Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Bemutatkozás

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-09-02, 19:47   #1 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Hely: UK
Összes hozzászólás: 133
Hírnév szint: 7
nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.
Alapbeállítás The Neverending Story

Sziasztok!
Egy véget nem érő történet címet adtam a topiknak. Két hónappal ezelőtt olvastam először a forexről. Havi szinten pár tízezret szerettem volna megtakarítani, a lehetőségek azonban ismeretlenek voltak számomra. Egy magát függetlennek nevezett pénzügyi tanácsadó céggel vettem fel a kapcsolatot. Elemzés-kiértékelés (amit 3-man végeznek, több szem többet lát alapon .. na ja) -tanácsadás, a szokásos lefolyás. Elfogott a direkt marketinges érzés, nyert a unit-linked megtakarítási forma egyetlen intézet kínálatában. Mivel nem szerettem volna, hogy a tanácsadáson a zsiráfot ne tudjam megkülönböztetni a burgonyától (az idézett vicc: mi a különbség a zsiráf és a krumpli között; nem tudod??; akkor ne menj a piacra mert jól átbasznak) a tanácsadást megelőzően és utána is elkezdtem a neten a témában keresgélni (ne köss belém, azért mert az elején azt írtam, hogy nem voltam tisztában a lehetőségekkel; azóta eltelt egy felvonás és különben is, ha belém kötsz, rád esek és leterítelek ). Így jutottam el erre az oldalra, ez jelentette a kezdetét ennek a remélhetőleg soha véget nem érő kapcsolatnak, amely a forex és köztem alakult ki.
Hogy mi vezérelt a topik nyitásra?
Hozzá szeretnék járulni -a magam lehetőségéhez mérten, a kezdő tréderek ismereteinek bővítéséhez azáltal, hogy képviselem, prezentálom, hogy egy kezdő hogyan jut el A-ból B-be vagy éppen D-be.
Gondolataim (előreívelő vagy banális) megosztásával alapanyagot kívánok biztosítani a fórum fenntartásához (már akinek lesz energiája az esetlegesen többször felmerült kérdések és meglátások -és most nem arra gondolok, hogy mi a pip, olvasásához, kommentálásához).
Kösz, hogy benéztél
nemecsek nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-03, 13:32   #2 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.
Alapbeállítás

Az első másfél hónap demózás összegzése következik.
A leírtakra magánvéleményként tekints, az olvasottakat kételkedéssel fogadd, most is és legközelebb is.
"Ahogy én látom":
1. A demózás kezdetén az ember döntéshozatalai nincsenek összhangban a fórumon/egyéb forrásból származó instrukciókkal -a határokat mindenki szereti feszegetni, nagy pozícióméret, sok kötés, stop szint elhagyása, stb. = nagy profit reményében a gyakorlatban igazolod, hogy a szabályok folyamatos figyelmen kívül hagyása milyen .. próbáld ki és meglátod.
2. Stratégia szerint nem fogsz tudni kereskedni, és ez így is van rendjén. A kezdeti demózás az alternatívák keresésről kell, hogy szóljon.
3. Ahogy bővíted gyakorlati és irodalmi ismereteidet, rájössz, hogy a forex akár egy horgászat, egyszerűnek tűnik, mégis vannak horgászok, akik következetesen eredményesek, a siker a részletekben és egyéni tapasztalatok szerzésén múlik, a szóbeli (írásbeli) átadás önmagában még nem elég, de
4. egyet kell, hogy értsek azokkal a fórumtársakkal is, akik úgy gondolják, hogy az elméleti tudás folyamatos bővítése és a más tapasztalatain alapuló tanulás hozzájárul(hat -feltételesben írom, nekem még nincs mit felmutatnom, de szeretném, ha így történne), a tanulási idő (ami élethosszig tartó ..szeretem a közhelyeket halmozni; meg képekben beszélni; volt egy évfolyamtársam, aki minden szólás-közmondást betéve vágott, ezzel nagyon sokakban a tanult ember benyomását keltette -ami így is volt, de az önálló gondolatok elmaradtak) lerövidítéséhez.
5. Ha másfél hónap következetlen demózás nem volt elég, hogy belássam, hogy én is rá vagyok kényszerülve a piac adta lehetőségek elfogadásához, illetve, hogy a stratégiának nem nevezett belépések, kilépések sorozatát felváltsa egy unalmasnak, de profitálónak bizonyuló, szabályrendszer alapú kereskedés (HWT után szabad fogalmazásban), akkor leülök a helyemre egyessel, holnaptól pedig a könyv tanulását az első oldalon kezdem.
Így teszek. Az első oldalt a "Stratégiák" könyv első fejezetében, a "Gyertya alakzatok"-nál kezdem.
Hirdetések
Régi 2011-09-03, 17:55   #3 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

A szabályrendszer felállítása; pin barok megjátszása.

