Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Befektetés egyéb formái > Befektetési alapok

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-12-20, 11:14   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
Aliz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Befektetési alapok újra

Lehetséges, hogy ma már mindenki devizával kereskedik? Azoknak szerettem volna új topicot, akiknek a bankbetét kevés, a forex meg a pávatánc-Bét túl kockázatos. Egyedül lennék? Ki milyen befektetési alapot ajánl? Ki milyen szempontok szerint választ?
Aliz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-23, 13:02   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Befektetni hosszabb távra ETF-ek a legjobbak makro elemzés alapján. Miért? olcsón és gyorsan lehet ki- ill. beszállni. De ha már itt tartunk, akkor az index követő CFD-k sem rosszak, csak ne legyen magas swapjuk.
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-02-06, 20:01   #3 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Hírnév szint: 5
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Aliz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lehetséges, hogy ma már mindenki devizával kereskedik? Azoknak szerettem volna új topicot, akiknek a bankbetét kevés, a forex meg a pávatánc-Bét túl kockázatos. Egyedül lennék? Ki milyen befektetési alapot ajánl? Ki milyen szempontok szerint választ?
Én a CONCORDE-VM ABSZOLÚT SZÁRMAZTATOTT BEFEKTETÉSI ALAP-ot ajánlom.
http://hozamplaza.hu/hozamplaza/befa...fo.php?id=5572
Évi 10% körül hoz és a DD-je bőven 10% alatt van.

Van még mellette CITADELLA SZÁRMAZTATOTT ALAP-om is, de ez nem teljesít olyan stabilan.
http://hozamplaza.hu/hozamplaza/befa...fo.php?id=5701

http://www.bamosz.hu/hozamok-osszeha...8;HU0000703749

Ezek előtt kipróbáltam jónéhány fajtát már.
Passzív részvény alapot, magyart és feltörekvő piacit. Passzív kötvényt, hazait és szintén feltörekvő piacit.

Persze mélypontokon rendszerint kiszálltam belőlük, nem kevés bukót realizálva.

Később rátaláltam a származtatott alapokra. Mondván az alapkezelők csak értik a dolgukat.

Az is volt pár.
Volt AEGON ATTICUS ALFA SZÁRMAZTATOTT BEFEKTETÉSI ALAP-om, amit maga Heim Péter kezel(t?)
http://hozamplaza.hu/hozamplaza/befalap_info.php?id=52
Azért választottam, mert gyakran nyilatkozott a médiában és élveztem a szövegét.
De, mikor már 11 hónapja volt -10%-on a hozam, kiszálltam. Természetesen az évet plusszosan zárta!

Volt még OTP feltörekvő piaci kötvény-alapom is, ami most,
OTP EMDA SZÁRMAZTATOTT ALAP néven fut.
http://hozamplaza.hu/hozamplaza/befa...fo.php?id=2042

2 hónap alatt +20%-on volt a hozam. Marhára örültem!
De mikor elkezdett olvadni, először +5%; aztán 0%; majd -5%; -10%; végül -20%-on dobtam.

Ekkor ébrettem rá arra, mi az a kockázatvállaló hajlandóság. És, hogy az nekem nagyon alacsony.

Persze az is visszahozta a bukóját és meg is fejelte, vagy 40%-al, miután Én kiszálltam.

Ekkor csináltam egy összehasonlító táblázatot, melyik alapnak mekkora a DD-je és ahozama.

Végül a fennt említett két Concorde-os alap akadt fennt a rostán.

Szóval sok pénzembe került, mire megértettem, mekkora kockázatot vagyok képes vállalni és ezért mekkora az elérhető legjobb hozamot nyújtó alap.

Jó lett volna az OTP-s is, akár a SUPRA is, de kötél idegek kellenek hozzá.

Ez volt az Én kalandozásom a befektetési alap piacon.

Egyébként a Hozamplázát, mint szolgáltatót melegen tudom ajánlani!
Csatolt képek

Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-21, 06:49   #4 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Zsiday Viktor bemutatja a Citadella Alapot - nézze meg!

Nem véletlenül választhatta a Citadella nevet az alap kezelője, a befektetési filozófiája lényege a hosszú távú szilárd, megbízható növekedés, alacsony kockázat mellett.

http://privatbankar.hu/befalap/a-cit...-felett-256208
Csatolt kicsinyítések
befektetesi-alapok-ujra-zsidai.jpg  
Régi 2013-04-21, 07:06   #5 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Zsákolják az alapokat

Ezek szerint érezhető a betéti kamatok hanyatlása az alappiacon.
Én további kamatcsökkenésre számítok, amint beindul a magyar QE.

(Legalább is Angliában ez történt hasonló intézkedés után, a bankoknak nincs szükségük a lakossági megtakarításokra.)

"Folytatódott a vásárlói őrület a befektetési alapok piacán, a friss adatok szerint márciusban 173,3 milliárd forintnyi friss pénz érkezett az alapokba, amire 2006 augusztusa óta nem volt példa. Az első negyedévben soha nem látott összegek kerültek az alapszektorba, a tőkebeáramlás 380 milliárd forint volt, míg a hozamok ezen felül 55 milliárd forintot hoztak a konyhára. A legjobban a kötvényalapok fogytak, viszont a pénzpiaci-, a vegyes- és az abszolút hozamú alapok is keresettek voltak."

http://www.portfolio.hu/befektetesi_...at.182847.html
Régi 2013-04-21, 08:45   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 7
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

(Legalább is Angliában ez történt hasonló intézkedés után, a bankoknak nincs szükségük a lakossági megtakarításokra.)
Mo.-on a kormany engedelyevel szetraboltak az orszagot, minek a megtakaritas? Mar röhely az egesz amit tür a birka magyar, es persze a többi nep is.
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-04, 21:37   #7 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Elszívják a pénzt a bankoktól a befektetési alapok?

A márciusinál kisebb ütemben ugyan, de áprilisban is folytatódott a befektetési alapok komoly felfutása, ezúttal 111 milliárd forint feletti összeget helyeztek el bennük. A lakossági bankbetétek viszont mostanában kifejezetten visszaestek, áramlik ki belőlük a tőke. Mindez az alacsony kamatok miatt van.

http://privatbankar.hu/befalap/111-m...-alapok-257448
Régi 2013-05-04, 21:55   #8 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás A Hozamplázán elérhető abszolút hozamú alapok eredményei

Íme a Hozamplázán elérhető abszolút hozamú alapok nyereségei és maximális visszaesései évenkénti bontásban, 2005-2013 áprilisáig.

http://hozamplaza.hu/hozamplaza/index.php

Remélem jó lesz, már elég fáradt voltam, mikor csináltam.
Párat visszaszámoltam, eddig nem bukott ki hiba.

A adatokat a BAMOSZ-ról gyűjtöttem.
http://www.bamosz.hu/letoltesek

Akit érdekel, letöltheti az Excel fájlt.
Legalább 2007-es Office kell!!!
http://data.hu/get/6504932/Szarmazta...k_hozamai.xlsx

Remélem, hasznát tudjátok venni!
Csatolt kicsinyítések
befektetesi-alapok-ujra-alapok.jpg  
Régi 2013-05-05, 01:37   #9 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

"Én a CONCORDE-VM ABSZOLÚT SZÁRMAZTATOTT BEFEKTETÉSI ALAP-ot ajánlom."

Nagyjából ahogy Pilotfish is mondta, ha valaki abszolút hozamos alapba akar befektetni akkor a választék vagy a Concorde vagy az OTP. A Concorde termékeit személy szerint én jobban szeretem, bár csak az internetről ismerem őket. Az említett Zsidayval csak az a nagy ellenvetésem, hogy nagyon erősen a deflációra játszik, főleg az arany de más alapanyagok ellen fogad. Lehet, hogy fog néhány csatát nyerni, de szerintem ezzel a felfogással a háborút el fogja veszíteni.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-10, 07:01   #10 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"Én a CONCORDE-VM ABSZOLÚT SZÁRMAZTATOTT BEFEKTETÉSI ALAP-ot ajánlom."

Nagyjából ahogy Pilotfish is mondta, ha valaki abszolút hozamos alapba akar befektetni akkor a választék vagy a Concorde vagy az OTP. A Concorde termékeit személy szerint én jobban szeretem, bár csak az internetről ismerem őket. Az említett Zsidayval csak az a nagy ellenvetésem, hogy nagyon erősen a deflációra játszik, főleg az arany de más alapanyagok ellen fogad. Lehet, hogy fog néhány csatát nyerni, de szerintem ezzel a felfogással a háborút el fogja veszíteni.
A Citadella 2009-óta működik, és deklaráltan alacsony kockázatokat vállal.
Így, ha nem is igazolódik be a megérzése, nem bukik (bukunk ) sokat.
Régi 2013-05-10, 07:04   #11 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Körkép aranyárzuhanás után – vajon mi van a magyar árupiaci alapokban?

