Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Bemutatkozás

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-05-03, 08:54   #1 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás moneymentor

Üdv mindenkinek!

Köszönöm a fórum szerkesztőinek a lehetőséget a bemutatkozásra.

Közgazdászként sok éve foglalkozom pénz- és tőkepiaci termékek kereskedésével, 2007 óta pedig az online forex-cfd tradinggel.

A legfontosabb elméleti ismereteket szerény weboldalam segítségével próbálom meg objektíven rendszerezni (www.moneymentor.5mp.eu), ill. bizalmi alapon a legjobb tudásom szerint igyekszem segíteni azoknak, akik konzervatív, szakmai alapon szeretnének vagyont építeni, és azt önállóan kezelni.

Kerülöm a névtelen gurukat, drága oktatásokat kínáló vállalkozókat, ismeretlen stratégiára épített robotokat, nagy hozamokat ígérő kezelt számlákat – aki ilyesmit keres, az ne tőlem kérjen tanácsot.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-05, 08:30   #2 (permalink)
Kitiltott

kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Egy másik fórumon kialakult vita kapcsán lenne egy javaslatom: alapítsuk meg a Tőzsdemilliomosok Klubját. Azokét, akik valóban igazolhatóan legalább egy millát kerestek már életükben tőzsdei (vagy OTC, online, stb) kereskedéssel. Nem demóban, nem oktatással, nem expertek, signalok árusításával, nem forgalom után kapott jutalékkal. Éles kereskedéssel.

Valószínűleg kölcsönösen tanulságos lenne elemezni, hogy ki milyen termékkel, milyen döntés alapján csinálta.

A sikertörténeteket aztán anonim módon megoszthatnánk másokkal.

Jelentkezni lehet a weboldalamon.
Hirdetések
Régi 2012-06-05, 16:08   #3 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
legalább egy millát kerestek már életükben tőzsdei (vagy OTC, online, stb) kereskedéssel.
Milyen devizában? Egyébként mire lenne jó ez?
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-06, 07:14   #4 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Forintban.
Talán arra lenne jó, hogy hiteles és gyakorlatias legyen az a tudás, amit különböző termékek (befalap, részvény, kötvény, áru, forex, stb.) szakértői összeadnak. Sok megtévesztő mítoszt le lehetne így bontani, s ez mindenki számára tanulságos lenne.

Az aranyláz idején nagyon kevés aranyásó érte el a célját, de aki a lapátot árulta, az folyamatosan gazdagodott. Manapság egyre több lapátárus oktatja az aranyásást. Én inkább egy aranyat már látott aranyásó klubra gondoltam.
Régi 2012-06-06, 15:52   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 277
Hírnév szint: 6
barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hogy gondoltad a "milla" ellenorzeset? Mert ahhoz, hogy hiteles legyen min. egy myfxbook kell, de azt szamokkal nem sokan adjak neked oda
barabasi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-06, 17:16   #6 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Egy klub szabályait a klubtagok alkotják. Egy szűk körű, bizalmi elven működő, kvázi elit klubnál még inkább. Lehet, hogy jó a myfxbook egy forex-milliomosnak, de el tudok képzelni más termék esetében brókeri, banki teljesítési igazolást értékpapír ügyletről, értékpapír számlakivonatot, ügyfélszámla összegzést, ne adj isten adóbevallást is…

Amúgy az igazolás csak belépő. Inkább aktivitásra, őszinteségre, az ügyletek körülményeinek szakszerű, részletes leírására van szükség, hogy utólag elemezhető, majd megismételhető legyen a dolog.

Persze, ha valaki nem akar, nincs igénye valóban értékes szakmai kapcsolatokra, nem lesz klubtag. Lehet helyette fórumozni, blogolni, reklámokat olvasgatni minden szinten.

Ám kérdés, ki lehet-e szűrni a változatos katymaszból a valóban értékes információt, avagy hitelesebb valós sikertörténetekből levonni a tanulságot, és közben megismerkedni, együttműködni, konzultálni, közösen kutatni, elemezni új lehetőségek után egy-egy terület tapasztalt szakértőjével.

