Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Bemutatkozás

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-03-14, 18:33   #101 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.055
Hírnév szint: 3
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Valahogy ez a topic, de inkabb a szemely mogotte, mindig kihozza belolem a parasztot... Ez van akkor amikor inkompatibilitas all fenn a szemelyisegek kozott, finoman szolva, hogy ne mondjam, hogy csokevenyes IQ-val fujo szellel szemben hiaba pisilsz, a sajat labad lesz a hugyos, hiszen a hulyesegben garantalom, hogy neki tobb a tapasztalata...

Sracok (Alpin, Tomy, David) ... nem gondoljatok, hogy az intelligenciatokat, finoman szolva, alulrol surolja egy moneymentorUGYES tipusu egyennel valo monolog tipusu komoly eszmefuttatas, meg akkor is ha Ti kerdeztek? Hiszen az teljesen egyertelmu, hogy a srac nem, hogy nem akarna a szakmai kerdeseitekre mervado valaszt adni, de ha valaki csak ennyit tud kihozni magabol akkor ez pont ennyit is eredmenyez mint amit itt latunk...

Ez a topic es az egesz moneymentor/penzUGYES/moneyUGYES projekt egy vicc kategoria, ez mara mar nyilvanvalova valt. Ide szorakozni kell jarni, amikor varod, hogy setup-od legyen a charton, nem pedig eszervekkel szakmai dolgokon diskuralni... Amugy, ki a fene vesz maga melle egy sajat maganal hulyebb tanacsadot? Ez koltoi kerdes volt... A valaszt a zartlancu facebook csoport adta (volna) meg, ha nem zarta volna le penzugyes a lathatosagat... hiszen csekely 9 baratjat egy ilyen poli-diplomas es multi-tapasztalt egyen, egyszamjegyu mivolta miatt nehezen tudna argumentumkent felhozni a komolysaganak es keresettsegenek bizonyitasara...

Na, peace!
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-14, 18:59   #102 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Összes hozzászólás: 157
Hírnév szint: 1
pénzÜGYES már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.pénzÜGYES már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valahogy ez a topic, de inkabb a szemely mogotte, mindig kihozza belolem a parasztot...
Igaz, ez nem vitás...
Csatolt képek

Régi 2018-03-14, 19:11   #103 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

pénzÜGYES már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.pénzÜGYES már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sajnálom, ha hozzászólásomból annyi jött le Neked, hogy kekeckedem, hibákat keresek és screenshotokat gyártok. Nem ez volt a célom.
Nekem az jön le, hogy én kereskedem + versenyezek, mások pedig nem, de ráérő idejükben fontosnak tartják ebben a topicban trollkodni.

1. Leírtam már: én nem az XTB vagyok. A versenyt nem én szerveztem. Nem feladatom inkább ezzel foglalkozni, mint bárkinek. Elérhetőségük a weboldalukon.
2. Nem screenshotokból lehet tapasztalatot szerezni, hanem a gyakorlatban. Ha van stratégiád, paraméterezd át a versenyhez és hajrá. Semmit sem veszítesz, viszont lehet belőle tanulni. Nekem pl. ez arra jó, hogy egy új elgondolást teszteljek.
3. Mondtam, egyik sem az én versenyszámlám abból a háromból. De itt ennyit erről.
4. Nem, én nem kérek semmit bizonygatni. Elhiszem, hogy napi több százezret keresel milliós hullámok közt… (csak akkor nem vagy a célközönségem, és így mit is keresel itt?)

További sok sikert neked.
Régi 2018-03-14, 19:40   #104 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Könnyezek

Válaszol idézettel
Régi 2018-03-14, 20:37   #105 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.911
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hello, hogy állsz?

Szerényen jelzem, hogy 50+% felett zártam az első tradet és így benne vagyok az első 3-ban az XTB versenyen.
Lehetne jobb az eredmény, de elkapkodtam. Hiba.
Benyitottam a következő tradet is, ott igyekszem ezt kiküszöbölni.

Többiek?
Gratulálok, tedd oda magad
Engem kizártak, nem vagyok MO állampolgár
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-15, 08:11   #106 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Részlet egy XTB-s levélből:

Új Fizikai Részvény ajánlat

Tisztelt Ügyfelünk!

Ezúton tájékoztatjuk, hogy 2018. március 15-től egy új terméket kínálunk - a fizikai részvényeket, melyeken jutalék felszámolása nélkül kereskedhet. Az ajánlat forradalmi jellege három tényezőből áll:

1. Lehetősége nyílik CFD-k helyett valós részvényekbe befektetni a legnagyobb tőzsdéken, jutalék nélkül. Minden hónapban 5 jutalékmentes tranzakciót kap, 30 000 euró névleges értékig.

2. Több, mint 1500 részvény és 200 ETF eszköz közül választhat, 16 különböző piacról, beleértve a Deutsche Borse-t, a New York Stock Exchange-t, a Nasdaq-ot, a Londoni Értéktőzsdét és így tovább.

3. A részvényvásárlásból CFD kereskedéshez felhasználható további margint kap.

A tőzsdei befektetők számára ez egy új lehetőség, hiszen sokkal alacsonyabb költségekkel tudnak a globális piacokon kereskedni.

...

