Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-01-17, 10:51   #1 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 41
Hírnév szint: 8
Turboman a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Negatív számlaegyenleg - Equilor

Sziasztok,

az a problémám, hogy az Equilor-nál kereskedek devizapárokkal, ahol nagyon sok eur/chf longom volt, és a január 15-i árfolyamgát eltörlésekor az Equilor nem tudta kényszerlikvidálni a nyitott pozícióimat akkor, amikor a számlaegyenlegem még pozitív volt, így nem csak a náluk elhelyezett teljes tőkét hagyták elveszni (beleértve a nyitott pozíciók kötelező fedezetigényét), hanem jelentős veszteséget (a befeketetett tőke kétszeresét) termeltek. Tehát a +1 millió tőkémből csináltak -2 milliót.

Most követelik rajtam e jelentős negatív számlaegyenleget, és ha nem fizetem be, akkor 8 napon belül eladják követelés behajtónak. (Ez azért sem túl fair magatartás, mert panaszt nyújtottam be hozzájuk, amire csak 30 napon belül kötelesek válaszolni.)

A kérdésem az, hogy valóban követelhetik rajtam ezt a negatív egyenleget? Valaki nekem azt mondta, hogy van arra törvény, hogy a befektetett összegen felül, tehát a negatív számlaegyenleget nem lehet követelni az ügyféltől.
Esetleg tud ebben valaki segíteni? Ha valóban van ilyen törvény, meg tudná valaki mondani, hol találom?
Turboman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-17, 11:52   #2 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Turboman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A kérdésem az, hogy valóban követelhetik rajtam ezt a negatív egyenleget? Valaki nekem azt mondta, hogy van arra törvény, hogy a befektetett összegen felül, tehát a negatív számlaegyenleget nem lehet követelni az ügyféltől.
Esetleg tud ebben valaki segíteni? Ha valóban van ilyen törvény, meg tudná valaki mondani, hol találom?
Először az ügyfélszerződésed olvasd át alaposan. Rendelkezik-e ilyen esetre vonatkozó kitétellel.
Régi 2015-01-17, 12:11   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 127
Hírnév szint: 4
MónikA a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok,
Ez most komoly? Le akarnak húzni 2millióval és egy fórumon keresed a megoldást??? Kérdezz meg egy ügyvédet!
Én azt mondom,hogy nem kell kifizetni.Akkor nem fizeted ki?
De biztos lesz másik ember aki meg azt mondja,hogy fizetned kell.Akkor kifizeted?
Vad idegenektől vársz tanácsot egy ilyen ügyben?
Fogd meg az összes papírt amit aláírtál az Equilornál és irány az ügyvéd.
Eszem megáll...
MónikA nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-17, 12:32   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 279
Hírnév szint: 6
Tibor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Tibor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Tibor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

ne fizess
Tibor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-17, 14:06   #5 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Először az ügyfélszerződésed olvasd át alaposan. Rendelkezik-e ilyen esetre vonatkozó kitétellel.
Elolvastam a szerződést is és az ügyfélszabályzatot is, sajnos nem rendelkezik a negatív számlaegyenlegről egyértelműen, csak arról, hogy minden veszteség engem terhel.
Az viszont meglehetősen érdekes dolog volna, ha a befektetett tőkén felül akármekkora összegű, akár a befektetett tőkéhez viszonyítva nagyságrendekkel nagyobb veszteségem is lehet. Mert ugyan 2 millió forint még kifizethető, de csak azért lett 2 millió forint veszteség, mert szerencsésen alakultak a pozíció zárások (többek között a stop lossnak köszönhetően), de simán lehetett volna ebből sok tízmilliós mínusz is. Erről a kockázatról azonban azt gondolom, hogy nem igazán kezelhető semmilyen módon.
Régi 2015-01-17, 14:09   #6 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
MónikA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez most komoly? Le akarnak húzni 2millióval és egy fórumon keresed a megoldást??? Kérdezz meg egy ügyvédet!
Én azt mondom,hogy nem kell kifizetni.Akkor nem fizeted ki?
De biztos lesz másik ember aki meg azt mondja,hogy fizetned kell.Akkor kifizeted?
Vad idegenektől vársz tanácsot egy ilyen ügyben?
Fogd meg az összes papírt amit aláírtál az Equilornál és irány az ügyvéd.
Eszem megáll...
Nem megoldást várok, hanem konstruktív hozzászólásokat, javaslatokat. Ha ilyennel nem tudsz előállni, nem gond.
Miért ne hallgatnám meg egy vadidegen tanácsát? Attól még mondhat okos dolgokat, mert nem ismerem.
Ha egy egyszerű hozzászólástól megáll az eszed, akkor te rosszabb helyzetben vagy, mint én
Régi 2015-01-17, 14:11   #7 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tibor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ne fizess
Az sajnos nem volna teljesen bölcs dolog, mert valószínűleg a követelést eladják egy behajtó cégnek, azt pedig nem igazán érdekli a követelés forrása, csak a behajtás, és nyilván minden lehetséges eszközt be is vetnének, amit én pedig nem szeretnék.
Régi 2015-01-17, 14:17   #8 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 46
Hírnév szint: 7
Remnant a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Lehet, hogy a itt a fórumon előbb találsz megoldást, mint ügyvédnél (haha), aki csak annyit tud a tőkepiacról, hogy kb. "ja, pénzváltók is vannak"), amúgy nagyobb gazemberek, mint a svájci jegybankárok.
Remnant nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-17, 14:18   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem megoldást várok, hanem konstruktív hozzászólásokat, javaslatokat. Ha ilyennel nem tudsz előállni, nem gond.
Miért ne hallgatnám meg egy vadidegen tanácsát? Attól még mondhat okos dolgokat, mert nem ismerem.
Ha egy egyszerű hozzászólástól megáll az eszed, akkor te rosszabb helyzetben vagy, mint én
Oké lehet igazad van kicsit túlspiláztam....
De sok értelmes javaslat szerintem nem lesz.Vagyis én nem hinnék senkinek ha a pénzemről van szó.
Jól nézd át,hogy miket írtál alá,de én mindenféleképpen elmennék egy ügyvédhez még akkor is ha kiderül,hogy valós követeléseik vannak.Soha nem tudhatod milyen kiskapuk lehetnek amit csak az ügyvéd tud.
Lehet kidobott pénznek érzed most,de 2millióból csak párszáz ezret megmenhetek egy ügyvéddel akkor hajrá...nem?

