Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-11-09, 18:26   #101 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Összes hozzászólás: 427
Hírnév szint: 6
Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nekem is szimpatikus az Interactive brokers.
Prozac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-09, 19:28   #102 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 103
james1977 a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül james1977 részére
Alapbeállítás

Sziasztok!

Mekkora tőkével lehet számlát nyitni az IB-nél ha forexezni akarok?Van náluk MT4?
Köszönöm a válaszokat!
james1977 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-11-10, 08:24   #103 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
james1977 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Mekkora tőkével lehet számlát nyitni az IB-nél ha forexezni akarok?Van náluk MT4?
Köszönöm a válaszokat!
26 évnél fiatalabbnak 3000 USD, felette 10000 USD a min. számlanyitási tőke. Természetesen nem kell rajtahagyni a pénzt.
Saját platformjuk van, de úgy tudom nagyon jó. Ha meg nem, akkor sincs gond, én pl MT4-en elemzek demón, és aszerint nyitok plus500-nál.
Régi 2012-11-10, 13:25   #104 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszönöm a választ Lucem!
Én is jobban utánanéztem az IB-n a dolgoknak.Trader Work Station a kereskedési platformjuk neve.És való igaz ,hogy 10.000 dollár a minimum.Azért is kérdeztem mert egyszer itt valaki írta,hogy a forexhez még több kell mint 10.000 dollár az IB-nél.Ezek szerint nem.Jó megoldás egyébként MT4-en elemezni majd a tétet pedig az aktuális bróker platformján megtenni.
Azért még is megkérdezném.Miért nincsen sem a Dukasnál ,sem itt MT4?Egy jó barátom azt a választ adta erre ,hogy igazából kifejlesztik a saját platformjukat és szerinte így jobban tudnak manipulálni mint az MT4-en.A lényeg ,hogy a saját rendszerükbe tedd a pénzed.Ne legyek naív!Itt a lényeg ,hogy azért ők keressék halálra magukat és ne én.)))És érdekes módon a profi brókereknél nincsen MT4.Lásd Dukas valamint IB!!!!!!!
Valaki ha tudja, kérem válaszolja már meg ezt az MT4 kérdést!!!!!!!
Előre is köszönöm!
Régi 2012-11-10, 16:34   #105 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Összes hozzászólás: 427
Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
james1977 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönöm a választ Lucem!
Én is jobban utánanéztem az IB-n a dolgoknak.Trader Work Station a kereskedési platformjuk neve.És való igaz ,hogy 10.000 dollár a minimum.Azért is kérdeztem mert egyszer itt valaki írta,hogy a forexhez még több kell mint 10.000 dollár az IB-nél.Ezek szerint nem.Jó megoldás egyébként MT4-en elemezni majd a tétet pedig az aktuális bróker platformján megtenni.
Azért még is megkérdezném.Miért nincsen sem a Dukasnál ,sem itt MT4?Egy jó barátom azt a választ adta erre ,hogy igazából kifejlesztik a saját platformjukat és szerinte így jobban tudnak manipulálni mint az MT4-en.A lényeg ,hogy a saját rendszerükbe tedd a pénzed.Ne legyek naív!Itt a lényeg ,hogy azért ők keressék halálra magukat és ne én.)))És érdekes módon a profi brókereknél nincsen MT4.Lásd Dukas valamint IB!!!!!!!
Valaki ha tudja, kérem válaszolja már meg ezt az MT4 kérdést!!!!!!!
Előre is köszönöm!
JOE134 hozzászólásait olvasd vissza.
Ő korrektül leírta, hogy az MT4 valójában Market Maker platformnak készült, és STP-re csak bridge-en keresztül használható.
A nagyobb bróker cégek, főleg azok esetében, akik több mint 10 éves múltra tekintenek vissza, természetes, hogy saját platformot használnak, és nem veszik meg az MT4 használati jogát.
Prozac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-28, 22:32   #106 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
negype a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Dax-szal szeretnék tradelni az IB-nél. Tudja valaki milyen költségekkel kell számolnom? Egyáltalán érdemes ott számlát nyitni indexekre?
negype nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-01, 04:55   #107 (permalink)
Új tag