Számlanyitás: http://go.xtbaffiliates.com/visit/?bta=36289&nci=6056
Régi 2018-03-15, 12:07   #107 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 587
Hírnév szint: 2
Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
vajon hogyan kerult fel erre a fara pl. Rewand tarsunk, vagy Camaro,
.......
Sracok (Alpin, Tomy, David) ... nem gondoljatok, hogy az intelligenciatokat, finoman szolva, alulrol surolja egy moneymentorUGYES
Jogosan ott a helyük.

"Sracok (Alpin, Tomy, David)"

Alpin az egyetlen ezen a fórumon, akinél azt érzem, hogy nem csak elméleti szakember(és nem csak azért ír a fórumra, hogy okoskodjon és ezzel felnézzenek rá a többiek). Moneymentorról meg annyit, hogy elég furcsa nekem, hogy csak mostanában jöttek rá az emberek itt, hogy ki is ő valójában.
Humor topiknak egyébként jó lesz ez. Legalább lesz egy jó topik a fórumon.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-15, 12:51   #108 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.012
Hírnév szint: 10
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nekem nincs érdekem a fórumon, hacsak az nem, hogy juthatok új információkhoz, és néha szórakoztató is tud lenni. Lehet, hogy lejáratom magam, és? Piacon nem ez számít, meg úgy általában az életben sem szerencsére

Én ilyen vagyok a való életben is, amilyen itt a fórumon. Tudom, hogy sokan lenéznek, komolytalannak tartanak, ez szintén így van a való életben isXD.

Amúgy nem hiszem Megalith, hogy más is ide egófényezni jönne. Voltak olyanok a fórumon korábban, de a mostaniak nem. Mi értelme lenne? Ugyan, ne vicceljünk.

Szóval ezért írogatok akár Misinek is ebbe a topikba Hátha rájön, hogy nem mondunk hülyeséget. Mert egyébként nem mondunk, csak az egó rabságából igencsak nehéz kikacsintgatni
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-15, 13:29   #109 (permalink)
Szenior tag

Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Amúgy nem hiszem Megalith, hogy más is ide egófényezni jönne. Voltak olyanok a fórumon korábban, de a mostaniak nem. Mi értelme lenne? Ugyan, ne vicceljünk.
Hát látható a "sikeres nem sikeres" vagy "journey 1000$" topikokban is túl sok az elmélet és eredményeket nem nagyon látunk senkitől sem. Ezért mondom, hogy túl sok az elméleti szakember. És ezek az elméleti szakemberek vitatkoznak egy másik elméleti szakemberrel. Ez folyik ebben a topikban is. Egy dolognak világosnak kell lennie. Aki sikeres a tőzsdén és fórumozik is, az már régen megmutatná a fórumon az eredményeit is. Miért ne tenné? Hiszen büszke lenne rá és lehetne is, mert a tőzsde egy nehéz szakma. De ilyen tagja nincs ennek a fórumnak. Elméleti beszélgetés folyik.
Elméleti szakemberek folytatnak egymással beszélgetést és törekednek rá, hogy ők legyenek a legnagyobb elméleti szakemberek a fórumon, mert az kényezteti az egójukat.

Idézet:
Szóval ezért írogatok akár Misinek is ebbe a topikba Hátha rájön, hogy nem mondunk hülyeséget. Mert egyébként nem mondunk, csak az egó rabságából igencsak nehéz kikacsintgatni
Butaság volt Misitől, hogy újra visszajött a fórumra. De hát ilyen az egó. Nehezen tudja magát visszafogni.
Régi 2018-03-15, 14:01   #110 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát látható a "sikeres nem sikeres" vagy "journey 1000$" topikokban is túl sok az elmélet és eredményeket nem nagyon látunk senkitől sem. Ezért mondom, hogy túl sok az elméleti szakember. És ezek az elméleti szakemberek vitatkoznak egy másik elméleti szakemberrel. Ez folyik ebben a topikban is. Egy dolognak világosnak kell lennie. Aki sikeres a tőzsdén és fórumozik is, az már régen megmutatná a fórumon az eredményeit is. Miért ne tenné? Hiszen büszke lenne rá és lehetne is, mert a tőzsde egy nehéz szakma. De ilyen tagja nincs ennek a fórumnak. Elméleti beszélgetés folyik.
Elméleti szakemberek folytatnak egymással beszélgetést és törekednek rá, hogy ők legyenek a legnagyobb elméleti szakemberek a fórumon, mert az kényezteti az egójukat.
Nem gondolnám, hogy nem sikeresek itt páran. Minek kellene bármire is büszkének lenni itt? Attól mi lesz jobb? Élet nem erről szól szerintem. Pláne a tőzsdézés. Aki sikeres, az aligha érez késztetést erre, aki meg nem, az meg nem tud mutatni, ilyen egyszerű ez

Misi meg nem tanul a hibáiból, hát ez is az egó játéka, nem több
Régi 2018-03-15, 14:12   #111 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Ma egy étteremben ebédeltem. Kikértem az étlapot, választottam, megettem, fizettem, borravalót adtam, elköszöntem.

Elgondolkodtam, mi lett volna, ha bemegyek, ki se kérem az étlapot, kirángatom a főszakácsot a konyhából, elkezdek kekeckedni, sértegetem, kérem a bizonyítványát, követelem, hogy bizonyítsa, hányszor csinált harcsapaprikást, miért annyi az annyi, majd mivel pénz nincs nálam, fizetni úgyse tudok, jól beszólogatok neki és elmegyek. Esetleg rendszeresen visszajárok oda és eljátszom mindig ugyanezt.

