Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > BÉT > B kategóriás részvények

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-06-09, 18:43   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
Zizz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás ELMŰ részvény

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy szabad tőkénk jelentős részéből a Budapesti Elektromos Művek (ELMU) részvényeibe fektettünk.
Alap elgondolás az volt, hogy a papír biztos befektetés, hisz áramra mindig szükség lesz és a hozamot az osztalék garantálja majd. Úgy gondoljuk nagyot kaszálni ezen aligha fogunk, ám a tisztes, banki kamatnál nagyobb hozam stabilan meg lesz.

Csak ezt követően, mikor a kormány az áram árának központi meghatározásáról szólt jutott eszembe, hogy ez azért nem ilyen egyszerű. Áramszolgáltató ide vagy oda, ELMŰ stabil múltja ellenére ez azért az én tudásomat valószínű meghaladó döntés volt.

Arra kérem a hozzáértőket, hogy írják le mi a véleményük az ELMŰ részvényekről. A társaságról, a jövőképéről és arról, hogy főleg hosszabb távra milyennek tartják az ebbe történő befektetést.

Köszönöm,
Zizz és párja
Zizz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-09, 20:03   #2 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Kedves Zizz.
A tőzsdei befektetés mindig is a rizikós tevékenységek körébe tartozott. Sajnos aki nem ért egy picit sem a tőzsdéhez, annak nem ajánlatos részvényekbe fektetni. Sokkal jobban teszi, ha inkább beteszi a pénzét a bankba. Az, hogy a részvényárak emelkednek hónapokon keresztül, még nem jelenti azt, hogy holnaptól nem eshetnek. És az esés lehet nagyon gyors lefolyású, ami azzal járhat, hogy néhány nap, vagy hét alatt, akár a pénz felét, vagy még többet ellehet veszteni. És ha valaki abban bízik, hogy úgyis visszamennek az árak, az néha nagyot csalódik, mert van úgy, hogy évek múlva sem érnek annyit, mint amikor megvetted. Ezt nem riogatásképpen írom, csak szeretnélek megóvni a nagy csalódástól, és főleg ha nem könnyen jött pénzről van szó, hanem nehezen megkeresett, és félrerakott vagyonkáról. Kérlek gondold meg, és időben hagyd ott a tőzsdét, vagy ha mégis próbálkozni akarsz, akkor tényleg csak annyi pénzzel, ami nem fog hiányozni a kasszából, lehet, hogy évekig. Addig meg tanulni, amennyire csak módodban áll.
Régi 2010-06-10, 08:11   #3 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 79
Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.
Alapbeállítás

willow! Ez egy kicsit durva volt nem?

Zizz! Olvastam a másik témában is a hozzászólásodat. Talált pénznek szerintem egész jó befektetési formát találtál.
A spekulánsokkal ne is törődj, mert ha nem akarod a pénzed több tíz évig mozgatni, akkor már jobban minimalizáltad a kockázatot, mint itt a többség. Talán csak annyi lenne, hogy ne 2 részvénybe, hanem többe fektesd a pénzt.
Ilyen hosszú távon egyrészt minden papír kiszámíthatatlan, hisz 20 év alatt bármelyik céggel történhet valami. Gondoljunk csak a BP-re, amit egy baleset lehet tönkretesz.
Viszont a lehetőségek közül az ELMŰ egy olyan szempontból jó választás, hogy stabilan működik, osztalékot fizet, így a nyitó hozzászólásban írtak nem rosszak.

Engem jobban zavar az alacsony likviditás és a kis közkézhányad az ELMŰ esetében, mint a hatósági áramár emlegetése a kormány részéről.
Nehéz kiszállni egy ilyen papírból, mert kevés a vevő, mint ahogy az eladó is. Te a pénzeddel már akár számottevő mértékben meg is mozgattad az ELMŰ piacát, ami azért lássuk be nem tekinthető túl jó jelnek.
A vételi és eladási oldal közt is egész nagy a szakadék, szóval a spekulánsoknak ez a papír veszélyes. Nem úgy neked, mert 20-30 év múlva nem az ilyen dolgok fognak számítani.
A hatósági áramárral kapcsolatos dolgok ellen meg részben védve vagy, hisz van az elműnek olyan nagytulajdonosa az RWE szamélyében, aki nem fogja hagyni, hogy az érdekei sérüljenek. Arról már nem is beszélve, hogy az állammal olyan megállapodása van tudtommal az ELMŰ-nek, ami alapján a nyereség elég jól számítható. Maximalizálva van.

