Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-06-16, 12:48   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
johnyxy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Interactive Brokers

Interactive Brokers témakörben várnám véleményeiteket, tapasztalataitokat...
johnyxy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-22, 16:18   #2 (permalink)
Új tag

Totyabá a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Interactive Brokers és Freestockcharts adatai

Nem tudná valaki megmondani, hogy miért térnek el (jelentősen) az Interactive Brokers-en megjelenő adatok és mondjuk a Freestockcharts-on megjelenő adatok?
Például a Walt Disney ára a Freestockcharts-on 35,22 , az Interactive Brokers-nél pedig 31,68
Vagy az EUR/USD a Freestockcharts-on 1,22848 , az Interactive Brokers-nél pedig 1,2342.
Összehasonlítottam a Meta Trader 4 adatait is és ezek majdnem megegyeznek a Freestockcharts adataival.
Szóval nem tudom milyen adatok vannak az IB-nél
Totyabá nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-08-05, 09:06   #3 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 353
Hírnév szint: 8
Pekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Pekka részére
Alapbeállítás

Idézet:
johnyxy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Interactive Brokers témakörben várnám véleményeiteket, tapasztalataitokat...
Sziasztok!

Először is nekem volt ott számlám és profik. Bár most hogy csak az EU-s brokereknél lehet kedvezően adózni, így áttértem róluk. Én nagyon szerettem a Booktrader-t, ahol a megbízásaidat beadod. De inkább DT-re jó. DT-ben is profik. Én csak arra használtam. Nem ismerem opciósan, vagy forexben milyenek. A chart elemző része viszont csapni való.
AZ jó benne, hogy magán a charton tudsz intézni mindent, akár stoppokat húzni.
De nekem kezelhetetlen volt. Alacsony bróker költségeik vannak. Röviden...
Pekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-05, 09:06   #4 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:
Totyabá eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem tudná valaki megmondani, hogy miért térnek el (jelentősen) az Interactive Brokers-en megjelenő adatok és mondjuk a Freestockcharts-on megjelenő adatok?
Például a Walt Disney ára a Freestockcharts-on 35,22 , az Interactive Brokers-nél pedig 31,68
Vagy az EUR/USD a Freestockcharts-on 1,22848 , az Interactive Brokers-nél pedig 1,2342.
Összehasonlítottam a Meta Trader 4 adatait is és ezek majdnem megegyeznek a Freestockcharts adataival.
Szóval nem tudom milyen adatok vannak az IB-nél
Szia.

Demókat nézel? Mert akkor lehet hogy többet késleltetnek...
Régi 2010-09-18, 21:13   #5 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 49
anszilag a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Először is nekem volt ott számlám és profik. Bár most hogy csak az EU-s brokereknél lehet kedvezően adózni, így áttértem róluk.
Honnan veszed, hogy csak EU-s brókereknél lehet kedvezően adózni??
anszilag nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-20, 09:47   #6 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:
anszilag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Honnan veszed, hogy csak EU-s brókereknél lehet kedvezően adózni??
Arra értettem, hogy a veszteséget szembefordíthatod a nyereséggel.
Ez 2010-től EU-s brókereknél lehetséges.
Régi 2010-09-20, 17:36   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 164
Zsolt27x a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

2010-től csak EU-s brókernél vezetett számlán lehet a veszteséget szembeállítani a nyereséggel? Részvénykereskedelem esetén?
Szerintem valamit nem jól tudsz! Amerikai brókernél vezetett deviza, részvény, határidő, opció, kötvény, cfd esetén szembeállítható a veszteség a nyereséggel és a nyereség után 20%. Én így tudom. Lehet, hogy rosszul?