Ugye, milyen furcsa lenne? Pedig sokan ezt csinálják itt a fórumon….
Csatolt kicsinyítések
penzugyes-igazsag.jpg  
Régi 2018-03-15, 14:24   #112 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Misi, azért te a szakácsoddal ellentétben megdolgoztál a hírnevedért

kmisi, moneymentor, pénzügyes
Régi 2018-03-15, 14:43   #113 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Na, nézzük inkább, hol tartunk kb. 1 hónap elteltével.

Lelkes segítőimmel pozícionáltunk egy hiánypótló szolgáltatás, árakat, szegmentáltuk a piacot, összefoglaltuk a támogatás lényegét, felhívtuk a figyelmet a Facebook csoportra, és új brókerszolgáltatásokat tettünk mellé.
Napról napra egyre jobban és jobban haladunk.

Ne feledjük, komoly érdeklődőknek a javasolható folyamat a következő:
1. XTB számlanyitás a pénzÜGYES weboldalon keresztül (ajánlott indulási összeg csak kb. 150.000 Ft.)
2. Kockázati kérdőív kitöltése
3. konzultáció
4. portfólió építés ETF-ekből, részvény és egyéb CFD-kből
5. rendszeres kontroll
6. türelem
7. profit

Köszönöm mindenkinek.
Régi 2018-03-15, 17:11   #114 (permalink)
Szenior tag

equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Jogosan ott a helyük.
Azert ezt nem artana jobban kifejtened... nem gondolod? Miert is jogos pl. az, hogy Rewand-ot a csalok koze szamitsad? Nem voltal eleg figyelmes? Pedig kep alapjan van posztolva, igy te is megerthetted volna, hogy a "Csalas = alnok raszedes, rosszindulatu tevutra vezetes. Mas latszat keltese alantas erdekek alapjan. Ilyen cselekedet eredmenye: az igy okozott kar. Szandekos megtevesztes mint buncselekmeny. Ravasz felrevezetessel elkovetett szandekos megkarositas."... Szoval akkor, hogyan is mereszeled azt allitani valakirol, pl. Rewand-rol, hogy csalo? Arult neked zsakbamacskat vaegyszer? Arult neked szignalt vaegyszer? Mondta azt, hogy add oda a penzed, hogy o menedzselje es aztan atbaszott? Fizettel neki valamiert amit aztan nem kaptal meg, vagy mast kaptal mint kertel? Bekotottel vaegy szignaljat, mint a barom, latatlanban, es vesztettel rajta? (Ez utolso esetben a hibat magadban keresd). Ha egyik sem, akkor legyszives ne engedd meg magadnak megegyszer, hogy valakit csalonak nevezz! Meg akkor sem ha egy fos nickname moge bujt forumtroll vagy...

Idézet:
Nekem nincs érdekem a fórumon, hacsak az nem, hogy juthatok új információkhoz, és néha szórakoztató is tud lenni. Lehet, hogy lejáratom magam, és? Piacon nem ez számít, meg úgy általában az életben sem szerencsére

Én ilyen vagyok a való életben is, amilyen itt a fórumon. Tudom, hogy sokan lenéznek, komolytalannak tartanak, ez szintén így van a való életben isXD.

Mi erteme lenne az egot itt fenyezni amugy? Fizet valaki ezert? Van valami mas elonyod belole? A lenyeg egy ilyen forumban az lenne, hogy szakmai gondolatok csereljenek gazdat egy relativ ciilizalt kornyezetben. De ne aggodj, ezek a faszom forumtrollok is megunjak a szarozast egy bizonyos pillanatban.

Idézet:

Butaság volt Misitől, hogy újra visszajött a fórumra. De hát ilyen az egó. Nehezen tudja magát visszafogni.
En neked Megalith testver, mondok egyet. Peldaul a journey 1000 szamlamon annyi eredmenyt tudok neked bemutatni, hogy $1.000-bol csinaltam $5.000-et 3 trade alatt. Es most ne firtassuk a realszamlam egyenleget. De te a trollkodason kivul mit tudsz felmutatni?

Mondod, hogy aki sikeres a kereskedesben az megmutatna az eredmenyeit... Allitasokat csak akkor tegyel, ha biztos is vagy abban, hogy amit allitasz az valos, nem pedig csak a sajat fejedbol kipattant velemeny. Hiszen az ilyen velemenyek nagy tobbseget az ember a sajat eleterol, enjerol, kornyezeterol mintazza, ha nem all mas informacio a rendelkezesere... Nem tudsz mast latni es kiadni magadbol mint azt ami a fejedben van. Es ha az csak finoman szolva is limitalt, akkor a velemenyednek sulya nem lesz...

Ilyen tagja nincs ennek a forumnak? Vagy csak te kellene a szemed jobban kinyisd, vagy az elmedet...

Elmeleti beszelgetes folyik? Nem gond ha ez a velemenyed, de nezz ra par kotesre pl. a journey topikban, de nezheted a sikeres tradek topicban is... hallgasd meg pl. Tback hozzaszolasait... Csak egy baj van: lehet neked nincs meg az elegendo kapacitasod ahhoz, hogy kiszurd a lenyeget...
Régi 2018-03-15, 17:56   #115 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Napról napra egyre jobban és jobban haladunk.

