Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-01-20, 00:27   #101 (permalink)
AAA
Új tag

Összes hozzászólás: 11
Hírnév szint: 3
AAA a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Saxo

Ha van olyan aki a SAXO-nál közvetlenül érintett az ügyben az jelezzen.
AAA nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-20, 08:31   #102 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 78
Hírnév szint: 9
WiZARD már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.WiZARD már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.WiZARD már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

1 kérdésem lenne:
Mi szerepel a "kockázat feltáró nyilatkozatban", amit aláírtatok, mint ügyfelek? (weblapjukon nem találom)/

OTC piacon való stop végrehajtás ügyben pereskedni elég érdekesnek hangzik.
WiZARD nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-01-20, 09:32   #103 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Pilot a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok! Felmerült bennem egy kérdés pl.: EURCHF devizapárral kapcsolatban. Akik kistoppolódtak, azoknál mi volt az az árjegyzés (már ha volt egyáltalán)??? Én ugyan nem voltam benne, de megnéztem az aznapi mozgást és 0.83615 árnál lejebb nem ment. Nem lepődnék meg azon, ha a szóban forgó bróker kicsit túlhúzta volna az árakat mondjuk olyan 0.4 szintig. Erről van valakinek fotója? Szívesen megnézném!
Pilot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-20, 09:38   #104 (permalink)
Tag

WiZARD már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.WiZARD már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.WiZARD már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Pilot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok! Felmerült bennem egy kérdés pl.: EURCHF devizapárral kapcsolatban. Akik kistoppolódtak, azoknál mi volt az az árjegyzés (már ha volt egyáltalán)??? Én ugyan nem voltam benne, de megnéztem az aznapi mozgást és 0.83615 árnál lejebb nem ment. Nem lepődnék meg azon, ha a szóban forgó bróker kicsit túlhúzta volna az árakat mondjuk olyan 0.4 szintig. Erről van valakinek fotója? Szívesen megnézném!
OTC piac, nincs egységes árjegyzés, adott partner(ek)től függ, nincs szabályozva.

Ha a másik fél csak 0.4-en adott árat abba se lehet belekötni, nem kötelező elfogadni/kötni nála. Persze egy SL végrehajtásnál ez szívás, és nem választás kérdése.
Amúgy 0.75 környékét is láttam valahol...
Régi 2015-01-20, 10:26   #105 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 41
Hírnév szint: 8
Turboman a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
MónikA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Itt a fórumon az ironfx-es topikban ajánlott egy emberke egy ügyvédet aki már nyert az FXCM és a GFT ellen is pert.

IronFX

A 4539es hozzászólás az.
Érdemes lehet megkérdezni szerintem.
Koszonom szepen! Azt hiszem, az ugyvedeknek most sok dolguk lesz.
Turboman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-20, 10:28   #106 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
szallac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A brókerrel ki kéne egyezni minél kisebb összegben, ők se akarnak pereskedni évekig.
Ha viszel neki olyan ügyfelet aki nagy összegű számlát nyit, talán akkor elengedik a tartozásod, vagy legalább részlegesen.
Hat nem tudom, nekem azt mondtak, hogy nem lehet egyezkedni, ki kell fizetni a minuszt.
Régi 2015-01-20, 10:30   #107 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Dr. Németh H. Gábor
1075 Budapest, Rumbach Sebestyén utca 19.
Telefon1) 235 0877

Ő profi.

Ps.: nem rokon, nem fűződik érdekem a promózásához, csak dolgoztam már vele és meggyőzött a tudásáról, sőt brókercég ellen nyertünk is már.
Koszonom szepen az ajanlast! Nem az a lenyeg, hogy kinek a rokona/baratja, hanem az, hogy ertsen hozza.
Régi 2015-01-20, 22:06   #108 (permalink)
Új tag

fx1234 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Érdekes cikk:

http://www.forexcrunch.com/all-broke...orex+Crunch%29
fx1234 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-20, 23:58   #109 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

1:10 tőkeáttét volt dukasnál eurchf-re október óta.
Gondolom többiek is könnyebben lennének ilyen nagy lelkűek, ha rendes kockázatkezelésük lenne, és időben figyeltek volna, hogy itt gond lehet.
De inkább hajtottak a jutira...
Régi 2015-01-21, 01:02   #110 (permalink)
AAA
Új tag

Összes hozzászólás: 11
AAA a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Aki közvetlenül a SAXO-n keresztül érintett az jelezzen, vagy ha egyéb információra van szükség, szerveződik egy nemzetközi csoport.

http://saxobankcug.freeforums.net/
AAA nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-21, 07:13   #111 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Igen, itt kockázatkezelés ügyben a brókerre gondoltam. Nekik is fel kell hogy tűnjön, hogy egy ígéretre rengeteg egy irányú ügyfélpozi épült, és ha az bedől, akkor azon óriási veszteség lehet, ami akár viheti a céget is.
Van aki foglalkozott vele, van aki nem.

Ugyanakkor nem tartom lényegtelennek, hogy ki ígéri. Egy market maker, vagy egy nagyon minimálisat bukó bróker nagyon könnyen dobálózik ígéretekkel, hisz sokkal könnyebb az elmaradó, és amúgy se várt profitról lemondani, mint amikor a rendesen, piacon megkötött/lefedezett pozi esetén a bróker csak közvetítő, és neki mindenképp fizetnie kell.

Nem akarom egyik brókercéget se védeni, hisz egyik se jótékonysági intézmény... és megértem a jelenlegi ügyfél oldali problémát, de ha már mi olyan brókercéget keresünk, aki nem vág át, akkor úgy tartom fairnek, ha az ügyfelektől is elvárható, hogy vállalja az általa nyitott pozi kockázatát.

A Saxo féle utólagos módosítás viszont undorító, bármilyen whitelabel néven is fut.
(persze máshol megnézve már rég nem volt ott az ár, ahol ők elvileg zártak kötéseket. Dehát market makerek, nekik kell tudni hol kötnek, nem utólag kéne észbekapni hogy elbaszták.)
Régi 2015-01-21, 09:42   #112 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
Hírnév szint: 6
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

http://index.hu/gazdasag/2015/01/21/...lap_tokeattet/
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-21, 11:12   #113 (permalink)
Új tag

fx1234 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Lehetségesnek tartom, hogy számoltak:

Megpróbálják behajtani a tartozásokat, reálisan számolva csak egy töredékét fogják tudni a közeljövőben, nem beszélve az esetleges pereskedésről, elvesztett ügyfelek tömegéről.

Ezt szembe állították azzal, hogy hány ügyfelet nyerhetnek a konkurenciától egy ilyen lépés megtétele után, hozzávéve azokat, akiket megtartanak.

