Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-09-25, 21:16   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
gain a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Quaestor

Sziasztok!

Van tapasztalatotok vagy hozzászólásotok, hogy érdemes-e számlát nyitni a Quaestor-nál? Itt az oldaluk: www.quaestor.hu
gain nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-26, 10:45   #2 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
gain eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Van tapasztalatotok vagy hozzászólásotok, hogy érdemes-e számlát nyitni a Quaestor-nál? Itt az oldaluk: www.quaestor.hu
Nekem amíg a magyar tőzsdén voltam, náluk volt számlám. Nincs velük sok dolgod. Megkötöd a szerződéseket és utána csak akkor kell velük foglalkozni, ha véletlenül nem tudsz online beavatkozni a folyamatokba. Természetesen amikor 2006-ban az ominózus kontraktus tizedelést hajtotta végre a BUX határidőn a BÉT, akkor ugyanolyan burkolt áremelést hajtottak végre, mint a többi magyar brókercég. Azzal húzta ki nálam a gyufát. Egyébként mint mondtam megbízhatóak és el lehet lenni velük. A platformjuk fapados.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-09-30, 12:27   #3 (permalink)
Új tag

gfranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Engem is erdekelne ez a Quaestor, mertha megbizhato akkor mar nyitnek is szamlat rajta.
gfranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-02, 16:54   #4 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem amíg a magyar tőzsdén voltam, náluk volt számlám. Nincs velük sok dolgod. Megkötöd a szerződéseket és utána csak akkor kell velük foglalkozni, ha véletlenül nem tudsz online beavatkozni a folyamatokba. Természetesen amikor 2006-ban az ominózus kontraktus tizedelést hajtotta végre a BUX határidőn a BÉT, akkor ugyanolyan burkolt áremelést hajtottak végre, mint a többi magyar brókercég. Azzal húzta ki nálam a gyufát. Egyébként mint mondtam megbízhatóak és el lehet lenni velük. A platformjuk fapados.
Köszönöm a választ!

Úgy hallottam (hallani sok mindent lehet), hogy indexre kedvezők a konstrukcióik ellenben a devizára már nem. Vagy ez csak afféle szóbeszéd és devizázni ellehet egész jól.
Erről van tapasztalatotok?
Régi 2010-10-02, 19:47   #5 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Smile

Idézet:
Köszönöm a választ!

Úgy hallottam (hallani sok mindent lehet), hogy indexre kedvezők a konstrukcióik ellenben a devizára már nem. Vagy ez csak afféle szóbeszéd és devizázni ellehet egész jól.
Erről van tapasztalatotok?
Milyen indexre gondolsz? Bux határidő? Nevetségesek a kondíciók, de persze nem csak a Quaestornál, hanem úgy általában a magyar brókereknél. Nem véletlenül említettem a 2006-os tizedelést. Azóta véleményem szerint ez a határidős piac egy homokozó a játszótéren ha rövidebb távon gondolkodik az ember a kereskedés szempontjából. Egészen egyszerűen annyira hézagos az ajánlati könyv, hogy ha egy komolyabb mennyiséget akar venni az ember, akkor végigveszi a könyvet akár több száz pontnyira is, és ettől sokkal rosszabb lesz a bekerülési ára, mint ami ideális lenne. Persze hosszabb távú kereskedésnél és ha nem lényeges a bekerülési ár, akkor el lehet vele játszogatni. Csak kérdés, hogy játszani akar e az ember! Én amikor elhagytam a BÉT-et pont azért tettem mert játszani nem a tőzsdén szeretnék.

Ja egyébként mi is történt 2006-ban mert nem biztos, hogy itt ezzel mindenki tisztában van. Nos ugyebár az indexet kontraktusokban adják-veszik a piacon. 2006 előtt egy kontiban 100 db volt. Értelemszerűen a letéti követelmények is ennek megfelelően magasabbak voltak. A BÉT nyilván azért hogy a kisebb befektetőkhöz is közelebb hozza a kereskedést, és jobban lehessen méretezni a pozíciót, megtizedelte a kontraktus méreteket. Így lett egy kontiban 10 darab, és ennek megfelelően a letéti követelmények is tizedelődtek. Teljesen egyértelmű volt, hogy a brókereknél alkalmazott díjjaknak is ennek megfelelően tizedelődni kellett volna. A logika és a tisztességes piaci magatartás is ezt diktálta volna.
A probléma ott kezdődött, hogy a brókercégek az utóbbiakat Magyarországon nem ismerik(ték) ezért nem is ennek megfelelően léptek. Fogták és kartellszerűen úgy vitték le az árakat, hogy nem tizedeltek, hanem cska valamennyivel lejjebb vitték az árakat. vagyis burkolt áremelést hajtottak végre. Érthetőbben.