Ezen fórum mellett még a http://www.forexfactory.com James16 fórumát (de nem a privát fórumáról beszélek) olvasom (köszönet érte HWT-nek), nagyon jó oldal!
Részletes ismertetőt olvastam a pin barok tulajdonságairól, megjátszásáról.
Ez alapján:
Türelem. Csak a legígéretesebb pin barok megjátszása.
Price Action.
Konzervatív és agresszív belépési technikák alkalmazása ill. konzervatív és agresszív stop szint elhelyezések a pin bar helyzetének, képének megfelelően. -ehhez kellenek sztem az évek
Gyors, részleges profit realizálás, 1/2, 1/3, 1/4 arányban hagyom tovább futni.
Stop mielőbbi BE helyzetbe mozgatása.
Pozíció építést egyelőre nem kísérlek.
Régi 2011-09-04, 14:15   #4 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

A szabályrendszer felállítása; kilépési stratégia.

Nem akarok más tollával ékeskedni, ezért az idézett forrást/személyt a későbbiekben a mondat elején meghivatkozom.
Jarro, 'kezdő tréderek folyamatosan figyelik, elemzik és a profit maximalizálás szerint alakítják kereskedéseiket.
A profi tréderek folyamatosan figyelik, elemzik és a kockázatok, veszteségek minimalizálása szerint alakítják kereskedéseiket.'

Azt gondolom, hogy, ha konzekvensen akarjuk növelni a számlánk méretét, akkor mielőtt a kereskedést élesben nyomnánk, nem lehet kihagyni a tesztelés időszakát. Ez inkább izgalmas (kíváncsi vagyok, hogy az egyes verziók hogyan működnek), mintsem monoton munka lesz számomra. Időigényes, ez kétségtelen. Enélkül azonban nem lehet objektív alapokon álló szabályrendszert felállítani, sem belépésre, sem kilépésre vonatkozóan.
Ha ezt a lépést kihagyod, a megérzések fogják vezérelni döntéseidet.
(Előző bejegyzésemben a pin barokkal kapcsolatban írtam, a különböző belépési lehetőségeket a kilépéssel egyidejűleg letesztelem.)
Régi 2011-09-04, 15:03   #5 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

USDCHF,D
Nem igazi pin bar. A pin bar a szemén (megelőző bar low értéke) kívül zár.
Pivot line (?) és fib 38,2 egybeesés. Az orr ezen nyúl túl és zár vissza.
buy limit a pin bar fib 50-én
stop loss pin bar low értéke -10pip
részleges pozíciózárás (1/2) a felső pivot line-on, stop BE
R/R=0,79
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-usdchfdaily.png  
Régi 2011-09-06, 20:23   #6 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

Belevágtam a tesztelésbe. Manuálisan, az időben visszafelé menve kerestem a pin barokat. Meghatároztam kezdetnek 15 db-ot. Itt kezdődnek a gondok. A pin bar és a következő gyertya képe nem ad infot arról, hogy merre indul el az árfolyam a pin zárást követően ill., hogy milyen hullámokat formált.
Le kell menni kisebb idősíkra.
A tesztelést stop elhelyezésekre:
1. stop a pin szemén,
2. stop a bar fib 61,8; 50; 38,2 értékén,
3. high/low érték alatt 10pippel,
és jó néhány kilépési stratégiára (részleges profitzárás és stop áthelyezések variációi) akartam elvégezni.
Aztán anélkül ment el a nap, hogy mindezt egyetlen gyertyára is megcsináltam volna.
Kilépési stratégiánál az SL-nek egy referenciapontot meg kell határozni, ahova minden esetben kerül.
A részleges profitzárás aránya (1/2, 3/4, teljes, egyéb) és helye (első PPZ; 0,5R:R, 1R:R, 1,5R:R, 2R:R stb.) ill. a stop mozgatás (B/E; 0,5R:R, stop mozgatás úgy, hogy ha az ár kiüti, akkor a kereskedés nullszaldós legyen, stb.) szerint rengeteg kilépési stratégiát lehet meghatározni.
Hogy konkrét példát is mondjak:
Teljes profitzárás 1R:R-nél. -egy igen egyszerű
¾ pozíciózárás az első PPZ-n, stop mozgatás B/E-be, profit realizálás 2R:R-nél. -egy összetettebb
Tudom, hogy vannak teszter lehetőségek, amik gyertyák léptetésére adnak lehetőséget (külön program, vagy talán MT4-ben is van rá mód), majd utánaolvasok; enélkül azonban nem hiszem, hogy a közeljövőben a tesztelést folytatnám ("már majdnem befejeztem, de még nem kezdtem el ..")
Régi 2011-09-06, 20:50   #7 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

