Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Bemutatkozás

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-02-25, 16:41   #1 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Összes hozzászólás: 157
Hírnév szint: 1
pénzÜGYES már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.pénzÜGYES már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás pénzÜGYES

Elindult a https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek weboldalam.

Új tapasztalatok, új szemlélet. Új kommunikáció.

A minta a prémium és privát banki szolgáltatások, ahol a MIFID2-nek is megfelelően elsősorban az ügyfelek kockázatvállaló képességét felmérve építenek megfelelő minőségi mutatójú, diverzifikált, buy&hold típusú portfóliót pl. befektetési/eszköz alapokból, ETF-ekből, egyedi részvényekből és igény szerint egyéb termékekből.

Igyekszem ehhez megbízható pénzügyi szolgáltató(ka)t és termékeket, stratégiákat bemutatni.

Ez mellett – érdekességképpen - foglalkozom szervezés, vezetés, HR, marketing, értékesítés, önmenedzselés … témakörökkel is.

A fórumos vitákban nem kívánok részt venni. Aktualitásokat fogok itt néha megosztani, hiszen ez egy tőzsdefórum.
pénzÜGYES nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-25, 17:07   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.005
Hírnév szint: 10
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Második reinkarnáció Misi-módra
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2018-02-25, 17:50   #3 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 195
Hírnév szint: 9
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Te kisgyerek két forintot nem tudsz megkeresi önállóan .Elnézést a személyeskedésért!
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-25, 20:30   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
Hírnév szint: 3
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kriminális, hogy egyesek sose tanulnak meg tőzsdézni.
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-26, 07:26   #5 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Összes hozzászólás: 1.028
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül equalizer részére
Alapbeállítás

Idézet:
pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

A minta a prémium és privát banki szolgáltatások, ahol a MIFID2-nek is megfelelően elsősorban az ügyfelek kockázatvállaló képességét felmérve építenek megfelelő minőségi mutatójú, diverzifikált, buy&hold típusú portfóliót pl. befektetési/eszköz alapokból, ETF-ekből, egyedi részvényekből és igény szerint egyéb termékekből.

Igyekszem ehhez megbízható pénzügyi szolgáltató(ka)t és termékeket, stratégiákat bemutatni.

Ez mellett – érdekességképpen - foglalkozom szervezés, vezetés, HR, marketing, értékesítés, önmenedzselés … témakörökkel is.

A fórumos vitákban nem kívánok részt venni. Aktualitásokat fogok itt néha megosztani, hiszen ez egy tőzsdefórum.
En azert kivancsi voltam, hogy mit is jelenthet az a beharangozott ”Új tapasztalatok, új szemlélet. Új kommunikáció." es rakattintottam a linkre... addig jutottam el, teljesen komolyan veve az allitast, miszerint uj szemlelettel allunk hozza a dologhoz, hogy "Kb. 150 ezer forintos tőkével már komoly portfóliót építhet.". Itt pedig hanyattestem a szekrol a rohogestol...

Miutan osszeszedtem magam, ket-harom ilyen rohogogorcs utan, elkezdtem kicsit elmelkedni, hogy mit is latok valojaban, erre jutottam:

- "Uj tapasztalatok" - osszehasonlitva a regi weboldalad ezzel az ujjal, nem ismerem fel az uj tapasztalatokbol levont kovetkezteteseket... ugyanazokat a problemakat latom itt is mint ott, valamikor velemenyt is formaltam roluk, ugyhogy kihagyom ugyanazok ujravetelet... lenyeg az, hogy az uj tapasztalataid nem reflektalodnak sehol, eddig.

- "Uj szemlelet" - ezek nagy szavak, de sajnos ebben sem vagyok meggyozodve, hiszen egy jo roman mondas szerint, a farkas tobbszor atvedlik eleteben, de a szemelyisege megmarad, csak a szore lesz mas... a "diverzifikált, buy&hold típusú portfóliót pl. befektetési/eszköz alapokból, ETF-ekből, egyedi részvényekből és igény szerint egyéb termékekből" meg mindig kivancsi vagyok hogyan epitened fel egy "Kb. 150 ezer forintos tőkével már komoly portfóliót építhet." modon... meg hajlando vagyok azt az 5.000 ft/ora honorariumot is kifizetni neked, csak, hogy vilagosits fel...

- "Uj kommunikacio" - nekem abbol ahogy a weboldalad kinez, teljesen egyertelmu, hogy a kommunikacio is ugyanaz maradt, hacsak nem szamitjuk ide azt, hogy a forumos vitakban nem kivansz tobbet resztvenni, valamint facebook-on is nyomod ezekutan... viszont a blogon ugyanazokat az informaciokat latni, melyek hasznavehetosege minimum megkerdojelezheto...

- "Igyekszem ehhez megbízható ... stratégiákat bemutatni." - tehat te nem egy, hanem maris tobb strategiat... sot mitobb, barmilyen, ugyfelre szabott, strategiat be tudsz mutatni... hagyd meg nekem a ketelkedes luxusat, hogy ezt tenyleg hatekonyan veghez tudod vinni, mindazok mellett, hogy meg "szervezés, vezetés, HR, marketing, értékesítés, önmenedzselés … témakörökkel is." hatekonyan foglalkozol...

Mondjuk a marketing szakertelmedet startbol kamatoztathatnad azzal, hogy legalabb sajat magadat megprobalod hitelesebben eladni... itt nem mukodik az a szabaly, hogy a cipesznek a cipoje lyukas... Az nyilvanvalo, hogy nem tartozkodtal eleget egy nagy marketing-kiraly kozeleben (mint pl. HalaszUr... ), hiszen fogalmad sincs hogyan eszik ezt (sem)...

Maradjunk annyiban, hogy ez az uj szorzeted sem gyozott meg annyira, hogy a velemenyemen objektiv modon valtoztassak (pedig teljesen optimistan alltam hozza mielott kattintottam volna az oldaladra) miszerint neked penzt, legyen az 150 ft. is csak, sosem adnek, hogy penzUGYESEN moneymentor-ald azt... kicsit az az erzesem ebbol az ajanlat-tumultosbol amit szolgaltataskent kinalsz, mintha egy utcai prosti menujet olvasnam... barmit azert az 5.000 forintos cumiert...

Na de semmi gaz, nem szemelyeskedni kivantam, csak egy kicsit. Es kihasznalni, hogy monologban nyomhatom, hiszen "A fórumos vitákban nem kívánok részt venni." uj kommunikacios strategiad lehet tobbet fog hasznalni neked, mint eddig az ellentete...

A Nagy Roman Mesemondo, out...
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-26, 07:48   #6 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 1.036
Hírnév szint: 6
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás K Misi

Hogy lehettek ennyire parasztok, egy ilyen többszörösen feltörekvő, csupa jószándékú, ráadásul több diplomás karatebajnokkal szemben.
Nem ismerek rátok.
Savanyú a szőlő, igaz?
Irigykedtek az 5,000.- ft/ óra cashflowjára. Valljátok be őszintén!
Soha, senki még ilyen olcsón nem mondta meg a tuttit.
Nemhogy örülnétek és kattintanátok az Xtb jutalék logójára szerencsétlennek, hogy tudja magát "önmanagelni".

Amikor ba...gatni kell valamit, akkor mindig Ő a Soros!
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-26, 19:37   #7 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 878
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Na Misi, hamar leépitettek.
Régi 2018-02-27, 06:36   #8 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

pénzÜGYES már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.pénzÜGYES már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszönöm a támogató visszajelzéseket.
Akinek ez most nem sikerült, annak ajánlott irodalom pl. Rhonda Byrne A hős című könyve.
(Oooupsz, megint ingyenes tanácsot ADtam. Fel is teszem a Facebook csoportomba, mert ott a helye ezeknek.)
Régi 2018-02-27, 11:10   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 170
Hírnév szint: 2
gtome a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Visszaolvastam, nekem egyik sem tűnt annak . Cserébe én kívánom, hogy legyél sikeres (ha nem is feltétlen ebben).
Régi 2018-02-27, 12:06   #10 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Visszaolvastam, nekem egyik sem tűnt annak .
Tényleg?
Pedig nem buta gyerekek ezek, csak nincs szerencséjük, amikor gondolkodnak…
(és köszönöm a jókívánságot)

Én viszont azon tűnödtem, hogy írjak-e még hosszabb esszét ezen a fórumon. De van egy dolog, amiről érdemes beszélni és kiegészíteni a topicindítót.