Ha valami eddig 10 egységbe került kontinként akkor ha a konti mérete tizedére mérsékelődik akkor az eddigi 10 egységes árnak is a tizedére kellene csökkennie azaz 1 egységre, hiszen a költségek nem növekedtek. Vagyis ezzel átadom a kedvezményt amit kapok. Erre a brókerek fogták és mondjuk 4-5 egységre csökkentettek, azaz tulajdonképpen az engedmény 50-60%át megtartották maguknak. Ez ha jól meggondoljuk tulajdonképpen áremelés.
Versenyhivatali eljárás is indult egyébként kartelezés gyanújával, hiszen a tizedelés mértékét egyetlen brókercég sem adta át a kereskedőknek. Persze a hivatali eljárás kedvezőtlenül zárult a kereskedők részére, és pozitívan a brókerek részére. Ahogy azt kell!

Ezek után még aki addig kitartott komoly kereskedőként az is vagy átállt hosszabb távú kereskedésre vagy elfelejtette a BÉT-et. Én is így tettem egy rövid átállási idő után akkor mentem át a forexre, és nem bántam meg.

Szóval ennyit a kedvező index kondíciókra. kedvező volt 2006-ig, sőt tulajdonképpen az egyetlen kedvezően kereskedhető instrumentum volt rövidtávú kereskedők részére. De 2006 szeptemberétől én nem nevezném ezt kedvezőnek.
Régi 2010-10-03, 13:32   #6 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Milyen indexre gondolsz? Bux határidő? Nevetségesek a kondíciók, de persze nem csak a Quaestornál, hanem úgy általában a magyar brókereknél.
Eszem ágába sincs foglalkoznom a BÉT-el. Pár nagyobb amarikai indexre és egy-két devizapárra szeretnék kereskedni a jövőben. Erre keresek egy megfelelő brókercéget, akinek ha metás lenne a platformja az lenne a legjobb számomra. (quaestoré nem az tudom)

Idézet:
Én amikor elhagytam a BÉT-et pont azért tettem mert játszani nem a tőzsdén szeretnék.
A tőzsde nem játék, erről azonosan vélekedünk.

Idézet:
Ezek után még aki addig kitartott komoly kereskedőként az is vagy átállt hosszabb távú kereskedésre vagy elfelejtette a BÉT-et. Én is így tettem egy rövid átállási idő után akkor mentem át a forexre, és nem bántam meg.
Hova váltottál? Jelenleg is náluk vagy még?
Régi 2010-10-04, 09:13   #7 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Eszem ágába sincs foglalkoznom a BÉT-el. Pár nagyobb amarikai indexre és egy-két devizapárra szeretnék kereskedni a jövőben. Erre keresek egy megfelelő brókercéget, akinek ha metás lenne a platformja az lenne a legjobb számomra. (quaestoré nem az tudom)
Hova váltottál? Jelenleg is náluk vagy még?
Ha nem akarsz a BÉT-el foglalkozni akkor nem értem miért akarsz a Quaestorral foglalkozni? Ha amerikai indexekkel akarsz foglalkozni, akkor nyilván a legjobb megoldás külföldi cég, sőt inkább amerikai. Pl az itt már sokat emlegetett Interactivebrokers.

Amikor befejeztem a magyar tőzsdét az Oandához mentem. Később pedig az Alpari és a Dukascopy lett a ténykedésem fő terepe, és igazából most is ez a két cég a legfontosabb, meg van néhány kisebb számlám, más helyeken, de ezek nem jelentősek. Mindhárom előbb említettről én csak jót mondhatok, ami nem azt jelenti, hogy hibátlanok, de minden nem lehet tökéletes. Az egyik ebben erős a másik abban, és annak megfelelően kell dönteni, hogy pontosan mit is szeretne az ember!
Régi 2011-05-27, 15:01   #8 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Antal a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Buda cash

Idézet:
gfranco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Engem is erdekelne ez a Quaestor, mertha megbizhato akkor mar nyitnek is szamlat rajta.
Én a Buda-Cash az amit ajánlanék számotokra, mert én bennük csak pozitívan csalódtam.
Régi 2011-09-08, 08:41   #9 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
Hírnév szint: 8
StopHunter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.StopHunter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Thumbs up Q

Idézet:
Sziasztok!

én 2005 óta vagyok náluk (is). az index CFD-k nagyon jó áron vannak valóban és a deviza is korrekt. nyilván nem diszkont bróker árfolyam, de az elemzői stratégiák idén is nagyon szépen hoztak a konyhára, csak be kell kötnöd. nekem sokat segítettek, amit máshol nem kaptam meg. nyilván ár érték arány szerint kell nézni, és így nézve már nem is drágák, sőt!
a másik pedig ami a magasabb árak ellenerése is ide köt az a bánásmód. mindenhol döglik le rendszer, akad be megbítzás stb-stb, de itt mindig meg lehetett beszélni a problémákat, és megnyugtató megoldás született a végén a számomra is.
StopHunter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-06, 12:10   #10 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 9
Drogos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok! A Quaestor kötvényekről mi a véleményetek? Azon gondokodom hogy lehet kiveszem a pénzem, túl nagy mostanában a zűrzavar a magyar brókercégeknél.
Drogos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-06, 12:31   #11 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 26
Hírnév szint: 4
stopvadász a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Drogos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok! A Quaestor kötvényekről mi a véleményetek? Azon gondokodom hogy lehet kiveszem a pénzem, túl nagy mostanában a zűrzavar a magyar brókercégeknél.