Ne feledjük, komoly érdeklődőknek a javasolható folyamat a következő:
1. XTB számlanyitás a pénzÜGYES weboldalon keresztül (ajánlott indulási összeg csak kb. 150.000 Ft.)
3. konzultáció
5. rendszeres kontroll
6. türelem
7. profit
Csak a miheztartas kedveert...

1. Naprol napra jobban es jobban haladtok, te es a segitoid... ez megis mit takar? Merre fele haladtok? Mit realizaltatok pl. az elmult 7 nap alatt?

2. Ajanlott indulasi osszeg csak $500 es ebbol portfoliot epitsz ki ETF-ebol, reszvenyekbol es egyebb CFD-kbol... ezt gyere mar magyarazd el nekunk itt, adj egy teaser-t nekunk, hogy hogyan is gondoltad? Veszel hosszu tavra egy TSLA reszvenyt, egy hordo olajat, egy uncia aranyat, egy gramm rezet, fel kilo kavet, egy pulovernyi gyapotat es egy opciot harom kilo bananra6 honapos lejarattal? Es ulsz ezeken hosszutavra minden oraban nezve, hogy mennyit nott a szamlad, turelmesen? Ja bocs, ez mar valoszinuleg >$1000-nel, a befektetes... es aztan 10 eve utan realizalod azt a $200 profitot amit termeltel? Erted miert nem vagy komolyan veheto, meg elmeletben sem? Hagyd mar a baromsagokat...
Régi 2018-03-15, 18:23   #116 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ilyen tagja nincs ennek a forumnak? Vagy csak te kellene a szemed jobban kinyisd, vagy az elmedet...
Én nem láttam. De könnyen megtudom változtatni a véleményem, ha látok egy számlatörténetet, ami évek óta nyereséges.
Régi 2018-03-15, 18:28   #117 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én nem láttam. De könnyen megtudom változtatni a véleményem, ha látok egy számlatörténetet, ami évek óta nyereséges.
No, erre a legjobb módszer, ha a saját, nyereséges számládat nézed meg évek múlva. Másé mit sem ér neked

Itt a fórumon rengeteget lehet tanulni ehhez, ebben biztos lehetsz.
Régi 2018-03-15, 18:58   #118 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Kedves Barátaim!

Nézem a tévét, hát nem megszakítja egy-egy reklám a műsort?

No, mondom magamban, mi lenne, ha a néhány ember szokásos fórumos szófosását, értelmetlen és ostoba ellenségeskedését is megszakítaná rendszeresen
- egy-egy pozitív gondolat, vagy
- pénzÜGYES rekláminfó.

Mivel ez sokak titkolt vágya lehet, ezért a jövőben alkalmazni fogom a saját topicomban, mert nem csak a pénzÜGYES projektet szeretném immár felfuttatni, de egyben a fórum alaphangulatát is pozitívra hangolnám.

Sok sikert Nekem ebben. Lehet hozzám csatlakozni.
Csatolt kicsinyítések
penzugyes-csakazertis.jpg  
Régi 2018-03-15, 19:08   #119 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

a fórum alaphangulatát is pozitívra hangolnám.

[/B]
Sok sikert neked ebben!

Gyere kezdd azzal, hogy valaszolsz, pozitiv modon, arra amit kerdeztem, hiszen a profizmusodat is megvillanthatod vele egyben...
Régi 2018-03-16, 06:44   #120 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
Gyere kezdd azzal, hogy valaszolsz, pozitiv modon, arra amit kerdeztem, hiszen a profizmusodat is megvillanthatod vele egyben...
Kedves ualizer!
Minden kérdésedre benne van a válasz pl. a topic 1, 10, 13,14, 16, 27, 35, 50, 99, 106 számú hozzászólásaiban.

Ne feledd, nem csak az a kivételes trader/embertípus létezik, mint te: mindent tud, neki van igaza, önállóan dönt, nagy pénzzel, nagy kockázattal, nagy nyereségre tör.

A csendes többség kisebb megtakarítással, óvatosan, de biztosan szeretne kisebb hozamot, és ehhez esetleg még néha-néha konzultálna is egy gyakorlott támogatóval.
Nekik is el kell alternatíva, amit aztán akár más bankban kezelt vagyonuknál is tudnak majd hasznosítani.
Régi 2018-03-16, 07:03   #121 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves ualizer!
Minden kérdésedre benne van a válasz pl. a topic 1, 10, 13,14, 16, 27, 35, 50, 99, 106 számú hozzászólásaiban.

Ne feledd, nem csak az a kivételes trader/embertípus létezik, mint te: mindent tud, neki van igaza, önállóan dönt, nagy pénzzel, nagy kockázattal, nagy nyereségre tör.

A csendes többség kisebb megtakarítással, óvatosan, de biztosan szeretne kisebb hozamot, és ehhez esetleg még néha-néha konzultálna is egy gyakorlott támogatóval.
Nekik is el kell alternatíva, amit aztán akár más bankban kezelt vagyonuknál is tudnak majd hasznosítani.
Akkor kezdjunk hozza meg egyszer:

Nem azt kerdeztem toled, hogy nagy altalanossagban veve mik az alapelvek amik a cselekedeteidet meghatarozzak... hiszen erre ott vannak a napi okossagok, mindenhol mindenki, elmeletben, ismeri a helyes alapelveket, de kevesen viszik at ezt a gyakorlatba is. Ugy a kereskedesben mint mas teruleten az eletnek.