Egyébként pl. az Equilor-nál is csak csökkentett tőkeáttétellel lehetett kötni EUR/CHF-et tavaly augusztus óta.
fx1234 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-21, 20:02   #114 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 103
Pityke a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Több brókernél van számlám a brókerkockázat csökkentése jegyében, mivel már átéltem egy brókercsődöt.
A csütörtöki EURCHF felfordulást is több számlán éltem át egyszerre. Ez egy igazi stresszteszt volt minden szempontból.
EURCHF vételeim voltak, mint a világ legtöbb spekulánsának 1.19-es stop lossal.
A stop megbízásokat viszont CSAK és KIZÁRÓLAG az Ultrafx - LMAX rendszere teljesítette 1.1880-on !!!
Én inkább középtávú pozíciókat nyitok, nem szoktam skalpolni, HFT-zni, de egy ilyen napon kritikus és életbevágó volt, hogy a megbízásokat a lehető leggyorsabban, mindenféle késlekedés és trükközés nélkül (requote) végrehajtsák. Most megtapasztalhattam, hogy az UltraFx-es szövegek a sebességről és a végrehajtásról (no last look) nemcsak üres marketingdumák.
A stop aktiválódása miatt itt minimális veszteséggel megúsztam a napot, ami sajnos nem mondható el a többi forex brókerről. Ezek a legnagyobb,leghíresebb és a legmegbízhatóbbnak mondott cégek. Ugyanezek az EURCHF pozíciók voltak nyitva a többieknél is. Volt ahol egyszerűen átugrotta a piac a stop szintet, nem aktiválódott a megbízás. Utána egy ideig fel volt függesztve a CHF kereskedés.
Miután kicsit normalizálódott a piac, visszatért valamennyi likviditás, a kereskedést is újraindították és 1.02 körül már lehetett zárni a longokat. Ez nem túl szívderítő, de valószínűleg a legtöbb retail ügyfél így
járhatott a világon. Viszont az Saxobank eljárása egészen felháborító. Ők is visszaigazolták a stop zárást 1.1880-on, ami egész nap megnyugvással töltött el. Majd este zárás után értesítették az ügyfeleket, hogy utólag felülvizsgálták a kötéseket és inkább a napi minimum közelében hajtják végre a longzárást.
De ha nem teljesült reggel a stop, akkor miért is igazolták vissza? Szerintem az történhetett, hogy miután kiderült, hogy rengeteg ügyfélnek mínuszba ment a számlaegyenlege, egyszerűen a főnökség kiadta az
utasítást, hogy a még plusszos számlákon próbálják minimalizálni a veszteségeket.
A reggeli kis mínuszból estére óriási bukó lett. És mit tehet az ügyfél? Konkrétan semmit. A retail forex egy nem szabályozott piac.

Szóval minden előnye megmutatkozott az Ultrafx-es számlának (gyorsaság, no last look, szabályozott piac - nem nyúlok utólag bele a kötésekbe).
http://www.ultrafx.com/hu/
(Ez persze nagyon reklámízű, de nem véletlenül. Elegem van már belőle, hogy a forex cégek ott szívatják az ügyfeleket, ahol csak tudják. Át kellene már térni itt is a szabályozott kereskedésre!)
Pityke nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-21, 20:26   #115 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 46
Hírnév szint: 7
Remnant a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Pityke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Több brókernél van számlám a brókerkockázat csökkentése jegyében, mivel már átéltem egy brókercsődöt.
A csütörtöki EURCHF felfordulást is több számlán éltem át egyszerre. Ez egy igazi stresszteszt volt minden szempontból.
EURCHF vételeim voltak, mint a világ legtöbb spekulánsának 1.19-es stop lossal.
A stop megbízásokat viszont CSAK és KIZÁRÓLAG az Ultrafx - LMAX rendszere teljesítette 1.1880-on !!!
Én inkább középtávú pozíciókat nyitok, nem szoktam skalpolni, HFT-zni, de egy ilyen napon kritikus és életbevágó volt, hogy a megbízásokat a lehető leggyorsabban, mindenféle késlekedés és trükközés nélkül (requote) végrehajtsák. Most megtapasztalhattam, hogy az UltraFx-es szövegek a sebességről és a végrehajtásról (no last look) nemcsak üres marketingdumák.
A stop aktiválódása miatt itt minimális veszteséggel megúsztam a napot, ami sajnos nem mondható el a többi forex brókerről. Ezek a legnagyobb,leghíresebb és a legmegbízhatóbbnak mondott cégek. Ugyanezek az EURCHF pozíciók voltak nyitva a többieknél is. Volt ahol egyszerűen átugrotta a piac a stop szintet, nem aktiválódott a megbízás. Utána egy ideig fel volt függesztve a CHF kereskedés.
Miután kicsit normalizálódott a piac, visszatért valamennyi likviditás, a kereskedést is újraindították és 1.02 körül már lehetett zárni a longokat. Ez nem túl szívderítő, de valószínűleg a legtöbb retail ügyfél így
járhatott a világon. Viszont az Saxobank eljárása egészen felháborító. Ők is visszaigazolták a stop zárást 1.1880-on, ami egész nap megnyugvással töltött el. Majd este zárás után értesítették az ügyfeleket, hogy utólag felülvizsgálták a kötéseket és inkább a napi minimum közelében hajtják végre a longzárást.
De ha nem teljesült reggel a stop, akkor miért is igazolták vissza? Szerintem az történhetett, hogy miután kiderült, hogy rengeteg ügyfélnek mínuszba ment a számlaegyenlege, egyszerűen a főnökség kiadta az
utasítást, hogy a még plusszos számlákon próbálják minimalizálni a veszteségeket.
A reggeli kis mínuszból estére óriási bukó lett. És mit tehet az ügyfél? Konkrétan semmit. A retail forex egy nem szabályozott piac.

Szóval minden előnye megmutatkozott az Ultrafx-es számlának (gyorsaság, no last look, szabályozott piac - nem nyúlok utólag bele a kötésekbe).
http://www.ultrafx.com/hu/
(Ez persze nagyon reklámízű, de nem véletlenül. Elegem van már belőle, hogy a forex cégek ott szívatják az ügyfeleket, ahol csak tudják. Át kellene már térni itt is a szabályozott kereskedésre!)

Akkor ez egy reklám. OK. De hitelt érdemlően igazolni is tudod, hogy 1.1880-on tudtál zárni? Csak azért kérdezem, mert Pintér Péter is állított olyasmiket laikusokkal teli teremben, hogy 2009. márciusában Apple részvényekből bevásárolt, mert annyira okos volt, ezért FX-et tőle kell tanulni. Akkor még eszembe se jutott, hogy beszóljak, hogy figyelj, ha nem tudod hitelt érdemlően igazolni ezt az állításodat, akkor olyan, mintha nem mondtál volna semmit.
Remnant nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-21, 20:50   #116 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Oké, de melyik platform (program)?
Régi 2015-01-21, 21:13   #117 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Interneten keresztül milyen hitelt érdemlő bizonyítékot vársz?
Egy metatrader4 history-t tudok neked idemásolni. De nem kell elhinni semmit, ki kell próbálni személyesen.

Ide képet feltölteni nem lehet?
Régi 2015-01-21, 21:22   #118 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 46
Hírnév szint: 7
Remnant a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Interneten keresztül milyen hitelt érdemlő bizonyítékot vársz?
Egy metatrader4 history-t tudok neked idemásolni. De nem kell elhinni semmit, ki kell próbálni személyesen.

Ide képet feltölteni nem lehet?
Világos. De legalább meg tudod védeni magad.
Remnant nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-21, 21:40   #119 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Bocs, bénán sikerült, ki kell nagyítani.

Áh, látom így se sikerült.
Az index FOREX-es topikjába töltöttem fel, ott ki lehet nagyítani.
Régi 2015-01-21, 22:44   #120 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Bocs, bénán sikerült, ki kell nagyítani.

