Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-02-01, 14:36   #101 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Összes hozzászólás: 42
Hírnév szint: 7
Anck-su-namun a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Az Otp ezúttal kitett magáért...tegnap 11 kor utaltam sürgösségivel és ma 14.00kor már a számlámon is volt a pénz! Kaptam egy emailt az Alparitól,hogy kapok majd valami bonuszt, de nem tudok angolul.
Tudnátok valamit mondani arról, hogy milyen bonusz jár? Vagy milyen magyar oldalon tudok utánanézni?
Anck-su-namun nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-01, 15:24   #102 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
T68FX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Anck-su-namun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az Otp ezúttal kitett magáért...tegnap 11 kor utaltam sürgösségivel és ma 14.00kor már a számlámon is volt a pénz! Kaptam egy emailt az Alparitól,hogy kapok majd valami bonuszt, de nem tudok angolul.
Tudnátok valamit mondani arról, hogy milyen bonusz jár? Vagy milyen magyar oldalon tudok utánanézni?
Üdv,

ha jól értem akkor classic vagy micro számláknál, minimum 200$ nyitó összegtől, minden forgalmazott 10 lot után fizetnek 10$ bónuszt (összesen max. 10000$) febr. 25ig.

http://www.alpari.co.uk/en/promotion...bates_en_02_11
T68FX nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-02-01, 17:45   #103 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

üdv
a manualis zarasnal lassu, skalpolasnal nem mindig enged poziciot nyitni
ezek ellenere en meg mindig naluk szeretnek szamlat nyitni
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-02, 09:00   #104 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

Köszönöm a választ T68FX, mostmár legalább nem aggódok,hogy lemaradok valamilyen osztogatásról, gyüjtögetem szorgalmasan a lotokat..
Régi 2011-02-11, 18:13   #105 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

Sziasztok, lenne még egy kérdésem,mert az Apári oldalát olvasgatva erröl konkrétan nem találtam semmit.
Ha több bankszámlával rendelkezek, akkor bármelyikröl(akár külföldiröl) is utalhatok pénzt az Alpári számlámra, vagy csak arrol az egyröl, amiröl a kezdeti befizetés törént?
Régi 2011-02-11, 18:44   #106 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 108
Hírnév szint: 8
Red Fox a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem bármelyikről utalhatsz.
Gondolom a visszautalásnál kell igazolnod, hogy a számlád a te neveden van.

Erről jut eszembe, hogy akinek a Citibanknál van számlája az vigyázzon a kiutalással és a haza utalással, mert brutális árfolyamon teljesítik az utalást.
USD, utaltam haza a Citibankos számlámra és 9 forinttal váltották rosszabbul mint a tényleges árfolyam volt, kiutalásnál az Alparihoz 281 forintos árfolyamon tudtam eurót utalni ma reggel!
Red Fox nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-11, 18:56   #107 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Üdv mindenkinek! a bonuszodhoz annyit, hogy 02.25 -ig kell regisztralni annak, aki reszt vesz a bonuszjatekban. a többi ok. ma kaptam az ertesitöt
befizetni biztosan lehet, esetleg kernek egy igazolast arrol, hogy te vagy a szamla tulajdonosa. a kivetnel lehet masik szamlara utaltatni csak modositani kell ezt tudom
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-12, 12:10   #108 (permalink)
Tag

Anck-su-namun logója

Alapbeállítás

Hello,

Kedves Papa,
mit kell módositani a kivételnél és hogyan? Én Otpröl utaltam elöször, de azt a sok sok milliárdot, amit keresek majd.. szeretném a külföldi bankszámlámra utalni.
Köszi a választ mindenkinek.
Régi 2011-02-12, 13:56   #109 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 46
Remnant a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hali!

Én az Unicredit Bank elektronikus rendszerével utaltam az Alparinak. Sajnos $947-ből csak $902 jelent meg náluk. A különbség nagy részét közvetítő bankok nyúlhatták le. Szeretnék még utalni, de az ilyen költségek minimalizálásával. SEPA átutaláson gondolkodom, azaz a pénz €-ban utazik € számlára, majd az Alparit megkérem arra, hogy az aktuális bankközi árfolyamon konvertálja $-ra. Nem tudja vki, hogy ennek lenne-e értelme? Lehetne direktben is $-t utalni, csak nem az Unicreditnél? Az OTP vezet számlát a Barclays Banknál (de GBP-ban), ezért náluk nincs közvetítő bank?

thx
Remnant nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-12, 16:12   #110 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Anck-su-namun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hello,