USDCAD,D
Pin bar formálódik, napi zárást megvárni.
Fib 50 és 23,6 egybeesés (szürke fibek).
Ha áttöri, short.
Belépés: fib 50 (barna) -bízva, hogy ha ezt az értéket eléri innen már nem szúr fel az SL-ig
SL: a (most már ellenállásként) funkcionáló fib egybeesés felett 10 pip.
TP: napi pivot 0,9900
1,3R:R
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-usdcaddaily.png  
Régi 2011-09-07, 17:44   #8 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 187
Hírnév szint: 8
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Üdv nemecsek!Jó kis gyakorló topic. Usd/cad-hoz :és a szép kerek szám az smafu?/1,0000/
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-07, 18:55   #9 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

Isten hozott a topikban!
Köszi a biztató szavakat és az észrevételt, az 1.0000-et észre sem vettem
Ezt figyelembe véve:
ha átszúrta volna az 1.0000-et, egész biztosan megkapta volna az A-s minősítést (a bar szépséghibája, hogy a nyitó- és záróár nincs elég közel a low értékhez, ez a következő gondolatnál fontos). A szinttől elmaradt 35pippel, így akár a kerek szint felfele is 'húzhatja' az árat -ezt csak filozofálom.
Régi 2011-09-07, 19:08   #10 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

A pin bart a napzárási, és nem a 7. bejegyzésemben látott forma alapján kritizálom.
Régi 2011-09-07, 20:38   #11 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

AUDUSD,D
DBLHC-re kilátás
Fib 50-en ül, pivot zone-on áthatol.
Célár az első PPZ.
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-audusddaily.png  
Régi 2011-09-08, 01:09   #12 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 22
szen a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv!

Remélem nem probléma, hogy belepiszkítok az oldaladba...
Én is kezdő vagyok, másfél hónapja ismerkedem a Forex-al.
Nyitottam egy DEMO számlát és az volt a tervem, hogy ha 4-5 hónapig sikeresen működtetem, akkor belevágok élesben is.
Nos...a kezdeti sikerek után jött a csalódás, mégsem olyan egyszerű ez, ahogy gondoltam !
Rá kellett ébrednem, hogy taktikára van szükségem ahhoz, hosszabb távon is sikeres legyek. Jöttek az olvasmányok, grafikonok, mindenféle indikátorok. A fejemben egyre nagyobb lett a káosz, már azt sem tudtam, hogy melyik könyvet használjam a kereskedésem alapjának.
Aztán úgy döntöttem, hogy lesöpröm az indikátorok egy részét és nem fogok vonalakat húzogatni a chart-on és mindenféle zászlóalakzatokat felismerni – letisztult gondolatokhoz tiszta chart kell,sikeres kereskedéshez pedig letisztult gondolatok !