Azt szerintem most jól teszed! A Hungária értékpapír helyzete ugyan az. A kötvényeik többségét a budacash vásárolta. Szoros volt a kapocs.Nem csodálkoznék ha ott is felszámolás lenne a vége. Belereccsennek! Továbbá bűncselekmények sorozata is fenn áll!
stopvadász nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-06, 14:06   #12 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

itt is van

http://www.portfolio.hu/vallalatok/a...12.211069.html
Régi 2015-03-09, 12:11   #13 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Én kivettem a pénzemet, sokan voltak...
Régi 2015-03-09, 12:15   #14 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.479
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Én kivettem a pénzemet, sokan voltak...
Bajok vannak itt is?
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-09, 12:19   #15 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Hát ez egy öngerjesztő folyamat. Jobb félni mint megijedni. Mivel most a kötvényes cégeknek nagyon rossz híre van, így beindulhat egy visszaváltási folyamat. Egy biztos hogy mindenkit nem tudnak kifizetni mert elvileg befektették a pénzeket.

Ha túl sok ember pánikol és egyszerre akárják kivenni a pénzüket akkor bedőlhet az egész. Jobb elvinni szerintem és pár hónap múlva visszatenni amikor már nem beszédtéma a brókercsődök.
Régi 2015-03-09, 12:22   #16 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.332
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bajok vannak itt is?
Én pénteken hallottam...de nem egy 100%-os forrás. Pánikot én sem keltenék.
Régi 2015-03-09, 12:27   #17 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én pénteken hallottam...de nem egy 100%-os forrás. Pánikot én sem keltenék.
Mondjuk magyar piacon most erősen megcsappant a bizalom. Nem lennék meglepve, ha pár hónapra tízmilliárdokat vennének ki az ügyfelek.

Quaestor, KBC, Concorde, ugye ők a három legnagyobb? Ja, meg az Erste.
Régi 2015-03-09, 12:54   #18 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mondjuk magyar piacon most erősen megcsappant a bizalom. Nem lennék meglepve, ha pár hónapra tízmilliárdokat vennének ki az ügyfelek.

Quaestor, KBC, Concorde, ugye ők a három legnagyobb? Ja, meg az Erste.
A többi cégnél nem nagyon számít a pénzkivét, mert ők nem bocsájtanak ki saját kötvényt amiből a működésüket finanszírozzák.
Régi 2015-03-09, 12:57   #19 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A többi cégnél nem nagyon számít a pénzkivét, mert ők nem bocsájtanak ki saját kötvényt amiből a működésüket finanszírozzák.
Ahhám, köszi szépen!
Régi 2015-03-09, 13:53   #20 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.277
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Én azon csodálkoznék, ha nem lenne gond a Quaestor-kötvényekkel.

Évek óta magasan a piaci kamatok fölé kínálnak, amit ki is kell(ene) tudni termelni.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-09, 22:59   #21 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én azon csodálkoznék, ha nem lenne gond a Quaestor-kötvényekkel.

Évek óta magasan a piaci kamatok fölé kínálnak, amit ki is kell(ene) tudni termelni.
kellett neked huhogni

http://mno.hu/gazdasag/oncsodot-jele...rurira-1276461

http://www.origo.hu/itthon/20150309-...r-csoport.html
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-09, 23:14   #22 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
kellett neked huhogni
Mea culpa...
Régi 2015-03-10, 06:58   #23 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Remélem más is kivette a pénzét
Régi 2015-03-10, 07:14   #24 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

ahogy olvasom ez a Hrurira csak a kötvény kibocsájtó részlegük
kérdés, h a csoport egészére hogy hat
valamint az, h ezekre a papírokra semmilyen állami bizti sincs
Régi 2015-03-10, 07:51   #25 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
ahogy olvasom ez a Hrurira csak a kötvény kibocsájtó részlegük
kérdés, h a csoport egészére hogy hat
valamint az, h ezekre a papírokra semmilyen állami bizti sincs

Hurria hitelezte a travel a tőzsdei részleget a telekomot, az ingatlanprojektet gyakorlatilag mindent. Ha az csődbement akkor az egész quaestor csődbe megy.

