Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-11-03, 07:31   #51 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 353
Hírnév szint: 8
Pekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Pekka részére
Alapbeállítás

Idézet:
csab eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Tudnátok egy kis infót mondani, hogy az Alpari (UK) MT4-es platform milyen megbízható élesben? Demóban most folyton azt írja ki "általános hiba" amikor kötni szeretnék. Volt már máskor is, hogy nem tudtam kötni, de akkor a szerverváltás helyrerakta. Volt már veletek is hasonló? Vagy ez ilyen általános? Köszi a választ!
Teljesen megbízható élesben.
Pekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-03, 17:28   #52 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 15
csab a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm a válaszokat!
csab nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-11-03, 20:57   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 122
petyac a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül petyac részére
Alapbeállítás

Az alparinaál van egy akció, de csak kicsit tudok angolul valaki elmondaná nagyvonalakban a feltételeket? Előre is köszi
Régi 2010-11-05, 17:23   #54 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Nem tudja valaki, hogy miért van az, hogy nem tudok belépni a demo számlámba, csak az élesbe?
Vagy azt írja, hogy nincs kapcsolat vagy azt, hogy érvénytelen számla.
Pedig jó a login és a jelszó...
Köszönöm
Régi 2010-11-05, 18:52   #55 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 122
petyac a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül petyac részére
Alapbeállítás

Idézet:
Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem tudja valaki, hogy miért van az, hogy nem tudok belépni a demo számlámba, csak az élesbe?
Vagy azt írja, hogy nincs kapcsolat vagy azt, hogy érvénytelen számla.
Pedig jó a login és a jelszó...
Köszönöm
Talán időkorlátos volt a demó? Sokan csinálják,hogy 1-3 hónapig lehet csak kipróbálni
Régi 2010-11-06, 06:09   #56 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:
petyac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Talán időkorlátos volt a demó? Sokan csinálják,hogy 1-3 hónapig lehet csak kipróbálni
Ja igen. 30 napos. De azért az röhej, hogy van náluk éles számlám és a demom lejár.Köszi
Régi 2010-11-06, 17:33   #57 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Hello!

Valaki tudna nekem véleményt mondani az Admiral Markets As ről, mennyire megbízható, fizet e? egyebek. Vagy melyik bróker céget ajánlanátok forex kereskedésre? Alpari?
Köszi
  Válaszol idézettel
Régi 2010-11-06, 19:33   #58 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Hunter008 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hello!

Valaki tudna nekem véleményt mondani az Admiral Markets As ről, mennyire megbízható, fizet e? egyebek. Vagy melyik bróker céget ajánlanátok forex kereskedésre? Alpari?
Köszi
Akik náluk vannak teljesen megbízhatónak tartják. Szerintem is az. Még akkor is, ha ez Alpari topic, amelyről szintén született már itt pár ajánlat!
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-06, 20:12   #59 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Köszönöm Szépen Sidius
És bocsi hogy ide írtam csak láttam hogy itt volt ma aktív nagyjából a társadalom ezért ide írtam
  Válaszol idézettel
Régi 2010-11-07, 07:47   #60 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Hunter008 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönöm Szépen Sidius
És bocsi hogy ide írtam csak láttam hogy itt volt ma aktív nagyjából a társadalom ezért ide írtam
Szívesen! Egyébként ilyenkor szerintem nyugodtan nyiss a cégnek egy saját topicot, mert ha jók, akkor előbb utóbb születnek bele hozzászólások!
Régi 2010-11-07, 08:51   #61 (permalink)
Tag

dixo logója

Összes hozzászólás: 83
Hírnév szint: 9
dixo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ja igen. 30 napos. De azért az röhej, hogy van náluk éles számlám és a demom lejár.Köszi
30 nap inaktivitás után törlődik az account, ha rendszeresen használod akkor nem jár le.
dixo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-07, 08:56   #62 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:
dixo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
30 nap inaktivitás után törlődik az account, ha rendszeresen használod akkor nem jár le.
Igen, ezt értem, de az inaktivitásom náluk pénzben jelentkezik, mert közben termeltem nekik a pénz magot
Régi 2010-11-11, 11:02   #63 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
Hírnév szint: 7
hirvivo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