Üdv: Zsolt
Zsolt27x nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-20, 17:47   #8 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zsolt27x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
2010-től csak EU-s brókernél vezetett számlán lehet a veszteséget szembeállítani a nyereséggel? Részvénykereskedelem esetén?
Szerintem valamit nem jól tudsz! Amerikai brókernél vezetett deviza, részvény, határidő, opció, kötvény, cfd esetén szembeállítható a veszteség a nyereséggel és a nyereség után 20%. Én így tudom. Lehet, hogy rosszul?
Üdv: Zsolt
Biztos, hogy jól tudod. Az összes OECD piac esetén egyforma az adózás. Az USA is OECD tag!
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-21, 13:52   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 164
Zsolt27x a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszi, én is így gondoltam, csak Pekka megzavart.
Zsolt27x nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-21, 23:06   #10 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 49
anszilag a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Arra értettem, hogy a veszteséget szembefordíthatod a nyereséggel.
Ez 2010-től EU-s brókereknél lehetséges.
Értem, de ez miért csak EU-s brókereknél lenne lehetséges? Ez az info honnan van, mert a törvényben ilyen kitétel nincs.
anszilag nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-22, 09:11   #11 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:
anszilag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Értem, de ez miért csak EU-s brókereknél lenne lehetséges? Ez az info honnan van, mert a törvényben ilyen kitétel nincs.
Akkor nálam is zavar van. Még tavaly év végén kaptam ezeket az infókat és érdeklődtem is utánuk. Több helyről is ezt csiripelték. És páran emiatt is tértek át EU-s brókerhez forexezni.
Én már nem tudom hogy mennek ezek az infók komolyan.
Akkor bocsánat....
Régi 2010-11-11, 12:15   #12 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
hirvivo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok szerintetek melyik a jobb az interactive vagy az alpari?
hirvivo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-11, 14:36   #13 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
hirvivo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok szerintetek melyik a jobb az interactive vagy az alpari?
Nem jobb, hanem más.
Régi 2010-11-28, 21:13   #14 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 24
Trader7603 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én 3 éve vagyok az interactivenál és szerintem a legjobbak a szolgáltatás, legolcsóbb áraik, alacsony spreadek miatt.200db részvény 1 dollár. Náluk korábban magyar idő szerint 10-től tudsz kereskedni a pre-marketban és éjjel kettőig ami néha profitáló lehet. Sokszor kaptam jobb eladási vagy vételi árat mint a limitem volt. Előtte voltam a Saxonál akik nem jöttek be és pár más amerikai brókernál.
Régi 2010-11-30, 15:18   #15 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem jobb, hanem más.
Melyiket kinek ajálanád?
  Válaszol idézettel
Régi 2010-11-30, 17:45   #16 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Melyiket kinek ajálanád?
Fogós kérdés. Attól függ mit szeretnél. Annyit tudni kell, hogy az IB-nél a számlanyitási minimum olyan 5000 dollár, bár ez nem friss adat, majd aki náluk van kijavít, ha nem pontos. Igaz, hogy ezért el lehet érni több ezer részvényt, indexeket, nyersanyagot, devizát miegymást. Ráadásul rendkívül jó áron, olyan áron amiről mondjuk egy magyar piacon kereskedő álmodni sem mer.
Az Alparit inkább a devizakereskedők kedvelik. Itt már viszonylag kis tőkével (mondjuk pár száz dollár) is lehet nyitni és tőkeáttétellel kereskedni elsősorban devizát, de elérhetőek a különböző cfd termékek is.

Szóval tényleg attól függ, hogy pontosan mit is szeretne művelni az ember, milyen piacokon szeretne garázdálkodni.
Régi 2010-11-30, 18:38   #17 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Fogós kérdés. Attól függ mit szeretnél. Annyit tudni kell, hogy az IB-nél a számlanyitási minimum olyan 5000 dollár, bár ez nem friss adat, majd aki náluk van kijavít, ha nem pontos. Igaz, hogy ezért el lehet érni több ezer részvényt, indexeket, nyersanyagot, devizát miegymást. Ráadásul rendkívül jó áron, olyan áron amiről mondjuk egy magyar piacon kereskedő álmodni sem mer.
Az Alparit inkább a devizakereskedők kedvelik. Itt már viszonylag kis tőkével (mondjuk pár száz dollár) is lehet nyitni és tőkeáttétellel kereskedni elsősorban devizát, de elérhetőek a különböző cfd termékek is.