Kedves Papa,
mit kell módositani a kivételnél és hogyan? Én Otpröl utaltam elöször, de azt a sok sok milliárdot, amit keresek majd.. szeretném a külföldi bankszámlámra utalni.
Köszi a választ mindenkinek.
Ha bankot szeretnél változtatni akkor erre van egy formanyomtatvány amit ki kell töltened. Szerintem fent kell, hogy legyen az Alpari oldalán, de ha nincs akkor írsz egy e-mailt a backoffice@alpari.co.uk címre és leírod, hogy változtatni szeretnél bankot. Fognak egy olyan pdf nyomtatványt küldeni, hogy "change of bank details request form" és ezen tudod jelezni a változást. Kinyomtatod, értelemszerűen kitöltöd a saját neveddel Alpari account azonosítóddal és az új bank adataival. Aláírod, dátumozod, beszekenneled és elküldöd a fenti e-mail címre avagy elfaxolod a +44(0) 20 76484561 számra. Nem árt ha szkennelsz mellé egy bankszámlakivonatot is, de talán ez nem feltétel, de erre azért kérdezzél rá.
Ha nyitsz egy külföldi számlát (vagy már van?) akkor olyan pénznemben nyisd amiben a számlád fut a brókernél. Csak, hogy elkerüld a felesleges átváltásokat.

Mindenképpen várd meg, míg visszaigazolnak, hogy oké az új bankszámla, mert egyébként könnyen zárolhatják a számládat aztán lehet végigcsinálni a biztonsági procedúrát.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-12, 16:27   #111 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Remnant eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hali!

Én az Unicredit Bank elektronikus rendszerével utaltam az Alparinak. Sajnos $947-ből csak $902 jelent meg náluk. A különbség nagy részét közvetítő bankok nyúlhatták le. Szeretnék még utalni, de az ilyen költségek minimalizálásával. SEPA átutaláson gondolkodom, azaz a pénz €-ban utazik € számlára, majd az Alparit megkérem arra, hogy az aktuális bankközi árfolyamon konvertálja $-ra. Nem tudja vki, hogy ennek lenne-e értelme? Lehetne direktben is $-t utalni, csak nem az Unicreditnél? Az OTP vezet számlát a Barclays Banknál (de GBP-ban), ezért náluk nincs közvetítő bank?

thx
Egy részét valóban a bankok nyúlták le, de az Alpari is levon ha jól emlékszem 1,70 vagy 1,80% körül vagyis a hiányzó 45-ből kb 16-ot. Csak 3000 dollár, euró, frank...stb alatt van ez. Felette Az Alpari nem von le semmit.
Ha viszonylag olcsón akarsz utalni, akkor felhívod őket, hogy melyik külföldi banknak van szerződése a Barclays-el olcsó utalásra. Nem jut eszembe milyen szerződés, de olyasmi, hogy egymás számlájára utalnak olcsón, meg egymás termináljait használhatják olcsón néha ingyen is. Megmondják, hogy melyik, megnézed, hogy van e képviselete Ausztriában és nyitsz kint egy bankszámlát abban a pénznemben amiben a brókernél vezeted a számládat.
Régi 2011-02-12, 16:41   #112 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy részét valóban a bankok nyúlták le, de az Alpari is levon ha jól emlékszem 1,70 vagy 1,80% körül vagyis a hiányzó 45-ből kb 16-ot. Csak 3000 dollár, euró, frank...stb alatt van ez. Felette Az Alpari nem von le semmit.
Ha viszonylag olcsón akarsz utalni, akkor felhívod őket, hogy melyik külföldi banknak van szerződése a Barclays-el olcsó utalásra. Nem jut eszembe milyen szerződés, de olyasmi, hogy egymás számlájára utalnak olcsón, meg egymás termináljait használhatják olcsón néha ingyen is. Megmondják, hogy melyik, megnézed, hogy van e képviselete Ausztriában és nyitsz kint egy bankszámlát abban a pénznemben amiben a brókernél vezeted a számládat.
Csak sajnos ekkor minden utalásnál ki kell utazni Ausztriába. Ez bizony lehet hogy többe kerül 16 dollárnál. Vagy csak a számlát kell Ausztriába megnyitni, és a többi utalást Mo-ról is lehet? Ez a kérdés.
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-12, 16:53   #113 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak sajnos ekkor minden utalásnál ki kell utazni Ausztriába. Ez bizony lehet hogy többe kerül 16 dollárnál. Vagy csak a számlát kell Ausztriába megnyitni, és a többi utalást Mo-ról is lehet? Ez a kérdés.
Miért kellene kiutazgatni? Ugyanúgy tudsz on-line bankolni, mint Magyaroszágról!
Régi 2011-02-12, 17:47   #114 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Miért kellene kiutazgatni? Ugyanúgy tudsz on-line bankolni, mint Magyaroszágról!
Ez igaz. Ezt benéztem.
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-12, 22:18   #115 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 46
Remnant a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

köszönöm, sidius.
Remnant nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-14, 09:27   #116 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 15
csab a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hello!