sziasztok.Most szeretnék nyitni az alparinál egy valós számlát.Ha jól láttam a keresett összegből nem vonnak le jutalékot meg van náluk skalpolás is ugye?Megbízható a cég?Remélem tudtok segíteni.Köszi
hirvivo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-11, 13:41   #64 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
hirvivo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sziasztok.Most szeretnék nyitni az alparinál egy valós számlát.Ha jól láttam a keresett összegből nem vonnak le jutalékot meg van náluk skalpolás is ugye?Megbízható a cég?Remélem tudtok segíteni.Köszi
Olvasd el ha lehet mi van ide a topicba leírva a megbízhatóságról. Meg lett beszélve! Milyen jutalékra gondolsz? Skalpolni mivel szeretnél, és milyen számlával? Egyébként nem érdekli őket, hogy skalpolsz, csak az a kérdés, hogy neked kifizetődő lesz vagy sem! Véleményem szerint skalpolni csak ECN számlával éri meg, mert ott olcsók a költségek, ami a skalpernek az egyik legfontosabb tényező.
Régi 2010-11-11, 17:53   #65 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szeretnék 1000 vagy 2000$ nyitni egy számlát és álltalában az eur/usdt használom és van amikor csak 5p.lezárom a műveletet.De ezt mind csak demóval csináltam meg mert még nem volt élő számlám sehol.
Régi 2010-11-11, 18:05   #66 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szeretnék 1000 vagy 2000$ nyitni egy számlát és álltalában az eur/usdt használom és van amikor csak 5p.lezárom a műveletet.De ezt mind csak demóval csináltam meg mert még nem volt élő számlám sehol.
Ennyi pénzel az Alparinál csak retail számlát tudsz nyitni ECN-t nem. Hogy aztán megéri vagy sem ennyivel skalpolni azt nem tudom, de itt vannak a spreadok.

http://www.alpari.co.uk/en/trading_a...s_margins.html

Talán EURUSD esetében megérheti skalpolni, mivel 2 pip alatti a spread, a többinél kétséges.
Régi 2010-11-12, 12:17   #67 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Azt honnan tudod, hogy csak retail számlát lehet nyitni ecnt nem?Mert én ott nem láttam adatot.Nem mindegyik számla ecn,
Régi 2010-11-12, 14:52   #68 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Azt honnan tudod, hogy csak retail számlát lehet nyitni ecnt nem?Mert én ott nem láttam adatot.Nem mindegyik számla ecn,
Nem azt írtam, hogy csak retailt lehet nyitni! Azt írtam, hogy annyi pénzel amit rászánsz, csak retailt tudsz nyitni (ide is fognak besorolni), ugyanis az ECN tudtommal még mindig a Pro számlától és 20000 usd-től kezdődik. Legalábbis nekem nem küldtek ezzel kapcsolatos változtatást, pedig minden nap küldenek valamiről e-mailt, van mikor többet is egy nap. Ezeket át szoktam futni, szóval feltűnt volna. Persze én is elnézhetek valamit, de akinek van (rajtam kívül) náluk számlája itt a fórumon és másképpen tudja javítson nyugodtan.
Régi 2010-11-12, 15:22   #69 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Értem köszi.Bocsi a hülye kérdésért de a retail számla miben különbözik a ECN-től?Akkor ezekszerint neked van náluk számlájuk.Rendesen kiszoktak fizetni?
Régi 2010-11-12, 15:45   #70 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Értem köszi.Bocsi a hülye kérdésért de a retail számla miben különbözik a ECN-től?Akkor ezekszerint neked van náluk számlájuk.Rendesen kiszoktak fizetni?
Igen van náluk számlám. Az első kérdésedre itt a válasz:

http://forexkereskedes.blog.hu/2009/...s_dealing_desk

Ne vedd sértésnek (mert nem annak szánom)de nem igazán értem, hogy ha az ilyen dolgokkal nem vagy tisztában (az azért alap, hogy mi a különbség az ECN és a retail között), miért nyitsz éles számlát. Persze te tudod.

A kifizetés felől nyugodt lehetsz, az Alpari nem gagyi cég.
Régi 2010-11-12, 16:38   #71 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Rákérdeztem a supportnál, hogy mostanság mennyitől nyitható ECN a cégnél. A jó hír az, hogy 5000 dollártól. Ezért igen szűk spreadokat, adnak viszont van némi jutalék is. Szóval kicsit hibrid a dolog(spread+juti), de hát minden nem lehet tökéletes. No de amiért igazán nem tuti a dolog az nem más, minthogy a minimális lot méret 3. Ekkora számlánál ez KO.