Ezt egyik kormány sem rúgja fel egyszerűen. Nem is teheti.
Az viszont tény, hogy arra nem lehet számítani, hogy pár év alatt az ELMŰ megsokszorozza a nyereségét, mert ez tényleg szabályozva van.
Régi 2010-06-11, 18:02   #4 (permalink)
Szenior tag

willow logója

willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Attis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
willow! Ez egy kicsit durva volt nem?

Zizz! Olvastam a másik témában is a hozzászólásodat. Talált pénznek szerintem egész jó befektetési formát találtál.
A spekulánsokkal ne is törődj, mert ha nem akarod a pénzed több tíz évig mozgatni, akkor már jobban minimalizáltad a kockázatot, mint itt a többség.

.
Hát igen. Nem tudom mi volt durva a hozzászólásomban. Mindezidáig igyekeztem segíteni, amennyire módomban, és tudásomban állt. Néha lehet, hogy egy kicsit nyers vagyok, de ezt nézzétek el, mert mindig a jószándék vezérelt. Na csak érdekességképpen csatolok két grafikont, amiből egyértelműen kiderül, hogy miről is beszéltem, mitől óvom azokat, akik nehezen összerakott pénzüket tőzsdére viszik.
Csatolt kicsinyítések
elmu-reszveny-stooq.com-otp.png   elmu-reszveny-stooq.com-elmu.png  
Régi 2010-06-11, 20:15   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát igen. Nem tudom mi volt durva a hozzászólásomban.
Például ezek a grafikonok! Nem tudtál volna először csak egy szépen (longba) trendelő chart-ot berakni, majd 1-2 hét múlva egy néha vissza-vissza esegetőt, és max pár hónap után ezeket
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-12, 13:39   #6 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Például ezek a grafikonok! Nem tudtál volna először csak egy szépen (longba) trendelő chart-ot berakni, majd 1-2 hét múlva egy néha vissza-vissza esegetőt, és max pár hónap után ezeket
Hát igen, hogy könnyebb legyen a lelke a befektetőnek, és elmondhassa, hogy de hát én emelkedőbe vásároltam, és ki gondolta volna, hogy ilyen is megtörténhet.! és pont velem
Régi 2010-06-12, 19:00   #7 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Kicsit módosítanám hozzászólásomat. Senkit nem akarok lebeszélni a tőzsdei befektetésről, hisz tényleg van pénz benne. Csak tudomásul kell venni, hogy sokkal nagyobb rizikó van benne, mint egy banki befektetésben, vagy mint azt sokan gondolnák. Azonban, ha valaki kitanulta a kereskedési technikákat, és azokat alkalmazza is, akkor ténylegesen nagy pénzeket lehet keresni a tőzsdével. Jelen pillanatban fogalmam sincs, hogy Zizz mennyire ért a tőzsdéhez. Lehet, hogy nagyon jó kereskedő, csak elmű ügyben kért tanácsot. Nos ebben az esetben elnézését kérem, mert nem a tárgynak megfelelően válaszoltam. Azonban ha kezdő, és most akar , vagy már be is fektetett, akkor áll mindaz, amiről már írtam.
Régi 2010-06-14, 09:17   #8 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Mindenki megnyugtatására írom, hogy nem a konyhapénzt kívánom eljátszani.
Egy másik témába már írtam, hogy egy nem várt összeghez jutottunk hozzá mégis, amit igen hosszú távra, egész pontosan nem is tudjuk hány 10 évre kívánunk félrerakni.
Ennek egy része ment ELMŰ részvénybe.

Attis által írtak számomra hasznos információk. A pénz további részét nem ilyen kis forgalmú részvénybe fogjuk fektetni.

Egy olyan kérdésem lenne most, hogy hogyan lehetséges, hogy a mai napon 23640 forinton történtek kötések.
Az ajánlati könyvben azt látom, hogy 26010 forinton van vételi ajánlat és 28285-ön eladási.
Ehhez képest ez a mai kötés nem csak alacsonyabb, de kiugróan alacsony összegű. Értetlenül állok az egész előtt.
Régi 2010-06-14, 09:38   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zizz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Előtte ezt írtad:

"tőkénk jelentős részéből a Budapesti Elektromos Művek (ELMU) részvényeibe fektettünk."

Akkor már a fene sem érti így, nekem a jelentős rész minimum 60-80%-ot jelent.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-14, 09:42   #10 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

50%, szerintem ez jelentős, de nem értem miért számít ez. Nálam az egyharmad is jelentősnek számít.
Jelentéktelen és jelentős között nem egy egzakt határ van.
Régi 2010-06-14, 10:38   #11 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mindenki megnyugtatására írom, hogy nem a konyhapénzt kívánom eljátszani.
Egy másik témába már írtam, hogy egy nem várt összeghez jutottunk hozzá mégis, amit igen hosszú távra, egész pontosan nem is tudjuk hány 10 évre kívánunk félrerakni.

