Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-08-12, 15:43   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Jordan80 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Invest and Trade

Sziasztok!
Tud valaki valamit az Invest and Trade brókercégről? Nekem elég kókler bandának tűnik....20 pontos Dax spread
Jordan80 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-12, 18:46   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Gyorsan felejtsd el!
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-08-12, 21:40   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 464
Hírnév szint: 3
erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Amikor láttam a honlapjukon a videót, capital partners-es, markets.com-os illatokat èreztem, hallottam a sales-es szöveget a telefonomban, de hirtelen felèbredtem ès rájöttem, hogy csak elszenderültem a videón... Jordan, van erkèlyed? Szórd ki a pènzed, kevesebb idegeskedèssel fog járni, az eredmèny kb ugyanaz lesz. Esetleg ÁTBFX :-)
erla01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-13, 10:01   #4 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Valakinek van már konkrét tapasztalata is?
Régi 2015-08-13, 11:08   #5 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mire vagy pontosan kíváncsi? Egyébként saját szememmel láttam a dolgokat.
Régi 2015-08-24, 08:05   #6 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Külföldre keresnek embereket és behívtak interjúra... de elég vicces bandának tűnik.
Régi 2015-09-06, 20:17   #7 (permalink)
Új tag

Hely: London
Összes hozzászólás: 11
Hírnév szint: 4
PippPakk a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

erla01,
Nem véletlenül érezted a Capital Partners szagokat az Invest and Trade Kft. kapcsán. Alapítói ugyanis volt Capital Partners-esek, egyébként ezt nem is titkolták annyira...

Az Invest and Trade ugyanazt a dumát nyomja, mint a Wall Street farkasában vagy a Brókerarcokban toltak. Gyors, nagy pénz ígérete, totál kóklerektől. "Vegyen most, különben nagyon bánni fogja hogy kimaradt az Év Üzletéből!"

A brókereiknek annyi esze sincsen, hogy olyan dolgokat hazudjanak legalább a telefonba, amit nehéz volna ellenőrizni. Nagy hangon akarnak belenyomni a legújabb, legtutibb üzletükbe, amiről ha kérdéseket mersz feltenni, megy a terelés meg a vakítás. Konkrétumokra nem válaszolnak, csak lebegtetik előtted a nagy pénzt, és húznak hogy nyissad meg a számládat 100 ezer euróval de moströgtöntüstént!!

A Vezető Brókerük (szigorúan imába foglalva és áhítatosan ejtve) egy kb 23 éves csávó, aki elég elemi dolgokkal nincsen tisztában. Biztos marha jól trédel az, aki keveri a Stop meg a Limit megbízást még egy nyavalyás MT4-ben is, és nem tudja elmagyarázni, miért akkorák a spread-ek. A Market Depth-ről még csak nem is hallott, keveri a bankközi devizapiacot a retail forex-szel, meg az egészet a CFD-kkel...

Azt nyomatják, hogy STP brokik, de ugye tudjuk, hiszen mindenki ezt nyomatja most. Ez lett a hívószó... persze ugyanúgy MT4... és érdemes megnézni a brokijuk weboldalát is...

Invest and Trade = totál katyvasz, nagy hangon, 80-as évek szövegével.
PippPakk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-09-07, 08:28   #8 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Invest and Trade vélemény az ismerősömtől és annak barátjától: rámenősen hívogatnak, hülyeségeket beszélnek, és előadják a komoly céget telemarketingesekkel. Tőzsdéről beszélnek, pedig CFD-n akarnak rádumálni mindenféle csodás IPO-kra.
Pedig a szokásos lehúzós broki, tolj be minél többet már az elején. Aztán ha veszítez (veszítenek neked...), akkor tolj még rá, mert "nyertél volna ha több lett volna a pénzed a számlán". Ha meg egy kicsit nyersz, akkor meg azért tolj meg még 10x annyit, hogy 10x annyit keress.
Menekítsétek a lóvét, nem szabad komolyan venni ezt a Capital Partners klón céget! Előre látható, mi lesz a cég sorsa... csak előtte még megtömik a zsebüket az agymosott sales-ekkel, akik azt se tudják, mit adnak el.
Régi 2015-09-10, 13:14   #9 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szóval egy újabb hazug, kókler, kamu cég... Mikor fognak már az ilyenek kihalni
Régi 2015-09-10, 13:53   #10 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Szerintem nem akarnak hazudni csak nem értenek hozzá. Amúgy soha nem fognak sajnos...
Régi 2015-09-10, 14:31   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na már most itt két komoly morális probléma merül fel:

-ha nem ért ahhoz, amit értékesít, akkor azért szomorú a történet!

