Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Befektetés egyéb formái > Befektetési alapok

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-03-09, 21:17   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Hírnév szint: 9
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Abszolút hozamú alapok

Minap a kezembe akadt a Figyelő idei első száma, benne egy cikkel az abszolút hozamú alapokról. Érdekes volt olvasni, hogy olyanok, akikről már én is hallottam nevüket adják egy amolyan "mindent bele" alaphoz és többnyire igen szép eredményt érnek el.

Faluvégi Balázs által kezelt Access-BMW 19% és 8,6%, Vakmajom nevével fémjelzett Concorde VM 11,5% és 17,1% százalékokat ért el. Az OTP Supra pedig egyenesen 35, illetve 38%-ot is meghaladó hozamra tett szert, de több 20-30% körül teljesítő alap is van a listában.

Egyetlen egy veszteséget felmutató alap van, a Nyilas 2015 alap, ami -22%-ot teljesít a cikk szerint és azóta sem javult a helyzet, sőt... Nyilasi Attila ekkora lúzer lenne?

A cikk ugyan nem teljes online verzióban, de itt olvasható: http://www.fn.hu/hetilap/20110104/tozsdeguruk_versenye/

Érdekelne, hogy kinek mi a véleménye ezekről az alapokról, mert legtöbbjük igen tisztes hozamot ért el.
Továbbá szerintetek min múlik, hogy ekkora különbség van köztük? Remélem nem a véletlenen, a szerencsén.
A kezelőjén? A választott stratégián, ami esetleg más piaci helyzetben másképp teljesítene?
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-10, 01:25   #2 (permalink)
Szenior tag

Hely: Jelenleg Győr.
Összes hozzászólás: 118
Hírnév szint: 7
silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Minap a kezembe akadt a Figyelő idei első száma, benne egy cikkel az abszolút hozamú alapokról. Érdekes volt olvasni, hogy olyanok, akikről már én is hallottam nevüket adják egy amolyan "mindent bele" alaphoz és többnyire igen szép eredményt érnek el.

Faluvégi Balázs által kezelt Access-BMW 19% és 8,6%, Vakmajom nevével fémjelzett Concorde VM 11,5% és 17,1% százalékokat ért el. Az OTP Supra pedig egyenesen 35, illetve 38%-ot is meghaladó hozamra tett szert, de több 20-30% körül teljesítő alap is van a listában.

Egyetlen egy veszteséget felmutató alap van, a Nyilas 2015 alap, ami -22%-ot teljesít a cikk szerint és azóta sem javult a helyzet, sőt... Nyilasi Attila ekkora lúzer lenne?

A cikk ugyan nem teljes online verzióban, de itt olvasható: http://www.fn.hu/hetilap/20110104/tozsdeguruk_versenye/

Érdekelne, hogy kinek mi a véleménye ezekről az alapokról, mert legtöbbjük igen tisztes hozamot ért el.
Továbbá szerintetek min múlik, hogy ekkora különbség van köztük? Remélem nem a véletlenen, a szerencsén.
A kezelőjén? A választott stratégián, ami esetleg más piaci helyzetben másképp teljesítene?
Szia Kisbefektető
A többségét nem nagyon követem nyomon, egyedül az OTP Supra ismerős inkább , mert egy magazin befektetési versenyében hallottam róla és utána néztem kicsit.
Nos tehát ebből kiindulva próbálok válaszolni:
Minden hónapban ugye más eredmények születtek. Volt ahol 6% nyereség is összejött, hol ennek ellentettje, hol 1-2 % változás stb. A lényeg, ahogy én olvastam róla, és valószínűnek is tartom, hogy ez(ezek) hosszabb távra éri (érheti) meg. Tehát évekről van szó. Lehet 1-1 év nyereséges, de a minimum lehet 3-4 év is míg azt lehet rá mondani, megéri befektetni.
Egy biztos részemről, ha ilyenbe fognék bele akkor folyamatosan vásárolnék belőle (lehetőleg havonta), vagy inkább ritkábban, félévente, évente stb és lehetőleg "mélypontokon". Ha esik, akkor újra vennék stb.

Tehát a kérdésedre a válasz:
Nyilasi Attilát nem ismerem, sem emberileg, sem befektetésügyileg (így marad a google ) de nem feltétlenül lúzer csak azért mert még nem nyereséges az alap. Ha tartja a papírokat, ( Vagy épp amikkel kereskedik) lehet később nagy hasznot hoznak be neki ( Ha esetleg amolyan hosszú távú befektető fundamentálisan is).

Másfelől, az hogy egy alap nyereséges , mint mondjuk amiket felsoroltál 20-30 % haszonnal ,. az nem garancia ,hogy jövőre is így lesz. Tehát a kockázat továbbra is megmarad, nem is kevés, mert bármikor lehet 10-20-30 .. % veszteség.
Lehet bele kéne akkor már merülni a befektetés rejtelmeibe Pláne ha nem spekuláns jelleggel folynak a dolgok az alapoknál. Ezt most nem fejteném ki mert sose végzek az írással .(csak ha igény van rá).

Az alapok hozamainak a különbsége függ(het) a kezelőtől, a stratégiától, a befektetés időtartamától, a kockázat mértékétől stb...
Nézhetnénk pesszimista szemmel, hogy ahol már volt szép becses nyereség, ott már nem lesz ilyen szép nagy mert semmi sem tarthat örökké. De nézhetnénk optimistán is, ahol elértek már egy szép hasznot, ott lehet még több is, hiszen lehet "Tudják" mit csinálnak, és csak a maximumra törekednek. Minden attól függ(függhet) , hogy mennyi időre akar az ember befektetni, milyen céllal, azt tudja e nélkülözni, és mennyi időre. Illetve ,hogy ha komoly esés következne be képes-e újabb összeget bele fektetni, hogy csökkentse ezzel is a veszteségeket.