Most próbálom összefoglalni, hogyan kereskedem mostanság:

A mai napon például otthon voltam és M1 chart-ot használtam. Behúztam a WMA200-at ez mutatja a trend irányát, természetesen általában trendet követve kereskedem – persze vannak kivételek, hiszen ez relatív, hogy mi a trend mert, ami M1-en bika trend az lehet, hogy M15-ön medve.
A másik, amit használok az az RSI 40-re állítva és behúzva egy vonal 50-hez, amit a csatolt képen látni fogtok majd.
…szóval, a trend emelkedő, amikor 50 felett mozog a vonal, ahogy 50 alá mozog, a kezem a vétel gombra ragad és várom a lehetőséget. M1-en általában 5-20 pip-ért küzdök 0,2-0,5 lot-tal.
Eső trendben értelemszerűen a fordítottja igaz…
Hát röviden ennyit a fibo szintek, pivo szintek, meg mindenféle mértani szerkesztgetések nélküli kereskedésemről.
Csatolok egy képet is, hogy érthetőbb legyen és csatolom az egyenlegemet (demo) is, hogy lássátok, hogy mire jutottam a első 1,5 hónapomban. Természetesen ebből az első 2-3 hetem még csak ismerkedés volt minden taktika nélkül…

Emelkedő kereskedés:

Eddigi eredményem:
szen nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-08, 17:12   #13 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

You are welcome szen!

"letisztult gondolatokhoz tiszta chart kell,sikeres kereskedéshez pedig letisztult gondolatok !"
jól csengő mondat, és részben egyet is értek, én is az egyszerűségre törekszem. De amint meglátok egy szép gyertyát, legyen az pin, BUOVB, BEOVB, DBLHC, DBHLC, lényegében ezeket keresem, máris kezdem
1. az adott idősík pivot vonalait, zónáját,
2. lehetséges támasz és ellenállásvonalakat,
3. Fib szinteket behúzni.
Egybeesés esetén trade.
A LÉNYEG persze csak most jön: belépés, SL elhelyezése; részleges profit realizálás és stop B/E amint lehet -ezekre a részletekre fókuszálok.
Visszatérve a kereskedési rendszeredhez: köszönöm, a postot; egy új megközelítés, amiről még idáig nem hallottam. Érdeklődve várom a hosszabb távú eredményeid!
Régi 2011-09-12, 13:59   #14 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 582
Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Üdv nemecsek,

Jó látni, hogy van aki komolyan foglalkozik a témával és a gondolatait szavakba is kifejezi.Sok sikert és kitartást...

Hali
Sawyer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-12, 16:16   #15 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv nemecsek,

Jó látni, hogy van aki komolyan foglalkozik a témával és a gondolatait szavakba is kifejezi.Sok sikert és kitartást...

Hali
Szia Sawyer!

Köszönöm . A topik vezetést sok szempontból hasznosnak tartom. Ahogy az elején is írtam, legalább van mit olvasnotok, a másik oldal, hogy az írás engem is fejleszt, tisztáz gondolatokat vagy éppen a hiányosságokra hívja fel a figyelmemet. És, ha valaki bekapcsolódik, hozzászól akár egy charthoz, vagy szenhez hasonlóan saját módszerét teszi közzé, az külön öröm számomra.
Ahogy telik az idő egyre türelmesebb és alázatosabb vagyok, a kitartás megvan, a sikert viszont kívánom!
Régi 2011-09-12, 16:47   #16 (permalink)
Szenior tag

Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
nemecsek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Sawyer!

Köszönöm . A topik vezetést sok szempontból hasznosnak tartom. Ahogy az elején is írtam, legalább van mit olvasnotok, a másik oldal, hogy az írás engem is fejleszt, tisztáz gondolatokat vagy éppen a hiányosságokra hívja fel a figyelmemet. És, ha valaki bekapcsolódik, hozzászól akár egy charthoz, vagy szenhez hasonlóan saját módszerét teszi közzé, az külön öröm számomra.
Ahogy telik az idő egyre türelmesebb és alázatosabb vagyok, a kitartás megvan, a sikert viszont kívánom!
Szerintem a siker, a türelem,a kitartás és az alázatosság erősen korrelálnak egymással,tehát ha az utóbbi három tulajdonságot birtoklod, akkor törvényszerűen a sikert is vonzanod kell magadhoz. Legalábbis nagyon remélem, hogy így van.

