Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-03-22, 18:18   #1 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 4
JhonLocke a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Cfd-s árutőzsdéhez melyik bróker ideális?

Áru termékekkel szeretnék kereskedni, de mintha ez a téma tabu lenne és teljesen el van felejtve, mindenki csak devizában akar utazni...
Lehetőleg magyar nyelvű, nem magyar ECN bróker kéne, de ha nincs magyar szervere az sem baj annyira. Minél több áru cikk van és minél magasabb tőke áttételi lehetőség annál jobb. De egyik legfontosabb mégis, csak, hogy jó alacsony legyen a spread. Nem árt ha van napon túli kereskkedés plusz költség nélkül. Nagyon remélem létezik erre jó bróker.
JhonLocke nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-23, 09:45   #2 (permalink)
Tag

Alapbeállítás Cfd-s árutőzsdéhez melyik bróker ideális?

Egyszerűen nem találok erről semmit.
WhSelfinseft és Sensus nagyszerű, csak számomra magas a számlanyitáshoz szükséges min.
Hirdetések
Régi 2014-03-23, 10:01   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 7
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A sensus-t most probaltam, es nagyon ratyi plattformot küldtek 1 het eleg volt, a honlapjukat nem is neztem csak töröltem öket. Emailben volt reklam es 1 klikk mar bent is voltam, nem tudom van-e masik kereskedesi felületük, aki szart reklamoz.....tehat nekem nem tetszenek
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-23, 10:42   #4 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Már írtam, hogy a magas spreadek miatt egyik árupiaci CFD sem jó rövid távú spekulációra.

Miért akarsz mindenképpen árupiacon kereskedni?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-23, 10:45   #5 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

nincs tapasztalatod másnál ami jó feltételeket biztosít cfd-re? Papa
Régi 2014-03-23, 10:48   #6 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Már írtam, hogy a magas spreadek miatt egyik árupiaci CFD sem jó rövid távú spekulációra.

Miért akarsz mindenképpen árupiacon kereskedni?
Ez azért bőven túlzás, hogy egyik sem, gyorsan mozog az árfolyam, biztonságosabb, mint a deviza meg egyszerűbb is. Könnyen meglehet duplázni vele egy nap a pénzed, de próbáltad már, hogy így ellene vagy?
Régi 2014-03-23, 10:52   #7 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nem a kisujjamból szoptam amit leírtam
De ha szerinted van olyan, amelyik jó, akkor mi a kérdés?
Egyedül arannyal éri meg foglalkozni, az legalább jól kereskedhető 20-30 centes spreaddel.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-23, 10:55   #8 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Hely: Luzern
Összes hozzászólás: 135
Hírnév szint: 8
Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A sensus-t most probaltam, es nagyon ratyi plattformot küldtek 1 het eleg volt, a honlapjukat nem is neztem csak töröltem öket. Emailben volt reklam es 1 klikk mar bent is voltam, nem tudom van-e masik kereskedesi felületük, aki szart reklamoz.....tehat nekem nem tetszenek
Nezd meg az Inter Tradert, nem tudom mi az elfogadhato spread.
Porter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-23, 11:15   #9 (permalink)
Szenior tag

papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Most kezdtem en is nezelödni, eddig csak devizaval kereskedtem
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-23, 11:41   #10 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 373
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
JhonLocke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Könnyen meglehet duplázni vele egy nap a pénzed,
azért arra figyelj, h amivel könnyű 1 nap alatt dulázni, azzal ugyanolyan könnyű felezni is, és ha összejön 3-4 rosszul sikerüt trade...
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-23, 11:44   #11 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem a kisujjamból szoptam amit leírtam
De ha szerinted van olyan, amelyik jó, akkor mi a kérdés?
Egyedül arannyal éri meg foglalkozni, az legalább jól kereskedhető 20-30 centes spreaddel.
Kettőt leírtam ami jó szerintem, csak nem tudnék még náluk számlát nyitni, mert nincs 2500 dollárom
A kérdésem az, hogy mi jöhet ezeken kívül szóba ahol bárki számlát nyithat. Olyan is van, hogy spread egyáltalán nics, aztán persze szép jutalékot vonnak le, de ha valaki megkétszerezte az adott napi pénzét, ezen fog legkevésbé aggódni.
Régi 2014-03-23, 11:45   #12 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
azért arra figyelj, h amivel könnyű 1 nap alatt dulázni, azzal ugyanolyan könnyű felezni is, és ha összejön 3-4 rosszul sikerüt trade...
Ez így van
Régi 2014-03-23, 19:12   #13 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Nem elég divatos a téma?
Régi 2014-03-23, 22:42   #14 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Hát ha 2500 dollár alatti számlát fogsz nyitni, akkor inkább a max tőkeátét ami számít neked.