Várjuk a fórum ügyvédjeinek a hozzászólását........
Régi 2015-01-17, 14:20   #10 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Érdemes lenne kipuhatolni, hogy az Equilor vajon mennyiért tudná eladni a követelést a faktoring cégnek.
Régi 2015-01-17, 15:27   #11 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 53
Kaszis a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Elolvastam a szerződést is és az ügyfélszabályzatot is, sajnos nem rendelkezik a negatív számlaegyenlegről egyértelműen, csak arról, hogy minden veszteség engem terhel.
Az viszont meglehetősen érdekes dolog volna, ha a befektetett tőkén felül akármekkora összegű, akár a befektetett tőkéhez viszonyítva nagyságrendekkel nagyobb veszteségem is lehet. Mert ugyan 2 millió forint még kifizethető, de csak azért lett 2 millió forint veszteség, mert szerencsésen alakultak a pozíció zárások (többek között a stop lossnak köszönhetően), de simán lehetett volna ebből sok tízmilliós mínusz is. Erről a kockázatról azonban azt gondolom, hogy nem igazán kezelhető semmilyen módon.
Ezek szerint a stopodat átugrotta az árfolyam záráskor, ezért lett a számlaegyenleged -2 millió. Akkor ez azt jelenti, hogy te alapból rossz pénzmanagmenttel dolgoztál. A stopod gondolom nem úgy volt beállítva, hogy a tőkéd 2-5%-át kockáztattad vele. Extra kockázatot vállaltál mint sokan mások és most sírsz, hogy minden elment és még kétszer annyi is. A brókercég megpróbálja behajtani a tartozásodat, efelől nincs kétségem. Mindenképpen fordulj ügyvédhez és próbálj meg velük egyezkedni.
Kaszis nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-17, 15:29   #12 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Remnant eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lehet, hogy a itt a fórumon előbb találsz megoldást, mint ügyvédnél (haha), aki csak annyit tud a tőkepiacról, hogy kb. "ja, pénzváltók is vannak"), amúgy nagyobb gazemberek, mint a svájci jegybankárok.
Pontosan ezért is próbálok érdeklődni szélesebb körben, mert volt már dolgom ügyvédekkel más történetekkel kapcsolatban, szerencsére nem velem kapcsolatos ügyekben...
Régi 2015-01-17, 15:38   #13 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kaszis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezek szerint a stopodat átugrotta az árfolyam záráskor, ezért lett a számlaegyenleged -2 millió. Akkor ez azt jelenti, hogy te alapból rossz pénzmanagmenttel dolgoztál. A stopod gondolom nem úgy volt beállítva, hogy a tőkéd 2-5%-át kockáztattad vele. Extra kockázatot vállaltál mint sokan mások és most sírsz, hogy minden elment és még kétszer annyi is. A brókercég megpróbálja behajtani a tartozásodat, efelől nincs kétségem. Mindenképpen fordulj ügyvédhez és próbálj meg velük egyezkedni.
Nem egészen, ugyanis nem a zárás/nyitás közti gap volt, hanem délelőtt 9:30-kor. És a veszteség abból ered, hogy vélhetően a megnövekedett likviditás és extrém nagy számú tranzakciók miatt nem tudták a nyitott pozícióimat kényszerlikvidálni még akkor, amikor az egyenlegem pozitív volt.