A HWT-s topicba is rakhatsz fel chartot, ami arról a stratégiáról szól, legyenek egy helyen a témával kapcsolatos hsz.-ek. Időm engedi, mindenféleképp reagálni fogok rá, ha hasznát nem is fogod venni hozzászólásaimnak, de legalább enyhíteni fog a tanulás magányán
Béke
Régi 2011-09-13, 18:08   #17 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Időm engedi, mindenféleképp reagálni fogok rá, ha hasznát nem is fogod venni hozzászólásaimnak, de legalább enyhíteni fog a tanulás magányán
Remélem, hogy csak a szerénység szól belőled és már beindult a szekered.
Régi 2011-09-13, 19:16   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Remélem, hogy csak a szerénység szól belőled és már beindult a szekered.
Remélem Én is

Nem biztos, hogy azt a választ kapnád amit hallani szeretnél (de lehet, hogy igen), de ne aggódj minden nappal jobb kereskedő leszel, mint előző nap voltál, csak légy kitartó és ne add fel. És persze nem hátrány, ha hiszel a stratégiádban az pedig szerintem úgy a legkönnyebb elérni, ha magad alakítod ki. A demo számlád végösszege majd megmondja, hogy jó úton jársz-e.
Régi 2011-09-13, 19:19   #19 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás Trade elemzés

7. hozzászólás/trade utólagos elemezése

USDCAD,D
Pin bar
(a célár 0,9800, korábbi elírás)
A pin bar jelzett, a beállításaim azonban nem működtek.
A célár meghatározásánál egy erős ellenállásszintet figyelmen kívül hagytam, az ár nem is tudott alátörni.
A lehetséges ellenállásszintek olyan sűrűn helyezkedtek el, hogy nem is igazán tudtam, hogy melyiket kellene figyelembe venni, holott mindegyiket lényegében ugyanazok a gyertyák határoztak meg.
Ellenállások:
kék, piros, barna -nézzétek meg a képet és világos lesz miért oda húztam be őket.
Azon tűnődöm, hogy a kékkel jelölt szint egyáltalán értelmezhető-e ellenállásként. Igaz, hogy több gyertya teste is rajta ül (tekintsünk el attól az egytől, ami innen tér vissza), azaz egy VISSZATÉRÉSI SZINTNEK tekinthető, viszont ELLENÁLLÁSKÉNT pont emiatt NEM azonosítanám, a napi gyertyák mindig jóval alászúrtak. -Tapasztalatok, pro és kontra?
Kék szint, mint lehetséges ellenállásszint kilőve.
A 0,9800-as ellenállás (=célár) előtt pedig ott volt a már korábban említett figyelmen kívül hagyott piros, ha a TP-t ide helyezem, nyerek a traden.
Ami még hiba volt:
stop mielőbbi B/E-be mozgatása nem történt meg.
Kitűnő példa arra, hogyan lett egy nyereséges trade veszteséges.

Tapci korábbi hozzászólásában az 1,0000-ás szintet a trade mellett hozta fel, óvatos voltam vele, az ár tegnap el is érte.
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-usdcaddaily_ell.png  
Régi 2011-09-13, 19:32   #20 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás Trade elemzés -folytatás

1,0000-es szint és EMA365 átszúrása után esés.

Az ellenállásszinteket bent hagyom, kíváncsi vagyok, hol fog először megakadni az esés.
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-usdcaddaily2.png  
Régi 2011-09-13, 20:06   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
7. hozzászólás/trade utólagos elemezése

USDCAD,D
Pin bar
(a célár 0,9800, korábbi elírás)
A pin bar jelzett, a beállításaim azonban nem működtek.
A célár meghatározásánál egy erős ellenállásszintet figyelmen kívül hagytam, az ár nem is tudott alátörni.
A lehetséges ellenállásszintek olyan sűrűn helyezkedtek el, hogy nem is igazán tudtam, hogy melyiket kellene figyelembe venni, holott mindegyiket lényegében ugyanazok a gyertyák határoztak meg.
Ellenállások:
kék, piros, barna -nézzétek meg a képet és világos lesz miért oda húztam be őket.
Azon tűnődöm, hogy a kékkel jelölt szint egyáltalán értelmezhető-e ellenállásként. Igaz, hogy több gyertya teste is rajta ül (tekintsünk el attól az egytől, ami innen tér vissza), azaz egy VISSZATÉRÉSI SZINTNEK tekinthető, viszont ELLENÁLLÁSKÉNT pont emiatt NEM azonosítanám, a napi gyertyák mindig jóval alászúrtak. -Tapasztalatok, pro és kontra?
Kék szint, mint lehetséges ellenállásszint kilőve.
A 0,9800-as ellenállás (=célár) előtt pedig ott volt a már korábban említett figyelmen kívül hagyott piros, ha a TP-t ide helyezem, nyerek a traden.
Ami még hiba volt:
stop mielőbbi B/E-be mozgatása nem történt meg.
Kitűnő példa arra, hogyan lett egy nyereséges trade veszteséges.