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 7
bravafx a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Opciós bróker

Itt mindent megtudhattok az opciós brókerekről http://optionsway.com/Hu/binary-options-brokers/
Régi 2012-12-01, 13:18   #108 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Összes hozzászólás: 308
Hírnév szint: 7
ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ChyberBoB részére
Alapbeállítás

Idézet:
negype eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Dax-szal szeretnék tradelni az IB-nél. Tudja valaki milyen költségekkel kell számolnom? Egyáltalán érdemes ott számlát nyitni indexekre?
Szia!

IB-t össze tudod kötni más cégekkel úgy, hogy az IB csak az adatokat szolgáltatja te pedig mondjuk egy ninján trédelsz.

Olcsó az IB nagyon, indexekre is jó.

A pontos költségeket DAXra nem tudom, mert nincsen 100.000 euróm hogy azt trédeljem.
Az egyik haverom trédeli és ha jól emlékszem akkor 2,5 euró/ kontrakt plusz a spread. Persze ez nem 100%os pontos, mivel nem vagyok benne teljesen biztos.
ChyberBoB nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-03, 20:01   #109 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Tudja valaki, hogy a kereskedési felületen belül, hol tudom megnézni, hogy egy nyitott deviza pozícióm éppen mennyi kamatot kap, vagy fizet?
Vagyis, ha van egy gbp/aud shortom, akkor az mennyi kamatot fizet naponta? Írják ezt külön, vagy minden este hozzá adják a nyitott pozim lebegő értékéhez?

Ezer éve keresem, de sehol sem találom.

És még valami. Forexre mennyi a tőkeáttétel?

Előre is köszönöm a válaszokat.
Régi 2012-12-23, 13:06   #110 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
akacius a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Én az amerikai részvénypiacot akarom csak elérni. Tudja valaki, hogy az IB-nél milyen havi fix költségekkel kell számolni, vagy van-e valami minimális költség a brókerdíjat illetően? Emellett az is érdekelne, hogy tőkeáttéttel lehet-e napon túli pozikat felvenni? Végül pedig: ha nem fizetek elő real time adatokra, akkor ott mennyi az ingyenes adatok késleltetése?
Bármelyik kérdésre köszönettel fogadom a válaszokat.
akacius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-23, 13:51   #111 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
akacius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Én az amerikai részvénypiacot akarom csak elérni. Tudja valaki, hogy az IB-nél milyen havi fix költségekkel kell számolni, vagy van-e valami minimális költség a brókerdíjat illetően? Emellett az is érdekelne, hogy tőkeáttéttel lehet-e napon túli pozikat felvenni? Végül pedig: ha nem fizetek elő real time adatokra, akkor ott mennyi az ingyenes adatok késleltetése?
Bármelyik kérdésre köszönettel fogadom a válaszokat.
Ha tudsz náluk számlát nyitni, akkor a járulékos költségek elhanyagolhatóak, kötésenként ők a legolcsóbbak. Sorry h nem konkrétabban válaszoltam.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-12-23, 14:53   #112 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 373
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

