Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-01-06, 13:40   #51 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 353
Hírnév szint: 8
Pekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Pekka részére
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szeretnék kérdezni pár dolgot azoktól, akiknek konkrét tapasztalatai vannak IBvel kapcsolatban:
Megnéztem a Demo programjukat, és láttam, hogy lehet USD, és HUF egyenleg is a számlájukon. Az USD/HUF átváltást sokkal kedvezményesebben csinálják, mint bármelyik magyar országi bank. Van e lehetőség arra, hogy alacsony költséggel eljuttassam a Forintomat az IB számlára, us utána ott váltsam át? Ha igen, hogyan, és mennyibe kerül?

Milyen módon lehet hazautalni a pénzt magyar bankba? Ennek milyen költségei vannak?
Szia,

Húú nekem már nincs ott számlám jó rég óta. És én anno USD-t utaltam ki, hisz akkor 226 volt még. Erre nem tudom a választ.
Van nekem egy dollár számlám a CIB-nél és rajtuk keresztül ment a dolog oda-vissza. A költségekre nem emlékszem.
Azt tudod, hogy mi a minimum összeg most az IB-nél, amivel nyithatsz?
Pekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-06, 13:49   #52 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

elvileg 10k USD a minimum. Ez elvileg nem jelentene gondot. Nem kis tőkével való tőkeáttétes spekulációhoz kellene, hanem amolyan nyugdíjalap tároláshoz, buy&hold típusú befektetéshez. Ez esetben viszont jelentős szerepe van az átutalási költségeknek, 1-2% megspórolásának is jelentősége van számomra.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-01-18, 09:54   #53 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Zimezoom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás IB

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
elvileg 10k USD a minimum. Ez elvileg nem jelentene gondot. Nem kis tőkével való tőkeáttétes spekulációhoz kellene, hanem amolyan nyugdíjalap tároláshoz, buy&hold típusú befektetéshez. Ez esetben viszont jelentős szerepe van az átutalási költségeknek, 1-2% megspórolásának is jelentősége van számomra.
Hi,
Nekem is hansonló a helyzetem/igényem, hol lehet azt látni, hogy az IB milyen árfolyamon váltaná át a HUF-ot mondjuk USD-re?

Utalással kapcsolatban azt látom, hogy meglepő módon az OTP tűnik a legkedvezőbbnek: 0,1% min. 2200 Ft.
Zimezoom nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-18, 14:05   #54 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zimezoom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hi,
Nekem is hansonló a helyzetem/igényem, hol lehet azt látni, hogy az IB milyen árfolyamon váltaná át a HUF-ot mondjuk USD-re?

Utalással kapcsolatban azt látom, hogy meglepő módon az OTP tűnik a legkedvezőbbnek: 0,1% min. 2200 Ft.
szia!
A trader workstation demójában próbáltam, és ott láttam, hogy elég alacsony a spread+költség az USDHUF átváltásnál. Most pl bid 242.6142 ask 243.2162. Ez tényleges átváltás, nem pedig olyan árfolyamváltozásra spekulálós tőkeáttétes tranzakció, mint amit forex brókerek csinálnak.

OTPben nincs túl nagy számlavezetési díj?
Régi 2012-01-18, 14:34   #55 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Zimezoom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás IB

Az az árfolyam nem rossz, de nem hiszem, hogy ezt fogják alkalmazni, amikor az itthonról elutalt HUF-odat USD-re konvertálja a fogadó bank (Citi) az USÁ-ban. Ott szerintem sokkal rosszabb átváltásra lehet számítani...

Napok óta kutatom az átváltási lehetőségeket, és arra jutottam, hogy valuta (!) váltás lenne a legolcsóbb: valutacentrum.hu

Az OTP (deviza)számlát meg csak addig kell megnyitni, amíg elutalod a pénz, utánna rögtön meg lehet szüntetni.
Zimezoom nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-18, 15:13   #56 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

A fenti ötletem akkor lenne csak jó, ha úgy utalódna a Ft egyészen az IBhez, hogy közben nem váltanák sose semmi másra. Ez így kicsit tájékozottabban már valószínűtlennek tűnik, hogy megvalósítható.