Attis által írtak számomra hasznos információk. A pénz további részét nem ilyen kis forgalmú részvénybe fogjuk fektetni.

Egy olyan kérdésem lenne most, hogy hogyan lehetséges, hogy a mai napon 23640 forinton történtek kötések.
Az ajánlati könyvben azt látom, hogy 26010 forinton van vételi ajánlat és 28285-ön eladási.
Ehhez képest ez a mai kötés nem csak alacsonyabb, de kiugróan alacsony összegű. Értetlenül állok az egész előtt.
Nagy mennyiségű részvény egy összegben, megállapodott áron és időben cserélt gazdát!
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-29, 10:06   #12 (permalink)
Tag

Tőzsdeász logója

Összes hozzászólás: 83
Tőzsdeász már nem kispályás.Tőzsdeász már nem kispályás.Tőzsdeász már nem kispályás.Tőzsdeász már nem kispályás.
Alapbeállítás Elmű-émász

Sziasztok!
Több évig (idén májusig) voltam ÉMÁSZ részvényes, figyelemmel kísértem a változásokat és ezek nagyrészt az ELMŰ-re is vonatkoznak.
A következőket tenném hozzá a témához: egy árampiaci szabályozásnak köszönhetően az ÉMÁSZ profitja jelentősen megnőtt pár évvel ezelőtt, de az extra profit egészét nem fizették ki osztalék formájában - a részvényesek nem részesedtek belőle, ha jól emlékszem, eredménytartalékba került.
Ezután jött az a hír, hogy az áram árát központilag akarják meghatározni.
Az áram ára a környező országokkal összevetve elég magas, és ettől a magyar ipar versenyhátrányban van. A központi áramárszabályozás remélhetőleg az áram árának csökkentését jelenti - ez csökkentheti a szolgáltatók nyereségét, de a magyar iparnak jót tehet. Van még annyi mozgástér az áram árában, hogy ne legyenek veszteségesek az áramcégek. Az osztalékra gyakorolt hatást nehéz megjósolni, mert a korábbi szabályozás miatt van tartalék a profitban, amit nem fizettek ki osztalék formájában.
Akit érdekel, keresse vissza a portfolio.hu cikkeit - egy fizetős SMS árát biztos megéri ha a sok pénz befektetéséről van szó.
Ezek nem jóslások. Ez csak egy meglátás.
Minden jót:
Régi 2010-07-14, 09:44   #13 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 123
stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Az ELMŰ papírokon gondolkozók figyelmét szeretném arra a tényre felhívni, hogy már pár százezer forint is nagyobb összeg ennek a részvényke a piacán, mint a legtöbb nap átlagos forgalma. Sok a nullás nap, nagy a rés a vételi és az eladási árfolyam közt, így egy közepes méretű befektető is több százalékos esést hozhat, ha majdan egyszerre pénzé teszi a papírjait.
Ha tehát Zizz valamiért kiszórni kényszerülsz a papírjaid, akkor számolj vele, hogy a vételi oldalon a legjobb árfolyamon sokszor nincs akkora mennyiség, ami a te eladásodat lekötné.
stock nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-10, 14:21   #14 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Eltelt pár hónap és az ELMÜ még mindig ugyanott topog, mint akkor. Mindez úgy, hogy azért vannak olyan részvények szép számmal, melyek emelkedtek.

Lehet ennek köze a kormányhoz és az energiapolitikájához?
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-14, 23:26   #15 (permalink)
Szenior tag

Hely: Jelenleg Győr.
Összes hozzászólás: 118
Hírnév szint: 7
silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Úgy alakult, hogy szabad tőkénk jelentős részéből a Budapesti Elektromos Művek (ELMU) részvényeibe fektettünk.
Alap elgondolás az volt, hogy a papír biztos befektetés, hisz áramra mindig szükség lesz és a hozamot az osztalék garantálja majd. Úgy gondoljuk nagyot kaszálni ezen aligha fogunk, ám a tisztes, banki kamatnál nagyobb hozam stabilan meg lesz.

Csak ezt követően, mikor a kormány az áram árának központi meghatározásáról szólt jutott eszembe, hogy ez azért nem ilyen egyszerű. Áramszolgáltató ide vagy oda, ELMŰ stabil múltja ellenére ez azért az én tudásomat valószínű meghaladó döntés volt.