Úgy látom, sokan itt messze nem prémium, vagy privát banki ügyfelek egy pénzintézetnél. És nincs ilyen munkatapasztalatuk sem.

Magyarország egyik nagy bankjában ilyen ügyfél vagyok. Sokat nem kapok cserébe. Nem keresnek rendszeresen, nem adnak befektetési tanácsokat. A termékek jók, de költségesek. Ha a jobbik kereskedési megoldást választom, simán havi 5000 felett van a rendszeres költségem, csak mert ott parkoltatom és fialtatom a pénzem egy részét és online kereskedem, magamnak.

Egy másik nagy bank ennél jobban figyel az ügyfelekre. Időpontra mehetek, diszkrétebb környezet, kávéval kínálnak. De ha nem lennék prémium ügyfél, akkor az „értékajánlat” leginkább Kincstárjegy, 1 db kötvény túlsúlyos alap, Fundamenta, vagy Unit-linked Biztosítás költséges eszközalapokkal. Ha prémium ügyfél vagyok havi 5000-ért (plusz egyéb), akkor már vannak befalapok (ám részvény és a többi akkor sincs ajánlva).

De van egy csavar a történetben: ha a „tanácsadóm” értékpapírszámlát, TBSZ-t, NYESZ-t értékesít, és azon átcsoportosítunk, akkor nulla a teljesítménye. Ha rábeszél egy rendszeres díjas Unit-linkre, akkor az neki már pontot ér. Miért? Mert nagy tervszámok vannak, és a banknak az a termék a prioritás, aminek nagy a költségtartalma.

Találkoztam olyan prémium ügyféllel, akinek 5 Unit-linked-et adott el az előző tanácsadója fél éven belül… Vajon igényalapon?

Egyébként tud napi szinten befektetési tanácsot adni egy banki tanácsadó? Nem igazán. Nem erre van kiképezve, nincs is rá ideje 100-200 delegált és egyéb betérő ügyfél mellett. Arra kell, hogy terelgesse az ügyfelet, hogy hosszú távon fektessen be és diverzifikáljon.

Pedig szinte minden ügyfélnek szüksége van tanácsadásra. Ritka a kivétel. Mindegy hány milliója van. Vagy nem ér rá foglalkozni a pénzével, vagy nem ért hozzá…

És egyébként vannak dolgok, amiket tényleg érdemes eltanulni a banki szférában. pl. Milyen stratégiával építenek fel egy befalapot? Hogyan működik a tanácsadás? Mit jelent a minőségi portfólió?

Szóval, ha az ember bekerül a pénzügyi szférába dolgozni, akkor egyrészt ott a csilivili banki környezet, másrészt nincs igazán túlfizetve, túlórázhat és stresszelhet a tervszámok miatt. Vagy felveszi a ritmust (és nem tud tükörbe nézni egy idő után), vagy megpróbálja másképp, de akkor meg a nincs tervszám, így előbb-utóbb távozik. Magától, kényszerből, vagy mert 1-2 évente amúgy is rotálják a vezetőket területileg.

Én úgy gondolom, megtanulva és megőrizve az értékes, jó dolgokat, lehet ezt máshogy is csinálni hasonló, vagy alacsonyabb költséggel.

Erre teszek most egy kísérletet.

Na, ennyi volt a kiegészítés.
Régi 2018-02-27, 12:27   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 232
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem erre ez a fórum nem alkalmas, mivel itt "sokan" annyit keresnek hetente százalékban, mint a milliárd dolláros alapok évente.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-27, 12:40   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Egy részével egyet is tudok érteni, csak az a része a honlapodnak, ami az FX felé és azon belül is egy broker felé tereli az adott ügyfelet, nem passzol ahhoz amit itt leírsz, mondhatnám, hogy unit-linked.

Az, hogy a saját bevallásod alapján is csak hobbiból "forexezel", ennek ellenére 50k HUF-ért árulsz egy stratégiát, az kicsit Halász uras gyengébb marketinggel.

A kérdésem az, hogy az ilyen típusú pénzügyi tanácsadás amivel szeretnél foglalkozni nem engedélyköteles? Nem kell neked is megfelelni a Mifid2 előírásoknak?
Régi 2018-02-27, 13:47   #13 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
az FX felé és azon belül is egy broker felé tereli az adott ügyfelet, nem passzol ahhoz amit itt leírsz,

50k HUF-ért árulsz egy stratégiát,

megfelelni a Mifid2 előírásoknak?
1. Hát ez az. Éppenhogy nem terelek senkit az FX felé.
Ellenkezőleg: kockázati szempontból pont a másik oldalról indulok.
ETF, majd részvény (esetleg a végén forex).
Óvatosan, kis számlával. Diverzifikálva, buy@hold.
Ez így hiánypótló.

Ehhez (is) jó megoldás az XTB xStation.
Lenne más is akivel leszerződhetnék, de igyekszem ebbe a platformba és termékskálába minél jobban beleásni magam.
Később lehet, hogy bővítem a lehetőségeket.

2. Sok lenne az 50 ezer egy komplex anyagért, ami kb. 10 év alatt lett kifejlesztve?
Hát akkor lásd:
http://spike-trader.com/forex-alaptanfolyam/
http://tradertanfolyam.hu/
http://osztalekportfolio.com/kurzus/...ktetesi_kepzes
Vagy jobbat mutatok (ezen már én is besírtam):
https://www.sandorlengyel.com/szemelyi-coaching/

3. A bankban mindig az ügyfél dönt. Még ott is, ahol elméletileg tanácsadók ülnek.
Én sem ad(hat)ok konkrét tanácsot. Csak információ, konzultáció, kockázatfelmérés, tervezés, támogatás, saját tapasztalataim, kereskedéseim megosztása, mentorálás, coaching, stb…
Pont ezt csináltam befektetési bankárként is a MIFID 1-2 szerint.

Vagy egyébként szerinted a fenti oktatók több jogosítvánnyal és tapasztalattal űzik az ipart?
Régi 2018-02-27, 14:03   #14 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem erre ez a fórum nem alkalmas, mivel itt "sokan" annyit keresnek hetente százalékban, mint a milliárd dolláros alapok évente.
Persze meg lehet ezt is csinálni, de csak a tőke egy kis részével.

Legyünk őszinték: ilyen szupermenekkel csak itt a fórumon lehet találkozni.

Az ügyfeleim 95%-a óvatos kockázati besorolású volt. Ilyen ügyfélnek nem is szabad kockázatosabb megoldást ajánlani.
Általában rövid távra terveztek, nem igazán viselték el, ha negatívba ment a befektetés.
Kötvény alapoknál 2, vegyes alapnál évi 10% körüli hozamnak már örültek.

Ha ez igaz, már pedig az, akkor nem a forex felől kell megközelíteni az online tradinget sem, ha sikerélményt akarunk az ügyfeleknek.
Régi 2018-02-27, 14:15   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez így hiánypótló.

Lenne más is akivel leszerződhetnék, de igyekszem ebbe a platformba és termékskálába minél jobban beleásni magam.

2. Sok lenne az 50 ezer egy komplex anyagért, ami kb. 10 év alatt lett kifejlesztve?
Hát akkor lásd:

3. A bankban mindig az ügyfél dönt. Még ott is, ahol elméletileg tanácsadók ülnek.
Én sem ad(hat)ok konkrét tanácsot. Csak információ, konzultáció, kockázatfelmérés, tervezés, támogatás, saját tapasztalataim, kereskedéseim megosztása, mentorálás, coaching, stb…

Vagy egyébként szerinted a fenti oktatók több jogosítvánnyal és tapasztalattal űzik az ipart?
Sajnos (szerencsére) fogalmam sincs az oktatói felhozatalról. Az, hogy nekik van-e engedélyük vagy nincs szintén nem tisztem eldöntetni. Ha ne adj isten nincs nekik, attól ez még nem ad felhatalmazást arra, hogy te is anélkül működj, amennyiben ez törvényi előírás. Ez olyan mintha azt mondanám, hogy a szomszédom sem fizet áfát én sem fogok.

