Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > BÉT > B kategóriás részvények

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-15, 18:03   #1 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 82
Hírnév szint: 8
Mag28 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás HybridBox

Kíváncsi vagyok mi a véleményetek a HybridBox részvényről!

Nem látom igazán, hogy a termékük, ami a TV és az internet közötti kapcsolatban venne részt mit takar pontosan, de izgalmasan hangzik.

Az viszont aggaszt, hogy egyetlen termék gyártásával foglalkozik a cég. Ez amolyan mindent, vagy semmit dolog.

Ha bejön akkor a HybridBox tulajdonosok feltételezem akár hatalmas kaszálás részesei is lehetnek, de ha nem, akkor az csődöt jelent.

Vélemények?
Mag28 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-17, 01:13   #2 (permalink)
Szenior tag

Hely: Jelenleg Győr.
Összes hozzászólás: 118
Hírnév szint: 7
silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Mag28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kíváncsi vagyok mi a véleményetek a HybridBox részvényről!

Nem látom igazán, hogy a termékük, ami a TV és az internet közötti kapcsolatban venne részt mit takar pontosan, de izgalmasan hangzik.

Az viszont aggaszt, hogy egyetlen termék gyártásával foglalkozik a cég. Ez amolyan mindent, vagy semmit dolog.

Ha bejön akkor a HybridBox tulajdonosok feltételezem akár hatalmas kaszálás részesei is lehetnek, de ha nem, akkor az csődöt jelent.

Vélemények?
Szia
Egy kicsit utána olvastam, hogy mégis mi fán terem.
Tehát, ha jól sejtem, akkor a HybridBox főbevétele az az egyetlen termék amit forgalmaz ( Tehát a termék neve {is} Hybridbox). Ezen kívül lehet venni hozzá pár kiegészítőt illetve hálózati szervert.
A leírása alapján ez a Hybridbox hasonlít szerintem egy média centerhez. Amolyan, minden elektronikus kütyü összeköthető mindennel alapon. ( Pl.: Tv, dvd lejátszó, házimozirendszer, kamera, HIFI stb)
A fő különbség a média centerrel szemben ,hogy ez számítóképként is lehet használni, tartalmaz(hat) wincsesztert, memóriakártyát, a többi alap alkatrész mellé, tehát nem feltétlenül amolyan "média központ" a sarokban eset.

Első nekifutásra nem hozott lázba, mert egy vállalat termékeivel is úgy vagyok mint a jó befektetéssel: Jobb ( vagy biztosabb?!) több lábon állni.
Tehát így az elején van mit vesztenie, akár be is zárhat rövid időn belül, már túl vagyunk 4 hónapon és még nem nagyon hallottam róla. ( Bár utóbbi az én hanyagságom is lehet)

Másfelől viszont akár lehet belőle egy potenciális növekvő bomba is:
- Egyre digitálisabbá válik a világ ugye IPTV , digitális adás miegymás, ami jól jön a cég hírének elterjedéséhez.. csak egy nagy reklám bomba kéne pár hónapra mindenhová és akkor már mindenki hallana róla.
- azt olvastam "terjed" a cég nyugat felé, pl október óta lehet a német tőzsdén is kereskedni ( és feltételezem nem csak papírral halad előre)
- A honlapot nézegetve, még ha szerényen is de már lehet kiegészítőket venni hozzá, ezzel is kiegészítve a terméket.
- Ha jól értelmeztem, forgalmazással foglalkoznak, a gyártást Kínában végzik ( vagy kínai partnerrel, erre már nem emlékszem). Kicsit kiszolgáltatottnak tűnt nekem a helyzet, ha mégis netalántán valami történne de most nem rohanok ennyire előre Az árán elsőre meglepődtem, de ha belegondolok, hogy számítógép is egyben, így már elfogadható. Sőt talán szupert is mondanék, elvégre miniatűr gépet kap az ember aminek az ára feljebb van egy hagyományos számítógéphez képest.

Feltételezem a 2010-es év még nagy mínuszokat fog mutatni, köszönhetően az előkészületeknek, de a 2011-es év függvényében akár érdemes is lehet felfigyelni rá.

Ha valami eszembe jut , és idevág azt majd még leírom.
Mindenesetre, aki jól informált az nyugodtan írhat véleményt !

Köszönetet mondanék Mag28-nak, sikeresen lekötöttem magam egy időre .

üdv
silverspeed nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-01-17, 08:41   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Hírnév szint: 9
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kütyük.
Gyorsan fejlődő terület. Ennek a jelenlegi terméknek 1-2 év alatt fel kell futnia, különben véglegesen lemaradnak.
Folyamatos fejlesztésre van szükség. Már most a jelenlegi termék utódjának fejlesztésén kellene dolgozniuk.