Az én gépemmel van baj? Most reggel megnyitottam az alparis metatradert és a demó számláknál össze vissza karakterek jelennek meg, a chartok eltűntek mintha kitöröltem volna őket. Vissza lehet hozni, de egy csomó dolog be volt húzgálva :/ Más is tapasztalt már ilyet?

Üdv, Csab
csab nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-14, 09:33   #117 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 353
Pekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Pekka részére
Alapbeállítás

Idézet:
csab eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hello!

Az én gépemmel van baj? Most reggel megnyitottam az alparis metatradert és a demó számláknál össze vissza karakterek jelennek meg, a chartok eltűntek mintha kitöröltem volna őket. Vissza lehet hozni, de egy csomó dolog be volt húzgálva :/ Más is tapasztalt már ilyet?

Üdv, Csab
Hello,

Nekem rendben van. És ilyen még nem volt.
Próbáld meg újra telepíteni.
Pekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-18, 09:36   #118 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kép törölve
Ezt csinálja demónál, tiszta hülye Az éles része megy rendesen, demónak meg fent van az fxpro, úgyhogy majd később újrateszem hátha megjavul..
Régi 2011-02-18, 12:55   #119 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Csak egy jó tanács.
Szerintem legközelebb nyugodtan takard ki az éles számlaszámod, és neved.
Nem feltétlenül kell erről tudnia a fél világnak.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-18, 21:44   #120 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Az alparis számlaszámmal lehet valamit kezdeni? Most beleültetted a bogarat a fülembe Vagy számlaszám+név kombinációval? Egyébként a számlaszám kitakarására nem is gondoltam , a nevet meg azért nem szedtem ki mert nem titkolok én semmit sem, akár regisztrálhattam is volna teljes névvel. Vagy ennyire rosszul gondolkozok? Mondjuk ha biztonsági szempontból nagyon gáz, akkor írjátok meg nyugodtan, akkor megkérek egy admint, hogy törölje a képet! Köszi!
Régi 2011-02-18, 22:11   #121 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Tényleg nem is tudom mért nem gondoltam a számlaszám kihúzására, már írtam a moderátornak, hogy ha tudja törölje a hozzászólást/képet.
100% én voltam a figyelmetlen, a büntetésem meg remélem csak egy nehezen elalvás lesz!

Üdv, Csabi
Régi 2011-02-18, 22:15   #122 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
csab eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az alparis számlaszámmal lehet valamit kezdeni? Most beleültetted a bogarat a fülembe Vagy számlaszám+név kombinációval? Egyébként a számlaszám kitakarására nem is gondoltam , a nevet meg azért nem szedtem ki mert nem titkolok én semmit sem, akár regisztrálhattam is volna teljes névvel. Vagy ennyire rosszul gondolkozok? Mondjuk ha biztonsági szempontból nagyon gáz, akkor írjátok meg nyugodtan, akkor megkérek egy admint, hogy törölje a képet! Köszi!
Semmire sem mennek a számláddal meg a neveddel jelszó nélkül.
Csak a saját számládra tudsz utalni az Alparitól.
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-18, 22:17   #123 (permalink)
Adminisztrátor

Összes hozzászólás: 377
Hírnév szint: 10
harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Már töröltem is a képet. Jobb, ha mindenki nyugodtan alszik.

No. Vissza a témához: Alpari...
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-22, 19:39   #124 (permalink)
Új tag

Hely: csuhaj! Bp.
Összes hozzászólás: 3
Lazo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Segítenétek, hogy Alpari Classic (éles) számlán jellemzően milyen sávban mozog az EURUSD, EURGBP és GBPUSD spread-je? Illetve mennyire jellemző a spread esetleges megugrása? Ja, és mennyire gyorsan teljesülnek a megbízások? Ugyanez érdekelne Forex4you Pro élesnél is. E kettő közt örlődöm :-)))
Köszönöm!
Lazo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-02, 16:44   #125 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 23
Seridur a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv, tudok(?) angolul, de az alábbi szöveg az alpari honlapjáról nekem nem elég tiszta. segítenétek értelmezni,:
(a rollover szabályokkal/díjakkal kapcsolatos)

Foreign exchange / precious metals trading at Alpari (UK) is dealt on a "Spot" basis only. This means that all trades settle two business days from inception, as per market convention. Alpari (UK) does not arrange physical delivery of currencies / precious metals, hence all positions left open from 10:59:30 p.m. to 10:59:59 p.m. (London time) will be rolled over to a new value date. As a result, positions are subject to a swap charge or credit as specified in the table below.

