Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Bemutatkozás

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-02-03, 07:20   #1 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Hírnév szint: 5
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Pilotfish - Bemutatkozás

Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatom, követem a fórumot, és nagyon jó kis közösségnek tűnik. Kerestem már tőzsdés fórumokat, de rendszerint minden érdekes téma, személyeskedésekbe torkollott.

Tőzsdével kb. 5 éve kezdtem foglalkozni, a magyar piacon. Elég sok mindennel találkoztam. A befektetési paletta sok árnyalatát megismertem. Voltak bankbetéteim, tettem pénzt befektetési alapokba (biztonságosakba és kockázatosakba), kereskedtem részvényekkel, swingben és daytrade-ben, próbálkoztam certifikátokkal, határidővel, és megégettem magam unit linked életbiztosítással is. Szerencsére azt olcsón megúsztam. :-)

Sokat tanultam a gazdaságról, pénzpiacokról, amiről való elmélkedés a szenvedélyemmé is vált. Ezeket a dolgokat, meggyőződésem, hogy nem lehet iskolában megtanulni. Az embernek a bőrén kell éreznie, mit jelent egy kamatvágás, vagy pénzpiaci bizonytalanság.
(Persze csak gondolom, mert nem tanultam.)

Sajnos azt nem állíthatom, hogy sikeres lettem volna. Végül, úgy gondoltam, profi módon kéne hozzáállni és elkezdtem az elméletre gyúrni. Vettem könyveket, voltam ingyenes és fizetős tanfolyamokon, követtem, webináriumokat.

Az első pár évben elvertem néhány százezer HUF-ot tapasztalatszerzésre, árfolyam veszteségre, és előadásokra.

Végül volt szerencsém részt venni, minden európai traderek példaképének, Birger Schäfermeiernek előadásán. (Volt szerencsém? – Fizettem érte! :-D) Ő, és Kecskeméti István és Papadimitropulosz Alexander, Tőzsdei Befektetések című könyve volt rám végül a legnagyobb hatással.
De főleg Birger! :-)

Elkezdtem stratégiaépítéssel foglalkozni BUX határidőre. Végül elméletben, korábbi adatokon visszatesztelve nagyon csábító hozamokat produkált. Sajna, éles kereskedés közben előjöttek a stratégia és a Saját hiányosságaim is. Mivel nem tudtam hinni benne, így abbahagytam.

Mivel azt éreztem, hogy nem tudok 100%-ig a tőzsdére koncentrálni, egyéb függőben lévő kötelességeim miatt, így egy év szünetet hagytam, hogy rendezzem a soraim.

Most visszatértem, tiszta lappal, és már semmi más fontosabb restanciám nincsen, ami elvehetné a figyelmem a piacoktól! :-D

Jelenleg erősen demózok. Gondoltam csak akkor írok, ha már megnyitottam az éles számlámat, hogy tudjak valamit mondani, és ne csak kérdezzek.

De, végül szeretnék köszönetet mondani, mert nagyon sokat tanultam csak abból is, hogy olvastalak Titeket. Köszönöm a sok hasznos infót! Remélem, egyszer Én is tudok, valami hasznosat hozzátenni a fórumhoz!
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-02-03, 07:43   #2 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Szia Pilotfish
Üdvözöllek az útkeresők társaságában.
Sok szerencsét, és kitartást, ami meghozza a várva várt sikert.
willow
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-02-03, 08:45   #3 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Hírnév szint: 5
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Pilotfish
Üdvözöllek az útkeresők társaságában.
Sok szerencsét, és kitartást, ami meghozza a várva várt sikert.
willow
Köszönöm szépen!
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

« Sziasztok! | üdv! »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
bemutatkozás Libertine Angel Bemutatkozás 2 2012-07-11 17:25
Bemutatkozás s0sodchx Bemutatkozás 0 2011-09-26 20:55

A pontos idő 07:12 , a GMT +1 időzóna szerint.