Én szkeptikus vagyok.
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-17, 10:24   #4 (permalink)
Szenior tag

silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kütyük.
Gyorsan fejlődő terület. Ennek a jelenlegi terméknek 1-2 év alatt fel kell futnia, különben véglegesen lemaradnak.
Folyamatos fejlesztésre van szükség. Már most a jelenlegi termék utódjának fejlesztésén kellene dolgozniuk.

Én szkeptikus vagyok.
Azt honnan tudod ,hogy nem fejlesztenek ? ( Akár a kínai partnernél?)
Régi 2011-01-17, 13:20   #5 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Tudom mire akarsz kilyukadni, ebben egyet is értek.
Azért várjunk meg egy-két jelentést a cégtől, illetve eseményeket. ( A tisztább látás végett). És talán optimisták is lehetünk
Régi 2011-01-20, 09:31   #6 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

hm, az utóbbi napokban csak úgy süvít felfele a részvényárak. ( Ez a vonat is elmegy(elment))
Régi 2011-01-20, 10:11   #7 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
silverspeed eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
hm, az utóbbi napokban csak úgy süvít felfele a részvényárak. ( Ez a vonat is elmegy(elment))
Épp gondoltam egy kis elemzést végzek ezzel a céggel kapcsolatban is ( meg természetesen még párról), hogy érdemes lehet -e befektetni.
Ettől függetlenül leellenőrzöm az adatokat, hátha lesz még hasonló eset.

Mag28: Megkérdezhetem, hogy hosszabb távú befektetésre gondoltál ezzel kapcsolatban, vagy amolyan, lovagoljuk meg a magas hullámokat?

Minden jót
üdv
Régi 2011-01-22, 22:55   #8 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 82
Mag28 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Óóó. Én nem gondoltam egyikre sem.
Valahogy megakadt rajta a szemem és nem akartam elhinni, hogy egy ilyen tevékenységre Magyarországon részvénytársaságot alapítottak. Olyan hihetetlen amerikaias a történet.
Mag28 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 11:36   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mag28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Óóó. Én nem gondoltam egyikre sem.
Valahogy megakadt rajta a szemem és nem akartam elhinni, hogy egy ilyen tevékenységre Magyarországon részvénytársaságot alapítottak. Olyan hihetetlen amerikaias a történet.
Ugye? Ez jutott először eszembe nekem is . De látod, mik meg nem történhetnek.
Bár másfelől, én csak örülök ha több részvénytársaság van a BÉT-en. Talán felkavarja egy kicsit az állóvizet.
Régi 2011-02-04, 15:10   #10 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
cakuktjas a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem akarok pánikot kelteni, a következő - német nyelvű - mailt kaptam ma egy német, tőzsdei elemzésekkel foglalkozó cégtől:

ACHTUNG ANLAGEBETRUG – RETTEN SIE IHR GELD!

Sehr geehrter Herr F....,

in unserer heutigen Ausgabe müssen wir Sie leider vor einer Aktie warnen, bei der es sich höchstwahrscheinlich um Anlagebetrug handelt.

Es handelt sich hier um die Aktie: Hybridbox Mediainfo ( WKN: A1C6VA)

Sollten Sie Aktien dieser Firma im Depot haben oder jemanden kennen, der diese Aktie besitzt, sollten Sie diese Aktie umgehend VERKAUFEN.

Bei dieser Aktie handelt es sich höchstwahrscheinlich um Anlagebetrug im großen Stil.

Die Hintergründe:

Die Firma Hybridbox hat insgesamt 10,2 Mio. Aktien und Ihren Sitz in Ungarn. Bei einem derzeitigen Kurs von 4,25 Euro ergibt das eine Marktkapitalisierung von über 40 Millionen Euro. Die Bilanzsumme des Unternehmens betrug im September 2010 nicht einmal 2000 Euro. Der Kassenbestand von Hybridbox lag im September bei gerade einmal 15 Euro.

Höchst verdächtig ist außerdem folgender Umstand:

Seit einigen Wochen wird die Hybridbox Aktie von dubiosen Internetadressen per Email Spam massenhaft zum Kauf empfohlen. Nachforschungen haben ergeben, dass hier IP-Adressen im russischen Irkutsk benutzt werden. Der Boden der Frechheit ist aber, dass durchaus bekannte Namen von seriösen Börsenexperten wie Joachim Brunner, Heiko Thieme oder Markus Koch benutzt werden, die diese Aktie angeblich empfehlen. Diese Börsenexperten kannten bis zum Zeitpunkt des Email-Spams diese Aktie aber nicht einmal! Verschickt wurden diese Emails von angeblich erfolgreichen Musterdepots mit den wohlklingenden Namen wie Wallstreet-Depot oder das Anleger-Depot.

