Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Bemutatkozás

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-10-19, 15:55   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
Hírnév szint: 7
atomjani a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás atomjani bemutatkozása és naplója

Ha 100 darab volna belőlem, akkor is lenne 101. olyan dolog, amibe belevágnék. Magyarul nagyon sokminden érdekel, de nincs időm és energiám mindenbe belemélyedni. Mégis úgy érzem, hogy a tőzsdével is meg kell ismerkednem, hiszen ez a terület is vonz. Úgy gondolom, hogy itt is rengeteg dolgot ismerhetek és tanulhatok meg, mint ahogy az élet más területén is. Hogy tudd, hogy miben vagy jó, ahhoz rengeteg dolgot ki kell próbálnod. Na ez az, amit az iskolában soha nem tanítanak.
Itt van a tőzsde és itt vagyok én. A tervem a következő:
1. demószámla forever. Itt akarok tanulni addig, amíg szükséges. Utána meg szintén kísérletezni.
2. Kb 3 hónap múlva fellépni a tőzsdére valódi pénzzel, ami 100 ezer Ft. A legjobb pillanatot kinézve igyekszem átváltani a dollárra. Lehet, hogy újabb 200 ezer Ft megy pluszban. Remélem addigra lesz rendesen bevételem tőzsdén kívül is.
3. Addig hizlalom a számlámat pénzzel(ami nyereség és esetleg plusz pénz lehet), amíg nem tudok megélni belőle. Ha összejön, akkor egy narancslével megünneplem, bármikor is legyen ez a jövőben.

Optimistának tűnők, de valójában én sem tudom, hogy mi lesz. Hiszen ez csak terv.

Na kezdjük is!
Alapból úgy érkeztem, hogy beírtam a Google keresőbe, hogy "google részvény" vagy ehhez hasonlót. Engemet a hírek után elkezdet érdekelni, mozgatta a fantáziámat, hogy ebbe kéne fektetnem. Valamennyit.
Aztán elkezdtem a fórumot olvasgatni. Közben regisztráltam és írtam is nem egyszer.
Nekem nagyon sokminden bonyolult, remélem idővel minden kitisztul és beletanulok ebbe a szakmába. Mert amennyi tudást igényel, ez már nevezhető szakmának is.

Elkezdtem a demószámlát. Borzasztó, ahogy ez a MetaTrader 4 kinéz. Ha a kezelőfelülete már magyar, a súgó miért nem az? Tudom, ne legyek telhetetlen.
Na szóval tegnap 100 000 dollárral kezdtem, ami először megduplázódott, majd lement 153-ra. Tudom, ügyes vagyok. Legalább a nagy eséseket is megtapasztalom.
Leginkább a kötésegységgel volt gondom, ilyen 100-as érték volt. Azt hittem, hogy ez dollárban van kifejezve, 100 ezer letéttel és 1:500 Tőkeáttéttel nyitottam a Demoszámlát. Bőven elég lett volna a legkisebbet, a 0:10 mennyiséggel nyitnom a megbízást. 100 ezerből akartam egy ezrest felhasználni a megbízásra. El akartam adni, de még a megbízás lezárásával is alig tudtam túladni ennyi mennyiséget. GBPusd-vel és eurousd-vel kötöttem megbízást. Szóval ez jó lecke volt nekem. Eurousd esetén egyébként több napos emelkedésre számítottam a grafikon alapján, ami be is jött. Egy kis mennyiséget hagytam bent és ma profittal zártam.

