Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Bemutatkozás

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-03-30, 07:20   #251 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.675
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Heeeello, mi volt ez a nagy házibuli az este?
Picit nem figyelek oda és shortosgyula előkerül a fa mögül és hangos röpködő lófaszokkal bizonyítja igazát, majd Téboly is elősunnyog némi kekeckedéshez?

Na, nyugalom.
Természetesen mindannyian múltbéli adatokkal dolgozunk.
Múltbéli a fundamentális adat, hisz az elmúlt 1 év, negyedév, hónap, hét… változásait mutatja.
Múltbéli áradatokat jelenít meg a chart is.
Ha viszont ezekből következne a jövő, akkor esetenként nem 30-40%, hanem mindannyian akár 100% találati aránnyal dolgoznánk.

Tehát nyilvánvaló, hogy van hatása a múlbéli adatnak hosszabb távon, de rövid távon a piac mániás-depressziós (Benjamin Graham), vagy össze-vissza csatangol, mint Fifi kutya a pórázon (André Kosztolányi), ill. „a piac rövid távon szavazógép, hosszabb távon precíz mérleg.”

Így érte vagyok?
Érte vagy nem érte, de kezdem tőled eldobni az agyam
Kellemes Húsvétot!
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-30, 07:51   #252 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Összes hozzászólás: 121
Hírnév szint: 1
pénzÜGYES már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.pénzÜGYES már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érte vagy nem érte, de kezdem tőled eldobni az agyam
Kellemes Húsvétot!
Igaz, megint egy freudi elírás… így jár az ember, ha még félálomban kommentet ír. Bocs, ..értve… szeretett volna lenni.

A következő képet a Facebook csoportban osztottam meg. Jól látható, hogy sok konfliktus megelőzhető lenne, ha pontosabban kommunikálnánk, meg akarnánk érteni a másikat, elfelejtenénk az előítéleteket, irigységet, ellenszenvet, sztereotípiákat, nem kényszerítenénk másokat méltatlan helyzetbe…

Talán most, a szeretet egyik ünnepén minden a helyére kerül.
Kellemes Húsvétot mindenkinek.

Vagy Világbékét.
Csatolt képek

Régi 2018-03-30, 08:05   #253 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 423
Hírnév szint: 3
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Tehát nyilvánvaló, hogy van hatása a múlbéli adatnak hosszabb távon, de rövid távon a piac mániás-depressziós (Benjamin Graham), vagy össze-vissza csatangol, mint Fifi kutya a pórázon (André Kosztolányi), ill. „a piac rövid távon szavazógép, hosszabb távon precíz mérleg.”

Így érte vagyok?

Értve vagy Misi, segghülye vagy a tőzsdéhez. Komolyan sajnállak hogy ennyi megfigyelést sikerült több mint 10 év alatt magadba szívnod.

Bye
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-30, 08:25   #254 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

pénzÜGYES már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.pénzÜGYES már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Értve vagy Misi, segghülye vagy a tőzsdéhez. Komolyan sajnállak hogy ennyi megfigyelést sikerült több mint 10 év alatt magadba szívnod.

Bye
Úgy látom, már csak a Világbékében bízhatok, ha Graham, Kostolany szavai sem meggyőzőek…
Egyébként köpködés helyett miért nem azt írod le, hogy te hogyan látod a Piacot? Nagyobb haszna lenne..

De ha már Húsvét közeleg, ajánlom mindenkinek a következő filmet:
https://videa.hu/videok/film-animaci...jpymhrR7I8B0UB
Érdemes belegondolni a sztori mélyebb értelmébe.
Mennyire gonoszak tudnak lenni az emberek egymáshoz. Ha valaki akar valamit, mennyi áruláson, szenvedésen, megaláztatáson, megsemmisülésen kell átesni, hogy feltámadjunk, győzzünk és egy magasabb szinten folytathassuk…
Ez a mai nap és a hétvége valós üzenete.

bye
Régi 2018-03-30, 09:59   #255 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 423
Hírnév szint: 3
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Egyébként köpködés helyett miért nem azt írod le, hogy te hogyan látod a Piacot? Nagyobb haszna lenne..
Megtettem, igaz nem itt hanem a 750 fős facebook csoportnak, ingyen...
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-30, 11:45   #256 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 252
Hírnév szint: 2
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Van úgy egyébként saját gondolatod is?
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-30, 12:32   #257 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

takács:
Tényleg gratulálok a Facebook csoportodhoz. Nekem sose lesz annyi tag, max 50.
De azért bemásolhatnád ide az álláspontod, hogy tudjam, miért vagyok „segghülye a tőzsdéhez”. Így nehéz lesz erről meggyőznöd ennyi év után. Még a végén személyeskedésnek veszem és besértődök.

dependens:
Van. De legalább ismerem és tiszteletben tartom a nagy elődökét is.
És neked? Bátran leírhatod. Ha okosság, majd idézlek.
Régi 2018-03-30, 18:48   #258 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 252
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Létrehozol egy topikot üzleti célból, majd lehúzod a sárba és két lábbal ugrálsz rajta. Meglehetősen bugyuta eljárás.
De ha tévednék, akkor tedd be ennek a topiknak a linkjét az FB csoportod háttérképeként, hogy ott bárki elérhesse mentora és tanácsadója ezen arcát is, valamint láthassa annak hitelességét. De ezt úgy sem fogod megtenni.

Azért arra kíváncsi volnék, hogy az xtb tisztában van-e azzal, hogy milyen szakemberrel állnak üzleti kapcsolatban, és hogy ők is olvasgatják-e ezt a topikot, hiszen ezzel képviseled és egyúttal le is járatod őket. Ha meg mégsem, és azonosulni tudnak ezzel a szakértelemmel, akkor az őket is minősíti.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-31, 05:57   #259 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Létrehozol egy topikot üzleti célból, majd lehúzod a sárba és két lábbal ugrálsz rajta.

xtb.... ők is olvasgatják-e ezt a topikot, .....az őket is minősíti.
Értem. Tehát nincs önálló gondolat, piaci látásmód, amiről beszélgethetnénk. Kekeckedés igen…

Látod, ezért nem foglalkoznak már a brókerek népműveléssel ezen a szinten.