-ha pedig ért, és direktben hazudnak, akkor pedig azért szomorú!

Mindegy, a végeredmény az, hogy nagyon körültekintően kell eljárni. Invest and Trade fő sales-esei a második, a sima értékesítő palántái az első kategóriába tartoznak.
Régi 2015-09-16, 10:25   #12 (permalink)
Szenior tag

Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Alapbeállítás

István,

Kérlek olvasd át újra, hogy ki mit írt és annak tekintetében írj újra nekem privátban vagy nyilvánosan. Szerintem inkább védő volt mint támadó.

Azt, hogy milyen partneri szerződéseket mutattam nektek meg úgy gondolom azt mutatja, hogy nektek milyen érdeklődésetek volt abban a pillanatban.

Szakmai tudásodat nem tükrözi az új sales kollégáid. Úgy véleményt mondani bárkiről, hogy nem ismered... Ez amatőr volt kicsit.

Zalán
Régi 2015-09-16, 11:18   #13 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Riczkó István eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy olyan teljesen új dolgot csinálunk a magyar piacon, amihez hasonlót csak Svájcban és Liechtensteinben tapasztaltam,
Eltévedtél. Ez nem a tőkeerős topmenedzserek és cégvezetők fóruma, ahol fontos a név, végzettség, cím, vagy az „annyira jók vagyunk” marketing. (Nem is értem, miért reagáltál, ha teljesen más szegmensben mozogsz.)

Az viszont tényleg érdekelne, mi az a standard, amit ti meg szeretnétek itthon honosítani, de másnak még nem jutott eszébe?
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-09-16, 12:04   #14 (permalink)
Szenior tag

erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
....Várjuk a kihívásokat!...
Tisztelt Uram!

Nagyon szimpatikus amit leírt, én mindenképpen vevő lennék egy profi csapatra, akik valóban tudnak profitot termelni és hosszútávon a piacból tudnak pénzt kivenni, legyen az deviza-kamat-részvény, vagy bármely üzletágból származó profit.

Biztos vagyok benne, hogy a fent leírtakról az ügyféljelöltek is meg szeretnének bizonyosodni (hozzáértés), aminek a legjobb tükre -bár tudom elcsépelt dolog- nem más, mint a teljes átláthatóságú, éles számlán elkövetett hozamgörbe.

Van esetleg egy ilyen mutogatható, éles, átlátható kimutatásuk? Elég egy myfxbooks, mt4i-s, forexfactorys vagy bármilyen link, ami megmutatja, hogy mire képes az Invest and Trade.

Kiemelném, hogy a bejegyzés nem rosszindulatú hozzászólás, csak érdeklődés a cégük után, de továbbra is fenntartom azt, hogy a videóból nekem tiszta CP.

üdvözlettel; Szabó Lajos
Régi 2015-09-16, 13:08   #15 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
@ moneymentor:
Hát nem sikerült megérteni a jóindulatú figyelmeztetésemet. És a kérdésemre sem kaptam konkrét választ. Sebaj.

35 évesen (kb. 10 év munkaviszony az egyetem után) sokféle tapasztalatot sikerült sokféle topbeosztásban összegyűjtenie. Én elhiszem.

IPO témában viszont már tudnék vitázni, hiszen ezeket Graham, Buffett is óvatosan kezelte. Vajon miért viszi a piacra a jól működő cégét valaki, s ad tulajdonjogot másoknak? Vajon áttekinthető a korábbi működés, ill. a DCF modell korrekt árazást biztosít-e az új befektetőknek (lásd pl. CigPannonia)?