Viszont ami szintén jó hír, hogy már a 200 dolláros számláktól is No Dealing Desk van a jó banki kapcsolatoknak köszönhetően. Én hiszek nekik!
Régi 2010-11-14, 21:53   #72 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ez szupi!Köszi az infókat.
Régi 2010-12-10, 21:13   #73 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 28
netti a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok.
Alparinál demózok, szeretnék classic számlát nyitni. E-mailben ajánlottak 100% feltöltési bónuszt, de gyenge az angolom így géppel fordítottam a felhasználási feltételeket. Az viszont feltűnt hogy brit számlatulajdonosoknak nyújtják.
Kérdésem az lenne hogy Magyarországról igényelte-e már valaki. És ha igen mi a tapasztalat. A válaszokat előre is köszönöm.
netti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-31, 18:55   #74 (permalink)
Tag

zolih logója

Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 60
zolih a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hi!

leakarnám zárni a pozit de azt írja hogy a trade inaktiv és az utolsó egy órában nem frissített árfolyamokat se. minden más brókernél pedig még van kereskedés. ez miért van?

köszi.
zolih nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-31, 19:05   #75 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
zolih eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hi!

leakarnám zárni a pozit de azt írja hogy a trade inaktiv és az utolsó egy órában nem frissített árfolyamokat se. minden más brókernél pedig még van kereskedés. ez miért van?

köszi.
Te valószinüleg CFD-vel kereskedsz. Lehet, hogy kifutott a lejárati ideje. Ha igaz, akkor a bróker azon az áron fogja zárni a pozidat, ahol jelenleg áll.
De az is lehet, hogy bezárt a bazár. Opening hours for the 2010 Christmas and New Year period.
All times stated are G.M.T.

Friday 24/12/2010
Dealing Desk Closing at 18:00
Client Services Closing at 18:00
Back Office Closing at 18:00
Sales 9:00 - 17:00

Saturday 25/12/2010
Dealing Desk Closed
Client Services Closed
Back Office Closed
Sales Closed

Sunday 26/12/2010
Dealing Desk Normal Hours
Client Services Closed
Back Office Closed
Sales Closed

Monday 27/12/2010
Client Services 9:00 - 18:00
Back Office Closed

Tuesday 28/12/2010
Client Services 09:00 - 18:00
Back Office Closed

Wednesday 29/12/2010
Client Services Normal Hours
Back Office Normal Hours

Thursday 30/12/2010
Client Services Normal Hours
Back Office Normal Hours

Friday 31/12/2010
Dealing Desk Closing at 18:00
Client Services 09:00 - 18:00
Back Office Normal Hours

Sunday 02/01/2011
Client Services Closed
Back Office Closed
Sales Closed

Monday 03/01/2011
Client Services 9:00 to 18:00
Back Office Closed

Neked is jó éjszakát, és BUÉK.

Utoljára módosítva: butcher által : 2010-12-31 19:10 Oka: bővités
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-01, 02:15   #76 (permalink)
Tag

zolih logója

Alapbeállítás

Idézet:
butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Neked is jó éjszakát, és BUÉK.
Köszi, Buék!
Régi 2011-01-03, 13:32   #77 (permalink)
Tag

zolih logója

Alapbeállítás

Az miért van hogy a stoplossom-at mindig figyelmen kívűl hagyja? manuális lezárás pedig azonnal megy.
Régi 2011-01-03, 13:53   #78 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
zolih eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az miért van hogy a stoplossom-at mindig figyelmen kívűl hagyja? manuális lezárás pedig azonnal megy.
Kereskedésnél figyelmen kívül hagyja a stopot az Alpari rendszere? Akkor valamit nem jól csinálsz.
Régi 2011-01-03, 15:04   #79 (permalink)
Tag

zolih logója

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kereskedésnél figyelmen kívül hagyja a stopot az Alpari rendszere? Akkor valamit nem jól csinálsz.
ok, megvan. egy helyiértékkel elírtam pedig 5ször átnéztem
Régi 2011-01-24, 10:45   #80 (permalink)
Tag

fearline logója

Összes hozzászólás: 98
fearline a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Az Alpari Letét és Kivét rendszerével kapcsolatban kérdeznék! A hunforexen keresztül nyitottam micro számlát az Alparinál! A Hunforexnél azt mondták hogy az Alpari bankkártyás letétje nem működik magyarországon! Csak banki átutalással tudok Letétet elhelyezni??