És mindenért egyedül én vagyok a felelős. Én, én, én… Nyugodjál meg négyeske, te és a többi beteg nem...
Régi 2018-04-07, 11:28   #260 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.923
Hírnév szint: 5
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Mihály,
Ez a website teljesen disszonáns.
A csonthülyéket kívánod megszólítani, idáig nincs is semmi baj.
Őket viszont teljesen más módon kell megközelíteni. Egy ilyen oldallal kb 15 évvel ezelőtt lehetett megjelenni. Esetleg.
Nézel néha oldalakat a sajátodon kívül? Ez porráégő, magaddal cseszel ki.
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-07, 11:57   #261 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

150e ft-al "komoly portfólió", vmi nagyon jó cuccot nyomatsz, szívsz v szúrsz? Túl tiszta anyagot küldtek? Írd meg lécci, h honnan szerzed.
Régi 2018-04-07, 12:46   #262 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

2z 1 100. h6zz4szól4s6m. N2m p1z1r6ln4m 2l t6v4bb7 v7t4r1, 7nk4bb 5ssz2f6gl1l6m 1 l3ny2g2t.
M2gf2l2lő k3pz2tts3g 3s gy1k6rl1t b7rt6k4b1n 1 p3nzÜGY2S sz6lg4lt1t4s l2gf2lj2bb 50 fő sz4m4r1 1 pr3m7um/pr7v4t b1nk7h6z h1s6nló t4m6g1t4st kín4l, 1nn1k s6k ügyf3l 2s2t3b2n t2lj2síth2t2tl2n f2lt3t2l27 (m7n. 5-30 m7ll7ós tők2, h1v7 tíz2zr2s k5lts3g) n3lkül.
Ugy1núgy l2h2tős3g v1n sz4ml1ny7t4sr1, sz3l2sk5rű t2rm3ksk4l1 2l3r3s3r2.
L2h2tős3g v1n 1 k6ck4z1tv4ll1ló k3p2ss3g f2lm3r3s3r2, m1jd 1rr1 3pülő, sz2m3lyr2 szóló 1j4nl4s 1l1pj4n k2llő2n d7v2rz7f7k4lt p6rtfól7ó (2TF, r3szv3ny, f6r2x, stb.) 3pít3s3r2 3s r2ndsz2r2s k6ntr6llj4r1, k6nzult4c7ór1.
7g3ny sz2r7nt l2h2tős3g v1n 6kt1t4sr1, str1t3g74k 4t1d4s4r1, 7ll. 2gy3b 2gyüttműk5d3sr2 7s.
N1p7 sz7ntű k1pcs6l1tt1rt4sr1 1l1pv2tő2n 1 F1c2b66k cs6p6rt sz6lg4l, k6m6ly1bb sz1km17 t3m4k1t 1 w2b6ld1l6n 5ssz2gz2m.
2nny7. K5sz5n5m.
Régi 2018-04-07, 13:18   #263 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.675
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
2z 1 100. h6zz4szól4s6m. N2m p1z1r6ln4m 2l t6v4bb7 v7t4r1, 7nk4bb 5ssz2f6gl1l6m 1 l3ny2g2t.
M2gf2l2lő k3pz2tts3g 3s gy1k6rl1t b7rt6k4b1n 1 p3nzÜGY2S sz6lg4lt1t4s l2gf2lj2bb 50 fő sz4m4r1 1 pr3m7um/pr7v4t b1nk7h6z h1s6nló t4m6g1t4st kín4l, 1nn1k s6k ügyf3l 2s2t3b2n t2lj2síth2t2tl2n f2lt3t2l27 (m7n. 5-30 m7ll7ós tők2, h1v7 tíz2zr2s k5lts3g) n3lkül.
Ugy1núgy l2h2tős3g v1n sz4ml1ny7t4sr1, sz3l2sk5rű t2rm3ksk4l1 2l3r3s3r2.
L2h2tős3g v1n 1 k6ck4z1tv4ll1ló k3p2ss3g f2lm3r3s3r2, m1jd 1rr1 3pülő, sz2m3lyr2 szóló 1j4nl4s 1l1pj4n k2llő2n d7v2rz7f7k4lt p6rtfól7ó (2TF, r3szv3ny, f6r2x, stb.) 3pít3s3r2 3s r2ndsz2r2s k6ntr6llj4r1, k6nzult4c7ór1.
7g3ny sz2r7nt l2h2tős3g v1n 6kt1t4sr1, str1t3g74k 4t1d4s4r1, 7ll. 2gy3b 2gyüttműk5d3sr2 7s.
N1p7 sz7ntű k1pcs6l1tt1rt4sr1 1l1pv2tő2n 1 F1c2b66k cs6p6rt sz6lg4l, k6m6ly1bb sz1km17 t3m4k1t 1 w2b6ld1l6n 5ssz2gz2m.
2nny7. K5sz5n5m.
Kicserélhetted volna még a többi magánhangzót is, ez így nem ér
Csatolt kicsinyítések
penzugyes-ehh.gif  
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-07, 17:39   #264 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez a website teljesen disszonáns. A csonthülyéket kívánod megszólítani,

Egy ilyen oldallal kb 15 évvel ezelőtt lehetett megjelenni.

Nézel néha oldalakat a sajátodon kívül? Ez porráégő, magaddal cseszel ki.
Lám, mégis megszólított a weboldal…
De azért írtam az előbb virágnyelven is, mert amúgy nem a betegekkel kívánok beszélgetni. Csak azzal, aki elég intelligens ahhoz, hogy megértse végre a lényeget.

Gáz a weboldal?
Ha a tartalmat nem érted, nem mindegy neked a forma?
Annak idején ezt mondtátok az 5mp.eu-s oldalamra is. Oké, továbbléptem. Ahhoz képest a wix sokkal szebb és jobb, az amcsiknak megfelel. Ez se elég?
(amúgy néztem, nekem egyszerűen nem jön be a ma divatos megoldás. Olyan, mintha virtuálisan egy könyv lapozgatása helyett egy végtelen papíruszt görgetnék lefele….)

Nem lehet 150 ezerrel semmit kezdeni?
Lerágott csont.
Már bizonyítottam az ellenkezőjét: Részvénybefektetés haladóknak: verjük meg a Piacot!
Sőt újabb dobásra készülök ezzel kapcsolatban forex témában is.

De ha neked csekély összeg az a 150 ezer, mi fog vissza, hogy megnyisd a számládat rajtam keresztül? Ha hülyeséget ajánlanék, vagy kereskedsz sikeresen tovább magad, vagy megszünteted.

Tudod öreg, sok hozzád hasonló nem tud semmit felmutatni, nem érti az egészet, csak irigyen trollkodik, mert traderként minimális nyitottság és kockázatvállalás sincs benne, és az a 150 ezer nagyon is fájna neki.

Na, én tényleg nem őket keresem.
Régi 2018-04-08, 02:06   #265 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Lám, mégis megszólított a weboldal…
De azért írtam az előbb virágnyelven is, mert amúgy nem a betegekkel kívánok beszélgetni. Csak azzal, aki elég intelligens ahhoz, hogy megértse végre a lényeget.