Note: When you roll an open position from Wednesday to Thursday on trade date basis, Monday of the following week becomes the new value date, not Saturday. Therefore, the rollover charge on a Wednesday evening will be three times the value indicated in the table.

kérdések
1, hogy érti azt hogy rendezi a kereskedéseket két napon belül? minden kereskedést max két napra lehet emgnyitni, utána automaikusan zár?
2, A második bekezdés tiszta zavar.. hogy jön össze a szerda/csütörtök a hétfő/szombattal.. miért szerda este kell háromszoros díjat fizetni.. (már ha jól értem, hogy akkor kell)..
3, ha nem lehet a poziciót tartani két napnál tovább akkor tárgytalan a kérdés, de ha lehet akkor mik a tapasztalatok evvel kapcsolatban. Előfordulhat hogy érdmes ilyen brókereken keresztűl hetes/hónapos távlatban befektetni egy devizapárba vagy semmikép nem működik a dolog?

Köszi
Seridur nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-10, 14:31   #126 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 28
toto a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Sidius!
Én hasonló cipőben járok mint Remnant, csak ez K&H.
Az online utalás osztrák szlára mint magánszemély is lehetséges?
Egy ilyen számla esetében (lehet, hogy nem Tőled kellene kérdezni) van (lehet)
fenntartási költség?
Más megoldás nincs arra, hogy minden utalásnál cirka 30$ eltűnjön (az Alpari költségén felül)
Sajna, egyelőre úgy tűnik nem mostanában fogok 3000$ felett utalni
toto nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-10, 15:15   #127 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
toto eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sidius!
Én hasonló cipőben járok mint Remnant, csak ez K&H.
Az online utalás osztrák szlára mint magánszemély is lehetséges?
Egy ilyen számla esetében (lehet, hogy nem Tőled kellene kérdezni) van (lehet)
fenntartási költség?
Más megoldás nincs arra, hogy minden utalásnál cirka 30$ eltűnjön (az Alpari költségén felül)
Sajna, egyelőre úgy tűnik nem mostanában fogok 3000$ felett utalni
Nos tehát, ha jól értem arra gondolsz, hogy egy osztrák bankszámlának van e fenntartási költsége. Természetesen van de vannak már néhány euró/dollár fenntartású számlák is. Havonta ennyi. Sőt forgalomtól függően ez el is tűnhet. Ugyanúgy kell elképzelni mint mondjuk a K&H-nál ahol például én is vezetek egy számlát valami pár száz forintért, de ha van rajta havonta max három részletben százakárhányezer forint akkor nincs díj. Na Európa "jobbik" felén ez már van így van egy ideje.
De ha jól értelmezem te most egyenlőre arra használnád a számlát, hogy innen ráutalj pénzt, és onnan meg az Alpari számlájára. Így lesz némi fenntartási költség.
Az átutalás természetesen lehetséges saját bankszámládról az osztrák (vagy bármilyen) bankszámlára magánszemélyként is.
Két dolgot tudnék tanácsolni.
Ha Ausztriában nyitsz számlát akkor úgy nyiss, hogy a Barclaysra olcsón utaljanak, és ha lehet legyen magyar leánycégük. Például Unicredit, Rafi, Bac, Volksbank, Erste...stb mind vannak Ausztriában is. Így ha van magyaroszági számlád is a banknál meg osztrák is, akkor az bankon belüli átutalásnak számít és sok helyen ingyenes. Sajnos akárhogy kotorászok az emlékeimben nem résmlik, hogy a Barclays tartana fenn fiókot Ausztriában. Bécsben legalébbis nem rémlik, és ha ott nincs......
A másik, hogy van egy olyan lehetőség (mint elméleti), hogy kicsit arrébb Svájcban már Barclays Bank is nem is egy helyen. Sajnos ez a fránya bank elég drágán méri a bankszámlát, de később amikor már a nagy profitot kell ide-oda utalni érdemes meggondolni.
Régi 2011-03-10, 16:39   #128 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nos tehát, ha jól értem arra gondolsz, hogy egy osztrák bankszámlának van e fenntartási költsége. Természetesen van de vannak már néhány euró/dollár fenntartású számlák is. Havonta ennyi. Sőt forgalomtól függően ez el is tűnhet. Ugyanúgy kell elképzelni mint mondjuk a K&H-nál ahol például én is vezetek egy számlát valami pár száz forintért, de ha van rajta havonta max három részletben százakárhányezer forint akkor nincs díj. Na Európa "jobbik" felén ez már van így van egy ideje.
De ha jól értelmezem te most egyenlőre arra használnád a számlát, hogy innen ráutalj pénzt, és onnan meg az Alpari számlájára. Így lesz némi fenntartási költség.
Az átutalás természetesen lehetséges saját bankszámládról az osztrák (vagy bármilyen) bankszámlára magánszemélyként is.
Két dolgot tudnék tanácsolni.
Ha Ausztriában nyitsz számlát akkor úgy nyiss, hogy a Barclaysra olcsón utaljanak, és ha lehet legyen magyar leánycégük. Például Unicredit, Rafi, Bac, Volksbank, Erste...stb mind vannak Ausztriában is. Így ha van magyaroszági számlád is a banknál meg osztrák is, akkor az bankon belüli átutalásnak számít és sok helyen ingyenes. Sajnos akárhogy kotorászok az emlékeimben nem résmlik, hogy a Barclays tartana fenn fiókot Ausztriában. Bécsben legalébbis nem rémlik, és ha ott nincs......
A másik, hogy van egy olyan lehetőség (mint elméleti), hogy kicsit arrébb Svájcban már Barclays Bank is nem is egy helyen. Sajnos ez a fránya bank elég drágán méri a bankszámlát, de később amikor már a nagy profitot kell ide-oda utalni érdemes meggondolni.
Köszönöm a gyors válaszod Sidius.
Az utolsó mondatod utolsó fele tetszik.
A próféta szóljon belőled.
Írtam az Alparihoz, ha leküldenék az "olcsón utaló" kapcsolataikat, hátha az is adna egy lehetőséget.
Régi 2011-03-11, 00:11   #129 (permalink)
Szenior tag