Nem így működik inkább a dolog? https://www.youtube.com/watch?v=cUgm5OUSpII

És ugye nem rólam akar beszélgetni ebben a topicban szakmai témák helyett? Uncsi lenne.
Régi 2015-09-16, 15:29   #16 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Egy újabb (Zoltán Németh IronFX)
Csak most már: István... már megint hazudsz!
Régi 2015-09-16, 16:03   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Fórumozók!
Oké...szóval:
A privát bankárok tőlem kértek tanácsot amikor institutional equity trader voltam. Tehát max azokat mondhatták amiket ajánlottuk... Én nem akartam belemenni ebbe csak tudj és légy tisztában hol helyed...bár amikor mnb rátok szállt akkor volt bujkálás rendesen....

A soha nem fognak rész pedig azokra szólt akik soha nem fognak a piacról kihallni cégek. Értelmezési probléma is van rendesen ahogy látom.

Ha igazságot akarsz terjeszteni akkor elsőnek információkat szerez be és nem csak cp módjára tanítsuk a salest.....

Kicsivel jobban járnál privátba szerintem.
Régi 2015-09-16, 21:23   #18 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

alapszabály, hogy SOHA NE BÍZZ OLYANBAN, AKI JUTALÉKBÓL ÉL!
az összes többi BULLSHIT

no, vissza read only módba...
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-09-16, 21:38   #19 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez a hit and run annyira jó üzem mód..

Már az egésznek nincs semmi értelme....
Régi 2015-09-17, 01:29   #20 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez a hit and run annyira jó üzem mód..
Már az egésznek nincs semmi értelme....

bár lehet, senkit sem érdekel, de kicsit kifejtem bővebben (nem konkrétan a fenti céggel kapcsolatban, hanem úgy általánosan) ezt a read only-t.
aztán hosszú szünet, nem mondom, h örökre, de kb.az a valószínű...

eddig azért írtam fórumokra, mert amellett a kb.évi 10 nap "igazi" tőzsdézésen kívül- amikor konkrétan a stratégia jeleire veszek, majd eladok-rengeteg szabadidőm van.
sajnos az évek folyamán kiderült, hogy a rv, etf,esetleg opció kereskedéssel itt sem nagyon foglalkozik senki.
vmikor írtam pár opciós kötést, kb. 0 reakció volt, utána az sco covered put-ra is kb uannyi...

a másik ok, a read only-ra, hogy a "pénztermelő" mechanikus stratimról meg én nem szeretnék semmit megosztani. végül is ez hozza a pénzt a konyhára, a többi csak kísérletezgetés.
aki nyerő stratit akar, dolgozzon meg érte, nekem se pottyant az ölembe, még amibrokert is megtanultam programozni miatta, pedig közöm nincs ahhoz a szakmához...

szóval saját magamból kiindulva nem tudom elképzelni, hogy van itt olyan "jótündér" aki merő emberbarátságból- akár némi apróért (juti)- megosztja az évezred kereskedési szisztémáját a nagyérdeművel.(lehet h van, de én eddig rossz helyen keresgéltem, és nem futottam bele)
jöhet nekem pl. akármilyen "privátbankról hadováló csávó" ha tudna akár csak évi 20%-os hozamot produkálni stabilan éveken keresztül, akkor nem fórumokon osztaná az észt, hanem szép csendesen éldegélne, mint marci hevesen, vagy hogy is mondják...érdekes WB-et sem látom fórumozni, sorost se..hmm

viszont a több éves tapasztalatom, h annál több palimadárra vadászó befektetési tanácsadó, oktató, robotfejlesztő, mentor,IB, önjelölt guru meg t.kömtudjaki "fossa" tele (már elnézést a kifejezésért)a netes fórumokat 99%baromsággal és 1% közhellyel.
ezen a fórumon is jól látszik, hogy szép lassan meghalt.(azért múlt idő, mert az ironfx topicon kívül kb sehol semmi, az meg tudjuk miért - nagy túlzással- "pörög".)
de mentségül legyen mondva, eddig pár év alatt kb minden tőzsdés fórum u.ide jutott, pl daytrader, chartcenter, hogy csak két régebbit mondjak.
a stoki még úgy ahogy elvan, főleg matgabot szeretem olvasni
még talán a pf fórum megyeget, de túl sok használható infó - nekem- ott sincs.