Áh, látom így se sikerült.
Az index FOREX-es topikjába töltöttem fel, ott ki lehet nagyítani.
Elég szarul fest minőségileg ott is. Ennyit lehetett kihozni belőle.
Egyébként az LMAX-nál elég sok ügyfélnek nem sikerült lezárni idejében a poziját, és úgy tűnik be lesz rajtuk hajtva.
Feltételezem, hogy nem VPS ről nyomod a swingeket.
Azt nyilván tudod, hogy LMAXnál a meta úgy mint mindenhol máshol csúszásügyileg a legxarabb platform.
Szóval az ulrafx ennyit jelent, hogy egy CRAPT4-essel is rávertél a többi LMAX-es ügyfélre.
Ez szép és jó, DE nekik is jöhet a fekete hattyú, akár a javás maxi foxinak, akár az ultradézinek, de akár a metuskát is blokkolhatja Sergej szibériából.
Csatolt kicsinyítések
negativ-szamlaegyenleg-equilor-thm_0012700900.jpg  
Régi 2015-01-21, 22:45   #121 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

OTC piac...
Szerződésekben levédik magukat, alá van írva, nem vagyok jogász, de elég egyértelműnek tűnik.
Régi 2015-01-21, 23:00   #122 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
Peti78 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Egyelőre engem még nem szolított fel a bróker, hogy egyenlítsem ki a negatív egyenleget. Nem tudom mi lesz, de nagyon nagy zakónak néz ki a dolog. Gondolom egyezkednek a Saxo-al, vagy valami ilyesmi lehet.
Peti78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-22, 00:11   #123 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

1. Igen, igazad van a mt4 egy viszonylag lassú platform.
2. Ultrafx annyi előnyt jelent a többi LMAX-os képest, hogy mivel HFT-re hegyezik ki a kapcsolatukat az LMAX-hoz, ezért gyorsabb a végrehajtás a mezei ügyfelekhez képest. Ez most kiválóan bizonyított is. Egy szar platformon is jó végrehajtási időt produkáltak.
3. Ja, nyilván itt sem lehetek mindig biztos a stop végrehajtásban, DE azért mégis jobb, mint a többiek.

Az LMAX előnye meg a szabályozottság, amit szintén nem nagyon nyújt más egyelőre.

Egyelőre úgy néz ki, hogy a Saxobanktól kivonom a pénzt, szemét banda.
FXCM-et is leépítem, Alpari meg csődbe is ment.
Oanda, Dukascopy, GAIN még kaphatnak esélyt.
Régi 2015-01-22, 00:15   #124 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
2. Ultrafx annyi előnyt jelent a többi LMAX-os képest, hogy mivel HFT-re hegyezik ki a kapcsolatukat az LMAX-hoz, ezért gyorsabb a végrehajtás a mezei ügyfelekhez képest. Ez most kiválóan bizonyított is. Egy szar platformon is jó végrehajtási időt produkáltak.
Szép mese, kérdés, hogy mi igaz belőle...

(Lmax-nál volt pár szép slippage-em, mindig közölték hogy ez van, mt4 fos, kössek a saját rendszerükön. Meglepne ha egy whitelabel partnernek jobb mt4 teljesítést tudnának/akarnának nyújtani, mint a saját ügyfeleiknek.)
Régi 2015-01-22, 08:48   #125 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 219
Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
WiZARD eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szép mese, kérdés, hogy mi igaz belőle...

(Lmax-nál volt pár szép slippage-em, mindig közölték hogy ez van, mt4 fos, kössek a saját rendszerükön. Meglepne ha egy whitelabel partnernek jobb mt4 teljesítést tudnának/akarnának nyújtani, mint a saját ügyfeleiknek.)
Én is inkább ezt támasztom alá, MT4 platformjuk kész csőd. Slippage ezerrel, és a válasz tényleg csak annyi, hogy ne azt használjam...

Én amondó vagyok, hogy Pityke barátunknak csupán csak szerencséje volt azzal az egy kötéssel...
Lizardman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-22, 14:40   #126 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

http://www.portfolio.hu/vallalatok/e...ak.209213.html

"A magyar brókercégek vonatkozásában érdekes a helyzet. Itthon, a forex kereskedéshez rendszerint egy külföld brókercéget vesznek igénybe, a legtöbb hazai bróker a Saxo-t választotta. Itt az ügyfél a hazai brókercéggel áll jogi viszonyban, míg az a külföldi partnerével. Piaci pletykák szerint múlt csütörtökön sok ügyfél óriási veszteséget szenvedett el, akár több százezer eurós negatív egyenleget is felhalmozva számlájukon. Ezt az összeget a magyar brókercég számlájáról a külföldi partner azonnal leemeli, míg a hazai cégek vagy behatják az ügyfeleken tartozásukat, vagy jelentős veszteséget szenvednek el. Hogy mi lesz a harc kimenetele, azt még nem tudjuk, de úgy tűnik, az ügyvédek megint jól jártak. "
Régi 2015-01-29, 07:01   #127 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 16
buci a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nagyokos! Az fxcm is lenullázta a negatív egyenlegeket. Nagyon hozzáértő, építő jellegű hozzászólásokat tettél itt a fórumba Köszönjük beépített ember
buci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-29, 07:03   #128 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
hablaty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Többen is rossz irányban rugóztok.

A csődöt jelentő brókercégek azért jelentenek csődöt, mert nekik azonnali fizetési kötelezettségük keletkezett (akár saját ügyleteik, akár az ügyfeleik ügyletei folytán), amit nem tudtak azonnal teljesíteni. Ez pedig fizetésképtelenség, ami csődöt jelent, az másodlagos kérdés, hogy a fizetésképtelenség mi miatt következett be. Többnyire egy bank se azért megy csődbe, mert túl magas volt a vezérigazgató bére, hanem azért, mert a kihelyezett hiteleket nem fizetik vissza - és ilyenkor, egy becsődölt bank esetében a hitelezettek nem mentesülnek a hitel visszafizetése alól, mindössze a jövőben más fogja azt tőlük követelni.
A csőd nem azt jelenti, hogy az ügyfeleiken nem próbálnák meg behajtani a pénzt. Ezt a csőd/felszámolás alatt kell végigvinni, a felszámoló addig nem fogja a felszámolási ügyet lezárni, amíg egy nyitott tétel van a ex brókercég könyveiben. Perelni fogja az ügyfeleket, vagy eladja a követelést behajtónak.

Az már egy másik történet, hogy egy kurdisztáni kispolgárt utolérnek-e, vagy sem. De egy magyar ügyfélnél csak idő kérdése, hogy az USA-ban, EU-ban, Japánban, stb. illetőséggel bíró brókercég, vagy annak képviseletében eljáró szervezet kopogtasson a csekkel, akkor is, ha a hírekben arról olvas a "megkönnyebbült" ügyfél, hogy a brókercége csődbe ment, mert nem tud fizetni. Egy ilyen követelés jogi úton történő kifogásolása meg gigantikus költségeket vetít előre.

Itt persze kérdéses az adós, azaz a veszetséget felhalmozó ügyfél fizetőképessége. Ha az korlátozott, pl. egy Kft. (jogi személy), akkor maximum a Kft. vagyonáig lehet kielégülést várni. Ha magánszemély, akkor a jelenlegi jogszabályok szerint a jövőbeli jövedelmének egy része is végrehajtható.

