Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-11-16, 18:00   #1 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 48
Hírnév szint: 7
Marivs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Marivs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Xtb

Sziasztok!

Valakinek van valamilyen tapasztalata, esetleg véleménye az XTB nevű cégről? Forex számlát szeretnék nyitni, és őket néztem ki.
Marivs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-16, 18:30   #2 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 59
Hírnév szint: 8
Máté a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Engem is érdekelnének tapasztalatok!
Máté nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-11-17, 08:20   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Marivs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

és őket néztem ki.
Szia, akkor Te már tudsz róluk valamit, megosztanád esetleg?
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-17, 08:50   #4 (permalink)
Tag

Marivs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Marivs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Az oldalukon fellelhető információkon kívül semmit nem tudok róluk, egyszerűen csak őket ismerem, mióta érdekel a forex trading náluk demózok, ők szimpatikusak
Régi 2010-11-17, 08:54   #5 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Az oldalukon fellelhető információkon kívül semmit nem tudok róluk, egyszerűen csak őket ismerem, mióta érdekel a forex trading náluk demózok, ők szimpatikusak
Na, de akkor mi alapján szimpatikusak? pont erre lennék én is kiváncsi, hogy valakinek mi alapján tetszett meg valamelyik brókercég
Régi 2010-11-18, 10:56   #6 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Nos erre nem nagyon tudok konkrét választ adni, megfogott a weboldaluk, ismerem az egyik brókerüket és az ő hozzállása is tetszik, valamint mint mondtam kb fél éve náluk demózok, igazából semmi konkrétum nincs.

EGyébként egy kérdésem lenne, hogy a jutalékok hogy működnek, mert itt azt írják, hogy nincsen jutalék..Vagy csak én értek félre valamit?
Régi 2010-11-18, 11:59   #7 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nos erre nem nagyon tudok konkrét választ adni, megfogott a weboldaluk, ismerem az egyik brókerüket és az ő hozzállása is tetszik, valamint mint mondtam kb fél éve náluk demózok, igazából semmi konkrétum nincs.

EGyébként egy kérdésem lenne, hogy a jutalékok hogy működnek, mert itt azt írják, hogy nincsen jutalék..Vagy csak én értek félre valamit?
A spread amit fizetsz. Fél év demo után ez nem derült ki?
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-18, 12:40   #8 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Nem, mert eddig nem foglalkoztam még ezzel.

Tehát pl EURUSD esetén(ezzel, meg XAUUSD-vel kereskedem) a spread 2.

Tegyük fel, hogy én most 1.3660-on adok vételi megbízást, akkor ha 1.3662-re ér az árfolyam, akkor vagyon úgymond nullán, és ha innen növekszik tovább akkor van nyerségem, az a 2 pip pedig a 'jutalék'. Jól gondolom? Ha igen, akkor hogy érdemes számlát nyitni, fix vagy változó spreadekkel?

Plusz olvastam itt a fórumon talán pont ebben a témában, hogy magyar brókercégnél nem érdemes forexezni.. Ez tényleg igaz, és ha igen miért?
Régi 2010-11-18, 12:56   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ismerem az egyik brókerüket
Ha ismered az egyik brókerüket, akkor mégiscsak neked kéne többet tudni róluk. Bocs hogy zargatlak, én nem keresek brókert, már van 3 éve, csak próbállak rávezetni, hogy hogyan kéne hozzáálni ehez a brókertémához.

Mindenhol a spread-ből élnek, nagyon kevés helyen kérnek jutalékot, de azoknál is van spread.
Régi 2010-11-18, 13:04   #10 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Nem személyesen és nem olyan behatóan ismerem a brókerüket, csak egy-kétszer még a forexszel való ismerkedésem elején beszélgettem vele és adott néhány tippet.Sajnos nem tudom hogy hogyan kéne hozzáállnom a brókertémához és a cég választáshoz, ezért vagyok itt hogy a tapasztaltabbak véleményét meghallgassam.

A spreades dolgot jól gondoltam ahogy fentebb leírtam?
Régi 2010-11-18, 13:16   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem, mert eddig nem foglalkoztam még ezzel.

Tehát pl EURUSD esetén(ezzel, meg XAUUSD-vel kereskedem) a spread 2.