Végeredményül tehát:
Ha esetleg valaki alapon gondolkodik, akkor nézzen körbe a piacon, milyen alapok vannak, azok minden információját olvassák át. Milyen stratégiával dolgoznak, mibe fektetnek, mekkora időtávban gondolkodnak, mi a célkitüzés stb stb. És ami a legközelebb áll a szívéhez abba fektessen.
silverspeed nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-03-10, 08:53   #3 (permalink)
Szenior tag

Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszönöm.
Igen. Én is azon filózom, hogy melyik megközelítésben nézzem a dolgokat.

Abban higgyek, hogy a jók továbbiakban is tudják tartani a szintet, vagy épp ellenkezőleg. Utóbbinál egyáltalán nem foglalkoznék a jövőben az abszolút hozamú alapokkal, míg előbbinél igen.

Nem lehet ezek hozamát folyamatosan és visszamenőlegesen követni?
Régi 2011-03-10, 12:24   #4 (permalink)
Szenior tag

Hely: Jelenleg Győr.
Összes hozzászólás: 118
Hírnév szint: 7
silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm.
Igen. Én is azon filózom, hogy melyik megközelítésben nézzem a dolgokat.

Abban higgyek, hogy a jók továbbiakban is tudják tartani a szintet, vagy épp ellenkezőleg. Utóbbinál egyáltalán nem foglalkoznék a jövőben az abszolút hozamú alapokkal, míg előbbinél igen.

Nem lehet ezek hozamát folyamatosan és visszamenőlegesen követni?
Nos, valahogy szűkíteni kell az alapokat( mármint mindet megnézni, havi, éves jelentés, meg a többi információ az rengeteg ennyi alapnál).
Máris kevesebb alap után kell nézni, ha válaszolsz arra a kérdésre, hogy bízol-e esetleg a további emelkedésben vagy sem. Utána jöhet a következő: Mennyire kockázatos alap legyen, milyen időtáv stb.

Meglehet van jobb hozamfigyelő oldal is, kezdetnek ez se rossz:
http://www.privatbankar.hu/befektete...olyamok?befa=A

Bal oldat a linket megnyitva, pedig van hozamszámító és más nyalánkságok.

http://www.privatbankar.hu/befektete...k/hozamszamito

Itt lehet egy alap hozamát követni, és többet összehasonlítani. Ha lesz időd nézz rá akkor erre, ez segíthet a kérdésedben.

Csak azt ne felejtsd el, hogy a kiválasztott alap indulási időpontját megnézd ha konkrétan 1 alap hozamát szeretnéd nézni akár a kezdetektől.
Erre megoldás pl ha a google-be beírod az alap nevét, vagy a forgalmazó honlapján keresel rá.

üdv
silverspeed nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-10, 12:47   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nyilasi shortban ül nyakig, és nagyon meg van győződve az igazáról, emiatt a veszteség
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-10, 18:15   #6 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 71
Hírnév szint: 8
Csabi1987 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Csabi1987 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Csabi1987 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Access-BMW
Inkább BWM..
Csabi1987 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-27, 10:59   #7 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nyilasinak úgy tűnik az elmúlt időszak nagyon bejött. Kérdés, hogy ha esetleg fordulat lesz tud-e majd időben reagálni, vagy negatívba megy, mint pl. volt az az év első 7 hónapjában.
Régi 2015-01-14, 12:15   #8 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
fecaa a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás suprát 2015.januárban??

Erre a 2015.01.14-i hírre alapozva:
"A jelzáloghitellel rendelkező devizahiteleseket most már hidegen hagyhatja a forint gyengülése, hiszen januártól már a forintosítási árfolyamon törlesztenek, és február 1-jei hatállyal forintosítják is a hitelüket." (- portfolio.hu)

Szerintetek a devizákba is fektető alapok (otp supra,stb) árfolyamai merre fognak elmozdulni ennek a hírnek,ill. a végrehajtásának eredményeként?
fecaa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-14, 12:42   #9 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Hírnév szint: 5
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
fecaa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Erre a 2015.01.14-i hírre alapozva:
"A jelzáloghitellel rendelkező devizahiteleseket most már hidegen hagyhatja a forint gyengülése, hiszen januártól már a forintosítási árfolyamon törlesztenek, és február 1-jei hatállyal forintosítják is a hitelüket." (- portfolio.hu)

Szerintetek a devizákba is fektető alapok (otp supra,stb) árfolyamai merre fognak elmozdulni ennek a hírnek,ill. a végrehajtásának eredményeként?
Hát, ez szerintem főleg attól függ, hogy milyen irányba állnak a pozícióikkal.
Ez az abszolút hozamú alapok egyik szépsége.