Szóval tényleg attól függ, hogy pontosan mit is szeretne művelni az ember, milyen piacokon szeretne garázdálkodni.
US piacon szeretnék részvényekkel kereskedni, $1500-at szánnék most rá. Merre nézelődjek?
Előre is köszi a segítséget!!
GP
  Válaszol idézettel
Régi 2010-11-30, 18:53   #18 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
US piacon szeretnék részvényekkel kereskedni, $1500-at szánnék most rá. Merre nézelődjek?
GP
Amit még javasolni tudok, hogy nézd meg a Scottrade vagy az E*Trade kondícióit. Ezeknél szerintem lehet nyitni olyan 1000 usd körül. Csak a kötések drágábbak mint az IB esetében. Bár ha nem kötsz túl sokat......
Régi 2010-11-30, 19:29   #19 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Amit még javasolni tudok, hogy nézd meg a Scottrade vagy az E*Trade kondícióit. Ezeknél szerintem lehet nyitni olyan 1000 usd körül. Csak a kötések drágábbak mint az IB esetében. Bár ha nem kötsz túl sokat......
Scottrade oldalán van egy comparison táblázat, jobbnak tűnik: http://www.scottrade.com/online_brok...comparison.asp
  Válaszol idézettel
Régi 2010-12-01, 11:35   #20 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Én voltam a scottradenál és remek cég, de 7 dollár/trade. Most egy 1500 dolláros számlán nem fogsz sok db részvényt venni. Ezért nem mindegy, hogy 1 dollár/200 vagy több. Én évente csinálok kb 2500 tranzakciót kb 1 millió részvénnyel. Így vagy kb 17500 dollárt fizetek a scottradenek vagy 5000-et az IB-nak. IB minimum 10 ezer dollár számlát nyitni. Scottrade 2000 dollár, ha margin számla, de magyarnak nem is nyitnak tudtommal, csak, ha van SSC számod ami nekem van mert ott éltem 13 évet. 10 ezer dollár alatt megvagy lőve és nem nagyon van ilyen olcsó bróker cég, tehát akár maradhatsz itthoniaknál, ha inkább befektető leszel.
Régi 2010-12-09, 09:36   #21 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Trader7603 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én voltam a scottradenál és remek cég, de 7 dollár/trade. Most egy 1500 dolláros számlán nem fogsz sok db részvényt venni. Ezért nem mindegy, hogy 1 dollár/200 vagy több. Én évente csinálok kb 2500 tranzakciót kb 1 millió részvénnyel. Így vagy kb 17500 dollárt fizetek a scottradenek vagy 5000-et az IB-nak. IB minimum 10 ezer dollár számlát nyitni. Scottrade 2000 dollár, ha margin számla, de magyarnak nem is nyitnak tudtommal, csak, ha van SSC számod ami nekem van mert ott éltem 13 évet. 10 ezer dollár alatt megvagy lőve és nem nagyon van ilyen olcsó bróker cég, tehát akár maradhatsz itthoniaknál, ha inkább befektető leszel.
Mi az az SSC szám?