A 10 év alatt "kifejlesztett" anyag önmagában nem mond semmit. Ettől függetlenül lehet ez olyan ami egy forintot sem ér és lehet olyan is ami milliókat.
A 150 ezer forintos tőkéből komoly portfolio pedig elég nehéz ha az ember megveszi mindként 50k-s csomagot, aztán beszélget veled 3-4 órát és marad 30 ezre. Ha ezt megötszörözi, már pénzénél is van
Régi 2018-02-27, 16:11   #16 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
A 150 ezer forintos tőkéből komoly portfolio pedig elég nehéz ha az ember megveszi mindként 50k-s csomagot, aztán beszélget veled 3-4 órát és marad 30 ezre. Ha ezt megötszörözi, már pénzénél is van
Hm. Szerinted akinek nincs 150 ezres megtakarítása se ilyen célra, az kereskedjen bármivel is?
Szerintem nem. Sem ETF-fel, sem részvénnyel, sem forex-szel. El fogja bukni. Főleg ha még az oktatást és egyebeket is ebből akarja fizetni. Teljesen irreális.
Ha viszont kb. ennyit rászán a számlanyitásra, és a tőkeáttétellel kalkulál, akkor az már elég egy kezdőnek egy kisebb diverzifikált portfólióhoz. (lásd Részvénybefektetés haladóknak: verjük meg a Piacot! )
És ne vegyen 50 ezres csomagokat induláskor.
1-2 órát konzultálva pedig már lesz min. 2-3 ötlete, hogy milyen kockázati szinten, milyen termékekkel, mekkora pozíciókkal kezdjen.
Aztán buy&hold, türelem, kontroll, menedzselés, reális profit.
Régi 2018-02-27, 19:05   #17 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ez így hiánypótló.

Hát akkor lásd:

Engem pl. ha tanulni akarok valakitől, egyáltalán nem érdekel hogy milyen "jogosítványa" van.
Ez a legkevésbé érdekes, mert általában ezek a papíros fecnik nem túl sok értéket képviselnek és a legtöbb esetben elavultak.
AZ érdekel, hogy amit csinál az illető, annak a mestere legyen, a gyakorlatban is, ma 2018-ban is!
Ez érték, minden más csak fingfűrészelés....

Egyébként leginkább annak fizetek szívesen információért, akinek nincs szüksége a pénzemre.
Ez elég hamar lejön valakiről. Pár mondat és képben lehet az ember.

Nem akarok semmiféle állást foglalni, de pl ennek a fazonnak nincs szüksége pénzre. Nem a sablon marketinghülyeséget nyomja, mint legtöbben.
Azért adja az életidejét el 100,000.- ft/ óra áron, mert ez az az összeg, amit az életéből 1 óra a saját szemében minimum megér.
Majd ha ezt megérted, akkor fogod tudni bekalibrálni Te is a Te saját belső értékedet.

https://www.sandorlengyel.com/lengyel-sandor/

Hogy százezer forint sok, vagy nem sok, az nagyon relatív. (szerintem ma Európában cca 300.- euró, az nem mondható soknak, általános értelemben sem)
De sok 100,000.- ft ha tudom azt hogy pl tradeben kockáztatom, de nem nyerhetek csak 50,000.-et.
Nagyon nem sok a 100,000.- ha nyerhetek vele 500,000.- et.
Akkor sem sok, ha nem pénzt nyerhetek vele, hanem gondolatot veszek meg, amiből a sajátommal társítva kidolgozhatok valamit, ami sokszor csinálhat 100,000.- et.
Gondolkodj el ezen, akkor is, amikor 5,000.- ért társalogsz valakivel, akinek azt állítod, hogy a Te segítségeddel milliókat, tízmilliókat, vagy bármennyit is képes lesz megkeresni.

Mert vagy a mondat vége nem fedi az igazságot, vagy a mondat eleje van félre kariblárva....

De szerintem mindenkinek megvan hozzá a joga, hogy azt csináljon, amit akar és annyiért adja el magát, amennyiért akarja.
Ezt meg érdemes tiszteletben tartani.
Régi 2018-02-27, 21:56   #18 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 232
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azért adja az életidejét el 100,000.- ft/ óra áron, mert ez az az összeg, amit az életéből 1 óra a saját szemében minimum megér.
Majd ha ezt megérted, akkor fogod tudni bekalibrálni Te is a Te saját belső értékedet.
Nem naív kicsit ez az elképzelés?
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-28, 04:28   #19 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem naív kicsit ez az elképzelés?
Melyik reszere gondolsz? Arra, hogy vannak olyan emberek akik realisan fel tudjak merni a sajat ertekuket es nem adjak olcson magukat, ha egyaltalan odakerulnek, hogy adjak magukat... mert ha erre, akkor Tback-el egyutt en is konfirmalni tudom, hogy vannak ilyen emberek...

vagy arra, hogy ezt penzUGYES moneymentor Misi egyaltalan meg tudna erteni...

vagy arra, hogy ha meg is tudna erteni, be tudna egyaltalan kalibralni magat a sajat belso erteke szerint...

vagy arra, hogy van e valami belso erteke amire be lehetne kalibralni azt az arat amiert eladhatna magat?
Régi 2018-02-28, 07:09   #20 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sértően lekezelő néha a stílusod, de érdekes kérdést feszegetsz.

Nyugi, saját belső értékem és életidőm a saját szememben veri Lengyelét.
A különbség az, hogy ő ezt viszi a piacra, én nem.

Miért?
Talán ő olyan közegben él, ahol nem ritka az ilyen sztárgázsi. Én sajnos nem.
Talán ő azt vallja, hogy mutasd magad nagyobbnak, szebbnek, okosabbnak, gazdagabbnak, sikeresebbnek, mint vagy és majd sokan elhiszik. Az én közgazdász agyamban érték egyenlő funkció per költség.
Talán neki van vastagbőr, hogy túlárazzon. Én még elgondolkodom az etikus árrés kérdésén.

Nem tudom. Én így döntöttem a piaci viszonyokat ismerve. Nem ingyen, nem drágán. Adok-kapok. Win-win.
De lehet, hogy ez tényleg egy minimalista megközelítés, amit túl kellene lépnem…

ualizer újabb böffentésére pedig az a válaszom, hogy innentől egyszerűen lehagyom a nevéből az EQ-t, ha egyáltalán válaszra méltatom.
Régi 2018-02-28, 13:40   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sértően lekezelő néha a stílusod, de érdekes kérdést feszegetsz.

Nyugi, saját belső értékem és életidőm a saját szememben veri Lengyelét.
A különbség az, hogy ő ezt viszi a piacra, én nem.

Miért?
Talán ő olyan közegben él, ahol nem ritka az ilyen sztárgázsi. Én sajnos nem.
Talán ő azt vallja, hogy mutasd magad nagyobbnak, szebbnek, okosabbnak, gazdagabbnak, sikeresebbnek, mint vagy és majd sokan elhiszik. Az én közgazdász agyamban érték egyenlő funkció per költség.
Talán neki van vastagbőr, hogy túlárazzon. Én még elgondolkodom az etikus árrés kérdésén.

Nem tudom. Én így döntöttem a piaci viszonyokat ismerve. Nem ingyen, nem drágán. Adok-kapok. Win-win.
De lehet, hogy ez tényleg egy minimalista megközelítés, amit túl kellene lépnem…

ualizer újabb böffentésére pedig az a válaszom, hogy innentől egyszerűen lehagyom a nevéből az EQ-t, ha egyáltalán válaszra méltatom.

A válasz az mindig valaminek a folytatása.
Csak veled vagyok ilyen kedves, ezt megszokhattad volna. Nyilván nem véletlen.

Ha elolvasod a mostani válaszodat, abból is az jön le, hogy "sztárgázsi", "Magát szebbnek, jobbnak, okosabbnak mutatja", sokan "elhiszik", "vastag bőr a képén", "túlárazás"..."Etikus árrés".

(Olvasd csak vissza magad. Totál ellenségnek tekinted a másikat, gyanítom hogy 99%-ban megalapozatlanul. Ez NEM win-win hozzáállás. .)