Másrészt ezzel kapcsolatban elvi kérdés is felmerül, ugyanis hiába állítom be a stopot úgy, hogy mondjuk a befektetett tőkém X%-át kockáztatom, az árfolyam ugorhat extrém mértékben akkorát, hogy a stopom nem aktiválódik a beállított szinten. Ami egyébként meg is történt, mert a beállított stopok sem aktiválódtak, azok alatt zárták jóval a pozícióimat.
És akkor ezért ki vállalja a felelősséget? Az valamennyire talán rendben van, hogy a számlám erejéig én, de az már közel sincs rendben, hogy ezért az elhelyezett tőkén felül korlátlanul feleljek, hiszen bármekkora veszteség bármikor előállhat így, ez pedig egyáltalán nem kezelhető kockázat.
Régi 2015-01-17, 15:39   #14 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Érdemes lenne kipuhatolni, hogy az Equilor vajon mennyiért tudná eladni a követelést a faktoring cégnek.
Hát ezt nem tudom, hogyan lehetne kivitelezni, másrészt előbb megpróbálok panaszt tenni az Equilornál, ami meg is történt, aztán az MNB-hez fordulok és/vagy ügyvédhez, ha találok olyan ügyvédet, aki valóban ért is hozzá.
Régi 2015-01-17, 15:43   #15 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Lehetett a stoppod bárhol, ha nem volt likviditás. Maradtál volna csendben inkább..
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-17, 15:54   #16 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Pontosan ezért is próbálok érdeklődni szélesebb körben, mert volt már dolgom ügyvédekkel más történetekkel kapcsolatban, szerencsére nem velem kapcsolatos ügyekben...
Talán megér egy bejegyzést a dolog a jogi fórumon, azt mégis több jogász olvassa.
Akár eladja a követelést, akár nem, azt csak jogi úton érvényesíthetik veled szemben, ha magadtól nem vagy hajlandó kifizetni.

Ez történhet:
1, Kis értékű ügyekben fizetési meghagyásos eljárásban, közjegyzőn keresztül. Ha ellentmondással élsz a közjegyzői felszólításra, perré alakul az eljárás.
2, Nagyobb értékű ügyekben pedig eleve bírósági eljárásban.

Behajtani pedig csak a végrehajtónak van joga, a már jogerőssé vált ügyekben.
Régi 2015-01-17, 15:59   #17 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem egészen, ugyanis nem a zárás/nyitás közti gap volt, hanem délelőtt 9:30-kor. És a veszteség abból ered, hogy vélhetően a megnövekedett likviditás és extrém nagy számú tranzakciók miatt nem tudták a nyitott pozícióimat kényszerlikvidálni még akkor, amikor az egyenlegem pozitív volt.