Illetve a Kivétnél Valami dokumetumot el kell küldeni a Alpari Back office-hoz??
Ha valaki tudja ezeket a dolgokat röviden leírjatná!

Köszi!

Fearline
fearline nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-24, 13:02   #81 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:
fearline eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Az Alpari Letét és Kivét rendszerével kapcsolatban kérdeznék! A hunforexen keresztül nyitottam micro számlát az Alparinál! A Hunforexnél azt mondták hogy az Alpari bankkártyás letétje nem működik magyarországon! Csak banki átutalással tudok Letétet elhelyezni??

Illetve a Kivétnél Valami dokumetumot el kell küldeni a Alpari Back office-hoz??

Köszi!

Fearline
Szia,

En utaltam nekik. Azt nem tudom, hogy lehet e maskepp. Szerintem nem.
Es jol tudod, ki kell nyomtatni egy dokumentumot, amit a honlapon megtalalsz. Aztan pl beszkennelve elkuldeni nekik. De arra nagyon figyelj, hogy az alairasod megegyezzen azzal, amit a nyitaskor irtal. Mert ellenorzik.
En 2szer megszivtam es ujbol kellett kuldenem.
Régi 2011-01-26, 14:23   #82 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Összes hozzászólás: 42
Anck-su-namun a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Tegnap szerettem volna éles számlát nyitni az Alparinál, kitöltöttem az ürlapot és csatoltam a dokumentumokat, még aznap küldtek egy e-mailt, hogy a lakcimem nem megfelelö és mondjam meg, hogy az aláirásom miért nem egyezik meg a személyi igazolványon szereplö aláirással.

Átnéztem az ügyet és az volt a gond, hogy a lakcimkártyán Rákóczi utca van, én pedig túlbuzogtam és Rákóczi Ferenc utcát irtam.....
Az aláirásom meg nem is hasonlitott a személyigazolványomon lévöre mert szépen és olvashatóan akartam aláirni az ürlapot.
Remélem több gond nem lesz...
Érdemes figyelni ezekre az apróságokra, mert úgy látszik nagyon precizek..
Anck-su-namun nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-26, 21:59   #83 (permalink)
Tag

fearline logója

Alapbeállítás

Hali

Én hétfőn raktam a számlára 500$-t. majd írok hogy mennyi időbe tellett és hogy minden rendben ment -e

üdv
Régi 2011-01-28, 08:26   #84 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
T68FX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
fearline eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Köszi!

Fearline
Sziasztok,

fearline: szeretném megkérdezni, miért nem közvetlenül nyitottál számlát az Alparinál, illetve milyen főbb különbségek vannak (ha van) a Hunforex(Alpari) és az Alpari feltételei között? Előre kösz a választ!
T68FX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-29, 07:46   #85 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

Sziasztok!