szóval összességéében az a kép alakult ki bennem- és ez csak magánvélemény, nem tény- h a fórumokon vmilyen terméket, szolgáltatást eladni próbáló az egyik oldal- a bociszemű birka, akit meg kell kopasztani meg a másik.
akik meg esetleg nyereségesen ezzel foglalkoznak, azok érdemi infót nem fognak megosztani, mert egyszerűen nem áll érdekükben.
ennél a pontnál meg arra jutottam, h akkor kb.semmi értelme az egésznek.(nem tudom erre értetted-e, de végül is mindegy)
végezetül, csak h vmi + is írjak: ha vki nagyon kitartó, és hajlandó tanulni,rengeteg időt, energiát és persze pénzt beleölni ebbe, az eljuthat egy olyan szintre, ahol már kényelmesen meg lehet élni a piac által nyújtott profitból.(nem forexről beszélek, nem adok/veszek devizákat)
de ehhez kezdőknek rögvest javasolnám a fórumok olvasgatásának mellőzését, mert ha ezzel kezd, nagyon mellé lehet nyúlni, mivel még nem tudják elkülöníteni a semmitmondó és a hasznos infókat.- h átverésről ne is beszéljünk amikor tradernek álcázott IB-k vakítják a mókusokat több száz meg ezer % feleti hozammal.- ha ezt éveken keresztül tudná 100$-nál nagyobb számlán, akkor nem lenne IB, hanem a bahamákon élne maláj ku..ööö lányokkal körülvéve...egy szlát szerencsével felfuttatni meg nem művészet, csak sokat kell nyitni....

ez jó hosszú lett, most már tényleg visszaállok olvasgatásra.
mindenkinek további kitartó pip és egyéb vadászatot a jövőben
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-09-17, 06:31   #21 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

a másik ok, a read only-ra, hogy a "pénztermelő" mechanikus stratimról meg én nem szeretnék semmit megosztani. végül is ez hozza a pénzt a konyhára, a többi csak kísérletezgetés.
aki nyerő stratit akar, dolgozzon meg érte, nekem se pottyant az ölembe,
Sok mindenben igazad van. De azért ez elég negatív megközelítése az amúgy elcsépelt témának.

Kell-e fórumozni? Nem, mert a nicknevek miatt nem tudni, kire és mire érdemes egyáltalán figyelni.

De…
- a trading magányos szakma, jó lenne hasonló érdeklődésű embereket találni, velük értelmesen elbeszélgetni
- ha van megosztható tudás-tapasztalat, akkor miért ne írjon róla az ember egy szakmai fórumban
- néha egy-egy jó ötlet téged is továbblökhet a saját utadon
- nem mindenki olyan smucig, hogy „read only módban” csak kapni akarjon, és a tényleg jó megoldásokat örökre és mindenki előtt titkolja
- ráadásul az emberek nagy részének hiányos a pénzügyi felkészültsége, szüksége lenne segítségre
- ha valaki kellő tudással és x év befektetői/traderi tapasztalattal fel tud mutatni valamit, még mindig hitelesebb, mint a százezrekért oktató, semmiből jövő csili-vili marketing-guruk
- ha jártál már orvosnál, ügyvédnél, vagy csőtörés miatt hívtál vízszerelőt, akkor tudod, hogy a tanácsnak, munkának van ellenértéke minden szakmában. Magyarországon a pénzügyi termékeknél ez jutalékként jelenik meg a legtöbb esetben. Vagy megegyezés tárgya.

Ha én pl. kíváncsi lennék a te részvény, etf, opciós tudásodra, hol tudnánk róla beszélgetni? Sehol, semennyiért? Akkor ennek az egésznek az értéke számomra nulla, keresnem kell más utat…
Régi 2015-09-17, 07:28   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szerintem jó a fórumozás.