"Nem sok örömet okoztak a befektetőknek az árupiaci termékek mostanában, a látványosan zuhanó aranyon kívül a többi is inkább lefelé tendált. Mintegy tucatnyi hazai nyílt végű alap fektet viszont be ezen a területen, mi lehet a helyzet ezekkel?"
http://privatbankar.hu/befalap/korke...257664?oldal=1

A cikkben említett alapok összehasonlítása a kockázatmentes hozammal, amit az Erste Tőkevédett Pénzpiaci alap képvisel:
http://www.bamosz.hu/hozamok-osszeha...3;HU0000707641
Régi 2013-05-10, 07:11   #12 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Kevesebbel kell beérniük a jövőben a befektetőknek

"A magánnyugdíjpénztárak államosítása az Aegon Alapkezelőt is hátrányosan érintette, azonban a régiós vagyonkezelési fókusz a hazai vagyonvesztés hatásait mérsékelni tudta. Jelenleg 7 régiós országot szolgál ki az alapkezelő, amelynek stratégiájában fontos szerepet kapnak az abszolút hozamú alapok. A riválisoknál megfigyelhető tendenciával ellentétben viszont ma már nem sztár menedzserekre bízzák az alapokat, hanem egy csapatra - mondta el Kadocsa Péter elnök-vezérigazgató. A szakember szerint az alapok értékesítésének kedvez a környezet, bár a visszatekintő hozamok esése elkerülhetetlen, így a nehézségek csak ezután következnek. Az alapkezelőnél az ügynökön keresztüli közvetlen befektetési alap-értékesítés és az online platformon való elérés is megoldott, bár egyelőre a tömeges értékesítésre még várni kell. Ehhez az kellene, hogy az ügyfelek otthonosan mozogjanak a befektetési alapok szektorában."
http://www.portfolio.hu/befektetesi_...ek.183714.html
Csatolt képek

Régi 2013-05-15, 11:55   #13 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Kadocsa Péter a nap vendége

Micsoda véletlen,
Kadocsa Péter
az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. elnök-vezérigazgatója a Gazdasági Rádió vendége:

http://www.gazdasagiradio.hu/vendeg/90938/

Téma:
Befektetési alap piac Magyarországon,
az Aegon tervei a befektetési alapok népszerűsítésére,
és egyéb műhelytitkok.
Régi 2013-05-23, 05:50   #14 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Ezt tudja a legnagyobb magyar abszolút hozamú alap

"2013. május 14-én ünnepelte 5. születésnapját az OTP Alapkezelő két legsikeresebb abszolút hozamú alapja. A kategóriájában a legnagyobbra hízott OTP Supra Alap kezelt vagyona 55 milliárd forint, az OTP EMDA Alap 11 milliárd forintot fölött jár."
http://privatbankar.hu/befalap/5-ev-...mu-alap-257894

Az OTP Supra és EMDA alapok összehasonlítása a kockázatmentes hozammal:
http://www.bamosz.hu/hozamok-osszeha...1;HU0000706379
Régi 2013-05-23, 16:04   #15 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nagyon szép eredmények, főleg a Supra alap. Az, hogy 5 éven keresztül fenn tudták tartani a hozamot tényleg megérdemli az elismerést.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-23, 21:52   #16 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nagyon szép eredmények, főleg a Supra alap. Az, hogy 5 éven keresztül fenn tudták tartani a hozamot tényleg megérdemli az elismerést.
"Hamar felismerték azonban, hogy az ügyfelek érzékenyek a kockázatokra - az alap vagyona azóta nő rendkívül dinamikusan, amióta határt szabtak az árfolyamingadozás mértékének is."

"...határt szabtak az árfolyamingadozás mértékének..."

Azt hiszem ideje elgondolkodnom, a meglévő portfólióm átrendezésén!

Ha jól számoltam, a Supra tavalyi naptári évben 3% alatt tartotta az DD-jét.
Régi 2013-06-06, 19:06   #17 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Májusban megint szépen gyarapodott a hazai befektetési alapok tőkéje

"Májusban megint szépen gyarapodott a hazai befektetési alapok tőkéje, újabb 133 milliárd forintot helyeztek el bennük, majdnem pontosan annyit, mint amennyit a bankbetétekből áprilisban kivontak. Az alacsony kamatok indukálta befektetési láz fő nyertese az OTP Optima. Az ügyfelek sok eurót vettek."

"A legtöbb tőke, 48 milliárd forint az egyik legalacsonyabb – de nem a legkisebb – kockázatú alapfajtába, a rövid kötvényalapokba áramlott."

"Úgy tűnik, hogy a bankok ... ösztönzik is az ügyfeleik értékpapír-vásárlásait, aminek az az oka, hogy az alacsony hitelezési aktivitás miatt a betétekből befolyó pénzt nem tudják jól kihelyezni."

Privátbankár.hu

OTP Optima:
BAMOSZ
Csatolt kicsinyítések
befektetesi-alapok-ujra-alapvsbetet.jpg  
Régi 2013-06-28, 08:08   #18 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Irány a kötvény-alapok!!!

"...a kollektív befektetési értékpapírok (befektetési jegyek) is mentesülnek az extra teher alól,
akkor ha az alap belső szabályzata szerint legalább 80%-ban forintban denominált kötvényeket tart."

Portfolio.hu

Remélem az alapkezelők elárasszák a netet az ajánlataikkal.
Régi 2013-08-23, 13:46   #19 (permalink)
Új tag

ETFstocks logója

Hely: Komló, Nyíradony
Összes hozzászólás: 1
ETFstocks a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Tőzsdei ETF -és Befektetési Alapok

Üdvözöllek!

A nevem Bodor János, magamról.

Saját számlás kereskedések mellet, hobbi szinten alább említett..

...tőzsdei weboldalakat üzemeltetek.

Magyar piacon létezik a Unit-Linked biztosítási termék, és szinte szó sem esik a biztosítási eszközalapok összetételéről, melyek valóságosan meghatározzák az adott eszközalap teljesítményét. A biztosítási eszközalapok közel 80%-át mögöttes saját vagy külsős ETF -és befektetési alapok alkotják, természetesen magasabb költségszinten.
-ez volt az igény, hát meg is kaptuk!

Ezen Tőzsdei ETF -és Befektetési alapok mint mögöttes termékek és összetevőik, alkatrészeiket szándékozom bemutatni weboldalaimon, lehetséges irányukat fontosabb ellenállások és támaszok segítségével, kereskedési lehetőségeiket, azaz mi várható a mi szemszögeinkből.
Ezen dolgok összességéből alakulnak ki a Tőzsdei ETF és Befektetési alapok teljesítményei, melyek meghatározzák a Unit-Linked biztosítási eszközalapok teljesítményét.

Mert, ha te már toltad élesben a kereskedést, akkor pontosan tudod, hogy az érzelmi és mentális dolgok összessége által alakul ki a döntés és nem a tankönyvek és tanfolyamok hozzák ezt meg helyetted. Természeten fontos dolgok ezek is, de a döntéseidet TE fogod meghozni.

Szívélyes üdvözlettel az Alapok Mustangja
ETFstocks nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-07, 07:10   #20 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás A Hozamplázán elérhető abszolút hozamú alapok eredményei (2005-2013)

Elkészült a Hozamplázán hozzáférhető abszolút hozamú és/vagy származtatott befektetési alapok teljesítményét bemutató táblázat.

Az adatok naptári éves bontásban vannak feltüntetve, és %-ban értendőek.
Valamint összesített eredményt is számoltam.

A kiolvasható adatok, a naptári éven belül számolt hozam és maximális visszaesés (maximum drawdown - MXDD).

Valmivel több alap szerepel a listán (31 db), mert mos mind az abszolút hozamút, mind a származtatott alapot szűrtem, eltérően az utolsó alkalomtól.
Hozampláza szűrés
A listára csak a Ft.-ban jegyzett alapokat vettem fel.

Más metodika szerint számoltam idén, de összehasonlítottam egy-két eredményt a tavalyi táblázatban szerepeltel és nem találtam eltérést.
Ennek ellenére az adatok pontosságáért, nem vállalok felelősséget.
Feltöltöm a táblázatot, aki akarja leellenőrizheti.

Az adatokat most is a BAMOSZ honlapjáról töltöttem le.

Megjegyzések:

- Erste Globál Aktív 10 Alapok Alapja Erste Globál Aktív 10 Alapok Alapja
tavaly még Erste Abszolút Hozamú Válogatott alapként szerepelt.
A névváltozás során megvéltozott a befektetési politika is:
"Az Alap befektetési politikája 2013.09.02. napján változott, így a diagramon feltüntetett múltbéli teljesítmények
nem az új befektetési politika teljesítményét tükrözik."

- ERSTE Abszolút Hozamú Részvény alapot a Hozamplázán
ERSTE ABSZOLÚT HOZAMÚ ALTERNATÍV ALAPOK ALAPJA néven lehet megtalálni.