Árupiaci termékeket ilyen tőkével csak CFD-ét fogsz találni. Ha esetleg majd komolyabb pénzel fogsz rendelkezni, akkor az árupiaci ETF-ket tudom neked ajánlani.

Csupa jó tanács ez most:
Neked nem a spread ami meghatározó lesz rövid/közép távon.
Régi 2014-03-24, 10:01   #15 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
... Könnyen meglehet duplázni vele egy nap a pénzed, ...
Ez a mondat sok mindent elárul, hallgass a többiekre!

Ha annyira biztos valami, hogy duplázhatsz, akkor azt más is észrevenné, sőt sokmindenki, és senki nem akarna megválni a tuti pozijától amivel duplázhatsz, ez a lehetőség devizán is megvan (duplázás) és ugyanúgy lehet bukni is.

Nekem van egy olyan érzésem, hogy árúpiacon már érteni kell a termékhez, és figyelni a híreket, lásd pl most mégis esett az eső a braziloknál, esett a kávé ára is.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-24, 10:31   #16 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
árupiaci ETF-ket tudom neked ajánlani.

Csupa jó tanács ez most:
Sok árupiaci ETF nem követi rendesen a mögöttes termék árát, mert egy csomó tranzakciós költség még rájön mire mesterségesen futures-ökből és swapokból összeállítják őket. Nem beszélve arról h zárva vannak olyankor, amikor a rendes piac mozog. Szívtam már meg én is tőkeáttételes ezüst ETF-el

Bróker költségek meg szintén magasak lesznek, amit 2500-al nem lehet állni.

Az utolsó mondatodat pedig csak úgy tudom értelmezni, hogy elkönyvelted a kollégának a bukást Ebben is van vmi.....
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-24, 11:56   #17 (permalink)
Szenior tag

Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Sok árupiaci ETF nem követi rendesen a mögöttes termék árát, mert egy csomó tranzakciós költség még rájön mire mesterségesen futures-ökből és swapokból összeállítják őket. Nem beszélve arról h zárva vannak olyankor, amikor a rendes piac mozog. Szívtam már meg én is tőkeáttételes ezüst ETF-el

Bróker költségek meg szintén magasak lesznek, amit 2500-al nem lehet állni.

Az utolsó mondatodat pedig csak úgy tudom értelmezni, hogy elkönyvelted a kollégának a bukást Ebben is van vmi.....
Áh, nem könyveltem el, nem ez volt a lényeg.
Hát ETF-nél mint tudjuk rengeteg fajta van. Lehet ott szép kis pozit felvenni, ha szektort akarsz headgelni, kockázatot/kitettséget szeretnél csökkenteni. Nem megyek bele Majd hamarosan lehet
Régi 2014-03-24, 19:58   #18 (permalink)
Tag

Angry

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez a mondat sok mindent elárul, hallgass a többiekre!

Ha annyira biztos valami, hogy duplázhatsz, akkor azt más is észrevenné, sőt sokmindenki, és senki nem akarna megválni a tuti pozijától amivel duplázhatsz, ez a lehetőség devizán is megvan (duplázás) és ugyanúgy lehet bukni is.

Nekem van egy olyan érzésem, hogy árúpiacon már érteni kell a termékhez, és figyelni a híreket, lásd pl most mégis esett az eső a braziloknál, esett a kávé ára is.
Devizán nehezebb tapasztalataim szerint a kétszerezés, Cfd-vel nem volt olyan nap hogy ne dupláztam volna {ez nem azt jelenti, hogy ugyanilyen mértékű veszteségem sem, mert rengetegszer}. Nem biztos, hogy népszerű is valami ami elég tuti, mert akkor minden második ember tőzsdézne már valamilyen szinten. Valaki adjon tanácsot is az ügyben amiért a témát indítottam, mert ami bróker jó lenne, ahhoz nincs elég pénzem számlát nyitni.
Régi 2014-03-24, 20:00   #19 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hát ha 2500 dollár alatti számlát fogsz nyitni, akkor inkább a max tőkeátét ami számít neked.

