Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Automata kereskedés

Szavazás eredménye: Melyik forex programozási környezetet használod
Nem is 'tom mi az 2 25,00%
MT4 EA 3 37,50%
Jforex java APi 2 25,00%
FXCM forexconnect 1 12,50%
Bloomberg BAPI 0 0%
Metastock C# 0 0%
NinjaScript 1 12,50%
eSignal 0 0%
FIX 1 12,50%
más 0 0%
Több válaszra voksolható szavazás Szavazók: 8. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-11-24, 09:39   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Hírnév szint: 6
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Lightbulb ForexConnect API

Alapvetően az Advanced Money Management (MM) téma folytatásaként szánom ezt a bejegyzést.

ForexConnect API az FXCM által kiadott alkalmazásprogramozási felület. lehetővé teszi, hogy teljesen saját kereskedési platformot írjunk amely közvetlenül az FXCM szerverével kommunikál.

Az FXCM jelenleg a legnagyobb Fx retail broker ( Sorry Zalán, ). Nem vagyok ügynökük ezért szidni is tudnám őket oldalakon keresztül, de ez az API lehetséget ad számomra a saját MM és egyéb trédelési logika és vizualizációs technika beépítésére.

Az API C++/Net/Java nyelveken elérhető. Eddig én a .net C# és .net VB-ket használtam egyszerűen Visual Studio 2012 Express-ben.

Pár évvel ezelőtt írtam egy Jforex stratégiát is illetve egy Jforex Currency Monitoring táblát is ugyhogy ismerem a DukasCopy API-ját is azzal össze is tudom hasonlítani. MT4/EA-val igazán sosem foglalkoztam.

Akit érdekel annak link az api letöltéséhez:
http://www.fxcm.com/services/forex-p...ng-interfaces/

download: http://forexforums.dailyfx.com/forexconnect/

Az FxConnect eseménykezelés architekturájú az aszinkronitás miatt, elsősorban ezért tettem ide a haladó szekcióba.

Amiről alapvetően ez a téma szólni fog az az lesz, hogy bemutatom hogyan lehet egy alap alkalmazást felépíteni (login, árak kérése, pozició nyitás/zárás), majd pedig sok sok kódon keresztül, hogy hogyan lehet a manuális trédelést ezzel megtámogatni.

Előre leszögezném, hogy robot építése ezzel az eszközzel komolyabb munka mert ez mélyebb mint mondjuk a Jforex, robot backtestje meg egészen más kategoria.

Na akkor lássunk egy bevezetést: API letöltése és telepítése után VS-be behivatkozom a dll-ket majd kapcsolódás a szerverhez:

lépések:
1. referenciák belinkelése: fontos... az összeset be kell másolni a bin\debugba

forexconnect-api-2013-11-24_10-05-15_fxconnect.png
2. kell egy session object ami lehetővé teszi a kapcsolódást a szerverhez, a sesson egy metodusa lesz majd a login(...) amivel a belépsét adjuk meg

mivel eseményvezérelt az API ezért kelleni fog egy sessionStatusListener is ami figyeli a szerver visszajelzéseit a session állapotáról ( login failed)

ime egy mintakód egyszerűen a kapcsolódáshoz:
forexconnect-api-2013-11-24_10-24-21_fxconenct.jpg

A következő pedig az árak lekérése tablemanagerrel majd ezt rákötöttem egy táblázatra ami valami felületen megjeleníti az árakat.
forexconnect-api-2013-11-24_10-28-48_fxconnect_quotes.jpg

nyilván az árak változása itt is hasonlóan a Jforex onTick eseményéhez kezelhető és logikát lehet ott beépíteni ( pl egy automatikus breakevent logikát).

No egyenlőre ennyi, kicsit blogként használom a forumot, de remélem lesz 1-2 hozzászólás. Ez az API sokkal elemibb mint a Jforex és használhatom a VS és .Net teljes eszköztárát.. nyilván tudni kell itt is hogy mit akarunk beépíteni.