Hely: Jelenleg Győr.
Összes hozzászólás: 118
silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
toto eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönöm a gyors válaszod Sidius.
Az utolsó mondatod utolsó fele tetszik.
A próféta szóljon belőled.
Írtam az Alparihoz, ha leküldenék az "olcsón utaló" kapcsolataikat, hátha az is adna egy lehetőséget.
Szia toto

Esetleg nézd meg a raifeisen bank deviza számla konstrukcióit, mert azt hallottam ingyenes a számlavezetés, utalás összegét meg max kikeresed a honlapon. A számlára pedig pénzváltó meglátogatása után teszel ingyen. Csak tudj 1-2 jó pénzváltót.

üdv
silverspeed nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-11, 09:39   #130 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
silverspeed eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia toto

Esetleg nézd meg a raifeisen bank deviza számla konstrukcióit, mert azt hallottam ingyenes a számlavezetés, utalás összegét meg max kikeresed a honlapon. A számlára pedig pénzváltó meglátogatása után teszel ingyen. Csak tudj 1-2 jó pénzváltót.

üdv
Köszöntem a tippet.
Régi 2011-03-20, 11:33   #131 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
kszatti11 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok.Az alpariról szeretnék kérdezni. Egy 20000 $-os éles számla alkalmas-e skalpolásra? Mennyi a spread? Jutalékot számit-e fel? S ami a legfontosabb ,milyen a kötési és a zárási sebesség? Most keresek brókercéget a skalpoláshoz,2-3 már van ami jónak tűnik,de most az alpariról várok felvilágositást! Köszi
kszatti11 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-20, 15:19   #132 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
kszatti11 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok.Az alpariról szeretnék kérdezni. Egy 20000 $-os éles számla alkalmas-e skalpolásra? Mennyi a spread? Jutalékot számit-e fel? S ami a legfontosabb ,milyen a kötési és a zárási sebesség? Most keresek brókercéget a skalpoláshoz,2-3 már van ami jónak tűnik,de most az alpariról várok felvilágositást! Köszi
20000 dodótól, már pro számlát tudsz nyitni és nincs spread. Commission van azaz jutalék vagyis megbízási díj. Az elérhető párok száma, bár soha nem számoltam még meg, de 45-50 biztosan van. Itt már az Alpari saját nevelésű(?) programját tudod használni a Directet vagy a Direct Prot, ugyanis elvileg tudtommal sokáig a Meta nem volt kompatibilis a devizapiaccal. Most már azt mondják, hogy lehet a Pro számlához is használni. A Direct igen gyors, jó a skalpoláshoz. Jó kis program (már amennyire én meg tudom ítélni, mert nem vagyok szakértő programok, meg számítástechnika témakörben), nem jellemző a hiba, leszakadás a piacról, vagy hogy gondolkodik a teljesüléskor. Amit biztos, hogy nehéz megszokni az az átállás ha eddig Metát használtál vagy más programot.