Árupiaci termékeket ilyen tőkével csak CFD-ét fogsz találni. Ha esetleg majd komolyabb pénzel fogsz rendelkezni, akkor az árupiaci ETF-ket tudom neked ajánlani.

Csupa jó tanács ez most:
Igen tőke áttét számít nekem, sok brókert találtam már magas tőkeáttétel, de 500 dollár alatt egyiknél sem lehet kereskedni.
Régi 2014-03-24, 20:10   #20 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Devizán nehezebb tapasztalataim szerint a kétszerezés, Cfd-vel nem volt olyan nap hogy ne dupláztam volna {ez nem azt jelenti, hogy ugyanilyen mértékű veszteségem sem, mert rengetegszer}. Nem biztos, hogy népszerű is valami ami elég tuti, mert akkor minden második ember tőzsdézne már valamilyen szinten. Valaki adjon tanácsot is az ügyben amiért a témát indítottam, mert ami bróker jó lenne, ahhoz nincs elég pénzem számlát nyitni.
Csak tőkeáttét kérdése, néhány pipet minden devizapár mozog, tehát mindegyiknél megvan a lehetőség, hogy dupla vagy semmit játsszál. van 100usd-d, nyithatsz 1 lotot mondjuk eur/usd-n, 10 pip elmozdulás jó irányba és megvan a dupla, a semmi nehezebb, mert hamarabb zár a brókered, mint hogy nullán legyél, spread (mondjuk 2 pip) miatt elég ha 6 pipet megy ellened az árfolyam és máris csak 20 dollárod maradt. Gondolom árupiacon sem azért lehet naponta duplázni mert az árfolyam duplázódik, hanem mert van tőkeáttét.
Régi 2014-03-24, 20:25   #21 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Csak tőkeáttét kérdése, néhány pipet minden devizapár mozog, tehát mindegyiknél megvan a lehetőség, hogy dupla vagy semmit játsszál. van 100usd-d, nyithatsz 1 lotot mondjuk eur/usd-n, 10 pip elmozdulás jó irányba és megvan a dupla, a semmi nehezebb, mert hamarabb zár a brókered, mint hogy nullán legyél, spread (mondjuk 2 pip) miatt elég ha 6 pipet megy ellened az árfolyam és máris csak 20 dollárod maradt. Gondolom árupiacon sem azért lehet naponta duplázni mert az árfolyam duplázódik, hanem mert van tőkeáttét.
1:200-zal csináltam és nagyon jól be válik, de nem dupla, vagy semmi módon működik a cfd. 150 ezer ft-ból már biztonságos 30 ezret forgatni, sőt 100ból is, én úgy csináltam. 1 esetre emlékszem hogy úszott a pénzt, de fél napig tartott, úgyhogy, ha valaki ilyen helyzetbe van, akkor nem muszáj kivárnia, hanem stoppol.
Régi 2014-03-24, 20:36   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
1:200-zal csináltam és nagyon jól be válik, de nem dupla, vagy semmi módon működik a cfd. 150 ezer ft-ból már biztonságos 30 ezret forgatni, sőt 100ból is, én úgy csináltam. 1 esetre emlékszem hogy úszott a pénzt, de fél napig tartott, úgyhogy, ha valaki ilyen helyzetbe van, akkor nem muszáj kivárnia, hanem stoppol.
1:500-zal meg már 5 lotot is nyithatsz a 100usd-ből és elég ha 2pipet megy neked jó irányba (ja nem, négyet kell menjen, ha kettő a spread), és ez csak másodpercek kérdése általában
Régi 2014-03-24, 21:01   #23 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 334
nagyd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