Én remélem fölfelé mozdul az árfolyam.
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-14, 13:37   #10 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás supra

Hát,nem mindig könnyű a döntés,főleg rövid távon. A bankban az ügyintéző azt mondta,ha látom a változásokat,annak alapján döntsek azonnal,még a 3-5 éves ajánlott távos supránál is,de ki tudja mikor merre fordul az árfolyam,erre írnék 2 pl-t,ugyanis én már 2014.feb-tól napi szinten írom magamnak az árfolyamokat,és azo kalapján próbálok dönteni,következőkben csak a suprát említem,ill. annak 2 csúcsát:2014.márc-ban vettem belőle még 3,77-nél,júl-ig szenvedet 3,8 alatt,akkor elérte azt,vettem még belőle majdnem u.annyit,és mi történt,nem emelkedett tovább,elérte a 3,82-t,megállt,tehát a villámgyors vételemnek semmi értelme nem volt,csak drágábban vettem.Aztán szept-ben elérte a 3,89-es csúcsot,de csak 1 napra,mire eladtam vna ezen a napon(T+3napos),lement 3,86-ra,benne 1 hétvégével is. Ezek a változások alapján arra gondoltam,ha elér 1 csúcsot mostanság,akkor az 1-2 napos,de dec-ben pont az ellentéte történt,ugyanis mikor elkezdett emelkedni az euróval együtt(abba is fektetett),ez az emelkedés,ill az emelkedett szint kitartott jan.8-ig,amikor picit lejjebb ment,tehát itt 1 hosszú,kényelmes csúcs volt,én pedig még a "hegyre felmenet" közepén kiszálltam arra gondolva,megint csak rövid ideig tart a "jó ár". Tehát sztem mind2 esetben mondhatni roszul döntöttem,de legalábbis nem a legjobban,főleg a kiszállásnál,mert jóval feljebb ment utána, mégpedig 3,918-ról 3,98-ra
Valaki azt írta itt az oldalon,ő mindig venne ezekből(szinte,tegyük fel h hosszú távra veszem),azt nem tudom most,mikor lenne érdemes venni belőle ismét,mivel épp picit csökkent az ára a suprának,de még mindig majdnem az eddigi csúcsán van. Érdemes kivárni 1 csökkenést,hogy ne ilyen drágán kelljen megvenni,ill. merre indulhat rövidesen az árfolyam,ha:
azt írták,dec-ben zárták az eur/huf long-ot,realizálták,és eur/chf és mol longgal kezdenek.
Régi 2015-01-14, 15:35   #11 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Hát,nem mindig könnyű a döntés,főleg rövid távon. A bankban az ügyintéző azt mondta,ha látom a változásokat,annak alapján döntsek azonnal,még a 3-5 éves ajánlott távos supránál is,de ki tudja mikor merre fordul az árfolyam,erre írnék 2 pl-t,ugyanis én már 2014.feb-tól napi szinten írom magamnak az árfolyamokat,és azo kalapján próbálok dönteni,következőkben csak a suprát említem,ill. annak 2 csúcsát:2014.márc-ban vettem belőle még 3,77-nél,júl-ig szenvedet 3,8 alatt,akkor elérte azt,vettem még belőle majdnem u.annyit,és mi történt,nem emelkedett tovább,elérte a 3,82-t,megállt,tehát a villámgyors vételemnek semmi értelme nem volt,csak drágábban vettem.Aztán szept-ben elérte a 3,89-es csúcsot,de csak 1 napra,mire eladtam vna ezen a napon(T+3napos),lement 3,86-ra,benne 1 hétvégével is. Ezek a változások alapján arra gondoltam,ha elér 1 csúcsot mostanság,akkor az 1-2 napos,de dec-ben pont az ellentéte történt,ugyanis mikor elkezdett emelkedni az euróval együtt(abba is fektetett),ez az emelkedés,ill az emelkedett szint kitartott jan.8-ig,amikor picit lejjebb ment,tehát itt 1 hosszú,kényelmes csúcs volt,én pedig még a "hegyre felmenet" közepén kiszálltam arra gondolva,megint csak rövid ideig tart a "jó ár". Tehát sztem mind2 esetben mondhatni roszul döntöttem,de legalábbis nem a legjobban,főleg a kiszállásnál,mert jóval feljebb ment utána, mégpedig 3,918-ról 3,98-ra
Valaki azt írta itt az oldalon,ő mindig venne ezekből(szinte,tegyük fel h hosszú távra veszem),azt nem tudom most,mikor lenne érdemes venni belőle ismét,mivel épp picit csökkent az ára a suprának,de még mindig majdnem az eddigi csúcsán van. Érdemes kivárni 1 csökkenést,hogy ne ilyen drágán kelljen megvenni,ill. merre indulhat rövidesen az árfolyam,ha:
azt írták,dec-ben zárták az eur/huf long-ot,realizálták,és eur/chf és mol longgal kezdenek.
Hát, ez több kérdést is felvet bennem.

Kíváncsi lennék, hol kereskedsz SUPRA-val. Mert, ahogy a Befektetési alapos topikban is elemeztem, csak az OTP-nél vezetett számlán éri meg vele foglalkozni.
Azt gondolom, hogy a Hozam Plázán lévő 1,5%-os, de még a Concorde-nál lévő 1%-os költség is alkalmatlanná teszi a rövid távú kereskedésre.

Az ilyen alapokat jellemzően legalább 3 éves távra ajánlják. Ugyanakkor ez egy olyan termék, amivel szemben az az elvárás, hogy folyamatosan longoljon, emelkedjen az árfolyama. Tehát, ha egyszer visszaesik, bízhatunk benne, hogy nemsokára újra új csúcsot ér.
De ez nem törvényszerű, láttunk már folyamatosan bukó alapokat is.

Amikor elkezdtem ilyen termékekkel foglalkozni, Én is napi szinten írogattam az árakat, hol örültem, hol sírtam. Aztán hosszú veszteséges periódusok után, mindig az alján eladtam. Ezután, természetesen új csúcsokat ért el az alap.
Ma már nem figyelem minden nap, jellemzően évente egyszer-kétszer ránézek.
...És azóta pluszban vagyok.