Sok múlik a brókercéggel kötött szerződésen, de nem szabad megfeledkezni arról, hogy a brókercég csak egy szolgáltató, aki a felek közötti ügyleteket végrehajtja. Vannak vállalásai, amiket a szerződés rögzít, de ezek a szolgáltatásra szoktak korlátozódni. A döntés felelőssége az ügyfelet terheli.
Alap esetben a brókercég azt vállalja, hogy úgy jár el, ahogy azt az ügyfél kéri, akár azzal, hogy rákattint egy gombra. Végrehajtja az ügyfél utasításait. Ha stop loss-t állít be az ügyfél, akkor annak megfelelő megbízást ad be a piacnak. A brókercég akkor lenne felelős, ha a stop megbízást nem teljesítették volna. Azért viszont nem felelős, ha a stop megbízás kiadását követően nem jött létre ügylet, mert a másik oldalon nem volt rá érdeklődő. Ez is az ügyfél döntésére vezethető vissza, Ő mérte fel rosszul a helyzetet.
A bróker céget köti a szerződés, így ha az ügyfél nem nyújt megfelelő fedezetet az általa kötött ügylethez, akkor azt likvidálnia kell. A fedezet biztosítása az ügyfél kötelezettsége. Ha a likvidálás után egy nagy mínusz szám jelenik meg az ügyfél egyenlegénél, az miért a brókercéget, a szolgáltatót terhelné?

Ha a fél éve nem látogatott üdülőmbe betérve azt látom, hogy nyitva maradt a vízcsap és elfolyt 500 köbméter víz, akkor az a vízszolgáltató sara? Nem az én saram, mert én úgy emlékszem elzártam a csapot? Ez nem így van, én vállaltam a "kockázatot", hogy ez bekövetkezhet.
Erre a hozzászólásra akartam reagálni :-)
Régi 2015-01-29, 07:13   #129 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az FXCM, a világ egyik legnagyobb retail forex brókerháza súlyos veszteségeket szenvedett a svájci jegybank váratlan csütörtöki lépése miatt. A CNBC legfrissebb jelentése szerint viszont a Leucadia 300 millió dollárral száll be a cégbe, így a tőkehelyzete helyreáll.

A Leucadia se azért adott az FXCM-nek 300 millió dollárt, mert nagyon jószívűek akartak lenni, hanem azért, mert valószínűleg megnézték a követelések (negatív előjelű ügyfélszámlák) 90%-át, és azt látták, hogy azok bizony fizetni fognak, ha keserű is a szájízük. Így adtak 300 milliót, mert azt vissza is fogják szerezni, ráadásul megszerzik a FXCM nagy részét is. Nekik volt annyi tőkéjük, hogy kivárják ezen pénzek beérkezését. A FXCM-nek nem volt, így csődöt kellett volna jelentsenek.
Igen, persze! Több heti tárgyalás után, mégse a pénzt választották. Azt mi már nem tudjuk miért, de biztos mérlegeltek mindenfajta eshetőséget. És így jártak a legjobban, ez nem jótékonysági intézmény. Az equilornak is el kéne gondolkozni, megéri e neki elkezdeni behajtani ezeket a követeléseket, amelyeket valószínűleg nem fog tudni, és az ügyfeleket is elveszíti.
Régi 2015-01-29, 15:07   #130 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
buci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igen, persze! Több heti tárgyalás után, mégse a pénzt választották. Azt mi már nem tudjuk miért, de biztos mérlegeltek mindenfajta eshetőséget. És így jártak a legjobban, ez nem jótékonysági intézmény. Az equilornak is el kéne gondolkozni, megéri e neki elkezdeni behajtani ezeket a követeléseket, amelyeket valószínűleg nem fog tudni, és az ügyfeleket is elveszíti.
Na de kit veszítene el az Equilor (vagy bárki más)?
Azt az ügyfelet, aki ott akar hagyni neki egy rakás bukót, és nem akarja kifizetni a tartozását? Biztos sírni fognak, ha elvesztik ezen ügyfeleket...
Régi 2015-01-29, 19:39   #131 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Pont erről beszéltem, az FXCM és az összes többi is azért engedte el a negatív egyenleget, mert valószínűleg nem az ügyfél hibázott, hanem a bróker hogy nem tudta likvidálni legalább nullán a poziciót. Szerinted ezek a brókercégek mind hülyék, hogy meg akarnak tartani "olyan ügyfelet, aki ott akar hagyni neki egy rakás bukót, és nem akarja kifizetni a tartozását":
http://forexmagnates.com/covered-bro...ng-chf-crisis/
Nem sok embert érdekel a befektetés világa Mo.-n, kevés embernek van megtakarítása, van néhány szerencsevadász, aki elbukja a pénzét fél év alatt a forexen, de vannak olyanok is akiknek komoly portfoliója van, és időnként kockázatos eszközként befektet egy kis százalékban devizába is, de neki csak akkor érdemes ha a kockázat korlátozott, előre tud kalkulálni mennyit bukhat ezzel az üzlettel, és ha tudja hogy az equilornál a tőkéjén felül bármennyit veszíthet, úgyhogy a számlavezetés is az egekben van, inkább nyit számlát egy külföldinél. Nem hiszem hogy te lennél a célpiac, sokkal inkább az aki most elbukta az ott tartott pénzét. A híreket hallva, bárki agyában megfordulhat, ha bármennyit bukhatok, inkább elmegyek olyanhoz, akinél van negatív egyenleg elleni védelem
Régi 2015-01-31, 16:18   #132 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
hablaty a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Nagyokos! Az fxcm is lenullázta a negatív egyenlegeket. Nagyon hozzáértő, építő jellegű hozzászólásokat tettél itt a fórumba Köszönjük beépített ember
Van ilyen is. A magyar brókecégek többsége tudtommal perel, ha nem fizet az ügyfél.
A hozzászólásom meg igenis helyén van. Inkább a valóságról érdemes beszélni, nem a vágyálmaidról, az időpocsékolás.
Elnézést, hogy másoknak is van véleménye!
hablaty nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-31, 16:19   #133 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
hablaty a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Pont erről beszéltem, az FXCM és az összes többi is azért engedte el a negatív egyenleget, mert valószínűleg nem az ügyfél hibázott, hanem a bróker hogy nem tudta likvidálni legalább nullán a poziciót. Szerinted ezek a brókercégek mind hülyék, hogy meg akarnak tartani "olyan ügyfelet, aki ott akar hagyni neki egy rakás bukót, és nem akarja kifizetni a tartozását":
http://forexmagnates.com/covered-bro...ng-chf-crisis/
Nem sok embert érdekel a befektetés világa Mo.-n, kevés embernek van megtakarítása, van néhány szerencsevadász, aki elbukja a pénzét fél év alatt a forexen, de vannak olyanok is akiknek komoly portfoliója van, és időnként kockázatos eszközként befektet egy kis százalékban devizába is, de neki csak akkor érdemes ha a kockázat korlátozott, előre tud kalkulálni mennyit bukhat ezzel az üzlettel, és ha tudja hogy az equilornál a tőkéjén felül bármennyit veszíthet, úgyhogy a számlavezetés is az egekben van, inkább nyit számlát egy külföldinél. Nem hiszem hogy te lennél a célpiac, sokkal inkább az aki most elbukta az ott tartott pénzét. A híreket hallva, bárki agyában megfordulhat, ha bármennyit bukhatok, inkább elmegyek olyanhoz, akinél van negatív egyenleg elleni védelem
A brókercéget eddig is te választottad meg. Oda mész, ahova kedved tartja.
hablaty nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-31, 18:26   #134 (permalink)
FxT
Új tag

FxT logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 5
FxT a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia!