Köszi a valutaváltós ötletet, én is megnézem.
Régi 2012-01-18, 16:21   #57 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 127
Hírnév szint: 7
HJozsó a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Utalás miatt fölösleges devizaszámlát nyitni, jó a sima számla is, igaz, akkor ők váltják át!
Devizaszámla esetén nem tartom valószínűnek, hogy az OTP 2200 Ft-ért utal, mert általában devizában van számolva az utalás költsége! Mondjuk én a KSH-nál voltam, sima számláról fogok utalni, mert az olcsóbb, mint ha devizaszámláról utalnék!
HJozsó nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-20, 14:48   #58 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Karesz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hi!
Aki már nyitott számlát, meg tudná mondani milyen dokumentumokat kértek igazolásnak?
PL személyi elég-e, vagy útlevél kell, mert nekem kb mióta az EU-ban vagyunk nincs, és nem lenne jó ha most kellene csináltatnom. Másik, hogy számlafeltöltést lehet-e e-walletekről mint PayPal, Moneybookers stb vagy kizárólag banki utalással?
Karesz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-20, 15:44   #59 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Én is ezt próbálom kiszedni a többiekből (nincs IB számlám), meg olvasgattam is a honlapjukon, de nagyon úgy tűnik, hogy nem úszod meg a banki utalást. Moneybookerssel meg valószínűleg még rosszabbul is járnál, mert ők elég magas spreaddel váltanak devizát.
Az eddigi legjobb tipp eddig Zimezoom-mé: valutaváltás a legalacsonyabb spreadekkel váltó valutaváltóknál (1.1%) + OTP devizaszámláról utalás (0.15%, (nem pedig 0.1) min 2200 Ft), majd a végén meg is lehet szüntetni az OTP deviza számlát.

Visszautalás esetén talán leghatékonyabb a citibankos devizaszámla lehet, mivel ott elvileg a deviza kp felvét ingyenes (legalábbis az ügyintéző ezt mondta, de azért ellenőrizd mielőtt kipróbálod, nehogy megszívassanak...)
Régi 2012-01-20, 18:33   #60 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

http://thebetbulls.com/uploads/IB/IB...i_segedlet.pdf

számlafeltöltés csak banki utalással.
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-21, 18:09   #61 (permalink)
Új tag

Karesz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszi az infókat, különösen a linket! Nagyon szuper!
Karesz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-21, 21:01   #62 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Szevasz!
A számla megnyitása szigorúan e-mail-es (írásban) verzióban megy. A személyid elég lesz, de a cég honlapjáról töltsd le a szla.nyitási doksikat. Több kérdésre is választ kell adnod (elég sokra). Pl. milyen devizában szeretnéd vezetni a számládat, milyen típusú számlát szeretnél, mely termékekkel akarsz kereskedni, milyen tapasztalattal rendelkezel a tőzsdei instrumentumok kereskedésében, munkahely, stb...stb
Macerásnak tűnik, de inkább legyen részletes, pontos, korrekt, mint svindler. 10000 USD- nek megfelelő összeget kell kiutalnod abban a devizában amit megjelölsz szla vezető devizának. Szlavezetőnek nem jelölheted meg a HUF-ot. Ha devizát (azaz forexet ) akarsz náluk kötni, akkor viszont nem lesz elég a 10k usd. Huf számlád akkor lesz, amikor huf párra kötsz, akkor az egyenleg elszámolásához automatikusan megnyílik a huf alszámla és azon íródik jóvá a nyereséged (+) vagy veszteséged (-). Ezen az alszámládon aztán un. cash conversation tudsz csinálni a fő számládra.

Tehát az a kérdés mi a célod? mivel akarsz kereskedni? Forex (kell a magasabb letét) Futures (akkor margin számlát nyiss) Részvény (akkor elég a cash szla) Ha 100ezer usd felett akarsz kiutalni (akkor portfolio margin szla-t nyiss).

A honlapjuk nagyon részletesen és korrekten leír mindent.