nekem villámgyorsan megnyitották a számlámat, 2 nap alatt, de ebben volt egy két levélváltás meg telefonálás is, mert rosszul töltöttem ki az ürlapot. Miután bejelentkeztem a számlámra, ott pedig 10 perc alatt saját magam tudtam egy másik számlát is nyitni. Eddig maximálisan elégedett vagyok velük!
Régi 2011-01-29, 07:56   #86 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nekem akkor ment el a kedvem tőlük, amikor megláttam, hogy milyen óriási különbségek vannak az éles, és a demó számláik spread-jei közt. Pénzt már nem is utaltam ki nekik.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-29, 08:00   #87 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Én a levelezéseket leszámítva teljesen meg vagyok velük elégedve.
Régi 2011-01-29, 09:15   #88 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem akkor ment el a kedvem tőlük, amikor megláttam, hogy milyen óriási különbségek vannak az éles, és a demó számláik spread-jei közt. Pénzt már nem is utaltam ki nekik.
Milyen óriási különbségek? Minden infó le van írva az oldalukon, a devizapárok spreadjairól. Nem érhetett meglepetés. Ha csak és kizárólag ezért nem utaltál pénzt, akkor rosszul tetted, mert az egyik legjobb bróker.
Régi 2011-01-29, 11:52   #89 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Milyen óriási különbségek? Minden infó le van írva az oldalukon, a devizapárok spreadjairól. Nem érhetett meglepetés. Ha csak és kizárólag ezért nem utaltál pénzt, akkor rosszul tetted, mert az egyik legjobb bróker.
Az éles számlán közel kétszer akkorák a spreadek, mint amit a demón látsz.
Megnyitsz 2db MT4-et (XP alatt futtatás mint...), egyiken az élessel, másikon a demó számlával jelentkezel be. felteszel valami indikátort ami kiírja a spreadet, vagy elég bekapcsolni az eladási ár megjelenítését is. Ugyanazon páron, (én EURUSD-t néztem) azt látod, hogy a demó számlán van pl. 0,8- 1,2-es spread, éles számlán meg 1,6-2 ugyanabban az időpillanatban. Sajnos csalnak a demó spreaddel, az ügyfélszerzés miatt.
Régi 2011-01-29, 12:22   #90 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az éles számlán közel kétszer akkorák a spreadek, mint amit a demón látsz.
Megnyitsz 2db MT4-et (XP alatt futtatás mint...), egyiken az élessel, másikon a demó számlával jelentkezel be. felteszel valami indikátort ami kiírja a spreadet, vagy elég bekapcsolni az eladási ár megjelenítését is. Ugyanazon páron, (én EURUSD-t néztem) azt látod, hogy a demó számlán van pl. 0,8- 1,2-es spread, éles számlán meg 1,6-2 ugyanabban az időpillanatban. Sajnos csalnak a demó spreaddel, az ügyfélszerzés miatt.
Ezt én nem nevezném csalásnak. Ugyanis sehol sem állítják, hogy a demo számlán látott spreadok ugyanazok, mint az éles számlán láthatóak. Azt sem titkos, hogy az éles számlán mennyi a spread:

Csalásról egésszen más esetekben beszélhetünk. Például ha kivadásznák a stoppokat az éles számlán olyan árfolyamokkal amelyeket egyébként nem is érintett az adott devizapár. No ezzel már tényleges anyagi veszteséget okoznának. Az ilyesmi erre a cégre nem jellemző. Amit leírtál az olyan dolog amibe csak akkor fut bele valaki, ha egésszen egyszerűen nem néz utána a dolgoknak, amelyek egyébként le vannak írva feketén-fehéren.

Az ugyanolyan dolog, mint amikor valaki szidja az Oandát mert hír esetén kitágítják a spreadot, és kiviszi a stoppját. Ott sem titkos, hogy a spread nem fix, csak el kell olvasni, sőt az Oanda meg is mutatja valahol a honlapján, hogy az adott hírnél mennyire tágult a spread.
Régi 2011-01-29, 12:44   #91 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok,

Sidius, a változó spread azt jelenti, hogy a pozíció nyitásakor éppen aktuális érték kerül levonásra, még akkor is ha a pozíció zárásakor már más az érvényben lévő spread?

Szeretném megkérdezni tőled is, miért lehet érdemes inkább a Hunforexen (ha jól értem közvetítésről van szó) keresztül alpari számlát nyitni mint az Alpari UK-nál?

Alparinál terveztem számlát nyitni, ezért érdekelne. íelőre is köszönöm!

Üdv.
Régi 2011-01-29, 13:05   #92 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 61
MIKXFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv Mindenkinek.

CFD kereskedéssel kapcsolatban lenne szükségem egy kis információra.

Alparinál a CFD kereskedésre 5% margint ír a honlap.
Élesben az Alparinál még nem kereskedtem CFD részvénnyel.
Ha én eladok 1 CFD HP részvényt 45.49 dolláron akkor ez azt jelenti hogy ennek az összegnek az 5%-át veszik le marginra? Azaz 2.27 dollárt? Amit ugye az üzlet lezártakor visszakapok.

Ha eladtam 45.49-en spread 7cent és lemegy 45.30-ra kerestem 19-7 centet azaz 12 centet. Ez valójában is így néz ki 1 CFD esetén? Mármint a nyereség ésa margin kiszámítása. Vagy 1 CFD több részvényt tartalmaz? Mint a határidős kontiknál?

