meg pláne nem. Mindenképp ellenőrizni kell az eredményeket vizuális módban, és a teszt befejezése után a teszterből nyitott charton, ha lehet, alacsonyabb idősíkra kapcsolva is. Nagyon sok olyat csináltam már, ami minden tickes módban is ehhez hasonló tesztet produkált, de csakis azért, mert a teszter hibásan szimulálja a tickeket.
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-18, 20:55   #93 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

Dobd fel forwardra myfxbookkal összekötve, és 1 év mulva elválik
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-18, 23:13   #94 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A stratégia teszter minden tickes módban sem megbízható 100 százalékig, kontroll pontokkal meg pláne nem. Mindenképp ellenőrizni kell az eredményeket vizuális módban, és a teszt befejezése után a teszterből nyitott charton, ha lehet, alacsonyabb idősíkra kapcsolva is. Nagyon sok olyat csináltam már, ami minden tickes módban is ehhez hasonló tesztet produkált, de csakis azért, mert a teszter hibásan szimulálja a tickeket.
Egyébként sem érdemes túl sok energiát fektetni a tesztelésbe.
Van, amire jó és kell a teszt, de helyén kell kezelni...
Régi 2014-11-19, 10:43   #95 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha a stratégia csak gyertya nyitáskor számol, akkor is van ennek jelentősége?
Vagy legalábbis nagy? M1-en fut, nagy elmozdulásokra megy rá, okozhat nagy problémát a nem pontos tick adat? Főleg 24 éves időtávban?
Régi 2014-11-19, 11:02   #96 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
devizablog.hu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy görbe alapján milyen véleményt lehet mondani?
Köszönöm a válszt. De én csak arra voltam kívácsi, hogy láttatok-e már olyan robotot, ami akár backtestben is 24 évig folyamatosan profitot termelt, esetleg olyat, aminek ráadásul ily szép egyenes a balance görbéje?

bocsánat, ha pontatlan voltam.
Régi 2014-11-19, 12:39   #97 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
Hírnév szint: 7
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Látványos valóban, de a poziméretbeli kiugrások rontanak a képen kicsit.

Valamint, ha a felső sorba írt figyelmeztetést elolvasod, akkor kiderül, hogy valójában mit sem ér.

"az eredményeket nem szabad figyelembe venni!"

Ez, ha a működő stratihoz vezető utat nézzük, olyan 10%-15% körül lehet. (ha 0 a bele sem kezdtünk, és 100 az odaértünk)

Önmagában egy ilyen görbe, a részletes statement adatok nélkül, ilyen pontosságú charton sajnos nem sokat jelent.
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-20, 09:14   #98 (permalink)
Szenior tag

nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyébként sem érdemes túl sok energiát fektetni a tesztelésbe.
Van, amire jó és kell a teszt, de helyén kell kezelni...
Szerinted értem, hogy mire gondolsz, ha azt mondom: előbb bíznék pénzt egy olyan robotra, amelyik valós múltbeli árfolyam-adatokon soha nem volt tesztelve, de elméletben működik, mint egy olyanra, ami az összes devizapár összes múltbeli adatán visszatesztelve kaszál, de kizárólag irány-előrejelzésen alapul, és pár pipeket skalpol?

Idézet:
Ha a stratégia csak gyertya nyitáskor számol, akkor is van ennek jelentősége?
Vagy legalábbis nagy? M1-en fut, nagy elmozdulásokra megy rá, okozhat nagy problémát a nem pontos tick adat? Főleg 24 éves időtávban?
Valami azt súgja, hogy az adatokat nem ellenőrizted. Elő szoktak fordulni több ezer pipes tüskék és rések, hiányzó gyertyák, sőt más idősíkúak is. Például perces adatsort 24 évre visszamenőleg még csak olyat láttam, amiben a 2000 előtti gyertyák egy naposak voltak. Vagy ez nem egy devizapár tesztje, hanem összeillesztetted több devizapár adatait, és úgy importáltad be MT4-be? Ha netán a ForexTester adatairól lenne szó, akkor azokat dobd ki minél előbb, azok az adatok fényévekre vannak a valóságtól, és teljességgel használhatatlanok.

Kontroll pontokkal stratégiát tesztelni nagy hiba, ezt mielőbb felejtsd el, mert az ilyen tesztet senki sem veszi komolyan, akármilyen szép legyen is. Ha a robot tényleg csak a gyertya nyitásakor számol, akkor teszteld le csak az árak megnyitásával, ha úgy is működik, akkor minden tickkel, ha úgy is, akkor más devizapárokon, ha ott is, akkor talán tényleg nincs benne nagyobb hiba. Teljességgel kizárni nem lehet, hogy valóban találtál valami használhatót, csak elég kicsi az esélye.

Idézet:
De én csak arra voltam kívácsi, hogy láttatok-e már olyan robotot, ami akár backtestben is 24 évig folyamatosan profitot termelt, esetleg olyat, aminek ráadásul ily szép egyenes a balance görbéje?
Biztosan vannak itt a fórumon évek óta főállású, teljesen elborult fanatikus stratégia-fejlesztők rajtam kívül is, meg tudják erősíteni, hogy mennyire gyorsan és egyszerűen lehet ilyen szép múltbeli hozamgörbét csinálni. Az, hogy 1, vagy 10, vagy 100 évnyi tanuló adaton kell-e ilyen tesztet mutatnia, vagy hogy milyen pontosságú teszten, vagy hogy pozíció-hígítással, vagy anélkül, az teljesen mindegy. A tanuló adatokon elért teljesítmény semmit sem számít, ami itt a legfőbb lényeg, az a tanuló minta adatainál időben újabb, soha sem látott adatokon végzett teszt eredménye. A tanuló mintán való tesztelés ahhoz hasonlít, mintha valaki kielemezné, hogy melyik számkombinációk nyertek a lottón az elmúlt 50 évben legtöbbet, aztán biztosra venné, hogy sikerült változtatnia az esélyein, sőt mi több, innentől csak nyerhet.

Úgy van, ahogy aSzabe írta, ha tudsz csinálni egy ilyen szép hozamgörbét, akkor vagy az út 10-15 százaléka környékén. Ne add fel, szerintem jó úton haladsz, és mint már írtam, annak is van némi esélye, hogy a robotod használható logikával dolgozik. Ha csak az árak megnyitásával is működik, akkor dobhatnál fel ide egy teszter jelentést képként beillesztve, csak hogy tisztábban lássuk a dolgot.
Régi 2014-11-20, 13:15   #99 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerinted értem, hogy mire gondolsz, ha azt mondom:
Most akkor ki érti, hogy mire gondol kicsoda, amikor valaki valamit mond??
Régi 2014-11-20, 14:15   #100 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Külföldi tartózkodásom alatt kissé elfelejtettem magyarul, úgyhogy ne aggódj, ha nem érted, mit akarok mondani, visszaolvasva néha nekem se világos...
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kereskedő befektető kapcsolat Brian További befektetési formák 17 2014-05-06 18:50
Kereskedo klub BéBé Csevegés 10 2013-01-12 19:41
Hogyan lesz valakiből kereskedő? Sityu Kezdőknek 17 2012-02-10 01:16
A devizatőzsdén kereskedő vállalatok scapesound További befektetési formák 29 2011-11-09 08:57
tenisz kereskedő radga Bemutatkozás 2 2011-09-29 11:09

A pontos idő 03:31 , a GMT +1 időzóna szerint.