Inkább a pozitív oldalát néznéd a dolognak, hogy megpróbállak egy méltóbb árszintre emelni.
Legalább annyit kérj mint egy átlagos kezdő ügyvéd, ha már ennyit jártál iskolába, meg ha ilyen színvonalon tolod azt amit csinálsz.
Egy normális ilyen jellegű órabér valahol a 30,000.-ft-nál kezdődik (+áfa) itthon és ez a nagyon piacképes verzió.
Szakosodott területeken ennek időnként a többszörösét fizetem ki, ha szükséges, de akkor amit megvettem érte, az nagyobb értéket is képvisel és pénzre is váltható.

Egyébként azt figyeltem meg, hogy tipikus Magyar mentalitás, hogy ami drága(nak tűnik) azt élből a többség elutasítja.
Ez szerintem elfogult nézőpont, ami inkább káros, mint előnyös.

Ha valaki el akar adni valamit, akkor az árát nem az értéke határozza kizárólag meg. Azért mert az értéke, az mindenkinél más.
A Lengyel témakörre levetítve, nekem ezért nagyon visszataszító, amikor olyanról mondasz negatív, (sértő, lekezelő) véleményt, akit nem is ismersz olyan mélységben, hogy amit tud neked adni, az mennyit ér meg.
És most megint nem a Lengyel a lényeg, mert nekem ő pont senkim, hanem az, hogy amit elad pl. Neked 100,000.- ft-ért, azt te beépíted a Te tudásodba, tapasztalataidba, személyiségedbe, stb. Ezzel lehet hogy téged egy magasabb szintre tud emelni, ami nemhogy 100,000-et, hanem lehet hogy sokkal többet megérne számodra.

Aztán ugyanezt eladja egy másik embernek, aki esetleg egy alacsonyabb tapasztalati szinten van és ugyanazt az infót egyszerűen nem tudja felhasználhatósági szintre beilleszteni a szürke állományába.
Ergó nem tud mit kezdeni az infóval, mert túl nagy a szakadék a befogadási oldalon. Neki lehet hogy kidobott pénz volt a dolog.

Tehát a problémám az, hogy előre megítélni valamit, vagy valakit ésszerűtlennek gondolom, sőt eleve az elfogultság miatt kifejezetten károsnak másokra nézve.
Honnan tudod hogy egy Lengyel, (akitől Te besírtál) esetleg nem tud Nekem olyat mondani, ami nekem pénzre válthaató érték?
lehet hogy neked nem, az is lehet hogy nekem sem, de egy harmadik személynek pl. igen, sőt lehet hogy évek óta keresi azt a 3 mondatot, amivel egy Lengyel féle megközelíésében, évek kutatásai egy egésszé állnak össze.

Különösen egy ilyen fórumon vannak olyan emberek, akiknek ha jobban belegondolsz, talán óriási lexikális, elméleti, részleges gyakorlati tudásuk van, mégis azzal kínlódnak hogy nem tudják rendszerré összerakni a sok év megtapasztalásait.
Gondold el, hány százezer elvesztegetett pénzösszeg, hány százezer veszteség, hány ezer óra elvesztegetett életidő az ami mögöttük, mögöttünk van.
Milyen értéke van annak az információnak, ami ezeket az önállóan meglévő tudáshalmazokat egy ember fejében olyan szinapszisokká tudja elkezdeni összekapcsolni, amiből esetleg rendszerszintű gondolkodás tud kialakulni.
Esetleg ez a gondolkodásmód egyszer megérik arra hogy pénzt tudjon vele keresni.
Egyszer talán eljut addig a szintig, hogy magasabbra tegye a mércét, és el is tudja azt érni.

Egyszóval, kezeljük a dolgokat a maga helyén, annak van értelme.

Lost89 azt kérdezte hogy nem naív elképzelés az amit írtam?

De, lehet hogy az. Induljunk ki abból hogy az. Akkor mi van? Ha ez gátol abban hogy utána nézzek dolgoknak, akkor magammal szúrok ki. Mások véleménye befolyásol olyan irányba, ami 50% eséllyel kedvező, vagy kedvezőtlen Nekem.
Ha nyitottabb vagyok, természetesen ésszerűen vállalható kockázat mellet, akkor lehet hogy olyan infókhoz juthatok, ami minden pénzt megér.
Nézőpont kérdése minden.
Én mindenesetre általában az 1dl folyadékot tartalmazó 2 dl-es poharat félig telinek látom.
És nekem ez így pont jó.
És azt is tudom hogy 10 Magyar ember közül 7 ugyanezt úgy látja, hogy már alig van benne folyadék és az is mindjárt elpárolog.
Ez nem azt jelenni hogy mindig meg is iszom azt az 1 dl folyadékot...

Hasonló volt a Halászuras eset.
Állítom hogy a legtöbb itt olvasónak Halászból csak a szélhámosság maradt meg.
Ugyanakkor nagyon, nagyon kevesen vették a fáradtságot, hogy megnézzék hogy amit összeszedett valahonnan kereskedési rendszert, abban mi van, az mire is lehet jó és hogy van e benne SZAKMAILAG hasznos, amiből hasznot tud húzni!
Tudod mit! Volt benne! nem is kevés, egészen konkrétan azonnal pénzre váltható infó.
És az a jó hírem van, hogy egy szót sem fogok róla beszélni, mert nem érdemes.
Tettem már rá utalást korábban, de az előítéletek és a befolyásolhatóság szinte mindenkit elvitt egy olyan irányba, hogy totális vakság övezte ezt a dolgot, trader szinten.
Így ebből nem lesz win-win, csak win. Én konkrétan nyertem belőle, ingyen, csupán azért mert Halász mögé bírtam látni, mindamellett hogy a "forex nem tanulható" hülyeségével, a stílusával, az egész gerillamarketingjével messze nem értettem egyet.
Nálam így működnek a dolgok.

Na, de be is fejeztem a fölösleges szó szaporítást, inkább tradelek.
Remélem Te is.
Régi 2018-02-28, 15:29   #22 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
kezeljük a dolgokat a maga helyén, annak van értelme.
Nincs értelme elbeszélnünk egymás mellett.

Az ár marad.
Ezzel sikerült pozicionálnunk eddig a pénzÜGYES szolgáltatást (a prémium és privát bankihoz hasonló) és az árat (a bankihoz hasonló, de megfizethetőbb, mint a legtöbb képzés).
Régi 2018-02-28, 17:55   #23 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 37
Hírnév szint: 4
Zsoltár 91.1 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Ez az új unortodox modell?
(nehogy komolyan vedd, de nem bírtam ellenállni.. csak pár napot
Zsoltár 91.1 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-28, 18:13   #24 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
Zsoltár 91.1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez az új unortodox modell?
Hát annyira unortodox, mint amennyire a te Zsoltárod ortodox… ( bocs, ennek meg én nem tudtam ellenállni)

Nem hiszem, hogy diplomát szereznék az épülő unortodox egyetemen, ha erre gondoltál. Jó nekem a régi is.
Régi 2018-02-28, 19:06   #25 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 37
Zsoltár 91.1 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Hát annyira unortodox, mint amennyire a te Zsoltárod ortodox… ( bocs, ennek meg én nem tudtam ellenállni)

Nem hiszem, hogy diplomát szereznék az épülő unortodox egyetemen, ha erre gondoltál. Jó nekem a régi is.
Az én Zsoltárom valóban nem maradi, hacsak az árat nem nézem - ingyenes
De nem, nem gondoltam az új egyetemre csak úgy írogattam
Zsoltár 91.1 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-28, 20:26   #26 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:

En meg mindig azon vagyok leragadva, hogy mi ertelme van lehagyni a nick-embol az EQ-t?! ... nagy feladvanyt adtal, lesz amin gondolkozzak, talan ez a legnagyobb talany amivel talalkoztam itt a forumon eddig...

Nezd, en nem vagyok annyira uriember mint Tback, hogy joindulatuan magyarazzam neked hogy mit csinalhatsz maskepp, hogy javitsd a szemelyisegbeli hianyossagaid... hiszen tudom, hogy ez, a didaktikai erteken tul, sok vizet nem mozgat, nalad ugysem fog hasznalni, hiszen a gogosseg es az alazat hianya a megertes es elfogadas utjaba all... es messzemenoleg nem vagyok annyira diplomatikus sem mint AlpinForex, peldaul. Sokkal inkabb a paraszt kategoriaba sorolnam magam, egyes szempontokbol, de foleg akkor amikor hamis emberekkel van dolgom. Es itt most kiforgatom egy Alpin altal valamikor jol megfogalmazott mondast: siraly popec sztaniolba csomagolt nagy darab sz@r. Elnezesedet kerem minden olyasmiert amivel megbantottam az erzeseid! Es foleg akkor, ha valami csoda folytan felreismertelek volna! Ebben az esetben ez egy collateral damage volt...