Először is sajnálom az esetedet!
Én alapvetően két részre bontanám a szükséges lépéseket:

1. Egyrészt egy cégnek van feléd, egy bizonyos követelése, mellyel te nem értesz egyet. Ők azt tervezik, hogy ezt a követelést eladják. Te pedig perre fogod vinni ezt a követelést, mivel nem értesz vele egyet.
A kérdés az, hogy a követelés végrehajtásának felfüggesztését, hogyan és miként lehet kérni ilyen esetben? Ez szerintem egy elég klasszikus jogi ügy. Ha így adod elő akkor bármely ügyvéd tud benne segíteni.

2. A második rész pedig, annak bebizonyítása hogy Neked van igazad. Ez már a nehezebb eset.
Nemrég beszélgettem egy ügyvéd ismerősömmel internetes jogi kérdésekben, és azt mondta, az a baj a bíróságokkal, hogy nem igazán értik a számítástechnikai és internetes dolgok működését. Ennél egyszerűbb kérdésekről beszéltünk, tehát ha azt nem értik, akkor ezt meg még úgy sem fogják, szóval garantált, hogy a per nagyon hosszú lesz.
Ezért is áll érdekében mindkét fél számára a peren kívüli megállapodás, mint ahogy előttem írták.

De visszatérve a problémára, melynek oka az ú.n működési kockázatból (operational risk) fakad.
A klasszikus működési kockázatot egy példával lehet a legjobban szemléltetni: Te kereskedsz a tőzsdén, de megszakad az internet kapcsolatod, ezért a pozíciót nem tudod ott lezárni ahol szeretnéd. Ki viseli ennek felelősségét? Egyértelmű, hogy Te, hiszen a Te felelősséged olyan internet szolgáltató választása, akinél nem szakad meg a kapcsolat.

Itt viszont a dolog teljesen más. Ehhez ismerni kell a rendszer működésest:
Te mint kiskereskedő a bankközi piacon nem fogsz tudni pozíciót nyitni. Ezért vannak a brókercégek, hogy az olyan kiskereskedők megbízásait mint Te összegyűjtsék. Ezen a megbízások összegét továbbítják a Likviditás szolgáltató felé, aki tovább összegzi a brókerek megbízásait, és a likviditás szolgáltató köti be végül az együttes pozíciókat a bankközi piacon.
Itt még felmerül egy kérdés: Hogy ha van egy 1 Lotos long és 1 Lotos short megbízás a brókernél, akkor ő az összességében 2 lotot tovább adja-e a likviditás szolgáltatónak, vagy mivel a kettő kioltja egymást, házon belül összepárosítja őket. (Ez a különbség az ECN és a Dealind-desk) számlák között.

A bróker dönthet úgy is, hogy ő fogad a Te pozíciód ellen, és nem adja tovább a Likviditás szolgáltatónak. Ez esetben ha veszítesz akkor a veszteségedet ő nyeri meg, ha pedig nyersz akkor az ő zsebéből fogják kifizetni a nyereséged.

Nem tudom hogy az Equilor hogyan működik. A lényeg az, hogy a háttérben egy nagyon bonyolult pozíció párosítási rendszer van.
A bróker feladata ennek a párosításnak az elvégzése és ezért kapja a jutalékát, amit úgy hívunk, hogy SPREAD.
Nagy valószínűséggel a bankközi piacon voltak tickek folyamatosan, csak egyszerűen a felmerülő pozíció igényeket más likviditási szolgáltató más brókernek vagy banknak adta oda. Kérdésem az, hogy ha a brókercég olyan likviditás szolgáltatóval dolgozik együtt, aki nem tudj neki a megfelelő likviditást biztosítani ebből kifolyólag maga a bróker cég sem tud pozíciót nyitni, azért miért Téged terhel a felelősség?

Oké extrém helyzet volt semmi kétség, de hát biztos voltak olyanok akiknek zárták a Sell pozícióját TP –vel, ott ahol a Te SL –ed volt. Akkor Téged miért nem párosítottak össze ővelük?
Szerintem nézd meg a Dukascopy oldalát, ahol az árfolyam alakulása tickenként letölthető. Ha annál a brókernél volt Tick akkor itt miért nem?

Ha a bróker a likviditási problémák felelősségét rád hárítja, akkor miért kapja a spread –et?

Tovább megyek, ha leáll a bróker szervere, és nem elérhető, így nem tudsz pozíciót zárni, azért is Téged terhelne a felelősség?

Tehát itt van egy szolgáltatás (pozíciók párosítása) melynek elvégzésével Te megbíztad a brókert. Ő ezt nem tudta elvégezni (nem zárt a stopod) és ennek felelősségét most megpróbálja Rád hárítani.

Hogy még egy példával szemléltessem a dolgot. Ez olyan mintha vennél egy új autót, és az autót összetörik miközben a gyárból a kereskedésbe mennek vele. Majd a kereskedő rád terheli a felelősséget, hogy az autó használatából eredő felelősség téged terhel.

Én már azzal sem értek egyet, hogy a Stop megbízásokon felüli rész kifizetése Téged terhel!
De az, hogy a teljes tőkéd elvesztése után utalj be további összeget szerintem nonszensz!!!!

Mindenesetre köszönöm, hogy megosztottad ezt az esetet, fel fogom rá hívni ügyfeleim figyelmét!
Üdv
B. D
http://www.forexrobotkeszites.hu/
FxT nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-31, 19:04   #135 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A hozzám befutott ügyfélpanaszok szinte mind arról számoltak be, hogy a Eq... (Saxo) csütörtökön stoppal zárta a pozíciókat. Péntekre viszont utólagosan felülbírálták az összes CHF-ben érintett pozíció teljesülését, és sokkal rosszabb árszinteket állítottak be rajtuk. Ezek vannak most jelentős negatív egyenlegben.
Régi 2015-01-31, 19:58   #136 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Sziasztok!

Nyilván lehetetlen kockázat , hogy valakinek van egy sikeresen lezárt, visszaigazolt SL üzletkötése 1,17-en, és akkor 12 órával később valaki átírja azt 0,96-ra. Gyakorlatilag hasraütésszerűen. Miközben a likviditásszolgáltató felelőssége (jelen esetben egy dán s... nevű), hogy legyen árjegyzés. És ha van, akkor az ő felelőssége, hogy a piacon viszont nem tudta tovább kötni. Ezt még egy a számítástechnikához kevésbé értő személy is könnyen belátja, hogy utólag arat adni az egy vicc. Ha pedig lehetősége volt rá a közvetítő bróker fele a szerződése alapján, attól meg a közvetítő bróker és ügyfél közötti szerződésben csak annyi van, hogy a veszteség a tied. De szerintem nem az a veszteség ami át lett írva, hanem a SL szintig. Hiszen te ott megkaptad az üzletkötésről a visszaigazolást.

Egyébként mi a helyzet idehaza ez ügyben? A többi brókercég mit lépett? Vállalják a felelősséget? Mert gondolom a felügyelet elmeszeli őket, ha önhatalmúlag átírják az árat, anélkül, hogy a szerződés az ügyféllel ezt lehetővé tenné.