Tapci korábbi hozzászólásában az 1,0000-ás szintet a trade mellett hozta fel, óvatos voltam vele, az ár tegnap el is érte.
Szvsz akkor lett volna igazán szép szignál a példádban felhozott Pin bar, ha csinál egy magasabb csúcsot az előző gyertyákhoz képest, jó alaposan szétnéz az orra 1.0000 felett és visszahúzódik az előző bika gyertya szeme alá.
Az árulkodóbb lett volna egy shortra. A tegnapi gyertya viszont nekem szimpatikusabb lenne, ha megfelelne valamelyik szignál gyertyáról alkotott kritériumnak.
Magasabban nyitott, mint az előző gyertya, csinált egy új csúcsot nagy kerek szám fölé divergenciával, egy szép BEOB-ot el tudtam volna képzelni azon a helyen.
Előre elég nehéz megmondani, hogy melyik szintre fog reagálni az ár, de alacsonyabb TF-en,mondjuk H1-en szerintem jobban észre venni a támasz-ellenállás szinteket, ami nekem USDCAD-on 0,9868 körül van.
Régi 2011-09-16, 06:30   #22 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 187
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Üdv.Nemecsek kolléga! Azért ez a Usd/cad naposon elég egyértelmű volt,ha megnézed aug.09 és szept.12 gyertyát.Eléggé bull trap kinézete van,kétszer is túlhúzták,de nem tudott emelkedni./365 EMA-ról nem is beszélve/.Én más strat.alapján léptem be,fél pozíciót zártam bollinger középvonalnál másik nullába húzva .
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-18, 15:43   #23 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

Időközben kialakult egy BEOVB (vegyük úgy, hogy az időben itt tartunk).
A setup (hol helyezkedik el) nekem kevésbé tetszik.
Ami mellette szól: maga a gyertya(formáció) szép, megfelel a kritériumoknak; eső trendet erősítheti.
Ami ellene: azon a szinten zárt, ahonnét az előző esés visszafordult, ráadásul ez egybeesik az EMA200 szinttel.
Végülis nem játszottam meg.
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-usdcaddaily3.png  
Régi 2011-09-18, 15:53   #24 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

Idézet:
tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv.Nemecsek kolléga! Azért ez a Usd/cad naposon elég egyértelmű volt,ha megnézed aug.09 és szept.12 gyertyát.Eléggé bull trap kinézete van,kétszer is túlhúzták,de nem tudott emelkedni./365 EMA-ról nem is beszélve/.Én más strat.alapján léptem be,fél pozíciót zártam bollinger középvonalnál másik nullába húzva .
Tapci, a bollingerhez nem tudok érdemben hozzászólni, még nem foglalkoztam vele. Hogy részlegesen zártál és már B/E-ben vagy .. így kell ezt csinálni .
Régi 2011-09-18, 18:41   #25 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás Indikátorok vs. PA

Jarro, 'Indicators show the past. Price Action "Indicates" the future.'
Az indikátorok a múltat mutatják. Price Action a jövőt sejteti.
Régi 2011-10-07, 20:06   #26 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás Eurusd10.07

Napi gyertya: Pin bar (-még nem zárt!)
4H-s: BEOVB (-még nem zárt!)
15MIN: EMA365 lila színnel
piaci áron léptem be, elsietve

Ahogy érdemes lett volna: 15MIN-en EMA365 letörése (lila), SL: ellenállás 1.3421, TP: 1.3312
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-eurusddaily_1007.png   neverending-story-eurusdh4_1007.png   neverending-story-eurusdm15_1007.png  

Régi 2011-10-15, 14:58   #27 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás Kereskedés M15-ön