A velemenyem, az alapjan amit par posztodbol, osszevetve, le tudok kovetkeztetni, hogy a gondolkodasmododban es egyben a fejedben is, mint mar sokszor mondtam neked, meg mindig nagy a köd. A baj a dolgok rendszerben valo latasaval van, jobbanmondva ennek hianyabol fakad... az ok/okozati viszony teljes mellozesevel. Es ez igy volt 6 honapja is, igy van most is... az ember egy bizonyos kor utan nehezen valtozik... Ha ezt rendbe tudnad tenni, de ketlem, hiszen ezt az epizodust lejatszodtuk mar pont igy egy fel eve is, akkor eselyed lenne arra, hogy utolerjen a siker teged is vegre... Addig is el lehet lenni azzal az 5k Ft cashflow-val per hour...

Eleg csak 2 poszt reszedrol, osszehasonlitva, hogy le lehessen vonni a kovetkeztetest: ROSSZ LO VAGY AKIRE FOGADNI LEHETNE SZAKMAI SZEMPONTBOL... Megegyszer elnezesedet kerem, de agrarmegjelenesem miatt olykor szokimondo vagyok.
Régi 2018-03-01, 08:52   #27 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Számomra az a tanulsága A Titok, vagy A Hős-féle könyveknek, hogy az ember arra koncentráljon, abba tegyen energiát, amit szeret.

Sok minden mellett én szeretek pl. befektetésekkel, tanácsadással foglalkozni.

De mégis kinek szólhat egy ilyen pénzÜGYES projekt? Mindenkinek? Á, dehogy. 50-nél több ember portfoliójának követését nem is szívesen vállalnám.

Bankosként kb. 150 ügyfelem volt néhány milliárdos össz vagyon tömeggel, akiknek a személyes befektetési tanácsadója voltam.

Ezek közül is azokkal tudtam a legjobban együttműködni, akik
- elköteleződtek a pénzintézet és termékei iránt
- bíztak a tanácsadó szakértelmében
- volt pénzük (leginkább 5-50 milliós ügyfelekkel tárgyaltam. Itt meg ugye csak 150 ezres számláról, na jó, tőkeáttétellel akár 1,5 millióról beszélünk)
- érdekelte őket a befektetés
- de tudták, hogy nem értenek hozzá kellőképp
- ismerték a saját kockázatvállalási hajlandóságukat
- ehhez képest reális hozamelvárásaik voltak
- nyitottak voltak a lehetőségekről beszélni
- nem volt szükségük a pénzre rövid időn belül
- min. 1-3, de inkább 5+ éves időtávra is hajlandóak voltak befektetni
- részben vagy egészben elfogadták a tanácsokat
- szántak időt a rendszeres konzultációra
- szívesen kifizették a minőségibb szolgáltatás díját

Aki nem tartozott a prémium/privát ügyfélkörbe, természetesen azokat is kiszolgálta a bank, de csak standard szolgáltatást és a fentebb említett értékajánlatot kaptak.

Szóval, ha valaki úgy érzi, hogy igaz rá néhány paraméter, nyugodtan látogassa ezt a topicot, a Facebook csoportot, vagy akár a weboldalamat. Mindhárom szinten várom és a lehetőségek szerint a legjobb tudásommal próbálom segíteni.
Én örültem volna, ha 2007-ben, amikor elkezdtem online forex tradinggel foglalkozni, lett volna egy pénzÜGYES.

További szép napot mindenkinek!
Régi 2018-03-01, 09:07   #28 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Számomra az a tanulsága A Titok, vagy A Hős-féle könyveknek, hogy az ember arra koncentráljon, abba tegyen energiát, amit szeret.

Sok minden mellett én szeretek pl. befektetésekkel, tanácsadással foglalkozni.

De mégis kinek szólhat egy ilyen pénzÜGYES projekt? Mindenkinek? Á, dehogy. 50-nél több ember portfoliójának követését nem is szívesen vállalnám.

Bankosként kb. 150 ügyfelem volt néhány milliárdos össz vagyon tömeggel, akiknek a személyes befektetési tanácsadója voltam.

Ezek közül is azokkal tudtam a legjobban együttműködni, akik
- elköteleződtek a pénzintézet és termékei iránt
- bíztak a tanácsadó szakértelmében
- volt pénzük (leginkább 5-50 milliós ügyfelekkel tárgyaltam. Itt meg ugye csak 150 ezres számláról, na jó, tőkeáttétellel akár 1,5 millióról beszélünk)
- érdekelte őket a befektetés
- de tudták, hogy nem értenek hozzá kellőképp
- ismerték a saját kockázatvállalási hajlandóságukat
- ehhez képest reális hozamelvárásaik voltak
- nyitottak voltak a lehetőségekről beszélni
- nem volt szükségük a pénzre rövid időn belül
- min. 1-3, de inkább 5+ éves időtávra is hajlandóak voltak befektetni
- részben vagy egészben elfogadták a tanácsokat
- szántak időt a rendszeres konzultációra
- szívesen kifizették a minőségibb szolgáltatás díját

Aki nem tartozott a prémium/privát ügyfélkörbe, természetesen azokat is kiszolgálta a bank, de csak standard szolgáltatást és a fentebb említett értékajánlatot kaptak.

Szóval, ha valaki úgy érzi, hogy igaz rá néhány paraméter, nyugodtan látogassa ezt a topicot, a Facebook csoportot, vagy akár a weboldalamat. Mindhárom szinten várom és a lehetőségek szerint a legjobb tudásommal próbálom segíteni.
Én örültem volna, ha 2007-ben, amikor elkezdtem online forex tradinggel foglalkozni, lett volna egy pénzÜGYES.

További szép napot mindenkinek!
Latod, nem is olyan nehez... maris kaptal tolem egy zold pontot. Hiszen nyilvanvalo provokaciora nyugodtan valaszolni azt jelenti, hogy van meg remeny a nap alatt... ez a pszihologia resz egesz jo teszt egy nyilvanos forumon...

Amugy egyetertek: az ember akkor boldog, ha azt csinalja amit szeret es forditva. Ha te tanacsadni szeretsz, csinald. Hogy mekkora ertelme van, vagy milyen szinten tudod ezt muvelni, az a sajat boldogsagod szempontjabol irrelevans. Csak arra ugyelj, hogy mas boldogsagat el ne rontsd... mondjuk hibas helyzetfelismeresbol forraslo hibas tanacsok adasa vegett... Es akkor nincs para.

Neked is szep napot!
Régi 2018-03-01, 09:48   #29 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 473
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szia Mihály!

Csatlakozva gtome felvetéséhez megelőzendő a nagyobb bajt barátilag arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a befektetési tanácsadás engedélyköteles tevékenység, melyet csak befektetési társaságnak minősülő gazdasági szervezetek végezhetnek, melyeknek szigorú szakmai és vagyoni feltételeknek kell megfelelniük. Az alábbi dokumentumban részletesen leírják a tudnivalókat, itt csak a kulcsmondatokat emelném ki.

https://www.mnb.hu/letoltes/befektet...e-20171213.pdf

2007. évi CXXXVIII. törvény a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól1

5. § (1) Befektetési szolgáltatási tevékenységnek minősül a rendszeres gazdasági tevékenység keretében, pénzügyi eszközre vonatkozóan végzett
...
e) befektetési tanácsadás,

6. § Pénzügyi eszköz
a) az átruházható értékpapír,
...
d) az értékpapírhoz, devizához, kamatlábhoz vagy hozamhoz kapcsolódó opció, határidős ügylet, csereügylet, határidős kamatláb-megállapodás, valamint bármely más származtatott ügylet, eszköz, pénzügyi index vagy intézkedés, amely fizikai leszállítással teljesíthető vagy pénzben kiegyenlíthető,
...

7. § (1) Befektetési szolgáltatási tevékenységet - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - csak befektetési vállalkozás és hitelintézet végezhet.
(2) Befektetési szolgáltatási tevékenység az e törvényben és külön jogszabályban meghatározott feltételek teljesítése esetén kezdhető meg és folytatható.