Utoljára módosítva: Jano által : 2013-11-24 09:47 Oka: IronFx kritikát kiszedtem
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-26, 12:45   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Jó kis téma. Sajnos érdemben hozzászólni nem tudok (Delphit és MQL4-et nyomom), de jó potyázóként érdeklődve várom a folytatást. Még, még, mééééég!
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-11-26, 14:09   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
nyilván tudni kell itt is hogy mit akarunk beépíteni.
Engedd meg, hogy előreugorjak és megkérdezzem: milyen manuális kereskedést támogató eszközöket fogsz létrehozni?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-26, 14:34   #4 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Engedd meg, hogy előreugorjak és megkérdezzem: milyen manuális kereskedést támogató eszközöket fogsz létrehozni?
Hello,

az advanced mm- ben már mutattam a pozicioméret számolót, itt a kódján lesz a hangsúly, auto breakeven, auto partial close, target trail, stop trail.

Azaz mindnenfléle order módosítgató custom gombok. Javarésze rendelkezésre áll más helyen is itt csak megmutatotm h én miket csinálok.

Illetve nincs igazán jó currency performance monitoringom.

A harmadik blokk pedig myfxbook funkcionalitása helyben. Saját teljesítményem, 1-2 grafikon.. Stb.
Régi 2013-12-09, 21:58   #5 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Delphi

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jó kis téma. Sajnos érdemben hozzászólni nem tudok (Delphit és MQL4-et nyomom), de jó potyázóként érdeklődve várom a folytatást. Még, még, mééééég!
Bill! Végre valaki!!! Azt hittem egyedül vagyok ezzel a párosítással.
Régi 2013-12-11, 11:26   #6 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bill! Végre valaki!!! Azt hittem egyedül vagyok ezzel a párosítással.
Jó kis páros ez, hamarosan, ha időm engedi, valahogyan megpróbálom a kettőt "egy fedél alá hozni". Ezért is figyelném Jano ténykedését, még ha a platform kicsit el is tér.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-11, 22:52   #7 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jó kis páros ez, hamarosan, ha időm engedi, valahogyan megpróbálom a kettőt "egy fedél alá hozni". Ezért is figyelném Jano ténykedését, még ha a platform kicsit el is tér.
K....va nehéz dolgod lesz. MT4--->Delphis exe program, az még ok. De visszafele, na az egy rémálom.
Régi 2013-12-12, 16:43   #8 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
K....va nehéz dolgod lesz. MT4--->Delphis exe program, az még ok. De visszafele, na az egy rémálom.
Ezexerint már kóstolgattad. Ha majd aktuális lesz, rákérdezek.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-15, 18:50   #9 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Jano!
Ezt a currency basket témát lehet érdemes lenne leprogramozni:

http://www.orderflowtrading.com/Arti...sentiment.aspx
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-15, 22:47   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jano!
Ezt a currency basket témát lehet érdemes lenne leprogramozni:

http://www.orderflowtrading.com/Arti...sentiment.aspx
Hi,

érdekes. Ha jol tudom a usd index is változni fog bekerül egy rakat egyéb deviza is. Kissé quant a cikk írója.
Általában én is nézem egy adott deviza esetén a többi főbb párral kapcsolatosan is a chartokat. Aud esetén még a copper illetve az ASX ami szerintem már elég jól mutatja a sentimentet.

alább amit nézek ( GBPAUD és EURAUD megfordítva hogy mind ugyanarra mutasson).. érdekes hogy AUDJPY eltér a többitől... az inkább valami tág range mint trend.
forexconnect-api-2013-12-15_23-23-22_audx.png
Régi 2013-12-16, 09:02   #11 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

USD indxből is van sokféle...
AUDJPY-nek 92-nél van a hetes támasza....
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-16, 09:21   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
USD indxből is van sokféle...
AUDJPY-nek 92-nél van a hetes támasza....
Mi ez a kapkodás dzsípí?
Régi 2013-12-16, 09:29   #13 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 06:37 , a GMT +1 időzóna szerint.