En azt kertem toled, hogy villantsd meg egy pillanatra a tudasod es magyarazd meg nekem, mert nem ertem, hogy hogyan gondolod azt, tehnikailag hogyan vitelezed ki es mik az elvarasaid abbol, hogy "ajánlott indulási összeg csak kb. 150.000 Ft." -----> "portfólió építés ETF-ekből, részvény és egyéb CFD-kből" -----> "profit".

Mert ha ezt meg tudod magyarazni erthetoen es logikusan, a gyakorlatra lekepezve, megemelem a kalapom elotted es elismerem, hogy kiveteles tudassal rendelkezel a kereskedes teruleten belul. Es lehet, hogy ezzel meg a klienturadat is ki tudod majd boviteni... sosem lehet tudni, hol bujkal es mit/kit figyel egy "kiveteles trader/embertipus"...

PS: de azert legyszives magyarazd mar meg, hogy e topic #106-os posztja hogyan vilagosit fel engem, hogy valaszt kapjak a feltett kerdesre? A tobbi altalad megemlitett posztot nem neztem vegig, hiszen mar a #106-ost is leuntam...

PS2: ebbol a csapdabol mar nem maszol ki, amugy... vagy valaszolsz, ilyen vagy olyan modon a keresemre, vagy nyilvanvalo, hogy fogalmad sincs arrol amit arulsz...
Régi 2018-03-16, 07:30   #122 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
ualizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
PS: de azert legyszives magyarazd mar meg, hogy e topic #106-os posztja hogyan vilagosit fel engem, hogy valaszt kapjak a feltett kerdesre? A tobbi altalad megemlitett posztot nem neztem vegig, hiszen mar a #106-ost is leuntam...

PS2: ebbol a csapdabol mar nem maszol ki, amugy... vagy valaszolsz, ilyen vagy olyan modon a keresemre, vagy nyilvanvalo, hogy fogalmad sincs arrol amit arulsz...
Hát ez az. Végig se nézted…

Ismered azt a zen tanmesét, amikor a mester önti a teát a csészébe, közben a tanítvány megkérdi, hogy mikor fog már végre megvilágosodni?
A mester csak önti, önti a teát, az kifolyik a csészéből…
- De mester, tele van – szól a tanítvány.
- Ugyanígy a te fejed is tele van a saját gondolataiddal. Hogyan mutathatnám meg, mi a megvilágosodás, ha nem üríted ki a gondolataidat?

Éppen a 106-os poszt bizonyítja, hogy az XTB jó választás, a befektetési lehetőségek széles tárházát kínálja.

Hogy lesz 150 ezerből portfólió? Ne feledd, ezt már bizonyítottam: Részvénybefektetés haladóknak: verjük meg a Piacot!
10-szeres tőkeáttétellel, az max 1,5 millió. Több, mint a legtöbb magyar ember megtakarítása. De ezt a pénzt is lehet kezelni prémium/privát elvek szerint.
Régi 2018-03-16, 07:44   #123 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Éppen a 106-os poszt bizonyítja, hogy az XTB jó választás, a befektetési lehetőségek széles tárházát kínálja.

Hogy lesz 150 ezerből portfólió? Ne feledd, ezt már bizonyítottam: Részvénybefektetés haladóknak: verjük meg a Piacot!
10-szeres tőkeáttétellel, az max 1,5 millió. Több, mint a legtöbb magyar ember megtakarítása. De ezt a pénzt is lehet kezelni prémium/privát elvek szerint.
1. A #106-os poszt szerintem nem A bizonyitek arra, hogy az XTB jo valasztas... de ezt te is tudod.

2. Ertem. Tehat $500-al x 1:10 leverage = $5.000, amibol felepited a portfoliot reszvenyekbol, CFD-kbol stb. De ha leverage-el dolgozol, akkor mar megint nem alszik az ugyfeled olyan nyugodtan, hiszen oda pont a 10-szer kisebb mozgas is eleg ahhoz, hogy elszalljon a szamla, mint ha siman vennel egy TSLA reszvenyt. Hogyan kezeled ezt a kockazatot, hiszen koztudott es matematikailag levezetheto, hogy a leverage arra van, hogy a kis szamlaval rendelkezo egyeneket minel gyorsabban kizsebeljek. Minel kisebb a szamla es minel nagyobb a leverage, annal gyorsabb a folyamat, majdnem kivetel nelkul, de legalabbis a brokerek szempontjabol kezelheto statisztikan belul... a ruletten sem veszit mindenki, olykor jon egy szerencses balek aki megmutatja, hogy a zold lyukra fogadva is nyerni lehet... de tenyleg a kivetelt kezdjuk itt altalanossagkent bemutatni?
Régi 2018-03-16, 08:32   #124 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