Összegzés: Nem szeretném megkérdőjelezni a meghírdetett szolgáltatással összefüggő szakmai kompetenciád, csak arra szeretném felhívni a figyelmed, hogy a súlyos büntetési tételek miatt nagyon rossz risk reward mellett indulsz neki, szerintem ez így nem éri meg. Ne feledd, a neten mindennek nyoma van, és ahogy öt perc alatt én ki tudtam deríteni a nevedet, ez adott esetben a hatóságok is megtehetik. De ne higgy nekem, olvasd el a mellékelt információs anyagot és szükség esetén konzultálj a takszöv vállalati jogászával, vagy hívd fel az MNB információs vonalát.

PS. Esetleg kiskaput jelenthet, ha az XTB függő ügynökeként regisztráltatod magad, de ez csak tipp, nem jártam utána.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-01, 11:39   #30 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csatlakozva gtome felvetéséhez megelőzendő a nagyobb bajt barátilag arra szeretném felhívni a figyelmedet,....
Szia!
Köszönöm a figyelmeztetést.

Persze, érdekes a jogi helyzet. Kicsit hungarikum.

Ha bankban (biztosítónál, egyéb hasonló helyen) dolgozol, akkor akár különösebb előélet nélkül is adhatsz befektetési tanácsot (pl. állampapír, befalap, UL termék vételére), de ha már nem ott dolgozol, akkor a megfelelő képesítési követelmény, korábbi engedélyed ellenére a nagyobb tapasztalatot is titkolni kellene?

Tudom, hogy ezt nem könnyű a helyén kezelni.

Az XTB-s együttműködés nem engedélyköteles. (Ezt újragombolta a legtöbb bróker az elmúlt 1-2 évben. Így több blog oldalán is újra láthatod már egyik-másik bróker linkjét, bannerjét.)
Onnantól az ügyfél az XTB-vel áll hivatalosan kapcsolatban.
És magának kereskedik.
Legfeljebb rendszeresen megkérdezi a véleményemet, konzultál velem, információt kér, mert olvassa a cikkeimet, mielőtt ő döntene és tradelne…
Miért ne? Szívesen válaszolok az ismerőseim kérdéseire… Ráadásul nem is mindenkinek. Csak egy egyre szűkebb körnek.
A Facebook csoport reményeim szerint a netes szakmai anyagok gyűjtőhelye és eszmecserék színhelye lesz.
A weboldalam pedig egyrészt az összegyűlt tudásanyag rendezésére szolgál, másrészt referencia célból készült (mert lehet, hogy még pályázok majd valami jó állásra bankban, vagy biztosítónál...).

Csak annyira befektetési tanácsadás ez így, mintha pl. olyan részvényeket ajánlanék egy százezres tanfolyamon, ahol az „osztalékból szabadon” élhet. Vagy a forexezés alapjaira oktatnám hasonló áron.

Ráadásul jelenleg még csak a piackutatás fázisában vagyok.
Ha komoly lesz, meg fogok felelni minden komoly előírásnak.
Régi 2018-03-08, 06:34   #31 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás 1 milliót érő tanács

Új demó verseny indul az XTB-nél. 1 hónapon át tart, virtuális 1 millióval lehet kereskedni, majd a legeredményesebbek 300, 200, 100 ezres éles számlát kapnak.

Marketing oldalról értem. Sok új érdeklődő, akik megismerik a platformot, elköteleződnek…
Lehet, hogy én is nevezek. Jó buli.

Csak azon gondolkodtam, hogy milyen stratégiával lehetne nyerni 1 hónap alatt?
Pl. a végén szállunk be, megvárjuk míg a többiek kiesnek, aztán... sokat kereskedni, kis stoppal, nagy (exponenciálisan növekvő) pozíció mérettel, kockázattal… Vagy valamibe all-in, aztán hátha jön egy jó irányú gigamozgás abban a hónapban… Vagy extrém alámartingélezünk… vagy néhány pipenként pozíciót építünk… vagy..... egyéb ötlet?

Csak az a baj, hogy a versenyzés nem jó beidegződést eredményez. Ez kőkemény spekuláció, amibe a többség a végén belebukik.

Köze nincs a befektetéshez, a „tőzsdézéshez”.

De ha ezt nekem így elmondta volna valaki 2007-ben, akkor nem fizettem volna kb. 1 millió forint tanulópénzt a piacnak az első néhány év alatt.
Régi 2018-03-08, 10:15   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Új demó verseny indul az XTB-nél. 1 hónapon át tart, virtuális 1 millióval lehet kereskedni, majd a legeredményesebbek 300, 200, 100 ezres éles számlát kapnak.

Marketing oldalról értem. Sok új érdeklődő, akik megismerik a platformot, elköteleződnek…

Pl. a végén szállunk be, megvárjuk míg a többiek kiesnek, aztán... sokat kereskedni, kis stoppal, nagy (exponenciálisan növekvő) pozíció mérettel, kockázattal… Vagy valamibe all-in, aztán hátha jön egy jó irányú gigamozgás abban a hónapban… Vagy extrém alámartingélezünk… vagy néhány pipenként pozíciót építünk… vagy..... egyéb ötlet?

Csak az a baj, hogy a versenyzés nem jó beidegződést eredményez. Ez kőkemény spekuláció, amibe a többség a végén belebukik.

De ha ezt nekem így elmondta volna valaki 2007-ben, akkor nem fizettem volna kb. 1 millió forint tanulópénzt a piacnak az első néhány év alatt.

Nekem pl. az az "ötletem", hogy mielőtt elindulsz versenyezni, nézd meg hogy milyen autót tudnak alád rakni.
Látom hogy felsoroltad az általad ismert néhány területét a tradeknek, de elsősorban azt kellene megnézned, hogy erre a játékra milyen eszközt adnak a kezedbe tehát a demó számla, amit kapsz, az milyen kondíciókkal rendelkezik?

Sokszor írtam már hogy "stratégiához a számlát".
De mivel itt most nem te választasz, így a számla lesz adott, neked kell kiválasztanod hozzá a legjobb stratégiát.
Szóval először a tervezés és utána a játék a pénzzel.
De hát ezt gondolom neked nem is kell mondanom.

u.i. Ez valóban nem befektetés, sem nem tőzsde, erről sehol nem is volt szó, tehát az almát a körtéhez nem is érdemes hasonlítani.
A hozzászólásod címe az volt hogy "1 milliót érő tanács".
Ezt nem teljesen értem. Konkrétan mi a tanácsod, ami 1 milliót ér?

Xtb egyébként jó cég lehet.
Oldal alján mi ez a felirat?
Ez ma még piacképes?

penzugyes-xtb.jpg
Régi 2018-03-08, 11:07   #33 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
a demó számla, amit kapsz, az milyen kondíciókkal rendelkezik?

Ezt nem teljesen értem. Konkrétan mi a tanácsod, ami 1 milliót ér?

Xtb egyébként jó cég lehet.
Oldal alján mi ez a felirat?
Köszönöm.

A számla kondíciói nyilvánosak:
http://go.xtbaffiliates.com/visit/?bta=36289&nci=6056

Szóval te konkrétan milyen stratégiát választanál a számlához?
Esetleg fogsz versenyezni is?

Sok fórumozó is keveri egyébként a tőzsdézést a spekulációval...

Ami az egymilliós tanácsot illeti: azt hittem, egyértelmű volt. Kb. 1 milliót megspóroltam volna, ha 2007-ben van valaki, aki azt mondja, hogy válassz inkább ETF-eket, részvényeket és felejtsd el a divatos forexezést abban a formában, ahogy azt sok bróker ajánlotta, százezrekért oktatták és/vagy a sok ingyenes netes anyagból következett.
(Abban az időben minilotos számlával kezdtem, rengeteg stratégiát teszteltem élesben is, több ezer kereskedésem volt és hát ugye 1 pip min. 1 usd tanulópénz…. )

„Veszteségei meghaladhatják a befektetett tőke összegét”

Teljesen természetes szerintem, hogy ha valaki kockáztat, az bukhat is. Tőkeáttétel esetén akár nagyobbat, mint a tőkéje. Ez tervezés és az egyéni felelősség kérdése.
Nekem régen nem gond, nem kereskedek túlzott tőkeáttétellel és kockázattal.
Mégis van negatív egyenleg elleni védelem az XTB-nél is: http://go.xtbaffiliates.com/visit/?bta=36289&nci=6312
Régi 2018-03-08, 11:39   #34 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm.