Igen, évekbe telik, mire rájössz, kiket érdemes olvasni, hallgatni. De ez mindennel így van. Azért van itt pár olyan ember, akik nagyon-nagyon jó dolgokat osztottak meg velünk ingyen. Kiemelek néhányat: HwTrader, Sidius, sindler, Tomy (Tback), ChiberBob, Norton3, de még sorolhatnám, ők csak előre jutottak eszembe. Viszont a trollok között is van pár vicces, például Ricsi, Jano

Nem tudok minden nicknevet megemlíteni, de rajtuk kívül is kaptam használható információt itt. Ezt ezúton is köszönöm mindenkinek!

Sajnos az értékes/használhatatlan arány itt is érvényes, ahogy egy boltban is. Ilyen a világ, adoptálódni kell. Én sem örülök ennek, de ez van. Meg kell tanulni szűrni! Ez a nagy munka.
Régi 2015-09-17, 09:02   #23 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

- a marketing stratégiánkat tekintve valóban van hideg hívás, amivel csakis a tehetős cégtulajdonosokat keressük. Valóban más ez, mint a legtöbb cég gyakorlata, akik különféle online megjelenésekkel érdeklődőket generálnak és őket hívják fel telefonon (Mancika néni pár száz ezer forintját akarván elvenni ...)

Most ez komoly???? Az a cég a tolvaj aki az érdeklődőket tájékoztatja a lehetőségeiről, nem pedig az aki teljesen idegen embereket hív fel egy listáról, hogy rábeszélje a béna termékét ami fél évente változik?? TOP Forex-ről meg annyit, hogy CIPRUS!!!! Ember.... Hol élsz te.. és elvárod, hogy komolyan vegyenek???
Régi 2015-09-17, 09:13   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem szabadna fikázni a sales módszereiket mert olvastátok, az a jó ha úgy csinálják. Az biztos, hogy nem jó ha marketingre költenek és az érdeklődők kapnak csak hívást mert pl a citi és a többi nagy bank is úgy csinálja ahol dolgozott és mint tudjuk ők nem profik és veszteséget csinálnak.......nah jah. Egy mikro környezetben könnyű elszállni...

Szerintem ne is próbáljuk elmagyarázni nekik. Jelenleg egy hozzá nem értő emberek vezetnek egy hozzá nem értő sales csapatot egy ciprusi mm céget reklámozva. Csak annyit tudnak amit mondtak nekik és amit próbáltak összerakni a saját tudásukból. Egyszer mnb megtalálta már őket, megfogják újra...
Régi 2015-09-17, 10:03   #25 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

"Egy olyan teljesen új dolgot csinálunk a magyar piacon, amihez hasonlót csak Svájcban és Liechtensteinben tapasztaltam, amíg ott dolgoztam! Egy új iparági standardot teremtünk és ettől nyilván sokan félnek."

Amit csináltok abban mi a teljesen új? Webinárium, szeminárium, tanfolyam.... had ne mondjam kit (kiket) majmoltok... és még előadod a nagy újítót.
Azért várom a válaszod, vagy csak arra válaszolsz amiből pozitívan jöttök ki??? Elég Zoltán szagú.
Régi 2015-09-18, 11:51   #26 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 33
holmes a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Most konkrétan a Ferrari IPO CFD-jét ajánlják. Mi történik azzal, aki azt mondja nekik, hogy OK, benevez ebbe az akcióba?
holmes nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-09-18, 13:01   #27 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
holmes eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most konkrétan a Ferrari IPO CFD-jét ajánlják. Mi történik azzal, aki azt mondja nekik, hogy OK, benevez ebbe az akcióba?
Vagy nyer néhány százalékot, vagy esetleg szembesül egy-két kellemetlen ténnyel.

http://www.benzinga.com/analyst-rati...#ixzz3m5Z4LFPu
Régi 2015-09-18, 13:48   #28 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
holmes eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nyit egy számlát, feltölti pénzzel, majd az első kereskedési napon fogja és belevesz a részvénybe (pontosan a papír cfd-jébe, de ez a befektetés szempontjából majdnem mindegy). Ez történik. Aztán vagy le, vagy fel.
Láttam már sok IPO-t, ahol iszonyatosan ment (V, TSLA) és olyat is ahol nagyon nem (PGEA - FB ).