Ugyan ki merne ezentul náluk tőzsdézni vagy utazni...
Régi 2015-03-10, 09:34   #26 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

MNB határozat

http://www.mnb.hu/Sajtoszoba/mnbhu_p...emeny_20150310
Régi 2015-03-10, 11:57   #27 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Durva, 150 misi fiktív kötvény, valszeg kettős könyvelés történt, hozzányúltak az ügyfelek pénzéhez. Ennyit arról hogy "az ügyfelek pénzét elkülönítve kezeljük".
Régi 2015-03-10, 11:59   #28 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Remélem más is kivette a pénzét
Ma több ismerősöm is felhívott, hogy „bocs, hogy nem hallgattam rád, de mégis beraktam a Quaestorba a pénzem a magas kamat miatt, most mit csináljak?”

Nem vagyok kárörvendő, sőt inkább bosszant a dolog. De valahol ez így igazságos. Kapzsi voltál? Azt se tudtad, mi az a kötvény? Várjál, öcsém türelmesen a sorodra, hátha neked is jut valami a végén.

Az élet nagy tanítómester.
Régi 2015-03-10, 12:01   #29 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Durva, 150 misi fiktív kötvény, valszeg kettős könyvelés történt, hozzányúltak az ügyfelek pénzéhez. Ennyit arról hogy "az ügyfelek pénzét elkülönítve kezeljük".
persze, tőle
Régi 2015-03-10, 12:26   #30 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Érdemes ezektől a cégektől elhozni a pénzt ha még megvan egyáltalán!: Mert gondok vannak!

- Solar Capital,
- Equilor,
- Reálszisztéma értékpapír
- Codex.

Ezek fognak a közel jövőben bedőlni!

A Hungáriára és Questorra is felhívtam a figyelmet!
Régi 2015-03-10, 13:58   #31 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Összes hozzászólás: 313
ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ChyberBoB részére
Alapbeállítás

Idézet:
Ma több ismerősöm is felhívott, hogy „bocs, hogy nem hallgattam rád, de mégis beraktam a Quaestorba a pénzem a magas kamat miatt, most mit csináljak?”

Nem vagyok kárörvendő, sőt inkább bosszant a dolog. De valahol ez így igazságos. Kapzsi voltál? Azt se tudtad, mi az a kötvény? Várjál, öcsém türelmesen a sorodra, hátha neked is jut valami a végén.

Az élet nagy tanítómester.
Teljesen igazad van ebben.
ChyberBoB nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-10, 18:23   #32 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 416
Hírnév szint: 7
StuG már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.StuG már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Édesanyámnak az összes megtakarítása fekszik a kérdéses kötvényekben. Javaslatom ellenére hozzájuk tette az egészet, mert egy dilettáns, mindentudó, nagyokos rokon nyomatta neki a bölcsességet, és ugye miért is érne a gyerek szava lófaxt is a családban.
Most teljesen ki van készülve, de én azért nyugtatgatom, hogy ne izguljon, mert ha nem is holnapután, de hozzá fog tudni jutni a pénzéhez. Csak sajnos jómagam sem hiszek benne, főleg, hogy gyakorlatilag nincs semmilyen biztosítás a kötvényekre (ha jól tudom). Tehát nem az van, mint az Alparinál, hogy becsődöltek, aztán küldik a csekket.

Mik lehetnek a reális kilátások? Kaphat vissza egyáltalán valamit? Ha igen, kb milyen hosszú lehet egy ilyen ügy átfutási ideje? Tudom, hogy ezt így előre lehetetlen megmondani, de ha kap is vissza, mennyivel rövidíthetik meg? Van értelme bármilyen pernek, ha nincs egyáltalán miből kifizetni? Minden gondolatot előre is köszönök!
StuG nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-10, 18:46   #33 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
StuG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Édesanyámnak az összes megtakarítása fekszik a kérdéses kötvényekben. Javaslatom ellenére hozzájuk tette az egészet, mert egy dilettáns, mindentudó, nagyokos rokon nyomatta neki a bölcsességet, és ugye miért is érne a gyerek szava lófaxt is a családban.
Most teljesen ki van készülve, de én azért nyugtatgatom, hogy ne izguljon, mert ha nem is holnapután, de hozzá fog tudni jutni a pénzéhez. Csak sajnos jómagam sem hiszek benne, főleg, hogy gyakorlatilag nincs semmilyen biztosítás a kötvényekre (ha jól tudom). Tehát nem az van, mint az Alparinál, hogy becsődöltek, aztán küldik a csekket.