Másrészt ezzel kapcsolatban elvi kérdés is felmerül, ugyanis hiába állítom be a stopot úgy, hogy mondjuk a befektetett tőkém X%-át kockáztatom, az árfolyam ugorhat extrém mértékben akkorát, hogy a stopom nem aktiválódik a beállított szinten. Ami egyébként meg is történt, mert a beállított stopok sem aktiválódtak, azok alatt zárták jóval a pozícióimat.
És akkor ezért ki vállalja a felelősséget? Az valamennyire talán rendben van, hogy a számlám erejéig én, de az már közel sincs rendben, hogy ezért az elhelyezett tőkén felül korlátlanul feleljek, hiszen bármekkora veszteség bármikor előállhat így, ez pedig egyáltalán nem kezelhető kockázat.
Sajnos a tőzsdén ilyen előfordulhat. Lehet, hogy csak 5-10-20 évenként, de mindig van példa az ilyen extra árfolyammozgásokra. A beállított stopod aktiválódása esetén a tőkéd hány százalékát vesztetted volna el? Ha ez alapból pl. 50% volt, akkor máris rosszul csináltad. Tegyük fel, hogy 5%-os stopveszteségre voltál beállítva a végső veszteséged pedig -300% lett. A stopod 60-szor lejjeb aktiválódott. Lehetséges ez? Nem tudom de nem hiszem. Én 15 év tőzsdei kereskedés után nem tartom egy helyen a pénzemet és nem kereskedem ugyanazokkal az instrumentumokkal a különböző brókereknél, pont az általad leírt problémák miatt. Visszatérve az eredeti kérdésedre, ha a szerződésedben benne van, hogy bármekkora veszteséget neked kell finanszíroznod, akkor megpróbálják behajtani a tartozásod. Az extra mozgások miatt a brókerek nem garantálják a kényszerlikvidálást, mert az az ő zsebükre menne. Az FXCM 225 millió dollárt bukott abban az egy percben, amikor csütörtökön a CHF kilőtt az egekbe. Ez mind a negatívba fordult ügyfélszámlák miatt volt. Szóval most is azt mondom próbálj meg kiegyezni velük valamekkora összegben.
Régi 2015-01-17, 16:01   #18 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hát ezt nem tudom, hogyan lehetne kivitelezni, másrészt előbb megpróbálok panaszt tenni az Equilornál, ami meg is történt, aztán az MNB-hez fordulok és/vagy ügyvédhez, ha találok olyan ügyvédet, aki valóban ért is hozzá.
Hát valóban nehéz, hiszen üzleti titok. De azért az összege árulkodó lehetne a követelés jogosságát illetően, ugyanis a faktoring cég sem hülye feltehetően.
Mivel ami történt az egy nem mindennapi tőkepiaci helyzet, ráadásul technikai jellegű (online platform), kétlem, hogy sok ügyvéd értené, hogy miről van szó.
Esetleg célszerű lenne a Saxobankot felhívni (ők biztosítják a likviditást - gondolom).
Az MNB-vel is volt már dolgom...jogászlányok gyülekezete, ahol még az iratbetekintést is külön iratbetekintési eljárás keretében lehet megtenni, amelyet 30 napon belül bírálnak el...a legutóbbi fogyasztóvédelmi panaszomat hatáskör hiányában megszüntették --> forduljak bírósághoz...szóval ne várj tőlük túl sokat, de azért érdemes egyszerre indítani fogyasztóvédelmi és PBT eljárást az Equilor ellen.
Régi 2015-01-17, 16:06   #19 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lehetett a stoppod bárhol, ha nem volt likviditás. Maradtál volna csendben inkább..
Miért is maradnék csendben? Mert te azt mondod? Többet kereskedtem a tőzsdén, mint amennyit te valaha is fogsz. Azt te is tudod, hogy a forex nem egy életbiztosítás. Mindig voltak, vannak és lesznek ilyen extra mozgások, amik egy másodperc alatt elégetnek számlákat.
Régi 2015-01-17, 16:07   #20 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Talán azért, mert ott a behajthatatlannak (tűnő) követelések voltak túlsúlyban. Pl. hongkongi illetőségű ügyféltől hogyan akarják behajtani a bukót?
Régi 2015-01-17, 16:09   #21 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Szerintem le voltak védve, csak nem mindegy, hogy 10 ezer dollárt vagy 10 millió dollárt próbálsz meg az ügyfeleken behajtani.
Régi 2015-01-17, 16:24   #22 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Miért is maradnék csendben? Mert te azt mondod? Többet kereskedtem a tőzsdén, mint amennyit te valaha is fogsz. Azt te is tudod, hogy a forex nem egy életbiztosítás. Mindig voltak, vannak és lesznek ilyen extra mozgások, amik egy másodperc alatt elégetnek számlákat.
Nem az számít, hogy mennyit kereskedsz, hanem milyen minőségben teszed azt. Elemezgess a kis metatradereden, mivel akkor vagy igazán nagy trader. Ne haragudj, hogy kommenteltem főnök!! Vicces kijelentés, hogy többet kereskedtél, mint amennyit valaha fogok, ha nem is ismersz, de te biztos ilyen látnok vagy. Peace bro!
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-17, 16:30   #23 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.281
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem megoldást várok, hanem konstruktív hozzászólásokat, javaslatokat.
Jogilag nagyjából a következő lehet a helyzet:
- ők követelnek,
- te nem fizetsz
- elmennek egy közjegyzőhöz fizetési meghagyásért
- te annak ellentmondasz
- perré alakul
- a bíróság néhány év alatt dönt
- közben neked bizonygatnod kell, hogy kellő gondossággal jártál el, jó helyen volt stopod, az extrém körülmények ellenére teljesíthető lett volna a stop megbízásod
- ők bizonygatni fogják, hogy felvilágosítottak a kockázatokról, benne van minden a szerződésben, te vállaltad túl magad, de mindent megtettek, hogy teljesítsék a megbízásaidat, ám nem tehetnek a piaci helyzetről
- időt nyersz
- lehetőséged lesz közben peren kívül egyezkedni
- szakmailag felkészült ügyvédet nem nagyon találsz, így csak eljárási kérdésekben fog segíteni
- végül lehet fizetni ügyvédnek tiszteletdíjat, bíróságnak eljárási díjat is.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-17, 16:33   #24 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
MónikA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Oké lehet igazad van kicsit túlspiláztam....
De sok értelmes javaslat szerintem nem lesz.Vagyis én nem hinnék senkinek ha a pénzemről van szó.
Jól nézd át,hogy miket írtál alá,de én mindenféleképpen elmennék egy ügyvédhez még akkor is ha kiderül,hogy valós követeléseik vannak.Soha nem tudhatod milyen kiskapuk lehetnek amit csak az ügyvéd tud.
Lehet kidobott pénznek érzed most,de 2millióból csak párszáz ezret megmenhetek egy ügyvéddel akkor hajrá...nem?

Várjuk a fórum ügyvédjeinek a hozzászólását........
Valóban vannak a fórumon ügyvédek, akiknek ez a szakterülete? Esetleg meg is tudnád őket nevezni? Az nem volna baj, ha ilyen gyorsan találnék olyan ügyvédet, aki valóban érti a dolgát e témában.
Látod, nem ismerlek egyáltalán, még csak nem is voltál túl kedves, mégis lehet, hogy tudsz segíteni?
Régi 2015-01-17, 16:35   #25 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én örülök, hogy írtál, mert szerintem sokan leszünk ezzel így.
Beszélhetnénk privátban, vagy adott esetben arra is gondoltam, hogy közösen fogadni ügyvédet, bár nekem nem Equilor és nekem még semmi nem tisztázott.