Tőkeáttétel nélkül nem is érdemes kereskedni??
  Válaszol idézettel
Régi 2010-12-09, 12:47   #22 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ill még egy kérdés eszembejutott: az mit jelent pontosan, hogy $5000 dollár kell a számlanyitáshoz?
Megtehetem azt, hogy nyitok számlát $5000-al és utána mondjuk $4000-t azonnal kiveszek?
Vagy ha pl sima számlához $500 kell, a marginhoz meg $2000, akkor ha $2000 alá megyek, akkor már nem tudok margin kötni?
Köszi a válaszokat!
  Válaszol idézettel
Régi 2010-12-09, 19:01   #23 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ill még egy kérdés eszembejutott: az mit jelent pontosan, hogy $5000 dollár kell a számlanyitáshoz?
Megtehetem azt, hogy nyitok számlát $5000-al és utána mondjuk $4000-t azonnal kiveszek?
Vagy ha pl sima számlához $500 kell, a marginhoz meg $2000, akkor ha $2000 alá megyek, akkor már nem tudok margin kötni?
Köszi a válaszokat!
A SSC szám az a Social Security Card, magyarul személyiszám amit most már nehét megkapni, hacsak nem kapsz munkát az USA-ban.
Az interactivebrokers-on meglehet csinálni, hogy 10 ezres minimummal megnyitod a számlát és leutalsz onnan...most, az ismerősöm kb 5-6 ezerrel használja, de, hogy mi az alja azt már nem tudom. Én tudom ajánlani meg, ha érdekel én beírkálom élőben a kötéseimet az alábbi blogba és oda berakom az IB kötéseit is az árakkal részvényekre, opciókra.
Régi 2011-02-22, 17:09   #24 (permalink)
Új tag

trademan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tisztelt fórumtársak!

Akinek szüksége van a Magyar nyelvű Trader Workstation (Interactive Brokers) verziója vegye fel velem a kapcsolatot!

Képek:

interactive-brokers-twshun2.png
trademan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-23, 15:07   #25 (permalink)
Adminisztrátor

Összes hozzászólás: 377
Hírnév szint: 10
harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Pénzért. Mert azt kifelejtetted.

Aki így is érdekel megtalál privát üzenetben, de a témának nem kívánok itt több helyet biztosítani és az e-mail címed is töröltem.

(Moderálással kapcsolatban csak a moderálás témákba írjatok, ha valakinek hozzáfűzni valója lenne.)
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-24, 04:34   #26 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
vicc a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
GP
Az amazon.com-on vegyél könyveket belőle. A maradékból esetleg cash only számlát nyithatsz az OptionsXpress-nél, de sok értelme nincs. 10000 USD alatt csak bohóckodás ilyesmibe belevágni. Annyival meg már mindenhol nyithatsz számlát. Mármint diszkontbrókernél.
vicc nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-05, 21:52   #27 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Megvolt, kiolvastam pár könyvet, voltam tanfolyamon, közben Fio-nál nyitott számlát.
Lehet nemsokára meglesz a $10.000.

Daily trade-et hol tudnék csinálni $25.000 alatt?

SSC-m / ITIN-em még mindig nincs... :/
  Válaszol idézettel
Régi 2011-03-05, 22:27   #28 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Hely: Luzern
Összes hozzászólás: 135
Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Megvolt, kiolvastam pár könyvet, voltam tanfolyamon, közben Fio-nál nyitott számlát.
Lehet nemsokára meglesz a $10.000.

Daily trade-et hol tudnék csinálni $25.000 alatt?

SSC-m / ITIN-em még mindig nincs... :/
Az Usa piacon heti 3 day tradet engednek 25.000 alatt.
Porter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-06, 17:52   #29 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kivéve, amikor egy bróker alszámlán keresztül működsz, ahol a brókercég az aki teljesíti a $25.000-os limitet.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-03-06, 18:39   #30 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Kivéve, amikor egy bróker alszámlán keresztül működsz, ahol a brókercég az aki teljesíti a $25.000-os limitet.
És ez konkrétan hogy lehetséges?
Régi 2011-03-09, 13:56   #31 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És ez konkrétan hogy lehetséges?
A jogi oldalát ne kérdezd, az a lényeg, hogy van több ilyen brókercég is. Nézd meg a TradeKing vagy a Colmex oldalát.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-03-24, 21:20   #32 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 262
recefyce a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Úgy látom már van magyar oldala az I.B.-nek.
De van magyar ügyfélszolgálata is? / INGYENES help desk, e-mail, chat, telefon... ?/
recefyce nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-27, 14:21   #33 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 28
Hírnév szint: 7
pjotr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Gondoltam hasznos lehet:
Interactive Brokers számlához szükséges minimumok.

Üdv!
pjotr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-27, 14:37   #34 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 28
pjotr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hali!