Azt gondolom, hogy, ha ilyen rövid távú árfolyam mozgásokat akarsz megjátszani, arra vannak megfelelőbb termékek. Részvények CFD-k, certifikátok, határidők, devizák stb. Amiket jóval olcsóbban lehet kereskedni és jobban is mozognak.

A véleményem az, hogy az abszolút hozamú alapokat azoknak találták ki (nekem), akik nem akarnak makro-és mikroökonómiai elemzésekkel foglalkozni, hanem rábízzák a pénzüket egy szimpatikus alapkezelőre.
A részvény, kötvény alapokhoz érteni kell a mögöttes gazdasági folyamatokat is.

Szóval, szerintem az ilyen alapokkal hosszútávon érdemes gondolkodni. 2-3 év minimum. Még egy éves hozam sem biztos, hogy mond valamit.
Én mostanában, azért azt figyelem, hogy egy naptári éven belül pluszban zár-e az alap, de, hogy év közben mit csinál az csak annyira érdekel, hogy mennyit esett a legutolsó csúcstól (drawdown) és, hogy mennyi ideig tartott, míg új csúcsot ér. Ez a kockázatvállalási hajlandóságom miatt érdekes.

Ugyanakkor lehet okoskodni, hogy mikor szálljunk be. De azt látni lehet, hogy a legnagyobb visszaesése a SUPRA-nak 2,9% volt tavaly, de az elmúlt 3 évben is. Ez azt jelenti, hogy ennél nagyobb esésre nem érdemes várni a beszállóhoz. és ennél nagyobb extra profitra sem érdemes számolni.
Az egyik barátomnak az volt az elképzelése, hogy vár egy 1,5%-os drawdown-t és akkor vesz, mert akkor legalább a költségeket megnyeri, ingyen lesz neki az alap. Ez egy szimpatikus elképzelés.
Régi 2015-01-14, 18:34   #12 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Én speciel az otp-n belül kereskedek 1-2 papírral,hol ezzel,hol azzal, és eddig csak a16+6% adót kellett kifizetni a hozamra,és netes vételnél elég kedvező,pár 100Ft a vételi jutalék,átcsoportosításnál meg nincs eladási jutalék,csak a vételi.
Ismétlem,ezt a gyors eladást az otp-s ügyintéző mondta,nem én találtam ki.

"legnagyobb visszaesése a SUPRA-nak 2,9% volt tavaly, de az elmúlt 3 évben is. Ez azt jelenti, hogy ennél nagyobb esésre nem érdemes várni a beszállóhoz. és ennél nagyobb extra profitra sem érdemes számolni. " -> ezt hogy érted,úgy, hogy 2,9%-nál nagyobb éves profit nem érhető el??

Amúgy mint mondtam,most adtam el nem rég a suprát,és kerestem is rajta,persze lehetett vna több is,de fő a biztos,az tuti h nem vesztettem rajta semmit,ráadásul ilyen szar hozamkörnyezetben,ami van épp.Sokan megjátszák a gyakori vétel-eladást,mivel azt is figyelem,mennyi tőke van bennük,tehát látom hogy sokszor kiveszik.

A részvény alapoknál meg simán meg lehet játszani sztem a gyors vételt,eladást,mivel a hullámok és völgyek 2-3x is ismétlődnek,csak meg kell nézni milyen alsó és felső szintek között mozog az,amelyik oldalazva megy.

Sztem nem tart semeddig akár naponta ránézni mindre,vagy 1-2-re.

Lelki erő is kell hozzá,és lejtmenet közben nem kell félni kiszállni, hanem ahogy mondod, ki kell várni az újabb emelkedést,és fent eladni.
Régi 2015-01-14, 19:36   #13 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

"Én speciel az otp-n belül kereskedek 1-2 papírral,hol ezzel,hol azzal, és eddig csak a16+6% adót kellett kifizetni a hozamra"

TBSZ-en belül nem kellene.

"Ismétlem,ezt a gyors eladást az otp-s ügyintéző mondta,nem én találtam ki."

Ez elég érdekes.

"ezt hogy érted,úgy, hogy 2,9%-nál nagyobb éves profit nem érhető el??"

Ezt úgy értem, hogy a legmagasabb csúcstól, a legalacsonyabb aljig 2,9%-ot esett az alap árfolyama. Tehát, ha arra spekulálsz, hogy vársz egy visszaesést a beszállóhoz, hogy majd EXTRA profitot realizálj, ha tovább megy az árfolyam fölfelé, akkor ennél többet (2,9%) nem érdemes elvárnod.

"ilyen szar hozamkörnyezetben,ami van épp."

Azt gondolom, hogy pont ezek azok a problémák, amikkel egy abszolút hozamú alapot választó befektetőnek nem kell foglalkoznia. Hiszen ezekkel a manőverekkel (gyakori ki-be ugrálás az alapokba) azt állítod, hogy jobban tudod kezelni a pénzed, mint az alapkezelő.
Ami egyrészt szvsz nagyképűség, másrészt, ha így van, akkor sokkal jobban járhatnál ha más termékekkel kereskednél, más termékekbe fektetnél be.

"Sokan megjátszák a gyakori vétel-eladást,mivel azt is figyelem,mennyi tőke van bennük,tehát látom hogy sokszor kiveszik."

Azt ne gondold, hogy feltétlenül jobban járnak vele. Lehet, hogy első ránézésre így van, de nem biztos, hogy utánaszámoltak. Másrészt nem tudhatod kik adnak el, vagy vesznek, vagy milyen indokból teszik ezt.
Ahogy írtam, maximum 2,9%-ot foghattak rajta. De ez a 2,9% a maximum, az elmúlt 3 évben 2-szer fordult elő. Ennél csak kevesebbet korrigált az árfolyam.