Gáz a weboldal?
Ha a tartalmat nem érted, nem mindegy neked a forma?
Annak idején ezt mondtátok az 5mp.eu-s oldalamra is. Oké, továbbléptem. Ahhoz képest a wix sokkal szebb és jobb, az amcsiknak megfelel. Ez se elég?
(amúgy néztem, nekem egyszerűen nem jön be a ma divatos megoldás. Olyan, mintha virtuálisan egy könyv lapozgatása helyett egy végtelen papíruszt görgetnék lefele….)

Nem lehet 150 ezerrel semmit kezdeni?
Lerágott csont.
Már bizonyítottam az ellenkezőjét: Részvénybefektetés haladóknak: verjük meg a Piacot!
Sőt újabb dobásra készülök ezzel kapcsolatban forex témában is.

De ha neked csekély összeg az a 150 ezer, mi fog vissza, hogy megnyisd a számládat rajtam keresztül? Ha hülyeséget ajánlanék, vagy kereskedsz sikeresen tovább magad, vagy megszünteted.

Tudod öreg, sok hozzád hasonló nem tud semmit felmutatni, nem érti az egészet, csak irigyen trollkodik, mert traderként minimális nyitottság és kockázatvállalás sincs benne, és az a 150 ezer nagyon is fájna neki.

Na, én tényleg nem őket keresem.
Van számlám náluk az OTC/bukmékerek érdekesek, de a tőzsde az sokkal inkább.
150e ft-al lehet kereskedni de "portfóliót építeni", ezt józanul nem írhattad.
Amúgy pont a kezdők nem tudnak kis összeggel indulni mert náluk várható a legtöbb veszteség.
Régi 2018-04-08, 02:21   #266 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Elnézést, h csesztettelek, nem vagy kezdő, te tudod, h miként dolgozol.
Régi 2018-04-08, 06:47   #267 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás Akció

Idézet:
150e ft-al lehet kereskedni de "portfóliót építeni", ezt józanul nem írhattad.

Amúgy pont a kezdők nem tudnak kis összeggel indulni mert náluk várható a legtöbb veszteség.
Akinek a 150 ezer kevés (ETF-nél tőkeáttétellel 1.500.000, forexnél még több), felőlem nyithat számlát akár 5-100+ millióval is.
A bróker örülni fog, én meg ott is ki tudom számolni, milyen minőségi portfóliót lehetne abból építeni.

Oké, akkor AKCIÓ !!!

Aki számlát nyit az XTB-nél rajtam keresztül (min. 150 ezerrel, vagy nagyobb összeggel), jelezze nekem egy üzenetben a számlanyitásnál elhelyezett tőke nagyságával együtt.

Ha esetleg kitölti az ingyenes kockázati kérdőívet is (ez se kötelező), ingyen küldök neki emailben 4-5 konkrét kereskedési ötletet (benne ETF, részvény, Forex... a portfólió-építés első lépcsőjeként) arra, hogyan induljon az adott összeggel, hogy leginkább elkerülhesse a veszteséget.

(Az akció visszavonásig érvényes.)
Régi 2018-04-08, 22:18   #268 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mihály, a tőkeáttétel nem növeli a kockázatot? Esetleg csökkenti?😊
Régi 2018-04-09, 01:13   #269 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.774
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A portfólióba taktikailag beszavaztatnék most egy gyors Opus longot kétharmadnyi súlyozással, de Misi sajnos meghasonulna tőle, ezért muszáj lenne bevenni mellé egy kis Richtert is..... de csak ha adnak mellé ajándékba az orosz bázisú generikus xanaxukból, amivel egyúttal fókuszon kívül lehetne helyezni az U232 jövőbeni feldúsuló hatását is.
//és a sertéságazat kontra disznóölő korrelációját is meg kellene vizsgálni!!
Régi 2018-04-09, 05:46   #270 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
Mihály, a tőkeáttétel nem növeli a kockázatot? Esetleg csökkenti?😊
Természetesen némileg nő a kockázat, de a nyereség lehetősége is.
A tőkeáttétellel okosan használva egy jó lehetőség kis pénzből kicsivel nagyobban gondolkodni.
(Sokat dolgoztam az előkészítésen, hogy legjobb tudásom szerint segítsem azokat, akik megértik ezt.)

Az AKCIÓ érvényes, próba cseresznye.
Régi 2018-04-09, 18:40   #271 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Csak úgy, véletlenül ráakadtam erre:

(No, nem mintha Tébolyult módon, "ha beledöglök is belekötök"-életszemlélettel éppen valaki lekicsinylené a törekvéseimet, inkább mert az AKCIÓmmal is szeretnék másoknak segíteni nagyobbá válni.)
Csatolt kicsinyítések
penzugyes-twain2.jpg  
Régi 2018-04-11, 08:04   #272 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Megint nézem egy másik helyen, hogy „Meg különben is, azt olvastam a bolondokháza topicban, hogy magasabb tőkeáttétellel, több pénzt is lehet keresni.”
Ezt most miért kell? Ego, pszichó?
Nem az a Tébolyda?
Jobb néha feltenni egy-egy sikeres trade képét, mint komplex támogatást kínálni?

Erről jut eszembe… SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY
Köszönöm azoknak, akik a weboldalamon keresztül nyitottak demo (lead a brókernek), vagy éles számlát.
Mindkét esetben csak kódokat látok (tehát nevet, címet, telefont, emailt nem), így csak akkor tudom felvenni veletek a kapcsolatot és segíteni, ha kerestek privát üzenetben a fórumon, weboldalon, vagy a Facebook csoportban.

Még egyszer köszönöm.
Régi 2018-04-14, 06:41   #273 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 840
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül equalizer részére
Alapbeállítás

Idézet:
AKCIÓmmal is szeretnék másoknak segíteni nagyobbá válni.
Ez egy nemes cel, onzetlen, terezanya tipusu lelekre vall...ana, ha nem toled jonne...

Mi a bajom vele?

1. Az itt megnyilvanult AKCIOid, eddig legalabbis, nincsenek abban a helyzetben, hogy barkit is nagyobba valtoztassanak. Hiszen kicsinyes viaskodasok meg egoharcok publikacioja sosem fog nagyobba valtoztatni valakit.

2. Ahhoz, hogy valakit nagyobba valtoztass, te magad kell eloszor nagyobba valj mint az akit nagyobba akarsz valtoztatni. Mert ahhoz, hogy valakit felsegits, inkabb fentrol kellene huznod felfele, mint lentrol toljad... Es eddig erre itt bizonyitekot nem adtal, sem szakmai, sem emberi vonatkozasban, hogy magasabb szintekrol szivnad a levegot. Kicsit olyan ez, pszihologiai analogiaval elve, mint amikor egy depresszios egy masik depressziost akar a depressziobol kigyogyitani...

