Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-06-09, 19:54   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 229
Hírnév szint: 8
attiati a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem egyértelmű, hogy bónuszt sosem lehet kivenni, hanem mindig csak a rajta keletkezett/belőle termelt nyereséget.
Más formában már volt erről szó, nem is egyszer.
és a belőle kereskedett nyereség kivételének mi a feltétele?
(azon kívül, hogy duplázni kell, mert nyilván nem csak ennyi feltétele van)

Holnap remélhetőleg benéz ide a Csilla és tisztázza a kérdést.
attiati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-09, 20:04   #52 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 814
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Moncsicsi, hazudnak mint a vízfolyás.
Még olyan piti dolgokban is mint egy késve kiutalt skrill összeg.
Ezt figyeljétek:

Többszöri cseszegetésre, miért nem utalták el a pénzem ezt a levelet küldték:
"Dear Valued Client,

We can confirm receipt of your withdrawal request, however, we are unable to process your payment at the moment upon receipt of a notification from Moneybookers for the verification of your Moneybookers account.

Please be patient and we will contact you shortly.

Please do not hesitate to contact us for any further information.

Regards, "

Azonnal megkérdeztem a skrillt, igaz -e amit az XM állít (VIP ügyfél vagyok náluk).
Természetesen semmi alapja nem volt annak amivel az XM mosakodni próbált.

Egészen elképesztő hogy egy ilyen esetben mint egy csúszás, ahelyett hogy elnézést kérnének a késésért, mást okolnak.
Ha ilyen piti esetben ezt megteszik szerintetek nem tesznek meg bármit ha a pénzüket akarjuk elszedni?

Nekem szerencsém volt velük összességében, elég sok pénzt elhoztam -(elnyertem) tőlük.
Tudni kell hol a határ. Én befejeztem náluk a kereskedést.

Market maker a cég, úgy is kell kezelni. Sok pénzt nem szabad náluk tartani.
Az ügyfelek elbukott pénzére hajtanak, ha valaki nyerő azt nem szeretik.
XM szemináriumok ahol megtanítják trédelni az ügyfeleket ...
Én nem védem egyiket sem... Szomorú.
De eddig számomra még a legmegbízhatóbak és legelérhetőek voltak.
Ettől függetlenül nem vagyok sem naív, sem vak.

És végül kifizettek?
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-06-09, 20:07   #53 (permalink)
Szenior tag

moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
és a belőle kereskedett nyereség kivételének mi a feltétele?
(azon kívül, hogy duplázni kell, mert nyilván nem csak ennyi feltétele van)

Holnap remélhetőleg benéz ide a Csilla és tisztázza a kérdést.
Én általában írtam a bónuszon keresett profitról.. Eben a konkrét esetben nem tudok többet, mint amit itt olvastam, de szerintem (az lenne a logikus, hogy) itt is csak annyi a feltétele a kivétnek (a profit kivételének), hogy tisztességes kereskedéssel profitot szerez az ember, és kész.
Mi más feltétel szokott itt lenni?
Régi 2014-06-10, 15:45   #54 (permalink)
Szenior tag

XM képviselő logója

Összes hozzászólás: 224
Hírnév szint: 4
XM képviselő a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
szia Csilla

Már nyitnám is a számlát, de van pár kérdésem.
1. a bónuszhoz élesíteni kell 1 héten belül a számlát, vagy elég, ha elindítom a regisztrálási folyamatot? (nem biztos, hogy tudok keríteni bankszámlakivonatot, közműszámlát 1 héten belül. Csak lakcímkártyát)
2. micro számlán ugyanazok a termékek kereskedhetőek, mint standard számlán? (micron látok *micro elnevezésű instrumentumokat, de ha belépek a demo számlára, ott már nincsenek)
3. micro és standard számlák között van különbség a swap mértékében?

4. később át lehet váltani a számlát microról standardre és vissza?
Kedves Attila,

Először is köszönöm szépen a türelmedet, íme a válaszok:

1. A bónuszt automatikusan jóvá fogjuk írni és az a számlán marad mindaddig amíg teljesen fel nem használod vagy míg a profit kifizetését nem kéred. Kereskedni azonban csak akkor fogsz tudni vele, ha a számla érvényesítésre kerül. Éppen ezért ezt javasoljuk mielőbb megtenni.

2. MICRO számlán ugyanazokkal az eszközökkel lehet kereskedni, mint bármely más számla típus esetén, viszont minden instrumentumnak van egy 'micro' felirata, mint például EURUSDmicro vagy GOLDmicro.Ez azért nem látszik a demón, mivel a DEMO számla a STANDARD számlának felel meg,tehát itt nincsenek micro jelölésű kereskedési eszközök.

3. Magukban az értékekben nincs különbség, azonban a számla méretezése miatt a swap értékek mégis eltérnek. MICRO számla esetén 1 lot 1000 egységnek felel meg, míg STANDARD számla esetén 1 lot 100000 egységnek. Ebből következik, hogy a számított kamat mértéke különböző eredményt fog adni MICRO valamint STANDARD számlán. A pontos értékek a következő linkeken tekinthetőek meg:
http://www.xm.com/assets/pdf/spreads...Micro_2014.pdf
http://www.xm.com/assets/pdf/spreads...ndard_2014.pdf

4. A számla tipusát nem lehet módositani, de nálunk egyszerre több, különböző számlatipust is nyithatsz párhuzamosan, melyek között lehetőség van az átvezetésre.

További kérdések esetén keress bizalommal!

Üdv,
Csilla - XM képviselő
XM képviselő nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-10, 16:19   #55 (permalink)
Szenior tag

XM képviselő logója

Alapbeállítás

Idézet:
még egy kérdés:
50 eur-ból lesz 100 eur, akkor a 100 eur-ra lehet kifizetést kérni, vagy csak az 50 eur többletre?
Szia,

Az általunk adott 50 EUR-ból termelt nyereség a számlaegyenlegeden fog megmutatkozni, amit ki lehet kérni,amint eléri a 100EUR-t. Mivel a kezdeti 50 EUR mint bónusz szerepel a számládon, ezt külön nem tudod kikérni, tehát a kifizetéskor a bónusz segítségével szerzett többletet fogod megkapni.

Eredményes kereskedést és szép napot kívánok!

Üdv,

Csilla - XM képviselő
Régi 2014-06-10, 18:08   #56 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
neverwin a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Csilla,

Elfelejtett reagálni a postomra illetve arra, hogy miért lop el az XM a VIP ügyfeleitől több mint 6millió forintot!

Vagy erre csak szemet hunynak a cégnél?

Üdv
neverwin nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-10, 18:26   #57 (permalink)
Szenior tag

XM képviselő logója

Alapbeállítás

Idézet:
neverwin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdvözlök mindenkit!

Egy negatív tapasztalatomat szeretném veletek megosztani az XM-el kapcsolatban. Az eset egy hétfői napon történt amikor is USA zárva volt, a likviditás emiatt kisebb volt a piacokon, emiatt fordulhatott elő egy óriási spike a goldban. Ezt meglátva be is nyitottam egy nagyobb tradet amit a rendszer be is fogadott, a trade megnyílt margint levéve. Ázsiai session nyitásakor a tradem már $28.000 profitban volt így le is zártam a tradet. A spike nem csak az XM-nél volt hanem az összes többi brókernél is. Ennek megfelelően a stopokat is kiszedték. Még az éjjel indítottam egy kifizetést, majd délelőtt érkezett az email hogy az egész profitot elvették és eltűnt a számlámról a pénz. Egyből hívtam a számlamanagerem illetve írtam nekik. Közölték hogy a piac már zárva volt, illetve a hiba nem náluk volt így a Terms and Conditions xyz pontja alapján az egész profitot bevonják és ez a végleges döntés. Ami rendkívűl érdekes, hogy ebben az időpontban még több másik brókernél is ment a gold kereskedés. 1 hét vitatkozás,levelezgetés után jóváírtak a számlámon $5000 creditet, (NEM CASHT!!!), tehát ezt nem lehet kivenni csak kereskedni vele. Na akkor kérdezem én, mégis csak náluk volt a hiba ha kompenzálni probáltak?
Miután ezt megkérdeztem tőlük jött a válasz hogy a bónusz a lojalitásom miatt kaptam és semmi közze a tradehez! Na igen.... persze
A tradet egyébként kézzel nyitottam manuálisan, soha semmiféle EA vagy bármilyen robotot nem használtam!