"A részvény alapoknál meg simán meg lehet játszani sztem a gyors vételt,eladást,"

Erre vannak jobb termékek is. Pl. BUX határidő. Olcsóbb, gyorsabb az elszámolás, stb.

"mivel a hullámok és völgyek 2-3x is ismétlődnek,csak meg kell nézni milyen alsó és felső szintek között mozog az,amelyik oldalazva megy."

Üdvözöllek a tőzsde és a technikai elemzés világában.

"Lelki erő is kell hozzá,és lejtmenet közben nem kell félni kiszállni, hanem ahogy mondod, ki kell várni az újabb emelkedést,és fent eladni."

Hol van a fent?

De hangsúlyozom, a befektetési alapok nem erre valók.
Erre is vannak termékek, de azok nem az alapok.

Persze, mindez az Én szubjektív véleményem, ami a tapasztalatimra és megfigyeléseimre és egy kisebb részben
az olvasmányaimra épül.
Régi 2015-01-17, 13:53   #14 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Üdv,szal továbbra is a supráról írnék először,ugyanis esemény van! Ma néztem otp net hozzáférésen át a hétfői supra árfolyamot,és ledöbbentem,mert 3,23 a hétfői árfolyam,miközben a múlt pénteki még 3,98 volt,ehhez szólj hozzá! Na most örülök, hogy dec közepén/végén kiszálltam belőle,még ha nem is a tartós csúcsán sikerült + azon gondolkodom,ha lesz elég idő rá,most kell bevásárolni belőle hétfőn azonnal,hátha nem ugrik vissza csüt-ig 4 magasságába. Na ilyenekre gondoltam korábban,hogy ilyen mozgásokat nem érdemes megjátszani??Ha most benne lennék,tuti hülyét kapnék a 0,7-es esés láttán.
2.
Általánosabb téma:Ha egy oldalazó papír megjátssza a szokásos hullámait,akkor miért ne vásárolnék be belőle a völgy értékén és miért ne adnám el a hegycsúcs értékén? Úgy sem várhatok el tőle nagyobb amplitúdót?Miért várjak ki még 1 hullámzást realizálás nélkül??
A kezdeti emelkedő hullámokat pedig kifigyelve miért ne lovagoljam meg őket,ha bízok benne,hogy tovább emelkedik?A pontokat pedig úgy keresem meg,hogy az alsókat is külön,meg a felsőket is összekötöm,és ebben a csatornában lehet okoskodni,hogy vajon mikor merre fog mozdulni.
szvsz, bár kezdőnek számítok
Régi 2015-01-17, 18:37   #15 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Üdv,szal továbbra is a supráról írnék először,ugyanis esemény van! Ma néztem otp net hozzáférésen át a hétfői supra árfolyamot,és ledöbbentem,mert 3,23 a hétfői árfolyam,miközben a múlt pénteki még 3,98 volt,ehhez szólj hozzá! Na most örülök, hogy dec közepén/végén kiszálltam belőle,még ha nem is a tartós csúcsán sikerült + azon gondolkodom,ha lesz elég idő rá,most kell bevásárolni belőle hétfőn azonnal,hátha nem ugrik vissza csüt-ig 4 magasságába. Na ilyenekre gondoltam korábban,hogy ilyen mozgásokat nem érdemes megjátszani??Ha most benne lennék,tuti hülyét kapnék a 0,7-es esés láttán.
2.
Általánosabb téma:Ha egy oldalazó papír megjátssza a szokásos hullámait,akkor miért ne vásárolnék be belőle a völgy értékén és miért ne adnám el a hegycsúcs értékén? Úgy sem várhatok el tőle nagyobb amplitúdót?Miért várjak ki még 1 hullámzást realizálás nélkül??
A kezdeti emelkedő hullámokat pedig kifigyelve miért ne lovagoljam meg őket,ha bízok benne,hogy tovább emelkedik?A pontokat pedig úgy keresem meg,hogy az alsókat is külön,meg a felsőket is összekötöm,és ebben a csatornában lehet okoskodni,hogy vajon mikor merre fog mozdulni.
szvsz, bár kezdőnek számítok
A Supra-ban 2010-2011-ben volt utoljára 20% körüli volatilitás. És azt se felejtsd el, hogy ehhez a csütörtökihez is kellett, hogy a svájci jegybankárok elméjét elöntse az őrület. Erre, szvsz nem érdemes stratégiát építeni.

2. Javaslom ásd bele magad a technikai elemzés témájába. Amiről írsz, az az un. árfolyam sáv. Vannak erre építő kereskedési technikák, de vannak buktatói is. Pl. nincs olyan, hogy mindig eléri az ár a sáv széleit, vagy, hogy minden esetben fordulni fog az ár onnan.

De ez már egy más világ.

Egyszerűen, a befektetési alapok nem erre valók. Sok esetben költségesek, és a T+1; T+3 napos elszámolás is csak nehezíti a dolgod. Ha részvény alapot akarsz trade-elni, akkor egyszerűbb, ha határidőt, vagy a határidőre épülő CFD-t kereskedsz, mert az alap ára, jó eséllyel úgy is azokat követi.

Én is gondolkodtam eleinte, hogy így kéne kereskedni, ez nagyon csábító, nem vagy ezzel egyedül, de rá kellene jönnöd, hogy ennél vannak jobb termékek is erre a célra.
Csak nézz kicsit utána a különböző termékeknek, de még fontosabb, a kereskedés és technikai elemzés elméleti tudnivalóinak.