De nem érdemes most belemenni a részletekbe.
Régi 2012-06-06, 18:07   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
Hírnév szint: 8
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Egy klub szabályait a klubtagok alkotják. Egy szűk körű, bizalmi elven működő, kvázi elit klubnál még inkább. Lehet, hogy jó a myfxbook egy forex-milliomosnak, de el tudok képzelni más termék esetében brókeri, banki teljesítési igazolást értékpapír ügyletről, értékpapír számlakivonatot, ügyfélszámla összegzést, ne adj isten adóbevallást is…

Amúgy az igazolás csak belépő. Inkább aktivitásra, őszinteségre, az ügyletek körülményeinek szakszerű, részletes leírására van szükség, hogy utólag elemezhető, majd megismételhető legyen a dolog.

Persze, ha valaki nem akar, nincs igénye valóban értékes szakmai kapcsolatokra, nem lesz klubtag. Lehet helyette fórumozni, blogolni, reklámokat olvasgatni minden szinten.

Ám kérdés, ki lehet-e szűrni a változatos katymaszból a valóban értékes információt, avagy hitelesebb valós sikertörténetekből levonni a tanulságot, és közben megismerkedni, együttműködni, konzultálni, közösen kutatni, elemezni új lehetőségek után egy-egy terület tapasztalt szakértőjével.

De nem érdemes most belemenni a részletekbe.
És mi haszna volna ebből az "ingyenes információ adásból" egy már sikeres tőzsdén/forexen milliokat kereső embernek?
(Azt értem hogy mi haszna a többinek).
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-07, 05:35   #8 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És mi haszna volna ebből az "ingyenes információ adásból" egy már sikeres tőzsdén/forexen milliokat kereső embernek?
(Azt értem hogy mi haszna a többinek).
Nem akarom tovább ragozni a szót ebben a témában.

Mi a haszon? Leírtam: „hitelesebb valós sikertörténetekből levonni a tanulságot, és közben megismerkedni, együttműködni, konzultálni, közösen kutatni, elemezni új lehetőségek után egy-egy terület tapasztalt szakértőjével.”

Vegyük az én példámat. Láttam már karón varjút a befektetési alapok, részvények, forex, cfd világában, de lenne mit fejlődnöm pl. a kötvények, árupiac, opciók területén. Van mit adnom egy szakmai kapcsolatban, s van olyan terület, ahol biztosan vannak nálam profibbak, akiknek érdemes lehet odafigyelni egy-egy gondolatára.

Nem az az igazi szellemi műhely, ahol van egy oktató, s tagdíjat, tandíjat kér a többiektől.
Régi 2012-06-13, 13:42   #9 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
motahinghi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

kmisi, én is belépnék, de én még nem kereskedem. Még csak a tanuló fázisban járok, igaz ezt két éve csinálom. Elhatároztam, hogy csak akkor váltok élesbe, ha mindent összeillesztettem ami a tőzsdéhez/forexhez kell. Szóval, egy buystopot elhelyeztem a klubod taglistáján! (A honlapod is hasznos témákat tartalmaz. Kár, hogy a Képgaléria feletti szöveg fontja döntött, kicsi és félkövér: normál írásképpel olvashatóbb lenne.)
motahinghi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-15, 11:41   #10 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
motahinghi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
kmisi, én is belépnék, de én még nem kereskedem. Még csak a tanuló fázisban járok, igaz ezt két éve csinálom. Elhatároztam, hogy csak akkor váltok élesbe, ha mindent összeillesztettem ami a tőzsdéhez/forexhez kell. Szóval, egy buystopot elhelyeztem a klubod taglistáján! (A honlapod is hasznos témákat tartalmaz. Kár, hogy a Képgaléria feletti szöveg fontja döntött, kicsi és félkövér: normál írásképpel olvashatóbb lenne.)
Kösz a jelzést. Ha megérett a dolog, vagy esetleg kérdésed van, jelezd a honlapomon.
Formailag pedig sajnos ez ilyen: ingyenes weboldalszerkesztő, szerény arculat, néha engem is megtréfál, mert nem azt csinálja, amit szeretnék. Megpróbálok rajta javítani.
Régi 2012-09-02, 10:56   #11 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Mostanában néztem meg a moziban a Margin Call-t (magyarul Krízispontként fut), ami a jelenlegi válság kirobbanásának előzményeivel foglalkozik. Az egész film központi kérdése az, hogy vajon etikus-e eladni a szar terméket másoknak, amikor biztosak vagyunk benne, hogy nem nyernek vele.