A management döntése végleges, a profitom elvették nem fogom visszakapni.

Ezúttal is szeretnék figyelmeztetni mindenkit, hogy az XM egy csaló tolvaj cég. Igazi marketmaker aki a pénzedre pályázik és ha lehetősége van rá az első adandó alkalommal megszerzi azt bármi áron. Így kereskedjetek náluk.
Jelenleg a felügyeleti szervek válaszára várok, sajnos ez egy hosszabb procedúra.

Képet csatoltam a hozzászoláshoz, illetve következik az email amit küldtek a profit kitörlésével kapcsolatban.

ui.: Szeretném megkérdezni a kedves XM csapatot, ha valóban kiviszik a tradeket a piacra, akkor hogy fordulhat elő hogy az XM által állított "BEZÁRT" piacon létrejön a trade?

Dear Mr. xxxxxxxx

Following a thorough investigation of your trading account(s) by our Compliance Department, we hereby would like to inform you that, based on a detailed review of the trading activity in your account(s), we have concluded that certain transactions carried out in your account(s) on 26.05.2014 were executed at prices which do not reflect the real market rates at the time.

Pursuant to Clauses 53.2 and 53.3 of the Company’s Terms and Conditions, to which you agreed when you opened your account(s) with our Company, we are, therefore, entitled, under these circumstances, to revoke the transactions initiated in your account(s), insofar as they were executed at off-market prices and make the necessary and corresponding corrections and adjustments in your account(s) at our Company’s sole discretion. Accordingly, you will not be compensated for the profit of USD 28,368 resulting from the transactions in your account(s) that we have determined as resulting from the above-mentioned pricing error, since the transactions in your account(s) that gave rise to such profits are revoked/cancelled and any profits initially shown in your account(s) as a result of such transactions can, therefore, not be considered as legitimately made on your behalf.

Accordingly in line with the foregoing, we hereby regret to have to inform you that, pursuant to Clauses 53.2 and 53.3 of the Company’s Terms and Conditions, transaction(s) no. XXXXXXXX and XXXXXXXX initiated in your account(s) with our Company on 26.05.2014, which relied on price latency arbitrage opportunities are definitely revoked/cancelled.

This letter is official. It speaks for itself that it is sent to you without prejudice to any rights and/or remedies our Company may have in relation to this matter, now or in the future.

Sincerely,
XM Team
Tisztelt Hozzászóló,

Az arannyal történt kereskedés időpontjában zárva volt a piac. Az eset az Amerikai Egyesült államok nemzeti ünnepén, az emlékezet napján (Memorial Day) történt, amikor is hivatalosan 20:10-kor zárt a piac. A piac nyitására másnap, 05.27-én került sor, 01:00-kor. Erről minden egyes ügyfelünknek előzetesen e-mailben tájékoztatást küldtünk.
Ennek ellenére, íme az Ön által végrehajtott kereskedés nyitásának és zárásának időpontjai:

Nyitás: 2014.05.26 20:15:43
Zárás: 2014.05.27 00:10:26

Hiba történt a végrehajtásban, amely lehetővé tette a pozíciók megnyitását, ezért az így szerzett profit követelése semmiképp sem tekinthető jogosnak. Az ünnep az Államokban vitathatatlan tény, amiről előzetesen értesítést is küldtünk. A pozíciók érvénytelenítése tehát nem minden ok nélkül történt, hiszen a piac mint már említettem, hivatalosan zárva volt ebben az időszakban, és az ezalatt az idő alatt szerzett profit nem írható jóvá. Erről szintén e-mailben küldtünk tájékoztatást.
Elismertük, hogy hiba történt a végrehajtásban és emiatt kellett a pozíciókat érvényteleníteni, amit megtehettünk volna minden kompenzáció nélkül is, hiszen hibáról van szó. Amennyiben Ön a bónuszt rosszul értelmezte, annak ellenére hogy mint ügyfél nagyra értékeljük, legközelebb óvatosabban bánunk vele a további félreértések elkerülése végett.

Íme egy hasonló példa: ha a bankszámlájára egy hiba következtében jóváíródik 10,000 EUR, majd a hiba észrevételével a bank visszaveszi ezt az összeget, Ön azt állítaná, hogy meglopták?
Biztosak vagyunk abban is, hogy ha a kérdéses kereskedés forditott iranyú lett volna és a nyereség veszteség formájában jelentkezik, a beérkezett reklamáció arról szólna, hogy tegyük semmissé a kereskedést és kéri az elvesztett összeget, hiszen a piacnak zárva kellett volna lennie. Ez egyébként, az érintett ügyfelek esetében pont így történt.

Bízom benne, hogy a válasz kielégítő volt és ezúton szeretném megkérni, hogy legyen szíves tartózkodni azoktól a kijelentésektől, amelyek félrevezetőleg hathatnak a többi kereskedő számára.

Üdvözlettel,

Csilla - XM képviselő
Régi 2014-06-10, 18:35   #58 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
XM képviselő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tisztelt Hozzászóló,

Az arannyal történt kereskedés időpontjában zárva volt a piac. Az eset az Amerikai Egyesült államok nemzeti ünnepén, az emlékezet napján (Memorial Day) történt, amikor is hivatalosan 20:10-kor zárt a piac. A piac nyitására másnap, 05.27-én került sor, 01:00-kor. Erről minden egyes ügyfelünknek előzetesen e-mailben tájékoztatást küldtünk.
Ennek ellenére, íme az Ön által végrehajtott kereskedés nyitásának és zárásának időpontjai:

Nyitás: 2014.05.26 20:15:43
Zárás: 2014.05.27 00:10:26

Hiba történt a végrehajtásban, amely lehetővé tette a pozíciók megnyitását, ezért az így szerzett profit követelése semmiképp sem tekinthető jogosnak. Az ünnep az Államokban vitathatatlan tény, amiről előzetesen értesítést is küldtünk. A pozíciók érvénytelenítése tehát nem minden ok nélkül történt, hiszen a piac mint már említettem, hivatalosan zárva volt ebben az időszakban, és az ezalatt az idő alatt szerzett profit nem írható jóvá. Erről szintén e-mailben küldtünk tájékoztatást.
Elismertük, hogy hiba történt a végrehajtásban és emiatt kellett a pozíciókat érvényteleníteni, amit megtehettünk volna minden kompenzáció nélkül is, hiszen hibáról van szó. Amennyiben Ön a bónuszt rosszul értelmezte, annak ellenére hogy mint ügyfél nagyra értékeljük, legközelebb óvatosabban bánunk vele a további félreértések elkerülése végett.