Tegyük fel, hogy én most 1.3660-on adok vételi megbízást, akkor ha 1.3662-re ér az árfolyam, akkor vagyon úgymond nullán, és ha innen növekszik tovább akkor van nyerségem, az a 2 pip pedig a 'jutalék'. Jól gondolom? Ha igen, akkor hogy érdemes számlát nyitni, fix vagy változó spreadekkel?

Plusz olvastam itt a fórumon talán pont ebben a témában, hogy magyar brókercégnél nem érdemes forexezni.. Ez tényleg igaz, és ha igen miért?
Itt az XTB-ről kéne írni, nem forex alapokról.

Ha Te 1,3660-ra teszed a megbízást és teljesül, akkor ott is fog teljesülni, de a chartodon még csak 1,3658-at látsz általában, mert ott azt az árat látod amennyiért el tudod adni, tehát akkor leszel nullán, ha 1,3660-at mutad épp a chartod is.
Kérdés mi a fontos a nagyobb de fix spread, vagy a legtöbbször kisebb, de pl hírek környékén jelentősen kitágulható spread. Garantált stoppról még nem is beszéltünk.
A magyar brókercég nem egyenlő egy külföldi brókercéget képviselő magyar céggel, két különböző felállás. Álltalában a magyar brókercég drága, nagyon sokkal drágább mint egy külföldi.
Nagyon alap dolgokat kérdezel, szerintem olvasnod kéne, ezek már rengetegszer le lettek írva, nehezen fognak erre válaszok jönni, bár Sidius nagyon türelmes, mindíg meglepődöm
Régi 2010-11-18, 19:15   #12 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Itt az XTB-ről kéne írni, nem forex alapokról.

Ha Te 1,3660-ra teszed a megbízást és teljesül, akkor ott is fog teljesülni, de a chartodon még csak 1,3658-at látsz általában, mert ott azt az árat látod amennyiért el tudod adni, tehát akkor leszel nullán, ha 1,3660-at mutad épp a chartod is.
Kérdés mi a fontos a nagyobb de fix spread, vagy a legtöbbször kisebb, de pl hírek környékén jelentősen kitágulható spread. Garantált stoppról még nem is beszéltünk.
A magyar brókercég nem egyenlő egy külföldi brókercéget képviselő magyar céggel, két különböző felállás. Álltalában a magyar brókercég drága, nagyon sokkal drágább mint egy külföldi.
Nagyon alap dolgokat kérdezel, szerintem olvasnod kéne, ezek már rengetegszer le lettek írva, nehezen fognak erre válaszok jönni, bár Sidius nagyon türelmes, mindíg meglepődöm
StLui. Fején találtad a szeget. Sidius tényleg türelmes.Én sokszor azért nem szólok hozzá, mert már ezerszer le lettek irva bizonyos dolgok, csak sokan lusták visszaolvasni.
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-25, 15:13   #13 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
flashback a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

heló!
én is az XTB nél akarok január körül számlát nyitni, nem tudom van e valaki akinek van már ott számlája, a demo verziojával már vagy 3 honapja foglakozok, a honlapon meg azt irták az élö verzio nem tér el a demotol söt még biztosnásgosabb is,nem tudom mire értették, a min pip a 2 alatt nem emlékszem hogy találkoztam volna, nem fix pipes számlát nyitnék.
kezdö tökének 250-300ezret gondoltam, sok helyen olvastam hogy nem jo ha az ember tul sokat demozik, gondoltam megprobálom lesz ami lesz.
Olyan szintre eljutottam szerencsére hogy tudom mikor kell beszállni a kiszálás meg a mohoságon mulik....ezt kell kezelnem és nem szabad eröltetni ezt vettem észre magamon.
valaki vélemény?mire figyeljek oda?az elsö hét tuti stresszes lesz.hogy álljak neki?lelkileg
flashback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-25, 17:37   #14 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Idézet:
flashback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
heló!
én is az XTB nél akarok január körül számlát nyitni, nem tudom van e valaki akinek van már ott számlája, a demo verziojával már vagy 3 honapja foglakozok, a honlapon meg azt irták az élö verzio nem tér el a demotol söt még biztosnásgosabb is,nem tudom mire értették, a min pip a 2 alatt nem emlékszem hogy találkoztam volna, nem fix pipes számlát nyitnék.
kezdö tökének 250-300ezret gondoltam, sok helyen olvastam hogy nem jo ha az ember tul sokat demozik, gondoltam megprobálom lesz ami lesz.
Olyan szintre eljutottam szerencsére hogy tudom mikor kell beszállni a kiszálás meg a mohoságon mulik....ezt kell kezelnem és nem szabad eröltetni ezt vettem észre magamon.
valaki vélemény?mire figyeljek oda?az elsö hét tuti stresszes lesz.hogy álljak neki?lelkileg
A legkisebb egységgel köss. És ne kockáztasd 0.5%-nál többet a tőkédnek.
Régi 2010-12-25, 21:24   #15 (permalink)
Új tag

Hely: Makó
Összes hozzászólás: 16
tamastomi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
heló!