Én erre a kérdésre határozott nemmel válaszolnék.

De nagyon sok olyan hiéna van, akik nem ésszel győznek piaci körülmények között kereskedve vérbeli tőzsdecápaként, hanem valami megtévesztő, félreinformáló, lehúzós marketinggel kínálják extrém árakon kétes értékű szolgáltatásaikat. Szerény tudással, annál nagyobb kapzsisággal, engedély és/vagy gátlás és felelősségvállalás nélkül ajánlgatják a brókerszámlákat, ösztönöznek kereskedésre boldog-boldogtalant, árulják a robotot, oktatást, kezelt számlát, opciózást…

Mivel a könnyű pénz csábítása erre a fórumra is egyre több hiénát vonz, így kevés értékes bejegyzés kerül fel a cápáktól.

Ezért én befejezem az időrabló fórumozást (írást, olvasást), inkább az önfejlesztésre és a kereskedésre koncentrálnék. A weboldalam egyelőre még nem szüntetem meg, aki akar, talál rajta útjelzőt saját pénzügyi döntéseihez, kutatásaihoz.
Régi 2012-09-02, 16:20   #12 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Mostanában néztem meg a moziban a Margin Call-t (magyarul Krízispontként fut), ami a jelenlegi válság kirobbanásának előzményeivel foglalkozik. Az egész film központi kérdése az, hogy vajon etikus-e eladni a szar terméket másoknak, amikor biztosak vagyunk benne, hogy nem nyernek vele.

Én erre a kérdésre határozott nemmel válaszolnék.

De nagyon sok olyan hiéna van, akik nem ésszel győznek piaci körülmények között kereskedve vérbeli tőzsdecápaként, hanem valami megtévesztő, félreinformáló, lehúzós marketinggel kínálják extrém árakon kétes értékű szolgáltatásaikat. Szerény tudással, annál nagyobb kapzsisággal, engedély és/vagy gátlás és felelősségvállalás nélkül ajánlgatják a brókerszámlákat, ösztönöznek kereskedésre boldog-boldogtalant, árulják a robotot, oktatást, kezelt számlát, opciózást…

Mivel a könnyű pénz csábítása erre a fórumra is egyre több hiénát vonz, így kevés értékes bejegyzés kerül fel a cápáktól.

Ezért én befejezem az időrabló fórumozást (írást, olvasást), inkább az önfejlesztésre és a kereskedésre koncentrálnék. A weboldalam egyelőre még nem szüntetem meg, aki akar, talál rajta útjelzőt saját pénzügyi döntéseihez, kutatásaihoz.
További sok szerencsét.
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-18, 12:23   #13 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Korábban jeleztem, hogy már nem igazán akarok fórumozni, kommentelgetni. No, ez nem nagyon változott, de azóta sok kérdést, kérést kapok a stratégiámmal kapcsolatban.

Az igény miatt elkezdtem egy tömör pdf könyvben összefoglalni a közgazdász diplomát, már két évtizednyi pénzpiaci múltat, benne 5 éves forex traderi tapasztalatot összegző

MONEYMENTOR FOREX FUND-TECH SCALP STRATEGY-t.

Nem elméleti anyag lesz (arra ott a weboldalam ( www.moneymentor.5mp.eu ) és a konzultációs lehetőség), hanem lépésről-lépésre levezetett, illusztrált, érthető, konkrét, több stratégiát érintő, komplex gyakorlati útmutató, ami főleg scalpra, de akár több idősíkra is alkalmazható.

Egyedülálló, mondhatnám hiánypótló a know how, mert elsősorban fundamentális oldalról közelíti meg a forex piacot, annak rendeli alá a technikai elemzést. Szabad (diszkrecionális) kereskedés. Olyan saját ötleten alapuló megoldásokat is tartalmaz, amiről még nem hallhattál oktatásokon, fórumokon.