A Pro számla természetesen olcsóbb mint a kis számlák, de ez sávosan van meghatározva, tehát forgalom és méretfüggő. Általánosan elmondható, hogy 50% kevesebb költség elérhető. Egyébként érdekes, hogy nem véletlenül nincs kiírva (legalábbis tudtommal), a commission költsége. Kíváncsiak rá, hogy az ügyfél mit is szeretne ezért érdeklődni kell:

institutional@alpari.co.uk
vagy
+44 (0) 20 7426 2890

A legkisebb kötésmennyiség 10000 unit legalábbis a Direct programon a legnagyobb meg bármekkora elvileg.
A tőkeáttétel 1:100 amit kaphatsz 20000 usd-nél. Ez egyébként alapeset 100000 és 500000 között már csak 1:50
Régi 2011-03-24, 09:27   #133 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 16
Luckyshadow a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kérdéseim: mekkora az az összeg, amivel már megéri számlát nyitni?
pro számlánál is retail?
mekkora a legkisebb kötésegység?
hogyan változik a tőkeáttét? ekkorával éri meg kezedeni (én kb 50-re gondoltam)
Kezdetkor beállítom utána változtathatom? Esetleg istrumentumonként/termékcsoportonként változik (ld: plusz500, fxpro)?
Luckyshadow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-24, 11:17   #134 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Luckyshadow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kérdéseim: mekkora az az összeg, amivel már megéri számlát nyitni?
pro számlánál is retail?
mekkora a legkisebb kötésegység?
hogyan változik a tőkeáttét? ekkorával éri meg kezedeni (én kb 50-re gondoltam)
Kezdetkor beállítom utána változtathatom? Esetleg istrumentumonként/termékcsoportonként változik (ld: plusz500, fxpro)?
AZ, hogy mekkora összeggel érdemes kezdeni attól is függ, hogy mekkora kötésegységet lehet minimálisan nyitni, valamint milyen időtávon akarsz kereskedni. Naposon nyilván sokkal nagyobb stoppokat kell bevállani, mint napon belül. Én ugyan nem szeretem a kis pár száz dolláros számlákat, de természetesen megértem, hogy ha valaki mondjuk csak akkorát tud vagy akar nyitni. Viszont ha ésszerű kereteket akar az ember magának akkor azt mondom párszázas számla = microlot, 3,4,5000 = mini és így tovább.

A Pro számla nem retail, de 20000 usd kell hozzá.

A legkisebb kötésegység számlára van vonatkoztatva. Ez megtalálható az Alpari oldalán. A legkisebb egyébként 0,01 lot vagyis microlot.

Alapban az Alpari Micro és Classic számlákra 1:500-at állít be, de lehet kérni kisebbet vagyis 1:50-et is. Később ez változtatható. Pro számlán 1:100 a tőkeáttétel maximuma.

Amit ugyan nem kérdeztél, de egy másik hozzászólásodhoz írták, hogy a határidőt át lehet kötni ez azt jelenti, hogy:

A határidős instrumentumnak a nevében is benne van, hogy határidős, vagyis a megadott határidővel ki fog futni. Elvileg addig a határidőig kereskedhető, de ha tovább akarod tartani a pozíciót akkor át lehet kötni egy ugyanolyan instrumentumra, de másik határidejűre, vagyis egy másik kifutásúra. Így tovább tudod tartani az adott instrumentumban a pozíciódat.
Régi 2011-03-27, 19:11   #135 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
Jó alaposan átrágtam magam az alpari oldalán, így sok kérdésre találtam választ, de azért maradt még egy két fehér folt:

Jól értelmezem, hogy a pro számlánál csak forex van?
A fenti devizapároknál nem volt HUF/x, ez gondolom nem is fog változni. Vagy szoktak néha bővíteni?

A metatrader 4 fut win 7 alatt fennakadások nélkül? (xp-m van most fenn, és azzal még nem volt hiba.)

A demóverzióban csak pár instrumentum van? Nekem kb egy tucat jelent meg...