Hello Flashback!

Én is náluk nyitottam pár hete éles számlát. Csak ajánlani tudom őket. Mindenben segítőkészek voltak a számlanyitáskor. Folyton telefonálgattam nekik,de nagyon türelmesen elmagyaráztak mindent és számomra ez volt a legfontosabb, hogy magyarul kommunikálhassak velük.
A számlanyitás elég "macerás" dolog. Pl.: közjegyzővel kell hitelesíteni magad és a szerződés aláírását. Legalább ezzel is tanultam valami újat, mivel még sose volt dolgom közjegyzővel.
Maga a rendszerünk megbízható, gyors és nagyon komolyan kezelnek mint ügyfelet, ezt nagyra becsülöm bennük, hogy a kis számlám ellenére is úgy érzem magam, mint Gordon Gecco.
Keddi napon utaltam el nekik a pénzt, csütörtökön már rajta volt a számlán. A kifizetés is rendben ment, egyik délelőtt telefonon kértem a kifizetést, másnap reggel kaptam az sms-t a banktól, hogy megjött a pénz.
Az egyetlen gond, hogy nincs náluk microLot, ez kicsit behatárolja a kötési lehetőségeid. De egyúttal megtanít arra is, hogy nagyon válogatós és türelmes légy a pozíció nyitáskor.
Szerintem se jó dolog túl sokáig demózni, ez teljesen más világ, meg kell tapasztalni még a tanulási időszak során /elején/, ami nem állhat csak demózásból, de nem is kell azt hinni, hogy most már pénzt kell csinálni mert van éles számlám. Először csak meg kell érezni az éles kötés "ízét", hát mit mondjak, nem semmi érzés. Az első hetem igen izzasztó volt....
Hogy állj neki lelkileg? Kövesd Birger Schafermeier tanácsait, például maradj kiegyensúlyozott, ha nyersz ne szállj el, ha veszítesz ne keseredj el. Tudom nem könnyű, de talán ez az egyik legfontosabb amire "lelkileg" figyelni kell.

Remélem választ kaptál minden benned felmerült kérdésre, ha nem bátran tedd fel.

Üdv. Tamastomi
tamastomi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-26, 12:16   #16 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
tamastomi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hello Flashback!

Én is náluk nyitottam pár hete éles számlát. Csak ajánlani tudom őket. Mindenben segítőkészek voltak a számlanyitáskor. Folyton telefonálgattam nekik,de nagyon türelmesen elmagyaráztak mindent és számomra ez volt a legfontosabb, hogy magyarul kommunikálhassak velük.
A számlanyitás elég "macerás" dolog. Pl.: közjegyzővel kell hitelesíteni magad és a szerződés aláírását. Legalább ezzel is tanultam valami újat, mivel még sose volt dolgom közjegyzővel.
Maga a rendszerünk megbízható, gyors és nagyon komolyan kezelnek mint ügyfelet, ezt nagyra becsülöm bennük, hogy a kis számlám ellenére is úgy érzem magam, mint Gordon Gecco.
Keddi napon utaltam el nekik a pénzt, csütörtökön már rajta volt a számlán. A kifizetés is rendben ment, egyik délelőtt telefonon kértem a kifizetést, másnap reggel kaptam az sms-t a banktól, hogy megjött a pénz.
Az egyetlen gond, hogy nincs náluk microLot, ez kicsit behatárolja a kötési lehetőségeid. De egyúttal megtanít arra is, hogy nagyon válogatós és türelmes légy a pozíció nyitáskor.
Szerintem se jó dolog túl sokáig demózni, ez teljesen más világ, meg kell tapasztalni még a tanulási időszak során /elején/, ami nem állhat csak demózásból, de nem is kell azt hinni, hogy most már pénzt kell csinálni mert van éles számlám. Először csak meg kell érezni az éles kötés "ízét", hát mit mondjak, nem semmi érzés. Az első hetem igen izzasztó volt....
Hogy állj neki lelkileg? Kövesd Birger Schafermeier tanácsait, például maradj kiegyensúlyozott, ha nyersz ne szállj el, ha veszítesz ne keseredj el. Tudom nem könnyű, de talán ez az egyik legfontosabb amire "lelkileg" figyelni kell.