Remélem hasznát tudjátok venni!

http://data.hu/get/7283604/Hozamplaza_abszolut_hozamu_alapok_2013.xlsx
Csatolt kicsinyítések
befektetesi-alapok-ujra-alapok-2005-2013.jpg  
Régi 2014-01-07, 14:46   #21 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Ekkora hozam nem éri meg azt az idegeskedést h egy újabb 2008 visz mindent...
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-07, 15:46   #22 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ekkora hozam nem éri meg azt az idegeskedést h egy újabb 2008 visz mindent...
Van azért köztük olyan, amelyik szépen hozott 2008-ban is.
Régi 2014-04-24, 20:53   #23 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Szalma Csaba és a Supra

A Nap Vendége Szalma Csaba, az OTP Alapkezelő befektetési igazgatója.
A riporter Emőd Pál.

Gazdasági Rádió - A Nap Vendége

SUPRA - BAMOSZ
Csatolt képek

Régi 2014-10-31, 22:39   #24 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Gyors matek

"Különadót fizetnek a befektetési alapok
Az adó alapja a forgalmazói díj, mértéke 25 százalék (...)"
ado.hu

Egy gyors fejszámolással, ha az összeget teljes egészében áthárítják, akkor ez egy, a Hozam plázán megvásárolható, jelen pillanatban 1,5%-os vételi jutalékkal forgalmazott befektetési alap (pl. abszolút hozamú alapok) költségét 0,375%-al, 1,875%-ra emeli.
Csatolt kicsinyítések
befektetesi-alapok-ujra-befalapado.png  
Régi 2015-01-11, 09:10   #25 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Hozamplázán elérhető abszolút hozamú alapok teljesítménye (2005-2014)

Elkészült a Hozam Pláza kínálatából Ft.-ért beszerezhető abszolút hozamú, származtatott alapok 2014-es teljesítményét is bemutató táblázat.

Az alapok kiválogatását egyszerű kereséssel végeztem, bejelölve az "Abszolút hozamú", "Származtatott", és "HUF" paramétereket.

Az adatokat most is a BAMOSZ szolgáltatta.

Innen letölthető a táblázat.

Extra:
A "5 éves teljesítmény 2010-2014" lap alján meg lehet adni, milyen adatok érdekelnek, ezt aszerint fogja kiszínezni a felső táblázatban.

A hozamot zölden, a drawdown értékeket kéken jelöli.
A drawdown értékéhez negatív számot kell megadni.
Csatolt kicsinyítések
befektetesi-alapok-ujra-alapok2014_5eves.jpg   befektetesi-alapok-ujra-alapok2014_reszletek.jpg  
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: zip Hozampláza abszolút hozamú alapok 2014.zip (51,7 KB, 44 olvasás)
Régi 2015-01-13, 14:52   #26 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Elkészült a Hozam Pláza kínálatából Ft.-ért beszerezhető abszolút hozamú, származtatott alapok 2014-es teljesítményét is bemutató táblázat.

Az alapok kiválogatását egyszerű kereséssel végeztem, bejelölve az "Abszolút hozamú", "Származtatott", és "HUF" paramétereket.

Az adatokat most is a BAMOSZ szolgáltatta.

Innen letölthető a táblázat.

Extra:
A "5 éves teljesítmény 2010-2014" lap alján meg lehet adni, milyen adatok érdekelnek, ezt aszerint fogja kiszínezni a felső táblázatban.

A hozamot zölden, a drawdown értékeket kéken jelöli.
A drawdown értékéhez negatív számot kell megadni.
Update:
Kicsit kibővítettem a lehetőségeket a táblázatban.

Az "A" oszlopban az alapok neve melletti "x"-re kattintva eltüntethetőek azok az alapok, amikre nem vagyunk kíváncsiak. Így könnyebben össze lehet hasonlítani az adatokat.
A "B1" - "Mindet mutasd!" feliratra kattintva előjönnek.

A "B3" - "Összehasonlítás"-ra kattintva a kijelölt alapokra (azon alapok, melyek mellett "x" látható) megnyitja a BAMOSZ oldalát.

Nem túl kifinomult a megoldás, sajnos véges az Excel ismeretem.
Csatolt kicsinyítések
befektetesi-alapok-ujra-alapok2014_update.jpg   befektetesi-alapok-ujra-bamosz.jpg  
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: zip Hozampláza abszolút hozamú alapok 2014 update.zip (70,0 KB, 76 olvasás)
Régi 2015-01-13, 15:55   #27 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Hozam Páza vs. Concorde

Talán érdemes elgondolkodni azon, mely szolgáltatónál helyezi el a megtakarítását az ember. Régebben egyértelmű volt, a Hozam Pláza előnye, a sok különféle alapkezelő által kezelt alap, a viszonylag alacsony jutalék.
A Concorde eleinte drága szolgáltató volt.

De most már nem ilyen egyértelmű.

A Concorde kínálatában is elérhető nagyon sok alap és ami engem érdekel, az abszolút hozamúakat jellemzően 1%-os vételi jutalékkal adják, ellentétben a Hozam Pláza 1,5%-ával.
Kondíciós lista

Hozam Pláza számlavetési díj:
5 M Ft havi átlagos értékig 0,05%/hó, minimum 500 Ft
5 M Ft havi átlagos érték felett az 5 M Ft feletti rész 0,01% - a/hó.

Concorde Számlavezetési díj: 799 HUF/ hó/ alszámla

Hozam Pláza átutalási díj:0,45%; minimum 500 Ft; maximum 15.000 Ft
(Erste folyószámlára átvezetni ingyenes)

Concorde utalási díj: 0,115%; min. 500 HUF; max 15.000 HUF

Hozam Pláza díjjegyzék
Hozam Pláza befektetési jegyek díjjegyzéke

Concorde díjjegyzék

Ha csak ezeket a díjakat nézem, a Hozam Pláza elvesztette a versenyelőnyét.
A Concorde-ot nem ismerem, de úgy néz ki, érdemes kicsit jobban utána nézni.

De vannak még érdekességek.

Aki nem akar túl sok alappal foglalkozni, annak érdeme megnézni az OTP alapkezelőt. Ha jól értem, pl. OTP EMDA-t és Supra-t már 640 Ft. (!!!) összjutalékkal lehet venni és eladni.
Számlavezetési díj:évi 0,11%, de min 1.072Ft félévente vagy számlazáráskor
OTP díjjegyzék

Persze ehhez hozzá jön még az OTP folyószámla, ami híresen a legköltségesebb Magyarországon.

Még tovább:

Akinek elegendőek az Aeagon alapjai, azok ingyen juthatnak hozzá , ha az Aegonnál nyitnak számlát.

Számlavezetés és letéti őrzés Online regisztrációs szerződés megléte esetén díjmentes

Forint átutalás Online Ügyfélszolgálaton keresztül kezdeményezve havi 1 db utalás díjmentes, minden további 1 000 Ft utalásonként.

Aegon kondíciós lista

Mostanában nem foglalkozok aktívan befektetési alapokkal, de új beszállóknak, ajánlatos utána nézni a lehetőségeknek.
Régi 2015-04-03, 04:36   #28 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
HSanyi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Érdekes volt visszaolvasni a különböző linkelt cikkeket. Ha befektetésről van szó, akkor én is általában a Concorde-ot szoktam figyelni (ezt). De egy ilyen topic mindig jól jön, ha bizonytalan az ember. Szóval mindenképp egy óriási THANKS Pilotfish-nek, hogy időnként updateli a topicot friss infókkal!
HSanyi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-04, 04:02   #29 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
HSanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekes volt visszaolvasni a különböző linkelt cikkeket. Ha befektetésről van szó, akkor én is általában a Concorde-ot szoktam figyelni (ezt). De egy ilyen topic mindig jól jön, ha bizonytalan az ember. Szóval mindenképp egy óriási THANKS Pilotfish-nek, hogy időnként updateli a topicot friss infókkal!
A legtöbb idézett cikk a Privátbankár oldaláról való. Itt, viszonylag gyakran jelennek meg befektetési alapokkal kapcsolatos hírek, elemzések, interjúk.
Néha, mikor úgy adódott belinkeltem Infórádió Aréna, vagy Gazdasági rádió Nap vendége hivatkozásokat, mikor témába vágó interjú jelent meg.

A gond az, hogy nagyon ritkán hangzott el újdonság. Így, úgy voltam vele, akit érdekel, ezeket megtalálja. Ami azt illeti, az elmúlt 5-10 évben nem nagyon hallottunk újdonságot a befektetési alapok világából. Ellentétben veled, Én semmi hasznosat nem találtam ezekben a cikkekben. Nincsenek "friss infók".

Különösen az elmúlt, hónapok eseményeit szemlélve érdekesek ezek a dolgok.
Magam is megmosolygom az általam belinkelt cikkeket.

Miután olvashattuk, hogy az OTP Supra alapja figyelve a befektetők kockázatvállalási hajlandóságát csökkentik az alap volatilitását és kockázatát, elszenvedi történelme legnagyobb buktáját. Félre ne érts, volt már -20%-os drawdownban az alap, de azt nem 3 perc alatt hozta össze.

A méltán népszerű Citadella, ezzel párhuzamosan megemelte a kockázat szintjét.