üdv
  Válaszol idézettel
Régi 2012-03-18, 15:08   #63 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Hírnév szint: 6
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Most néztem, hogy Ib-nél van ilyen kicsi számla is, 5000$-tól.. Ennél is működik a "nyitáshoz kiutalok 5000-et, majd felét vissza utalhatom" történet?
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-20, 15:55   #64 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 29
hulugulu a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Tavalyi évet lassan össze kell szednem adózás szempontjából.
IB-nél már korábban azt választottam ki hogy M.o-on szeretnék adózni, mint magánszemély.

Kell e valamilyen formanyomtatványt kitöltenem, Ha igen melyiket? Hogyan tudom lekérdezni a 2011-es évem összes kötését, összesítőben? Lehet kérni tőlük ilyen számlakivonatot digitális formában? Levonhatom e a nyereségemből a real time adat díjakat? Köszi
hulugulu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-13, 12:32   #65 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Összes hozzászólás: 308
ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ChyberBoB részére
Alapbeállítás

Idézet:
hulugulu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Tavalyi évet lassan össze kell szednem adózás szempontjából.
IB-nél már korábban azt választottam ki hogy M.o-on szeretnék adózni, mint magánszemély.

Kell e valamilyen formanyomtatványt kitöltenem, Ha igen melyiket? Hogyan tudom lekérdezni a 2011-es évem összes kötését, összesítőben? Lehet kérni tőlük ilyen számlakivonatot digitális formában? Levonhatom e a nyereségemből a real time adat díjakat? Köszi
Szia! Szerintem az Account Management-ben tudod lekérni ezt az adatot, mégpedig a Report Management en belül az Activity Downloads nál ki kell választani az időperiódust és aztán letölteni az egész tavalyi évet.

Ember legyen a talpán aki megfejti e titkot, amit hordoz az a számlakivonat.
Nekem ezt az utat javasoltál, és kb egy nap fejtegetés után rá is jöttem, hogy mi mit jelenthet kb.

Volt egy tavaly indított és idén zárt kötésem is, arról még levelet is küldtek, hogy mennyivel zárta az év végén az a pozi, még azzal sem kell foglalkozni, hogy azt kiszámoljam.
ChyberBoB nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-13, 12:33   #66 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Ib swap

Bennem az a kérdés merült fel, hogy ha devizázok, és napon túl tartok pozit, akkor kell fizetni, vagy én kapok swapot, vagyis kamatot. Roll overnek is hívják azt hiszem.

Azt nem tudom, hogy ezt hol kell megnézni az IB felületén belül.

Valaki tud nekem segíteni ez ügyben?

Előre is köszönöm.
Régi 2012-09-13, 09:14   #67 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 29
hulugulu a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Akinek van IB-je az szokta kapcsolgatni a basic currencyt?
Azaz hogy a számlája dollár alapú vagy euro stb legyen?
Pl most erősödött az euro a dollárral szemben és pl így egy hosszabb trendből is profitálhat.
hulugulu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-13, 11:57   #68 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Hely: Hungary, Budapest
Összes hozzászólás: 151
Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Swap/Overnight Rate

Idézet:
ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bennem az a kérdés merült fel, hogy ha devizázok, és napon túl tartok pozit, akkor kell fizetni, vagy én kapok swapot, vagyis kamatot. Roll overnek is hívják azt hiszem.

Előre is köszönöm.
Szia!

A swap gyakorlatilag a devizára kapott kamatok, forexen általában az overnight rate különbsége. Amennyien a magasabb kamatú devizát veszed és ezzel szemben alacsonyabb kamatút adsz el, akkor a kamatok így pozitív különbségéből kapsz, brókerenként változik mennyit. Ha fordítva csinálod, tehát alacsonyabb kamatút veszel és ezért magasabb kamatozásút adsz, akkor a swap negatív lesz.
Vannak olyan brókerek akik a pozitív swap-et nem is adják oda, mások csak nem az egészet, ezért változó. A negatívat mindig ki fogják fizettetni veled.
Vannak iszlám account-ok, ott nincs swap mivel vallásuk miatt tilos az uzsora, kamat. Ott sem úszod meg, kapsz ennek megfelelő más költségeket.
Elméletileg valós piaci körülmények között a USA piac zárásakor íródik jóvá tehát a kereskedési nap végén, de ebben is vannak különbségek, van ahol perc/óra alapon kapod. Itt valószínűleg nincs piacon a pozid.
Suhi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-13, 12:01   #69 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Hely: Hungary, Budapest
Összes hozzászólás: 151
Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Az IB-nél nem tudom pontosan hogy van, de ha nem találod az oldalukon írj a szupportnak és biztosan hamar meglesz.
Régi 2012-09-23, 12:00   #70 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ha van alszámlád abban a devizában (vagy nyitsz), akkor arra bármikor tudsz cash konverziót csinálni. Tehát majdnem mindegy melyik a bázis deviza.