Íme egy hasonló példa: ha a bankszámlájára egy hiba következtében jóváíródik 10,000 EUR, majd a hiba észrevételével a bank visszaveszi ezt az összeget, Ön azt állítaná, hogy meglopták?
Biztosak vagyunk abban is, hogy ha a kérdéses kereskedés forditott iranyú lett volna és a nyereség veszteség formájában jelentkezik, a beérkezett reklamáció arról szólna, hogy tegyük semmissé a kereskedést és kéri az elvesztett összeget, hiszen a piacnak zárva kellett volna lennie. Ez egyébként, az érintett ügyfelek esetében pont így történt.

Bízom benne, hogy a válasz kielégítő volt és ezúton szeretném megkérni, hogy legyen szíves tartózkodni azoktól a kijelentésektől, amelyek félrevezetőleg hathatnak a többi kereskedő számára.

Üdvözlettel,

Csilla - XM képviselő
Tehát elismerik hogy hiba történt az önök oldalán és nem én voltam a hibás, ennek ellenére a pénzem nem adják vissza? Érdekes....

Szeretném megkérdezni a többi kereskedőt ők hasonló szituációban mit gondolnának. Nem hibásak és mégis közel $30.000 elvételre kerül...
Régi 2014-06-10, 19:21   #59 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Kedves Csilla!

Mivel ezen számlák market maker számlák az ügyfelek pozícióinak általában annyi köze van a piachoz mint Budai Mónikának az igazmondáshoz

Az XM egy fogadóiroda ahol az ügyfelek ideális esetben elbukják a pénzüket az XM által jegyzett árfolyamon az Önök kasszájába.
Önök határozzák meg az árfolyamot, ha ezzel magukat sodorják kellemetlen helyzetbe az az Önök hibája. be kell nyelni és nem a szemfüles tréderek pozícióit törölgetni. Ugyanis ez PITIÁNERSÉG.

A kereskedési felület nem rendeltetésszerű használata (az ügyfél nyer) nem kívánatos.
Mint korábban írtam, nekem volt szerencsém megkopasztani közel 80 ezer usd-vel a céget még az olyan kis szemétségek ellenére is mint amiket írtam és amikre elegánsan nem válaszolt.
Fájó szívvel vettem tudomásul hogy a huszonéves tulajok magánjetjének megtankolásakor esetlegesen hiányzott ez az összeg de ez van.

Csak én érzem úgy hogy kezd kissé kínossá válni ez a topic az XM -nek?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-10, 19:34   #60 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.277
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Jó kis promo ez.

Sokan demóznak, és/vagy centes számlában gondolkodnak. Számukra jó lehetőség, hogy pénzt se kell befizetni, ott a bónusz, s máris lehet „élesben” kereskedni. És működik. Azon már el se kell gondolkodni, miért van az ingyenpénz.

Akik viszont nem 60 termékből akarnak választani, vagy nem market makernél nyitnának bónuszos számlát, majd úgyis találnak mást.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-10, 20:29   #61 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Shortosgyula: pusztán kíváncsiságból: miért nyitottál náluk mégis számlát?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-10, 20:53   #62 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Shortosgyula: pusztán kíváncsiságból: miért nyitottál náluk mégis számlát?
Amiért nyilván mindenki más: pénzt keresni. Sokat

Egy uniós broker tiszta lappal indul, majd menet közben megismered milyen vele az élet...
Az XM jól indult de az utóbbi időben egyre több info gyűlt össze ahhoz hogy azt mondjam, azt mondják az ismerőseim is: elég, el innen addig amíg nem késő...
Nagyobb összeget én már tuti nem bíznék rájuk.

A jó hír: van náluk sokkal rosszabb broker is azért
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-10, 21:59   #63 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 49
Chris a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Tisztelt Hozzászóló,

... az emlékezet napján (Memorial Day) történt, amikor is hivatalosan 20:10-kor zárt a piac. A piac nyitására másnap, 05.27-én került sor, 01:00-kor. Erről minden egyes ügyfelünknek előzetesen e-mailben tájékoztatást küldtünk.
Lehet én tévedek, de a forex nem egy 0-24-ben nyitva levő piac, a hét minden napján? (kivéve hétvége amikor nem kereskednek, vagy ünnep, és azért nincs mozgás). Amúgy az oké, hogy ha értesítést küldtek előre, hogy mi a "szabály", csak mellesleg kérdem...

@Shortosgyula:
azt a sajátos módszert igazán megoszthatnád
Chris nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-10, 23:48   #64 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia,

Az általunk adott 50 EUR-ból termelt nyereség a számlaegyenlegeden fog megmutatkozni, amit ki lehet kérni,amint eléri a 100EUR-t. Mivel a kezdeti 50 EUR mint bónusz szerepel a számládon, ezt külön nem tudod kikérni, tehát a kifizetéskor a bónusz segítségével szerzett többletet fogod megkapni.

Eredményes kereskedést és szép napot kívánok!

Üdv,

Csilla - XM képviselő
szia Csilla

ha egyetlen trade-del duplázom meg az egyenleget, az is elég, vagy x USD értékben jutalékot kell termelnem a kifizetés előtt? Van valami részletes és hivatalos kiírás a feltételekről?
Régi 2014-06-11, 16:49   #65 (permalink)
Szenior tag

XM képviselő logója

Alapbeállítás

Idézet:
szia Csilla

ha egyetlen trade-del duplázom meg az egyenleget, az is elég, vagy x USD értékben jutalékot kell termelnem a kifizetés előtt? Van valami részletes és hivatalos kiírás a feltételekről?
Kedves Attila,

Az általános kereskedési feltételekre vonatkozó hivatalos iratok angol nyelven elérhetőek a honlapunkon, de természetesen szükség esetén szívesen segítek az értelmezésükben.

Amennyiben a fórumon közzétett linken keresztül nyit Nálunk számlát, a felkínált bónusz (50 Euró) megduplázása szükséges, tehát amint a számla egyenlege eléri a 100 Eurót és legalább 10 trade-t (nyitás+zárás) végrehajtott, lehet igényelni a kifizetést.

Eredményes kereskedést kívánok!

Üdvözlettel,

Csilla - XM képviselő
Régi 2014-06-11, 17:03   #66 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

A mai napon egy fenyegetést kaptam az XM-től, hogy amennyiben megpróbálom lejáratni a céget (a 100%ban igaz történettel hogy megloptak), bírósági eljárást fognak indítani ellenem, majd linkelték a terms and conditionsükből a pontot hogy minden beszélgetés, chat üzenet, email felhasználható ellenem

Kérdezem kedves XM. Ilyen pitiáner fenyegetésekkel probáljátok meg eltusolni hogy miként lopjátok meg az ügyfeleket milliókkal?

No comment... :-)

ui.: Soha nem próbáltam meg lejáratni se a céget, csupán megosztottam a 100%ban igaz történetet más kereskedőkkel, hogy miként lopott meg a cég kb. 6millió forintal. Az XM nél már az igazság bűn?
Régi 2014-06-11, 17:38   #67 (permalink)
Szenior tag

XM képviselő logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Csilla!

Mivel ezen számlák market maker számlák az ügyfelek pozícióinak általában annyi köze van a piachoz mint Budai Mónikának az igazmondáshoz

Az XM egy fogadóiroda ahol az ügyfelek ideális esetben elbukják a pénzüket az XM által jegyzett árfolyamon az Önök kasszájába.
Önök határozzák meg az árfolyamot, ha ezzel magukat sodorják kellemetlen helyzetbe az az Önök hibája. be kell nyelni és nem a szemfüles tréderek pozícióit törölgetni. Ugyanis ez PITIÁNERSÉG.