Ami nagyon bosszant az az, hogy pont arról nem esik szó, ami segíthetné a befektetőket megalapozott befektetési döntéseket hozni. Erről 10 éve nem hangzik el egyetlen információ sem. Mindent magunknak kell megélnünk, kitapasztalnunk. Azt már megtanultam, mit jelent egy 20%-os bukta a befektetésemen.

2015 március/április leckéje mit jelent a kibocsájtó csődje. Hogy nem elég azt figyelembe venni, hogy a kiválasztott alap bukik 20%-ot és ez milyen hatással lesz a portfóliódra és a lelki világodra, hanem azzal is számolnod kell, hogy az alap kibocsájtója csődbe megy, így az nem is megfelelő kockázat porlasztás, ha több, különböző alapot veszel, de ugyan attól az alapkezelőtől.
Erre nem fizet a BEVA.
Mit jelent a brókercég csődje, akinél a számládat vezeted. Erre fizet a BEVA, bizonyos feltételekkel.

Ezeket mind most tanuljuk. A saját bőrünkön. Mások kárából. És ebben óriási felelősségük van azoknak a pénzügyi intézményeknek, akik azzal savazzák a lakosságot, hogy kezdetleges a pénzügyi kultúrájuk. Azoknak a kibocsájtóknak, akiknek érdekük lenne a pénzügyi kultúra fejlesztése.

Az egyetlen szöveg, amit 10 éve mantráznak, hogy "A múltbéli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőre nézve." Ez? Ez volna a pénzügyi felvilágosítás?

Semmi új nem hangzik el, aminek haszna volna megfelelő befektetési döntés meghozatalához. Mindent a saját bőrünkön kell megtapasztalnunk.
Bank csődök, united linked biztosítások, alapok árfolyam vesztése, kötvény csődök, szolgáltató csődök, hogy néhány példát hozzak.

Itt volna az ideje olyan pénzügyi kultúra fejlesztési programot összeállítani, amiből valóban lehetne tanulni. Ha ez lehetséges.

"Valóban tudod, átérzed, milyen lehet 20-50%-ot bukni egy befektetésen?"
"Mit szólnál, ha az összes, az adott alapkezelőre bízott pénzed elúszik az alapkezelő csődje miatt? Életben maradnál?" - Ez így van egyáltalán?
"Tisztában vagy vele, hogy az életben maradásodhoz szükséges pénz legbiztosabb helyen bankbetétben vagy állampapírban van?"
"Mi alapján válassz befektetési alapot?"
"A részvény, kötvény alapoknál figyelned kell a fundamentumokat?
"Az abszolút hozamú alapoknál elég az alapkezelő múltbéli teljesítményét elemezni" - (Szalma Csaba mondta)

Szóval, volna még itt munka, és ahelyett, hogy fikázzuk a lakosságot a pénzügyi kultúrája miatt el kellene végezni a házi feladatot.

Erre pl. kiváló lehetőség volna egy Trader's Nights, ahol Jaksity György, vagy Zsiday Viktor kiokosíthatna minket.

Addig is ajánlom figyelmedbe (és mindenkiébe):
kiszamolo.hu
Itt lehet találni okosságokat is. Bár nem kifejezetten befalapos.
Régi 2015-04-04, 06:32   #30 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.270
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A gond az, hogy nagyon ritkán hangzott el újdonság. Így, úgy voltam vele, akit érdekel, ezeket megtalálja. Ami azt illeti, az elmúlt 5-10 évben nem nagyon hallottunk újdonságot a befektetési alapok világából. Ellentétben veled, Én semmi hasznosat nem találtam ezekben a cikkekben. Nincsenek "friss infók".

Ezeket mind most tanuljuk. A saját bőrünkön. Mások kárából. És ebben óriási felelősségük van azoknak a pénzügyi intézményeknek, akik azzal savazzák a lakosságot, hogy kezdetleges a pénzügyi kultúrájuk. Azoknak a kibocsájtóknak, akiknek érdekük lenne a pénzügyi kultúra fejlesztése.

Az egyetlen szöveg, amit 10 éve mantráznak, hogy "A múltbéli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőre nézve." Ez? Ez volna a pénzügyi felvilágosítás?

Semmi új nem hangzik el, aminek haszna volna megfelelő befektetési döntés meghozatalához. Mindent a saját bőrünkön kell megtapasztalnunk.
Bank csődök, united linked biztosítások, alapok árfolyam vesztése, kötvény csődök, szolgáltató csődök, hogy néhány példát hozzak.

Itt volna az ideje olyan pénzügyi kultúra fejlesztési programot összeállítani, amiből valóban lehetne tanulni. Ha ez lehetséges.

Szóval, volna még itt munka, és ahelyett, hogy fikázzuk a lakosságot a pénzügyi kultúrája miatt el kellene végezni a házi feladatot.
like, ment egy pont

sajnos mindíg újabb problémák merülnek fel, mert ez a pálya ugye spekuláció és ezért a "körültekintés" mértéke is csak korlátozott lehet
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-04, 20:15   #31 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
like, ment egy pont

sajnos mindíg újabb problémák merülnek fel, mert ez a pálya ugye spekuláció és ezért a "körültekintés" mértéke is csak korlátozott lehet
Vannak aktualitások azért!

Nemrégiben Várhegyi Éva, a Pénzügykutató Zrt. tudományos tanácsadója volt a Gazdasági rádióban a nap vendége, csak most hallgattam meg, és éppen szóba is került a fent említett téma.
A 2. részben, a 15. perctől következik.

Megemlítik benne a MIFID tesztet, amit minden befektetővel aláíratnak. Persze mindannyian tudjuk, hogy ez csak a felelősség áthárítására elég, mert mikor azt látjuk hatalmas betűkkel, hogy 10% hozam*, akkor bármit aláírunk, amit elénk tolnak. Mint, ahogy mindent aláírtunk, mikor 0% önrésszel vettünk föl 3%-os CHF hiteleket is, pedig benne volt a szerződésben, hogy "Árfolyamkockázatot tartalmaz."

Elhangzott, hogy van egy állami kezdeményezés a befektetői tudatosság fejlesztésére. A neve Pénziránytű. Bár, ahogy elnézem, ez főleg iskolásoknak szól, mégis tegye fel a kezét, aki hallott róla!

Én valahogy úgy képzelem a pénzügyi tudatosságot, hogy minden keményem dolgozó kisembernek kellene lennie legalább fél évnyi, de inkább egy évnyi nettó jövedelmének megfelelő összegnek alacsony kockázatú, likvid és biztonságos megtakarításban. Ami a bankbetét, akciós bankbetét. És nyugodtan törődjön bele, hogy nem fog sokat hozni a pénze, örülhet, ha nem inflálódik el. De nem is hallanánk olyan elkeseredett nyilatkozatokat, hogy a Questor miatt "Egy élet munkája veszett oda", meg "mindenünk oda lett".

Szóval, ha van egy évnyi nettó jövedelem lekötve, onnantól lehet álmodozni befektetési alapokról, részvényekről, kötvényekről, és reálhozamról.

És akkor innen jöhet, hogy kinek milyen befektetési alapot lehet kínálni.
Az Én nézőpontom nagyon egyszerű:
Kötvény, részvény, ingatlan, árupiaci alapokhoz figyelni kell a fundamentumokat. Aki ilyen papírokba akar fektetni, képben kell lennie a makrogazdasági összefüggésekkel és folyamatokkal.

Persze mondhatja, hogy Pisti ajánlotta a bankban, de azt tudnia kell, hogy Pisti nem vállal felelősséget az árfolyamvesztésért. Szóval, akiknek ilyen alapok vásárlásához tanácsra van szüksége, Ők inkább ne vegyenek ilyen alapokat.

Aki nem akar bíbelődni a makrofolyamatokkal, de van egy kis EXTRA megtakarított pénze, annak ott vannak az abszolút hozamú alapok. Itt csak a múltbéli teljesítmény lehet iránymutató, de figyelembe kell venni az alap története során végbement változásokat.
Pl.: Az Aegon Allfának többször megváltozott az alapkezelő menedzsere, a Citadella tavaly kockázatosabb útra lépett, a Supra kevésbé kockázatosra (). Nyilván ezek nem fognak megjelenni a múltbéli adatokon.

És akkor jöhet a kockázatvállaló hajlandóság, amit nagyjából akkor mér föl az ember, ha már bukott néhányat. Nem tudom, van-e erre jó módszer. Mert hiába mondanám egy keményen dolgozó kisembernek, hogy próbáljon meg belegondolni, mit érezne, ha két évig 50% veszteségben lenne a megtakarítása, nem lehetséges. Pláne, ha a másik serpenyőbe beletennék egy évi 15-20%-os hozamot.

Ezekről a dolgokról 4-5 éve ugyan ezt gondolom. Az idei év újdonsága a kibocsájtó csődje. Mi van akkor, ha nem két évig van 50% mínuszban a megtakarításom, hanem az alapkezelő csődje miatt teljesen elveszik. Mennyi pénzt bízzak egyetlen alapkezelőre, annak bármennyi alapjára?