A számla kondíciói nyilvánosak:
http://go.xtbaffiliates.com/visit/?bta=36289&nci=6056
Ezek a kondíciók az éles számlákra vonatkoznak.
Ha jól értettem ez egy demó számlás verseny.
Tehát a demó számla konkrét paraméterei kellenek ahhoz, hogy ki tudd választani a leginkább megfelelő stratégiát, amivel a maximumon tudod nyomni a gázt.
Tehát mik a demó számla pontos paraméterei?

Idézet:
Szóval te konkrétan milyen stratégiát választanál a számlához?
Esetleg fogsz versenyezni is?
Azt a kondíciók függvényében lesz érdemes megbeszélni.
Addig azt sem tudjuk hogy trabantot tolnak alánk, vagy egy audit...

Idézet:
Sok fórumozó is keveri egyébként a tőzsdézést a spekulációval...
Én nem ezek közül való vagyok.
Én tudom hogy a tőzsdézés az színtiszta spekuláció.

Idézet:
Ami az egymilliós tanácsot illeti: azt hittem, egyértelmű volt. Kb. 1 milliót megspóroltam volna, ha 2007-ben van valaki, aki azt mondja, hogy válassz inkább ETF-eket, részvényeket és felejtsd el a divatos forexezést abban a formában, ahogy azt sok bróker ajánlotta, százezrekért oktatták és/vagy a sok ingyenes netes anyagból következett.
(Abban az időben minilotos számlával kezdtem, rengeteg stratégiát teszteltem élesben is, több ezer kereskedésem volt és hát ugye 1 pip min. 1 usd tanulópénz…. )
Ez lenne hát a kulcs?
1. verzió
Tehát ha nyitok egy etf kereskedési számlát, ahol van X mennyiségű pénz és kockáztatok belőle 10%-ot majd elvesztem. Legyen ez mondjuk 1,000 usd veszteség.
2, verzió
Nyitok egy részvény számlát, teszek rá X mennyiségű pénzt, kockáztatom a 10%-ot, majd elvesztem. Ez is legyen -1,000 usd veszteség.
3, verzió
Nyitok egy forexes számlát, kiteszek rá X pénzt, kockáztatom a 10%-át, elvesztem. -1,000 usd veszteség.

Tessék mondani, mi a különbség???
Ha valaki azt mondja hogy az 1 és a 2 verzió, az az 1 milliós tipp, és nehogy a 3. verziót válasszam?
Ez a lényeg? ETF-el, vagy részvénnyel nem tudom elveszteni az összes pénzemet, ha nem értek hozzá?
Nem mindegy hogy milyen termékben bukom el az 1,000-est, ha ennyi elviselhető kockázatot választottam?
Szóval még mindig áll a kérdésem, hogy mi az 1 milliós tanács, amit ha Neked elmondtak volna 2007-ben , akkor nem buktál volna 1 milliót?

Idézet:

„Veszteségei meghaladhatják a befektetett tőke összegét”

Teljesen természetes szerintem, hogy ha valaki kockáztat, az bukhat is. Tőkeáttétel esetén akár nagyobbat, mint a tőkéje. Ez tervezés és az egyéni felelősség kérdése.
Nekem régen nem gond, nem kereskedek túlzott tőkeáttétellel és kockázattal.
Mégis van negatív egyenleg elleni védelem az XTB-nél is: http://go.xtbaffiliates.com/visit/?bta=36289&nci=6312
Igen, természetes hogy a kockázat velejárója a veszteség bekönyvelése. Ez nem egyenlő a bukással.
(Ha a veszteséget bukásként könyveljük el fejben, az már régen rossz...)

"Tőkeáttétel esetén nagyobbat mint a tőkéje"???? Ez meg hogy jön össze???
Nincs stopout szint a brókernél?
Többet veszíthetek mint a számlámon lévő tőkém?
Akkor most van negatív tőkevédelem, vagy nincs?
Hogyan érvényesül ez, ha közben oda van írva a lap aljára a fenti kimásolt mondatom, hogy többet veszíthetek az elhelyezett tőkémnél?
Érted a kérdésemet?
Régi 2018-03-08, 12:11   #35 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ez lenne hát a kulcs?
1. verzió
Tehát ha nyitok egy etf kereskedési számlát, ahol van X mennyiségű pénz és kockáztatok belőle 10%-ot majd elvesztem. Legyen ez mondjuk 1,000 usd veszteség.
2, verzió
Nyitok egy részvény számlát, teszek rá X mennyiségű pénzt, kockáztatom a 10%-ot, majd elvesztem. Ez is legyen -1,000 usd veszteség.
3, verzió
Nyitok egy forexes számlát, kiteszek rá X pénzt, kockáztatom a 10%-át, elvesztem. -1,000 usd veszteség.
Tessék mondani, mi a különbség???

Érted a kérdésemet?
Értem én.
Megy az akadékoskodás. Konkrétum meg semmi…
Vezessük be azt a játékszabályt ebben a topicban, hogy aki nem tud/akar konstuktívan, pozitívan konkrétumot írni valamilyen témához, az máshol élje ki a grafomán hajlamait.

A kiemelt felvetésre válaszolok.
Ha tudod mi a tőkepiaci egyenes, akkor tisztában vagy azzal, hogy mondjuk egy kötvény, vagy ingatlan ETF, vagy egy értékalapon kiválasztott részvény nem ugyanaz a kockázat, mint forexezni.
Ha az előbbieket a kockázati szintednek megfelelő minőségi portfólióba építed és van elég időd buy&hold, akkor ott minimális a veszteség valószínűsége.
Míg forexben nem egészen, főleg technikai alapon, szigorú stop mellett.
Elfogadom, ha nem érted, mert ez két teljesen különböző gondolkodásmódot igényel.
Régi 2018-03-08, 12:35   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Értem én.
Megy az akadékoskodás. Konkrétum meg semmi…
Vezessük be azt a játékszabályt ebben a topicban, hogy aki nem tud/akar konstuktívan, pozitívan konkrétumot írni valamilyen témához, az máshol élje ki a grafomán hajlamait.

A kiemelt felvetésre válaszolok.
Ha tudod mi a tőkepiaci egyenes, akkor tisztában vagy azzal, hogy mondjuk egy kötvény, vagy ingatlan ETF, vagy egy értékalapon kiválasztott részvény nem ugyanaz a kockázat, mint forexezni.
Ha az előbbieket a kockázati szintednek megfelelő minőségi portfólióba építed és van elég időd buy&hold, akkor ott minimális a veszteség valószínűsége.
Míg forexben nem egészen, főleg technikai alapon, szigorú stop mellett.
Elfogadom, ha nem érted, mert ez két teljesen különböző gondolkodásmódot igényel.
Én csak kérdezek, mert összefüggéstelen dolgokat írtál az adott postodban.
Nincs akadékoskodás. Tényekről kérdezek, ha úgy tetszik "konkrétumokról", tényszerűen.
Ezeket a kérdéseket teszi fel a legtöbb ember, akiknek az esetleges válaszaid árulják el a hozzáértésedet.

Tudom mik az általad említett termékek.
Többet kereskedtem már ezekkel mint sejtenéd.
De az a megközelítés, ami azt sejteti, hogy megfelelő "minőségi" kiválasztással és az idő kitolásával a kockázat csökkenthető, vagy a nyerési esély növelhető, az egy szimpla ámítás.
Én így gondolom, a saját gondolkodásmódommal.
A tömeg "bukásának", tőkéjének nagyarányú elvesztéséhez az ég világon semmi köze annak hogy milyen termékkel kerekedik.
És pláne semmi köze a tőkeáttételhez.
Minden termékkel önállóan kell megtanulni bánni.
Aki nem így teszi, az megy a süllyesztőbe bármelyikkel is.