De szerintem ezt egy bíró is simán belátja, hogy ha a szerződésben ilyen kitétel nincsen, hogy az árat át lehet írni, akkor értelemszerűen az átírásból származó veszteség sem illetheti meg a személyt, csak az automatikus SL, vagy margin call szintig. Nem?
Régi 2015-01-31, 22:03   #137 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
WiZARD eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na de kit veszítene el az Equilor (vagy bárki más)?
Azt az ügyfelet, aki ott akar hagyni neki egy rakás bukót, és nem akarja kifizetni a tartozását? Biztos sírni fognak, ha elvesztik ezen ügyfeleket...
Itt nem csak arrol van szo, hogy ezeken az ugyfeleken az Equilor mennyit bukik akar beleszamitva azt is, hogy az illeto a tovabbiakban esetleg aktivan kereskedne, hanem az, hogy az Equilornak jelentosen csorbul a jo hirneve, es masok is mashova viszik a penzuket. Es itt nem csak a forex uzletagukra lehet gondolni, mert felvetodik a kerdes, hogy ha a kulfoldi cegek tobbsegevel ellentetben itt igy mennek a dolgok, akkor vajon rabizhatjuk-e a megtakaritasainkat fuggetlenul attol, hogy milyen kockazatu termekekben gondolkodunk. En peldaul ezek utan biztos, hogy nem vinnem a penzemet egy alacsony kockazatu befektetesi alapjukba sem, es ezzel sokan masok is igy lehetnek majd...
Régi 2015-01-31, 22:15   #138 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Van ilyen is. A magyar brókecégek többsége tudtommal perel, ha nem fizet az ügyfél.
A hozzászólásom meg igenis helyén van. Inkább a valóságról érdemes beszélni, nem a vágyálmaidról, az időpocsékolás.
Elnézést, hogy másoknak is van véleménye!
Arrol nem vagyok meggyozodve, hogy a magyar cegek hosszu tavon jol fognak jarni ezzel a dontessel, egyreszt a nagyobb osszegu koveteleseket ugysem tudjak majd behajtani, mert egy atlag kereskedonek nincs behajthato tizmillioi, ennel kevesebb osszeg pedig kifizetheto az ugyfelek reszerol, illetve leirhato a broker reszerol. Masreszt ha pereskedes miatt rendszeresen megjelennek majd a mediaban, az nem lesz valami elonyos szamukra...

Egyebkent en orulok a velemenyednek, nagyon fontos latni a karosult ugyfel szemszogebol nezve az esettel szembenallo nezopontokat is.
Régi 2015-01-31, 22:19   #139 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
FxT eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Először is sajnálom az esetedet!
Én alapvetően két részre bontanám a szükséges lépéseket:

1. Egyrészt egy cégnek van feléd, egy bizonyos követelése, mellyel te nem értesz egyet. Ők azt tervezik, hogy ezt a követelést eladják. Te pedig perre fogod vinni ezt a követelést, mivel nem értesz vele egyet.
A kérdés az, hogy a követelés végrehajtásának felfüggesztését, hogyan és miként lehet kérni ilyen esetben? Ez szerintem egy elég klasszikus jogi ügy. Ha így adod elő akkor bármely ügyvéd tud benne segíteni.

2. A második rész pedig, annak bebizonyítása hogy Neked van igazad. Ez már a nehezebb eset.
Nemrég beszélgettem egy ügyvéd ismerősömmel internetes jogi kérdésekben, és azt mondta, az a baj a bíróságokkal, hogy nem igazán értik a számítástechnikai és internetes dolgok működését. Ennél egyszerűbb kérdésekről beszéltünk, tehát ha azt nem értik, akkor ezt meg még úgy sem fogják, szóval garantált, hogy a per nagyon hosszú lesz.
Ezért is áll érdekében mindkét fél számára a peren kívüli megállapodás, mint ahogy előttem írták.

De visszatérve a problémára, melynek oka az ú.n működési kockázatból (operational risk) fakad.
A klasszikus működési kockázatot egy példával lehet a legjobban szemléltetni: Te kereskedsz a tőzsdén, de megszakad az internet kapcsolatod, ezért a pozíciót nem tudod ott lezárni ahol szeretnéd. Ki viseli ennek felelősségét? Egyértelmű, hogy Te, hiszen a Te felelősséged olyan internet szolgáltató választása, akinél nem szakad meg a kapcsolat.

Itt viszont a dolog teljesen más. Ehhez ismerni kell a rendszer működésest:
Te mint kiskereskedő a bankközi piacon nem fogsz tudni pozíciót nyitni. Ezért vannak a brókercégek, hogy az olyan kiskereskedők megbízásait mint Te összegyűjtsék. Ezen a megbízások összegét továbbítják a Likviditás szolgáltató felé, aki tovább összegzi a brókerek megbízásait, és a likviditás szolgáltató köti be végül az együttes pozíciókat a bankközi piacon.
Itt még felmerül egy kérdés: Hogy ha van egy 1 Lotos long és 1 Lotos short megbízás a brókernél, akkor ő az összességében 2 lotot tovább adja-e a likviditás szolgáltatónak, vagy mivel a kettő kioltja egymást, házon belül összepárosítja őket. (Ez a különbség az ECN és a Dealind-desk) számlák között.

A bróker dönthet úgy is, hogy ő fogad a Te pozíciód ellen, és nem adja tovább a Likviditás szolgáltatónak. Ez esetben ha veszítesz akkor a veszteségedet ő nyeri meg, ha pedig nyersz akkor az ő zsebéből fogják kifizetni a nyereséged.

Nem tudom hogy az Equilor hogyan működik. A lényeg az, hogy a háttérben egy nagyon bonyolult pozíció párosítási rendszer van.
A bróker feladata ennek a párosításnak az elvégzése és ezért kapja a jutalékát, amit úgy hívunk, hogy SPREAD.
Nagy valószínűséggel a bankközi piacon voltak tickek folyamatosan, csak egyszerűen a felmerülő pozíció igényeket más likviditási szolgáltató más brókernek vagy banknak adta oda. Kérdésem az, hogy ha a brókercég olyan likviditás szolgáltatóval dolgozik együtt, aki nem tudj neki a megfelelő likviditást biztosítani ebből kifolyólag maga a bróker cég sem tud pozíciót nyitni, azért miért Téged terhel a felelősség?

Oké extrém helyzet volt semmi kétség, de hát biztos voltak olyanok akiknek zárták a Sell pozícióját TP –vel, ott ahol a Te SL –ed volt. Akkor Téged miért nem párosítottak össze ővelük?
Szerintem nézd meg a Dukascopy oldalát, ahol az árfolyam alakulása tickenként letölthető. Ha annál a brókernél volt Tick akkor itt miért nem?

Ha a bróker a likviditási problémák felelősségét rád hárítja, akkor miért kapja a spread –et?

Tovább megyek, ha leáll a bróker szervere, és nem elérhető, így nem tudsz pozíciót zárni, azért is Téged terhelne a felelősség?

Tehát itt van egy szolgáltatás (pozíciók párosítása) melynek elvégzésével Te megbíztad a brókert. Ő ezt nem tudta elvégezni (nem zárt a stopod) és ennek felelősségét most megpróbálja Rád hárítani.

Hogy még egy példával szemléltessem a dolgot. Ez olyan mintha vennél egy új autót, és az autót összetörik miközben a gyárból a kereskedésbe mennek vele. Majd a kereskedő rád terheli a felelősséget, hogy az autó használatából eredő felelősség téged terhel.

Én már azzal sem értek egyet, hogy a Stop megbízásokon felüli rész kifizetése Téged terhel!
De az, hogy a teljes tőkéd elvesztése után utalj be további összeget szerintem nonszensz!!!!

