Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-05-31, 21:11   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
SaxoBank Story a hírnévhez vezető út elején jár.
Thumbs down My Saxo Bank story: ~ 90.000$ loss after a blink

The link for my story on Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=CFgxe9HIBfA
SaxoBank Story nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-06-01, 15:05   #2 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 44
Hírnév szint: 3
Reménykedő a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
SaxoBank Story eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
The link for my story on Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=CFgxe9HIBfA
Vagyis ők sem különbbek (azaz gecik)
Régi 2015-06-09, 16:08   #3 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Az előző videóra és az esetemre ma érkezett meg a Saxo Bank hivatalos válasza.
Úgy korrekt, ha közzéteszem ezt is, bár láthatóan különbözik a két álláspont...

Íme:
http://kepfeltoltes.hu/150609/Saxo_p...toltes.hu_.jpg

Amennyiben indul a videó miatti per, természetesen beszámolok róla...
Régi 2015-06-09, 19:02   #4 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

A brókercégeknél dolgoznak fundamentális elemzők és mindenféle szakértő, tudniuk kellett volna hogy előbb utóbb eltörlik az árfolyamgátat.. a cégnek kellett volna védekezni ez ellen (margin emelése 10% ra), szerződés ide vagy oda akkor is itt a cég hibázott mert ez nem általános ok miatti neg egyenleg hanem itt speciális eset van amit előre lehetett volna látni a bróker szakértői számára.

Viszont a bróker nem tehet arról ha piros hír miatt pl eurusd re lesz akkora csúszás hogy mínusz lesz az egyenleg, ilyenkor a trader a hibás aki minek nyit hír alatt giga lotokat.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-06-10, 16:36   #5 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 43
Hírnév szint: 7
Szerencse Kegyeltje a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
szallac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
.Viszont a bróker nem tehet arról ha piros hír miatt pl eurusd re lesz akkora csúszás hogy mínusz lesz az egyenleg, ilyenkor a trader a hibás aki minek nyit hír alatt giga lotokat.
Ennek az ipsének nem negatív volt az egyenlege, hanem pozitív!!! Több mint 65.000 dollár nyeresége volt, kb 18.000.000 forint.
Szerencse Kegyeltje nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-06-10, 17:47   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 464
erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

4 pozi van, 20-20-20-65e$-ok, azaz cca 120.000$. A videóban a 35ik másodpercnél látszik.
Szép pozik, erre aznap éjjel megváltoztatják és adnak neki mínuszt. Hallatlan. Sok sikert a saxo-hoz, remélem kifizetnek! Szurkolok neked!
erla01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-06-10, 19:43   #7 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Valami itt nagyon nem kóser. Az is buktás, aki aznap longolt, és az is, aki shortolt. "És ezt így hogy?!?"
Égbekiáltó gazság, lopás a köbön. Gyalázat. Remélem, megfingatod őket.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-06-11, 11:15   #8 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Hírnév szint: 8
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Ha bírta a marginja a felszúrást és nem stopolta ki a számláját akkor hajrá!

De azon a napon ez történt Bill....akinek nem bírta az vesztett...lehet short lehet long, akkora spread volt, hogy azzal akarják alátámasztani az utólag számla nullázásokat...
Régi 2015-06-11, 12:53   #9 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

erla01: >4 pozi van, 20-20-20-65e$-ok, azaz cca 120.000$.
Helyesbítek: 20-20-20 és 6. Vagyis közel 66.000$. Ezt módosították hirtelen ~90.000$-ral lefelé... plusz, mint a keddi képen látszik, perrel fenyegetnek a videó miatt.

Bill: Aki EUR/CHF longban volt (a károsultak 99%-a), az irdatlan mennyiségű pénzeket bukott... jellemzően 10-20k deposit után akár több százezres mínuszt is össze lehetett hozni, ha a tulajdonosa még put opciókat is írt ki. Először ott is elfogadható mértékű bukókat igazoltak vissza, majd nap végén jött a horribilis átárazás...

Zalán: A pozíciókat - 1.20 környékére időzített shortokat - a rendszer megkötötte és visszaigazolta. Egy pillanatra nem voltak mínuszban, csak éjszaka, mikor úgy gondolták, hogy inkább átárazzák...
Ezen lehet vitatkozni persze.
A másik dolog még, ami külön vitatéma, a cég hozzáállása a dolgokhoz, s a felelősség teljes hárítása...
Régi 2015-06-11, 13:18   #10 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Hírnév szint: 8
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
SaxoBank Story eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
erla01: >4 pozi van, 20-20-20-65e$-ok, azaz cca 120.000$.
Helyesbítek: 20-20-20 és 6. Vagyis közel 66.000$. Ezt módosították hirtelen ~90.000$-ral lefelé... plusz, mint a keddi képen látszik, perrel fenyegetnek a videó miatt.