FAZIT: Bei der Aktie von Hybridbox handelt es sich wahrscheinlich um dubiosen versuchten Anlagebetrug, der scheinbar bereits erfolgreich umgesetzt wurde. Wenn Sie Aktien von Hybridbox besitzen, sollten Sie die Aktie umgehend verkaufen! Die Aktie wird höchstwahrscheinlich einen Totalverlust für Anleger bedeuten!

Auf gute Investments!

Markus Reich von aktienchancen.de

Az eredeti olvasható a
http://www.aktienchancen.de/aktienti...eld/33308.html
oldalon
cakuktjas nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-04, 18:43   #11 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
cakuktjas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem akarok pánikot kelteni, a következő - német nyelvű - mailt kaptam ma egy német, tőzsdei elemzésekkel foglalkozó cégtől:

ACHTUNG ANLAGEBETRUG – RETTEN SIE IHR GELD!

Sehr geehrter Herr F....,

in unserer heutigen Ausgabe müssen wir Sie leider vor einer Aktie warnen, bei der es sich höchstwahrscheinlich um Anlagebetrug handelt.

Es handelt sich hier um die Aktie: Hybridbox Mediainfo ( WKN: A1C6VA)

Sollten Sie Aktien dieser Firma im Depot haben oder jemanden kennen, der diese Aktie besitzt, sollten Sie diese Aktie umgehend VERKAUFEN.

Bei dieser Aktie handelt es sich höchstwahrscheinlich um Anlagebetrug im großen Stil.

Die Hintergründe:

Die Firma Hybridbox hat insgesamt 10,2 Mio. Aktien und Ihren Sitz in Ungarn. Bei einem derzeitigen Kurs von 4,25 Euro ergibt das eine Marktkapitalisierung von über 40 Millionen Euro. Die Bilanzsumme des Unternehmens betrug im September 2010 nicht einmal 2000 Euro. Der Kassenbestand von Hybridbox lag im September bei gerade einmal 15 Euro.

Höchst verdächtig ist außerdem folgender Umstand:

Seit einigen Wochen wird die Hybridbox Aktie von dubiosen Internetadressen per Email Spam massenhaft zum Kauf empfohlen. Nachforschungen haben ergeben, dass hier IP-Adressen im russischen Irkutsk benutzt werden. Der Boden der Frechheit ist aber, dass durchaus bekannte Namen von seriösen Börsenexperten wie Joachim Brunner, Heiko Thieme oder Markus Koch benutzt werden, die diese Aktie angeblich empfehlen. Diese Börsenexperten kannten bis zum Zeitpunkt des Email-Spams diese Aktie aber nicht einmal! Verschickt wurden diese Emails von angeblich erfolgreichen Musterdepots mit den wohlklingenden Namen wie Wallstreet-Depot oder das Anleger-Depot.

FAZIT: Bei der Aktie von Hybridbox handelt es sich wahrscheinlich um dubiosen versuchten Anlagebetrug, der scheinbar bereits erfolgreich umgesetzt wurde. Wenn Sie Aktien von Hybridbox besitzen, sollten Sie die Aktie umgehend verkaufen! Die Aktie wird höchstwahrscheinlich einen Totalverlust für Anleger bedeuten!

Auf gute Investments!

Markus Reich von aktienchancen.de

Az eredeti olvasható a
http://www.aktienchancen.de/aktienti...eld/33308.html
oldalon
Egyáltalán nem keltettél pánikot. Hisz ki a ..... tud itt németül?
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-04, 20:09   #12 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyáltalán nem keltettél pánikot. Hisz ki a ..... tud itt németül?
ugyanezen gondolkodtam, még az angol idézeteket sem szeretem, de az már az én hibám, hogy nem voltam hajlandó még úgy sem megtanulni. De azért a németet ilyen természetességgel betolni... hát ezen már tényleg meglepődtem.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-01, 08:02   #13 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Hírnév szint: 9
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szkeptikus voltam és lám mennyire igazam volt. Meddig húzza még ez a cég? Gondolom a részvényesei most örülnek, hogy long poziban nem lehet 100%-nál többet bukni...
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
HybridBox, informatika, média

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 20:02 , a GMT +1 időzóna szerint.