Remélem választ kaptál minden benned felmerült kérdésre, ha nem bátran tedd fel.

Üdv. Tamastomi
Heló!
Nagyon sokat segitett ez most! eddig nem voltam 100%os az élöszámlanyitással kapcsolatban,mindig bennem volt a félsz, én személyesen mennék fel pestre számlát nyitni jobban szeretem a személyes kontaktust.
megfogadom a tanácsaid!
Ha szabad tudnom neked hogy megy most már? milyen arányu a veszteség/nyereség?melo mellett mennyit foglalkozol vele?illetve ezt hobbyként keresetkiegészitésként vagy akár föállásban szeretnéd majd csinálni?
Régi 2010-12-26, 13:48   #17 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Idézet:
Heló!
Nagyon sokat segitett ez most! eddig nem voltam 100%os az élöszámlanyitással kapcsolatban,mindig bennem volt a félsz, én személyesen mennék fel pestre számlát nyitni jobban szeretem a személyes kontaktust.
megfogadom a tanácsaid!
Ha szabad tudnom neked hogy megy most már? milyen arányu a veszteség/nyereség?melo mellett mennyit foglalkozol vele?illetve ezt hobbyként keresetkiegészitésként vagy akár föállásban szeretnéd majd csinálni?
Igaz, hogy nem nekem irtad, de......
Ne haragudj, hogy azt mondom, hogy ostobaságot csinálsz.300 ezer forint az durván 1500 dollár. Ennyi pénzzel miniszámlát nyitni az kész öngyilkosság. Ez azt jelenti, hogy minimum 0.1 lottal tudsz csak kötni. És gondolom nem daytradelni akarsz, hanem napin kereskedni. Ez azt feltételezi, hogy a stopokat a legtöbb esetben 150-200 pipre kell tenni. Tehát egy stopkivét 150-200 dollár veszteséggel fog járni. Nagyjából a pénzed 8-10 kereskedére elég. Mivel kezdő vagy ,ezáltal nagyobb lesz az esélye annak, hogy többször veszitesz, mint nyersz. Ha aktivan kereskedsz, akkor körülbelül az első hónapban elveszted az összes pénzed. Ne dobd ki az ablakon azt a 300 ezer forintot. Ha mindenáron élesben akarsz kereskedni, akkor mindenképpen keress olyan brókert, ahol tudsz microszámlát is nyitni. Igy már tudsz 0.01 lottal is kötni, és van esélyed talponmaradni. Nagyon jó brókerek az Alpari UK, és az Activtrades is. Sajnos itt nem tudsz magyarul kommunikálni. De hát valamit valamiért.