Izgalmas ez a világ, hidd el, megéri útra kelni benne.

A befalap megmaradhat egy biztos pontnak. Nekem is vannak befektetéseim befalapban, épp most rendezem át. Kis híján megégettem magam most is, csak a szerencsén múlott, hogy ebből kimaradtam.

A befalap, olyan a kezdő tőzsdésnek, mint a fű a drogosoknak. A befalap, a tőzsdések kapudrogja.
Régi 2015-01-17, 19:48   #16 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Én is csak megfigyeléskre tudok építeni,mert azt csinálom kb 1-2 éve az alapokkal. Megfigyelem hogy viselkednek,és a megfelelőt választom a magam kockázatvállalási hajlandóságának megfelelően. Úgy látom te is szerencsére időben kiszálltál a suprából,vagy nem tudom hogy úsztad meg a csütörtöki eseményeket. Igazából -utólag könnyű okosnak lenni- megvolt az lehetőség 1 megfelelő árfolyamú kilépéshez a suprát illetően,mivel legalább 1 hétig 3,97 körül volt az ára,nem 1 napig,mint szept-ben 3,89-en,viszont aki nem figyelt semmit-ahogy te is hangsúlyozod a kezelését a dolognak-, benne maradt arra építve,úgy is csak emelkedhet,az most 18%-ot vesztett. Ha pedig vki hosszabb ideje figyelte az árát a sup-nak,az talán vette a lapot,h mostanában kell eladni,ugyanis elért 1 viszonylag jó hozamot év eleje óta,amit érdemes realizálni,tehát figyelt,és eladta bizonyos haszonnal,mint én is. Már nem azon bosszankodok,h drágábban is elmehetett vna picit később,hanem annak örülök,h nem vesztettem rajta a csüt mitt horrilibiliset. Ezek vtak a tények.
Amiket te mondasz,nekem azok-egyelőre- túl kockázatosnak tűnnek-még a csüt. vs. supra esetéhez képest is-,tehát próbálok az alapokkal okoskodni.
Most pl arra keresem a választ bárhogy is,hogy mi lesz a supra árfolyamával,esetleg be kellene-e vásárolni belőle itt 3,22 tájékán,és hátha felkúszik megint a 4-es,korábbi árfolyam közelébe,vagy ez ugyanolyan hosszú idő lesz,míg felkúszik,mint eddig is,esetleg további esés? Ugyanis mivel most atom olcsó-nak tűnik a supi,és aki épp nem volt benne,az bevásárolhat belőle-de más is,és hátha felugrik az ára. Én sztem úgy fogom csinálni,hnapig alszom rá egyet,és ha nem veszek belőle,akkor megnézem mikor mutat vmi kis emelkedést az ára,és akkor,így valszeg nem a hegy lábánál fogok belépni,picit feljebb,de talán lesz alapja az emelkedést illető várakozásomnak.
Aztán később lehet én is áttérek majd a gyorsabb,hektikusabb termékek ügyleteire,de egyelőre elégedett,és nagyjából nyugodt vagyok az alapokkal a "zsebemben",mintsem hogy devizákkal szórakozzak, a váltásaim az alapoknál pedig csupán a bizalmatlanságomat jelentik velük szemben,és tessék lássék,a híres supránk is okozhat nekünk meglepit,és vmi isteni sugallatra-apám tanácsára- eladtam még dec végén haszonnal,tehát szerencse is kell,meg odafigyelés. Én bízom az adatsorokban,a valószínűségekben,persze ezek mellett figyelem a híreket is. Tehát a valószínűségek beszorítják 1 "csatornába" az árfolyamot,akár emelkedő,akár csökkenő az.Ok,ezt devizák elemzésére alkalmazva láttam,de sztem az alapok is tök hasonlók a devizás grafikonokhoz+bejött a bankos csajszi tanácsa,miszerint emelkedett,belassult az emelkedés,realizálj,ennyi.Nem realizálod? Akkor megnézheted magad most,leesett,mint a tantusz-supra. Ne hidd,hogy ősztől kezdve nem figyeltem az eurót,mivel tudtam h abba is fektetett a supra,és mivel azt aznap láttam még,szemben a supra 2 napos "csúszásával",tudtam h 2 nap múlva merre mozdul a supra,pl. ma 2 ft-tal drágább lett az euró,akor hnap 4-5 századdal drágább lesz a supra,ez is mind megfigyelés alapon ment nálam.
Régi 2015-01-17, 20:00   #17 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Persze most már nem az eurót kell nézni supinál,mert azt realizálták,eladták,és rácsesztek sajnos a chf longolásával,mivel marha drága lett, ez lett a nagy bukta sajna, balszerencsére. Most a frankot kell figyelgetni sztem, és az alapján suprázni, avagy sem.
Régi 2015-01-17, 20:07   #18 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Kraptor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Supra nem fog visszapattanni pikk-pakk, jó esetben 4-5 hónap mire megint 3.9 szinten lesz. Én pont elötte vettem egy nappal Tehát jól kezdődik. Mondjuk nem is értem mit gondoltak az OTP-nél, mekkora tőkeáttéttel játszották meg ezek az EURCHF longot?

Szerintem (ez az én véleményem csak) bef alapokkal nem nagyon érdemes játszadozni (adni-venni) mivel a veszteséget se tudod szembe állítani a nyereséggel. Többsége hosszú távban gondolkozik, mondjuk a hülye OTP ezt nagyon elszúrta. Gondolom tavaly év végi EURHUF longal sokat kaszáltak és valaki vérszemet kapott.