Sidius: hogyan lehet metatrader-ben átkötni a határidős pozikat?
Régi 2011-03-28, 16:46   #136 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Luckyshadow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
Jó alaposan átrágtam magam az alpari oldalán, így sok kérdésre találtam választ, de azért maradt még egy két fehér folt:

Jól értelmezem, hogy a pro számlánál csak forex van?
A fenti devizapároknál nem volt HUF/x, ez gondolom nem is fog változni. Vagy szoktak néha bővíteni?

A metatrader 4 fut win 7 alatt fennakadások nélkül? (xp-m van most fenn, és azzal még nem volt hiba.)

A demóverzióban csak pár instrumentum van? Nekem kb egy tucat jelent meg...

Sidius: hogyan lehet metatrader-ben átkötni a határidős pozikat?
1. Igen a Pro számlánál csak deviza van (mivel a forex devizapiac, a cfd meg nem forex termék).
2. Valóban nincsenek forint párok, de természetesen ez változhat, habár nem tudom mennyire van rá kereslet az Alparit használó traderek körében. Nyilván ez elsősorban ettől függ.
3. Szerintem minden további nélkül fut a 7-en.
4. Meg kell jeleníteni a többi párt is nem csak egy tucat van. Piacfigyelő ikonra (kis zöld és piros nyíl van rajta) kattintással megjelennek a párok. Jobb klikk rájuk és mindent megjelenít-re kattints.
5. Én ugyan nem kötök határidőt a metában, de legegyszerűbben nyilván úgy, hogy mondjuk van egy longod, akkor kifutáskor zárod a kifutó terméket és a másik ugyanolyan de más kifutásúban nyitsz egy ugyanolyan longot.
Régi 2011-03-28, 17:24   #137 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Sidius: köszönöm a válaszokat!

Ezt az instrumentum megjelenítést már használtam fxpro-ban, nem értem most miért nem jutott eszembe.
Régi 2011-03-28, 19:28   #138 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Alparinál lehet hedge-elni?
Régi 2011-03-30, 20:42   #139 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Tigrisbukfenc a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hello!
Főleg Sidius-t kérdezném mivel visszaolvasva látom, hogy sok tapasztalata van az Alparinál:
Van náluk biztosíték valamennyi pénz vissza térítésre ha esetleg gondba kerül a cég? de gondolom erre nem nagy az esély.
Mivel én az Oandánál vagyok de úgy tudom h itt nincs így nem akarok nagyobb összegeket (5000 - 10000$)tartani itt. Amúgy jó cég én megvagyok velük elégedve itt tanultam-tanulok sok mindent.
Tigrisbukfenc nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-24, 18:43   #140 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Sziasztok,

Egy jó darabig nem használtam a számlám az Alparinál. És a gépem is megállt, amin a Meta futott. Nem tudom elindítani. Viszont, ha a mostani, új gépemre teszem fel a Metát, akkor természetesen nem tudok bejelentkezni.
Mit lehet ilyenkor tenni?

Köszönöm
Régi 2011-04-24, 19:46   #141 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

Egy jó darabig nem használtam a számlám az Alparinál. És a gépem is megállt, amin a Meta futott. Nem tudom elindítani. Viszont, ha a mostani, új gépemre teszem fel a Metát, akkor természetesen nem tudok bejelentkezni.
Mit lehet ilyenkor tenni?