Utoljára módosítva: butcher által : 2010-12-26 13:50 Oka: kiegészités
Régi 2010-12-26, 14:06   #18 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igaz, hogy nem nekem irtad, de......
Ne haragudj, hogy azt mondom, hogy ostobaságot csinálsz.300 ezer forint az durván 1500 dollár. Ennyi pénzzel miniszámlát nyitni az kész öngyilkosság. Ez azt jelenti, hogy minimum 0.1 lottal tudsz csak kötni. És gondolom nem daytradelni akarsz, hanem napin kereskedni. Ez azt feltételezi, hogy a stopokat a legtöbb esetben 150-200 pipre kell tenni. Tehát egy stopkivét 150-200 dollár veszteséggel fog járni. Nagyjából a pénzed 8-10 kereskedére elég. Mivel kezdő vagy ,ezáltal nagyobb lesz az esélye annak, hogy többször veszitesz, mint nyersz. Ha aktivan kereskedsz, akkor körülbelül az első hónapban elveszted az összes pénzed. Ne dobd ki az ablakon azt a 300 ezer forintot. Ha mindenáron élesben akarsz kereskedni, akkor mindenképpen keress olyan brókert, ahol tudsz microszámlát is nyitni. Igy már tudsz 0.01 lottal is kötni, és van esélyed talponmaradni. Nagyon jó brókerek az Alpari UK, és az Activtrades is. Sajnos itt nem tudsz magyarul kommunikálni. De hát valamit valamiért.
:S hát ez igaz, a minimum lot 0,1... tudsz ajánlani olyan brokert amit belföldön eltudok érni.
a nem lehet megoldás hogy a tökkeáttétet kisebbre állitom?és ha jobban megy fokozatosan emelem?
Régi 2010-12-26, 17:03   #19 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 46
FXbec a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
:S hát ez igaz, a minimum lot 0,1... tudsz ajánlani olyan brokert amit belföldön eltudok érni.
a nem lehet megoldás hogy a tökkeáttétet kisebbre állitom?és ha jobban megy fokozatosan emelem?
Bár a kérdés nem hozzám szólt, pl az Admiral Markets-nél lehet 0.01 lottal kötni, DE amíg alapfogalmakkal nem vagy tisztában nem ajánlom a számlanyitást.
FXbec nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-26, 18:00   #20 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
FXbec eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bár a kérdés nem hozzám szólt, pl az Admiral Markets-nél lehet 0.01 lottal kötni, DE amíg alapfogalmakkal nem vagy tisztában nem ajánlom a számlanyitást.
ugy érzem tisztában vagyok az alapfogalmakkal, megvan a saját stratégiám, ami müködne is ha betartanám, mindig letisztázom magamba hogyha napi 5ezernél többet keresek már jobban jártam mint ha bemennék dolgozni, de mohoságom okozza vesztem,ezt kell leküzdenem.
Régi 2010-12-26, 18:15   #21 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
a tőkeáttét fogalmát azért még nézd át, sztem az alap
Régi 2010-12-26, 18:17   #22 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
a tőkeáttét fogalmát azért még nézd át, sztem az alap
tudom mit jelent a tökeáttét de ugy gondolom minden banknál más, nem?
bár azt nem tudom lehet e "menet közben" változtatni?vagy azt az elején kell tisztázni?
Régi 2010-12-26, 18:24   #23 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
tudom mit jelent a tökeáttét de ugy gondolom minden banknál más, nem?
bár azt nem tudom lehet e "menet közben" változtatni?vagy azt az elején kell tisztázni?
nem ez a lényeg!
ha a legkisebb kötésegység 0.1lot és a stopod 100pipre van, akkor a kockázatod 100 USD lesz egy pozin (USD szla és USD végű pár esetén)
teljesen mindegy hogy mekkora a tőkeáttét, nincs köze hozzá
Régi 2010-12-26, 18:30   #24 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
nem ez a lényeg!
ha a legkisebb kötésegység 0.1lot és a stopod 100pipre van, akkor a kockázatod 100 USD lesz egy pozin (USD szla és USD végű pár esetén)
teljesen mindegy hogy mekkora a tőkeáttét, nincs köze hozzá
igy kezdöként az elsö pár honapban amikor élesen csinálom majd, nem használom se s/l-t se t/p ot,mert csak akkor kereskedek ha gép elött tudok lenni orákon át.
persze ezt nem lehet fixre tudni, de a stopom soha nem 100pipes vagy több, általábanmax 50.
Régi 2010-12-26, 18:42   #25 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
igy kezdöként az elsö pár honapban amikor élesen csinálom majd, nem használom se s/l-t se t/p ot,mert csak akkor kereskedek ha gép elött tudok lenni orákon át.
persze ezt nem lehet fixre tudni, de a stopom soha nem 100pipes vagy több, általábanmax 50.
az 50$ kockázat, a tőkédhez képest elég sok sztem
SL nélkül kereskedni, kezdőként... na jó, nem mondok semmit, nem akarok beleszólni, majd rájössz
Régi 2010-12-26, 18:48   #26 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
az 50$ kockázat, a tőkédhez képest elég sok sztem
SL nélkül kereskedni, kezdőként... na jó, nem mondok semmit, nem akarok beleszólni, majd rájössz
szolj bele nyugodtan azért vagyok itt
többnyire eurusd,gbpusd hufusd vel demozok,
trendvonalat,macd és parabolic sar-t használok.
akkor szerinted a s/l -t menynire állitsam?
és folyamatosan olvasom a könyveket forumokat stb stb.
itt is azért vagyok hogy okosodjak
Régi 2010-12-26, 19:10   #27 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
szolj bele nyugodtan azért vagyok itt
többnyire eurusd,gbpusd hufusd vel demozok,
trendvonalat,macd és parabolic sar-t használok.
akkor szerinted a s/l -t menynire állitsam?
és folyamatosan olvasom a könyveket forumokat stb stb.
itt is azért vagyok hogy okosodjak
rossz a sorrend
először meghatározod, hogy a stratégiád szerint hol kell legyen az SL (hol
az a pont, ahol beismered, hogy nem arra megy amerre szeretnéd)
pl a stratégiád azt mondja, hogy 60 pipre
Te maximum kockázatod pl 30 USD
ez után számolod ki, hogy mekkora pozit vehetsz fel
jelen esetben 0.05lot
ha a brókerednél a minimum 0.1lot, akkor ezt nem tudod bekötni
és nem az a megoldás, hogy akkor közelebb húzom az SL-t
Régi 2010-12-26, 19:10   #28 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