És nem értem, hogy miért ne lehetne róla beszélni itt?

Pontosan ugyanezek a kérdések merültek fel bennem is. Hogy korlátlan méretű lehet a bukó. Ha kiég a brókercég teljes szerverparkja, akkor sem tudja zárni és azellen is levédi őket a szerződés.
Ha akarja, akkor csak 0,85-nél zárta volna a pozikat.

egy nagy kérdés maradt: a szerződés az egyetlen mérvadó tényező?
ha igen, akkor egyik brókercég miért megy csődbe az negatív ügyfélegyenlegek miatt és a másik miért nem? Nehezen tudom elhinni, hogy egy FXCM nem védte le magát, míg jóval kisebb brókercégek meg levédték magukat.
Egyelőre ne privátban beszéljünk, hanem nyíltan, mert másokat is érdekelhet a dolog, ha másért nem, tanulság céljából hasznos lehet mindenkinek.
És valóban az a legfőbb kérdés, hogy a szerződés az egyetlen mérvadó, vagy van ennek valamilyen törvényi szabályozása is?
Régi 2015-01-17, 16:36   #26 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás Jogi fórum

Mivel ide nem sok jogász jár, így feltettem a jogi fórumra a témát. Lehet ott meg a forex ismeretek hiánya lesz a probléma.
Régi 2015-01-17, 16:38   #27 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Talán megér egy bejegyzést a dolog a jogi fórumon, azt mégis több jogász olvassa.
Akár eladja a követelést, akár nem, azt csak jogi úton érvényesíthetik veled szemben, ha magadtól nem vagy hajlandó kifizetni.

Ez történhet:
1, Kis értékű ügyekben fizetési meghagyásos eljárásban, közjegyzőn keresztül. Ha ellentmondással élsz a közjegyzői felszólításra, perré alakul az eljárás.
2, Nagyobb értékű ügyekben pedig eleve bírósági eljárásban.

Behajtani pedig csak a végrehajtónak van joga, a már jogerőssé vált ügyekben.
Köszönöm, ez a jogi fórum még nagyon hasznos lehet.
Azt hozzá kell tennem, hogy én már rendeztem az Equilor követelését, mert nem kívánok semmilyen kellemetlenséget magamnak, ha esetleg én maradok a vesztes oldalon, de egyáltalán nem azért teljesítettem a követelésüket, mert elismertem a követelésük jogosságát. Lehet, hogy mondjuk ez így hiba volt, majd meglátjuk...
Régi 2015-01-17, 16:42   #28 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sajnos a tőzsdén ilyen előfordulhat. Lehet, hogy csak 5-10-20 évenként, de mindig van példa az ilyen extra árfolyammozgásokra. A beállított stopod aktiválódása esetén a tőkéd hány százalékát vesztetted volna el? Ha ez alapból pl. 50% volt, akkor máris rosszul csináltad. Tegyük fel, hogy 5%-os stopveszteségre voltál beállítva a végső veszteséged pedig -300% lett. A stopod 60-szor lejjeb aktiválódott. Lehetséges ez? Nem tudom de nem hiszem. Én 15 év tőzsdei kereskedés után nem tartom egy helyen a pénzemet és nem kereskedem ugyanazokkal az instrumentumokkal a különböző brókereknél, pont az általad leírt problémák miatt. Visszatérve az eredeti kérdésedre, ha a szerződésedben benne van, hogy bármekkora veszteséget neked kell finanszíroznod, akkor megpróbálják behajtani a tartozásod. Az extra mozgások miatt a brókerek nem garantálják a kényszerlikvidálást, mert az az ő zsebükre menne. Az FXCM 225 millió dollárt bukott abban az egy percben, amikor csütörtökön a CHF kilőtt az egekbe. Ez mind a negatívba fordult ügyfélszámlák miatt volt. Szóval most is azt mondom próbálj meg kiegyezni velük valamekkora összegben.
Számolgathatunk elméletben akármennyit, az viszont tény, hogy tudomásom van az Equilor egy másik ügyfeléről is, akinek a fedezettségi szintje igen magas volt, nem igazán vett fel nagy méretű EUR/CHF long pozíciókat, mégis akkorát vesztett, mint amekkora a befektetett tőkéje volt, mert állítólag (telefonban az Equilor traderének elmondása alapján) nem tudtak árat jegyezni, azaz techinkai problémájuk akadt, mindez délelőtt 9 és 11 között.
Régi 2015-01-17, 16:43   #29 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hát valóban nehéz, hiszen üzleti titok. De azért az összege árulkodó lehetne a követelés jogosságát illetően, ugyanis a faktoring cég sem hülye feltehetően.
Mivel ami történt az egy nem mindennapi tőkepiaci helyzet, ráadásul technikai jellegű (online platform), kétlem, hogy sok ügyvéd értené, hogy miről van szó.
Esetleg célszerű lenne a Saxobankot felhívni (ők biztosítják a likviditást - gondolom).
Az MNB-vel is volt már dolgom...jogászlányok gyülekezete, ahol még az iratbetekintést is külön iratbetekintési eljárás keretében lehet megtenni, amelyet 30 napon belül bírálnak el...a legutóbbi fogyasztóvédelmi panaszomat hatáskör hiányában megszüntették --> forduljak bírósághoz...szóval ne várj tőlük túl sokat, de azért érdemes egyszerre indítani fogyasztóvédelmi és PBT eljárást az Equilor ellen.
Köszönöm, már az is nagyon hasznos információ, hogy az MNB-vel csak az időmet vesztegetem.
Régi 2015-01-17, 16:52   #30 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Valóban bármikor előfordulhat olyan esemény, hogy a számla teljes egyenlege elég, ezzel nyilván (többé-kevésbbé) mindenki tisztában van, na de itt az a probléma, hogy olyan pénz is eltűnt, ami nem volt, és nekem nem is az általam elszenvedett veszteséggel van a legnagyobb problémám, hanem azzal, hogy kizárólag a szerencsén, és nem pedig az Equilor "nagyszerű" közreműködésén múlott, hogy nem nagyságrendekkel nagyobbat vesztettem. Elég belegondolni, hogy ha csak 0,95-ön, vagy (elméletileg) akár ennél jóval lejjebb ütik ki a pozíciómat, akkor olyan veszteségem lett volna, amelyet egy fél életen át sem tudtam volna kifizetni, holott egyrészt én beállítottam a stop megbízásokat, másrészt számítottam arra, hogy a számlámat tudják majd kényszerlikvidálni, ha baj lesz.