Üdv Mikxfx
MIKXFX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-29, 13:10   #93 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
T68FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

Sidius, a változó spread azt jelenti, hogy a pozíció nyitásakor éppen aktuális érték kerül levonásra, még akkor is ha a pozíció zárásakor már más az érvényben lévő spread?

Szeretném megkérdezni tőled is, miért lehet érdemes inkább a Hunforexen (ha jól értem közvetítésről van szó) keresztül alpari számlát nyitni mint az Alpari UK-nál?

Alparinál terveztem számlát nyitni, ezért érdekelne. íelőre is köszönöm!

Üdv.
A fix spread elvileg azt jelenti, hogy piaci helyzettől függetlenül mindig ugyananyi. A változó meg ennek az ellentéte. A fix spread általában kicsit nagyobb, de cserébe nem változik, míg a másik alacsonyabb, de cserébe a bróker nem vállalja, hogy mindig annyi lesz.
Fogalmam sincs, hogy a Hunforexnél nyitott számla jelent e valami előnyt neked. Szerintem max. annyit, hogy kapsz egy kis magyar nyelvű segítséget.
Én személy szerint nem szeretem a közvetítőket, de ez én vagyok.
Régi 2011-01-29, 14:05   #94 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt én nem nevezném csalásnak. Ugyanis sehol sem állítják, hogy a demo számlán látott spreadok ugyanazok, mint az éles számlán láthatóak. Azt sem titkos, hogy az éles számlán mennyi a spread:

Nem vitatkozni akarok, és nem is az említett cég hírnevét rontani, de:
Talán jogi értelemben véve valóban nem "csalás" a dolog. De azt gondolom mindenkit bosszantana, hogy ha kipróbálhat egy szolgáltatást, és ne adj Isten megtetszik neki, és meg is rendeli, akkor csak utólag jön rá, hogy valójában kétszer annyit kell azért a szolgáltatásért fizetnie, mint azt eredetileg bemutatták neki. Ja, hogy ez benne volt az apró betűs részben, és nem olvasta el figyelmesen, és ez legyen az ügyfél baja!? Nos ez a hozzáállás az, ami nekem nem igazán tetszett. Jelenlegi brókeremnél nem tapasztaltam ilyet, ott valóban azt kapod, amit a demón látsz.
Nem is beszélve arról, hogy ha valaki pl robotozni szeretne, ami demón nyereséget is termelt neki, az szintén nagyot fog csalódni, hogy valódi körülmények közt nem jönnek azok az eredmények a nagyobb spread miatt.

Leginkább egy olyan autóvásárláshoz tudnám hasonlítani az egészet, ahol elmész a kinézett típussal egy próbakörre. Minden ugyan olyan mint amit szeretnél, cm3, szín, stb. De a próbaautó pl. chiptuningos, dinamikus, nagyon jól megy. Megtetszik, rendelsz egy gyári modellt. Amikor megjön a tiéd, beleülsz, és rájössz, hogy ez mégsem ugyan olyan. Lomha, nem úgy megy, mint a próbaautó. A kereskedő meg a pofádba röhög, hogy ne reklamálj, hiszen ennek minden adata megegyezik a katalóguséval, ami le volt írva.

Másik negatívum, ami akkor az Alpari ellen szólt, az utalás nehézkessége (Ismerősömnek 2 hét és, többszöri levélváltás után ért csak haza az 5000 $-ja). Jelenlegi helyemen pl. nincs költsége a hazautalásnak.
Valamint láttam ismerősnél úgy stoppal záródni pozíciót az éjszaka folyamán, hogy az ár közelében sem volt annak az árszintnek. Az elvesztett összeget jóvá írták reklamáció után, de akkor is ott van az elmaradt haszon kérdése.

Szóval minden brókerre lehetne jót, és rosszat is írni, de egyik sem a barátod.
Régi 2011-01-29, 14:22   #95 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 46
FXbec a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Fogalmam sincs, hogy a Hunforexnél nyitott számla jelent e valami előnyt neked. Szerintem max. annyit, hogy kapsz egy kis magyar nyelvű segítséget.
Így van, magyar segítséget kapsz (bár eddig nem volt rá szükségem).
Egyébként ugyanazok a feltételek.
FXbec nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-29, 14:38   #96 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Hát előfordulhat, hogy valamiért két hét kell egy utaláshoz, ezt el tudom képzelni. Persze nem tudjuk, hogy ki mit csinált rosszul vagy jól. Nekem ilyen tapasztalatom, hogy nem utaltak volna időben még nem volt velük, pedig náluk vagyok egy ideje. Igaz az ECN részlegnél, de nem gondolom, hogy akkora különbség lenne.