10usd/hó szlavezetési díj (ha a jutalék eléri, akkor nem számítják fel ) 10usd realtime adatok USA-ra- ezt nem tudod kikerülni, januártól 1,5 usd opciós adatokra.
itt a kondíciós listájuk:
http://www.interactivebrokers.com/en...ssion&p=stocks
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-23, 20:33   #113 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Az nem megoldható, hogy nem fizetek elő a realtime adatokra, hanem más forrásból nézem azokat? Hosszú távú befektetés esetén ugyanis semmi szükség nincs pontos árfolyamadatokra. Vételkor/eladáskor meg bőven elegendő lenne pl a google finance, vagy más ingyenes forrásból elérhető árfolyamadat is...
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-24, 09:25   #114 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
akacius a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kösz a válaszokat, bár kezdek összezavarodni. Tehát az IB honlapja szerint: 10 USD-t kell fizetni ezért: US Securities & Commodities Non-Professional Bundle. Így látni fogom az összes amerikai részvény chartját real time? Mert pl. van ilyen sor is: NASDAQ TotalView 15 USD, meg van a NYSE-re is külön díj. Gondolom akkor, hogy ezeknél már az ajánlati könyv is real time, különben azt meg késleltetve látom. Jól gondolom?
akacius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-15, 08:04   #115 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
UltraShort a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tudja valaki, hogy a kereskedési felületen belül, hol tudom megnézni, hogy egy nyitott deviza pozícióm éppen mennyi kamatot kap, vagy fizet?
Vagyis, ha van egy gbp/aud shortom, akkor az mennyi kamatot fizet naponta? Írják ezt külön, vagy minden este hozzá adják a nyitott pozim lebegő értékéhez?

Ezer éve keresem, de sehol sem találom.

És még valami. Forexre mennyi a tőkeáttétel?

Előre is köszönöm a válaszokat.
40xes a tőke áttétel a forexre az I.B.n

http://www.interactivebrokers.com/en...margin&p=forex
UltraShort nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-17, 12:46   #116 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Valaki használ az IB-nél Szupertrend indikátort?

Én szeretnék, de sehol sem találok ilyen indikátort az ib-re.
Régi 2013-02-21, 21:04   #117 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Hogyha valaki szeretne mondjuk USD/HUF vagy EUR/HUF keresztekkel kereskedni, akkor Tudom ajánlani az IB-t, minimum 10.000 USD kell a számla nyitáshoz, de utána maga a Kánaán. A spread 3-4 fillér!!! nem 50 vagy 100 mint a legtöbb brókernél, és a kötés költsége 2,5 USD oda és ugyan ennyi vissza is, amikor bekötöttem nem hittem a szememnek.
Egy hátrány van az olcsóságnak, hogy minimum 25K val, vagyis 0,25 lottal lehet kötni.
Remélem, hogy hasznos infókat osztottam meg.
Régi 2013-03-06, 18:58   #118 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Akinek van egy 10.000 dolláros számlája az ne 0.1es lotokkal akarjon már kötni0.25 lot a legkisebb kötés.Csúcsjó.
Régi 2013-03-18, 13:49   #119 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 47
Hírnév szint: 5
olav a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok.
Utalt valaki mostanában IB-nek? Szeretnék segítséget kérni az utalással kapcsolatban, számlaszámügyileg...Köszi
olav nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-03-18, 15:16   #120 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Idézet:
olav eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok.
Utalt valaki mostanában IB-nek? Szeretnék segítséget kérni az utalással kapcsolatban, számlaszámügyileg...Köszi
Szerintem arra gondolsz, hogy túl rövid a számlaszám
Pedig jól látod.
Vagy egyéb kérdésed lenne?
Régi 2013-03-19, 22:35   #121 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Arra lettem volna kíváncsi, hogy az általuk megadott ABA numbert kell használni vagy a SWIFT kódot, mert a számlavezető bankomnál nem tudják....
Régi 2013-03-19, 22:55   #122 (permalink)
Szenior tag

stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

swift(bic) kódot ABA number mifelénk ismeretlen
Régi 2013-03-20, 14:32   #123 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