Latod hogy porog ez a topic? Ezerrel...

PS: mit csinal a CADJPY trade-ed? Az amit elcsentel egy masik topicbol es sajat otletkent adtad el? Nagy osszeget, mondjuk 10R-t, tennek ra, hogy: mar reges regen lezartad... kivettel belole 20 pip profitot es utana meg nezted bosszusan hogyan ment meg 500-at... es meg van mit menjen, megsugom neked...
equalizer elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-14, 09:03   #274 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mi a bajom vele?
Hello ualizer, Kárpátok géniusza. Hiányoztam?

Szerinted érdekel, mit gondolsz rólam?

1. A kicsinyes viaskodást meghagytam másoknak a héten. Te voltál, aki abba is beszólt, s most megpróbál hergelni. Na ki a faszagyerek? – hogy egy film címét idézzem.
2. Senki sem túl kicsi ahhoz, hogy segítsek másoknak. S bár sokan irigylik, nekem meg bőven van mire építeni.
3. Nem kell, hogy mindenáron pörögjön a topic. Elég, ha néha-néha megjelenek aktualitásokkal, vagy kezelem a fórum elmebetegeit…
4. Persze, hogy lezártam már a CADJPY-ből több pozit is. A realizált nyereség a játék lényege, nem?

De ha már itt tartunk:

Hamarosan megrendelhető új pdf-em:

pénÜGYES forex swing számladuplázással
Csatolt kicsinyítések
penzugyes-premium-quality.jpg  
Régi 2018-04-14, 12:01   #275 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Hello ualizer, Kárpátok géniusza. Hiányoztam?

Szerinted érdekel, mit gondolsz rólam?

1. A kicsinyes viaskodást meghagytam másoknak a héten. Te voltál, aki abba is beszólt, s most megpróbál hergelni. Na ki a faszagyerek? – hogy egy film címét idézzem.
2. Senki sem túl kicsi ahhoz, hogy segítsek másoknak. S bár sokan irigylik, nekem meg bőven van mire építeni.
3. Nem kell, hogy mindenáron pörögjön a topic. Elég, ha néha-néha megjelenek aktualitásokkal, vagy kezelem a fórum elmebetegeit…
4. Persze, hogy lezártam már a CADJPY-ből több pozit is. A realizált nyereség a játék lényege, nem?

De ha már itt tartunk:

Hamarosan megrendelhető új pdf-em:

pénÜGYES forex swing számladuplázással
Hianyoztal bizony...

Szerinted érdekel, mit gondolsz rólam? - Szerintem igen, ezert nem telik el 10 perc sem egy hozzaszolas utan es maris ugrasz valaszolni...

Persze, hogy lezártam már a CADJPY-ből több pozit is. A realizált nyereség a játék lényege, nem? - az en velemenyem szerint a "jatek" lenyege nem az, hogy minel hamarabb realizaljunk egy lebegot, mert nem birja a psziho. A jatek lenyeg az, hogy minel tobbet kitartsunk egy nyero pozicioban es minel hamarabb lezarjunk egy veszto pozit... Konnyebb mondani mint csinalni.

Valamikor en is igy gondolkodtam, nem volt jo. Azota lenyegesen valtoztattam ezen, es azota jo. Valahogy igy kell a fejlodest elkepzelni:

1. stadium: (0) tudas + gyors profitrealizalas = (-$$$)
2. stadium: (+) tudas + gyors profitrealizalas = (-$)
3. stadium: (+++) tudas + gyors profitrealizalas = (0)
4. stadium: (+) tudas + strukturak ismerete + gyors profitrealizalas =($)
5. stadium: (+++) tudas + kitartas a nyerokben = ($$$)
X-man stadium: (+++) tudas + strukturak ismerete + kitartas a nyerokben = ($$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$)

erted mar?

PS: az uj pdf-edbol nem adnal egy teaser-t? egy kostolot? Hiszen tudod, a Think and grow rich - Napoleon Hill konyveben amit Tback tett neked magyarul valamikor, is az egyik feltetele annak, hogy kapj az, hogy elobb adj valamit...
Régi 2018-04-14, 12:10   #276 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hello ualizer
Mi sem jobb pelda arra, hogy mennyire relativ es sokszinu az amit kulon szemelyek ugyanazzal a dologgal asszocialnak, mint az, hogy neked az equalizer-rol mi fordul meg az elmedben, ami miatt kiszeded az EQ-t belole, nekem meg ez:

penzugyes-30743450_1928910637132618_809224722498715648_n.jpg

tanulj Misi, hogy tino lehessen beloled...
Régi 2018-04-14, 15:07   #277 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
Valahogy igy kell a fejlodest elkepzelni:

erted mar?
Nem ugrok én sehova. Főzőcskézés közben elnyomtam egy kommentet…

Mindenki számára más a játék lényege… Szerintem kellenek reális célok.
Amikor scalp, daytrade témában azt mondtam, hogy legyen egy napi cél, pl. 1%, sokan értetlenkedtek.
Most azt mondom, legyen swingnél a havi cél pl. egy számladuplázás. Jó esetben lesz egy tervezhető jövedelem, megélsz belőle, tudsz megtakarítani, újra befektetni, de megmarad az eredeti tőke is.

Én így látom. Nem kell velem egyetérteni, mint ahogy én se követek másokat a nagy RR-ek vadászásában.

Új pdf-ből ízelítő?
pénzÜGYES forex swing számladuplázással
Már a cím is forradalmi, nem?

ps.: Utálom a fegyvereket. Mi abban a férfias, ha lövöldözöl, vadászol messziről, védtelen élőlényekre… Nekem nincs szükségem kompenzálni, mint neked.
Régi 2018-04-14, 15:52   #278 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:

ps.: Utálom a fegyvereket. Mi abban a férfias, ha lövöldözöl, vadászol messziről, védtelen élőlényekre… Nekem nincs szükségem kompenzálni, mint neked.
Misi, te vagy az? Te vagy az Misiiii????

penzugyes-jpbrzmx.jpg

Gondolom ha fozocskezel, akkor a hus is tema nalatokfele... belegondoltal mar hogyan kerul az asztalodra a sonka??? ne legyel mar alszent...
Régi 2018-04-14, 16:50   #279 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:

Csatolás 13201

belegondoltal mar hogyan kerul az asztalodra a sonka??? ne legyel mar alszent...
Mint említettem, inkább a pusztakezes önvédelemi technikák érdekelnek. Nem gyakorolok már kobudo eszközökkel sem, legfeljebb a késtechnika maradt meg kedvencnek (ezt tudom használni a konyhában).

