Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Befektetés egyéb formái > Bankbetétek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-02-01, 20:06   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Hírnév szint: 9
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás BankRáció.hu - Bankszámla, hitel és bankbetét összehasonlítás

A mai nap az Index cikkében találkoztam ezzel a Bankráció.hu kalkulátorral.

Bankszámlákat tudunk vele összehasonlítani, mint ahogy megtehetjük ezt a hitelekkel, bankbetétekkel is többek között.

Egyszerűen használható, mégis elég összetett ahhoz, hogy jó képet kapjunk arról, hogy a banki szokásaink mellett pl. melyik bankszámla érné meg legjobban.

Az adattartalmat nem ellenőriztem, de a saját számlám adatait jól számolja, így feltételezem a többi is jó.
Már nagyon hiányzott a piacról egy ilyen szolgáltatás. Úgy gondolom, hogy ilyen szolgáltatások által lesz a társadalom egyre tudatosabb pénzügyekben.

Tudom, hogy ez reklám, de szerintem megérdemli az oldal. Tudom, hogy vannak hasonló oldalak főleg pl. hitelekre. Azt is tudom, hogy nem jótékonyságból csinálják a kitalálói, hanem jutalékot gombolnak le a bankokról. (mint a biztosítási oldalak).
Viszont felhasználói szemmel ettől függetlenül hasznos szolgáltatás.

Az oldal elérhetősége közvetlenül: http://www.bankracio.hu/

Ki próbálta már? Mit néztetek vele? Mi a véleményetek?
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-17, 16:14   #2 (permalink)
Új tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
BigT a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A pénzügyi közvetítés mindig is az egyik legjobban fizető szektor volt, viszont nagyon korrekten és tényleg hasznosan is lehet csinálni. Jónak tűnik, szerintem is hiányzott!
BigT nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-02-18, 07:21   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 123
stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Van már több hasonló kalkulátor is a piacon. Pl. http://www.bankmonitor.hu/

Kicsit az megy végbe a piacon, mint a biztosítási díj kalkulátor oldalak létrejöttekor. Ez önmagában nagyon jó dolog, hisz a kötelező biztosítás díjakat is alaposan letörték ezen oldalak.
Apró szépséghiba, hogy a bankszektor agyonadóztatása miatt most az emberek célja az lehet, hogy kitérjen az áthárított horribilis banki kondíciók elől.
stock nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-24, 18:17   #4 (permalink)
Tag

Tőzsdeász logója

Összes hozzászólás: 83
Tőzsdeász már nem kispályás.Tőzsdeász már nem kispályás.Tőzsdeász már nem kispályás.Tőzsdeász már nem kispályás.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Alapvetően nagyon jó dolognak tartom, hogy vannak bankbetét-, és számlakalkulátorok, de néhány kétségem azért van a dologgal kapcsolatban:
- A számlakondíciók kitalálásánál olyan kreatívak tudnak lenni a bankban, hogy simán lehet olyan apróbetűs dolog, amit a kalkulátor számításai kihagynak.
- Az emberek többsége szerintem nem foglalkozik annyit a pénzügyeivel, hogy akár kalkulátorral, akár Excellel utánaszámoljon, melyik számla érné meg neki (hiába lehet vele mondjuk 30 ezret megtakarítani évente). Valaki meg a lakáshitele miatt nem is válthat bankot, csak bankon belül van mozgástere. Annak persze örülök, ha itt többségben vannak azok, akik igenis foglalkoznak a dologgal, és tesznek is érte.

Amikor a Spóroljunk a bankon c. ebook-ot írtam, pont ezért kategorizáltam az ötleteket aszerint, mennyi energiabefektetés igényelnek. (Nagyon egyszerű ötletektől a teljes bankolás újraszámolásáig.)

Címkék
bankbetét, BankRáció, bankszámla, hitel, kalkulátor

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 16:01 , a GMT +1 időzóna szerint.