köszi, a swifttel működik, hétfőn utaltam, szerdán megérkezett
Régi 2013-03-20, 16:43   #124 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Hogyha valaki szeretne mondjuk USD/HUF vagy EUR/HUF keresztekkel kereskedni, akkor Tudom ajánlani az IB-t, minimum 10.000 USD kell a számla nyitáshoz, de utána maga a Kánaán. A spread 3-4 fillér!!! nem 50 vagy 100 mint a legtöbb brókernél, és a kötés költsége 2,5 USD oda és ugyan ennyi vissza is, amikor bekötöttem nem hittem a szememnek.
Egy hátrány van az olcsóságnak, hogy minimum 25K val, vagyis 0,25 lottal lehet kötni.
Remélem, hogy hasznos infókat osztottam meg.
eu-n kívül viszont kb tripla adó van, nem?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-03-20, 19:57   #125 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Idézet:
nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
eu-n kívül viszont kb tripla adó van, nem?
Itteni adózás érvényes, ha a számlanyitáskor azt állítod be. Utólag is lehet változtatni.
Régi 2013-04-06, 17:27   #126 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 9
Drogos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Adó!

Sziasztok! Remélem másnak is vannak ilyen problémái mint nekem mert az azt jelenti hogy sikerrel zárta az előző évet.

Tudja valaki hogy hogyan kell kiszámítani az adóalapot?

Letöltöttem a számlakivonatot egyelőre eléggé érthetetlen nekem. Ráadásul kaptam pár levelet pl a Proshare-től amin vmi adózáshoz szükséges papírokat küldtek de hogy minek azt nem tudom ugyan is tudtommal itthon adózok.

Szóval USD-ba van a számlám. Ha vettem illetve eladtam egy amerikai részvényt akkor ki kell számolnom minden egyes tranzakcióhoz a forint vételi illetve eladási értéket az mnb hivatalos középárfolyamán??? Ez így nagyon sok munka lesz 100-200 kötést tekintve...

Ha kaptam osztalékot, és abbol automatikusan levonták az adót akkor az itthon már nem adózik igaz??

Bocsi eléggé kivagyok...
Drogos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-09, 16:14   #127 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Karesz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Drogos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok! Remélem másnak is vannak ilyen problémái mint nekem mert az azt jelenti hogy sikerrel zárta az előző évet.

Tudja valaki hogy hogyan kell kiszámítani az adóalapot?

Letöltöttem a számlakivonatot egyelőre eléggé érthetetlen nekem. Ráadásul kaptam pár levelet pl a Proshare-től amin vmi adózáshoz szükséges papírokat küldtek de hogy minek azt nem tudom ugyan is tudtommal itthon adózok.

Szóval USD-ba van a számlám. Ha vettem illetve eladtam egy amerikai részvényt akkor ki kell számolnom minden egyes tranzakcióhoz a forint vételi illetve eladási értéket az mnb hivatalos középárfolyamán??? Ez így nagyon sok munka lesz 100-200 kötést tekintve...

Ha kaptam osztalékot, és abbol automatikusan levonták az adót akkor az itthon már nem adózik igaz??

Bocsi eléggé kivagyok...
Igen, sajnos egyenként ki kell keresni az MNB árfolyamokat minden vételi és minden eladási napra, és átváltani a deviza értékeket És a brókerköltségeket is ugyanígy.

Itt egy nagyon jó összefoglaló a KBC honlapjáról, megtalálod benne az osztalékfizetési problémára is a választ:

https://www.kbcequitas.hu/adozasi_tudnivalok

Nekem viszont olyan kérdésem volna, hogy az adóbevallás melyik sorába kell beírni az ilyen külföldi szolgáltatón keresztül, külföldi tőzsdéről származó jövedelmet. Régen erre egyetlen sor létezett a külön adózó jövedlmek között a 05-ös lapon, de most úgy látom különválasztották a belföldről származó és a külföldről származó külön adózó jövedelmeket. Egy olyan mezőt hiányolok a 05-ös lapon, mint a 04-esen a 172.sor. Valaki esetleg tud segíteni?
Karesz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-11, 14:13   #128 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás IB Leverage