Money menedzsment része biztosítja a magas találati arányt, amellyel bizonyíthatóan, kis kockázattal a napi 1% profit sem elérhetetlen.

Az október eleji elkészülte után a könyv megrendelőinek ingyenes konzultációt, és/vagy trading roomos gyakorlást is biztosítok majd.

(Továbbra sem akarok beszállni az erőszakos marketinggel nyomuló, lenyúlós oktatók sorába, ezért nem tervezek előadásokat, roadshow-kat, egyéb fizetős szolgáltatásokat. Legfeljebb a könyvírásért valami szerény tiszteletdíjban gondolkodom, ami mindenképpen az alapszintű képzések költségének fele alatt marad.)

Akit érdekel, jelezze a weboldalamon.

Ja, ha sikere lesz, talán folyt. köv. befektetési alapok és részvények kereskedése témájában.
Régi 2012-09-23, 17:19   #14 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Elkészült a MONEYMENTOR FUND-TECH FOREX SCALP STRATEGY-t bemutató pdf.

Az anyag kezdőknek, haladóknak egyaránt újszerű, tabudöntögető, más oktatásokon, fórumokon ilyen formában még nem rendszerezett megoldásokat von egy logikailag jól felépített stratégiába.

Költsége kb. harmada lett egy alapfokú, néhány órás oktatásnak. Annál viszont szándékom szerint jóval tartalmasabb, értékarányosabb, megfizethetőbb – és főként használhatóbb.

Továbbá csak a megrendelők számára biztosítok a jövőben INGYENES
- konzultációs lehetőséget e-mailben, skype-on
- igény szerint havonta gyakorlás céljából szervezett trading roomot
- hírlevelet (elemzéseket, érdekességeket, tippeket)
- egyéb segédanyagokat
- ill. a stratégiát leíró pdf frissített, esetleg bővített változatát.

Mivel a visszajelzések jók, nem is akarom több promócióval terhelni a fórumozókat.

Jó kereskedést mindenkinek!
Régi 2012-09-28, 16:54   #15 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

A napokban tapasztalt nagyfokú tiszteletlenség és butaság hatására ismét elgondolkodtam azon, hogy megéri-e ingyen, önzetlenül segíteni ismeretlen embereket, vagy esetleg nyomott áron megosztani velük egy működő gyakorlati tudást.

Nem.

Ezért ne lepődjön meg senki, hogy a támadások miatt a különféle oktatóknál, szolgáltatóknál tapasztalt, magam által is irreálisan magasnak tartott piaci árhoz igazítom a sajátomat.

De továbbra is fenntartom a lehetőséget arra, hogy egyedi elbírálás alapján nagymértékben engedjek belőle.

Ha nem lesz ez után egy érdeklődő sem, azt sem bánom. Elsősorban elemző és trader szeretnék maradni, ám ha valakinek kell a képzettségem, időm, tudásom, tapasztalatom, így is megéri neki. (Nem akarom újra azzal borzolni a kedélyeket, hogy a végleges szeptemberi teljesítménygörbémet mutogatom.)

A többieknek meg őszintén kívánom, hogy saját útjukat megtalálva idővel nőjenek fel a feladathoz, amit az elemzés és kereskedés jelent.
Régi 2012-10-07, 10:10   #16 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Megnéztem a napokban egy webináriumot néhány tanítványommal együtt.

Újdonságot nem láttam, viszont ismét elcsodálkoztam azon, hogy sokan hiszik, csapatszellemtől felbuzdulva hírdetik és tanítják a pénz- és tőkepiacok egyik legkockázatosabb területén, hogy nem kell közgazdasági ismeret ehhez, elegendő néhány egyszerű vonal programozása, vagy figyelése hónapokon keresztül, hogy ráérezzünk a kereskedésre.

Erről a hályogkovács esete jut eszembe, aki maga is megdöbbent, milyen veszélyes dolgot művel, amikor a szemorvosok megmutatták neki a szem anatómiáját.

Más… Mivel a magyar oktatók, hangadók között nem találtam hozzám hasonlóan gondolkodót, örülök, hogy a világ másik felén akadt egy közgazdász, aki ugyanúgy indult el az elemzés-kereskedés problémájának megoldásában, mint én. Természetesen kissé más stratégiát épített fel, de a végeredmény hasonló.