Ha több évben gondolkozik az ember akkor érdemes lehet most bele venni de szerintem egy 6 hónap min kell hogy vissza hozza a szintet.
Kraptor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-17, 20:33   #19 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Számomra ez a vak tyúk is talál szemet példázata.

Arra, hogy ezt fogja lépni a svájci jegybank, senki sem számított. Ha ezt nem teszik, valószínűleg a Supra ára most följebb lenne és Te azon sopánkodnál, hogy korán száltál ki.

Az "1 megfelelő árfolyamú kilépés" és a "viszonylag jó hozamot év eleje óta,amit érdemes realizálni" mindig utólag derül ki. Továbbá, mit jelent a megfelelő árfolyam, mit jelent, a viszonylag jó hozam? Ezeket hogyan határozod meg?

Ezek a stratégiaépítés elemei.

Lehet kereskedési stratégiát építeni "vmi isteni sugallatra", vagy "apám tanácsára", netán az "ügyintéző mondta"-ra, de akkor ezeket konzisztensen alkalmazni kell.

Elfogadom, hogy láttad előre az alap mozgását a deviza árfolyamok alakulásából, de akkor csak ismételni tudom magam, minek foglalkozol befalapokkal?

Illetve, az is lehet, hogy Én vagyok szűk látókörű és nekem túl bonyolultak az összefüggések, ahhoz, hogy kapcsolatot fedezzek fel, így nem tudok alapokkal rövid távon foglalkozni.

Szóval, kezeld fenntartásokkal a véleményemet, és ha Te úgy érzed, hogy tudsz kimagasló, az alap hozamát meghaladó nyereséget !!!hosszútávon!!! elérni, akkor hajrá.

Sajnos Én ebben nem tudok tanácsot adni.

De itt egy fórum, ahol jobban pörög a befalapos topik:
forum.index - Ajánljatok befektetési alapot!

Ezen a fórumon csak velem tudsz beszélgetni.

Ne érts félre, szívesen beszélgetek veled, akár vitatkozok is, de tőlem nem fogsz mást olvasni, mint amit már leírtam.
Régi 2015-01-17, 21:24   #20 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

kraptor:
Én a fél évvel is beérném,ha azalatt visszapattanna kb 4-es árfoylamra,persze csak ha úgy,h mostanában bevásárolok belőle
Miért,te pont csüt előtt adtál rá vételi megbízást,azaz már a 3,22 körül fogod vételezni?
Hát hallod,nagyot kockáztattak supráéknál eur-chf-fel,és bukták sajna.
De az ezt megelőző eur-huf longjuk az nagyon tetszett.
Meg kell most figyelni a suprát,hogy milyen tempóban kapaszkodik vissza,mert ha nem 1-2 napon belül,akkor nem sietem el a vételt,szép lassan felmegy gondolom,akkor ráérős venni belőle.

pilotfish:
Úgy tudom nem egzaktan meghatározni neked a "a megfelelő árfolyamú kilépést",hogy elért 1 szintet,most a 3,97-3,98-at,és ott megtorpant,többek közt azért,mert az euró is,az sem emelkedhet a végtelenbe,jósolgatták ezt a 320-as szintet,be is jött,csak mivel t+3 napos a supra,idő kell az eladáshoz is,de aki pl az első 3,98-nál megbízást adott az eladásra,az csinálta királyul,sokáig a 3,97 körül toporgott az árfolyam,ami nekem azt jelenti,most ennyit tudott elérni,fő a biztos,gyí eladni,csak én még biztosabbra mentem,és őszintén szólva,forintosítva nettó 9E ft-tól estem csak el,hogy előbb adtam el,fő a biztos.
Ügyintézős téma: Figyi,ő otp-s,látja folyton a mozgásokat,ő is ebbe teszi,és úgy tűnik van 1-2nagyobb,gyors kiugrás a suprában,aztán megáll ott,ezért kell realizálni akkor.
Euró téma: Miért ne foglalkoznék befalappal,nekem ez pont jó,h a t+3 naposnál már 2 nappal előre tudom saccolni az árfoylamot a deviza alapján,ez pont király!
Végezetül pedig azt mondom,én azt tudom,hogy nem vesztettem 0,7-et az árfolyamán,hanem 0,2 nyereséggel eladtam időben.
Azért ez az esés "gyönyörű" lesz utólag látva a grafikonon,majd a pálya 1/3-át bejárja lefelé.
Sztem pedig igenis vannak rövidtávú trendek is a befalapok mozgásában,mert ha pl most a javasolt 3-5 évet betartom,nem érdekel a napi mozgás,és ránézek jövő héten véletlen,akkor pár hónapig a gutaütés kerülgetne,h mi lesz ezzel?!
Nincs izgalom a kereskedéssel,mert pár 100-as jutalékok vannak csak,az kitermelhető,még 1 gurigánál is legutóbb csak 640-et fizettem (ez is fix díj!)1 átcsop-ra.
Régi 2015-01-18, 06:41   #21 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sztem pedig igenis vannak rövidtávú trendek is a befalapok mozgásában,mert ha pl most a javasolt 3-5 évet betartom,nem érdekel a napi mozgás,és ránézek jövő héten véletlen,akkor pár hónapig a gutaütés kerülgetne,h mi lesz ezzel?!
Ha van elképzelésed, a kereskedéssel kapcsolatban és vannak meghatározott feltételei a vételnek és eladásnak, akkor az jó.
Ha úgy érzed, hogy ki tudod használni a csütörtökihez hasonló, nagyon ritka piaci szituációkat, akkor érdemes vele foglalkozni.
Nyilván, a Te esetedben a jutalék mértéke nem okoz hátrányt.
Régi 2015-01-18, 06:43   #22 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kraptor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Supra nem fog visszapattanni pikk-pakk, jó esetben 4-5 hónap mire megint 3.9 szinten lesz. Én pont elötte vettem egy nappal Tehát jól kezdődik. Mondjuk nem is értem mit gondoltak az OTP-nél, mekkora tőkeáttéttel játszották meg ezek az EURCHF longot?