Sziasztok,
azt szeretném kérdezni, hogy IB-nél mekkora a tokeáttétel nagysága CFD-re.Elore is koszi: Marci
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-29, 20:05   #129 (permalink)
stv
Új tag

stv a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,
Szeretnékn nyitott long es short pozit is egyidoben ugyanazon instrumentben.
Pl. ha van egy nyitott es (s&p) long pozim es, ha nyitok egy shortot,
Az zárja a longot. en szeretnem, ha mindketto nyitott lenne. Van vkinek ötlete?
Nem szivesen nyitnek mad cegnel is szamlat csk ezert.
stv nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-30, 08:27   #130 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Sziasztok.

Nekem már van egy ideje számlám az IB-nél egy dologra viszont még mindig nem jöttem rá.
Nyitok mondjuk egy USD/HUF shortot, este ugyebár kapom a kamatot, amit nem találtam meg mind a mai napig sem, hogy ezt hol tüntetik fel? Egyszerűen csak hozzá írják a lebegő profithoz? A beállításoknál sem láttam olyan lehetőséget ami az Account managerben vagy akárhol máshol láttatná velem ezt az infót, pedig jó pár beállítási lehetőség van.
MT4-en könnyű, mert egy van külön oszlop erre.

Tud valaki segíteni ez ügyben?
Régi 2013-06-30, 12:49   #131 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok.

Nekem már van egy ideje számlám az IB-nél egy dologra viszont még mindig nem jöttem rá.
Nyitok mondjuk egy USD/HUF shortot, este ugyebár kapom a kamatot, amit nem találtam meg mind a mai napig sem, hogy ezt hol tüntetik fel? Egyszerűen csak hozzá írják a lebegő profithoz? A beállításoknál sem láttam olyan lehetőséget ami az Account managerben vagy akárhol máshol láttatná velem ezt az infót, pedig jó pár beállítási lehetőség van.
MT4-en könnyű, mert egy van külön oszlop erre.

Tud valaki segíteni ez ügyben?
Megnyitod a TWS-t, majd account /statement viewer
ekkor behozza a böngészőben az account managementet, azon belül a reports/activity/statements-t. itt beállítod az időszakot, ahol meg szeretnéd nézni a kapott kamatot, majd klikk a view-ra. a bejövő oldalon interest accruals alatt ott a kapott/fizetett kamat.

vagy: tws/account/configure/market value columns: itt pipa az accrued interest elé, ami azután megjelenik az account/market value-real fx balance soron.
Régi 2013-08-15, 22:07   #132 (permalink)
Új tag

muci01 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Interactive Brokers felülete magyar nyelven

Sziasztok!

Tudna nekem valaki abban az ügyben segíteni, hogy honnan lehet megszerezni az Interactive Brokers magyar nyelvű felületét.
A korábbi hozzászólások között fedeztem fel, hogy magyar nyelven is lehet használni, de sajnos az általam letöltött verzióban nincs magyar nyelv.

Előre is köszönöm, ha valaki tud nekem a témában segíteni!!!

Szép estét,

muci01
muci01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-28, 08:56   #133 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
milanfan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

sziasztok!

tudtok olyan felületet vagy honlapot, ahol egyszerüen meg vannak adva az IB aktuális Forex rolloverjei? Köszi
milanfan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-09, 08:04   #134 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Idézet:
milanfan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sziasztok!

tudtok olyan felületet vagy honlapot, ahol egyszerüen meg vannak adva az IB aktuális Forex rolloverjei? Köszi
https://individuals.interactivebroke...est&p=schedule
Régi 2013-12-10, 15:06   #135 (permalink)
Új tag

zolz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás CFD-k az IB-nél

Sziasztok!

Van valaki, aki az IB-nél index CFD-kel kereskedik? Jutalék, spread, margin, tick value érdekelne főképp DE30 és US500 viszonylatban. A webtrader demó verzióból nekem semmi sem derült ki ezekről.