(válasz hulugulunak)
  Válaszol idézettel
Régi 2012-09-23, 12:05   #71 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Előre is köszönöm.
http://individuals.interactivebroker...php?f=interest
  Válaszol idézettel
Régi 2012-09-23, 13:36   #72 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 248
muzzi03 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem tudtok egy olyan brókercéget, ahol lehet futuresel demoban kereskedni korlátlan ideig? Ja és ad némi tőkeáttételt, IB-nél mintha láttam volna futurest, csak nem tudom h kínálnak-e demo lehetőséget, esetleg vkinek vmi tapastalata ezzel kapcsolatban?
muzzi03 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-23, 14:09   #73 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Aenka a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
muzzi03 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem tudtok egy olyan brókercéget, ahol lehet futuresel demoban kereskedni korlátlan ideig? Ja és ad némi tőkeáttételt, IB-nél mintha láttam volna futurest, csak nem tudom h kínálnak-e demo lehetőséget, esetleg vkinek vmi tapastalata ezzel kapcsolatban?
Emlékeim szerint a FxPro demójában tudsz velük kereskedni.
Aenka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-23, 15:48   #74 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

FxPro ról azt olvastam, hogy napon belüli kereskedéshez nem a legjobb, nagy a slippage (5-6 pip) és requote-olnak, illetve az aktuális jegyzett ártól csak 5 pipre lehet stopot elhelyezni, bár ez inkább a skalpereknek jelenthet problémát.
Régi 2012-09-24, 08:47   #75 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Aenka a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
FxPro ról azt olvastam, hogy napon belüli kereskedéshez nem a legjobb, nagy a slippage (5-6 pip) és requote-olnak, illetve az aktuális jegyzett ártól csak 5 pipre lehet stopot elhelyezni, bár ez inkább a skalpereknek jelenthet problémát.
Most megnéztem az Alpari UK demóját (konkrétan a micro+classic demó), és ott is listáz Futures-t.
Aenka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-24, 14:37   #76 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Idézet:
A Ninjával lehet, csak azt meg kell venni kb 300.000 forint

Össze kötöd az IBvel és tolod.
Régi 2012-09-24, 14:38   #77 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Idézet:
Futurestrader4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi szépen, erre gondoltam.
Régi 2012-09-24, 18:16   #78 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A Ninjával lehet, csak azt meg kell venni kb 300.000 forint

Össze kötöd az IBvel és tolod.
Mármint, ahhoz kell megvennem a ninját, hogy Ib-nél tudja kereskedni vagy pedig úgy általában fizetős a Ninja?
Régi 2012-09-26, 16:05   #79 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Idézet:
Mármint, ahhoz kell megvennem a ninját, hogy Ib-nél tudja kereskedni vagy pedig úgy általában fizetős a Ninja?
A Ninja fizetős, egyszer kell megvenni a felületet és onnantól használhatod, amíg csak világ a világ

Az IB nem fizetős, ott is tudsz demózni, de nem valós idejű adatokkal, hanem késleltetettekkel.

Mit szeretnél határidőben demózni?
Régi 2012-09-26, 16:11   #80 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Nekem is lenne egy kérdésem azokhoz, akik már régóta használják az IB-t.

Honnan tudok letölteni egyéb indikátorokat az IB-hez?