Köszönöm
Az első dolgok egyike a számlanyitás utáni "gyári" jelszó cseréje olyanra amit könnyen megjegyzel, és nem kerülsz ilyen helyzetbe. MT4 alatt ez könnyen megoldható. Alparit közelről nem ismerem, más brókereknél van lehetőség a weboldalukon keresztül jelszócserére. Esetleg ha megvan a régi gépen a Metatrader könyvtár írd felül vele az új telepítést. Pontosan nem tudom hol, melyik file tárolja az elmentett jelszavakat. Legrosszabb esetben írni kell a regisztrációkor megadott email címedről az ügyfélszolgálatnak, generáljanak neked egy újat.
Régi 2011-04-24, 20:39   #142 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az első dolgok egyike a számlanyitás utáni "gyári" jelszó cseréje olyanra amit könnyen megjegyzel, és nem kerülsz ilyen helyzetbe. MT4 alatt ez könnyen megoldható. Alparit közelről nem ismerem, más brókereknél van lehetőség a weboldalukon keresztül jelszócserére. Esetleg ha megvan a régi gépen a Metatrader könyvtár írd felül vele az új telepítést. Pontosan nem tudom hol, melyik file tárolja az elmentett jelszavakat. Legrosszabb esetben írni kell a regisztrációkor megadott email címedről az ügyfélszolgálatnak, generáljanak neked egy újat.
Nem a jelszóval van gond. Az megvan. Azt írja, hogy érvénytelen számla. A régi gépem teljesen kuka, arról menteni semmit nem tudok.
Arról régen olvastam, hogy másik gépen az IP cím miatt nem tudom használni a számlám. Lehet ez a gond?
Régi 2011-04-25, 06:43   #143 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem a jelszóval van gond. Az megvan. Azt írja, hogy érvénytelen számla. A régi gépem teljesen kuka, arról menteni semmit nem tudok.
Arról régen olvastam, hogy másik gépen az IP cím miatt nem tudom használni a számlám. Lehet ez a gond?
Akkor marad az ügyfélszolgálat.
Régi 2011-04-25, 07:16   #144 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Oké, azért köszi...
Régi 2011-04-25, 09:57   #145 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha beírod a számlaszámot majd a logint alatta ki lehet választani a szervert.
Én nagyon régen jártam úgy, hogy nem a micro 2, hanem 1 et választottam és valami hasonló indokkal nem fértem hozzá.
Az ip mindegy, én 3 helyről is használtam a számlám.
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-25, 10:00   #146 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha beírod a számlaszámot majd a logint alatta ki lehet választani a szervert.
Én nagyon régen jártam úgy, hogy nem a micro 2, hanem 1 et választottam és valami hasonló indokkal nem fértem hozzá.
Az ip mindegy, én 3 helyről is használtam a számlám.
Jót választok ki, de így sem jó
Régi 2011-04-25, 10:09   #147 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:
Jót választok ki, de így sem jó
Írtam nekik...
Régi 2011-05-01, 14:57   #148 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
csabesz07 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Kíváncsi lennék a véleményetekre! Van egy kis megtakarításom és azt aranyba szeretném fektetni az Alparinál. Tehát nem spekulációs daytrade-re gondoltam. Szerintettek az Alpari jó választás-e erre? Ha hosszabb távra veszek aranyat az milyen költséggel jár? Van egy classic számlám náluk, de 1 éve nem használtam gondolom az még aktív, ezt hogy tudnám a legkönnyebben kideríteni?
Kezdő vagyok a tőzsdén, igazából én nem is a kimondott tőzsdés kereskedés miatt akarnám ezt, hanem egy befektetésnek szeretném, hiszen manapság olyan kevés kamatot adnak a bankok, az arany hosszú távon nyereségesebbnek tűnik.
csabesz07 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-01, 18:34   #149 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
csabesz07 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Kíváncsi lennék a véleményetekre! Van egy kis megtakarításom és azt aranyba szeretném fektetni az Alparinál. Tehát nem spekulációs daytrade-re gondoltam. Szerintettek az Alpari jó választás-e erre? Ha hosszabb távra veszek aranyat az milyen költséggel jár? Van egy classic számlám náluk, de 1 éve nem használtam gondolom az még aktív, ezt hogy tudnám a legkönnyebben kideríteni?
Kezdő vagyok a tőzsdén, igazából én nem is a kimondott tőzsdés kereskedés miatt akarnám ezt, hanem egy befektetésnek szeretném, hiszen manapság olyan kevés kamatot adnak a bankok, az arany hosszú távon nyereségesebbnek tűnik.
Szia
Ha aranyba akarsz fektetni, akkor vegyél fizikai aranyat. Ne brókernél tőkeáttéttel kereskedj. Minden pénzed elvesztheted. Ez az én véleményem.
Régi 2011-05-01, 20:46   #150 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
csabesz07 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia
Ha aranyba akarsz fektetni, akkor vegyél fizikai aranyat. Ne brókernél tőkeáttéttel kereskedj. Minden pénzed elvesztheted. Ez az én véleményem.
Tőkeáttétel nélkül gondoltam a vásárlást, de néztem, hogy az Alparinal is lehet 1:1 arányt, szóval nem kötelező a tőkeáttétel
Nézegettem az Alpari oldalát, de konkrét értéket nem találtam, hogy mennyibe kerülne, ha aranyat vennék. Olyan a deviza pároknál lehet, hogy ha veszek akkor azzal nem költségem keletkezik, hanem bevétel?
csabesz07 nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Alpari, brókercég

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
(Alpari) MetaTrader beállítások jevelley Brókercégek 3 2010-05-18 07:25

A pontos idő 08:34 , a GMT +1 időzóna szerint.