A kereskedési felület nem rendeltetésszerű használata (az ügyfél nyer) nem kívánatos.
Mint korábban írtam, nekem volt szerencsém megkopasztani közel 80 ezer usd-vel a céget még az olyan kis szemétségek ellenére is mint amiket írtam és amikre elegánsan nem válaszolt.
Fájó szívvel vettem tudomásul hogy a huszonéves tulajok magánjetjének megtankolásakor esetlegesen hiányzott ez az összeg de ez van.

Csak én érzem úgy hogy kezd kissé kínossá válni ez a topic az XM -nek?
Kedves Shortosgyula,

Az XM számára semmiképp sem kínos ez a topic, sőt, én azért vagyok itt, hogy tájékoztassam az érdeklődőket az XM-es lehetőségekről, újdonságokról. Mint mondta, Ön is azért nyitott nálunk számlát, hogy "pénzt keressen, sokat". Valószínűleg minden kereskedő így gondolkodik és nekünk igenis fontos, hogy nyerjen az ügyfél. Éppen ezért a támogatott szolgáltatásaink listája folyamatosan bővül, az újdonságok, lehetőségek bevezetése pedig kifejezetten az ügyfeleink segítségére jönnek létre.

Ilyen például a forumozók számára felkínált 50 Euró is, hogy kipróbálhassák a valós számlával történő kereskedést és tesztelhessék a cégünket. Mindezt teljesen ingyen. Elvégre mindenkinek joga van ahhoz, hogy a saját tapasztalatai alapján alkosson véleményt. Szigorúan szabályozott cégnek megfelelően minden esetben szabályozottan járunk el.Nincs okunk semmit sem "takargatni", tisztességes kereskedési feltételeket kínálunk és erre Ön az egyik kiváló példa, hiszen sikerült nálunk nem kis összeget keresnie, amit meg is kapott.

Üdvözlettel,

Csilla - XM képviselő
Régi 2014-06-11, 18:34   #68 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
szükség esetén szívesen segítek az értelmezésükben.

...tehát amint a számla egyenlege eléri a 100 Eurót és legalább 10 trade-t (nyitás+zárás) végrehajtott, lehet igényelni a kifizetést.
Kedves Csilla

Igényt tartanék a segítségre. A T&C-ban nem találtam az éppen aktuális no deposit bónusz kifizetésének a feltételeit.

számlaegyenleg min. 100 EUR + 10 trade + mi más egyéb feltétele van a kifizetésnek?

Telefonban ma azt az információt kaptam Budai Mónikától, hogy 200 microlot, vagy 2 lot összforgalom szükséges. Ez igaz? (a számokra nem biztos, hogy jól emlékszem)
És ha jól hallottam, akkor ő azt mondta, hogy a kikérhető összegnek kell 100 EUR-nak lenni, tehát bónuszkerettel együtt 150 EUR-nak kell a számlán lenni? (sajnos szakadozott a vonal)

Kérem linkelje be vagy másolja be ide szó szerint a no deposit bónusz hivatalos feltételeit... az a legtisztább és legvilágosabb ! (vagy ha a T&C-ben van leírva, akkor pontosan melyik bekezdését nézzem.)
Köszönöm!
Régi 2014-06-11, 21:22   #69 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Kedves Csilla, legyen szíves ezt az esetet megmagyarázni, amit nemrég bemutattam: XM.com
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-12, 13:18   #70 (permalink)
Szenior tag

XM képviselő logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Csilla

Igényt tartanék a segítségre. A T&C-ban nem találtam az éppen aktuális no deposit bónusz kifizetésének a feltételeit.

számlaegyenleg min. 100 EUR + 10 trade + mi más egyéb feltétele van a kifizetésnek?

Telefonban ma azt az információt kaptam Budai Mónikától, hogy 200 microlot, vagy 2 lot összforgalom szükséges. Ez igaz? (a számokra nem biztos, hogy jól emlékszem)
És ha jól hallottam, akkor ő azt mondta, hogy a kikérhető összegnek kell 100 EUR-nak lenni, tehát bónuszkerettel együtt 150 EUR-nak kell a számlán lenni? (sajnos szakadozott a vonal)

Kérem linkelje be vagy másolja be ide szó szerint a no deposit bónusz hivatalos feltételeit... az a legtisztább és legvilágosabb ! (vagy ha a T&C-ben van leírva, akkor pontosan melyik bekezdését nézzem.)
Köszönöm!
Kedves Attila,

Köszönöm a türelmét. A no deposit bónusz felhasználási feltételei az alábbi linken érhetőek el:
http://www.xm.com/assets/pdf/terms/X...osit-Bonus.pdf

Ön jól értelmezte Mónika válaszát és a 17. bekezdésben olvasható is mindez pontosan. A számlaegyenleg értékének kell 100 EUR-nak lennie ahhoz, hogy igényelni tudja a kifizetést.

Üdvözlettel,

Csilla - XM képviselő
Régi 2014-06-12, 16:55   #71 (permalink)
Szenior tag

XM képviselő logója

Alapbeállítás

Idézet:
A mai napon egy fenyegetést kaptam az XM-től, hogy amennyiben megpróbálom lejáratni a céget (a 100%ban igaz történettel hogy megloptak), bírósági eljárást fognak indítani ellenem, majd linkelték a terms and conditionsükből a pontot hogy minden beszélgetés, chat üzenet, email felhasználható ellenem

Kérdezem kedves XM. Ilyen pitiáner fenyegetésekkel probáljátok meg eltusolni hogy miként lopjátok meg az ügyfeleket milliókkal?

No comment... :-)

ui.: Soha nem próbáltam meg lejáratni se a céget, csupán megosztottam a 100%ban igaz történetet más kereskedőkkel, hogy miként lopott meg a cég kb. 6millió forintal. Az XM nél már az igazság bűn?
Kedves Neverwin!

Kérjük vegye figyelembe azt, hogy az XM nemzetközi hírnévnek örvendő és kivételes üzleti etikán alapuló pénzügyi szolgáltatásokat nyújtó cég, és ennek köszönhetően minden értelemben vezető forex bróker. Tisztelettel, de nyomatékosan kérem Önt arra, hogy szíveskedjék mindazon nyilvánosság előtt közzétett kijelentéstől tartózkodnia, amely cégünk hírnevét illetve üzleti szándékait bármilyen módon megalapozatlanul sértené. Tisztelettel felhívom a figyelmét továbbá arra is, hogy az XM minden intézkedést megtesz, hogy megvédje a cég hírnevét bármely hasonló jellegű komolytalan és alaptalan rágalmazástól.

Az Ön helyzetét figyelembe véve döntésünket már többször, több kommunikációs csatornán elmagyaráztuk Önnek, amit Ön némi kompenzáció ellenében el is fogadott. Annak ellenére, hogy semmilyen kártérítési felelősséggel nem tartoztunk Önnek, ami bizonyításképpen szerepel az Általános Szerződési Feltételek 18.8.-ik bekezdésében is, amit Ön elfogadott, mielőtt kereskedni kezdett nálunk. Elmondható tehát, hogy jó szándékból, a hosszú távú kapcsolat reményében az XM úgy döntött, hogy kompenzálja Önt.

Szeretnénk kihangsúlyozni, hogy az XM nem szokott kártérítést felajánlani az ügyfél saját kereskedési hibáiból fakadó veszteségekért - az Ön esetében azonban még ebben is kivételt tettünk. Következésképp az említett kártérítés összegének elvesztéséért sem terheli az XM-et felelősség , hiszen Ön kereskedett ezzel az összeggel.
Döntésünk ebben a kérdésben véglegesnek és minden résztvevő számára kötelező érvényűnek tekintendő, és a jelen hivatalos értesítésen kívül további levelezést nem foglal magába az XM részéről.