Ezek csak az alapok. Ezután jönnének a részletek. A BEVA miatt hány szolgáltatónál vezessek számlát? Mi, hol, mennyibe kerül? Mennyiben rontják a költségek a hozamot? Milyen hozamelvárásom van? stb.stb.

Mindez az Én szubjektív véleményem, a tapasztalataimon és a jelenlegi ismereteimen alapulnak.

A Concorde alapkezelő kíváncsi a befektetők véleményére a Questor ügy kapcsán bekövetkezett befektetési hozzáállás tükrében:
Alapblog
Régi 2015-04-05, 02:28   #32 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 373
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Miután olvashattuk, hogy az OTP Supra alapja figyelve a befektetők kockázatvállalási hajlandóságát csökkentik az alap volatilitását és kockázatát, elszenvedi történelme legnagyobb buktáját. Félre ne érts, volt már -20%-os drawdownban az alap, de azt nem 3 perc alatt hozta össze.
supra-ról jutott eszembe ez:https://lustaport.wordpress.com/2014...istak-farkasa/

ha érdekel a hosszabb távú befektetés, ezt a blogot érdemes olvasgatni.(kiszámolónál sokkal jobb ezen a téren)
én pár óra alatt elolvastam az összes bejegyzést...(nem reklám akart lenni, semmi közöm hozzá), a blogger írásait még 2006-óta figyeltem . ő írta a megszűnt Aranyláz blogot, ami szvsz az egyik legjobb kereskedési rendszer fejlesztéssel foglalkozó blog volt- aki ismerte, tudja miről beszélek.
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-05, 05:57   #33 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
supra-ról jutott eszembe ez:https://lustaport.wordpress.com/2014...istak-farkasa/

ha érdekel a hosszabb távú befektetés, ezt a blogot érdemes olvasgatni.(kiszámolónál sokkal jobb ezen a téren)
én pár óra alatt elolvastam az összes bejegyzést...(nem reklám akart lenni, semmi közöm hozzá), a blogger írásait még 2006-óta figyeltem . ő írta a megszűnt Aranyláz blogot, ami szvsz az egyik legjobb kereskedési rendszer fejlesztéssel foglalkozó blog volt- aki ismerte, tudja miről beszélek.
Találkoztam már ezzel a bloggal, nem mindenben értettem vele egyet, de most megpróbálom Én is átrágni magam rajta.
A lusta portfólió könyvet megvettem, elolvasom, amint tudom.
Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem.
Régi 2015-08-01, 04:36   #34 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
The_beginner1001 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tegnap már írtam, de sajnos sok idő telt el az írással, így elveszett...
Szóval én is kezdő lennék... a devizakereskedést eléggé kockázatosnak tartom, (hogy csatlakozzam az indító hsz-hez) főleg tanulás, tapasztalatok nélkül...
Nekem most gyűlt össze egy nevetségesen kis összeg, 20 rugó és gondolkodom, hogy bank helyett bef. alapba teszem. Ki is néztem kettőt, de az egyik forgalmazó bankba bemenve lebeszéltek róla... Így itt az a kérdésem, hogy létezik olyan nyílt végű bef. alap, amit minimum korlát nélkül lehet venni, 5, vagy 10 ezres címletben is? Mert ilyen feltétellel nem akadtam rá, hogy hol tudnám megnézni. A vásárlás is érdekelne, hogy csak tőzsdén és brókeren keresztül lehetséges, vagy (forgalmazó) bankban is? (hiszen a jegyzési időszakok jellemzően már véget értek a legtöbb most forgó papírnál, főleg, ha már több éve a piacon van az adott bef. alap...) Mindenképpen kell hozzá értékpapír számlát nyitni, vagy van más módja is? Van független is ezen a téren, vagy csak egy adott bank, vagy kibocsátónál lehet/kell online intézni az ügyletet, számlanyitás mellett? Akkor pedig leszűkül a választható bef. alapok köre, mert mindenki inkább csak a saját bef. alapjait propagálná... Nekem az lenne a cél, hogy a mostani kezdő "tőke" mellett kb. havi 5 ezerért tudjak venni bef. alapo(ka)t. Tudom, hogy ez nagyon kicsi összeg, de, ha nem kezdem el, sose lesz semmi és el kell kezdeni az építkezést valahol... De nyitott vagyok ledorongolásra, vagy más ötletre, stratégiára is...
Rövidtávú cél, hogy összegyűljön 100-150 (ilyen ütemben 1,5 év?) és akkor abból már mást is lehet kezdeni, főleg, ha addig is napi 1-2 órát tudnék tanulással tölteni, elsősorban tananyag, másodsorban kockázatosabb ügyletek demo gyakorlása.
Hosszútávú cél 20-25 év alatt 10-15, álom kategóriában 20 millió tőke felhalmozása nyugdíjalapnak. Aki jó matekos egyből látja, hogy ez így kemény dió lesz... De talán a havi-évi megtakarítás összege is növelhető hosszú távon... Tőzsdéztem már korábban, voltam stroman is, és magam is jegyeztem X részvényt, amit jó áron sikerült eladnom, meg papiron is kipróbáltam már magam, mindegyik sikeres volt, de ez azért már más lesz/lenne...
The_beginner1001 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-01, 07:52   #35 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
The_beginner1001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tegnap már írtam, de sajnos sok idő telt el az írással, így elveszett...
Szóval én is kezdő lennék... a devizakereskedést eléggé kockázatosnak tartom, (hogy csatlakozzam az indító hsz-hez) főleg tanulás, tapasztalatok nélkül...
Nekem most gyűlt össze egy nevetségesen kis összeg, 20 rugó és gondolkodom, hogy bank helyett bef. alapba teszem. Ki is néztem kettőt, de az egyik forgalmazó bankba bemenve lebeszéltek róla... Így itt az a kérdésem, hogy létezik olyan nyílt végű bef. alap, amit minimum korlát nélkül lehet venni, 5, vagy 10 ezres címletben is? Mert ilyen feltétellel nem akadtam rá, hogy hol tudnám megnézni. A vásárlás is érdekelne, hogy csak tőzsdén és brókeren keresztül lehetséges, vagy (forgalmazó) bankban is? (hiszen a jegyzési időszakok jellemzően már véget értek a legtöbb most forgó papírnál, főleg, ha már több éve a piacon van az adott bef. alap...) Mindenképpen kell hozzá értékpapír számlát nyitni, vagy van más módja is? Van független is ezen a téren, vagy csak egy adott bank, vagy kibocsátónál lehet/kell online intézni az ügyletet, számlanyitás mellett? Akkor pedig leszűkül a választható bef. alapok köre, mert mindenki inkább csak a saját bef. alapjait propagálná... Nekem az lenne a cél, hogy a mostani kezdő "tőke" mellett kb. havi 5 ezerért tudjak venni bef. alapo(ka)t. Tudom, hogy ez nagyon kicsi összeg, de, ha nem kezdem el, sose lesz semmi és el kell kezdeni az építkezést valahol... De nyitott vagyok ledorongolásra, vagy más ötletre, stratégiára is...
Rövidtávú cél, hogy összegyűljön 100-150 (ilyen ütemben 1,5 év?) és akkor abból már mást is lehet kezdeni, főleg, ha addig is napi 1-2 órát tudnék tanulással tölteni, elsősorban tananyag, másodsorban kockázatosabb ügyletek demo gyakorlása.
Hosszútávú cél 20-25 év alatt 10-15, álom kategóriában 20 millió tőke felhalmozása nyugdíjalapnak. Aki jó matekos egyből látja, hogy ez így kemény dió lesz... De talán a havi-évi megtakarítás összege is növelhető hosszú távon... Tőzsdéztem már korábban, voltam stroman is, és magam is jegyeztem X részvényt, amit jó áron sikerült eladnom, meg papiron is kipróbáltam már magam, mindegyik sikeres volt, de ez azért már más lesz/lenne...
Üdv!

Befektetési alapokat tudsz venni bankoknál, akik jellemzően a saját alapkezelőik alapjait árulják. Külön értékpapír számlát azonban általában kell nyitni náluk. Ilyenek: OTP; ERSTE; Raiffeisen stb.

Vannak többé-kevésbé független forgalmazók is, de ezek is kapcsolódnak valamely alapkezelőhöz. Concorde (Concorde alapkezelő); Equitas (K&H); Hozampláza (ERSTE). Ezeknél tudsz venni más kibocsájtók papírjaiból is.
Kivétel talán az Aegon, mert Ő nem bank (ha jól tudom), hanem független, viszont csak Aegon alapokat tudsz venni. Cserébe viszont minden ingyen van.
(ha jól tudom

Lehet még alapokat venni a BÉT-en, de erről semmit nem tudok. Nyilván kell egy brókercégnél számlát vezetni, de hogy mennyi a jutalék, vagy van-e minimális összeg, azt nem tudom.

Ha már vettél, jegyeztél részvényt, akkor kell, vagy kellett, hogy legyen értékpapír számlád valahol.