ualizer : Ürítsd ki azt a csészét. Ha nem, soha nem fogod megérteni, hogy van több alternatíva is az online kereskedésre (megtakarításra, befektetésre)…
Régi 2018-03-16, 09:20   #125 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ualizer : Ürítsd ki azt a csészét. Ha nem, soha nem fogod megérteni, hogy van több alternatíva is az online kereskedésre (megtakarításra, befektetésre)…
Mutass meg egyet a tobb alternativa kozul amivel meg tudod hatekkonyan csinalni azt amit ajanlasz... csak, hogy ne a levegobe beszeljunk
Régi 2018-03-16, 09:29   #126 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 170
gtome a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Mutass meg egyet a tobb alternativa kozul amivel meg tudod hatekkonyan csinalni azt amit ajanlasz... csak, hogy ne a levegobe beszeljunk
Öntsd már ki, vagy idd már meg azt a csésze teát, szeretném ha továbblépnénk, hátha lesz egy Kung Fu Panda idézet is Shifu mestertől.
Régi 2018-03-16, 09:52   #127 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Öntsd már ki, vagy idd már meg azt a csésze teát, szeretném ha továbblépnénk, hátha lesz egy Kung Fu Panda idézet is Shifu mestertől.
Megfogadtam tanacsod... kiittam a csesze teat... de meg mindig nem ertem a dolgokat amiket penzmentormoneyUGYES probal mondani... igazad van, lepjunk tovabb, de merre? Mi mast csinaljunk itt ebben a topicban, gyere valami konstruktiv otlettel, hiszen azt mar leszogeztuk, hogy se muszaki dolgok sem eszervek itt nem ervenyesulnek. Merre tovabb akkor?
Régi 2018-03-16, 10:06   #128 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megfogadtam tanacsod... kiittam a csesze teat... de meg mindig nem ertem a dolgokat amiket penzmentormoneyUGYES probal mondani... igazad van, lepjunk tovabb, de merre? Mi mast csinaljunk itt ebben a topicban, gyere valami konstruktiv otlettel, hiszen azt mar leszogeztuk, hogy se muszaki dolgok sem eszervek itt nem ervenyesulnek. Merre tovabb akkor?
Marad a spiritualitás és az ezotéria.
Régi 2018-03-16, 10:07   #129 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
marad a spiritualitás és az ezotéria.
XD kész vagy
Régi 2018-03-16, 10:33   #130 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
ualizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ualizer:
Írtam már erről, igaz elég szűkszavúan.

„A minta a prémium és privát banki szolgáltatások, ahol a MIFID2-nek is megfelelően elsősorban az ügyfelek kockázatvállaló képességét felmérve építenek megfelelő minőségi mutatójú, diverzifikált, buy&hold típusú portfóliót pl. befektetési/eszköz alapokból, ETF-ekből, egyedi részvényekből és igény szerint egyéb termékekből.”

„Leírtam a folyamatot az ingyenes Facebook csoportomban:
3. konzultáció
5. rendszeres kontroll
6. türelem
7. profit”

Mit is jelent ez a gyakorlatban általában:
- bemegy az ügyfél a pénzintézetbe
- nyit egy prémium/privát számlát (legalább 5-30 millió kell hozzá, plusz havi min 5000 költség, az alatt szóba se állnak vele)
- megcsinálják a kockázati kérdőívet
- minden kockázati típushoz van egy célportfólió (optimális kockázat mellett optimális hozam)
- ennek tudatában elkezdenek felépíteni egy ügyfélportfóliót
- buy&hold
- rendszeresen kontrollálják, mérik a célportfólió és az ügyfélportfólió különbségét
- ennek megfelelően menedzselik a portfóliót
- türelem
- profit

Szóval nyugi, én tudom mit csinálok.

A kérdés,
- van 150 ezred egy számlanyitáshoz? (ez a tiéd, ezzel nekem semmit nem adsz és semmit se vesztesz)
- kitöltöd azt a k..va kérdőívet, hogy tudjak tanácsot adni? (ingyenes)
- van 5000-Ft-od egy prémium szintű konzultációra? (megbeszéltük, olcsó)
- van az ajánlott befektetési időtávnak megfelelő időd (1-3-5 év) kivárni a profitot?
- egyáltalán, akarod ezzel is diverzifikálni a portfóliód, vagy csak all-in forexezel?

Ha nincs, ez nem a te topicod testvér, told tovább a biciklit.
Régi 2018-03-16, 10:35   #131 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
„Kérésed számomra parancs!”
(ja, ez az idézet A Titok című filmből van, az Aladinos résznél…)

De legyen egy Kung-fu Pandás is…
Csatolt kicsinyítések
penzugyes-panda1.jpg  
Régi 2018-03-16, 10:54   #132 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
„Kérésed számomra parancs!”
(ja, ez az idézet A Titok című filmből van, az Aladinos résznél…)

De legyen egy Kung-fu Pandás is…
Tudtam én. Most mindenki láthatja, hogy természetfeletti erőm van, megjósoltam és lett. További jóslásokért hívd a 06-90/111-2223-as emelt díjas telefonszámot 500Ft/perc. (bocs Pénzügyes, nekem magasabb a tarifám).