Üdvözlettel,
Csilla – XM képviselő
Régi 2014-06-12, 17:44   #72 (permalink)
Szenior tag

XM képviselő logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Csilla, legyen szíves ezt az esetet megmagyarázni, amit nemrég bemutattam: XM.com
Kedves Shortosgyula,

Amikor Ön kifizetést kért a rendszerünk visszaigazolta annak beérkezését (az Ön által csatolt első képernyőkép). Ez az üzenet nem jelentette a kérelem feldolgozását, csupán tájékoztatásképpen szolgált.

A második képernyőképen látható, hogy a kifizetési kérelmét nem tudtuk feldolgozni, mivel a GOLD pozíció rossz (érvénytelen) piaci áron lett végrehajtva. Ezalatt a következőt értjük:

A piac gyors mozgása esetén (például fontos hírek), vagy a különböző kereskedési időszakok zárása előtt (például az arany kereskedési időszakának zárasakor minden nap van egy szünet) ritkán előfordulhat, hogy a likviditási szolgáltatóinktól érvénytelen árakat kapunk. Ezen árak ugyanis nem tükrözik a valós piaci árakat. Ez különböző okok miatt történhet meg:

- az árak továbbításanak késése: például az ügyfél EURUSD-t vesz 15:31:02-kor amikor is a valós ár 1.3524, de a pozíció végrehajtása során a 1.3515-ös árat kapja, ami 15:29:35-kor volt érvényes
- hibás árak beérkezése: például az elmúlt 10-15 percben a GOLD oldalazott az 1265.19 és 1269.50 érték között, amikor is hirtelen beérkezett egy 1280.05-ös ár amit a következő másodpercben ismét a normál, 1265.19-1269.50-es érték beli árak követtek
- az ár beérkezése a piac zárása után: ez történt például a korábbi hozzászólásban szereplő ügyféllel, akinek a pozícióját érvényteleníteni kellett. Érkeztek árak annak ellenére, hogy a piacnak zárva kellett volna lennie.

A csatolt képen valóban látszik, hogy a kifizetesi kérelmet elfogadtuk és azt 24 órán belül feldolgozásra kerül. A feldolgozás során azonban egyértelművé vált, hogy a jóváírt összeg érvénytelen,így annak kifizetésére értelemszerűen nem kerülhetett sor.

Üdvözlettel,
Csilla - XM képviselő
Régi 2014-06-12, 17:59   #73 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Üdvözlök mindenkit!

Ázsiai session nyitásakor a tradem már $28.000 profitban volt így le is zártam a tradet.
Idézet:
Olyan nagy bajok csak nincsenek...35 lot arany, $80k profit.

Miért nem léptek egy szinttel feljebb, váltotok más platformra és búcsúztok el higgadtan (legyen elegánsan) onnan, ahonnan csak összejött valami?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-12, 18:02   #74 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.277
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
az XM nemzetközi hírnévnek örvendő és kivételes üzleti etikán alapuló pénzügyi szolgáltatásokat nyújtó cég, és ennek köszönhetően minden értelemben vezető forex bróker.
Az ilyen kijelentések tesznek komolytalanná egy brókert. Mitől lenne piacvezető egy 60 terméket produkáló cég?

Nekem eddig nincs rossz tapasztalatom az akciós mikroszámlával. Akár ajánlhatnám is azoknak, akik ilyesmire gerjednek.

No de azért ez mégse egy Saxo, vagy dealbook360. Mt4-sek között is van szélesebb termékkört kínáló szolgáltató…
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-12, 19:11   #75 (permalink)
Új tag

Thumbs down

Idézet:
Kedves Neverwin!

Kérjük vegye figyelembe azt, hogy az XM nemzetközi hírnévnek örvendő és kivételes üzleti etikán alapuló pénzügyi szolgáltatásokat nyújtó cég, és ennek köszönhetően minden értelemben vezető forex bróker. Tisztelettel, de nyomatékosan kérem Önt arra, hogy szíveskedjék mindazon nyilvánosság előtt közzétett kijelentéstől tartózkodnia, amely cégünk hírnevét illetve üzleti szándékait bármilyen módon megalapozatlanul sértené. Tisztelettel felhívom a figyelmét továbbá arra is, hogy az XM minden intézkedést megtesz, hogy megvédje a cég hírnevét bármely hasonló jellegű komolytalan és alaptalan rágalmazástól.

Az Ön helyzetét figyelembe véve döntésünket már többször, több kommunikációs csatornán elmagyaráztuk Önnek, amit Ön némi kompenzáció ellenében el is fogadott. Annak ellenére, hogy semmilyen kártérítési felelősséggel nem tartoztunk Önnek, ami bizonyításképpen szerepel az Általános Szerződési Feltételek 18.8.-ik bekezdésében is, amit Ön elfogadott, mielőtt kereskedni kezdett nálunk. Elmondható tehát, hogy jó szándékból, a hosszú távú kapcsolat reményében az XM úgy döntött, hogy kompenzálja Önt.

Szeretnénk kihangsúlyozni, hogy az XM nem szokott kártérítést felajánlani az ügyfél saját kereskedési hibáiból fakadó veszteségekért - az Ön esetében azonban még ebben is kivételt tettünk. Következésképp az említett kártérítés összegének elvesztéséért sem terheli az XM-et felelősség , hiszen Ön kereskedett ezzel az összeggel.
Döntésünk ebben a kérdésben véglegesnek és minden résztvevő számára kötelező érvényűnek tekintendő, és a jelen hivatalos értesítésen kívül további levelezést nem foglal magába az XM részéről.

Üdvözlettel,
Csilla – XM képviselő
Kedves Csilla!

" Szeretnénk kihangsúlyozni, hogy az XM nem szokott kártérítést felajánlani az ügyfél saját kereskedési hibáiból fakadó veszteségekért "

Ezt ugye önök se gondolják komolyan? Az én hibámról fakadó veszteség? Elvették a profitom arra hivatkozva, hogy a piac zárva volt illetve nemvolt jó az ár. Ha a piac zárva van MÉGIS HOGY tudok nyitni egy tradet? Normális brókereknél ilyenkor a " Market Closed " üzenet fogad. Tehát önök úgy értelmezik, hogy az én hibám hogy bemertem nyitni egy tradet ami rendesen megnyílt és levette a margint. Miközben az arany árfolyama még másik brókernél mozgott.

A döntést sose fogadtam el. $5000 creditet jóváírtak a számlámon amit nem lehet kivenni csak kereskedni vele.(ezt nem én kértem, csak kaptam). Ön azt állítja hogy ez kompenzáció volt. Kérdezem kedves Csilla, akkor mégis elismerik hogy hibáztak és kompenzáltak engem? Az account manageremnek feltettem ezt a kérdést, aztmondta hogy a lojalitásomért kaptam a bónuszt és semmi köze ennek a gold tradem után elvett profithoz.

Elég nagy gondok lehetnek az XM nél ha $28.000 ért képesek így lejáratni magukat. Állandóan a terms and conditionsra hivatkoznak. Ahogy Shortosgyula is fogalmazott, amit önök csinálnak az PITIÁNERSÉG!

Egy olyan ügyfelet veszítettek el ezzel a lépéssel aki rengeteget tett a cég előrehaladása érdekében, és több mint 30 ügyfelet vitt önöknek.

Ezúton is szeretnék gratulálni ehez a fantasztikus lépésükhöz!

A fenyegetésükkel kapcsolatban meg annyit szeretnék elmondani, hogy ezzel csak azt érik el hogy még több helyre kifog kerülni a velem történt eset. Amit hangsúlyozok 100%ban igaz és rengeteg bizonyíték támasztja alá. Akármilyen szemszögböl nézzük az igazság nem számít lejáratásnak.