Ma úgy döntöttem, hogy veszek 0.10 mennyiségű GBPSGD-ét. Csatolom a chart-ot is.
A következőre számítok. Vagy lemegy nagyon is újra feljön legalább erre a szintre és majd idővel nyereséggel tudok zárni. Vagy emelkedés lesz.
Persze nem támaszkodhatok sem a megérzésre, sem a következtetésre. De amíg nem találok olyan módszert, amivel jobb eredményeket tudok elérni, addig másra nem tudok hagyatkozni.
Szerintem abból nem lehet baj, hogy használom az MT4-et és közben olvasok és utána kísérletezek dolgokat is. Nagyon sokat kell még tanulnom, igyekszek már az alapokat megtanulni és rögzíteni magamban.
Ja igen, az időtáv. D1-ben vagyok, szerintem ez egyelőre tökéletes. Nagyon érdekes, hogy ha kisebb időtávra megyek, akkor teljesen más chartokat látok. Például a haviban nézve azt látom, hogy most mélyponton vagyunk. M1-ben pedig mintha fent a tetején. Az jó kérdés, hogy segíthetnek e majd ilyen észrevételek a jó döntésben. Szerintem nem, de ennek az ellenkezője is igaz lehet.
Csatolt kicsinyítések
atomjani-bemutatkozasa-es-naploja-1.gif  
Régi 2011-10-19, 16:13   #2 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Igen, megnyílt az első humor topik. Hajrá, én biztos ezzel fogom kezdeni a napom, hogy jó kedvem legyen.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-10-19, 19:02   #3 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 84
tozsdeelemzes.hu már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tozsdeelemzes.hu már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Javaslom, hogy először olvasd el a Kereskedés de hogyan című topikot elejétől a végéig. Akkor egy fokkal talán már árnyaltabb lesz a képed erről a világról.
tozsdeelemzes.hu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-20, 14:39   #4 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igen, megnyílt az első humor topik. Hajrá, én biztos ezzel fogom kezdeni a napom, hogy jó kedvem legyen.
Vagy ezzel fogsz lefeküdni.

Idézet:
Sapka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Javaslom, hogy először olvasd el a Kereskedés de hogyan című topikot elejétől a végéig. Akkor egy fokkal talán már árnyaltabb lesz a képed erről a világról.
Olvasom.
Régi 2011-10-20, 15:33   #5 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Gondolkoztam a Demószámlával kapcsolatban. Úgy döntöttem, hogy nem fogok új Demószámlát nyitni. Ha lement 15%-ra, akkor úgy kell nekem. Azzal kell gazdálkodnom, amim van.

Most vettem észre, hogy eléggé elnéztem a dolgokat. D1-ben néztem, csak nem néztem az alsó tengelyt, ahol a dátumok vannak. Szóval van ez a kép:

Ez helyett kicsit nagyítanom kellett idáig:

Mondom, hogy szoknom kell az MT4-et.
Ahol az a pont, vessző vonal van, kb odáig engedem le. Esésre számítok, de nem hagyatkozhatok a megérzésemre. Hiba volt elemzés és számolás nélkül és az emelkedésre számítva vásárolnom. Ha most pozitívban lennék, akkor azonnal kivenném. Majd kiderül, hogy holnap mi lesz.
Most nézem M1-ben, hogy nagyon durván csökken. Meglátjuk, hogy mi lesz holnap, esetleg holnapután. Nem idegeskedek ezen.
Csatolt kicsinyítések
atomjani-bemutatkozasa-es-naploja-2.gif   atomjani-bemutatkozasa-es-naploja-1.gif  
Régi 2011-10-20, 18:00   #6 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
atomjani eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gondolkoztam a Demószámlával kapcsolatban. Úgy döntöttem, hogy nem fogok új Demószámlát nyitni. Ha lement 15%-ra, akkor úgy kell nekem. Azzal kell gazdálkodnom, amim van.
Ha 100000 kezdőből csak 150 maradt, akkor az nem 15%, hanem csak 0,15%. Szóval elvesztetted a kezdőtőkéd 99,85%-át.
Ilyen számításokat azért el kell tudni végezni, ha komolyan kereskedni akarsz.
Mert kockázatszámítást, pozíció méretezést a kisujjadból ki kell rázni.