Arra kérem a hozzáértőket, hogy írják le mi a véleményük az ELMŰ részvényekről. A társaságról, a jövőképéről és arról, hogy főleg hosszabb távra milyennek tartják az ebbe történő befektetést.

Köszönöm,
Zizz és párja
Annyit fűznék hozzá:
Ha biztos befektetésre pályázol, stabil hozammal akkor ennyi erővel gondolkozz globálisan.
Például Coca cola, MC Donald's, stb. tehát piacvezető nagyvállalatok.
Szerintem ezeknek stabilabb a hozama mint mondjuk az ELMÜ-nek, főként mert globális piaca van, bármilyen régiós probléma csökkenti ugyan az értékék / vagy bevételét de elhanyagolható az egészhez viszonyítva. És még likvidebb is az ELMÜ-vel ellentétben.(Főként a kereskedési forgalom sokkal nagyobb száma miatt).

üdv
silverspeed nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-15, 07:49   #16 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 79
Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.
Alapbeállítás

Való igaz, de egy kisbefektető nem fog olyan számlát nyitni, amivel Coca Cola részvényeket vagy bármely tengeren túli részvényt vásárolhat.

Idehaza viszont relatíve biztosra lehet menni az osztalékfizető papírok közül az Elmű-vel.
Fontos viszont, hogy tényleg csak az vegye, aki minimum 3 évre tervez, vagy inkább még többre. Néha hetek telnek el kötések nélkül és a vételi, eladási oldal közt is lehet akár 5% különbség.
Nem mondanám valami likvidnek, de ennek ellenére 10 éves távlatban még jó lehet.
Régi 2011-01-15, 11:23   #17 (permalink)
Szenior tag

Hely: Jelenleg Győr.
Összes hozzászólás: 118
Hírnév szint: 7
silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Attis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Való igaz, de egy kisbefektető nem fog olyan számlát nyitni, amivel Coca Cola részvényeket vagy bármely tengeren túli részvényt vásárolhat.

Idehaza viszont relatíve biztosra lehet menni az osztalékfizető papírok közül az Elmű-vel.
Fontos viszont, hogy tényleg csak az vegye, aki minimum 3 évre tervez, vagy inkább még többre. Néha hetek telnek el kötések nélkül és a vételi, eladási oldal közt is lehet akár 5% különbség.
Nem mondanám valami likvidnek, de ennek ellenére 10 éves távlatban még jó lehet.
Ha már hazai terep, akkor lehetne szót ejteni EMASZ-ról is, szintén osztalékot fizet kb egyeznek a %-ok az ELMÜ-vel és mégis nagyobb a forgalma, könnyebben lehet adni venni. És még mellette szólhat, hogy osztalékfizetés után 2-3 hónapon belül eléri/elérheti az osztalék idején lévő árát.

Én kisbefektetőnek számítok, de szívesen vennék amerikai részvényt is, mivel látom van pár vállalat amelyik akár negyedévente is ad osztalékot.
(Természetesen ha csak a biztos, alacsonyabb hozam érdekelne).
silverspeed nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-17, 08:52   #18 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

ELMŰ és ÉMÁSZ szerintem is egykutya.

A korábbi osztalékok alapján viszont egy árnyalattal az ELMŰ tűnik jobb vételnek. Másik oldalon áll az amit te írtál.
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-14, 12:38   #19 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
Becker a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

ELMŰ is osztalékot szavazott meg. Ez várható volt, akárcsak a részvényenkénti 1700 Ft-os mérték. Jelenlegi árfolyamhoz mérten ez 6,2%-nak felel meg, ám figyelembe véve, hogy az eredménynek csak 48%-át fizetik ki osztalékként már nem olyan rossz.
Becker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-20, 19:45   #20 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
osztalék a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Egy kisebb összeget szeretnék ELMŰ és ÉMÁSZ részvénybe fektetni. Van valakinek sejtése a 2011-es év tekintetében mennyi osztalékra számíthatok?
Én ELMŰ esetében 2050 Ft-ra gondolok, ÉMÁSZ-nál 1250 Ft.
osztalék nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-05-15, 17:03   #21 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
Becker a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

1700 Ft volt most is az ELMU osztalék.

Ellenben valami problémába futottam.
Kifizetés napja (E nap) 2012. máj. 07. - Nekem hónapok óta megvannak a részvényeim, de eddig egy fillér nem érkezett a számlámra. Mi lehet a gond?

(Random Capitalnál vagyok, ha ez számít.)
Becker nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
ELMŰ, ELMŰ Nyrt

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 16:14 , a GMT +1 időzóna szerint.