A lehetőségük még mindig megvan rá, hogy visszadják az ellopott pénzem és elfelejtsük az egészet.

A döntés önökön áll!

ui.: Addig is egy kép ami bizonyítja hogy a tradek nyitva voltak. A képen látható állapot szerint még veszteségesen!
Régi 2014-06-12, 20:13   #76 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Shortosgyula,

A piac gyors mozgása esetén (például fontos hírek), vagy a különböző kereskedési időszakok zárása előtt (például az arany kereskedési időszakának zárasakor minden nap van egy szünet) ritkán előfordulhat, hogy a likviditási szolgáltatóinktól érvénytelen árakat kapunk.

Kedves Csilla,

pontosan melyik nagy likviditásszolgáltató hibája miatt szokott speciálisan csak az XM rendszere fagyni?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-12, 20:31   #77 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Csilla!

" Szeretnénk kihangsúlyozni, hogy az XM nem szokott kártérítést felajánlani az ügyfél saját kereskedési hibáiból fakadó veszteségekért "

Ezt ugye önök se gondolják komolyan? Az én hibámról fakadó veszteség? Elvették a profitom arra hivatkozva, hogy a piac zárva volt illetve nemvolt jó az ár. Ha a piac zárva van MÉGIS HOGY tudok nyitni egy tradet? Normális brókereknél ilyenkor a " Market Closed " üzenet fogad. Tehát önök úgy értelmezik, hogy az én hibám hogy bemertem nyitni egy tradet ami rendesen megnyílt és levette a margint. Miközben az arany árfolyama még másik brókernél mozgott.

A döntést sose fogadtam el. $5000 creditet jóváírtak a számlámon amit nem lehet kivenni csak kereskedni vele.(ezt nem én kértem, csak kaptam). Ön azt állítja hogy ez kompenzáció volt. Kérdezem kedves Csilla, akkor mégis elismerik hogy hibáztak és kompenzáltak engem? Az account manageremnek feltettem ezt a kérdést, aztmondta hogy a lojalitásomért kaptam a bónuszt és semmi köze ennek a gold tradem után elvett profithoz.

Elég nagy gondok lehetnek az XM nél ha $28.000 ért képesek így lejáratni magukat. Állandóan a terms and conditionsra hivatkoznak. Ahogy Shortosgyula is fogalmazott, amit önök csinálnak az PITIÁNERSÉG!

Egy olyan ügyfelet veszítettek el ezzel a lépéssel aki rengeteget tett a cég előrehaladása érdekében, és több mint 30 ügyfelet vitt önöknek.

Ezúton is szeretnék gratulálni ehez a fantasztikus lépésükhöz!

A fenyegetésükkel kapcsolatban meg annyit szeretnék elmondani, hogy ezzel csak azt érik el hogy még több helyre kifog kerülni a velem történt eset. Amit hangsúlyozok 100%ban igaz és rengeteg bizonyíték támasztja alá. Akármilyen szemszögböl nézzük az igazság nem számít lejáratásnak.

A lehetőségük még mindig megvan rá, hogy visszadják az ellopott pénzem és elfelejtsük az egészet.

A döntés önökön áll!

ui.: Addig is egy kép ami bizonyítja hogy a tradek nyitva voltak. A képen látható állapot szerint még veszteségesen!
Szerintem mindenkinek rosszul esne, ha egy ekkora pozíció ekkora hozamát elvenné a cég.

De gondolom, azok az ügyfelek kifejezetten örültek az érvénytelenítésnek, akik ez idő alatt veszteségbe fordult a pozijuk, és az XM ugyanígy nem számolta el nekik... Legalábbis korábban ezt írta Csilla.

HA már a nagyvonalúság és pitiánerség említésre került itt, akkor lehet, hogy mindkét részről illene betartani, nem?
Habár szerintem ennek a kérdésnek semmi köze a pitiánerséghez vagy a nagyvonalúsághoz, eléggé egyértelmű a helyzet.

A Shortosgyula esetéből csak annyit tudni, amennyit itt ő megosztott, az alapján az már inkább necces dolog, hiszen az a Skrill számla érvényesség vagy hitelesség elég, hááát, ööö, "fura" dolog volt.. Ezt nem is tudom elképzelni, hogy lehet ilyet mondani/írni.
Régi 2014-06-12, 20:34   #78 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Ugye azért ez neked is egyértelmű, hogy a szóban forgó napon az arany ára még csak a közelében sem járt annak az értéknek, (valós piacon) ahol a te traded benyílt?
Ezzel nem állást foglalok az ügyben, csak ha ez az eset bármely más forex brókernél történik meg, ugyanezt a választ kapnád.
Ha szabályzott piacon kereskednél, akkor ilyen nem jöhetne létre.
Ha mégis, akkor ott minden egyes traded rögzítve van és ez alatt nem az mt4-terminált értem...
Na ott volna értelme az asztal csapkodásnak (illetve arra nem is kerülne sor).
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-12, 21:08   #79 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
.
(privát üzeneteket olvasol?)
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-12, 22:25   #80 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ugye azért ez neked is egyértelmű, hogy a szóban forgó napon az arany ára még csak a közelében sem járt annak az értéknek, (valós piacon) ahol a te traded benyílt?
Ezzel nem állást foglalok az ügyben, csak ha ez az eset bármely más forex brókernél történik meg, ugyanezt a választ kapnád.
Ha szabályzott piacon kereskednél, akkor ilyen nem jöhetne létre.
Ha mégis, akkor ott minden egyes traded rögzítve van és ez alatt nem az mt4-terminált értem...
Na ott volna értelme az asztal csapkodásnak (illetve arra nem is kerülne sor).
Javaslom hogy nezd meg mas nagyobb brokerek chartjait. Pl Saxo Bank, az arany arfolyama valoban jart itt mivel a piac a london/usa munkaszuneti nap miatt rendkivul illikvid volt es rengetegen kistoppolodtak itt. Valoban rovid ideig tartozkozkodott itt az arfolyam, de ez lenyegtelen.
Régi 2014-06-13, 05:10   #81 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Na, mostmár engem is komolyan elkezdett érdekelni may 26-án voot vagy nemvoot az arany 1300-on.
Szerintem nem voot. Csatoltam egy metás képet, meg egy ATC (futures) képet is.
Az h OTC brokiknál vannak félrárazások, annyira nem csoda. Meg az se h néha nem veszik észre h be lehet kötni a rossz árat (Egyszer én is kötöttem be palladiumot 50 USD-vel az aktuális ár alatt, aztán szóltam a supportnak h csináljanak már vmit... pár óra múlva helyrerakták, a nyerőt meg elraktam mondjuk ha visszavették volna, jogosnak tartottam volna...)

Képviselőhölgynek pedig annyi tanácsot szeretnék adni (amennyiben elfogadja ) h ne azzal próbáljanak marketinget csinálni, hogy tekintély elven elmondják h mekkora ász a cég (mint máshol ), hanem mondjuk mutassanak be pár számot. Mondjuk mekkora a MAM számlákon kezelt tőkemennyiség. Lehet elgondolkoztató információ lenne a pár 100 / 1000 USD-jük után futó ügyfelek számára....

Neverwin: egyszer találtál jó tradet, találsz majd máskor is. Jobban jársz szerintem ha az idődet inkább erre fordítod. Pereskedni egy FX brókercég ellen? .... még a szabályozószervek sem tudják hogyan működnek, nem hogy egy mezei jogász
Csatolt kicsinyítések
xm-com-xauusdh1.png   xm-com-gold.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-16, 13:04   #82 (permalink)
Szenior tag

XM képviselő logója

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az ilyen kijelentések tesznek komolytalanná egy brókert. Mitől lenne piacvezető egy 60 terméket produkáló cég?