Idézet:
Ahol az a pont, vessző vonal van, kb odáig engedem le.
Akkor tegyél oda egy stop megbízást. Ha este lemegy alá amíg alszol, akkor reggel már csak az üres számlát nézheted.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-20, 18:01   #7 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Természetesen mint látható stopot nem használsz. Ez hiba mivel nincs behatárolva a veszteség. Például ha elmegy az áram akkor lehet, hogy gazdag leszel (persze demótallérból), de az is lehet, hogy koldus.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-20, 18:15   #8 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha 100000 kezdőből csak 150 maradt, akkor az nem 15%, hanem csak 0,15%. Szóval elvesztetted a kezdőtőkéd 99,85%-át.
Ilyen számításokat azért el kell tudni végezni, ha komolyan kereskedni akarsz.
Mert kockázatszámítást, pozíció méretezést a kisujjadból ki kell rázni.

Akkor tegyél oda egy stop megbízást. Ha este lemegy alá amíg alszol, akkor reggel már csak az üres számlát nézheted.
Igazad van, még szoknom kell a matekozást.
Ha teszek ilyen megbízást, attól még kikapcsolhatom a gépet? A robotok esetén gondolom már nem, bár azokat nagyon nem akarom használni.

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Természetesen mint látható stopot nem használsz. Ez hiba mivel nincs behatárolva a veszteség. Például ha elmegy az áram akkor lehet, hogy gazdag leszel (persze demótallérból), de az is lehet, hogy koldus.
A stopot még manuálisan gondoltam használni. Az áramszünet nem olyan gyakori, de pont a legrosszabbkor is beüthet.
Ezúttal tettem stopot, alacsonyabb síkon is pozitív tendenciát mutat. Új képet nem rakok fel, ahhoz képest növeltem 2.0038-ra a stopot.
Holnap kiderül, hogy miképpen alakultak a dolgok. Ha az este leesik, akkor is nyereséggel zártam.
Csatolt kicsinyítések
atomjani-bemutatkozasa-es-naploja-3.gif  
Régi 2011-10-20, 21:32   #9 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 84
tozsdeelemzes.hu már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tozsdeelemzes.hu már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nem tartom túl jó stratégiának, hogy D1-et és M1-et nézegeted. Ennek így semmi értelme sincs. Csak hogy átnézzük az alapokat: a D1-es idősíkon minden egyes gyertya (vonalka a grafikonon) 1 napnak az eseményeit takarja. Az M1-es grafikonon minden egyes gyertya 1perc eseményeit mutatja be. Ha D1-en akarsz kereskedni, akkor készülj fel, hogy az 1-2%-os kockázatot betartva hetek múlva fogsz eredményt látni (ha jól csinálod, akkor néhány %-os profitot a tőkédhez viszonyítva). Egyébként szinte minden szakember azt mondja, hogy a fő idősíkodhoz képest (nálad ez ezek szerint D1) egyel kisebb idősíkon menedzseld a pozícióidat (ez a H4-es, ahol minden egyes vonalka 4órának az esményét jelenti). Az M1 köszönőviszonyban sincs a D1-el.

Mentális stopot (ez azt jelenti, hogy időközben te zárod le a pozíciót) egy profi sem használ. Az ember pszichológiailag instabil, ezért mindig előre beállítja, és azt sohasem tágítja, legfeljebb egyre veszi ki a kockázatot (azaz egyre szűkebbre húzza). A véletlenre nem illik bízni, ismerek olyat, aki az EURCHF-en poziban volt az árfolyam rögzítésnél, és nullázta 10perc alatt a számláját az óriási mozgás miatt. Persze stop nem volt neki beállítva, ő is arra készült, hogy majd kézzel zárja...