A legjobb tudomásom szerint, a kockázatosabb alapoknál (részvény, származtatott stb.) a legtöbb helyen van minimális lekötés, általában 100 ezer Ft. A BÉT-en lehet, hogy másképp van, azt nem tudom.
Mielőtt azonban számlát nyitnál valahol nagyon meg kell gondolni a költségeket. Sokszor van pl. fix jutalék is, mondjuk 500 Ft., ami 20 ezer Ft.-nál már 2,5% mínuszt jelent indulásnál. És akkor még ott vannak a számlavezetéssel és pénzmozgatással járó költségek.

A bankok a saját alapjaikat általában olcsóbban adják, mintha azt egy független forgalmazónál vennéd, de valamennyit így is kell fizetni. Plusz értékpapír számlát kell vezetni. Szóval, nagyjából csak az Aegon jöhetne szóba, Aegon-os alapokat venni. De lehet, hogy ott meg van minimális mennyiség, azt nem tudom.

Arról, hogy milyen alapokat érdemes venni, már írtam itt korábban. Pénzpiacit nem érdemes, mert bár likvid nem hoz annyit sem, mint egy akciós bankbetét. Részvényt, kötvényt, árupiacit, ingatlant csak akkor ajánlanám, ha tudod figyelni és értesz is a fundamentumokhoz. Plusz, jellemzően van minimális összeg és nem is olcsók. Származtatott alapoknál biztos, hogy van minimális lekötés és költségesek is.

Na de, kell-e egyáltalán kezdésnek befektetési alap?

Hogy Én hogy gondolkodom erről az megtakarítás kérdésről, már írtam ebben a topikban.

Szerintem a legfontosabb cél kezdetben egy aranytartalék kiépítése és fenntartása. Persze lehet, hogy valaki azt mondaná, hogy a tiéd annyira kis összeg, hogy az úgysem ment meg semmitől, így érdemesebb kockáztatni, de erre Én azt válaszolnám, hogy ha kockáztatnál sem nyernél vele semmit sem. Hiszen, ha pl. összegyűlik 100 ezer Ft.-od (másfél év alatt) és beletenyerelnél a tutiba, bevásárolnál egy olyan alapot, ami hoz 20%-ot egy évben, akkor mennyit nyernél?
Közben meg lehet, hogy megjár -20%-ot is. Az is gond, hogy ha megkérdeznék bárkit, hogy hajlandó-e magasabb kockázatot vállalni magasabb hozam reményében, akkor mindenki hevesen bólogatna, hogy persze. Csak sajnos senki nem tudja mit jelent a kockázat, aki még nem bukta el a pénzét.

Egy szó, mint száz, Én nem ajánlom, hogy kockázatos alapokkal kezdj. Nagyon csábító a magas hozam, de a vége általában leégés. Persze vannak sikertörténetek, de azokat maguk valósították meg, és sokkal nagyobb indulóval. Én azt javasolnám, hogy legyen tartalékod és azt gondozd, ápold. Ha költesz belőle, fizesd vissza és told meg 5%-al. Nincs annál jobb érzés, hogy van a bankban néhány hónapra elegendő megtakarításod. Ez a legjobb tanácsom:

Kapd be pozíció! Nagyon - nagyon fontos!

Ha nyugdíjra spórolsz, akkor úgy is kell félretenned. Ha meg kockáztatod a pénzed, de valami gatya lesz az életedben, akkor úgy is hozzá fogsz nyúlni a megtakarításodhoz, és biztos lehetsz benne, hogy ez akkor következik be, mikor éppen veszteségben vagy.

Mit lehet tenni?
Sajnos 20 ezer forint és havi 5 kevés ahhoz, hogy akciós bankbetétedbe tedd a pénzed, mert ott (legalább is az ERSTE-nél) minimum 100 ezret kell lekötni. Ha van már 100 ezred, akkor azt már lehet bővíteni, tőkét növelni forduló napon.

De léteznek kifejezetten kis összegre kitalált megtakarítási programok, ahol megbízod a bankod, hogy vonjon le a számládról 5 ezer Ft.-ot és azt tegye oda, amit Te meghatároztál. Ez lehet bankbetét, de lehet befektetési alap is, bankja válogatja.

Esetleg elgondolkodnék PMÁK-on, bár az nem likvid, min. 3 év, de biztos reálhozamot biztosít. Viszont nem tudok róla eleget. Az valószínű, hogy csak az államkincstárnál éri meg számlát vezetni. De, hogy van-e jutalék (szerintem nincs) és mennyi a min. befektetni való összeg (talán 10 000 Ft.), azt nem tudom.

Szóval, szvsz lassan kezd az építkezést, úgy sem fogysz tudni gyorsan meggazdagodni. (Ha tudnád a módját valószínűleg nem kérdezted volna

Én valamilyen megtakarítási programmal indítanék, alacsony kockázattal. Ezek jellemzően olcsók és nincs költsége az utalásnak, mert csak számlák közti átvezetésről van szó.

Első cél a KAPD BE POZÍCIÓ kiépítése.

Ja, és ha lehet akkor TBSZ!

Utoljára módosítva: Pilotfish által : 2015-08-01 07:59 Oka: TBSZ
Régi 2015-08-02, 20:29   #36 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Üdv!
...
Szerintem a legfontosabb cél kezdetben egy aranytartalék kiépítése és fenntartása. Persze lehet, hogy valaki azt mondaná, hogy a tiéd annyira kis összeg, hogy az úgysem ment meg semmitől, így érdemesebb kockáztatni, de erre Én azt válaszolnám, hogy ha kockáztatnál sem nyernél vele semmit sem. Hiszen, ha pl. összegyűlik 100 ezer Ft.-od (másfél év alatt) és beletenyerelnél a tutiba, bevásárolnál egy olyan alapot, ami hoz 20%-ot egy évben, akkor mennyit nyernél?
Közben meg lehet, hogy megjár -20%-ot is.
...
Első cél a KAPD BE POZÍCIÓ kiépítése.

Ja, és ha lehet akkor TBSZ!
Köszi a gyors választ.
Eredetileg privátot akartam írni, de már rájöttem, hogy itt olyat nem lehet. (vagy, csak én vagyok béna...)
Szóval az arannyal beletetted a bogarat a fülembe, mert már más is mondta, hogy ltp mellett a legjobb befektetés... Kicsit utánanéztem és most 5 éves mélyponton van az ára, és azon túl is komoly értékkel bír. Legolcsóbban 10200 Ft-ért tudnék hozzájutni grammonként, azaz kis pótlással összejönne 2 gramm és utána 2 havonta 1 gramm, némi pótlás mellett... Láttam egy táblázatot is, ahol valós?! visszatekintés alapján mutatta, hogy 2007.01-ben nem volt 4 rugó az ára, 2011.12-ben pedig közel 12 rugó... Persze itt jön a képbe, amit fentebb írtam, hogy igen, 2010-ben volt olyan alacsony az ára, mint most... ergo azóta nem hozott semmit, "hiába" telt el 5 év... Ettől függetlenül a legésszerűbb döntésnek tűnik, mivel bef. alaphoz (is) kéne egy minimum tőke, de építkezni már lehet arannyal is... és ott nincs egyéb költség, adó (eho, tranzakciós és egyéb nyalánkságok) sem...
Ami a bef. alapokat, online számlát illeti én is nézelődtem és ugyan arra jutottam, mint Te, hogy az aegon a legolcsóbb, jutalékban kb. ugyan annyi, mint a többi, de nincs más költség... Igaz, ehhez jobban képben kell lenni, hogy az ő alapjaik mennyire vannak top-on, főleg a többivel összehasonlítva...
Találtam is egy jó összehasonlító oldalt, amivel itt a fórumon nem találkoztam, vagy csak elsiklottam felette... De nem teszem be, ne legyen reklám...
szóval egyenlőre megpróbálom az aranyat és gyúrok a tőzsdézésre tanulással... Amúgy a topic nyitó hsz-ében szereplő deviza kereskedéssel lehet a legtöbbet szakítani? (és veszíteni még inkább...) Vagy van más alternatíva is? Mondjuk opciós ügyletnél csak az opciót lehet elbukni, de ettől még az is sok kockázatot rejt és kemény(ebb) meló... Nem?
Persze nem akartam túl sokat offolni. Bef. alapoknál egy sincs toppon 10-20 évig, akármennyire is jól csinálják, így a folyamatos menedzselés, portfólió változtatás is lényeges lehet. Te is ezt írtad nekem, ha jól értettem...
Régi 2015-08-02, 20:46   #37 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi a gyors választ.
Eredetileg privátot akartam írni, de már rájöttem, hogy itt olyat nem lehet. (vagy, csak én vagyok béna...)
Szóval az arannyal beletetted a bogarat a fülembe, mert már más is mondta, hogy ltp mellett a legjobb befektetés... Kicsit utánanéztem és most 5 éves mélyponton van az ára, és azon túl is komoly értékkel bír. Legolcsóbban 10200 Ft-ért tudnék hozzájutni grammonként, azaz kis pótlással összejönne 2 gramm és utána 2 havonta 1 gramm, némi pótlás mellett... Láttam egy táblázatot is, ahol valós?! visszatekintés alapján mutatta, hogy 2007.01-ben nem volt 4 rugó az ára, 2011.12-ben pedig közel 12 rugó... Persze itt jön a képbe, amit fentebb írtam, hogy igen, 2010-ben volt olyan alacsony az ára, mint most... ergo azóta nem hozott semmit, "hiába" telt el 5 év... Ettől függetlenül a legésszerűbb döntésnek tűnik, mivel bef. alaphoz (is) kéne egy minimum tőke, de építkezni már lehet arannyal is... és ott nincs egyéb költség, adó (eho, tranzakciós és egyéb nyalánkságok) sem...
Ami a bef. alapokat, online számlát illeti én is nézelődtem és ugyan arra jutottam, mint Te, hogy az aegon a legolcsóbb, jutalékban kb. ugyan annyi, mint a többi, de nincs más költség... Igaz, ehhez jobban képben kell lenni, hogy az ő alapjaik mennyire vannak top-on, főleg a többivel összehasonlítva...
Találtam is egy jó összehasonlító oldalt, amivel itt a fórumon nem találkoztam, vagy csak elsiklottam felette... De nem teszem be, ne legyen reklám...
szóval egyenlőre megpróbálom az aranyat és gyúrok a tőzsdézésre tanulással... Amúgy a topic nyitó hsz-ében szereplő deviza kereskedéssel lehet a legtöbbet szakítani? (és veszíteni még inkább...) Vagy van más alternatíva is? Mondjuk opciós ügyletnél csak az opciót lehet elbukni, de ettől még az is sok kockázatot rejt és kemény(ebb) meló... Nem?
Persze nem akartam túl sokat offolni. Bef. alapoknál egy sincs toppon 10-20 évig, akármennyire is jól csinálják, így a folyamatos menedzselés, portfólió változtatás is lényeges lehet. Te is ezt írtad nekem, ha jól értettem...
Én aranytartalékot írtam, nem arany tartalékot!
Félreértetted, Én nem ajánlom az aranyat, csak annak, akinek árupiaci befektetési alapot is ajánlanék. Nevezetesen, aki érti és tudja követni a makrogazdasági folyamatokat.