flashback! Én sem akarok beleszólni, de öngyilkosság amit csinálsz. Néhány hozzászólásodból kiderül, hogy itt az alapfogalmak is tisztázásra szorulnak. Tehát amikor ilyeneket kérdezel, hogy megfelelő megoldás e, ha a tőkeáttétet kisebbre veszed, hogy kisebb legyen a kockázatod, a bróker banknak nevezed, meg minilotos számlát akarsz nyitni 1500 alatt dollárral mind mind arra utal, hogy egy minimális tudással akarsz nekivágni olyan dolognak ahol 10 emberből 1-2 lesz sikeres. Pedig elhiheted, hogy abból a 10-ből többen komolyabban felkészülnek mint te.
Azon, hogy mennyi demo kell el lehet vitatkozni. De magyarázd már el nekem, hogy ha demo számlán nem tudsz folyamatosan nyerőt produkálni bármilyen piaci helyzetben, akkor miből gondolod, hogy éles számlán, ahol mellé jön egy nagy halom más befolyás is, hogyan fogod egyáltalán megőrizni a pénzed, mikor olyanokat mondasz, hogy akiszállás a mohóságon múlik. persze pár hozzászólással később azt mondod, hogy van stratégiád. Most akkor hogyan is van ez?
A javaslatom amit csak azért adok, hogy ne fűtsd a kazán a pénzeddel. Demózz csak nyugodtan, egy olyan brókernél, ahol van microlot. Mindaddig ne nyiss éles számlát amíg meg nem alapozod azt tudásban, vagyis tudj folyamatosan pozitív számlát felmutatni. Utána nyiss egy 500-1000 dolláros éles számlát és nagyon de nagyon óvatosan kezd el kereskedni. ne a profittal foglalkozz, meg, hogy napi 5000 keress (mert ez egy butaság), hanem hogy minél jobban és pontosabban végrehajtsd a kereskedéseket. csak szépen lassan lépkedj előre. Vagy sietsz valahová? Ha igen akkor csapj a közepébe, itt mindig kell a friss hús a levesbe.
Régi 2010-12-26, 19:18   #29 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
flashback! Én sem akarok beleszólni, de öngyilkosság amit csinálsz. Néhány hozzászólásodból kiderül, hogy itt az alapfogalmak is tisztázásra szorulnak. Tehát amikor ilyeneket kérdezel, hogy megfelelő megoldás e, ha a tőkeáttétet kisebbre veszed, hogy kisebb legyen a kockázatod, a bróker banknak nevezed, meg minilotos számlát akarsz nyitni 1500 alatt dollárral mind mind arra utal, hogy egy minimális tudással akarsz nekivágni olyan dolognak ahol 10 emberből 1-2 lesz sikeres. Pedig elhiheted, hogy abból a 10-ből többen komolyabban felkészülnek mint te.
Azon, hogy mennyi demo kell el lehet vitatkozni. De magyarázd már el nekem, hogy ha demo számlán nem tudsz folyamatosan nyerőt produkálni bármilyen piaci helyzetben, akkor miből gondolod, hogy éles számlán, ahol mellé jön egy nagy halom más befolyás is, hogyan fogod egyáltalán megőrizni a pénzed, mikor olyanokat mondasz, hogy akiszállás a mohóságon múlik. persze pár hozzászólással később azt mondod, hogy van stratégiád. Most akkor hogyan is van ez?
A javaslatom amit csak azért adok, hogy ne fűtsd a kazán a pénzeddel. Demózz csak nyugodtan, egy olyan brókernél, ahol van microlot. Mindaddig ne nyiss éles számlát amíg meg nem alapozod azt tudásban, vagyis tudj folyamatosan pozitív számlát felmutatni. Utána nyiss egy 500-1000 dolláros éles számlát és nagyon de nagyon óvatosan kezd el kereskedni. ne a profittal foglalkozz, meg, hogy napi 5000 keress (mert ez egy butaság), hanem hogy minél jobban és pontosabban végrehajtsd a kereskedéseket. csak szépen lassan lépkedj előre. Vagy sietsz valahová? Ha igen akkor csapj a közepébe, itt mindig kell a friss hús a levesbe.
stratégiám van...de nem tudom betartani, azért akartam csak éles számlát nyitni mertsok helyen ovlastam hogy nem jo ha tul sokáig demozik az ember.
de akkor megprobálok egy mikroszámlát nyitni valahol. nem sietek sehova de nem vagyok türelmes tipus igazábol csak szar helyen dolgozok és minél elöbb kiakarok kerülni onnan. egy éve kb hogy elkezdtem a tözsde iránt érdeklödni, elöször a questornál kezdtem de rájöttem az egy rakás szar, aztán most kb 3 honapja forexel probálkozok,és több lehetöséget látok benne, és csak az xtb demojával kereskedtem eddig.
szivesen fogadok mindenféle tanácsot.
Régi 2010-12-26, 19:28   #30 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
stratégiám van...de nem tudom betartani, azért akartam csak éles számlát nyitni mertsok helyen ovlastam hogy nem jo ha tul sokáig demozik az ember.
de akkor megprobálok egy mikroszámlát nyitni valahol. nem sietek sehova de nem vagyok türelmes tipus igazábol csak szar helyen dolgozok és minél elöbb kiakarok kerülni onnan. egy éve kb hogy elkezdtem a tözsde iránt érdeklödni, elöször a questornál kezdtem de rájöttem az egy rakás szar, aztán most kb 3 honapja forexel probálkozok,és több lehetöséget látok benne, és csak az xtb demojával kereskedtem eddig.
szivesen fogadok mindenféle tanácsot.
Még egyszer azt tanácsolom, hogy ne nyiss éles számlát, főleg a fenti indokokkal ne ("szar helyen dolgozok és minél előbb kiakarok kerülni onnan"), mert nagyon nagyot csalódhatsz. Viszont annál többet senki sem tehet érted, csak te magad.
Régi 2010-12-26, 19:37   #31 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Még egyszer azt tanácsolom, hogy ne nyiss éles számlát, főleg a fenti indokokkal ne ("szar helyen dolgozok és minél előbb kiakarok kerülni onnan"), mert nagyon nagyot csalódhatsz. Viszont annál többet senki sem tehet érted, csak te magad.
nah megnéztem ezt az admiralmarketset, itt van 0,01 lot, ugyanaz a platformja mint az xtb nek, szerintem ezen is kiprobálom magam.