Ha nem bánod, annyival kiegészíteném, hogy ez a megkötés csak részvényre, részvény határidőre, kötvény vagy részvény opcióra és kötvényre vonatkozik. Devizára, árupiaci termékre CFD-re ETF-re nincs ilyen limit, ott bármennyit lehet tradelni napon belül is. Remélem pontosan írtam!

Üdv!
pjotr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-31, 13:34   #35 (permalink)
Új tag

amezo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
trademan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tisztelt fórumtársak!

Akinek szüksége van a Magyar nyelvű Trader Workstation (Interactive Brokers) verziója vegye fel velem a kapcsolatot!

Képek:

Csatolás 1338
Szia!

Érdekelne az IB magyar nyelvű változata, ha tudsz segíts kérlek ebben, tudsz e-mailt is írni, úgy regisztráltam be, mert a fórumok olvasására nem sok időm van.

Segítségedet előre is köszönöm!

e-mail: amezo@t-online.hu

Üdv.: amezo
amezo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-31, 20:35   #36 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Tigrisbukfenc a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Lenne egy pár kérdésem erről a brókercégről, remélem tud valaki segíteni.

Szeretnék nagyobb összeggel tőzsdézni ( 5000 - 10000$) , így mindenképp olyan helyre szeretném tenni, ahol széles a választék (árutőzsde, forex, világ legnagyobb tőzsdéi), így szerintetek az Interactive Brokers megfelelő?

Illetve a legfontosabb, hogy biztonságba legyen a pénzem amennyire lehet egy brókernél, van valamilyen pénz visszatérítése, hogy ha esetleg gondba lesz a cég? mint pl. Saxo-nál 20000$-ig van ha jól tudom.

Az utalást lehet Paypal-en keresztül is, vagy deviza számlát kell nyitni?

Rendesen utaltak ki pénzt, van már valakinek tapasztalata ez ügyben?
Tigrisbukfenc nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-18, 21:19   #37 (permalink)
Új tag

Bigusz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szisztok! Tudna nekem segíteni valaki az IB-vel kapcsolatban, hogy milyen díjakat számol fel stop módosításra és törlésére, ha jól hallottam akkor ezekre is külön díjat kell fizetni?
Bigusz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-18, 21:25   #38 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Nekem nem számolt fel díjat stopoknál, bár ritkán rakom be előre
Szerintem a legolcsóbb bróker amíg valaki nem több 100 ezer dollárral tolja avagy penny részvényekből vesz több 1000 db-ot.
Utalás rendesen megy nem paypal. Kb 2 nap és itthon van a pénz. Ez egy nagy tőzsdén kint lévő cég ami biztonságos szerintem, tehát a pénzedet nem ettől kell félteni. Elég sokmindennel lehet kereskedni és sok országban, de lehet nem találsz meg mindent mint CFD-ből is szűk a választás.
Régi 2011-05-19, 12:15   #39 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Kirakat a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Amúgy IB esetén, hogy néz ki az adózás technikailag? Ki lehet belőlük nyerni valamilyen kimutatást évente vagy negyed évente?

Azon gondolkozom, hogy vajon lehet-e használni őket kisvállalkozáson keresztül?
Kirakat nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-11, 10:08   #40 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szervusztok!
Nyitott már valamelyikőtök náluk számlát? : http://interactivebroker.hu/Vélemények?
Akkor gondolom van magyar ügyfélszolgálat is, különben nem lenne értelme a magyarországi leányvállalatnak...
De remélem vki. bővebb infóval tud szolgálni.

/Lemaradt az "S" betű a nevükből... interactivebrocerS.. , na mindegy, mert arra a brókercégre hivatkoznak, amelyikről szól ez a topic./
Régi 2011-08-11, 10:31   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ráadásul amikor rákattintok a "Számlanyitás"-ra, akkor ezt adja ki:
"ha önnek személyes segítségre lenne szüksége a számlanyitással kapcsolatban, kérem töltse ki kapcsolat-felvételi nyomtatványunkat és rövidesen munkatársunk felveszi önnel a kapcsolatot."
Ami persze 20 000 Ft/óra vagy /számlanyitás.
A másik lehetőséget, hogy magam elintézzem,fel sem kínálja...
Régi 2011-08-11, 10:32   #42 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szervusztok!
Nyitott már valamelyikőtök náluk számlát? : http://interactivebroker.hu/Vélemények?
Akkor gondolom van magyar ügyfélszolgálat is, különben nem lenne értelme a magyarországi leányvállalatnak...