Bill: Aki EUR/CHF longban volt (a károsultak 99%-a), az irdatlan mennyiségű pénzeket bukott... jellemzően 10-20k deposit után akár több százezres mínuszt is össze lehetett hozni, ha a tulajdonosa még put opciókat is írt ki. Először ott is elfogadható mértékű bukókat igazoltak vissza, majd nap végén jött a horribilis átárazás...

Zalán: A pozíciókat - 1.20 környékére időzített shortokat - a rendszer megkötötte és visszaigazolta. Egy pillanatra nem voltak mínuszban, csak éjszaka, mikor úgy gondolták, hogy inkább átárazzák...
Ezen lehet vitatkozni persze.
A másik dolog még, ami külön vitatéma, a cég hozzáállása a dolgokhoz, s a felelősség teljes hárítása...
Hajrá! Én szurkolok neked. Szerintem minden téren van esélyed ellenük.
Régi 2015-06-11, 18:03   #11 (permalink)
Szenior tag

erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Igen, 66e$, bocsi, elnéztem.

Esély? Hm...Zali..a TC-ben erre tuti ki van találva valami okosság (ki is van, mint azt a mellékelt ábra mutatja). Szerintem a felügyeletet kellene erőltetni, irtó nagy mázlid van, hogy lefotóztál mindent (jogos volt a félelmed), a rutin meg az évek...
Elborzaszt amúgy, hogy ilyenekkel kell foglalkoznia egy ügyfélnek, hogy kifotózza a szla egyenlegét, mert arra számít, hogy lehúzzák. Undorító.
Régi 2015-06-12, 06:30   #12 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 26
Harkály a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hülyék ezek. Youtube panasszal lehet előbb leszedethetnék, egy per meg eltart 2 évig...
Meg írják, hogy Magyarországon perelnek be, jó vicc, hát máshol nem is tudnának.
Egyébként meg jóhírnév sérelmének (vagy mire hivatkoznak) szükséges feltétele, hogy valótlan tényt állíts.
Mondd nekik, hogy inkább adják neked a pénzt amit az ideutazásra meg az ügyvédekre szántak volna, mindenki jobban jár.
Harkály nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-06-12, 07:28   #13 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Külföldi fórumokra kitetted? Picit nagyobb nézettsége lenne.
Régi 2015-06-12, 08:29   #14 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 26
Harkály a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Még egy vad gondolat, hogy lehet azzal járnál a legjobban ha beperelnének, mert akkor nekik kell bizonyítani hogy valótlant állítottál azzal, hogy nem volt best execution. Azaz nekik kell bebizonyítaniuk hogy best execution volt. Ha ez nem sikerül nekik, akkor utána arra hivatkozva beadhatsz keresetet hogy kéred vissza a pénzed. De ezt ne vedd készpénznek, konzultálj előtte jogi szakértőkkel
Harkály nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-06-12, 12:56   #15 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Zalán: Köszönöm.

erla01: Jogos teljesen, próbáltam én is olyan céget keresni, ahol nem kell ilyesmivel foglalatoskodni, s megbízhatóak minden téren, még ha drágábban is - csalódnom kellett.

Harkály: a panasz kérdése sem egyértelmű, mivel igyekeztem puszta tényekre szorítkozni... a per pedig akár visszafelé is elsülhet, pláne, ha szélesebb nyilvánosságot kap...
Köszönöm a gondolatokat!

Forex Klub: Természetesen. Egy sikertelen találkozó után pedig még több helyre kikerül.
Régi 2015-06-18, 06:40   #16 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 103
Hírnév szint: 6
james1977 a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül james1977 részére
Alapbeállítás