Pénzenergiát is tudok küldeni, de ahhoz minimum fél órás beszélgetésre van szükség.
Régi 2018-03-17, 12:01   #133 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
Pénzenergiát is tudok küldeni, .
"Minden energia". Néha a nyitottság, jóindulat, segítő szándék is bőven elég (lenne)…
Régi 2018-03-18, 20:02   #134 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 2.003
Hírnév szint: 7
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én nem értem miért baszogatja mindenki Misit.
Hetedik helyen van (igaz jelenleg holtversenyben) a 307 közül

https://www.instaforex.com/contest_forex_rally
Régi 2018-03-19, 09:53   #135 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

GigatrollololoXD
Régi 2018-03-19, 10:00   #136 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Komolyan mondom, fizetek annak, aki a weboldalamon lévő bannerekre kattintva éles számlát nyit és az Instaforexen találja magát…

Azt meg nem is kommentálnám, hogy David Smafu is csak ezen a szinten tud hozzászólni.
Régi 2018-03-19, 12:26   #137 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Azt meg nem is kommentálnám, hogy David Smafu is csak ezen a szinten tud hozzászólni.
Ami vicces, az vicces

Hozzászólnék én értelmesebbet is, de nincs mihez sajnos.
Régi 2018-03-19, 12:54   #138 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ami vicces, az vicces

Hozzászólnék én értelmesebbet is, de nincs mihez sajnos.
Ezt állítólag Bruce Lee mester mondta:
Csatolt kicsinyítések
penzugyes-bruce-lee1.jpg  
Régi 2018-03-19, 13:22   #139 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt állítólag Bruce Lee mester mondta:
Kissé átmentél olyanba, mint akik folyamatosan idézeteket osztogatnak meg minden online csatornájukon, de nem értik, vagy rossz kontextusba helyezik
Régi 2018-03-19, 13:51   #140 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kissé átmentél olyanba, mint akik folyamatosan idézeteket osztogatnak meg minden online csatornájukon, de nem értik, vagy rossz kontextusba helyezik
Ááá, már értem. Akik bölcsességeket osztogatnak, általában értetlenek és rossz a kontextusuk is..

Neked viszont nehéz teher lehet ilyen fiatalon tévedhetetlennek lenni. Biztos a tőzsdepszicho miatt van..

Ha majd eléri a kritikus tömeget az értelmes fórumozók száma, akkor lehet, hogy mást is írogatok majd.
Addig tudod, Facebook csoport, weboldal, konzultáció…
Régi 2018-03-19, 13:58   #141 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ááá, már értem. Akik bölcsességeket osztogatnak, általában értetlenek és rossz a kontextusuk is..
Ez így van sajnos De az általában az nem egyenlő mindenkivel.

Idézet:

Neked viszont nehéz teher lehet ilyen fiatalon tévedhetetlennek lenni. Biztos a tőzsdepszicho miatt van..
Nem írtam sosem, hogy tévedhetetlen vagyok, sőt, ha már engem elővettél, én többször kértem itt a fórumon is bocsánatot, és láttam be a tévedésemet, ellentétben veled

A másik topikban vagyunk páran, akik a piaccal foglalkozunk, miért nem jössz oda, és beszélgetünk értelmes dolgokról?
Régi 2018-03-19, 14:12   #142 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
ha már engem elővettél, én többször kértem itt a fórumon is bocsánatot, és láttam be a tévedésemet,

A másik topikban vagyunk páran, akik a piaccal foglalkozunk, miért nem jössz oda, és beszélgetünk értelmes dolgokról?
Hát akkor megint itt lenne az idő, hogy belásd a tévedésedet, bocsánatot kérj a gyerekes viselkedésedért… Addig nekem nem Chateau, hanem Smafu…

Nem irogatok már más topicba.
Visszaolvastam néhány régi hozzászólásomat, nem volt értelme ezen a fórumon témát elkezdeni, véleményt, tapasztalatot megosztani, mert elveszik a személyeskedő vitában.
De sok sikert nektek. Ez is több, mint a semmi.
Régi 2018-03-19, 14:23   #143 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hát akkor megint itt lenne az idő, hogy belásd a tévedésedet, bocsánatot kérj a gyerekes viselkedésedért… Addig nekem nem Chateau, hanem Smafu…

Nem irogatok már más topicba.
Visszaolvastam néhány régi hozzászólásomat, nem volt értelme ezen a fórumon témát elkezdeni, véleményt, tapasztalatot megosztani, mert elveszik a személyeskedő vitában.
De sok sikert nektek. Ez is több, mint a semmi.
Mi volt gyerekes? Azért, mert nevettem egy jó poénon? Tudod, ezek másokkal is előfordulnak Eléggé érzékenyke vagy te, ha ennyitől sértődsz. Remélem, az életben nem. Egyébként jegyzem meg, amióta új neved van, még csak nem is oltottalak le, meg nem is cseszegettelek, szóval szerintem nincs miért szégyenkeznem
Régi 2018-03-19, 14:34   #144 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nekem is van ilyen ismerősöm. Naponta megoszt kb. 20 bugyuta motivációs,pozitív üzenetet az fb-n. A való életben az ilyenek belső problémákkal küszködnek és ezzel a posztolgatással akarják kifelé mutatni, hogy minden rendben velük és próbálják eltakarni a hiányosságaikat és rossz belső működésüket. Kedvenceim az ilyen szintű "bölcsességek":

"Ha kisüt a nap, akkor jobb kedvem lesz."

Szerencsére vannak normálisabbak is:

"Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és aztán úgy hal meg, hogy soha nem is élt igazán."