/Lemaradt az "S" betű a nevükből... interactivebrocerS.. , na mindegy, mert arra a brókercégre hivatkoznak, amelyikről szól ez a topic./
Szerintem ez nem hivatalos magyar leány, az IB hírei között nem találok erre való utalást és a search se dob ki semmit.

Viszont a linked főoldalán egyértelműen látszik, hogy ez Pintér Péterék valamiféle kezdeményezése vagy legalábbis közük van hozzá.
A névhasonlóság sikeres felhasználása néhány betű eltéréssel meg a kínai termékek óta ismert!
Régi 2011-08-11, 11:15   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hát nem is tudom... Pár cégnél láttam már a kiírást, miszerint a ForexEgyetemesek kedvezményeket élvezhetnek...
De ha ez nem az a cég, akkor hogyan hivatkozhat rá?!
Van egy link az oldalon, amelyet javasol ha további dolgok érdekelnének, és az pedig az I.B. oldalára visz.
Régi 2011-08-11, 12:18   #44 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szervusztok!

Szerintem ez egy egyszerű közvetítői szerződés lehet."Nyissa nálunk az Ön ügyfele a számláját,mi meg jutalékot adunk Önnek ezért.Sőt kedvezményt kap ügyfele is".

Mindenki( ?) jól jár!
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-12, 15:59   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Rákérdeztem, de nem sietik el a válaszadást....
Régi 2011-08-12, 16:52   #46 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én múlt héten nyitottam az IB-nél számlát( eredeti IB, nem a magyar klón).
Kb. 1 óra alatt kitöltöttem mindent, pedig nem valami hű de fényes az angolom...az a 20 ezer/ óra ismét szép példája a tipikus magyar lehúzásnak...
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-12, 22:33   #47 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nektek melyik platform jön be az I.B. kínálatából , és miért ?
Régi 2011-08-17, 18:14   #48 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
opcioguru a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

megosztom Veletek azt a 3 ingyenes videót, amit most teszek közzé az oldalamon. Gondoltam hátha segít az áttekintésben.

Egyébként nekem a TWS jött be a legjobban. A web eléggé limitált a mobilról meg ne is beszéljünk

A videósorozat itt érhető el:
http://new.opcioguru.com/interactive-brokers-video

Üdv,
Gery
opcioguru nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-17, 23:20   #49 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
opcioguru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

megosztom Veletek azt a 3 ingyenes videót, amit most teszek közzé az oldalamon. Gondoltam hátha segít az áttekintésben.

Egyébként nekem a TWS jött be a legjobban. A web eléggé limitált a mobilról meg ne is beszéljünk

A videósorozat itt érhető el:
http://new.opcioguru.com/interactive-brokers-video

Üdv,
Gery
köszike.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-01-06, 12:22   #50 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szeretnék kérdezni pár dolgot azoktól, akiknek konkrét tapasztalatai vannak IBvel kapcsolatban:
Megnéztem a Demo programjukat, és láttam, hogy lehet USD, és HUF egyenleg is a számlájukon. Az USD/HUF átváltást sokkal kedvezményesebben csinálják, mint bármelyik magyar országi bank. Van e lehetőség arra, hogy alacsony költséggel eljuttassam a Forintomat az IB számlára, us utána ott váltsam át? Ha igen, hogyan, és mennyibe kerül?

Milyen módon lehet hazautalni a pénzt magyar bankba? Ennek milyen költségei vannak?
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
brókercég, Interactive Brokers

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 20:10 , a GMT +1 időzóna szerint.