Ő is saját weboldalán ad tanácsokat, elemzéseket magánszemélyeknek, cégeknek, de mivel rendszeres kapcsolatban vagyunk, a moneymentor program résztvevői az ő eredetileg angol nyelvű elemzéseit, módszerét és eredményeit is megismerhetik. 2 in 1.
Régi 2012-11-16, 06:49   #17 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

„Van köztük egy egyedülálló tehetség is akit mindenki elkerül mint a középkorban a leprásokat /ezért egyedülálló.../
Ahol megjelenik menekülnek a tagok.”

Ezeket a kedves gondolatokat shortosgyula megint nekem címezte egy másik fórumon. Túllépi azt a határt, ami miatt már beperelhetném személyiségi jogaim megsértése miatt, olyan nem vagyoni kártérítéssel, amibe belerokkanna.

De tudom, hogy az ilyen embereket jobban bosszantja más sikere.

Ám részben igaza van.

Tényleg egyedülálló, hogy évek óta csinálok egy szakmai weboldalt, ami ingyenes információforrás bárki számára.
Egyedülálló, hogy bárkinek ingyen próbálok segítőleg válaszolni a kérdéseire.
Egyedülálló, hogy nem csak technikai alapon közelítem meg a piacot a fund-tech stratégiáimban.
Talán ezért tűnik másoknak egyedülállóan eredményesnek. És ez nem kamu.
S talán ezért merem névvel felvállalni, amit csinálok, nem? Ez megintcsak egyedülálló.

De nincs időm mások noname frusztrációival, irigységével, rosszindulatával, butaságával foglalkozni.

Bár sajnálom, hogy shortosgyula-féle hangadók sajátítják ki a fórumokat, de aki nem tőlük szeretne tanácsot kérni, az a jövőben inkább keressen bátran a weboldalamon.
Régi 2012-12-24, 18:37   #18 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Boldog Karácsonyt kívánok én is minden tradernek.

A fa alá én egy akciót tudok tenni: meghosszabbítva év végéig lehet harmadáron megrendelni a stratégiám leírását. Az e-book és kapcsolódó excell tábla mellett elküldöm a decemberi hónap hiteles, részletes tranzakció jelentését is, az egyes kötéseket magyarázó tradernaplóval együtt (12 kereskedési nap, 56 kötés, 100% találati arány, 18,6% összhozam), valamint igény szerint konzultációs lehetőséget is biztosítok az érdeklődőknek.
Régi 2012-12-31, 10:32   #19 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek.

Ne felejtsen el senki célokat kitűzni, hogy 2013-ban egészségesebb, optimistább, bölcsebb, gazdagabb, munkájában sikeresebb, családjában boldogabb lehessen.

Bízom benne, hogy 2013-ban kevesebb személyeskedő vita, s több szakmai együttműködés lesz a fórumon is.

BUÉK
Régi 2013-01-18, 06:40   #20 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Reggeli tipp: EURGBP short. Túlvett.
Régi 2013-01-18, 12:46   #21 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Reggeli tipp: EURGBP short. Túlvett.
Milyen stoppal?
Brian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-18, 15:10   #22 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Milyen stoppal?
Milyen stoppal? Amilyet a stratégiám meghatároz egy konkrét trade esetében.

A mai tényleg egy érdekes nap volt a devizapáron. Túlvett alaphelyzet, divergenciák, a technikai alapon longolók miatti fals kitörés, majd várt zuhanás, ám ezt megállította egy kedvezőtlenebb hír, ettől bizonytalan piac, de hétvégi profit taking, majd támaszról visszapattanás...

Ezt a ritmust kellett lekereskedni.
Régi 2013-01-18, 16:29   #23 (permalink)
Szenior tag

Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Milyen stoppal? Amilyet a stratégiám meghatároz egy konkrét trade esetében.

A mai tényleg egy érdekes nap volt a devizapáron. Túlvett alaphelyzet, divergenciák, a technikai alapon longolók miatti fals kitörés, majd várt zuhanás, ám ezt megállította egy kedvezőtlenebb hír, ettől bizonytalan piac, de hétvégi profit taking, majd támaszról visszapattanás...