Mik lehetnek a reális kilátások? Kaphat vissza egyáltalán valamit? Ha igen, kb milyen hosszú lehet egy ilyen ügy átfutási ideje? Tudom, hogy ezt így előre lehetetlen megmondani, de ha kap is vissza, mennyivel rövidíthetik meg? Van értelme bármilyen pernek, ha nincs egyáltalán miből kifizetni? Minden gondolatot előre is köszönök!
nem akarlak elkeseríteni, de kb. semmi esélye, h visszakapja a pénzét.
a vállalati kötvény tulajdonosok kb. a részvényesek előtt állnak a sorban egy esetleges csőd esetén.
abban az esetben, ha a cég vagyontárgyait sikerül eladni, akkor abból kifizetik az államot(adó),dolgozókat, beszállítókat majd kötvényeseket rv-eseket.csőd esetén még az adótartozásra sem mindig van pénz, nemhogy a kötvényekre.
ha megnézed az ingatlanokat, amiket el kellene adni, akkor látod, h ezek egy része forgalomképtelen, (ETO stadion), vagy a tartozás mértékéhez képest alacsony értékű: 3,5mrdFT szálloda, vagy egyszerűen el sem indult projekt)
ha el is tudják adni egy részüket, akkor is a piaci ár alatt.(te sem kínálsz piaci árat, ha tudod, h az eladó nagyon szorult helyzetben van)

Az Alparis sztori meg teljesen más. Itt nem játszik a biztosító(BEVA).
példán keresztül: van egy befektetési szlád az otp-nél, és van rajta 100 mol kötvény. ha becsődöl a mol- a kötvénykibocsájtó-, akkor elértéktelenedik a kötvény, nem kapsz semmit. ha becsődöl az otp (szlavezető) akkor a BEVA helyt áll 6MFt-ig.
Itt a kötvény kibocsájtója ment tönkre, nincs beva.
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-10, 18:46   #34 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

úgy néz ki a cikk alapján, h csak a felszámolási eljárásból lehet valami pénze a kötvényeseknek
már ha jut egyáltalán valami
Régi 2015-03-10, 20:51   #35 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 3
Peti78 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás ..

Idézet:
úgy néz ki a cikk alapján, h csak a felszámolási eljárásból lehet valami pénze a kötvényeseknek
már ha jut egyáltalán valami
Igen, itt csak azok reménykedhetnek, akiknek részvényük volt ott, vagy a számlájukon pénz. Mivel az értékpapír zrt. külön cég, ezért azoknak meg kell lennie. Viszont hiába külön cég az értékpapír zrt., ha azon a saját anyagcégének a semmit nem érő kötvényét tartja nyilván, akkor annak értékét nem tudja vissza adni. Hozzáteszem, elgondolkodtató, hogy itt is megtehette volna a cég, hogy a többi emberke pénzét és részvényét leemeli és kifizeti a kötvényt visszaváltani akaró sok embert. Viszont akkor ugyanott lennénk minta BC esetén, ahol évekig ezt tették. Nyilván bűncselekmény. A kötvényesek valószínűleg 10-30% között kapnak vissza akkor, ha valaki ennyiért bevállalná a cég megmentését, vagy a teljes felszámolás során az ügy végére érnek majd.

Én arra leszek kíváncsi, hogy akinek pénze meg más értékpapírja ragadt benn, azok vajon mikor fogják megkapni. Mert ha ezeket nem lopták el, mint a BC-nél (egyelőre a hírek szerint itt nem), hiszen a kötvényből lévő pénzt pumpálták a sok egyéb marhaságba, akkor annak elvileg hamar kell mennie, miután összeszámolták a kötvényeseket, és megnézték, hogy ott mennyi a vállalattal szembeni követelés, illetve károsult.
Peti78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-10, 22:54   #36 (permalink)
Szenior tag

StuG már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.StuG már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszönöm a véleményeket, sajnos én is hasonlóképpen látom.
Akkor lehet perelni az államot. Elvégre az állam "felügyelete" alatt szaladt féktelenül ez a kocsi. Úgy olvastam, hogy a kötvénykibocsátó cég alaptőkéje 10 millió forint, tavalyi adózott nyeresége 451 ezer forint. Ilyen cég hogy bocsáthat ki 200+ milliárd forint értékű kötvényt, és vajon miért nem ellenőrizték hathatósabban és gyakrabban a tevékenységét? Pláne ha magasabb a rizikófaktor a biztosítatlan kötvények esetén. Akkor minek az állami felügyelet, ha nem ér lószart sem? Ki engedélyezte? Az állam? Ki felügyelte? Az állam. Pont.
Régi 2015-03-11, 10:07   #37 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Akkor lehet perelni az államot. ... Akkor minek az állami felügyelet, ha nem ér lószart sem? Ki engedélyezte? Az állam? Ki felügyelte? Az állam. Pont.
Valahol azt olvastam, hogy a felnőtt kor akkor kezdődik, mikor valaki elkezd felelősséget vállalni a döntéseiért.

Elsősorban a sok kapzsi kisbefektető a felelős azért, ha a magas kamat reményében olyan helyre viszi a pénzét, ahol erkölcsi kockázat nélkül is nagy a rizikó. A legtöbbnek halvány lila fingja se volt arról, hogy mi az a vállalati kötvény, és hogy a cég a fundamentumai alapján egyáltalán képes-e a kamatokat kitermelni, majd a kölcsönt visszafizetni. De a legtöbbet ez nem is érdekelte.