Mindenesetre köszönöm, hogy megosztottad ezt az esetet, fel fogom rá hívni ügyfeleim figyelmét!
Üdv
B. D
http://www.forexrobotkeszites.hu/
Hasonlo gondolatok bennem is megfogalmazodtak, csak nem tudtam ilyen jol leirni. Koszonom!
Régi 2015-01-31, 22:23   #140 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A hozzám befutott ügyfélpanaszok szinte mind arról számoltak be, hogy a Eq... (Saxo) csütörtökön stoppal zárta a pozíciókat. Péntekre viszont utólagosan felülbírálták az összes CHF-ben érintett pozíció teljesülését, és sokkal rosszabb árszinteket állítottak be rajtuk. Ezek vannak most jelentős negatív egyenlegben.
Az publikus (lesz), hogy hany panasz erkezett be eddig es nagysagrendileg osszesen mekkora osszegekrol van szo? Kivancsi lennek, hogy az Equilornal mekkora lehet az ugyfelek vesztesege.
Régi 2015-02-01, 09:34   #141 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Turboman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az publikus (lesz), hogy hany panasz erkezett be eddig es nagysagrendileg osszesen mekkora osszegekrol van szo? Kivancsi lennek, hogy az Equilornal mekkora lehet az ugyfelek vesztesege.
Nem hiszem, hogy publikus lenne! Szerintem kb annyi volt publikus, mint amennyit az MNB kiadott, hogy összesen ennyi meg ennyi volt a bukta. De ebből a személyes ügyfeleket érintő összeg nem volt egyértelmű. De nem ártana tudni, hogy a többi magyar cég mit lépett! Hiszen nyilván másnál is volt ilyen probléma. Nem hiszem, hogy csak egy céget érintett ebben az egész ügyben. Vagy lehet, hogy nagyságrendileg más összegről van szó. A többiek is küldtek felszólítást?

Én csak azt nem értem, hogyha a szerződés nem teszi lehetővé a kötési ár átírását, akkor mégis hogyan lehetne ezt megtenni? Az lehet, hogy a közvetlen dán ügyfélszerződésében ez benne van, de hogy a magyaréban nincsen az tuti. Abban csak annyi van, hogy a likvidálás vesztesége és költsége az ügyfélé. Ez általános költség. De ha egyszer likvidált a rendszer, akkor hogyan lehet arra hivatkozni, hogy a likviditáskezelő elvégezte a likviditást, de mégsem tudta ő a saját poziját a bankközi piacon érvényesíteni. Vagy kétszer is lehet likvidálni? Egyszer, majd később 12 órával is? Röhejes lenne! Hát ez kinek a hibája, ha nem a likviditáskezelőé, vagy a brókeré? Ők gyűjtik össze a megbízásokat és zárják le. Az ügyfél hogyan lehetne már felelős, ha neki lezárt pozíciója volt már egyszer....... Ezt utólag csak az ügyfél beleegyezésével lehetne módosítani, mert ő azt írta alá, hogy automatikusan likvidálásra kerül, ha elfogy a fedezet, és ez meg is történt. Nyilván ezért nem mehetne mínuszba a számla. De gondolom lezárni egy pozit csak akkor tud a rendszer, ha valakivel párosítja, nem? Hogy ezután a bankközi piacon mi történik az a bróker felelőssége kell hogy legyen!

Ha ez nem így van, akkor becsukhatnak ezek a brókerek, mert mindenki csomagolni fog. Már aki egyáltalán tud erről az egész mizériáról. Bár ahogy elnézem nem sok embert érdekel ez a téma.

Persze az lehet, hogy az említett cég szerződése tartalmazza ennek a kockázatnak is az áthárítását. De mi van ha nem? A többié tartalmazza? Mert szerintem nem. Ezzel az erővel veszek 11300-on MOL-t, rögzíti a rendszer, és másnap szólnak, hogy bocs, de valóban csak 47.200-on tudtuk megvenni.
Régi 2015-02-01, 10:03   #142 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Peti78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem kb annyi volt publikus, mint amennyit az MNB kiadott, hogy összesen ennyi meg ennyi volt a bukta.
Én már az MNB-nek sem hiszek. Ezek egyébként is csak a hazai pénzügyi vállalkozások adatai. Nekem az is furcsa, hogy jött ki csak 10 milliárd, ha beleszámolták az alapok eszközveszteségét is. Csak az OTP Supra alap, aminek portfóliója 98%-ban EUR/CHF-ből állt, kénytelen volt 21 milliárd eszközérték veszteséget leírni januárban, és azóta még 9-et.
Régi 2015-02-01, 10:28   #143 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én már az MNB-nek sem hiszek. Ezek egyébként is csak a hazai pénzügyi vállalkozások adatai. Nekem az is furcsa, hogy jött ki csak 10 milliárd, ha beleszámolták az alapok eszközveszteségét is. Csak az OTP Supra alap, aminek portfóliója 98%-ban EUR/CHF-ből állt, kénytelen volt 21 milliárd eszközérték veszteséget leírni januárban, és azóta még 9-et.

Na ez oké, de kié a veszteség. Mert a SL szint aktiválódott, csak mondjuk egy kicsit arrébb, mondjuk 200-300pip-el. De 12 órával később a likviditáskezelő átírta további 2000pip-el. Na a kettő közöttivel mi a helyzet?
Régi 2015-02-02, 10:06   #144 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
FxT eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Az hogy a dukascopy chartján van tick, semmit se jelent, ott van számlám, próbáltam pozit nyitni, 4x utasította vissza. Nem lehetett kötni. OTC piac, az max tájékoztató jellegű, hogy szomszéd brókernél mi van.

A bróker általában semmi felelősséget nem vállal arra, hogy hol tudja zárni a pozit, mekkora a likviditás. Ezt a szerződésben is leírja, és számlanyitásnál elfogadod.

Ő zárta a pozit, ott ahol tudta. A számára elérhető legjobb áron.
Régi 2015-02-02, 10:35   #145 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Peti78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Nyilván lehetetlen kockázat , hogy valakinek van egy sikeresen lezárt, visszaigazolt SL üzletkötése 1,17-en, és akkor 12 órával később valaki átírja azt 0,96-ra. Gyakorlatilag hasraütésszerűen. Miközben a likviditásszolgáltató felelőssége (jelen esetben egy dán s... nevű), hogy legyen árjegyzés. És ha van, akkor az ő felelőssége, hogy a piacon viszont nem tudta tovább kötni. Ezt még egy a számítástechnikához kevésbé értő személy is könnyen belátja, hogy utólag arat adni az egy vicc. Ha pedig lehetősége volt rá a közvetítő bróker fele a szerződése alapján, attól meg a közvetítő bróker és ügyfél közötti szerződésben csak annyi van, hogy a veszteség a tied. De szerintem nem az a veszteség ami át lett írva, hanem a SL szintig. Hiszen te ott megkaptad az üzletkötésről a visszaigazolást.

De szerintem ezt egy bíró is simán belátja, hogy ha a szerződésben ilyen kitétel nincsen, hogy az árat át lehet írni, akkor értelemszerűen az átírásból származó veszteség sem illetheti meg a személyt, csak az automatikus SL, vagy margin call szintig. Nem?
Meg kell nézni a szerződést, hogy vállal-e garanciát arra, hogy ad árat, és hogy hol ad árat. Biztos vagyok benne hogy nem.
Szintén szerződésben kell megnézni, hogy van-e joga utólag módosítani az árat. Biztos vagyok benne hogy igen...