A lőfegyvereket utálom, és vadászni sem kell, mióta roskad a polc a boltban (persze lehet, hogy nálatok versenyt kell futni a barnamedvével a zsákmányért. Lásd ualizer és a barnamedve című képet)

Az átlag magyar egyébként több UFÓt lát, mint migránst. Nem is értem, milyen beteg elme kapcsolja ide és nézné őket célpontnak. (De gondolom nálatok benyelték a propagandát, és gyorsan el is rohantatok kétszer szavazni: egyszer levélben, egyszer meg a bejelentett címen a 100 lakótárssal együtt.)
Csatolt képek

Régi 2018-04-15, 09:57   #280 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás pénzÜGYES forex swing számladuplázással AKCIÓ

Idézet:
PS: az uj pdf-edbol nem adnal egy teaser-t? egy kostolot? Hiszen tudod, a Think and grow rich - Napoleon Hill konyveben amit Tback tett neked magyarul valamikor, is az egyik feltetele annak, hogy kapj az, hogy elobb adj valamit...
Ezen elgondolkodtam.

Oké, akkor legyen egy új AKCIÓ is …
… az első 10, kifejezetten forex iránt érdeklődőnek, aki

- a weboldalon keresztül nyit XTB számlát a minimálisan ajánlott összeggel,
- aktiválja, azaz önállóan legalább egy forex tradet nyit-zár,
- majd jelzi ezt felém emailben,
- annak a feltételek teljesülése esetén INGYEN
o megküldöm az új PDF-t és a hozzá kapcsolódó excell táblát
o ill. elérhető lesz konzultációs célra a Facebookos csoport is fél évig.

Korrekt?
Régi 2018-04-15, 11:33   #281 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ezen elgondolkodtam.

Korrekt?
Elgondolkodtal, ami jo. Jott egy otleted is a gondolkodasod alapjan... Az, hogy ujra leirod a mar eddig is leirt AKCIOs ajanlatodat. Mi az uj ebben a regi ajanlatodhoz kepest? Semmi.

De mi az amit te adsz elobb mielott elvarnad, hogy kapjal? Semmit.

Meg gondolkodj kicsit... van idod boven. Foleg azon gondolkodj el, hogy miert fog valaki szamlat nyitni az XTB-nel rajtad keresztul csak azert, hogy kapjon toled egy "uj" .pdf file-t amiben nem lehet elore tudni meg azt sem, hogy mirol szol... mert a szamladuplazas forexben egy swingerparty kozepette nem sokat mond el...
Régi 2018-04-15, 11:41   #282 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:

Az átlag magyar egyébként több UFÓt lát, mint migránst. Nem is értem, milyen beteg elme kapcsolja ide és nézné őket célpontnak. (De gondolom nálatok benyelték a propagandát, és gyorsan el is rohantatok kétszer szavazni: egyszer levélben, egyszer meg a bejelentett címen a 100 lakótárssal együtt.)
A kepnek nem a migransokkal valo kapcsolatat szerettem volna kihangsulyozni, hanem a non-binary gender identity rad vonatkozo reszet. En ugy kepzellek el teged, ahogy a kepen a csavo kinez. Nincs ebben semmi rossz, hiszen tolerans vilagban elunk, nem?

Nem tudom ki hogyan szavazott, hiszen en nem vagyok magyar allampolgar es nem is leszek. Max megveszem majd a maltait amikor minden kotel szakad... De azert nehogy mar azokat a szegeny erdelyi magyarokat hibaztatnad a kimenetelert, meg ha ketszer szavaztak is... amugy ne aggodj, jobban alltok mint mi, itt romaniaban a halottak is kiszalltak a sirbol a mult valasztason csak, hogy pecsetelhessenek, volt olyan kozseg itt ahol 120%-os volt a jelenlet... de hajra, amugy is Orban a kiraly!
Régi 2018-04-15, 12:24   #283 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezen elgondolkodtam.

Korrekt?
Korrektebb lenne ha hozzátennéd hogy a minimál 250 pénzegység a közelgő marginváltozások miatt hamarosan biztosan nem lesz elég a havi duplázásra, vagy kitolódhat 1 évre....

Adok érte előlegbe 11 ezer darab indikátort
Na mit szólsz?

https://trueforex.pp.ua/%D1%84%D0%BE...BE%D1%80%D1%8B

Már gémberedik az ujjam a "szkazátytól"
Régi 2018-04-15, 13:35   #284 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
ujra leirod a mar eddig is leirt AKCIOs ajanlatodat. Mi az uj ebben a regi ajanlatodhoz kepest? Semmi.
Szövegértésben is jártas szakemberek számára biztosan nyilvánvaló volt, hogy itt 2 ingyenes AKCIÓról van szó:

1. Számlanyitás + portfólió-építés (hosszabb távra)
2. Számlanyitás + forex swing (rövidebb távra)
Régi 2018-04-15, 14:24   #285 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Korrektebb lenne ha hozzátennéd hogy a minimál 250 pénzegység a közelgő marginváltozások miatt hamarosan biztosan nem lesz elég a havi duplázásra,

Adok érte előlegbe 11 ezer darab indikátort
Az ESMA-szigorításra gondolsz?
Ha jól olvastam, a tőkeáttétel devizapároknál 20-30:1, áru és indexnél 10-20:1, részvényeknél 5:1, kriptoknál 2:1?
Őszintén, én eddig is „normálisan” tradeltem, nem kockáztattam sokat, így azt hiszem, ezekkel a keretekkel nem lesz gond pl. a forex stratégiáknál sem.

Ja, kösz, nem kell indikátor. A kápé sem lenne sértés ellenszolgáltatásként, de legalább a számlanyitásig jusson el az, aki tényleg kereskedni akar.
Régi 2018-04-15, 16:53   #286 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Az ESMA-szigorításra gondolsz?
Ha jól olvastam, a tőkeáttétel devizapároknál 20-30:1, áru és indexnél 10-20:1, részvényeknél 5:1, kriptoknál 2:1?
Őszintén, én eddig is „normálisan” tradeltem, nem kockáztattam sokat, így azt hiszem, ezekkel a keretekkel nem lesz gond pl. a forex stratégiáknál sem.