Persze igaz, hogy ezt nem is kötvényként, hanem „csak” megtakarításként reklámozták, s a jutalékban érdekelt ügyintézők esküdöztek fűre-fára, OBÁ-ra, BEVA-ra. Ez megtévesztés.

Az is igaz, hogy az állami Felügyelet sz@rt se ér, a Matolcsy-féle MNB ebben is megbukott.

De az is igaz, hogy a Quaestor köztörvényes, csaló vezetése igen jóban van a politikával, így max. 1-2 év „hűvös” után vígan fognak majd az ellopott 210 milliárdból hawaiiozni, vagy épp focimeccset, választási kampányt támogatni a jövőben is, mert ez a pénz már régen strómanoknál pihen.

Ez tipikusan az az ügy, ahol érdemes lenne pertársaságot alapítani a károsultaknak. Talán néhány év múlva visszakapnának valamit a Quaestor-csoporttól és tulajdonosaiktól.
Régi 2015-03-11, 10:51   #38 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Elsősorban a sok kapzsi kisbefektető a felelős azért, ha a magas kamat reményében olyan helyre viszi a pénzét, ahol erkölcsi kockázat nélkül is nagy a rizikó. A legtöbbnek halvány lila fingja se volt arról, hogy mi az a vállalati kötvény, és hogy a cég a fundamentumai alapján egyáltalán képes-e a kamatokat kitermelni, majd a kölcsönt visszafizetni. De a legtöbbet ez nem is érdekelte.
mindig csodálkoztam, mikor elmentem a Q iroda mellett, és láttam, h (akkor még) 11% körüli hozamot reklámozó piros molinó feszült az ablak előtt, mikor a banki kamatok 5-6% körül voltak. nem mondom, h nem fordult meg a fejemben, h bemenjek és befektessek náluk, de azonnal megszólalt a riasztás ilyen hozamkörnyezetben ugyan miből tudják kitermelni a dupla hozamot? hosszú távon semmiből...mentem is tovább.
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-11, 11:26   #39 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 224
efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

á a hungária ennél keményebben csinálta 20%-os éves kamat adott a kölcsönszerződéssel átvett pénzre...na ez nem semmi....főleg hogy egy ilyen sajtpapírral-pár mondatos kölcsönadási szerződéssel hány miliárdot adtak át nekik.....
efraim nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-11, 11:39   #40 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Elsősorban a sok kapzsi kisbefektető a felelős azért, ha a magas kamat reményében olyan helyre viszi a pénzét, ahol erkölcsi kockázat nélkül is nagy a rizikó. ...
Ahogy te is írtad lejjebb, valójában nem kapzsiságról, hanem tájékozatlanságról van szó. A tájékozatlanságban nem csak a magukat nem képző kisbefektetők, és az őket átverni szándékozó csalók hibája, hanem a gyakorlati pénzügyi oktatás teljes hiánya is. És ez nem csak az általános, és középiskolai oktatásból hiányzik, hanem a pénzügyi szakirányú felsőoktatásból is.

Konkrétan én a PSZFen végeztem. Tudom, hogy ott minimális gyakorlatban használható pénzügyi oktatást kaptunk. Questorral pont egy szintén ott végzett barátomon keresztül kerültem kapcsolatba, ő ajánlgatta őket kb 1 évvel ezelőtt. Ő is gyanította, hogy valami nem tiszta, de meg volt győződve róla, hogy a mindenféle biztosítás védené a befektetését, így gyakorlatilag nincs jelentős kockázata. Némi utánajárással kiderítettem, hogy itt vállalti kötvényekről van szó, ezért gyakorlatilag nincs biztosítás, így szerencsére ő sem adta nekik a pénzét...

A lényeg, hogy a szakirányú felsőfokú oktatásból szerezhető tudás messze nem elegendő ahhoz, hogy kiszúrja az ember az ilyen jellegű csalókat, az emberek 99%ának meg még ez sincs.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-11, 12:04   #41 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
pendejot a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
efraim eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
á a hungária ennél keményebben csinálta 20%-os éves kamat adott a kölcsönszerződéssel átvett pénzre...na ez nem semmi....főleg hogy egy ilyen sajtpapírral-pár mondatos kölcsönadási szerződéssel hány miliárdot adtak át nekik.....
Tudatlanként kérdem, hogy vissza tudnak kapni abból valamit az érintettek?
pendejot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-11, 12:39   #42 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ahogy te is írtad lejjebb, valójában nem kapzsiságról, hanem tájékozatlanságról van szó.
Az előbb kaptam egy privát levelet, melyben x szaktárs felháborodott azon, hogy „kapzsi” kisbefektetőkről mertem írni.