Ha a papír lefelé megy (lehetséges, mert szabadulnak majd az IPO árasok a papírtól, ha magasabban nyit (tuti), mint ahogy vették), úgy a papír kicsit lefelé mehet, megragad, aztán majd a piac eldönti,hogy mi lesz vele. Ekkor te belevettél piaci áron (NEM IPO ÁRON) és beragadtál. Vagy eladod, vagy tartod és vársz, hogy felfelé indul. A tartod-ról el fognak beszélni "most ez nem jött össze, XXXXXXXXXXXXX indokkal nem úgy mozgott, ahogy vártuk, adja el most és keresünk valami mást Önnek, amivel visszahozza a realizált veszteséget még ma" --erre te eladod és veszel mást és ez addig folytatódik, amíg van pénzed/ meg nem unod a ringlispírt.

Ha felfelé indul a papír, akkor sem fogod sokáig tartani, mert felhívnak és azt mondják " kerestünk 3%-ot, ami a banki alapkamatnál jóval több, adjuk el, látja, sikeresek üzletet csináltunk, adunk még jó tippeket, de ma el kell adni és venni is mást helyette" és ezt addig fogod csinálni, míg van pénzed / meg nem unod a ringlispírt.
Régi 2015-09-19, 12:48   #29 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 33
holmes a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszi! Valami ilyesmire számítottam én is...
holmes nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-09-20, 10:37   #30 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Kedves István,
A TopForex, akit ti képviseltek, egy ciprusi bróker. Attól még, hogy a magyarországi engedélye alapján STP, az nem jelenti azt, hogy ne a szokásos ciprusi trükköt alkalmazná. Azaz része egy cégcsoportnak, amiben minden látszat-STP mögött ugyanaz a Market Maker húzódik meg.
De végülis nem hazudtok, a bróker akit közvetítetetk, lehet hogy tényleg STP. Csak az nem, aki felveszi az order másik végét a TopForex-től.

A ciprusi szabályozás pedig nagyon laza, semmit nem ér. Az MNB-hez pedig csak fizetni kell, és máris megvan az engedély. Ettől a kereskedés még nem lett szabályozott.
Régi 2015-09-20, 17:20   #31 (permalink)
Szenior tag

Hely: Kenderes
Összes hozzászólás: 265
Hírnév szint: 6
simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül simifx részére
Alapbeállítás

Nem tudom mit görcsöltök ezen......István megmondta, hogy nem kíván többet a fórumon megnyilatkozni, és különben is, amíg lószar van, addig veréb is.......
Régi 2015-09-20, 22:01   #32 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 183
Humble már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Humble már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
PippPakk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves István,
A TopForex, akit ti képviseltek, egy ciprusi bróker. Attól még, hogy a magyarországi engedélye alapján STP, az nem jelenti azt, hogy ne a szokásos ciprusi trükköt alkalmazná. Azaz része egy cégcsoportnak, amiben minden látszat-STP mögött ugyanaz a Market Maker húzódik meg.
De végülis nem hazudtok, a bróker akit közvetítetetk, lehet hogy tényleg STP. Csak az nem, aki felveszi az order másik végét a TopForex-től.

A ciprusi szabályozás pedig nagyon laza, semmit nem ér. Az MNB-hez pedig csak fizetni kell, és máris megvan az engedély. Ettől a kereskedés még nem lett szabályozott.
Azon kívül, hogy ciprusi cég (ami már egymaga is kizáró ok), ha jól tudom pár bukott IronFX dolgozó új munkahelye is, ami egy még nagyobb kizáró ok. Gondolom nem akartok ugyanabba a csapdába beleesni még egyszer?

Nem ismerem ezt az invest and trade céget, lehet, hogy csak annyi a hibájuk, hogy rossz partnerrel szerződtek, de a fenti két feltétel már elég ahhoz, hogy az ember ne álljon jó szájízzel a dolgokhoz.

Azt meg már csak félve kérdezem meg, hogy van-e érvényes függő ügynöki engedélye a top forex (vagy akármelyik) bróker szolgáltatásait közvetíteni. Manapság erre is kezdenek rászállni az MNB-nél, és remélem, hogy ez a tendencia folytatódni fog, még ha jó pár IB ennek nem is fog örülni.

