Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-04-26, 12:49   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 105
Hírnév szint: 9
Jegenye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Jegenye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Moneywheelinvest-Strategon

Mightinak itt a válasz a már régen felvetett kérdésére. No persze nem csak neki...
www.moneywheel.hu>www.moneywheelinvest.hu
Jegenye nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-26, 13:15   #2 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 79
Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.
Alapbeállítás

Melyik témában és milyen kérdés is lett felvetve?

Nekem ez a téma eddig nem sokat mond, de szívesen olvasnék az egészről.
Régi 2010-04-26, 14:02   #3 (permalink)
Szenior tag

Jegenye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Jegenye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Olyan rég volt, hogy talán csak Mighti emlékszik rá. Én meg arra, hogy Mightinak tartoztam ezzel. Stratégiákról volt szó...
De az az igazság, hogy igen sok topikba is beilleszthető lenne a fennt nevezett cég.
A publikációkból és a stratégiából kiderül.
De említhettem volna még sok más rovatban is, gondoltam itt mindent egy helyen...
Régi 2010-04-26, 18:17   #4 (permalink)
Szenior tag

Mighti logója

Összes hozzászólás: 221
Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.Mighti elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Emlékszem bizony.
Még csak gyorsan átfutottam az oldalt. (Mert a hét elején iskolában vagyok. (ForexEgyetem)) Kicsit „grafikonosabb, szignálgyertyásabb” stratégiára gondoltam. Bár, ha jól értetem, akkor te kezeled a portfóliókat és nem a kereskedési rendszert ismerteted?
De tényleg nem lett elfelejtve az ígéreted.
Mighti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-26, 20:14   #5 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem, arról szó sincs, hogy én kezelném a portfoliókat. Egy algoritmusról van szó, amely már átlépte a technikai elemzés határait. Jó pár év szoftverfejlesztői munka fekszik benne.
Grafikont persze annyit gyárthatunk, amennyi csak jól esik olyan idősíkon, amilyenen csak kívánod, a szemléletmód, a megközelítés alapvetően más.
Persze nem nélkülöz technikai indikátorokat, valójában egyáltalán nem segít például napi kereskedésben.
Nem is erre lett megépítve a rendszer, a daytrade ahhoz túl random . A nagy trendeket követi le, több száz pontokat igyekszik megfogni, de a legfontosabb eleme a tőke védelme, vagyis a risk és money management állandó kontrollja melletti profitmaximalizálás. Úgy, hogy ne kelljen minden nap a monitor előtt fölöslegesen stresszelni.
Régi 2010-04-26, 20:22   #6 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

..és még valami. Nem elhanyagolható szempont, ha valakinek a BEVA garantálja a pénzét, nem valami offshore paradicsom:-)
Régi 2010-04-29, 14:59   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
Hírnév szint: 8
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Én elolvastam a Mw.invest honlapját.
Sok olyan érdekességet leír,amiket én is tanultam az én "tanáromtól" ("főnökömtől",aki egyébként itt is írt pár hozzászólást).
Az automata stratégiákat mi is így elemezzük nagyjából,bár nem minden grafikai megoldás ugyanaz,de a módszer stimmel.
Igaz hogy nem tudtunk meg semmit a stratégia működésével kapcsolatban,de nekem így is sokat mondó az,amit olvashattam.
A belépési statisztikák egészen kiválónak mondhatóak a kilépési teljesítmény nem annyira,de az nem feltétlenül fontos,főleg ha a kockázat minimalizálás miatt olyan, amilyen.
Mindenkinek jó olvasnivaló egyébkét a honlap,én is megtanultam ezeket a fogalmakat a főnökömtől nem rég,nem pont így,de sokminden lényege ugyanez.-(a tanárom egyébként az usa egyik elismerten legjobb stratégia fejlesztője).
Mi is egészen más szemléletben nézzük a világot a kereskedelem szemszögéből.Sokan el sem hinnék ,miket tanulok,tanultam.
Automata kereskedelem területén azt hiszem mi még tovább léptünk a Welsinvest -nél is.
Frekvenciáknál,fizikánál,relativitás elméletnél járunk.
Csak azért írom ,mert sokan el sem hiszik,hogy kereskedni és stratgiákat fejeszteni mennyi féle képpen lehet.
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-29, 17:22   #8 (permalink)
Tag

Hely: Jászberény
Összes hozzászólás: 70
Stockwalker a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Én elolvastam a Mw.invest honlapját.
Sok olyan érdekességet leír,amiket én is tanultam az én "tanáromtól" ("főnökömtől",aki egyébként itt is írt pár hozzászólást).
Az automata stratégiákat mi is így elemezzük nagyjából,bár nem minden grafikai megoldás ugyanaz,de a módszer stimmel.
Igaz hogy nem tudtunk meg semmit a stratégia működésével kapcsolatban,de nekem így is sokat mondó az,amit olvashattam.
A belépési statisztikák egészen kiválónak mondhatóak a kilépési teljesítmény nem annyira,de az nem feltétlenül fontos,főleg ha a kockázat minimalizálás miatt olyan, amilyen.
Mindenkinek jó olvasnivaló egyébkét a honlap,én is megtanultam ezeket a fogalmakat a főnökömtől nem rég,nem pont így,de sokminden lényege ugyanez.-(a tanárom egyébként az usa egyik elismerten legjobb stratégia fejlesztője).
Mi is egészen más szemléletben nézzük a világot a kereskedelem szemszögéből.Sokan el sem hinnék ,miket tanulok,tanultam.
Automata kereskedelem területén azt hiszem mi még tovább léptünk a Welsinvest -nél is.
Frekvenciáknál,fizikánál,relativitás elméletnél járunk.
Csak azért írom ,mert sokan el sem hiszik,hogy kereskedni és stratgiákat fejeszteni mennyi féle képpen lehet.
Azért frekvenciákat, fizikát, relativitás elméletet kicsit nem túl sok belekeverni? "Keep it simple stupid" tartja a mondás. Bár, ha hosszútávon profitot termel kit érdekel hogy mi alapján ad-vesz. Érdekes amit beszélsz egyébként.
Stockwalker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-29, 18:06   #9 (permalink)
Szenior tag

kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Stockwalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azért frekvenciákat, fizikát, relativitás elméletet kicsit nem túl sok belekeverni? "Keep it simple stupid" tartja a mondás. Bár, ha hosszútávon profitot termel kit érdekel hogy mi alapján ad-vesz. Érdekes amit beszélsz egyébként.
Megértelek a megjegyzésedet tekintve!A főnököm ezért vallja,hogy felesleges bárkinek olyan dolgokról beszélni,amit nem tud mi alapján működik.
A frekvenciát csak az automata rendszereknél használjuk,mint chart leképezése.Innen viszont eljutunk a fizikához..Ezt neten hosszadalmas lenne leírni.
A teljesítmény a lényeg.Azt elárulhatom,10 éves adatokon tesztelve működik,élőben is bizonyít 4 éve!(mást viszont nem árulhatok el,csak érdekesség kedvéért említettem meg a dolgot)
Olvastam,valaki azt írta ezen a fórumon valamelyik topicban ,"amit kilehetett találni azt már kitalálták".
Ekkora butaságot régen hallottam!
Itt van bizonyíték ként például a SELF INVEST is!
Aki érti amit a honlapon írnak,az tudja értelmezni az adatokat.
Ez egy jó program!Igaz hogy ha jól emlékszem BUX-os adatokat mutatnak,az pedig könnyebb,mint a forex.Jó lenne eurousd adatokat látni.
Régi 2010-05-01, 13:50   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

"Jó lenne eurousd adatokat látni. "

Stratégia menüpont aljára gördülve lesz ott még más is. PDF-ben.
Régi 2010-05-03, 07:19   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ok,megnéztem.Tényleg van lentebb Eurusd,még más is.
Ott is jól teljesít .Én úgy értelmeztem,a max dd 30%,a teljesítmény az 16-30% /év körül van a tőkére vetítve.
Azt jó lenne tudni,hogy a stratégia különböző beállításokkal megy a devizán,részvényeken,vagy nincs beállítás módosítás(optimalizálás)?
(Az lenne a jó,ha nem lenne.)
Régi 2010-05-03, 11:03   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Részletesen le van írva a curve fitting és a walk forward fejezetnél. Pontosan a walk forward teszteken van a hangsúly, eléggé körbejárva a kérdést.
Régi 2010-05-04, 09:18   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Elolvastam mégegyszer.Igaz hogy nem konkrétan erre irányult a kérdésem amit írnak,de megfejtettem a választ magamnak az adatokból.
Én csak a főnököm egyik autostratégiájához tudom hasonlítani,ő is ugyanezeket a teszteket ,elemzéseket végezte el.
Viszont természetesen teljesen másképpen működik.
A mi rendszerünk nem működik minden instrumentumon,de nagyságrendekkel nyereségesebb.
A stratégia borulásának az esélye ugyanakkor arányosan nagyobb elviekben.
Valóságban viszont akkor áll fenn a helyzet,ha alapvető évtizedeken túl fennáló tőzsdei összefüggések,és devizapiaci kölcsönhatások változnának meg hírtelen."A jövőt nem tudjuk."
A tanárom szerint az a lényeg,hogy mennyi tőkét tudunk kivonni a rendszerrel addig,míg működik.Ha a többszörösének a többszörösét,akkor nem baj ha rövidebb életű, mint egy örökké működő rendszer(ami nem létezik természetesen,vagy létezik)
Ettől függetlenül nagyon profi munka amit végeztek ennél a cégnél,és látszik hogy értenek hozzá magas szinten.

Utoljára módosítva: kismentor által : 2010-05-04 09:20 Oka: elírás
Régi 2012-02-26, 22:25   #14 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
AMDFan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy nem mentette-e le valaki a gépére a moneywheel-es publikációkat? A megújult oldalukon már kevesebb van fenn, és azok is elég szűkszavúak. Ha valakinek megvan a régi oldalról lementve, megköszönném ha valamilyen formában jelezné (fórum,privát üzenet,email,postagalamb,akármi ). Köszönöm előre is!

Üdv!
AMDFan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-01, 15:57   #15 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Mi lett ennek a történetnet a vége??
Régi 2013-04-01, 16:24   #16 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mi lett ennek a történetnet a vége??
http://www.facebook.com/pages/Moneyw...8804077?v=info

Az alsó moneywheel.hu link Herpai Nándor oldalára van irányítva.

Az algoritmikus alap pedig elég szarul áll.

http://www.bamosz.hu/alapoldal?isin=HU0000708961
Régi 2013-04-01, 16:43   #17 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
http://www.facebook.com/pages/Moneyw...8804077?v=info

Az alsó moneywheel.hu link Herpai Nándor oldalára van irányítva.

Az algoritmikus alap pedig elég szarul áll.

http://www.bamosz.hu/alapoldal?isin=HU0000708961
Hát igen,mivel hossz trendkövető,nem csoda hogy így áll.

Címkék
brókercég, Moneywheel, Moneywheel Invest, Moneywheelinvest, Strategon

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 19:55 , a GMT +1 időzóna szerint.