Ja, kösz, nem kell indikátor. A kápé sem lenne sértés ellenszolgáltatásként, de legalább a számlanyitásig jusson el az, aki tényleg kereskedni akar.
ja ja..arra gondolok az ESMÁRA...és a Mamára...
Mit adjak neki Anyák napjára ?
XTB klubtagságot ??
de meg megállva azon filózok:
ha havonta tudsz duplázni normális rizikóval, akkor minek van szükséged erre a fagyipénzre....
de hagyjuk, legyen csak költői.
Régi 2018-04-15, 18:40   #287 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szövegértésben is jártas szakemberek számára biztosan nyilvánvaló volt, hogy itt 2 ingyenes AKCIÓról van szó:

Ismet felteszem a kerdest, hiszen ezekszerint mar elfelejtetted miket is ajanlottal eddig... az uj pdf-eddel mar regota ijesztgetsz minket.

Mi az az UJ amit ajanlasz, hogy teljesitsd a Napoleon Hill fele "elobb adj aztan kapj" feltetelt a sikerhez valo gorongyos utadon?
Mit adsz nekunk magadbol/magadtol, ami hasznunkra valhat valamiben/akarmiben?
Régi 2018-04-16, 05:18   #288 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ismet felteszem a kerdest, hiszen ezekszerint mar elfelejtetted miket is ajanlottal eddig...
Bajod van az olvasással, szövegértéssel, nem vagy nyitott semmire, kekeckedsz a másik topicban („bolondokháza topic, … szegény pénzÜGYES tudatlanságból 20 pippel”), aztán van képed rögtön ide jönni követelőzni?

Nem minősítem… de az a 20 pip nem is rossz scalp, daytrade esetén. Swingnél, portfóliónál más a cél…

Mondtam már, ez a topic nem neked szól. Szerintem irogass inkább az Elliottról.

Továbbra is …itt 2 ingyenes AKCIÓról van szó:
Régi 2018-04-16, 05:53   #289 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Bajod van az olvasással, szövegértéssel, nem vagy nyitott semmire, kekeckedsz a másik topicban („bolondokháza topic, … szegény pénzÜGYES tudatlanságból 20 pippel”), aztán van képed rögtön ide jönni követelőzni?

Nem minősítem… de az a 20 pip nem is rossz scalp, daytrade esetén. Swingnél, portfóliónál más a cél…

Mondtam már, ez a topic nem neked szól. Szerintem irogass inkább az Elliottról.

Továbbra is …itt 2 ingyenes AKCIÓról van szó:
Lehet, hogy kicsit diszlexias vagyok, mert tenyleg nem ertem, hogy miket irsz... nem talalom a logikat bennuk.

De miert gondolod azt, hogy kekeckednek? Nem igaz esetleg az, hogy 20 pipnel zartad hiszen nem tudtad = tudatlansag, hogy tovabb fog menni? Ha tudtad volna, hogy meg megy 500 pippet, zartad volna 20-nal? Mert az elso esetben a "tudatlansag" a legjobb elnevezes, a masodikban a "bolond". Valassz a ketto kozul... En, diplomatikusan, az elso valasztottam helyetted. Ez nem kekeckedes, ez az igazsag, tudom, hogy olykor fajdalmas.

En nem kovetelozni jottem ide, csak finoman megjegyeztem, hogy ahhoz, hogy sikeres legyel, elobb adnod kellene mielott kernel... es csak egy kis izelitot kertem, a forumtarsak neveben is, hogy lassuk mi az amit adni tudsz, diohejban, nem kell egybol az osszes titkodat elarulni, csak egy kis kostolot adni magadbol...
Régi 2018-04-16, 11:56   #290 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
Lehet, hogy kicsit diszlexias vagyok, mert tenyleg nem ertem, hogy miket irsz... nem talalom a logikat bennuk.

Nem igaz esetleg az, hogy 20 pipnel zartad hiszen nem tudtad = tudatlansag, hogy tovabb fog menni?

ahhoz, hogy sikeres legyel, elobb adnod kellene mielott kernel... es csak egy kis izelitot
Bocs a késői válaszért. Beraktam egy tradet (EURUSD long), aztán elmentem körbenézni a nyaralót, meg fürödtem egy órácskát a thermálban…

Igaz, tényleg néha tiszta bolondokháza ez a fórum. Ebben a topicban is eddig kb. 6 db nehézfelfogású személyiségzavaróst számoltam össze...

Bár az is lehet, hogy tényleg nem értik, mi a különbség a scalp, swing, befektetési portfólió között… Oké, segítek, íme egy kép az investopediaból.
(Megjegyzem, a pénzÜGYES kínálat egyedülálló módon valamennyi kereskedési stílust lefedi.)

De honnan veszed, hogy 20 pipen zártam?
Honnan veszed, hogy én valamiért nem ismerem az Elliottot, vagy nem tudok/szoktam akár más módon is profitcélt meghatározni?
Miért csak az lenne a jó, ahogy te kereskedsz?
Ha valami ingyenes, akkor meg már nem adtam eleget (pontosan 100% kedvezményt)?
Olyan meg egyébként is mit követel, aki „soha nem lesz ügyfél”?
Ez ostobaság, vagy szándékos kekeckedés, rosszindulat, már-már jellemhiba…

Ízelítőt akarsz? Oké, egy-két dolog a 15 oldalas összefoglalás tartalomjegyzékéből: gyertyák, alakzatok, trend, csatorna, kedvenc indikátorok és saját beállítások, Fibonacci, Elliott, multi time frame elemzés, kedvenc stratégiák (pl. Gimme, Darvas box), fundamentumok, kereskedés folyamatábrája, setup, money management, pozícióméretezés, SL, TSL, PT, poziciómenedzselés 4 módja, tőzsdepszichó…
Ha azt mondom, hogy a pénzÜGYES komplexen mindazt tudja, sőt még annál is többet… mint a fórum vezérszónokai/más oktatók /sztárolt traderek, akkor se állok messze az igazságtól.
Lehetne ez a szlogen mától – de nem lesz, mert egyrészt pl. a programozást kihagytam, másrészt „ha szeretek valamit magamban, az a szerénység” (részlet a Tanú című filmből)!
Csatolt kicsinyítések
penzugyes-stilus.png  
Régi 2018-04-16, 16:34   #291 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 34
holmes a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem tudom megállni, hogy legalább egy kicsi ellenőrző kérdést fel ne tegyek: szerinted a Darvas box milyen instrumentumokra és milyen körülmények között használható?
holmes nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-16, 17:54   #292 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
holmes eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem tudom megállni, hogy legalább egy kicsi ellenőrző kérdést fel ne tegyek: szerinted a Darvas box milyen instrumentumokra és milyen körülmények között használható?
Szerintem nem jó így ez az ellenőrző kérdés.
Inkább az az érdekes, hogy olyan elméletek/technikák, mint pl. a Darvas box, azaz „kitörés egy dobozból” ma rugalmasan milyen instrumentumokra és körülmények között használható?