Érdekelne az az összehasonlító oldal, mert Én is szoktam statisztikákat készíteni, szerintem nyugodtan belinkelheted! Sőt, megkérnélek rá!

Érdemes (lehet) időről-időre átrendezni a befalapos portfóliót is, de jó óvatosnak maradni. Könnyen elcsábul az ember, egy -10%-os bukóban, pedig lehet, hogy a türelem rózsát terem. Tapasztalat!

A deviza és az opció (és a részvény is) más sztori. Oda komoly felkészültség és gyakorlat kell. És aktív döntéshozatal. Lehet nagyon nagyot szakítani. Akár megduplázhatod, megháromszorozhatod a pénzedet egyetlen kötéssel is. De, mivel kevés a pénzed, annyit nem tudsz keresni, hogy többé ne kelljen foglalkozni vele. Viszont megismételni biztosan nem fogod tudni.

Lehet küldeni személyes levelet is, de szerintem nem kell. Tanulságosak a fórumok másoknak is.
Régi 2015-08-02, 21:38   #38 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Akkor tényleg félreértettelek...
"árupiaci bef. alap"? Ami nyersanyagokba fektet be? (bányászat, kávé, stb.) így értetted?
Az összehasonlító oldal: www.maximax.hu
Lehet kibocsátókra is "szűrni", de van toplista is, persze tényleg lehet, hogy Te már ismerted... Az emlegetett aegon alapoknál 12 hónapra a legjobb 23% volt, de, ha visszanézem 2-3-4-5 évre, akkor azért ott is van olyan, ami stabilan jó hozamot biztosított-hozott...
Régen is nézegettem bef. alapokat, és nem is egy volt olyan, ami 1-5%-ot mozgott éveken keresztül, jó esetben, vagy lement mínuszba... míg végül az alapkezelő felszámolta...
Én szombaton csináltam meg a bankmonitor 4 lépéses tesztjét, hogy mennyire vagyok kockázattűrő, vagy kerülő... kíváncsi leszek mit hoznak ki belőle, igyekeztem ráérezni, hogy mit is csináljak, de bukó szituációban tudtam, éreztem, hogy nem lesz megállás, de a pénzt sajnáltam kivenni, így mindig feleztem csak, remélve, hogy jobb lesz... A legrosszabb, amit tehetek, hogy realizálom a veszteséget... De, ha meg tartom, akkor odalesz az addigi hozam, nyereség is... Bár azok a legrosszabb alapok, amelyek 10-15-20 éves intervallumban is csak egy helyben topognak, így aki ilyenben ragad egy életre elmegy a kedve a befektetéstől...
Régi 2015-08-03, 14:03   #39 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Akkor tényleg félreértettelek...
"árupiaci bef. alap"? Ami nyersanyagokba fektet be? (bányászat, kávé, stb.) így értetted?
Az összehasonlító oldal: www.maximax.hu
Lehet kibocsátókra is "szűrni", de van toplista is, persze tényleg lehet, hogy Te már ismerted... Az emlegetett aegon alapoknál 12 hónapra a legjobb 23% volt, de, ha visszanézem 2-3-4-5 évre, akkor azért ott is van olyan, ami stabilan jó hozamot biztosított-hozott...
Régen is nézegettem bef. alapokat, és nem is egy volt olyan, ami 1-5%-ot mozgott éveken keresztül, jó esetben, vagy lement mínuszba... míg végül az alapkezelő felszámolta...
Én szombaton csináltam meg a bankmonitor 4 lépéses tesztjét, hogy mennyire vagyok kockázattűrő, vagy kerülő... kíváncsi leszek mit hoznak ki belőle, igyekeztem ráérezni, hogy mit is csináljak, de bukó szituációban tudtam, éreztem, hogy nem lesz megállás, de a pénzt sajnáltam kivenni, így mindig feleztem csak, remélve, hogy jobb lesz... A legrosszabb, amit tehetek, hogy realizálom a veszteséget... De, ha meg tartom, akkor odalesz az addigi hozam, nyereség is... Bár azok a legrosszabb alapok, amelyek 10-15-20 éves intervallumban is csak egy helyben topognak, így aki ilyenben ragad egy életre elmegy a kedve a befektetéstől...
Nem hiszek abban, hogy a kockázattűrő hajlandóságot ki lehetne találni előre. Legalább is még nem láttam olyan tesztet, ahol ezt jó közelítéssel meg tudták volna állapítani. Jelenlegi tudásom és tapasztalatom szerint, arra a kérdésre, hogy mekkora a kockázattűrő képességed, az első kövér bukta fogja megadni a választ.
Aki még nem élt át ilyet, érdemes alacsony kockázatú befektetésekben gondolkodnia.

A veszteség realizálása nem a legrosszabb döntés, amit hozni lehet. A legrosszabb döntés a reménykedés, hogy "hátha fölmegy",... "És kiszállok 0-án.".
Ha realizáltad a veszteséged, az azt jelenti, hogy maradt még pénzed, és lehetőséged jobb befektetést keresni.

A kockázatkezelés első szabálya (by Me ), hogy tudd mikor mondasz le a pozíciódról. Egyébként ez a fokozatos kiszállás nem rossz ötlet. De minden pozíció felvételnél tudnod kell, hol van az a pont, mikor dobod a papírjaidat.

A kockázattűrő képesség itt jön be:
Megvárod-e ezt a pontot, vagy már korábban bepánikolsz és eldobod? És aztán végignézed, hogy anélkül emelkedik a papírod árfolyama új csúcsra, hogy elérte volna az eredetileg meghatározott veszteség szintedet.
Képes leszel-e realizálni a veszteséget, mikor eljön az ideje, vagy beindul a reménykedés és figyelheted, hogy már sokkal nagyobb bukóban vagy, mint amit eredetileg terveztél?
Régi 2015-08-06, 06:11   #40 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Az én ismerősöm, aki már kb. 20 éve tőzsdézik mindig azt mondta, hogy nagyban nem jó "játszani", mert elvisz a hév, akár jó, akár rossz irányba... Ő mindig egy 100-ast forgatott meg, így nem volt oka "megszédülni"... Persze ő is mérgelődött, ha a heti (ő mindig heti átlag nyereségben számolt) nyereségét bukta 1 nap alatt, vagy a felét 1-2 nap alatt... De így (szerintem) megedződött és utána már jobban tudta kezelni a dolgot. A nyereségét pedig (ha jól emlékszem) mindig alacsony kockázatba fektette, állampapírba...
Ettől még lehet, hogy nem az övé volt a legjobb stratégia...
A tőkeáttétes kereskedésben én is látok rációt, de ahhoz nagyon meg kell tanulni... (az én álmaimban már elégedett lennék azzal is, ha (a példánál maradva) egy százasból havonta ki tudnék venni egy 20-ast... (hetente 5 lenne a nyereség, levonás után... 4 évente 1 millió...) Az pedig az itt ajánlott alacsony tőkeáttétes kategória, ha jól értettem... de ez már off itt...
Ui: Én (a félreértés ellenére) asszem maradok (egyenlőre) az arany befektetésnél, ha minden igaz, ma meglesz az első vételi tranzakcióm...
Régi 2015-08-11, 13:56   #41 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ennyire nyár van, vagy butaságot hordtam össze? Esetleg nem tűnt kérdésnek az írásom? Arra lettem volna kíváncsi, hogy jó az irány, vagy teljesen rossz... /közeli-távoli tervek.../
Régi 2015-08-11, 18:12   #42 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ennyire nyár van, vagy butaságot hordtam össze? Esetleg nem tűnt kérdésnek az írásom? Arra lettem volna kíváncsi, hogy jó az irány, vagy teljesen rossz... /közeli-távoli tervek.../
Igazából nem tudtam, hogy fogjak hozzá. Mi lehet fontos, mi nem. Mi kapcsolódhat a topik témájához, mi nem. Aztán, kicsit összesűrűsödtek a dolgaim, így meg is feledkeztem róla.