Nekem eddig nincs rossz tapasztalatom az akciós mikroszámlával. Akár ajánlhatnám is azoknak, akik ilyesmire gerjednek.

No de azért ez mégse egy Saxo, vagy dealbook360. Mt4-sek között is van szélesebb termékkört kínáló szolgáltató…
Kedves Moneymentor,

Állításunk a kereksedelmi volumenünk és az ügyfeleink számának összehasonlításán alapszik olyan cégekkel szemben akik ezen számokat hivatalosan publikálják.

A kereskedési volumenünk és az ügyfélállományunk figyelembevételével elmondható, hogy a vezető kereskedelmi forex brókerek között vagyunk.

A kereskedési volumenünket nem tesszük közzé, mivel ez az információ bizalmas cégünk számára.

Üdvözlettel,
Csilla – XM képviselő
Régi 2014-06-16, 13:15   #83 (permalink)
Szenior tag

XM képviselő logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Csilla,

pontosan melyik nagy likviditásszolgáltató hibája miatt szokott speciálisan csak az XM rendszere fagyni?
Kedves Shortosgyula,

Több nagy vezető pénzügyi intézménnyel dolgozunk együtt, azonban név szerint sajnos nem áll módunkban megnevezni egyetlen likviditásszolgálót sem, mivel ez bizalmas információ.

Üdvözlettel,
Csilla - XM képviselő
Régi 2014-06-16, 13:17   #84 (permalink)
Szenior tag

XM képviselő logója

Alapbeállítás

Idézet:
Na, mostmár engem is komolyan elkezdett érdekelni may 26-án voot vagy nemvoot az arany 1300-on.
Szerintem nem voot. Csatoltam egy metás képet, meg egy ATC (futures) képet is.
Az h OTC brokiknál vannak félrárazások, annyira nem csoda. Meg az se h néha nem veszik észre h be lehet kötni a rossz árat (Egyszer én is kötöttem be palladiumot 50 USD-vel az aktuális ár alatt, aztán szóltam a supportnak h csináljanak már vmit... pár óra múlva helyrerakták, a nyerőt meg elraktam mondjuk ha visszavették volna, jogosnak tartottam volna...)

Képviselőhölgynek pedig annyi tanácsot szeretnék adni (amennyiben elfogadja ) h ne azzal próbáljanak marketinget csinálni, hogy tekintély elven elmondják h mekkora ász a cég (mint máshol ), hanem mondjuk mutassanak be pár számot. Mondjuk mekkora a MAM számlákon kezelt tőkemennyiség. Lehet elgondolkoztató információ lenne a pár 100 / 1000 USD-jük után futó ügyfelek számára....

Neverwin: egyszer találtál jó tradet, találsz majd máskor is. Jobban jársz szerintem ha az idődet inkább erre fordítod. Pereskedni egy FX brókercég ellen? .... még a szabályozószervek sem tudják hogyan működnek, nem hogy egy mezei jogász
Kedves GP57,

A fórumon elhangzott kijelentéseim minden esetben alátámaszthatóak és igazolhatóak.

Az Ön által példaként emlitett MAM számlákon kezelt tőkemennyiség nem hozható nyilvánosságra.

Természetesen egyéb kérdései, észrevételei esetén állok a rendelkezésére.

Üdvözlettel,
Csilla - XM képviselő
Régi 2014-06-16, 14:30   #85 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kedves Moneymentor,
Kedves Shortosgyula,
Kedves GP57,
ez itt az X(m) aknák neerőlködjetekmertezegyháromperhármassupersíkosíto tt
Régi 2014-06-19, 19:38   #86 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Drága XM Csilla,

1. Borzasztóan taszító ez a tipikus pesties, multis-szubkultúrás, hivataloskodó, hol negédes-nyálas, hol sziszegve fenyegetőző stílus. Korábban szemeztem a cégetekkel, szerencsére még időben jött a "bemutatkozás".

2. ... olyan cégekkel szemben akik ezen számokat hivatalosan publikálják...
A kereskedési volumenünket nem tesszük közzé, mivel ez az információ bizalmas cégünk számára.

... azonban név szerint sajnos nem áll módunkban megnevezni ... bizalmas információ.

... MAM számlákon kezelt tőkemennyiség nem hozható nyilvánosságra

Uhhh ... ez igen! Olyan titkos, misztikus ez az XM, hű de izgi!

3. neverwin sztorija: kérdés, hogy követett-e el felróható hibát az XM azzal, hogy a terminál nem dobta vissza a requestet Market closed-dal. Ha igen, akkor neverwin wins, ha nem, loses.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-21, 10:05   #87 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

Drága mindenki :-)

Mindenki kap levelet a szokásostól eltérő nyitva-tartásról! Megkaptuk. Teljesen mindegy mi történt, technikai problémának számít, nem túl szerencsés de ez van, pláne, hogy akár egy percre is azt a képzetet keltette az úrban, hogy megfogta az Isten lábát!

Megjegyzés: mindent vagy semmit játszani a tőzsdén veszélyes és felelőtlen! 28.000USD hozamot elérni egy ekkora kis számlán :-)
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-21, 14:36   #88 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 14
Mészike a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem vagyok érintett, még csak számlám sincs ennél a brókernél, viszont kérdés:
- mi van, hogyha 1292-ön nyit egy short-ot, és a sl 1310? Akkor is jóvá írják a ,,technikai" hibát? Mikor dől el, hogy valami technikai hiba? Honnan tudni ezek után, hogy mi a valós ár az adott brókernél?
Mészike nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-21, 15:09   #89 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Amint írtam, mint minden brókercég az xm is világos egyértelmű üzenetet küldött, dátummal, mikor nincs kereskedés. Minden ami ezalatt történik, technikai hiba. Szerintem ez világosnak kellene lennie mindenkinek, nincs de, ha, de akkor és hasonlók.

Nem az árról van szó!!!!!!!!!!!! észre kellene ezt is venni.
Régi 2014-06-21, 15:13   #90 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
habibabu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Amint írtam, mint minden brókercég az xm is világos egyértelmű üzenetet küldött, dátummal, mikor nincs kereskedés. Minden ami ezalatt történik, technikai hiba. Szerintem ez világosnak kellene lennie mindenkinek, nincs de, ha, de akkor és hasonlók.

Nem az árról van szó!!!!!!!!!!!! észre kellene ezt is venni.
Tehát amikor nem küld üzenetet és akkor kötsz az minden esetben ok?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-21, 15:20   #91 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tehát amikor nem küld üzenetet és akkor kötsz az minden esetben ok?
Nem. Miért következne ez ebből az esetből?

Mészike: aki az ominózus, szóban forgó idő alatt szintén tudott nyitni, de vesztesége lett, azoknak is érvénytelenítették a pozijukat, és törölték a veszteséget.
Régi 2014-06-21, 15:26   #92 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Tényleg nem értem, mit nem lehet ezen megérteni :-) (most én vagyok ennyire pengeagyú) Ünnepi nyitva tartásról van szó ebben az esetben, minden cég küld (-ött) e-mai-t, Mikor melyik tőzsde van nyitva és mivel nem lehet az adott napon kereskedni. Innentől fogva nincs értelme semmilyen kötésről és elért vagy nem elért árszintről beszélgetni.
Régi 2014-06-21, 15:50   #93 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Itt nem csak a szabályokon van a lényeg, hanem h ott akkor abban az időben valós piacon sem volt 35 lot kereslet. Az más kérdés h az árat rosszul jegyezték és a cég politikája miatt MINDIG engednek kötni.
Ha valaki azt várja el h technikai okból egy cég benyel tízezer+ dollár veszteséget, az hiú reményeket táplál.
Gondolom fordított esetben ha az ügyfél bukik emiatt és korrekt a cég, akkor ugyanúgy kiigazítják a tévedést. Ha nem, akkor meg nem OTC piactól nem lehet többet várni.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-21, 17:00   #94 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
Hírnév szint: 7
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Fura ez az egész.