Sziasztok!
Az utóbbi időben az M15 idősíkot erőltetem; próbálok minél többet kereskedni -a mennyiség persze a minőség rovására megy, a találati arányom csökken, de célom vele egyrészt
1. felmérni, hogy a gyakoribb belépés az elvárt értékre milyen hatással van, illetve
2. a kiszállási stratégia fejlesztése, kialakítása (perpill. intuitív) (stop BE-be húzása, tovább mozgatása, pozi építés)
Pénteken későn ültem géphez, így az árfolyamot utólag értékelem, pozícióba csak az utolsó órán belül tudtam lépni (a pozit természetesen a hét végével zárni kellett volna)
A lehető legsokoldalúbban próbálok belépni (gyertya(formáció)k: PIN, DBLHC, DBHLC, BUOVB, BEOVB és IB alternatívák, erről majd később írok; háromszög, támasz és ellenállások: TL (Trend Line), csatorna, EMA ..
Példák a charton.
Jó hétvégét!
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-usdcad_m15_1014.png  
Régi 2011-10-15, 15:08   #28 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

Hm, a pin bar nem valódi Azért vmt lehetett volna zsákmányolni.
Régi 2011-10-16, 10:27   #29 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

Ha nem záráskor adódott volna -> meglépem. GBPUSD M15
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-gbpusdm15_1014.png  
Régi 2011-10-16, 11:25   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az utóbbi időben az M15 idősíkot erőltetem; próbálok minél többet kereskedni -a mennyiség persze a minőség rovására megy, a találati arányom csökken,
A lehető legsokoldalúbban próbálok belépni (gyertya(formáció)k: PIN, DBLHC, DBHLC, BUOVB, BEOVB és IB alternatívák, erről majd később írok; háromszög, támasz és ellenállások: TL (Trend Line), csatorna, EMA ..
Szia nemecsek!

Néhány hete a ForexEgyetemes topicba rakott fel sindler mester komplett stratégiát (nagy köszönet!!!) képekkel illusztrálva. Ha napon belüli kereskedésbe gondolkozol, szerintem nézd meg azt is mindenféleképpen, talán be tudod illeszteni a stratégiádba.
Jó munkát!
Régi 2011-10-16, 12:57   #31 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Ha nem záráskor adódott volna -> meglépem. GBPUSD M15
Tetszik ahogy gondolkodol, és amit csinálsz. Csak igy tovább.
Régi 2011-10-16, 19:44   #32 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

Köszönöm az ajánlást Sawyer, korábban elkerülte a figyelmemet! Tetszik az alapgondolat, a kivitelezés (visszaváltás támasz és ellenállásnál M1-re, eléréskor a második gyertya a szignál stb.), megnézem a gyakorlatban is.
Régi 2011-10-16, 19:50   #33 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tetszik ahogy gondolkodol, és amit csinálsz. Csak igy tovább.
Örülök, hogy így látod. Főleg, hogy egy tapasztalt rókától kapom.
Régi 2011-10-17, 19:28   #34 (permalink)
Szenior tag

willow logója

willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Örülök, hogy így látod. Főleg, hogy egy tapasztalt rókától kapom.
Na azért ne vigyük túlzásba a dicséretet. Öreg rókának öreg vagyok, de hogy tapasztalt?
Régi 2011-10-17, 19:51   #35 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

Idézet:
Na azért ne vigyük túlzásba a dicséretet. Öreg rókának öreg vagyok, de hogy tapasztalt?
Oké, többet nem dicsérlek
Régi 2011-10-22, 23:19   #36 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

GBPUSD H4
BUOVB
bullish gyertya után korrekció a daily pivot 1.3851 alá ('ahogy én látom' .. a helyzetét) majd kialakult a BUOVB
belépés: piaci áron agresszíven/
konzervatívabb a 17.-ei pin bar high értéke felett
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-eurusdh4_1021.png  
Régi 2011-10-22, 23:27   #37 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

USDCAD M15
Letörés a countertrend és a horizontális ellenállás metszetében.
Pozícióépítés kilátásban.
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-usdcadm15_1021.png  
Régi 2011-10-23, 10:33   #38 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
USDCAD M15
Nagyon érdekes a helyzet. Az árfolyam egy nagyon erős támaszhoz érkezett. 4h-n elérte az éves mozgót. Azonkivül ott az 1.00000, ami elég erős kerek számnak látszik. H1-n eléggé oldalaz az árfolyam, és a csatorna alján van, amiről bármikor visszapattanhat. M15-n kialakult egy nagy divergencia. Mindezek összességében én nem látok okot a további esésre.
Régi 2011-10-23, 10:45   #39 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
USDCAD M15
Metsz itt minden mindent,letörük,feltörünk.A végén meg a dollár megmondja hogy merre menjen a CAD.A dollárnak meg most MERKEL,ÉS SARKOZY az ezredese!
Régi 2011-10-23, 13:31   #40 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nagyon érdekes a helyzet. Az árfolyam egy nagyon erős támaszhoz érkezett. 4h-n elérte az éves mozgót. Azonkivül ott az 1.00000, ami elég erős kerek számnak látszik. H1-n eléggé oldalaz az árfolyam, és a csatorna alján van, amiről bármikor visszapattanhat. M15-n kialakult egy nagy divergencia. Mindezek összességében én nem látok okot a további esésre.
Willow, nagyon jó észrevételek. EMA365 naposon, plusz fib50, ráadásul egybeesés. A pozícióépítést úgy tűnik benéztem.
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-usdcaddaily_1021.png  
Régi 2011-10-23, 16:59   #41 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