Apropó, igaz ez egy kicsit off, mert a másik topicban lenne a helye, de érdemes lenne kiguglizni, hogy kik ajánlgatják még manapság is Magyarországon az Iron-t és finoman felhívni rájuk az MNB figyelmét, csak a miheztartás végett.
Humble nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-09-22, 12:14   #33 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

" a szakma csúnya kulisszatitkait is felfedjük" - Riczkó István, Invest and Trade

Hát, nekem inkább ködösítésnek tűnik. STP szót már csak használni is gáz, ez csak egy marketing kifejezés a valódi tevékenység elfedésére... engedélyekre hivatkozni, amikről mindenki tudja hogy semmit sem érnek.

A csúnya kulisszatitok címszó alatt arról kéne kicsit mesélni:
- hogyan működik a ciprusi szabályozás (sehogy)
- mit is jelent az, hogy regisztrál valaki az MNB-nél (semmit)
- mi is az az MT4 valójában (kaszinó felület)
- miért hatalmas üzlet Introducing Broker-nek lenni a FX-en, miközben valódi tőzsdén nem nagy buli (mert 20x akkora a profit a lúzereken)
- hogy is van ez az IPO dolog valójában egy FX brókernél (ezt mindenki fantáziájára bízom)
- a cég miért csak 2 alkalmazottal működik (nem nehéz kitalálni)
- ha a tőzsdén szerezte a vagyonát, akkor miért alapít Introducing Broker céget valaki (ez sem nehéz kérdés)
- hogyan lehet 35 éves múltja egy fotóról kb. 40 éves hapsinak (hamarabb tőzsdézett mint számolt)
- miért kell olyan sales-eket alkalmazni, akiknek gőzük sincsen, mit adnak el (mert ha lenne gőzük, nem tudnák eladni)
- és még sok más...

"hogy mennyire értünk a szakmához, már a weboldalunkon található saját videóink is megerősítik" - Riczkó István, Invest and Trade

Ajánlom mindenkinek megnézni ezeket a videókat. Ezek nem megerősítik, hanem megkérdőjelezik a szaktudást...
Régi 2015-09-22, 12:44   #34 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Itt a válasz arra, miiért vannak Capital Markets felhangok az Invest and Trade kommunikációjában:

https://hu.linkedin.com/pub/róbert-jusztin/b3/958/1aa

A két cég sales managere ugyanaz a személy.
Régi 2015-11-25, 15:46   #35 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
... én meg az IPO-k és részvények területén vagyok otthon. Ezeken a területeken bárkivel felveszem Magyarországon a versenyt, mint ahogyan kollégáim a forex, a határidős termékek és egyéb területeken bírnak elmélyült tudással! Várjuk a kihívásokat!
Kaptam egy reklámlevelet az Invest@Trade-től. Erről jutott eszembe: eddig már 25%-ot esett a Ferrari IPO, aminek a bevezetését erőteljesen promotálták.
Régi 2015-11-25, 16:12   #36 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.877
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szerényebben fiúcskák!
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-25, 17:17   #37 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerényebben fiúcskák!
Azért muszáj jót is írni: most ültem végig egy fundamentális webinárjukat, amiről a levelet kaptam, és tetszett. Jól felépített, logikus előadás volt.

Ezek szerint az elkövetkező 2 hónapban eurusd, audusd, nzdusd short, sp, nasdaq long, oil short várható. Meglátjuk.
Régi 2015-11-25, 17:36   #38 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.877
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azért muszáj jót is írni: most ültem végig egy fundamentális webinárjukat, amiről a levelet kaptam, és tetszett. Jól felépített, logikus előadás volt.

Ezek szerint az elkövetkező 2 hónapban eurusd, audusd, nzdusd short, sp, nasdaq long, oil short várható. Meglátjuk.
OK. Bár ez nem egy különleges spekuláció
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-25, 19:10   #39 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez a webinár fent van valahol?
Régi 2015-12-14, 16:13   #40 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
11.25-én nyitottam egy 5000 usd-s demo számlán mindenből 0,1 lotot a jelzett irányba (a margin csak 300 usd, tehát nagyon óvatosan méreteztem a pozíciót).