Az, hogy valaki mekkora tőkét kockáztat egy pozíción, sok mindentől függhet. De jellemzően a személyre szabott stratégia, kereskedési rendszer szabályai határozzák meg. Ezek lehetnek technikaiak, de lehetnek pszichológiaiak is.

Az árupiacról: Alapblog
Továbbra is azt állítom, hogy az árupiaci befektetésekhez figyelni és érteni kell a fundamentumokat.

Az a véleményem, hogy tőkeáttét nélkül nem igazán lehet pénzt "csinálni".
A befektetési alapok is csak arra jók, hogy megőrizzék, vagy valamelyest gyarapítsák a meglévő vagyonod értékét. De meggazdagodni nem fogsz tudni belőlük. Legalább is, kicsi az esélye, hogy olyan alapot találj, ami hosszú éveken át magas hozamot tud biztosítani. De ott is hosszú évekről van szó.

Ha valaki pénzt akar keresni, szükséges a tőkeáttétel. Tőkeáttétel a beruházási hitel is, amit a vállalkozó felvesz, hogy bővíteni tudja a kapacitását.

Figyelem! A fogyasztási hitel nem tőkeáttétel! A fogyasztási hitel nettó hülyeség.

Szóval, ha nagy pénzt akarsz keresni mindenképpen kell a tőkeáttétel.

A példádnál maradva:
100 000 Ft.-ból hetente 5 000Ft. ; havi 20 000 Ft.; évi 240 000 Ft.; 4 évente 960 000 Ft., az évi 240%-os hozam.
Nem olvastam el, de talán érdekes lehet neked: Ki milyen a átlagos profit?

Azt hiszem, hogy évi 240%-os profitot csak magas kockázattal, és magas tőkeáttétellel lehet szerezni. Évi 240%-os hozam az már valóban nem a befektetési alapok világa.

Ha ilyen irányba gondolkozol, ajánlom a fórum kezdőknek topikjait. És azt, hogy kezd az elején.
Régi 2015-08-12, 05:15   #43 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.226
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem tűnt kérdésnek. No meg nem is tudható, hogy milyen stratégiával tudsz majd 4 éven át mindig ugyanannyi pénzt keresni. Így csak játék a számokkal.

Ezt a tesztet az Acfx topic miatt kezdtem el: Acfx
Aztán most itt tartok vele. Lásd a képen.

Semmi extrém nagy kockázat, vagy extrém tőkeáttét.
Nem kereskedtem rajta minden nap, kb. 3 hét telt el számlanyitás óta. Az eredmény így is 80% feletti találati aránnyal 80% körüli egy 500 usd-s számlára vetítve.
(Bár nem ez volt a cél, de ha az elején nem bénázok óvatosságból kisebb pozíciókkal, fokozatosan növelem a méretet, sőt nem hibázok egy-két tradenél, akkor már szép exponenciális görbével régen a számladuplázásnál tartanék 500 usd-s számlán. )

Szóval lehet az általad meghatározott számlaméret-nagyságban is gondolkodni, ezen akár a profitcélod is reális lehet heti, havi szinten, ha konzisztensen meg tudod csinálni.

De ez itt tényleg off. (Biztos kapok is érte megint egy feketepontot,)
Csatolt kicsinyítések
befektetesi-alapok-ujra-acfx-mm-teszt2.jpg  
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-12, 06:31   #44 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.592
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A tőkeáttétes kereskedésben én is látok rációt, de ahhoz nagyon meg kell tanulni... (az én álmaimban már elégedett lennék azzal is, ha (a példánál maradva) egy százasból havonta ki tudnék venni egy 20-ast... (hetente 5 lenne a nyereség, levonás után... 4 évente 1 millió...)
Akkor egy ilyen teljesítményre képes rendszert kell találnod, vagy kifejlesztened.
A valóságban ez inkább fordítva szokott működni. Az ember örül hogy végre nyereségessé tudott válni, a statisztikája idővel megmutatja milyen hozamokra képes a rendszere, és azzal megbékél.

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem kereskedtem rajta minden nap, kb. 3 hét telt el számlanyitás óta. Az eredmény így is 80% feletti találati aránnyal 80% körüli egy 500 usd-s számlára vetítve.
5000 kezdő tőkéből 5416 az hogy lesz 80%? Mindegy, még a végén azt hiszed kötözködöm.
Régi 2015-08-12, 07:35   #45 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akkor egy ilyen teljesítményre képes rendszert kell találnod, vagy kifejlesztened.
Nem kell 420% / év teljesítmény, ha tud ingyen pénzt szerezni. Pl. egy 50x-es tőkeáttéttel, ami 100 000 x 50 = 5 000 000 Ft., már elég volna évi 4,8%-os hozamot csinálnia az évi 240 000 Ft.-hoz. Ha tud szerezni kölcsön a 100 000 Ft.-jához még 4 900 000 Ft.-ot ingyen, akkor simán megvan terv.

A tőkeáttét varázsa.

Ha már kell kamatot fizetnie, akkor persze változik a képlet.

Idézet:
A világ legjobb alapkezelő (Pl. Soros György) évi átlag 20%-ot tudnak elérni.
Magyarországon, úgy tudom egy abszolút hozamú alap is legfeljebb 2X-es tőkeáttétet érhet el. És így hoznak jó esetben 20%-ot.
Régi 2015-08-12, 08:44   #46 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Zoli:
Csak játszottunk a számokkal.
A pozícióméreteim simán megköthetők lettek volna 500 usd-s számlán is, így kijön az extrém hozam.
50 usd számlán viszont már én sem javasolnék ekkora pozíciókat, főleg nem kezdőknek…

Pilotfish:
Persze, igazad van. De egy alapkezelő máshogy dolgozik, mint egy kockázatvállaló forex trader. Ott néha a 2-szeres is sok (lásd OTP Supra esete).
Régi 2015-08-12, 10:11   #47 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.592
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zoli:
Csak játszottunk a számokkal.
A pozícióméreteim simán megköthetők lettek volna 500 usd-s számlán is, így kijön az extrém hozam.
50 usd számlán viszont már én sem javasolnék ekkora pozíciókat, főleg nem kezdőknek…
Értem. A lényeg, hogy úgyis a kérdező kockázatvállalási hajlandóságán múlik mekkora profitot érhet el. Én is utálom a nagy DD-t, és jobban érzem magam egy viszonylag magasabb találati arányú rendszerrel. Ez mindenkinél más és más.
Csatolt kicsinyítések
befektetesi-alapok-ujra-statement.png  
Régi 2015-08-12, 11:49   #48 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez mindenkinél más és más.
Gratula.
Na most jön bőség zavara a fórumon, mikor előkerülnek az eddig szemérmesen eltitkolt görbék..
Régi 2015-08-16, 09:47   #49 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm mindenkinek a választ. Most miattam szét lett offolva ez a befektetési alapos topic... Így inkább én is átmegyek egy megfelelő topicba...
Régi 2015-10-15, 10:25   #50 (permalink)
Új tag

Hely: Magyarország
befektetesmenedzser.hu a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

Aki befektetési alapokban gondolkodik, annak nagyon hasznos lehet az oldalam, nemrég készült el.
Lehet rangsorolni az alapokat pl éves teljesítményük alapján, de egy gyors és anonym regisztráció után saját portfóliót is felvegetünk, amivel követni tudjuk befektetéseink aktuális állapotát.
Az oldal használata ingyenes! Nézzétek meg bátran.

www.befektetesmenedzser.hu

Üdv. Gábor
befektetesmenedzser.hu nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 2 (0 tag és 2 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Abszolút hozamú alapok Kisbefektető Befektetési alapok 28 2015-11-26 10:47
Pénzpiaci alapok Kisbefektető Befektetési alapok 6 2015-03-06 09:20
Származtatott alapok osztalék Befektetési alapok 0 2011-11-20 20:43
Kockázati tőke alapok Kisbefektető Befektetési alapok 2 2009-07-30 09:06
Kelet-Europai Allampapir-alapok Penzgyik Külföldi állampapírok 4 2009-05-28 11:50

A pontos idő 18:27 , a GMT +1 időzóna szerint.