Látod az autós példád egyébként nem túl jó, mert ott előfordulhat, hogy nincs tapasztalatod, a tuningolt és a standard modell közötti különbségről, és hiába van katalógus, ha nem jelent semmit, hogy mondjuk 100 lóerő vagy 500 lóerő között, mert azt se tudja eszik vagy isszák, mert soha nem tapasztalta.
No de az a link amit beraktam nem az apróbetűs rész szerintem, hiszen a főoldalról a második kattintással elérhető, nem kell egy napig keresgélni a lap alján a bal sarokban 2-es betűmérettel.
Megjegyzem, nem akarom én védeni őket, nem vagyok a fizetett emberük, csak azért a nyilvánvaló dolgok azok nyilvánvalók.
Persze, hogy lehet bármelyik brókerre hideget és meleget is mondani. Hallotam én már a Dukascopyra is köpködni, pedig megkockáztatom, hogy a forexbrókerek között bent van az első 5-10-ben.
Barátnak természetesen nem barát, lényeg, hogy ne is dolgozzon az ember ellen. Az Alpariról több év után elmondhatom, hogy nem jellemző rájuk.
Régi 2011-01-30, 21:20   #97 (permalink)
Tag

fearline logója

Alapbeállítás

T68FX

Ha hunforex közvetítésével nyitid meg az Alparinál a számládat semmilyen kiváltságban nem fogsz részesülni! egyszerűen könnyebben meg tudod nyitni a számlát! Kicsit hiányos az angol tudásom és így nekem könnyebb volt! Ha valami problémád van bármit nem értesz akármilyen témakörrel kapcsolatbgan van két telefonszám és reggel 8 tól este 8 ig tudod öket keresni és mindíg felveszik és segítenek is! tanácsit is adnak ha úgyvan!

A pénzt meg amit felutaltam az Alparinak megérkezett! 4 napot vett igánybe az utalás
500$-ból 490 jött meg! többi az kezelési költség! az utalást azt neten csináltam OTP-n keresztül! a kivét pedig úgy megy hogy kitöltesz egy űrlapot! (nem bonyolult) és beszkenneled azt elküldöd nekik! Jó brókernek tűnik eddig!
Régi 2011-01-31, 15:00   #98 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

Üdv!

ma kicsit lefagytott a lelkesedésem, mert nem tudtam utalni pénzt a számlámra a dombornyomott kártyámmal, mert az otp -nél nincs 3D Secure rendszer...úgyhogy maradt az utalás, sürgösséggel potom 6000 Ftért....álitólag 2 nap múlva ott van. Nekem is 4-5 napot mondtak a bankban, de azt nagyon sokallottam, ezért próbáltam ki a sürgös utalást.
Egyébként nagyon profi cégnek tünik, villámgyors az ügyintézés, és nem baj ha nem tud valaki angolul, amikor engem felhivtak telefonon, éppen csak elnyöszörögtem,hogy "german" aztán 2 percen belül elöállitottak egy német anyanyelvü kolleginát..
Én elégedett vagyok velük nagyon
Régi 2011-01-31, 21:19   #99 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Talking

Üdv
A nemet oldalakon nagyon sokan panaszkodnak az alparira, mas a demo es az eles.Egyebkent en is öket szemeltem ki szamlat nyitni.Most koptatom az ötödik demojukat
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-01, 07:21   #100 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv
A nemet oldalakon nagyon sokan panaszkodnak az alparira, mas a demo es az eles.Egyebkent en is öket szemeltem ki szamlat nyitni.Most koptatom az ötödik demojukat
Üdv,

a spread értékén kívül milyen különbségre panaszkodnak?
Válaszol

Címkék
Alpari, brókercég

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
(Alpari) MetaTrader beállítások jevelley Brókercégek 3 2010-05-18 06:25

A pontos idő 04:45 , a GMT +1 időzóna szerint.