Vannak ugye a liquidity providerek, amiből (teljesen titkosan persze de) az adott brókernek is van, nem kevés. Ezeknél a providereknél vagy van kereskedés, vagy nincs, mert pld. zárva a piac.

Ha szeretnénk úgy értelmezni a játékszabályokat miszerint az adott bróker
a, minden kötését kiközvetíti, vagy
b, a számára kényelmetlen méretű kötéseket kiközvetíti,
akkor feltételezhetjük, hogy az átlag trader 0.1 lotjához képest nagyméretű kötést a piac teljesítette és nem ő maga. Majd a pozíció lezárását is.

Aztán a piac észrevette, hogy nem is volt valójában nyitva, bár addig az árfolyam folyamatos változásából a hírlevelet nem olvasóknak úgy tűnhetett mintha nyitva lenne és ezért fogta és törölte a trade két végpontját.

Azaz valakinek (valakiknek) a világban jóváíródott előbb 35 lotnyi buy pozíció az adott árszinten, majd 35 lotnyi sell pozíció a kollega zárási szintjén.

Egy némileg rosszindulatú trader viszont gondolhatna arra is, hogy
a liquidity provider, valójában price providerként van kihasználva, azaz a charthoz ő adja az árakat, viszont nem keveredik mindenféle adás-vételbe.
Ennek segítségével szépen rajzolódik a chart, a kötések túloldalán pedig kötésmérettől függetlenül a bróker áll.

Az, hogyha néha elfelejti lekapcsolni a bróker a szerveréről a friss árakat, vagy elfelejt ráklikkelni a "market closed" kapcsolóra, mielőtt bezár és elmegy horgászni, az tebben az esetben elfogadott műszaki hiba lehet.

Teljesen olyan, mint mikor véletlen záróra után veszel pld cigit egy boltban. Ki volt írva, de te nem figyeltél. Ha kiszolgálnak (azaz teljesül az ordered), akkor aránylag csekély az esély, hogy másnap becsöngetnek hozzád, hogy vidd már vissza, mert ez műszaki hiba volt, nem is volt cigijük. :-)

Szerintem, ha véletlen a rosszindulatú feltételezés lenne az igaz, akkor vagy be kéne tanítani a takarítónőket a megfelelő beállítások bekapcsolására, vagy fel kéne venni egy frissen végzett informatikust, aki néha az outlookjában felvillanó emlékeztető hatására leellenőrzi a beállításokat a szerveren.
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-21, 17:16   #95 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Azt az árat, amit a likviditás szolgáltatóktól kapnak sose fogod látni. Erre eleve rájön a spread és a slippage + esetleges eltolások az árral...
Te a brókercéggel kereskedsz, ők pedig a likviditás szolgáltatóval (HA akarnak).
Mivel látszik h más brókereknél sem volt ott a 1300-as szintnél a 35 lot kötés, ezért vélni lehet h senkinek a számláján nem írodott jóvá az a mennyiség.

Aki 35 lotot akar kötni az menjen már határidőre és ne azt várja h mikor lesz a brokercég balek és hagyja nyerni, mert az ilyet úgysem fizetik ki (jogosan!).

Amúgy meg tényleg ciki h utólag kell magyarázkodni, ezért nem ártana az XM-nek sem kijavítani a hibát a rendszerben.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-21, 18:08   #96 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A cigis példánál maradva ez olyan, mintha lenne egy dohányboltod, megjön az új árú és elkezded kiírni filctollal az új árat. 800-at szeretnél kiírni, de a 8-as után kifogy a filctoll és hátrafordulsz egy másikért. Erre odajön egy vevő előkap 8 forintot és követeli h add oda a cigit ennyiért, mert ennyi volt ráírva.

Vicc
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-21, 18:30   #97 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
Hírnév szint: 7
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Azt az árat, amit a likviditás szolgáltatóktól kapnak sose fogod látni. Erre eleve rájön a spread és a slippage + esetleges eltolások az árral...
Te a brókercéggel kereskedsz, ők pedig a likviditás szolgáltatóval (HA akarnak).
Mivel látszik h más brókereknél sem volt ott a 1300-as szintnél a 35 lot kötés, ezért vélni lehet h senkinek a számláján nem írodott jóvá az a mennyiség.

Aki 35 lotot akar kötni az menjen már határidőre és ne azt várja h mikor lesz a brokercég balek és hagyja nyerni, mert az ilyet úgysem fizetik ki (jogosan!).

Amúgy meg tényleg ciki h utólag kell magyarázkodni, ezért nem ártana az XM-nek sem kijavítani a hibát a rendszerben.
A likviditásszolgáltatótól kapott árak és feltételek, illetve a brókereknél alkalmazott árak és feltételek közötti összefüggésre nagyon helyesen mutattál rá, bár előző írásombol remélem senki nem vonta le azt a hamis következtetést, hogy az XM-nél bankközi kondíciókat kaphat.

Sajnos nekem nem volt időm és lehetőségem megnézni az összes nagyobb bank és likviditásszolgáltató arra az időpontra vonatkozó kerekedési volumenét, de ha te azt mondod, akkor biztos így van.

A saját hibája miatt szerinted "balekké" váló brókercégnek igazat adni, hogy nehogymár pont most bukjon, ez eléggé nem tréderbarát gondolkodás. Azzal együtt főleg nem, hogy már a kötésmennyiség miatt igazat adsz a cégnek hogy lehúzza a tradert. Lehet meg kéne kérdezned, hogy mennyi volt a havi trading volume-ja, bár lehet meglepődnél.

Ha igaz amit a kishölgy állít:
Az egyik legnagyobb forgalmú, legnagyobb ügyfélkörű, legszebb, legokosabb, leg.., leg.. cég,
akkor elég nagy kell legyen annak elismeréséhez, ha hibázik.
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-21, 19:03   #98 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

-Mennyi?
-100.
-Mi száz?
-Mi mennyi??

Emberek,van egy Mercedesesem eladó.Értéke 10 millio.
Holnap reggel 8-ig 1millióért adom.
Megvásárolható holnap reggel 9 után az akkori aktuális áron!
Régi 2014-06-21, 19:38   #99 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 14
Mészike a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
A cigis példánál maradva ez olyan, mintha lenne egy dohányboltod, megjön az új árú és elkezded kiírni filctollal az új árat. 800-at szeretnél kiírni, de a 8-as után kifogy a filctoll és hátrafordulsz egy másikért. Erre odajön egy vevő előkap 8 forintot és követeli h add oda a cigit ennyiért, mert ennyi volt ráírva.

Vicc
És ezt játszd el egy fogyasztóvédelmis előtt. Ott, ha 8 van akkor épp odaírva, akkor bukta a boltnak, oda kell adni annyiért
Mészike nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-21, 19:50   #100 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Hibás árjegyzésnél 2 eset van:
A) ezen az ügyfél veszít ---> bróker cég a ludas, a reklamáció jogos
B) az ügyfél nyer, de ezt a bróker észreveszi ---> reklamálni lehet, csak nincs értelme

Részemről a témát nem akarom tovább ragozni, így sem akartam belefolyni
  Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 21:45 , a GMT +1 időzóna szerint.