5 lothoz kb. 1000dollár szokott kelleni 1:500nál H'ombre
nagyd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-24, 21:09   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nagyd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
5 lothoz kb. 1000dollár szokott kelleni 1:500nál H'ombre
Köszi! gyanús is volt, hogy túl pici az elmozdulás ami kell már az első példánál is. Mindig minilotokat nyitok, így rendszeresen el is számolom magam a lotokkal
Régi 2014-03-25, 06:49   #25 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Te pont az a kategória vagy, akinek nemhogy az 1:200-as kevés, de még az 1:500-nál is jobb lenne ha magasabb lenne...
Arról nem is beszélve, hogy a bónuszokat szerintem pont neked találták ki!
Nézz utána ennek a dolognak.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-25, 08:29   #26 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te pont az a kategória vagy, akinek nemhogy az 1:200-as kevés, de még az 1:500-nál is jobb lenne ha magasabb lenne...
Arról nem is beszélve, hogy a bónuszokat szerintem pont neked találták ki!
Nézz utána ennek a dolognak.
Egyenlőre elég az 1:200, amíg nem lesz nagyobb fedezetem
Régi 2014-03-25, 11:10   #27 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Egyenlőre elég az 1:200, amíg nem lesz nagyobb fedezetem
1:500 akkor kéne ha kevesebb pénzed lenne, mert annál nagyobb pozit tudsz nyitni, ha nagyobb fedezeted lesz, több pénzed, akkor nem kell már akkora tőkeáttét
Régi 2014-03-25, 11:46   #28 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:

Csupa jó tanács ez most:
Nem tudod hol van cfd-hez magas tőkeáttét 1:200 minimum minden árutermékre?
Régi 2014-03-25, 11:49   #29 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
1:500 akkor kéne ha kevesebb pénzed lenne, mert annál nagyobb pozit tudsz nyitni, ha nagyobb fedezeted lesz, több pénzed, akkor nem kell már akkora tőkeáttét
Ezt most nem értem, hisz minél nagyobb az áttét annál gyorsabban mehet egyre nagyobb mínuszba is a pénzem. Ha pedig nincs fedezetem hamar el tud szállni.
Régi 2014-03-25, 19:39   #30 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezt most nem értem, hisz minél nagyobb az áttét annál gyorsabban mehet egyre nagyobb mínuszba is a pénzem. Ha pedig nincs fedezetem hamar el tud szállni.
Nem a tőkeáttételel szokott gond lenni, hanem az elméretezett pozíciókkal.
Közvetlenül a tőkeáttátel nem befolyásolja a nyereség/veszteség mértékét!

Pl. EUR/USD páron 1 lot 1 pip elmozdulása ugyanúgy 10$ nyereség vagy veszteség tőkeátétel nélkül, mint 1:1000 tőkeáttétellel.
Régi 2014-03-25, 19:47   #31 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem a tőkeáttételel szokott gond lenni, hanem az elméretezett pozíciókkal.
Közvetlenül a tőkeáttátel nem befolyásolja a nyereség/veszteség mértékét!

Pl. EUR/USD páron 1 lot 1 pip elmozdulása ugyanúgy 10$ nyereség vagy veszteség tőkeátétel nélkül, mint 1:1000 tőkeáttétellel.
Igen, de 100x-os áttétellel csak 100 pip után (minusz margin call) bukod a számlát, 1000x-nál pedig 10 pip (minusz margin + spread).

Ha nagyon szűken stopol valaki, akkor még a 100x-os áttételt ki tudja értelmesen (az egész számlát kockáztatva) használni, ami efelett van az inkább már csak hülyeség kategória. $100-al érdemes all-in menni, mert úgyse elég semmire. Ilyenkor azt kell megnézni, hogy a bróker hány %-nál nyomja a stopoutot. Ha 100% akkor használhatatlan, de ha van 15% bonus + 20% margin igény, akkor az már nem rossz

Mondjuk ez FX, árupiacra nem adnak több 100x-os áttételt, mert gapelhet és akkor dúrván minuszba menne az ügyfél. Más kérdés h elvétve van ilyen, láttam már ezüstre 500x-os áttételt
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-25, 20:08   #32 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Nem csodálom.
Mindenki mást ír, mindenki máshonnan világít rá valamire, de végül is senki nem tudja pontosan, hogy TE mit akarsz, mi a célod?
Írd le a szempontjaidat, hogy konkrétan mire, mekkora, milyen kockázat, stb, és akkor lehet hogy tudunk javaslatokkal segíteni.

A "minél nagyobb az áttét annál gyorsabban mehet egyre nagyobb mínuszba is a pénzem" mondatot meg én nem értem...
Eddig azt hittem hogy pont az a cél, hogy tudj sokáig tartani egy relatív nagy pozíciót...