Azt nyilván nehezen tudom mérlegelni, hogy vajon képesek lesznek-e technikailag kivitelezni a pozíciók és megbízások megfelelő kezelését.

Azt még meg sem említettem, hogy a stop loss mellett adtam stop sell megbízást is, amely bőségesen fedezte volna a stop loss-ig elszenvedett veszteséget...
Régi 2015-01-17, 16:53   #31 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Azt hozzá kell tennem, hogy én már rendeztem az Equilor követelését,
Akkor viszont nem értem miért is indult a topik.
Pénzt egyszerűbb nem kiadni, mint utólag "visszaszerezni". Lehet arra is örömmel rábólintottak volna, ha feldobod nekik, hogy max. 500 ezret még befizetsz. Ahogy Misi is írta, egy ilyen ügy évekig is elhúzódhat, és bármikor születhet a felek közt megegyezés.
Régi 2015-01-17, 16:56   #32 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jogilag nagyjából a következő lehet a helyzet:
- ők követelnek,
- te nem fizetsz
- elmennek egy közjegyzőhöz fizetési meghagyásért
- te annak ellentmondasz
- perré alakul
- a bíróság néhány év alatt dönt
- közben neked bizonygatnod kell, hogy kellő gondossággal jártál el, jó helyen volt stopod, az extrém körülmények ellenére teljesíthető lett volna a stop megbízásod
- ők bizonygatni fogják, hogy felvilágosítottak a kockázatokról, benne van minden a szerződésben, te vállaltad túl magad, de mindent megtettek, hogy teljesítsék a megbízásaidat, ám nem tehetnek a piaci helyzetről
- időt nyersz
- lehetőséged lesz közben peren kívül egyezkedni
- szakmailag felkészült ügyvédet nem nagyon találsz, így csak eljárási kérdésekben fog segíteni
- végül lehet fizetni ügyvédnek tiszteletdíjat, bíróságnak eljárási díjat is.
Pontosan ettől tartok, nagyon jól leírtad, bár bennem ez ilyen konkrétan nem fogalmazódott meg, csak éreztem, hogy ilyesmire számíthatok.