Szerintem aki csak teheti felejtse el a forexet.Aki ebbe ölt éveket annak kár volt.
Az utóbbi fél év történései bebizonyítottak mindent.
Az a legenda,hogy csak az a bizonyos 5% nyer és 95% veszít szerintem az sem igaz.
100% végül veszt.
"próbáltam én is olyan céget keresni, ahol nem kell ilyesmivel foglalatoskodni, s megbízhatóak minden téren, még ha drágábban is - csalódnom kellett."
Maximum olyan tud nyerni aki az mellett,hogy tud is kereskedni a brókercégnél úgymond sógor- cimbora-jóbarát alapon van így talán vele nem csesznek ki.
Kiderül,hogy minden cég ha fizetni kell és nem pár ezer dollárt akkor valahogy kicseszik az ügyféllel.A felügyeleti szerveket meg hagyjuk!
Bebizonyosodik,hogy csak "parasztvakítás"
Minden ilyen cég azzal jön létre,hogy halálra keresse magát a gyanútlan ügyfelek kárára.
Én azt hiszem elállok ettől a további forexezéstől.Akinek sok pénze van és megteheti,hogy veszti a milliókat vagy megengedhet magának ilyen "úri" passziókat azok csinálják.De szerintem hamarabb lesz valaki közmunkából milliomos mint ebből.
Nagy geci lehúzás és nem is akárhogyan.Aki teheti menjen szabályozott piacra a "rendes" tőzsdére.Ezeknek a működését meg megszüntetném mármint az ilyen forexgenyócégeket.
james1977 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-06-18, 07:04   #17 (permalink)
Tag

randomzoli logója

Összes hozzászólás: 88
randomzoli a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
james1977 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem aki csak teheti felejtse el a forexet.Aki ebbe ölt éveket annak kár volt.
Az utóbbi fél év történései bebizonyítottak mindent.
Az a legenda,hogy csak az a bizonyos 5% nyer és 95% veszít szerintem az sem igaz.
100% végül veszt.
...
lehet nyerni, de nem egyszerű.
Régi 2015-06-18, 07:21   #18 (permalink)
Tag

randomzoli logója

Összes hozzászólás: 88
randomzoli a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

ha így volt, kívánom, h megkapd a pénzed.

azonban, van egy bökkenő. ez ugye zéró összegű játék, vagyis amit te benyertél vki elvesztette. csak nem fogja kifizetni. a minuszos számlákat vajon, h húzzák be?
sztem volt olyan atomhülye aki 1:400-as tőkeáttétellel nyomta padlóig. azt ki fizeti ki?

kártyapartin nálad a royal, az ellenfélnél 4 ász, feltesztek mindent, még hitelt is vesz fel...megnyered, csak nem tud fizetni /hallottam hasonlót/
Régi 2015-06-18, 23:59   #19 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
james1977 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
100% végül veszt.
Kiderül,hogy minden cég ha fizetni kell és nem pár ezer dollárt akkor valahogy kicseszik az ügyféllel.A felügyeleti szerveket meg hagyjuk!
Bebizonyosodik,hogy csak "parasztvakítás"
Én azt hiszem elállok ettől a további forexezéstől.
Nagy geci lehúzás és nem is akárhogyan.Aki teheti menjen szabályozott piacra a "rendes" tőzsdére.Ezeknek a működését meg megszüntetném mármint az ilyen forexgenyócégeket.
Szerintem a szabályozott piac ahogy a nevében is van a pozikra vonatkozik, teljesülés árjegyzés.. nem pedig arra hogy fizet e a bróker.
A fizetést a brókert szabályozó szerv meg a hatóságok dolga beavatkozni meg intézkedni ha nem teljesül.
Szerintem a szabályozott piac csak a pozi nyitás zárás, likviditás és árjegyzésre vonatkozik, vagyis ha slippage van akkor lehet ellenőrizni hogy volt e ott ajánlat vételre es lehetett e volna eladnom de mondjuk a bróker nem teljesítette pl saját rendszerhiba miatt, akkor átlátható a dolog.
Az hogy fizet e inkább múlik a szabályozó szerven és a hatóságokon fx és sima brókerek esetén is egyaránt.
Volt már hogy egy rendes nem fx bróker nem fizetett, fenn volt a neten is, akkoriban talán a hatóságok nem működtek elég hatékonyan, lehet ma már jobb a rendszer talán.
Csődbe mehet sima nem fx bróker is, biztosító meg van fx bróker számlákra is (általában).
A szabályozott piacon kicsi a tőkeáttét, sokkal több pénzt kell berakni ahhoz hogy nyithassunk nekünk elég nagy pozit, így rizikózva van több pénzünk mintha egy pl 100x tőkeáttételes fx cégnél lennénk ahova sokkal kevesebbet is elég beutalni ugyan akkora lotmérethez.
Legyünk két brókernél biztonság kedvéért, a jelenlegi bajok meg valszeg a chf katasztrófa miatt lettek, nem fx cégek is ugyanúgy be bírtak dőlni a neg egyenlegek miatt gondolom én.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-07-08, 17:45   #20 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Elképzelhető, hogy nyáron elkészül a videó második része is...
Régi 2015-10-09, 16:41   #21 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