Természetesen az akkori körülmények közt Darvas anno részvényeknél alkalmazta, mint ahogy azt részletesen elolvashatjuk a Nicolas Darvas: Hogyan nyertem 2 millió dollárt a tőzsdén… című alapműben.
Régi 2018-04-16, 20:20   #293 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 951
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Ízelítőt akarsz? Oké, egy-két dolog a 15 oldalas összefoglalás tartalomjegyzékéből: gyertyák, alakzatok, trend, csatorna, kedvenc indikátorok és saját beállítások, Fibonacci, Elliott, multi time frame elemzés, kedvenc stratégiák (pl. Gimme, Darvas box), fundamentumok, kereskedés folyamatábrája, setup, money management, pozícióméretezés, SL, TSL, PT, poziciómenedzselés 4 módja, tőzsdepszichó…
Ha azt mondom, hogy a pénzÜGYES komplexen mindazt tudja, sőt még annál is többet… mint a fórum vezérszónokai/más oktatók /sztárolt traderek, akkor se állok messze az igazságtól.
Lehetne ez a szlogen mától – de nem lesz, mert egyrészt pl. a programozást kihagytam, másrészt „ha szeretek valamit magamban, az a szerénység” (részlet a Tanú című filmből)!
penzugyes-table-km.jpg

Misi, Te is tudod, hogy amiket felsoroltál az a "nesze semmi fogd meg jól" kategória.
Mindez, amiket írsz, eleve ingyen fenn van a neten, bárki számára elérhetően, bármely témakör.
Te is onnan ollóztad össze, semmi extra.
Ezekkel az általános információkkal eddig sem és ezután sem lesz képes valaki kezdőként pénzt keresni.
Minél többet ömlesztesz a nyakába, annál inkább képtelen lesz kialakítani saját rendszert valaki.
Pontosan tudhatnád hogy ez zsákutca, mert ha tapasztalt tradernek mondod magad, akkor ezen már neked is rég át kellet esned.

A polihisztor traderségben meg eleve nem hiszek.
Már az is csoda, ha valaki egy (1) elgondolás, szisztéma, rendszer szerint tud tartósan pénzt keresni.
Aki mindenhez ért, az semmihez sem ért! Valószínűleg abból van itt is a neked feszülés, hogy mindenki látja ezeket az alapvető dolgokat, csak Te nem veszed észre magad.
Hidd el, ez tényleg bosszantó.
Nincs ebben semmi írígység, meg ego, meg semmi efféle, általad jelzett dolog.
Egyszerűen csak az van, hogy itt sokan olyanok is olvasnak téged, akik nem kezdők (tehát valóban nem a te célközönséged) és akik átlátnak a soraidon.

Néha van egy-egy értelmes kérdés feléd.
Szerintem a legtöbbször szimpla információ, látásmód igény van mögötte.
Válaszaid kimerülnek a mellébeszélésben, a terelésben, a támadásban, vagy a lehülyézésben.
Esetleg egy idézet fotójában, egy híres trader mondásában. Ennyi. Ez édes kevés.
Hidd el, ez így nem megy hosszútávon.

Lehetne tálalnod úgy is a dolgokat, hogy "eladható" légy... de ez ahogy látom soha nem fog tudni megvalósulni.
Hidd el, semmit nem írígylünk tőled.
Sőt, olykor tényleg őszintén sajnálunk.

Itt van pl. ez a táblázat...
Gondolom benne van a "tananyagodban", pedig ez is csak egy ingyenes morzsa a netről, semmi más.
Tudom, ingyen adod, mert annyit is ér.

https://www.google.hu/imgres?imgurl=...act=mrc&uact=8

https://www.investopedia.com/univers...ckpicking9.asp

penzugyes-folger.trading.style.jpg

penzugyes-trading-styles.png
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-17, 05:10   #294 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
amiket felsoroltál az a "nesze semmi fogd meg jól" kategória.
Mindez, amiket írsz, eleve ingyen fenn van a neten, bárki számára elérhetően, bármely témakör.
Te is onnan ollóztad össze, semmi extra.
Téboly, te tényleg hülye vagy…
Keresek a neten szemléltetésül egy képet, le is írom, hogy „íme egy kép az investopediaból”, erre te hosszadalmasan bebizonyítod, hogy az semmi, mert netről szedtem le…
B+, képtelen vagy megérteni a tartalmat anélkül, hogy ne kötnél bele a formába, vagy a személybe????

Amúgy persze (majdnem) minden leszedhető a netről.
Pintérék p szignálja eredetiben. ualizer Elliottja. Rewand Mauroja. Forexclubzoli Max-ja. Osztalék szabadoknak. Opció guruknak. Pitcfork. Belhayate. Fibonacci…. gyertyák, trendvonalak, támasz/ellenállás…. stb

Nem az a kérdés, rá tudsz-e googlezni? Képes vagy-e megérteni, évekig gyakorolni, kidobni, ami nem jön be, megőrizni, ami működik, majd egy komplex rendszerré gyúrni…
Ha ezek után azt mondod, hogy ez csak a netről van összeollózva, hülye vagy, mert nem veszed figyelembe a tanulási folyamatot, tapasztalatot, kreativitást…

(Ha viszont úgy állnál hozzá, hogy más éveken át tanult, tapasztalatokat gyűjtött, megizzadt vele, oké, akkor megpróbálom, megértem a logikáját, tanulok belőle, így esetleg éveket megspórolok a kutatásból, akkor talán még nyerhetnél is vele… )
Régi 2018-04-17, 09:14   #295 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 145
gtome a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ne húzd fel magad, ők nem hisznek a modern polihisztorokban, de én tudom, hogy
"Nem lesz valakiből pilóta, sziklamászó, könnyűbúvár, mesterlövész, karatebajnok, ejtőernyős, szabotőr, késdobáló, kivételes szakértője a rádiózásnak, a rejtjelezésnek, az álruhának! A gyógyszereknek, a vegyszereknek csak azért, mert szerencséje volt!"
Régi 2018-04-17, 11:38   #296 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ne húzd fel magad, ők nem hisznek a modern polihisztorokban, de én tudom, hogy
"Nem lesz valakiből pilóta, sziklamászó, könnyűbúvár, mesterlövész, karatebajnok, ejtőernyős, szabotőr, késdobáló, kivételes szakértője a rádiózásnak, a rejtjelezésnek, az álruhának! A gyógyszereknek, a vegyszereknek csak azért, mert szerencséje volt!"
Nem tudom, hogy ezt poénból írtad-e, de talán meg kellene kérdezni egy mélységi felderítőt, hogy lehetséges-e (Furkó és csapata bizony tudott ezt-azt)…

HR-esként viszont hiszek abban, hogy egy ember többféle dologban is lehet tehetséges. Sőt, a mai világ megköveteli, hogy több irányba fejlődjünk, vagy akár többször is pályát módosítsunk életünk során.