A kamat folyamatosan ellenem dolgozik, és gyakorlatilag az olajon kívül mind mínuszos, az eredmény -800 usd fölött.

Igaz, még nem telt el a 2 hónap, de ebből is látszik, hogy tőkeáttételes kereskedésnél nagyon nehéz hosszabb távon gondolkodni még akkor is, ha az alapötlet jó.
Régi 2016-01-26, 08:06   #41 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Letelt a 2 hónap. Az eredmény kb. nulla.
Az olaj bejött. Az indexek nagyon nem (szerencse, hogy az egyik pozíció korábban zárt), a devizák vegyesen.

Nem akarom ekézni az Invest&Trade-t, mert szakmailag tényleg jól felépítettnek, logikusnak találtam anno a webináriumát. (Riczkó úr korábbi megszólalását kevésbé.)

Ennek a kísérletnek a tanulsága számomra:
- nincsenek tuti tippek,
- minél hosszabb távra tervezünk, annál több lehet a váratlan fordulat, ami nagyobb tőkeáttétellel akár végzetes is lehet a számlára nézve.
- ha spekulálni akarsz, magadnak kell megtanulni elemezni és kereskedni.

Ja, és a Ferrari IPO 40.24-en (-33%).

„Jósolni nehéz, különösen a jövőre vonatkozóan.” Mark Twain
Csatolt kicsinyítések
invest-trade-invest-trade.png  
Régi 2016-11-29, 10:48   #42 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Gold_savings a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,
Van itt olyan, aki megégette ezeknél magát?
Sajnos én így jártam. Pedig megfogadtam, nem teszem be többé sehova a pénzem.
Csak magam kezelem.
Gold_savings nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-29, 12:33   #43 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 44
Reménykedő a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Gold_savings eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,
Van itt olyan, aki megégette ezeknél magát?
Sajnos én így jártam. Pedig megfogadtam, nem teszem be többé sehova a pénzem.
Csak magam kezelem.
Naiv koromban voltam náluk, telefonon lökték az azonnali buy/sell pozikat, 1 hét után láttam, hogy ebből csak a veszteség lesz (lett is). Jobb volt elkezdeni tényleg tanulni, gyakorolni és megérteni, meglátni a lényeget.
Régi 2017-02-16, 10:35   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

http://www.mnb.hu/felugyelet/felugye...tesi-ugynoknel
Régi 2017-02-16, 11:04   #45 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ideje volt.
Idegesítő, hogy nem kopnak le, folyton zaklatnak.
Ráadásul az adatbázisaikat is jogszerűtlenül szerezték, mert én nem adtam meg nekik soha az elérhetőségeimet.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-02-16, 11:12   #46 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ideje volt.
Idegesítő, hogy nem kopnak le, folyton zaklatnak.
Ráadásul az adatbázisaikat is jogszerűtlenül szerezték, mert én nem adtam meg nekik soha az elérhetőségeimet.
Ha régen XTB-nek megadtad akkor onnan.
Régi 2017-02-16, 11:29   #47 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha régen XTB-nek megadtad akkor onnan.
Nekik sem adtam meg.
Egyre jobb...
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-02-16, 13:10   #48 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Összes hozzászólás: 348
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

A mai webináriumot is lemondták "technikai okokra" hivatkozva. Ezt a részét sajnálom a sztorinak, mert nem voltak rosszak az előadásaik.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-02-16, 13:48   #49 (permalink)
Új tag

Mackópajtás logója

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 28
Mackópajtás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mindenki aki teheti messze kerülje el a céget!!!

Korábban személyesen a tulajdonos, Riczkó István védte a cég tevékenységét itt a fórumon.

Gyomorforgató az, ami az általa korábban itt elmondott és a valóság között van!
Mackópajtás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-02-16, 14:28   #50 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szegény Riczkó úr! Nagy baj lehet ha még innen is levette a korábbi hozzászólásait!
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Pro trade fx ugyfelprotradefx Brókercégek 3 2017-09-23 14:10
Random Trade pipes Devizatőzsde 58 2014-08-08 17:38
Carry Trade Kisbefektető Devizatőzsde 5 2011-09-08 09:09

A pontos idő 08:52 , a GMT +1 időzóna szerint.