Engem az zavart csupán a hozzászólásodban, hogy Te, mint hozzáértő nem ezt írtad.
Részemről zárhatjuk a témát, természetesen.
Régi 2018-03-08, 13:02   #37 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
De az a megközelítés, ami azt sejteti, hogy megfelelő "minőségi" kiválasztással és az idő kitolásával a kockázat csökkenthető, vagy a nyerési esély növelhető, az egy szimpla ámítás.
Szerintem ez nem igaz.
Más a tapasztalatom.
Graham, Fisher, Buffet, stb példája is mást mutat.
Más elven kezelik a befektetési bankárok, brókerek is a prémium/privát banki ügyfelek pénzét.

Valószínűleg rád több pontban nem igaz a 27. hozzászólásban megfogalmazott szempontrendszer, így tényleg felesleges vitázni.
pénzÜGYES
Régi 2018-03-08, 13:06   #38 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.894
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Misikém kösd fel a gatyád a versenyre, ha elakarod érni a 3000% -os teljesítményt ... de én most 3111-et akarok
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-08, 13:10   #39 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

OK, értem Misi, hogy mit szeretnél, azt viszont nem, hogy miért egy ilyen fórumon hirdeted magad? Ha valóban privát banki oldalon dolgoztál, és jól, akkor a kapcsolataid, lehetőségeid, ismeretséged messze túlmutat egy ilyen fórumos közösség keretén.

A versenyekről meg annyit, hogy az ilyen kamu demó versenyek tisztasága több, mint erősen kétséges sajnos. Nem egyszer tapasztaltam...
Régi 2018-03-08, 13:23   #40 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Misikém kösd fel a gatyád a versenyre, ha elakarod érni a 3000% -os teljesítményt ... de én most 3111-et akarok
Egyelőre még a visszaigazoló linkem sem jött meg…

3000%? Ha jól számoltam, matematikailag nem is lehetetlen… Kivéve, ha az első néhány trade nem jön be és elveszted a számlád nagy részét, mert akkor felesleges folytatni…

Nem bántam volna, ha ennél konkrétabban is írsz a választott versenystratégiáról, de gondolom, ez túl nagy kérés...
Régi 2018-03-08, 13:33   #41 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
OK, értem Misi, hogy mit szeretnél..
Ezek szerint akkor mégse érted. Ez hiánycikk. Ezen a fórumon is.
De igaz, vannak más lehetőségek is.
Régi 2018-03-08, 13:39   #42 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezek szerint akkor mégse érted. Ez hiánycikk. Ezen a fórumon is.
De igaz, vannak más lehetőségek is.
Nem értem, segíts. Mindegyik piachoz ajánlasz konkrét stratégiát is? Mert másban nem látom az egyediséget.
Régi 2018-03-08, 13:40   #43 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

3000%? Ha jól számoltam, matematikailag nem is lehetetlen… Kivéve, ha az első néhány trade nem jön be és elveszted a számlád nagy részét, mert akkor felesleges folytatni…

Nem bántam volna, ha ennél konkrétabban is írsz a választott versenystratégiáról, de gondolom, ez túl nagy kérés...
Nem túl nagy kérés, pontosabban ez a 1 000 000 Dolláros kérés
A fő stratégia: Mindig Irányba Köss! ja és: Ne hagyd magára a számlád, mert a nagy nyerőből nagy vesztő is lehet!
A versenynél is a SAKK teóriát kell használni, felesleges előre 1000 variánson törni a fejed, lépni kell az adott szituációban.
Szegény Esztert is kiutálták innen, mert drukkolni mert
Xtb
Régi 2018-03-08, 14:46   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mikor regiztél?
Biztos késik a busz ... amúgy 2 perc és a postafiókodban van a link és a jelszó... vagy ez csak az éles számlám miatt lenne
Régi 2018-03-08, 14:57   #45 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A fő stratégia: Mindig Irányba Köss!

Szegény Esztert is kiutálták innen, mert drukkolni mert
Xtb
Talányos... Melyik Irányba? Mekkora pozi, mekkora kockázat? Fix PT, vagy TSL?

Úgy látom én abból a konstruktív párbeszédből kimaradtam, még akkori lánykori nicknevemen is…
Te voltál a 3017%-os versenyző? Ha igen, gratulálok. Kívánom, hogy sikerüljön most is megismételni.
Tudod mit? Megpróbálom úgy paraméterezni a stratégiámat, hogy tartsam a lépést. Legfeljebb már az első nap elvérzek…
"Jobb megpróbálni, és kudarcot vallani, mint soha meg sem próbálni. "
Régi 2018-03-09, 08:43   #46 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem értem, segíts. Mindegyik piachoz ajánlasz konkrét stratégiát is? Mert másban nem látom az egyediséget.
Sokat gondolkodtam a válaszon.
Nem érzem őszintének és konstruktívnak a kérést.

De igen, több piacra vannak stratégiák, módszerek, amiket tizenéve használok.

Nem látod az egyediséget? Nem baj. Akkor ez nem neked szól. (lásd pénzÜGYES )
Pedig mindenki egyedi. One and only.
Mindenki egyedileg gyűjti és rendszerezi a tudást, tapasztalatot a Kollektív Tudásból az élete során.
Régi 2018-03-09, 09:30   #47 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem érzem őszintének és konstruktívnak a kérést.
Kár, mert őszintének és konstruktívnak irányult. Nem kell mindig a rosszat feltételezni.

Akkor, ha jól értem, egy olyan portfóliót ajánlasz, amiben van forex, részvény, kötvény, ETF, és mindegyikhez ezeken belül egyedi befektetési stratégiát ajánlasz? Nyilván személyre szabottan.
Régi 2018-03-09, 10:25   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kár, mert őszintének és konstruktívnak irányult. Nem kell mindig a rosszat feltételezni.

Akkor, ha jól értem, egy olyan portfóliót ajánlasz, amiben van forex, részvény, kötvény, ETF, és mindegyikhez ezeken belül egyedi befektetési stratégiát ajánlasz? Nyilván személyre szabottan.
Ebben a topicban nem tudsz úgy kérdezni, hogy érdemi választ kapj.
Sokszor hallom másoktól hogy "nincs rossz kérdés". Ez itt látod nem igaz.
Tegnapi kérdéseim zöme szakmai dolgokra irányult, de valószínűleg azokat sem jól tettem fel, mert a válaszok újfent elmaradtak...
Régi 2018-03-09, 11:40   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ebben a topicban nem tudsz úgy kérdezni, hogy érdemi választ kapj.
Sokszor hallom másoktól hogy "nincs rossz kérdés". Ez itt látod nem igaz.
Tegnapi kérdéseim zöme szakmai dolgokra irányult, de valószínűleg azokat sem jól tettem fel, mert a válaszok újfent elmaradtak...
Vagy visszakérdez.

De mint az életben is így szokott lenni. Új nicknév. Én megadom az esélyt, normális hangnemben, hátha most.

Misi, kérdésem szakmai jelleggel irányult, ha mást nem, mások, akik ezt a párbeszédet olvassák, miattuk válaszolj, hiszen ezért nyitottad e topicot.

Ha másik nicken kérdezem, fogsz válaszolni? Ugye ne játszunk ilyen gyerekeset.

Tehát, a kérdésem arra irányul, hogy milyen piacokat ajánlasz jellemzően, és hogy mindegyikre egyedi befektetési stratégiát alkalmazol-e az egyéni variációkon túlmenően?
Régi 2018-03-09, 12:06   #50 (permalink)
Szenior tag

pénzÜGYES logója

Alapbeállítás

Idézet:
Tehát, a kérdésem arra irányul, hogy milyen piacokat ajánlasz jellemzően, és hogy mindegyikre egyedi befektetési stratégiát alkalmazol-e az egyéni variációkon túlmenően?
Kereskedek. Közben edzek. Ezért nem válaszoltam.

Leírtam a folyamatot az ingyenes Facebook csoportomban:
1. XTB számlanyitás a pénzÜGYES weboldalon keresztül (ajánlott indulási összeg csak kb. 150.000 Ft.)
2. Kockázati kérdőív kitöltése
3. konzultáció
4. portfólió építés ETF-ekből, részvény és egyéb CFD-kből
5. rendszeres kontroll
6. türelem
7. profit

Közben olyan stratégiákra, módszerekre építek, amik nekem beváltak saját pénzem, ill. bankárként mások pénzének kezelése közben.

« spiderbait | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 22:10 , a GMT +1 időzóna szerint.