Supertrend indikátor kellene nekem meg Donchian chennel
Régi 2012-09-29, 19:01   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hát főleg daxot, s&p-t, Eurostoxx, E6, Bund főleg ezeket szeretném. Elvileg AMP futuresnél lehet ezekkel demozni, csak oda az éles számlához kellene pár milla, és én annál szeretnék demozni ahol később nyitok majd számlát (és nincs annyim h teljes kontraktokkal tudjak kereskedni, pozícnként 300EUR kockázattal).
Régi 2012-10-12, 18:19   #82 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Összes hozzászólás: 427
Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Az Interaktiv Brokers alapító tulajdonosa egy magyar milliárdos Péterffy Tamás, aki most az USA-ban kampányol Mitt Romney mellett.
Érdekes, és új info volt ez nekem.
Itt a kampány videója, amit most orrba szájba nyomnak az amerikai TV adók:

http://www.youtube.com/watch?v=N2QtDExs6lM
Prozac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-10-12, 18:27   #83 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mondjuk magyarként vicces, hogy az Indián őslakosoknak ad kedvezményes számlát.
Adna inkább nekünk magyaroknak.
Régi 2012-11-04, 19:09   #84 (permalink)
Új tag

NapSugi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy milyen költségekkel jár, ha amerikai részvényekkel szeretnék kereskedni az IB-n. KB 3.000 USD értékben.

A válaszokat előre is köszönöm
NapSugi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-05, 14:52   #85 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
NapSugi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy milyen költségekkel jár, ha amerikai részvényekkel szeretnék kereskedni az IB-n. KB 3.000 USD értékben.

A válaszokat előre is köszönöm
Csak 26 évnél fiatalabbak nyithatnak 3ezer USD-vel számlát. Ha idősebb vagy, akkor a számlanyitási minimum 10.000 USD. Bővebben a költségekről itt.
Régi 2012-11-06, 06:30   #86 (permalink)
Kitiltott

Hely: Limassol
Összes hozzászólás: 1.789
IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül IronFX NZ részére
Alapbeállítás

November 3-i hír:
http://forexmagnates.com/nfa-files-a...ctive-brokers/

Újabb panasz érkezett ellenuk.

Azért jelentették fel oket mert olyan számlakezeloknek engedték hogy az ugyfelek pénzével kereskedjenek akiknek nem volt engedélyuk.

A legutóbbi ilyen bírság 125.000$-ba kerult nekik, de ez most 500.000$ is lehet.
IronFX NZ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-06, 15:32   #87 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
November 3-i hír:

Azért jelentették fel oket mert olyan számlakezeloknek engedték hogy az ugyfelek pénzével kereskedjenek akiknek nem volt engedélyuk.

A legutóbbi ilyen bírság 125.000$-ba kerult nekik, de ez most 500.000$ is lehet.
hmmmm....
akkor mi a helyzet ha a barátom számláját kezelgetem trade copy, v egyébb párhuzamos módszerrel, mint magánszemély?
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-06, 15:44   #88 (permalink)
Kitiltott

IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.
Alapbeállítás

gondolom ha a barátod nem emel panaszt az NFA-nál vagy máshol akkor semmi.

Valószínuleg valakit átvert a számlakezeloje és feljelentést tett.
De elvileg erre nem adhat engedélyt semelyik bróker csak a megfelelo engedélyek mellett.

Bár a bírságot gondolom kitermelik hamar az ugyfelek veszteségébol.
Régi 2012-11-06, 16:34   #89 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
gondolom ha a barátod nem emel panaszt az NFA-nál vagy máshol akkor semmi.
Valószínuleg valakit átvert a számlakezeloje és feljelentést tett.
De elvileg erre nem adhat engedélyt semelyik bróker csak a megfelelo engedélyek mellett.

Bár a bírságot gondolom kitermelik hamar az ugyfelek veszteségébol.
amennyiben elvekről, v (jog)szabályokról beszélünk, valószínűeg nem tehetném meg, mert ez pénzügyi szolgáltatásnak minősül, ha profitálok is belőle
márpedig erre nincs engedélyem
szvsz
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-06, 21:59   #90 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak 26 évnél fiatalabbak nyithatnak 3ezer USD-vel számlát. Ha idősebb vagy, akkor a számlanyitási minimum 10.000 USD. Bővebben a költségekről itt.
Szia!
Köszönöm a válaszod, megnéztem a költségek részről szóló oldalakat, de nem értem teljesen! Mondjuk, hogy nyitottam egy számlát 10.000-rel. Szeretnék résztvényt venni a nasdaq-on kb. 3000 usd-ért, 1 részvény 10 usd (hogy egyszerű legyen számolni) tehát akkor tudok venni 300 részvényt. A commissions-ban azt írja, hogy van egy 0,005 USD/share költség, ami 1,5usd itt. És ezen kívül akkor más költségem nincs is ügyleten??
Régi 2012-11-07, 16:13   #91 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szia!
Köszönöm a válaszod, megnéztem a költségek részről szóló oldalakat, de nem értem teljesen! Mondjuk, hogy nyitottam egy számlát 10.000-rel. Szeretnék résztvényt venni a nasdaq-on kb. 3000 usd-ért, 1 részvény 10 usd (hogy egyszerű legyen számolni) tehát akkor tudok venni 300 részvényt. A commissions-ban azt írja, hogy van egy 0,005 USD/share költség, ami 1,5usd itt. És ezen kívül akkor más költségem nincs is ügyleten??
Szia!