De az sem egészséges, ha valaki napi 20 ilyen gondolatokat oszt meg, mégha komolyabb bölcsességekről van is szó. Misi egyébként akkor lenne bölcs, ha itt hagyná a fórumot. Ennek semmi értelme, hogy saját magát hozza kellemetlen helyzetbe folyamatosan. Ez az ember igazi tragédiája az élet minden területén, amikor az ember nem tudja legyőzni saját magát. Nem tud felemelkedni az adott helyzeten,érzelmein,gondolatain és inkább visszatámad.
És nem ez csak Misire vonatkozik, hanem az emberek 90%-ra. De ebből tanulhatunk. Erre jó ez a topic. Fel kell ismerni a rossz helyzeteket és azt, hogy bizonyos helyzetekből csak akkor tudunk kijönni, ha túllépünk lelkileg az adott helyzeten és nem támadjuk a helyzetet és az abban szereplőket. Felhagyunk a helyzet azonosulásával. A bölcsesség itt kezdődik.
Régi 2018-03-19, 14:37   #145 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A helyzet felismerés már megvan. Most jöhet a köv. lépés.
Régi 2018-03-19, 14:45   #146 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 1.036
Hírnév szint: 6
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

De az sem egészséges, ha valaki napi 20 ilyen gondolatokat oszt meg, mégha komolyabb bölcsességekről van is szó. Misi egyébként akkor lenne bölcs, ha itt hagyná a fórumot. Ennek semmi értelme, hogy saját magát hozza kellemetlen helyzetbe folyamatosan. Ez az ember igazi tragédiája az élet minden területén, amikor az ember nem tudja legyőzni saját magát. Nem tud felemelkedni az adott helyzeten,érzelmein,gondolatain és inkább visszatámad.
És nem ez csak Misire vonatkozik, hanem az emberek 90%-ra. De ebből tanulhatunk. Erre jó ez a topic. Fel kell ismerni a rossz helyzeteket és azt, hogy bizonyos helyzetekből csak akkor tudunk kijönni, ha túllépünk lelkileg az adott helyzeten és nem támadjuk a helyzetet és az abban szereplőket. Felhagyunk a helyzet azonosulásával. A bölcsesség itt kezdődik.
Ebben teljesen igazad van.
De ne bántsd szegényt, hisz többször megcsinálta már hogy lelépett, de annyira hiányzik neki az itteni gyarló és szánalmas közönség, hogy mindig visszajön eldicsekedni a legújabb ötletét és a legújabb brókerét akit ajánl.
Itt ingyenes a dolog, ez pedig nyomós érv.
FB csoportba nem hiszem hogy sokan mennének, ahogy itt a többiek ezt mondták...
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-19, 14:58   #147 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Ha már visszatérés, megérkezett a Téboly (T-backtommy-boy) is…

Olyan ez, mintha egy orvosi fórumból eltanácsolnák az orvosokat, mert majd a betegek jól meggyógyítják egymást…

Oké, akkor mára ennyi.
Régi 2018-03-19, 15:12   #148 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha már visszatérés, megérkezett a Téboly (T-backtommy-boy) is…

Olyan ez, mintha egy orvosi fórumból eltanácsolnák az orvosokat, mert majd a betegek jól meggyógyítják egymást…

Oké, akkor mára ennyi.
Miért nem akarod meghallani, amit mások is mondanak neked? Mindenre lehet elméletet gyártani, hogy összefogtunk ellened, meg hülyék vagyunk, de szerintem itt többen (messze nem rólam van szó) jó tanácsot adtak neked. ezt persze elpoénkodod. Pedig pont ezt kellene komolyan venned, és nem mára elvonulnod, mint egy sértődött, érzékeny gyerek. És megint nem a rosszakaró, köcsög Dávidról van szó, mert ha rosszat akarnék, akkor az nem ilyen lenne.

Tudom, nehéz ez az egó dolog, de megéri
Régi 2018-03-19, 15:36   #149 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 298
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A topikot olvasva eszembe jut, amikor egy szakértő egy politikussal vitatkozik. Feltesz egy szakmai érvekkel alátámasztott kérdést, megvilágítva a politikus a. szakmai inkompetenciáját, b. a politikus egyértelmű hazudozását, c. jobb esetben szakmai tévedését.
Erre a politikus próbál szakmai választ adni, de elfogadható érvek híján ez nem megy, mire másképp, más oldalról közelítve újfent megkapja a szakmai érvekkel alátámasztott kérdést. Egy „jó” politikusnak ilyenkor nem marad más eszköze, mint a személyeskedés, a másik nevetségessé tétele, hangzatos közhelyek bedobása, valamint valamilyen koholmánnyal történő vádaskodás, amellyel magyarázkodásba kényszeríti partnerét.
Mivel az emberek nem nagyon szeretnek gondolkodni, a tényeket és érveket elfogadni és felelősséget vállalmi, inkább érzelmeik által vezéreltek, így a politikus jön ki győztesen a vitából.

A különbség az, hogy a politikust többségében nem, míg ezt a topikot inkább szakmai közönség hallgatja/olvassa.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-19, 16:29   #150 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Gyerekes viselkedéssel vádolsz embereket és még ugyanabban a bekezdésben gyerekesen viselkedsz.

Neked fétised a másik nicknevének megváltoztatása? (ualizer, Smafu, Téboly) Ez olyan mint a csúfolódás az oviban? Ezeket viccnek szánod, vagy sértésnek? Mert sértésnek vicc, de viccnek sértés lenne nevezni.

Remélem innentől én leszek a gnome.

« spiderbait | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 01:15 , a GMT +1 időzóna szerint.