Ezt a ritmust kellett lekereskedni.
Gondoltam ha tippet adsz, akkor ahhoz jár stop loss és take profit szint is. Persze mindez előre, mert utólag mindenki okos.
Régi 2013-01-18, 16:55   #24 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Gondoltam ha tippet adsz, akkor ahhoz jár stop loss és take profit szint is. Persze mindez előre, mert utólag mindenki okos.
A tippet jóval előre kaptad, nem? (Szívesen, máskor is.)

Reggeli állapotról volt szó. Az árfolyam emelkedése megállt, sőt szépen visszaesett. (Délután egyébként újra elemzek.)

Nem látod? Esetleg le is kereskedjem helyetted?

Ha ismernéd a stratégiám, látnád a SL, TP szinteket.
Ha nem, akkor meg ne okoskodj nekem utólag alapfokú tanfolyami fogalmakat villogtatva.

Oké?
Régi 2013-01-18, 17:04   #25 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A tippet jóval előre kaptad, nem? (Szívesen, máskor is.)

Reggeli állapotról volt szó. Az árfolyam emelkedése megállt, sőt szépen visszaesett. (Délután egyébként újra elemzek.)

Nem látod? Esetleg le is kereskedjem helyetted?

Ha ismernéd a stratégiám, látnád a SL, TP szinteket.
Ha nem, akkor meg ne okoskodj nekem utólag alapfokú tanfolyami fogalmakat villogtatva.

Oké?

Hű Misi, frusztráltnak tűnsz. Remélem sikeres volt azért a napod.
Régi 2013-01-18, 17:13   #26 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Hű Misi, frusztráltnak tűnsz. Remélem sikeres volt azért a napod.
Frusztrált?
Fenét. Csak dühít, ha egy alapfokon gondolkodó amatőr anélkül kritizál, hogy ismerné a stratégia részleteit. Ahelyett, hogy megköszönné a tippet, amit a chart néhány órán belül igazolt.

Egyébként kösz az érdeklődést. Ma csak délig értem rá, s elraktam 1,3%-t.
Régi 2013-01-18, 17:47   #27 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Frusztrált?
Fenét. Csak dühít, ha egy alapfokon gondolkodó amatőr anélkül kritizál, hogy ismerné a stratégia részleteit. Ahelyett, hogy megköszönné a tippet, amit a chart néhány órán belül igazolt.

Egyébként kösz az érdeklődést. Ma csak délig értem rá, s elraktam 1,3%-t.
Ne dühöngj, béke van.
Régi 2013-01-22, 15:56   #28 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Megindult a várt korrekció.
Csatolt kicsinyítések
moneymentor-eurgbp.gif  
Régi 2013-01-22, 16:45   #29 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Megindult a várt korrekció.
Ezt még nem láttam előre 18.-án.

Mindig reggel választom ki azt az instrumentumot, amivel az európai, délután pedig amivel az amerikai, esetleg ázsiai nyitva tartás alatt scalpolok.

(Bár alkalmas lenne a stratégia napon túli, vagy hosszabb távú swingek elemzésére is, ha éppen ez lenne a cél. De én jobban szeretem minden nap eltenni az aznapi munka eredményét.)

De nem nagyon akarok belemélyedni, mert tényleg egyéni, ahogy csinálom. Felesleges vitákat generálnom, magyarázkodni meg nem szeretnék.

Nem volt jó ötlet ez a tippadás.
Régi 2013-01-29, 05:33   #30 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Egy FXTT-hez hasonló, több napos swingekhez használható signal kifejlesztésébe kezdtem.

Ez egyelőre egy kísérlet, ahol minden nap fundamentális alapokon kiszámolom a trendet, ill. a fordulatot.

Technikai elemzést egyelőre nem használok.

Akit érdekel, ingyenesen követheti a weboldalamon, vagy figyelheti, lekereskedheti napos charton, demó számlán.
Régi 2013-07-12, 16:49   #31 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Felhívás!
Mivel az Ironfx immár 3 fővel nyomul a fórumon, szívesen besegítenék olyan brókercég promóciójába, ami szélesebb termékskálával és/vagy korrektebb szolgáltatásokkal várja az ügyfeleket.