Ne legyünk naivak! Aki tradelt már, találkozott tőzsdepszichológiával, annak tudnia kell, hogy két érzelem küzd bennünk minden pénzügyi döntésnél: a félelem és a vágy. Aki félinformációk alapján mégis a magasabb kamatot választja az alacsonyabb, de biztosabb banki kamat helyett, annak a vágya, vagyis a kapzsisága volt erősebb.

Nem akarok belemenni az oktatás vitába se. Egyébként tanítanak a BGF-en vállalkozásfinanszírozást, társaságok pénzügyeit.

De elfogadom, hogy az átlag polgár ilyen ismerettel nem rendelkezik. Akkor kérdezzen meg egy szakértőt, vagy járjon utána döntés előtt. És ne tolja be az összes pénzét egy számára ismeretlen dologba.

„Ha nem érted, ne csináld” – Warren Buffett
Régi 2015-03-11, 13:22   #43 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A vágy nem azonos a kapzsisággal.

"tanítanak a BGF-en vállalkozásfinanszírozást, társaságok pénzügyeit."
Igen tanultuk, csak épp ott minimális gyakorlati tudást adnak át.

"kérdezzen meg egy szakértőt"
Aki nem ért hozzá, az hiába kérdezi meg a szakértőt, mert nem tudja megállapítani azt sem, hogy a szakértő nem szélhámos-e. Ráadásul jellemzően az utóbbiakkal találkozhatnak az átlagemberek.

"járjon utána döntés előtt"
Egyetértek. Jellemzően rosszul jár az, aki másoknak hisz.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-11, 14:27   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A vágy nem azonos a kapzsisággal.

"tanítanak a BGF-en vállalkozásfinanszírozást, társaságok pénzügyeit."
Igen tanultuk, csak épp ott minimális gyakorlati tudást adnak át.

"kérdezzen meg egy szakértőt"
Aki nem ért hozzá, az hiába kérdezi meg a szakértőt, mert nem tudja megállapítani azt sem, hogy a szakértő nem szélhámos-e. Ráadásul jellemzően az utóbbiakkal találkozhatnak az átlagemberek.

"járjon utána döntés előtt"
Egyetértek. Jellemzően rosszul jár az, aki másoknak hisz.
Tökéletesen egyetértek veled. Azt is hozzá kell tennem, hogy az elkövetett "mulasztás", hogy nem lett mindenkiből pénzügyi zseni, és annak következménye, hogy egy élet munkáját bukja el az ember holmi csaló gazemberek miatt, nem áll egyenes arányban egymással. Fontos tudni azt is, hogy azért a legtöbb ember egy szakértő javaslatára sétál bele a csapdába. De ha más nem, akkor amikor beteszi a pénzét, fel kellene rá hívni a figyelmet, hogy erre a betétre bizony nincsen biztosítás. Ezért fordulnak az emberek befektető cégekhez, ugye? Van egy elvárható magatartás, és az nem az emberek hibája, hogy egy csaló hazug cég lenyúlja az összes pénzüket. És akkor mondhatjuk, hogy a legutolsó ügyintézőtől kezdve mindenki csaló volt, és mindeki kivette a szerepét az átverésben. Akkor miért is szerencsétlen kis nénike a ludas? Csak abból a szempontból lehet az embereket okolni, ha a befektetésük veszteséges lesz, de azért, mert a bizalmukkal visszaélő cég kisemmizte őket a teljes vagyonukból, nem ők a felelősek. A pénzügyi szektor is egy piac, akárcsak a többi. Ha elmész egy piacra, veszel paradicsomot, majd beteg leszel tőle, mert agyon van kezelve vegyszerrel, akkor te vagy a hibás, mert nem vizsgáltattad be fogyasztás előtt a NÉBIH-nél? Vagy mert nem szereztél előtte egy vegyészmérnök és egy biológus diplomát?

Ugyanakkor azt sem értem, hogy agyon van szabályozva a pénzügyi szektor, mégis ott fordulnak elő a legnagyobb volumenű csalások, felelősség meg nuku. A szabályozásnak együtt kellene járnia a kőkemény felelősségre vonással, és csak olyan betétkezelést szabadna megengedni, amelyre vonatkozik betétbiztosítás. Hogy egy 10 milliós alaptőkéjű cég 210 milliárdos kötvényt bocsátott ki MNB felügyelet alatt, szerintem nem kíván több hozzászólni valót. De még a 60 milliárd engedélyezett is sok. Ezen kívül novemberben kaptak ismét engedélyt a kötvénykibocsátásra... Az állam is bűnös, mert asszisztált ehhez. No comment.

És a per... az emberek egyetlen lehetősége, hogy pereljenek. Vagy csak nyeljék le szó nélkül, miután kisemmizték őket? Én akkor kezdtem tőzsdézni, amikor 2008-ban irgalmatlan módon átcsesztek a brókernetnél... Pedig mi bizalommal fordultunk hozzájuk... Azóta hál' Istennek végtörlesztettem a devizahitelem.