Az első hozzászólásodban itt ez volt:

"...Minél több áru cikk van és minél magasabb tőke áttételi lehetőség annál jobb. "

Én ebből indultam el, hogy talán értem amit keresel, de lehet hogy mégsem.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-25, 20:33   #33 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Talán nem kéne összekeverni a maximális megengedett tőkeáttétet,és a benyitott pozicio tőkeáttétet a számlán!Akkor talán tudná is a versenyző,hogy leér a lába a vízben,vagy már nem ér le és nagylevegő!
Régi 2014-03-26, 05:23   #34 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Igen, de 100x-os áttétellel csak 100 pip után (minusz margin call) bukod a számlát, 1000x-nál pedig 10 pip (minusz margin + spread).
Ugyanakkora pozícióméret mellett? Azt megnézném.
Érdekes olvasni, hogy egy-egy kifejezés hallatán mi ugrik be elsőre a tagoknak.
Régi 2014-03-26, 05:28   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Ha nagyon szűken stopol valaki, akkor még a 100x-os áttételt ki tudja értelmesen (az egész számlát kockáztatva) használni, ami efelett van az inkább már csak hülyeség kategória. $100-al érdemes all-in menni, mert úgyse elég semmire. Ilyenkor azt kell megnézni, hogy a bróker hány %-nál nyomja a stopoutot. Ha 100% akkor használhatatlan, de ha van 15% bonus + 20% margin igény, akkor az már nem rossz

Mondjuk ez FX, árupiacra nem adnak több 100x-os áttételt, mert gapelhet és akkor dúrván minuszba menne az ügyfél. Más kérdés h elvétve van ilyen, láttam már ezüstre 500x-os áttételt
Pont azt próbáljuk mondani, hogy ha magasabb áttételt használsz nem jelenti feltétlenül, hogy kockázatosabban is kell kereskedni. Ezt kihasználva nem kell 1 lot helyett 10 lotot bekötni. Nem az áttétel kockázatos, hanem a túl méretezett pozició.
Régi 2014-03-26, 07:05   #36 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

De ha valaki ki akarja használni a bonusokat és a nagy áttétet, akkor full margin megéri neki menni. De ennek csak 100x-ig van értelme.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-26, 07:14   #37 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
De ha valaki ki akarja használni a bonusokat és a nagy áttétet, akkor full margin megéri neki menni. De ennek csak 100x-ig van értelme.
Szerintem meg olyan mint autóban a gázpedál. Nem kell tövig nyomni, de jó ha van még tartalék.
Ha nyitnád a sokadik pozíciót, de a szűk margin keret egyébként nem engedné, akkor bizony jól jön a lehető legnagyobb áttétel.
Régi 2014-03-26, 11:14   #38 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem meg olyan mint autóban a gázpedál. Nem kell tövig nyomni, de jó ha van még tartalék.
Ha nyitnád a sokadik pozíciót, de a szűk margin keret egyébként nem engedné, akkor bizony jól jön a lehető legnagyobb áttétel.
Osztom a véleményt
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-27, 10:56   #39 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem csodálom.
Mindenki mást ír, mindenki máshonnan világít rá valamire, de végül is senki nem tudja pontosan, hogy TE mit akarsz, mi a célod?
Írd le a szempontjaidat, hogy konkrétan mire, mekkora, milyen kockázat, stb, és akkor lehet hogy tudunk javaslatokkal segíteni.

A "minél nagyobb az áttét annál gyorsabban mehet egyre nagyobb mínuszba is a pénzem" mondatot meg én nem értem...
Eddig azt hittem hogy pont az a cél, hogy tudj sokáig tartani egy relatív nagy pozíciót...

Az első hozzászólásodban itt ez volt:

"...Minél több áru cikk van és minél magasabb tőke áttételi lehetőség annál jobb. "

Én ebből indultam el, hogy talán értem amit keresel, de lehet hogy mégsem.
Na, hát végülis 30 akárhány hozzászólásból senki nem válaszolt az eredeti kérdésemre, de mindegy azóta megtaláltam magamnak az FxPro-t...Amit tőkeáttételről mondtam ezekszerint hellytelen, mert nem attól függ csak milyen gyorsan mozog a pénzem.
Válaszol

Címkék
árutőzsde, bróker

« Gft | Vbcapital fx »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
CFD brókercégnél Zsolt27x Brókercégek 5 2015-09-07 09:38
CFD -k Suhi Kezdőknek 14 2014-03-25 13:33
Osztalékfizetés és CFD? gnarkill Kezdőknek 2 2014-02-23 20:54
Natural gas cfd kereskedes mercyful predicter Kezdőknek 8 2013-03-01 19:54

A pontos idő 11:33 , a GMT +1 időzóna szerint.