Ha véletlenül nincs ilyen cég képviselője a fórumon, várom angolul tökéletesen beszélő, Kecskemét környéki üzlettárs jelentkezését is egy olyan bróker magyarországi piacnyitásának megszervezéséhez, ami mögött luxemburgi központ, professzionális, több ezer termékkel használható forex-cfd platform, vezető befektetési alapkezelők termékei és a világ egyik legnagyobb bankjának tulajdonosi háttere áll.
Régi 2013-09-18, 07:53   #32 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Érdekes cikk:
http://www.bankmonitor.hu/content/1376.htm
Régi 2013-09-18, 08:20   #33 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.270
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
hmm...

nekem kissé furcsa a tőkeáttételről írt véleményük (alacsonyan tartani, mert baj lesz belőle, meg a mértéke meghatározza rögtön a nyereséget, veszteséget)

attól, mert van egy lehetőség, nem kell fullra betolni minden lét egy kötésbe

ezzel az erővel Ferrarit se vegyen senki, mert ha lenyomja a gázpedált, garantáltan nekimegy a falnak
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-18, 15:08   #34 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Én más kulcsszavakra figyelnék: nem automatizált, nem tisztán technikai, pár órás pozíciók, alacsony tőkeáttét, szűk stop, csak a tőke x %-val, többi biztonságosabb befektetésben, stb...

Ha jól számoltam, napi 1,2% körüli a profitcél a forexen.
(Engem meg körberöhögött néhány oktató-zseni, mikor hasonlókat írtam…)
Régi 2013-09-27, 07:27   #35 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Elindítok egy személyiség-fejlesztő tréninget a weboldalamon BŐSÉG TUDAT címszóval. Akit érdekel, hétről-hétre ingyen követheti, gyakorolhatja.

Úgy látom a bejegyzésekből, hogy éppen aktuális.
Régi 2013-09-28, 20:15   #36 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

érdekes bejegyzések. a személyiségfejlesztő tréning jó ötlet, beleolvastam a weboldaladon és annyit kérdeznék, hogy ez már az?

"Tedd a kezed a szívedre és mondd ki, érezd át többször: ÉN IS MEGÉRDEMLEM A SIKERT, GAZDAGSÁGOT.
Tedd a kezed a homlokodra és mondd ki: BŐSÉG TUDATOM SEGÍT EBBEN."
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-29, 08:12   #37 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Igen, amit kiemeltél, egy amerikai tanfolyamban használt technika.
(Írhattam voltam helyette agykontrollos háromujj technikát, jóga mudrát, ninja kuji kirit, vagy akár imára kulcsolt kezet is, kinek-kinek ízlése szerint. A lényeg, hogy legyen valami mozdulat, ami segíti a bevésődést.)

Itt a tréning felépítését tartom fontosabbnak.

De igazából ez egy kísérlet, kíváncsi vagyok a visszajelzésekre. Ha másoknak nagyon meredek, vagy a kutyát se érdekli, nem fogok nyilvánosan erőlködni.
Régi 2014-02-13, 16:18   #38 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás moneymentor franchise business model – Tanulj, kereskedj, mentorálj, gazdagodj.

Néhányan rákérdeztek mostanában, hogy miért "csak osztom az észt", miért nem oktatok, vagy teszem szélesebb körben elérhetőbbé a stratégiámat.

Komoly dilemma ez nekem.
Azt én is látom, hogy néhány nálam sokkal képzetlenebb figura jó marketinggel brutális pénzt keres üzletszerű oktatásból és egyéb szolgáltatásból. Sokkal többet, mint kereskedéssel valaha is keresne. Az eredmény bizonytalan, felelősség nincs.
Látom azt is, hogy jó marketing nélkül viszont csak kevés ismerősnek tudok segíteni. (Ha tömegeknek ingyen mentorálnék, elmenne a drága idő, nem tudnék kereskedni sem, felkopna az állam.)

Most adódott egy lehetőség, ezért olyan megoldáson töröm a fejem, hogy tükörbe is tudjak nézni, és mindenki jól járjon.

moneymentor franchise business model – Tanulj, kereskedj, mentorálj, gazdagodj.