Tudom, hogy az én felfogásom alapvetően sokban különbözik sok emberétől, de egész életemben undorodtam attól a gusztustalan és gonosz mentalitástól, amikor ehhez hasonló tolvaj gazemberekről sokan elismerősen mondogatták, hogy "miért baj az, okos volt és ravasz, ő csinálta jól". Erre a mentalitásra nem épülhet egészséges társadalom, sem egészséges jövő.
Régi 2015-03-11, 20:09   #45 (permalink)
Szenior tag

efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
pendejot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tudatlanként kérdem, hogy vissza tudnak kapni abból valamit az érintettek?
sajnos a betétbiztosítási alap erre nagy valószínűség szerint nem terjed ki mert ez szimpla magánkölcsön...
csak azt tudom javasolni hogy aki így járt soron kívül tegyen büntető feljelentést mert nem biztos hogy ezeket a "kölcsönadásikat" az NNI már megtalálta.....A büntetőeljárás során majd polgárjogi kárigényt kell benyújtani...onnantól már csak szerecse kérdése lesz hogy van cégnek annyi vagyona illetve a tulajdonos/elkövetőknek van a nevén annyi vagyon amit a bűncselekménnyel okozott kár megtérítése miatt zárolhatnak majd.....
remélem tudtam segíteni valakinek.
Régi 2015-03-12, 20:16   #46 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 267
Hírnév szint: 6
safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
efraim eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
csak azt tudom javasolni hogy aki így járt soron kívül tegyen büntető feljelentést mert nem biztos hogy ezeket a "kölcsönadásikat" az NNI már megtalálta.....A büntetőeljárás során majd polgárjogi kárigényt kell benyújtani
Köszönöm a profi hozzászólást. Csak azt szeretném kérdezni, hogy nem gondolják automatikusan, hogy az ügyfelek nehezményezik a pénzük ellopását, és vissza szeretnék kapni?
safe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-12, 20:30   #47 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
safe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönöm a profi hozzászólást. Csak azt szeretném kérdezni, hogy nem gondolják automatikusan, hogy az ügyfelek nehezményezik a pénzük ellopását, és vissza szeretnék kapni?
az ilyen emberek ezen szerintem nem gondolkodnak ilyenen...a saját zsebükre mennek illeteve a kártyavár építésére...
Régi 2015-04-24, 09:16   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Értelmezési segítséget kérek szépen:
Az egyik Quaestor kötvénnyel kapcsolatos dokumentációban a következő olvasható:

KOCKÁZAT:
A kötvény mögött a teljes Quaestor cégcsoport pénzügyi ereje megjelenik, valamint az értékpapír számla BEVA garancia hatálya alá tartozik.

Értelmezésem és a szövegkörnyezet szerint itt a "kötvény, valamit az értékpapír számla" két külön fogalmat akar jelenteni, de szándékosan fogalmaztak félrevezető, félreérthető módon, amit - ha valaki nincs tisztában a vállalati kötvények természetével és kockázatával - akkor az simán és szó nélkül benyeli.

Egy témába vágó tévés beszélgetés alatt a házigazda kimondta, hogy "értékpapír", erre a szakértő helyreigazította: "Itt nem értékpapírról van szó, hanem vállalati kötvényekről".
Na most az interneten mindenhol az áll, hogy "a vállalati kötvények hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok".
Valaki hozzáértő rendet tenne a fejemben ezzel kapcsolatban? A vállalati kötvény értékpapír, és értékpapír számlán vezetik, vagy nem?
Régi 2015-04-24, 09:41   #49 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
Hírnév szint: 6
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

a szakértő keverte a részvénnyel :-)
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-24, 09:43   #50 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
A vállalati kötvény értékpapír, és értékpapír számlán vezetik, vagy nem?
Alapvetően így van.

Ha a Quaestoros értékpapír számládon pl. OTP részvény volt, akkor a Quaestor bedőlésével joggal vársz pénzt a BEVA-tól.

De itt a Quaestor dőlt be, a Quaestor vállalati kötvény, mint értékpapír értéke nulla (vagy legfeljebb abból jut valami, amit a felszámolásnál meg lehet menteni), így nincs miért fizetnie a BEVA-nak.

Nade van nekünk Rogán Tónink, aki ehhez is ért, így majd olyan pénzintézetek (és részvényesei, ügyfelei) fognak helyt állni, akiknek közük sincs az egészhez.

De remélem ezek után a Kun-mediátor kft. ügyfeleit is megmentik majd.

Sőt, ha tüntetnénk, mint forex károsultak, akkor talán a mi eddigi összes veszteségünket is fizetné a BEVA!!
Válaszol

Címkék
brókercég, Quaestor, WebBróker

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 01:39 , a GMT +1 időzóna szerint.