Attól függ többek között a költséged, hogy hogyan szállsz be a piacra, és mikor tetted be az ordert.

Ha limittel akkor olcsóbb, ha jó korán betetted kb 30 perce már bent van az ordered akkor még olcsóbb, még az is lehet, hogy 300 darab részvényt kb 20-30 centtért is bekötnek neked, amikor meg kistoppolódsz lesz még vagy 40-50 centes költséged /mivel ez már nem limites hanem piaci megbízás a stop miatt/ és ha minden jól megy akkor 1 cent elmozdulásnál már pénz kerestél, persze nem sokat, de ez véleményem szerint a legolcsóbb a brokik közül amit valaha láttam.
Ez az én személyes tapasztalatom, és akárkinek elmeséltem, mindenkinek tátva volt a szája.
Régi 2012-11-07, 16:30   #92 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia!

Attól függ többek között a költséged, hogy hogyan szállsz be a piacra, és mikor tetted be az ordert.

Ha limittel akkor olcsóbb, ha jó korán betetted kb 30 perce már bent van az ordered akkor még olcsóbb, még az is lehet, hogy 300 darab részvényt kb 20-30 centtért is bekötnek neked, amikor meg kistoppolódsz lesz még vagy 40-50 centes költséged /mivel ez már nem limites hanem piaci megbízás a stop miatt/ és ha minden jól megy akkor 1 cent elmozdulásnál már pénz kerestél, persze nem sokat, de ez véleményem szerint a legolcsóbb a brokik közül amit valaha láttam.
Ez az én személyes tapasztalatom, és akárkinek elmeséltem, mindenkinek tátva volt a szája.
Én is úgy gondolom, hogy ez egyike a legolcsóbb brókereknek ezért is érdeklődök ennyire a költségek iránt, mert amit eddig hallottam/olvastam róla nagyon jól hangzik! De erre vonatkozóan nem találtam semmit az oldalukon, hogy olcsóbb, ha limittel teszem be vagy a stoppolás költségéről. Ezeket hol találom meg??
Régi 2012-11-07, 16:58   #93 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Alapbeállítás

Idézet:
November 3-i hír:

Az Interactiv-on kívül tudsz Zoli olyan brokert, akinél ilyen sok részvénnyel lehet kereskedni?
Régi 2012-11-07, 17:16   #94 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Idézet:
Én is úgy gondolom, hogy ez egyike a legolcsóbb brókereknek ezért is érdeklődök ennyire a költségek iránt, mert amit eddig hallottam/olvastam róla nagyon jól hangzik! De erre vonatkozóan nem találtam semmit az oldalukon, hogy olcsóbb, ha limittel teszem be vagy a stoppolás költségéről. Ezeket hol találom meg??
Azt nem tudom, hogy ez pontosan hol van leírva.

Ezek az én tapasztalataim.

Más brókereknél ez úgy néz ki, hogy van egy fix költség mondjuk részvényenként 1 cent és ha limittel szállsz be akkor fizetnek neked ECN díjat, vagyis díjazzák azt, ha forgalmat generálsz a könyvbe.

A végeredmény ugyan az. Olcsóbban tudsz kereskedni.