Ismét felteszem a kérést/kérdést: tegye már fel valaki, a kockázatfeltáró nyilatkozat szövegét/lényegét, hisz ezt aláírta mindenki, aki az adott cégnél saxon köt...

Innen kezdve a bíró csak azt láthatja be, hogy jogos a követelés.

Megnéztem a Saxo szerződéseit, meglepne ha az Equilor ezekből bármi lényegest kihagyna, az nagyon amatőr jogi hiba lenne részükről.

1-2 idézet az angol saxo szerződésből:

Idézet:
The Client acknowledges, recognizes
and understands that:

- because of the low margin normally required in Margin Trades, price changes in the underlying asset may result in significant losses, which may substantially exceed the Client's investment and margin deposit;
....
Idézet:
Clients should be aware of the following risks associated with volatile markets, especially at or near the open or close of the standard trading session:

Execution at a substantially different price from the quoted bid or offer or the last reported sale price at the time of order entry, as well as partial executions or execution of large orders in several transactions at different prices.
...
Idézet:
Saxo Bank shall not undertake the risk towards Clients for any loss, expense, cost or liability suffered or incurred by the Client due to failure of the system, transmission failure or delays or similar technical errors unless
Saxo Bank has exercised gross negligence in connection herewith, notwithstanding Clause 7.9
...
Idézet:
It is possible that errors may occur in the prices of transactions quoted by Saxo Bank. In such circumstances, without prejudice to any rights it may have under Danish law, Saxo Bank shall not be bound by any Contract which purports to have been made (whether or not confirmed by Saxo Bank) at a price which:
i
Saxo Bank is able to substantiate to the Client was manifestly incorrect at the time ofthe transaction; or
ii
was, or ought to have reasonably been known by the Client to be incorrect at the time of the transaction.
In which case Saxo Bank reserves the right to either
1) cancel the trade all together or
2) correct the erroneous price at which the trade was done to either the price at which Saxo Bank hedged the trade or alternatively to the historic correct market price.

Idézet:
Itt nem csak arrol van szo, hogy ezeken az ugyfeleken az Equilor mennyit bukik akar beleszamitva azt is, hogy az illeto a tovabbiakban esetleg aktivan kereskedne, hanem az, hogy az Equilornak jelentosen csorbul a jo hirneve, es masok is mashova viszik a penzuket. Es itt nem csak a forex uzletagukra lehet gondolni, mert felvetodik a kerdes, hogy ha a kulfoldi cegek tobbsegevel ellentetben itt igy mennek a dolgok, akkor vajon rabizhatjuk-e a megtakaritasainkat fuggetlenul attol, hogy milyen kockazatu termekekben gondolkodunk. En peldaul ezek utan biztos, hogy nem vinnem a penzemet egy alacsony kockazatu befektetesi alapjukba sem, es ezzel sokan masok is igy lehetnek majd...
Nézőpont kérdése.
Tudjuk, hogy az Equilor csak közvetíti a Saxo szolgáltatását. Jelen esetben az Equilornak ki kell fizetnie a Saxo-t. Utána az Equilor dolga, hogy ezt a bukót behajtsa az ügyfelein, mert ha nem tudja, akkor saját zsebből fizeti.
Kérdés hogy akarom-e olyan brókercégnél tartani a pénzem, amit esetleg pár ügyfél be tud dönteni, mert nem áll jót a szerződésben elfogadott kötelezettségeiért, és utána a brókercég nem is akarja behajtani.

Külföldi cégek többségével kár példálózni. Egy MarketMaker könnyen engedi el a dolgot. Akinek minimális a bukója, vagy akár bukó nélkül megúszta, az is könnyen fogja utána azt mondani, hogy tessék én elengedem.
De be kell látni, hogy külföldi cég az tök más. Egyrészt nagyobb, máshogy müxik, nem csak white-label partnerként közvetít, stb, másrészt ott nem lesz TBSZ-ed, ha bíróságra akarsz menni, akkor mehetsz oda....
Különben szerintem nagyon kevés ember fog emiatt külföldi brókerhez menni, az a pár hőbörgő fórumozó meg hidd el, hogy nem fog hiányozni egyik magyar brókernek sem...

Én nem az Equilort akarom védeni, tök kívülálló vagyok, nem dolgozok ott, és CHF pozim sem volt, csak próbálom objektíven nézni, és nem álomba ringatni az embereket, hogy hajrá menj pereskedni, úgyis tuti megnyered.
Régi 2015-02-02, 11:25   #146 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Nehéz ügy.

"Innen kezdve a bíró csak azt láthatja be, hogy jogos a követelés."
Ahány bíró, annyi ítélet.
Régi 2015-02-02, 14:56   #147 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 49
anszilag a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Elég belegondolni, hogy ha csak 0,95-ön, vagy (elméletileg) akár ennél jóval lejjebb ütik ki a pozíciómat, akkor olyan veszteségem lett volna, amelyet egy fél életen át sem tudtam volna kifizetni, holott egyrészt én beállítottam a stop megbízásokat, másrészt számítottam arra, hogy a számlámat tudják majd kényszerlikvidálni, ha baj lesz.
Igen, ez elég félelmetes, de én most több olyan esetet is ismerek, akik nagyon komoly mínuszokba futottak bele. Nem egy esetben jóval a kereskedési tőke többszöröse a bróker által követelt összeg. Elgondolkodtató, hogy emiatt érdemes korlátolt felelősségű társasággal kereskedni, amivel a veszteséget limitálni lehet.
anszilag nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-02, 15:04   #148 (permalink)
Szenior tag

Hely: Debrecen
Összes hozzászólás: 169
alkonya a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
anszilag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igen, ez elég félelmetes, de én most több olyan esetet is ismerek, akik nagyon komoly mínuszokba futottak bele. Nem egy esetben jóval a kereskedési tőke többszöröse a bróker által követelt összeg. Elgondolkodtató, hogy emiatt érdemes korlátolt felelősségű társasággal kereskedni, amivel a veszteséget limitálni lehet.

Ez a KFT dolog engem is érdekelne,de úgy tudom nem egyszerű erre az (Ipar)-ra KFT-t csinálni
alkonya nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-02, 15:14   #149 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
alkonya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez a KFT dolog engem is érdekelne,de úgy tudom nem egyszerű erre az (Ipar)-ra KFT-t csinálni
Az is egy érdekes kérdés, hogy a brókercégek hogy fognak kft-hez állni?

Ha túllépünk azon a vitán, hogy miért követeli a bukót, a brókercég, és elfogadjuk, hogy azt valakinek ki kell fizetni, akkor nekem logikusan az következik, hogy ha nekem lenne brókercégem, akkor olyannal nem kötnék szerződést (vagy csak extra feltételekkel, minimális tőkeáttéttel, stb), akiről eleve tudom hogy egy ilyen esetben csak korlátozott felelőssége van, és a brókercégnek kell lenyelnie a bukót.
Régi 2015-02-02, 15:41   #150 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 49
anszilag a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
alkonya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem, nem befektetési tevékenységet akarunk csinálni, csak a cég saját pénzét forgatni. Csinálsz egy kft-t, belerakod a pénzt és kereskedsz.
anszilag nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Equilor, EUR/CHF, negatív számlaegyenleg

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Equilor Befektetési Zrt. Herp Brókercégek 2 2016-06-23 22:25

A pontos idő 19:50 , a GMT +1 időzóna szerint.