A friss epizód már megtekinthető...

https://www.youtube.com/watch?v=zxV4JpDr5vs
Régi 2015-10-10, 01:15   #22 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.873
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
szallac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem a szabályozott piac ahogy a nevében is van a pozikra vonatkozik, teljesülés árjegyzés.. nem pedig arra hogy fizet e a bróker.
A fizetést a brókert szabályozó szerv meg a hatóságok dolga beavatkozni meg intézkedni ha nem teljesül.
Szerintem a szabályozott piac csak a pozi nyitás zárás, likviditás és árjegyzésre vonatkozik, vagyis ha slippage van akkor lehet ellenőrizni hogy volt e ott ajánlat vételre es lehetett e volna eladnom de mondjuk a bróker nem teljesítette pl saját rendszerhiba miatt, akkor átlátható a dolog.
Az hogy fizet e inkább múlik a szabályozó szerven és a hatóságokon fx és sima brókerek esetén is egyaránt.
Volt már hogy egy rendes nem fx bróker nem fizetett, fenn volt a neten is, akkoriban talán a hatóságok nem működtek elég hatékonyan, lehet ma már jobb a rendszer talán.
Csődbe mehet sima nem fx bróker is, biztosító meg van fx bróker számlákra is (általában).
A szabályozott piacon kicsi a tőkeáttét, sokkal több pénzt kell berakni ahhoz hogy nyithassunk nekünk elég nagy pozit, így rizikózva van több pénzünk mintha egy pl 100x tőkeáttételes fx cégnél lennénk ahova sokkal kevesebbet is elég beutalni ugyan akkora lotmérethez.
Legyünk két brókernél biztonság kedvéért, a jelenlegi bajok meg valszeg a chf katasztrófa miatt lettek, nem fx cégek is ugyanúgy be bírtak dőlni a neg egyenlegek miatt gondolom én.
Hozzáteszem, hogy a pl a Saxonál tőzsdén is kereskedhetsz.
Tőzsdén sincs garancia semmire tőkeáttételes spekulációban. Tudomásul kell venni, hogy a kockázat a tőkeáttételben van.
Lehet venni részvényt teljes áron, de arra végképp nincs garancia, hogy nem dől be/sikkaszt egy bróker.
Devizát is vehetsz teljes áron, veszel 100e frankot, beteszed a bankszámládra és addig ülhetsz rajta míg kedved tartja. Persze bankok is bedőlhetnek.
Az arany ára kiszámíthatatlan.
Az ingatlanpiacon pedig földrengéstől kell tartani.
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-10-10, 03:52   #23 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.873
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Vki a közmunkát javasolta a topicban. Figyelmeztetném, hogy nem csekély kockázot vállal ezzel, hiszen ha az önkormányzat pl a Questorban tartja a pénzét - ami nem is ritkaság - kérdéses a kifizetés. A negatív egyenleg ellen sincs védelem - mint némely brókernél - mert ha kárt tesz a rábízott értékes szerszámokban (pl kapa, csákány, cirokseprű és hasonlók) bizony felmerül az anyagi felelősség. A behajtás is egyszerűbben megy mint egy brókernek amely a Kajmán szigeteken van bejegyezve.
Legközelebb a jelentős családi örökséggel sajnálatosan együtt járó kockázatokra is kitérnék néhány mondat erejéig
(A séta is kerülendő, pl egy elöregedett balkon zuhanhat ránk és máris az életbiztosítás kockázatainál tartunk és ez óriási dzsungel.)
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-04-21, 19:41   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

http://www.financemagnates.com/forex...o-snb-dispute/

Kérlek, mondd azt, hogy ez te vagy!
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex Verseny $10.000 USD díjazással joe134 Tőzsdejátékok 7 2017-07-28 19:32
The Neverending Story nemecsek Bemutatkozás 109 2016-09-15 13:02
30.000 eurot hogy erdemes forintra valtani? kerdezo Kezdőknek 26 2012-11-10 12:46
Stop loss recefyce Technikai elemzés 2 2012-04-30 01:12
Hol teljesulnek a Stop Loss-ok? IronFX NZ Kezdőknek 47 2012-02-13 09:34

A pontos idő 06:14 , a GMT +1 időzóna szerint.