Limittel kereskedni már haladóbb szint véleményem szerint, fegyelmezettséget kíván és megköveteli a trédertől hogy tervezze meg a kereskedését.
Régi 2012-11-08, 06:15   #95 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az Interactiv-on kívül tudsz Zoli olyan brokert, akinél ilyen sok részvénnyel lehet kereskedni?
Nem tudok.
Mondjuk én nem nagyon részvényezek csak DAX, arany és forex.
Régi 2012-11-08, 06:35   #96 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem tudok.
Mondjuk én nem nagyon részvényezek csak DAX, arany és forex.
Még én is "csak" Forex-el és arannyal, ezüsttel kereskedem, de nem kizárt, hogy a jövőben részvényekkel is kereskedem majd.
Ezért kutakodom a témában egy ideje, de a legkedvezőbb kondíciókat részvény témában az Interaktiv adja./szerintem/
Régi 2012-11-08, 06:57   #97 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még én is "csak" Forex-el és arannyal, ezüsttel kereskedem, de nem kizárt, hogy a jövőben részvényekkel is kereskedem majd.
Ezért kutakodom a témában egy ideje, de a legkedvezőbb kondíciókat részvény témában az Interaktiv adja./szerintem/
Nálunk is vannak részvények, és jó feltétellel. Persze nem annyi mint nekik, de kezdetnek az is jó.

De ha tényleg részvényezni akarsz akkor ne a brókeren keresztul csináld hanem igazi részvénnyel a tozsdén.
Régi 2012-11-08, 23:40   #98 (permalink)
Szenior tag

stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szia,
azt kifejtenéd, hogy pl én hogyan kereskedjek "igazi" részvénnyel a tőzsdén úgy, hogy azt nem brókeren keresztül teszem?
ha jól tudom, nálatok nincsenek rv-ek, meg arany se meg olaj se..csak CFD.
ami pedig pl nekem a legfontosabb: a tőke biztonsága, ott nyomába sem értek az IB-nek.(de egyik fogadóiroda se)
http://individuals.interactivebroker...bgStrength&p=a
majd ha ennek a felét prezentálni tudja akármelyik ...Fx)))
Régi 2012-11-09, 06:31   #99 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Ha komolyan részvényezni akarsz akkor nagy Investment Bankon keresztul tegyed!
pl: Citi Bank, Goldman Sachs, J.P. Morgan stb.

Persze ide jó sok pénz kell de jobbak a feltételek mint a brókernél.

az IB is ugyanazokat a feltételeket adja a CFDk-re mint mi.
A foex bróker nem fog sok részvényt ajánlani, mert a forex-re szakosodott!

Ha az IB-vel akarsz kereskedni számolj magas koltségekre. De egyébként tényleg jók!
Rajtad múlik hogy te mit vársz el a pénzedért.
Régi 2012-11-09, 09:23   #100 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

"Ha komolyan részvényezni akarsz akkor nagy Investment Bankon keresztul tegyed!"- miért, az IB miért nem jó? sokkal olcsóbb, mint a fent nevezett bankok, és ugyanúgy megveszi az ügyfélnek a rv-t a tőzsdén mint ők..
"Ha az IB-vel akarsz kereskedni számolj magas költségekre."- ???? a világ egyik, hanem a legolcsóbb diszkont brókere, miről beszélünk?-tisztában vagyok a költségeikkel.
"A forex bróker nem fog sok részvényt ajánlani..."
Úgy látom, nem ugyanarról beszélünk, szóval még egyszer: nálatok NINCS se részvény, se arany se olaj se szója se semmi, csak ezek derivatívái CFD formájában, ami egy, az adott bróker által (pl Ironfx) kibocsátott kvázi értékpapír. Az IB-nél van CFD, ha azt szeretnél, de megveszi a részvényt is, köthetsz a határidős piacon, van egy csomó ETF,opció, kötvény,stb. De ha forexezni akr vki, az sem drága. 1 lot 0,2 bp, min 2,5 usd, a spread meg max.fél pip szokott lenni, így az össz max.ktg 0,7 pip/lot.(ezeket csak a honlapon néztem, nem forexezek, azt meghagyom a profiknak
Bocs, de én nem hasonlítanám a forex brókereket az ib-hez, két külön világ szvsz.
Válaszol

Címkék
brókercég, Interactive Brokers

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 18:13 , a GMT +1 időzóna szerint.