I. szakasz

Alap a moneymentor megoldások a weboldalról, plusz rendszeres konzultáció...
Új termékpartnerek jöhetnek, szakmaiság emelhető.

Lenne egy éles számlanyitás a saját részedre, ill. egy kaució, ami együttműködés esetén visszajár az I. szakasz végén mindenkinek !!!
Kb. 200 ezer HUF indulótőke összesen.

II. szakasz
Franchise - egy lehetőség csak elméletben, gyakorlatban felkészült tradereknek.

Qrva jó, újszerű elgondolás. Aki lenyúlja, beperelem.

10 komoly érdeklődő esetén elkezdem szervezni. Részletekről privátban.
Régi 2014-02-17, 06:51   #39 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Ha nem is vagy súlyemelő, akkor is nagyot szakíthatsz:

moneymentor franchise business model - Tanulj, kereskedj, mentorálj, gazdagodj.

(Bocs mindenkitől, de ha már a vízcsapból manipulatív marketing folyik a fórumon, néha nekem is kedvem támad majd egy hangyányi önreklámhoz.)
Régi 2014-02-20, 04:39   #40 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Mától nem csak elméletben van lehetőségem segíteni.

Tanuláshoz, gyakorláshoz, kereskedéshez ajánlhatom az FxPro megoldásait is.

Próbáld ki demóban: https://direct.fxpro.com/ib/hu/usd/176663/demo

Bővebben a weboldalamon.
Régi 2014-04-23, 06:18   #41 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.226
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Visszatértem.

Csak a nick változott, a logó, weboldal, szakmaiság, tisztesség, segítő szándék nem.

Nem igazán akarok irogatni ezen a remek fórumon, aki akar a weboldalamon megtalál.

De nem kívánom szó nélkül hagyni a személyemet ért provokációt. Aztán majd úgyis szépen kitilt megint egy jól behatárolható érdekcsoport...

"...mert magamat kigúnyolom, ha kell, de hogy más tegye, nem tűröm el..."
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-24, 06:22   #42 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Érdekes anyagot fordítottam Hommáról. Elolvashatod a weboldalamon.
Régi 2014-05-24, 06:50   #43 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekes anyagot fordítottam Hommáról. Elolvashatod a weboldalamon.
linket adsz?
Régi 2014-05-24, 07:10   #44 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
linket adsz?
Nem lehetnek közvetlen linkek a kommentjeimben, így az aláírásomban szerepeltetem az elérhetőségeimet.
Keresd a weboldalamon, a BLOG menüpontban.
Régi 2014-05-24, 08:11   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem lehetnek közvetlen linkek a kommentjeimben, így az aláírásomban szerepeltetem az elérhetőségeimet.
Keresd a weboldalamon, a BLOG menüpontban.
he? miért nem?
Régi 2014-06-02, 15:48   #46 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Nem akarom az alapjövedelem vitát folytatni, így itt osztom meg egy érdekes 1,5 órás film elérhetőségét azoknak, akiket érdekel:

http://alapjovedelem.hu/
Régi 2014-07-06, 09:01   #47 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Rezgőmozgás a tőzsdén? Fizikai törvények a tőkepiacon?

Egy kis érdekesség a moneymentor blogon:
Régi 2014-07-06, 09:17   #48 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.592
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Hehe. Működik a fizika, terjed a "hullámelmélet".
Régi 2014-07-06, 10:11   #49 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hehe. Működik a fizika, terjed a "hullámelmélet".
Örülök a jókedvednek. De ez inkább harmónikus rezgőmozgás...

(Egyébként saját kútfőből jött, nem koppincs. Tudom, szokatlan oktatói körökben.)
Régi 2014-07-06, 11:39   #50 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.592
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
De ez inkább harmónikus rezgőmozgás...
Attól függ, hogy nézzük.
Nem mondtam, hogy koppintás lenne. Ezt nehezen nevezhetné bárki is sajátjának. De egyre nő benne a trend ahogy látom.

« tradergadget.com | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 18:37 , a GMT +1 időzóna szerint.