De ez most még csak nem is a polihisztorságról szól, amikor valaki elképesztő korlátoltsággal állítja, hogy ugyanaz a befektető nem képes diverzifikálni időben, termékben…
(Ehh, ettől a Tébolyult okostojástól kinyílik a pillangókés a zsebemben….)
Régi 2018-04-17, 12:14   #297 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
hülye vagy, mert nem veszed figyelembe a tanulási folyamatot, tapasztalatot, kreativitást…

(Ha viszont úgy állnál hozzá, hogy más éveken át tanult, tapasztalatokat gyűjtött, megizzadt vele, oké, akkor megpróbálom, megértem a logikáját, tanulok belőle, így esetleg éveket megspórolok a kutatásból, akkor talán még nyerhetnél is vele… )
Pontosan ez az amit itt mar mindenfelekeppen elmondott mindenki neked, a lenyegre tapintottal ra most, jol figyelj, mert kozel a megertes pillanata ami a fejlodesed elol fogja az akadalyokat felperzselni. Azt mondod, hogy hulyek vagyunk, mert nem vesszuk figyelembe a:

a. tanulasi folyamatot - ezt azert nem lehet figyelembe venni, mert egyszeruen a tanulasi kepessegednek az ellentetet bizonyitottad eddig itt. Egyszeruen nem tanultal egyik halmazallapotodbol sem, sem mint moneymentor sem mint penzUGYES... ugyanaz a szemet folyik ki beloled folyamatosan ugy emberileg mint szakmailag. Ez nem nullazza le annak a lehetoseget, hogy tenyleg egy szakmabeli zseni lennel, viszont eros ketelyeket tart fenn mindenkiben. Ezert a "kekeckedes", hogy hatha megis tevedunk veled kapcsolatban es megiscsak megvillantod a jol elrejtett tudasod es/vagy charm-odat es vegre szakmai vagy esetleg emberi segitseget is nyujthatsz itt egyeseknek, es mashol is, ahelyett, hogy a bohoc vagy a stresszlevezetesre szant szemetlada/boxzsak szerepet vallalnad fel.

b. tapasztalatot - mondtad, hogy 20+ eves tapasztalatod van a szakmaban. Elhisszuk neked. De nem latszik. Olvasd vissza magad, ijedj meg magadtol, nezz tukorbe, kezdj el meditalni, esetleg nezz ra MassEffect ezoterikus villantasaira, ha mashol nem juthatsz lelki beket sugallo kornyezethez, kerj bocsanatot sajat magadtol azert a szerepert amit tudatalatt bevallaltal es kezdd tiszta lappal. Mindenkinek jar egy uj esely, hogy kinyilvanitsa magat. Ha meg tudod csinalni, jo. Ha nem, ugy is jo. Nekunk, kekeckedoknek, mindegy. Neked viszont nem.

c. kreativitast - ez sem veheto szamitasba. Raneztel a sajat weboldal alkotasodra, ketszer is, es tetszett neked amit lattal... ez a kreativitasodrol mindent elmond. De ez nem gond. Ha nem megy neked, az nem gond, csak kell tudni, hogy hol kapod meg azokat a szemelyeket akik segithetnek neked azokban a temakban amiket nem uralsz. Ezt ugy nevezik, hogy az eroforrasok hatekony felhasznalasa. Peldaul a kreativitasban. Ezert mertuk "kekeckedni" benned azt, hogy mindenhez ertesz, minden vezetoi/marketing szakmaban arulod 100% quality guaranteed szolgaltatasaidat, de te meg AlpinForex diplomatikusan beallitott javaslatait is kekeckedesnek vetted, ami azert furcsa, hiszen aki legkevesbe paraszt itt veled az o volt...

Vedd figyelembe ezeket a tanacsokat, mert csakis jot tehetnek veled, ha ezeken valtoztatni tudsz. Mindenki, en is, a nehez uton tanultuk meg, hogy mi a szitu. Te is nehez uton leszel ameddig ezek a dolgok nem fognak menni.

más éveken át tanult, tapasztalatokat gyűjtött, megizzadt vele, oké, akkor megpróbálom, megértem a logikáját, tanulok belőle, így esetleg éveket megspórolok a kutatásból, akkor talán még nyerhetnél is vele - igen, de ahhoz, hogy egyaltalan eselyt kapj arra, hogy megmutathasd valakinek, hogy milyen tudasbazist szedtel ossze az evek soran vagy, hogy mi a logikad, 5000 forintot varsz el oraberbe vagy kell nyissak egy XTB szamlat, amit nem szeretnek, ahhoz, hogy megismerjek egy olyan valakit aki startbol nem szimpatikus, az elobb leirt a, b es c pontok miatt... es igy majdnem garantalni tudom neked azt, hogy SENKI, nemhogy 50+ ugyfel, hanem SENKI nem fog melledszegodni...

Ezert kertelek, a sajat erdekedben, hogy adj mielott kernel es akkor konnyebb lesz eladnod magad...

Ha ertesz a szep szobol, jo, ha nem, nekunk ugyis jo.

Sok sikert az internal journey-dhez!

PS: amugy osztom Tommy boy velemenyet - bull's eye-t lott vele...
Régi 2018-04-17, 12:40   #298 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
PS: amugy osztom Tommy boy velemenyet
Ti váltott műszakban erősítitek egymás hülyeségét?
Csatolt kicsinyítések
penzugyes-rajongok.jpg  
Régi 2018-04-17, 16:30   #299 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 818
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Ti váltott műszakban erősítitek egymás hülyeségét?
Én a rajongód vagyok Misi. Nagyon jó ez a topic. Csak igy tovább.
Régi 2018-04-17, 17:25   #300 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én a rajongód vagyok Misi. Nagyon jó ez a topic. Csak igy tovább.
Köszi. Érzem is a kommentekből a segítő szándékot és az őszinte jóindulatot. Csakezértis nem szabad feladni, ha már idáig eljutottunk.

És ha néha-néha idetéved egy-egy beteg kekeckedni, hát próbálok bárányként túlélni a farkasok közt…
Csatolt kicsinyítések
penzugyes-toebbseg.jpg  

« spiderbait | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 2 (1 tag és 1 látogató)
equalizer
Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 17:59 , a GMT +1 időzóna szerint.