Köszi előre is.
zolz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-28, 19:30   #136 (permalink)
Új tag

lightrade logója

Hely: Baranya
Összes hozzászólás: 6
lightrade a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Aki IB-t használ éles számlán,attól kérdeznék.
Ha jól tudom,10e USD a minimum számlanyitási díj,ez ok.Itt viszont nincs daytrade,mert fagyasztják a számlát 90 napig,ha jól olvastam az oldalukon.Tehát DT 25e USD-től.
TWS eléggé átláthatatlan,komolyabb traderek Ninja vagy E-Signallal hidalják át ezt a kérdést.
Ami számomra gondot jelenthet,hogy a legkisebb kötési egység 1 lot.Mivel a strtégiám 1% kockázatot visel el ( az induló tőkére vetítve ) ,így a 10e USD kevésnek tűnik...
A 25e vajon elég?
Indexekre gondolok.
Köszönöm a válaszokat.
UI: mivel a Ninja Trader 999$ találok valahol magyar nyelvű útmutatót/képzést TWS kezelésére?Eddig MT-t használtam
lightrade nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-29, 15:59   #137 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Konkrétan milyen indexet szeretnél kereskedni? Nem mindegy!
Határidőn szeretnéd vagy CFD-vel?
Határidőn nincs lot, kontraktok vannak, vagy ahogy a példaképem hívja, babucik

Meg kérsz valakit és elmondja neked a TWS használatát, amúgy valóban elég bonyolult az elején, de miután személyre szabtad, elég gyorsan lehet dolgozni vele véleményem szerint.
Régi 2015-04-07, 21:31   #138 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Szokott valaki forexezni az IBnél? Mik a tapasztalatok?
Én olyan csúszásokat kapok, hogy a hajam is égnek áll néha, másnál is előfordulnak hasonló jelenségek?
Régi 2015-04-08, 09:15   #139 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 219
Hírnév szint: 8
Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Forex-re nem szabad IB-t használni. A költségeken felül a teljesülési idők is erőteljesen a középkategóriába tartoznak.
Részvény, Opció, ezekre tökéletes!
Lizardman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-08, 20:29   #140 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.666
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Lizardman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Forex-re nem szabad IB-t használni. A költségeken felül a teljesülési idők is erőteljesen a középkategóriába tartoznak.
Részvény, Opció, ezekre tökéletes!
Na most ettől teljesen padlón vagyok.
Ők voltak az utolsó esélyes forexet is adó brókerek az új kedvenc platformomhoz. (legalábbis az egyik leányvállalatuk a 2000-es számla miatt, de ott bizonyára akkor mégrosszabb a helyzet)

Szájbarágósan össze tudnátok hasonlítani nekem, hogy mennyire jövök ki költségügyileg ha a valutát határidőn kereskedem itt.
Egyáltalán hány babuci felel meg 1 LOT-nak? Élőben ott mekkora az átlag "spread" mondjuk JPY-on?

B, mint bonus kérdés:
Rosszabb e a költséghelyzet összességében ha micrót veszek belőle? (M6J)
Régi 2015-04-08, 20:46   #141 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

USD.JPY kb 1-1,5 pip között van a spread ha forexen tolod, meg jutalék, ami kb 0,5 pip még plusz. Így 1,5-2 pip körül van a spread, de ez fugázi, ha élesben kereskedsz
Ha jelentős szintekhez teszed a stopodat mondjuk H1en, akkor már számíthatsz jó pár pip csúszásra és szinte minden kötésnél. Nekem ez a tapasztalatom. Nem is érzem valami jól magam tőle, volt hogy 400 usd kockázattal lőttem és már nullába volt a stopom mire kiszedett már volt -60 usd, volt, hogy csak -20, vagy -40 de valami kis jattot maguknak minden kötésnél beadtak, hosszú távon ez nem kifizetődő.
Határidőn is rendszeresek a csúszások és ott komolyabb számok vannak, ha ellened csúsztatnak.
Részvényekre és opciókra tökéletes, de a többire felejtő sajnos.