A kérdés már inkább az, hogy érdemes-e ezek után az Equilor-nál kereskedni ilyen feltételek mellett, valamint a többi bróker cég e szempontból hogyan kezeli e témát? Gondolok például itt arra, hogy az FXCM nem próbálta meg behajtani a negatív számlaegyenleget az ügyfeleken, bajba is került, ahogy olvashattuk...
Régi 2015-01-17, 16:59   #33 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mivel ide nem sok jogász jár, így feltettem a jogi fórumra a témát. Lehet ott meg a forex ismeretek hiánya lesz a probléma.
Nagyon szépen köszönöm, kiváncsi vagyok a fejleményekre.
Régi 2015-01-17, 17:04   #34 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Akkor viszont nem értem miért is indult a topik.
Pénzt egyszerűbb nem kiadni, mint utólag "visszaszerezni". Lehet arra is örömmel rábólintottak volna, ha feldobod nekik, hogy max. 500 ezret még befizetsz. Ahogy Misi is írta, egy ilyen ügy évekig is elhúzódhat, és bármikor születhet a felek közt megegyezés.
Egyrészt azért indult, mert attól még nem tartom jogosnak a követelésüket, hogy azt rendeztem, még akkor sem, ha ez így technikailag hibás döntés volt.
Másrészt, és ami igazából fontosabb számomra, hogy ha az Equilor jön ki ebből nyertesen, akkor biztosan nem fogok náluk kereskedni, és másnak sem javasolt, mert ebből az következik, hogy bárkinek bármikor bármekkora vesztesége lehet, hiszen a világon bárhol történhet egy olyan esemény, amely hasonló vagy még kedvezőtlenebb jelenséggel járhat. És ha ez bekövetkezik, az sok ember életét teheti tönkre egy pillanat alatt, és nem arra gondolok, hogy elveszíti a számlaegyenlegét, hanem arra, hogy olyan tartozása keletkezik, amit soha életében nem tud majd kifizetni.
Régi 2015-01-17, 17:11   #35 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Egyrészt azért indult, mert attól még nem tartom jogosnak a követelésüket, hogy azt rendeztem, még akkor sem, ha ez így technikailag hibás döntés volt.
Másrészt, és ami igazából fontosabb számomra, hogy ha az Equilor jön ki ebből nyertesen, akkor biztosan nem fogok náluk kereskedni, és másnak sem javasolt, mert ebből az következik, hogy bárkinek bármikor bármekkora vesztesége lehet, hiszen a világon bárhol történhet egy olyan esemény, amely hasonló vagy még kedvezőtlenebb jelenséggel járhat. És ha ez bekövetkezik, az sok ember életét teheti tönkre egy pillanat alatt, és nem arra gondolok, hogy elveszíti a számlaegyenlegét, hanem arra, hogy olyan tartozása keletkezik, amit soha életében nem tud majd kifizetni.
Mi lett volna az az összeghatár amit még kifizetsz nekik? Gondolom 20 milliót már nem. Itt az elv az érdekes, mert mehettél volna 20 millió mínuszba is ilyen alapon.
Régi 2015-01-17, 17:15   #36 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mi lett volna az az összeghatár amit még kifizetsz nekik? Gondolom 20 milliót már nem. Itt az elv az érdekes, mert mehettél volna 20 millió mínuszba is ilyen alapon.
Ezt nem tudom, és nem is lehet megmondani, mert csak akkor lehet e kérdést megválaszolni, ha valóságossá válik. Ez hasonlít ahhoz, hogy sokan kis összegű számlán sikeresen tudnak döntéseket hozni, nagy méretű számlánál viszont remeg a kezük.
Igen, 20 millió mínusz nem kifizethető összeg sem számomra, sem egy átlagember számára (szerintem). Pontosan ezért izgalmas a téma, mert elméletileg bármelyik kisbefektető veszíthet bármikor például 20 milliót ilyen módon.
Régi 2015-01-17, 17:32   #37 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 279
Tibor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Tibor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Tibor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

nem vagyok ügyvéd, de Fx klubbal értek egyet, ilyen esetben nem kell fizetni, a végtelenségig elhúzódhat az eljárás, közben lehet alkudozni
Tibor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-17, 17:35   #38 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Egy kis adalék azoknak, akik azt hiszik, hogy mivel tőkeáttételt nem használnak, csak szimplán átváltják a pénzüket (pl. az Equilornál vagy a Kelernél) pl. kötvényvásárlási céllal, azokat nem érinti a likviditás hiánya: az átváltást partnerbankon (Kelernél a SIX SIS AG) keresztül csinálják, amelyek piaci áron (nem limitáron) váltanak. A tegnapi események fényében látható, hogy ez milyen veszélyeket rejt magában (pl. 450 Ft-on vesznek meg 1 CHF-t vagy akár lehet 10000Ft/1CHF). Ez gyakorlatilag teljes kisemmizéssel járhat az ügyfélre nézve.
Régi 2015-01-17, 18:22   #39 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Na meg is érkezett az 1. hozzászólás. Jellemző...egészen más világban élnek
Régi 2015-01-17, 19:08   #40 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

2. hozzászólás: nem a kérdésre válaszol, és látszik, hogy megint nem érti a problémát...
Régi 2015-01-17, 19:10   #41 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