A százalékszámítást, illetve a matematikai alapműveleteket szerintem nézd át százszor, mielőtt kereskedni kezdessz akár csak demón is. Jah, és készülj fel, hogy nagyon hosszú út áll előtted.
tozsdeelemzes.hu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-21, 07:01   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igazából mindegyik időtávot nézem, de a döntést D1 alatt hozom meg. Megnézem, hogy a többi időtávban milyen viselkedések, trendek fedezhetők fel, hátha észreveszek olyasmit, ami segítheti a döntéseimet. De nem egyforma gyakorisággal nézem mindegyiket, az M1-et is néha az érdekesség miatt. Valószínűleg majd lemegyek H4-be, talán most is mintha jobban figyelném.
Amikor a stopot beállítottam, akkor még nem éreztem a hatását. Inkább akkor éreztem, amikor lefeküdtem azzal a tudattal, hogy egy hirtelen esés nem ránt le engem is. Megnézem ma is. Ha emelkedést látok, akkor magasabbra viszem a kiszállási szintet.
Egyelőre csak ismerkedés céljából csinálom, mert enélkül működő stratégiát se tudok készíteni. Igaz már az is stratégia, hogy az emelkedő trendeket igyekszem észrevenni és a beszállás után fokozatosan emelni az automatikus kiszállási pontot. De ez még nagyon kevés, mert a veszteség csökkentése és a nyereség növelése ennél sokkal összetettebb stratégiát kíván.
Régi 2011-11-25, 16:08   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Régóta nem írtam, remélem a demószámlán sem nullázodtam még. Elvileg 3 hónap alatt ha nyereségesen zárom, akkor mehet élesben. Arról nem volt szó, hogy közben aktívnak is kell lenni. Csak viccelek.
Az életem próbálom rendbeszedni. Úgy tűnnik nem nagyon van szükség egy jó ügyfélszolgálatosra, költségcsökkentőre vagy csapatépítőre.
Közben azon vagyok, hogy sok embernek segítsek. Egyrészt egy jó üzleti tervre és nem túl kapitalista befektetőkre van szükségem. Illetve a weboldalaimon keresztül igyekszek segíteni.
Nagyon nem tudom, hogy mikor fogok tőzsdézni, habár ezt szerintem hamarosan megteszem. A saját üzletembe fogom fektetni.
Tőzsdéztek már egy ideje és a tapasztaltak segítségét is szívesen fogadnám. Sokatok ismerhetitek az üzletek gyenge pontjait és hogy mire érdemes fókuszálni. Ezek a meglátások sok emberen segíthet. Egyelőre dolgozom az ügyön, nem akarom elkapkodni.
Régi 2013-02-27, 16:51   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Vagyok. Sokkal alaposabb és megfontoltabb lettem. A kapzsiság már nemigazán jellemző rám, saját és mások sorsa nem kicsit vált fontossá. Sok dologban buktam, ezekből tanultam. Ritkán szólok hozzá a fórumhoz, akkor viszont nagyon.
Régi 2013-02-27, 17:20   #13 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Vagyok. Sokkal alaposabb és megfontoltabb lettem. A kapzsiság már nemigazán jellemző rám, saját és mások sorsa nem kicsit vált fontossá. Sok dologban buktam, ezekből tanultam. Ritkán szólok hozzá a fórumhoz, akkor viszont nagyon.
Régen hallottunk felőled. Merre jártál?
Régi 2013-02-27, 19:00   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Éltem a saját életem és ritkán tévedtem ide.
Úgy érzem, hogy az utóbbi idők tapasztalatai a javamra váltak a befektetési területen. Ilyen kudarc, mint a webrádió, bizonyos mlm-ek(részvény jellegű is volt). Sokkal fontosabbá vált a megbízhatóság, a biztosíték, így nagyon kevés dologba vagyok hajlandó belemenni.
Szalmaház és hasonló költségkímélőbb megoldásokra bukkantam, ami nem olyan elterjedt, mégis jobban jár vele az ember.
Ügyfélpárti értékesítő az, ami talán leszek, bár az élet hozhat meglepetéseket.
Régi 2013-02-27, 19:17   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Amit tudok, hogy nem a matekos, grafikonos módon tőzsdézni, gondolok a gyertyázástól kezdve sokmindenre. Sőt még az se biztos, hogy tőzsdézni fogok. Befektető még lehetek, csak nem így. A cég és az üzleti terve az, ami nagyon fontos, az alapján hozok döntéseket. Amennyiben lesz rá pénzem.
A saját életembe fektetek jobban bele, amennyiben sikerül pénzre szert tennem mondjuk dolgozóként valahol. Jó pár dolgot a saját bőrömön tapasztalok meg, így az emberek életét, sorsát is jobban átérzem.

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 02:20 , a GMT +1 időzóna szerint.