Szerintem (ez az én véleményem csak) bef alapokkal nem nagyon érdemes játszadozni (adni-venni) mivel a veszteséget se tudod szembe állítani a nyereséggel. Többsége hosszú távban gondolkozik, mondjuk a hülye OTP ezt nagyon elszúrta. Gondolom tavaly év végi EURHUF longal sokat kaszáltak és valaki vérszemet kapott.

Ha több évben gondolkozik az ember akkor érdemes lehet most bele venni de szerintem egy 6 hónap min kell hogy vissza hozza a szintet.
Utoljára 2010-2011-ben volt a Supra -20%-os bukóban. Akkor 10 hónap elteltével ért el új csúcsot az árfolyam.
Bár, sokan mondják, ezt az esetet nem érdemes összehasonlítani azzal.

Egyébként, mikor, adtad a vételi megbízást?
Mert, ha szerdán, akkor még jól is kijöhetsz belőle. 20%-os diszkonttal juthatsz az alaphoz.
Régi 2015-01-19, 23:34   #23 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Sziasztok!

Először is mély együttérzésem a "régóta suprások"-é, mivel tudom mekkorát vesztettek rajta,én pedig azon szerencsések közé tartozom,akik kiléptek még a brutál esés előtt.

Tehát én másik szemszögből közelíteném meg a dolgot,mégpedig ugye ma már lehetett látni bamosz-on a 16-i árfolyamot,szép nagyot, 0,05-ot ugrott fel,erre én azt gondolom/kérdezném,érdemes lenne-e most bevásárolni belőle,ugyanis alacsony az árfolyama,illetve látszik az emelkedési "szándéka",habár jó lenne megvárni a csüt-i EKB döntést.

Ki mit gondol jelen pillanatban az azonnali supra vételről,ami ugyebár már csak pénteki áron teljesül?!

Köszi előre a válaszokat!

fecaa
Régi 2015-03-06, 10:19   #24 (permalink)
Szenior tag

Strategon_zrt. logója

Összes hozzászólás: 119
Hírnév szint: 4
Strategon_zrt. a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Strategon_zrt. részére
Alapbeállítás

Elindítottuk alapjainkat!

Az alapokat március 2015.03.16-ától lehet jegyezni.

http://www.strategonalapok.hu/
Régi 2015-11-25, 16:09   #25 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.275
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Már a Supra is megmutatta, hogy brutális pénzek úszhatnak el hatalmas pozíciókon néhány rossz döntéssel. Felelős általában nincs, mert hát ilyen a piac, aki nem kockáztat, nem is nyer.

(Bár én azért irigylem az alapkezelők fizetését.)

https://www.otpbank.hu/static/hirlev...P_G10_Euro.pdf
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-25, 16:22   #26 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Már a Supra is megmutatta, hogy brutális pénzek úszhatnak el hatalmas pozíciókon néhány rossz döntéssel. Felelős általában nincs, mert hát ilyen a piac, aki nem kockáztat, nem is nyer.

(Bár én azért irigylem az alapkezelők fizetését.)
Az meg még szebb, hogy a Supra kezelője volt az év alapkezlője nem is olyan rég.
Régi 2015-11-26, 04:10   #27 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Elég béna. Sajnos a legtöbb alapkezelő amatőr módon kereskedik, csak meg kell nézni a hozamplázán. Még a Citadella is csak 10%-t produkál 5 éves átlagban, siralmas.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-26, 06:38   #28 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Elég béna. Sajnos a legtöbb alapkezelő amatőr módon kereskedik, csak meg kell nézni a hozamplázán. Még a Citadella is csak 10%-t produkál 5 éves átlagban, siralmas.
"Emellett a 60 milliárd olyan méret, ami fölött már bizonyos közepes likviditású piacokon már nehéz mozogni – magyarázta lapunk kérdésére Zsiday."

Azért 60Mrd Ft-ot más kezelni, mint egy 600$-os számlát.
Régi 2015-11-26, 11:47   #29 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem sokkal könnyebb. $600ral a számládon nem tudsz se diverzifikálni se egy igazán ütős trade sizing modelt használni. Ezen felül nem kapsz SPAM margint (igazán még a határidős piacokra se jutsz ki), day trading USA részvénypiacokon nuku, de egy csomő más eszközt sem tudsz alkalmazni 600 dolival. Az alapkezelők szeretnek mindenféle kifogásokat keresni, hogy miért nem tudnak több pénzt csinálni. Ismertem két fickót akik csak a CBOT grain piacokon $500 milliárd feletti tőkét mozgattak és évekig csinálták. Ahogy már mondtam, bénák.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
befeketési alapok, Concorde Alapkezelő, MoneyMaxx, Nyilasi Attila, Vakmajom

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Pénzpiaci alapok Kisbefektető Befektetési alapok 6 2015-03-06 10:20
Kockázati tőke alapok Kisbefektető Befektetési alapok 2 2009-07-30 10:06
Kelet-Europai Allampapir-alapok Penzgyik Külföldi állampapírok 4 2009-05-28 12:50

A pontos idő 20:13 , a GMT +1 időzóna szerint.