Bocs, a 36.hsz. az EURUSD, itt a GBPUSD
Napin szép bullish gyertya a heti pivot (plusz 365EMA, 200, 150, 100 egybeesés) közelébe érve konszolidál (H4, H1: itt kis orrú pin), M15-ön lehetőség.
ALTERMAN: a gazdaságpolitikai híreket figyelmen kívül hagyom, egyelőre az értékelésükhöz szükséges alapokat is meg kellene szereznem.
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-gbpusdm15_1021.png  
Régi 2011-10-26, 20:05   #42 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

http://index.hu/gazdasag/2011/10/26/...utjaba_allnak/
Régi 2011-10-27, 09:17   #43 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Usa dollár esésre jó lett volna. Most 0.9982-n van. Csak az a baj, hogy közben felszaladt 1.0211-ig. Tehát az összes stopot kivették, igy a pozicióépitésnek lőttek.
Régi 2011-10-30, 11:24   #44 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás Eurusd_d_1028

PBT&CB Price Breaks Through and Closes Below
áttör és alatta zár

D: PBT&CB heti pivot szintnél
H4, H1: konszolidáció, 2 irányú lehetőség, kitörés felfelé: szűk mozgástér (az első ellenállásig), lefelé: vmvel nagyobb
short H1 alapján/
longgal megvárom a napi zárást PBT&CA(bove) áttör és felette zár esetén belépés a gyertya áttörésénél
'Ahogy én látom ..' willow mester szeretem ezt a mondatodat idézni, ugye nem bánod
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-eurusddaily_1028.png   neverending-story-eurusdh1_1028.png  
Régi 2011-10-30, 12:02   #45 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

3hónap alatt összesen 313 kötést csináltam, Profit Factor: 0.85, Expected Payoff: -3.55. Ezeket az adatokat nem értékelném, legfeljebb azt a következtetést vonhatom le, hogy én sem vagyok géniusz, varázsló, jövőbelátó csodagyerek. A mennyiségi kereskedés a tanulás folyamatát: különböző 'stratégiák', be- és kilépési pontok gyakorlását, pszichés kontroll fejlesztése stb. szolgálta. Itt az ideje azonban, hogy a mennyiségi kényszert (kis idősík kedvez neki) levetkőzzem. A nagyobb megbízhatóság érdekében napi, 4, esetleg 1órás idősíkon hozom majd döntéseimet. Ha 3 hónapon keresztül folyamatosan pluszban zárok, éles számlát nyitok. Akkor let's go ..
.. helyett have patience, türelem.
Régi 2011-10-30, 12:38   #46 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás Gbpusd_d_1028

PBT&CA heti pivotnál
belépés a napi gyertya áttörésénél
(a sell ne zavarjon meg, piacnyitáskor zárom)
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-gbpusdd_1028_pbt-ca.pngCA.png
Megnézték: 182
Méret:  32,8 KB
Azonosító:  1987   neverending-story-gbpusdh1_1028.png  
Régi 2011-12-06, 21:29   #47 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás

up or down?
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-gbpusdm15_1206.png  
Régi 2011-12-06, 21:41   #48 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

1 kicsit toporgunk , majd indulas delnek.
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-10, 11:03   #49 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Alapbeállítás Eurusdh1209

agymenés
Csatolt kicsinyítések
neverending-story-eurusdh1_1209.png  
Régi 2011-12-10, 11:09   #50 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
agymenés
Ne haragudj, de magyarázd már el, hogy mit kéne kiolvasnunk a chartból.

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 00:40 , a GMT +1 időzóna szerint.