De teszteld le, hátha neked megfelelő lesz.
Régi 2015-04-09, 08:49   #142 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Nem bírom megállni, hogy ne írjam le a mai csemegét.
GBP.USD short megbízást betettem 1,4849 re amit teljesítettek nekem 1,4844en. 1,07 lottal ez több mint 50 usd mínuszt jelent. tegnap írtam, hogy h1 jelentős szintek közelében történik ez, ahova a legtöbben teszik a stopokat.
Ez ugye kint van a bankközin, de ennyire nem volt senki a másik oldalon? Nem hiszem, hogy egy napi minimum alatt 2-3 pippel ne legyen rengeteg megbízás.
És mégsem volt, mert a napi minimum alatt 7 pippel kaptam árat. ez szinte minden swing vagy day trade kereskedési rendszert felborítana szerintem.
Eddig javasoltam az IB-t forexre, de mostanában emelkedtek a költségek is, és a teljesülés is igen rossz lett, azt is mondhatnám, hogy példa értékű arra nézve amit mindenkinek messziről el kell kerülnie.
Ez a mindennapos kereskedési környezet amit meg tudnak teremteni.

Szép napot nektek.

Az árfolyam legyen veletek, no meg a volatilitás.
Régi 2015-05-14, 18:45   #143 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 44
Hírnév szint: 3
Reménykedő a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Melyik brókercég utal vissza a leggyorsabban?

Én meghirdetném a Melyik brókercég utal vissza a leggyorsabban? versenyt, amit mindjárt meg is nyernék
Ugyanis kb. tavalyelőtt egy nap du. 2-kor adtam be az IB-nek a pár milliós (sajnos csak HUF) visszautalási megbízást és aznap du. 5-kor!!!!!!!! ott volt a CIB-es HUF számlámon.
Persze segített, hogy a Citibanknak van magyarországi fiókja és nem sokat tököltek.
Olyan is volt, hogy akár 1 vagy netán 2 napig tartott a visszautalás.
Nem egy ciprusi tempó, az biztos.
Szóval, valaki tud jobbat?
Reménykedő nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-05-14, 19:21   #144 (permalink)
Tag

Alapbeállítás Visszautalási költség = 0

Ja és havonta egy - bármekkora összegű - hazautalás persze hogy ingyenes (nem elég, hogy gyors is). Minden további már horribilis 10$-ba fáj...
Ha $-os az utalás, a magyar bankok már a jóváírásért is többet szoktak kérni, hát még a felvételért/továbbutalásért...
Reménykedő nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-05-14, 19:26   #145 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Reménykedő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ja és havonta egy - bármekkora összegű - hazautalás persze hogy ingyenes (nem elég, hogy gyors is). Minden további már horribilis 10$-ba fáj...
Ha $-os az utalás, a magyar bankok már a jóváírásért is többet szoktak kérni, hát még a felvételért/továbbutalásért...
és egyébként mit csinálsz ott? részvényezel? vagy opciózol??
Régi 2015-05-14, 19:46   #146 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.315
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
Reménykedő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én meghirdetném a Melyik brókercég utal vissza a leggyorsabban? versenyt, amit mindjárt meg is nyernék
Ugyanis kb. tavalyelőtt egy nap du. 2-kor adtam be az IB-nek a pár milliós (sajnos csak HUF) visszautalási megbízást és aznap du. 5-kor!!!!!!!! ott volt a CIB-es HUF számlámon.
Persze segített, hogy a Citibanknak van magyarországi fiókja és nem sokat tököltek.
Olyan is volt, hogy akár 1 vagy netán 2 napig tartott a visszautalás.
Nem egy ciprusi tempó, az biztos.
Szóval, valaki tud jobbat?
Az igen!
Nekünk mindig másnap érkezik meg, eur utalás. Nem EU kívüli cég, így extra adót sem kell fizessünk.
Régi 2015-05-14, 19:53   #147 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az igen!
Nekünk mindig másnap érkezik meg, eur utalás. Nem EU kívüli cég, így extra adót sem kell fizessünk.
Ki tudja, a Péterffy Tamás simán benne lehet a Western Unionban is fű alatt.
A cégnél küldtünk már súlyos milliókat bankon keresztül kínába egy nap alatt.
Párszáz dollárért van sebesség bárhova.....