"Azért a forexet ne keverjük már ide, az annyira komolytalan (ráadásul előbb utóbb ott is elfogynak a balekok és akkor még az is bukni fog, aki úgy gondolja hogy jól csinálja).
Akinek normális helyen volt brókere, ott erre van rendelkezés, ha meg nem aszerint mennek a dolgok, jó eséllyel lehet menni a tőkepiaci választottbírósághoz.
Aki nem tudja, hogy sokszorosát is bukhatja egy határidős ügyleten, mint amekkorát nyerhet, az minek tőzsdézik.
Akinek nincs erre pénze, minek tőzsdézik; ott a prémium állampapír 2% reálkamatért.
A felelőtlen tőkeáttételek nem először okoznak problémát - akinek ez új, annál lásd a 2. pontot.
Tanács: a 2-es pont, de ha mégis megteszi, legalább ne olyan helyen tegye ahol hosszú távon biztos a bukás."
Régi 2015-01-17, 19:16   #42 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
"Azért a forexet ne keverjük már ide, az annyira komolytalan (ráadásul előbb utóbb ott is elfogynak a balekok és akkor még az is bukni fog, aki úgy gondolja hogy jól csinálja).
Akinek normális helyen volt brókere, ott erre van rendelkezés, ha meg nem aszerint mennek a dolgok, jó eséllyel lehet menni a tőkepiaci választottbírósághoz.
Aki nem tudja, hogy sokszorosát is bukhatja egy határidős ügyleten, mint amekkorát nyerhet, az minek tőzsdézik.
Akinek nincs erre pénze, minek tőzsdézik; ott a prémium állampapír 2% reálkamatért.
A felelőtlen tőkeáttételek nem először okoznak problémát - akinek ez új, annál lásd a 2. pontot.
Tanács: a 2-es pont, de ha mégis megteszi, legalább ne olyan helyen tegye ahol hosszú távon biztos a bukás."
Fogalmuk sincs miről van szó.
Régi 2015-01-17, 19:18   #43 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Fogalmuk sincs miről van szó.
Majd jövő hét közepén válaszolok nekik, addig csak írogassanak nyugodtan.
Régi 2015-01-17, 19:23   #44 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Komolytalan a forex? 4000 milliárd USD/nap forgalommal? Látszik, mit tud a világról ez a joghallgató. Bezzeg lehet, hogy az Alaptörvényt betűről betűre tudja...
Régi 2015-01-17, 19:46   #45 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Az FXCM mellett az Alpari is azt írta a honlapján, hogy kénytelen fizetésképtelenséget bejelenteni, mert nem tudja behajtani az ügyfelein a negatív számlaegyenlegeket.

"Where a client cannot cover this loss, it is passed on to us. This has forced Alpari (UK) Limited to confirm today, 16/01/15, that it has entered into insolvency. Retail client funds continue to be segregated in accordance with FCA rules."

Úgy néz ki ilyen szempontból biztosabb külföldi brókereknél kereskedni?
safe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-17, 19:50   #46 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Felmerült az a pont is, hogy ez megint bármikor előfordulhat.

Azért ez nagyon speciális eset volt. Svájc az árfolyamgáttal 4 éve duzzasztott egy folyót, majd minden figyelmeztetés nélkül hirtelen felrobbantotta...

ui: bocs, ha off topic
safe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-17, 19:57   #47 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
safe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Úgy néz ki ilyen szempontból biztosabb külföldi brókereknél kereskedni?
Az uniós jogalkotásnak "hála" ez nem ilyen egyértelmű, mert határon átnyúló követeléseket is be lehet hajtani (lásd Google), de az Alparinál lehet, hogy nem európai ügyfelek nyitottak óriási EURCHF longokat. Hans és Müller szorul, de Liu Xing és Vlagyimir megússza.
Régi 2015-01-17, 20:27   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kíváncsian várom a fejleményeket.
A fizetés hiba volt az egyértelmű.Az elv miatt.Azzal,hogy fizettél elismerted,hogy hibáztál.
Régi 2015-01-17, 21:03   #49 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

Igazán nem értem, hogy miért gondoljátok, hogy nem ti hibáztatok és nem kell fizetni. Veszel egy vállalati részvényt tőkeáttétellel és a cég árfolyama összeomlik egy pletyka miatt, fő kereskedési időn kívül, kinyit a tőzsde a számládon megjelenik az orbitális bukta. Kell fizetni, kell, hiba történt, nem, piaci helyzet így alakult.
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-17, 21:49   #50 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
habibabu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igazán nem értem, hogy miért gondoljátok, hogy nem ti hibáztatok és nem kell fizetni. Veszel egy vállalati részvényt tőkeáttétellel és a cég árfolyama összeomlik egy pletyka miatt, fő kereskedési időn kívül, kinyit a tőzsde a számládon megjelenik az orbitális bukta. Kell fizetni, kell, hiba történt, nem, piaci helyzet így alakult.
Ez is egy nezopont, meg ha nem is pontosan ez tortent. De akkor most megkerdeznelek teged es elsosorban a tobbi tapasztalt kereskedot, hogy milyen cegnel es milyen formaban, milyen eszkozokkel kereskedtek, illetve hogyan kezelitek ezt a kockazatot? Vagy nem kereskedtek maganszemelykent? Vagy egyszeruen csak tudomasul veszitek, hogy ha a piac ugy alakul, akkor esetleg eletetek vegeig anyagilag tonkrementek?
Válaszol

Címkék
Equilor, EUR/CHF, negatív számlaegyenleg

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Equilor Befektetési Zrt. Herp Brókercégek 2 2016-06-23 22:25

A pontos idő 15:54 , a GMT +1 időzóna szerint.