ingyen egy nap alatt, földrészeken át csak úgy működhet, ha helyileg vki odaadja "zsebből", "bemondásra".
Ha több helyen van szétszórva az ügyféltőke, vagy sok van feleslegbe, akkor csak szervezés kérdése.
Régi 2015-05-14, 21:53   #148 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az igen!
nyilván euróban eu-n belül sepa-n megy, ezért 1 nap. (értem én, h fontos a cégednek a marketing, de pls. legyál már objektívebb.)
így eleve rossz volt Reménykedő felvetése.
ft-ot, usd-t, v más devizát meg csak swift-en keresztül tudsz utalni országok közt.sőt, ha pl. két magyar banknál van devizaszámlád, és az utca egyik oldaláról akarsz utalni a másikra usd-t (pl. kh-tól cib-be), akkor is swiften fog menni, 1-2 correspondent bankon keresztül. swift-en meg 1-2 nap igen jónak számít. ezért almát almával hasonlítsunk, ne sepa-t swift-tel....
nekem is ment már utalásom swift-en 1 nap alatt kontinensek közt, de csak akkor, ha ugyanaz volt a bank.
Ib-től usd Mo-ra 1-5 nap, banktól, szerencsétől függően.az ingyenesség meg csak az ib-re vonatkozik, de mivel swiften ált. 2 levelező bank van, ezért az ingyenes ált. 25-30usd.
az extra adót utalásra meg nem is értem
Régi 2015-05-14, 23:37   #149 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.315
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
nyilván euróban eu-n belül sepa-n megy, ezért 1 nap. (értem én, h fontos a cégednek a marketing, de pls. legyál már objektívebb.)
így eleve rossz volt Reménykedő felvetése.
ft-ot, usd-t, v más devizát meg csak swift-en keresztül tudsz utalni országok közt.sőt, ha pl. két magyar banknál van devizaszámlád, és az utca egyik oldaláról akarsz utalni a másikra usd-t (pl. kh-tól cib-be), akkor is swiften fog menni, 1-2 correspondent bankon keresztül. swift-en meg 1-2 nap igen jónak számít. ezért almát almával hasonlítsunk, ne sepa-t swift-tel....
nekem is ment már utalásom swift-en 1 nap alatt kontinensek közt, de csak akkor, ha ugyanaz volt a bank.
Ib-től usd Mo-ra 1-5 nap, banktól, szerencsétől függően.az ingyenesség meg csak az ib-re vonatkozik, de mivel swiften ált. 2 levelező bank van, ezért az ingyenes ált. 25-30usd.
az extra adót utalásra meg nem is értem
Hagyatok ezzel a marketinggel, majd reklámozok hq szeretnék...
Nyereséget meg kereskedésre értettem.
Régi 2015-05-25, 15:33   #150 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
és egyébként mit csinálsz ott? részvényezel? vagy opciózol??
Általában részvényezek, tavaly forexeztem (miután tavalyelőtt megtudtam hogy olyan is van, meg Daxoltam.
Most, hogy jobban megtnéztem a bejövő utalást, kiderült, hogy ezek a drágák ráadásul VIBER-rel utalják a funds withdrawal-t, ami rohadt drága, látott már valaki ilyet?

Címkék
brókercég, Interactive Brokers

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 08:08 , a GMT +1 időzóna szerint.