és még fél évig demozok, tanulgatok, szerinted mikor érdemes élesben csinálni?mennyi sikeres demozás után?
Régi 2010-12-26, 21:12   #32 (permalink)
Új tag

Hely: Makó
Összes hozzászólás: 16
tamastomi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Heló!
megfogadom a tanácsaid!
Először is, bocs, ha túlságosan belelkesültél, nem volt célom egyáltalán.
Az, hogy valaki éles számlát nyit nem jelenti, hogy nyitva az út a meggazdagodás felé, ne ringasd magad ebbe a hitbe, mert nagyot fogsz koppanni.
Nekem, hogy megy most már? Kb az 1 hónap alatt 4 kötésem volt, 1 nyerő 3 bukó, pici pluszban vagyok még, láthatod, attól, hogy van éles számlám még nem lettem milliomos, mondom még egyszer ne így fogd fel véletlenül se. Ez az éles számla nyitás a tanulásod részét kell, hogy képezze, hogy majd mire olyan tudásszintre jutsz, hogy teljes magabiztossággal kereskedhess, akkor már ne legyen meg az a kezdeti stressz, ami az első (jó)néhány nyitással jár.
Nem tudod betartani a stratégiád? Hidd el a demón sokkal könnyebb betartani, persze jobban lehet vakon lövöldözni is, de ha egy kicsit is fegyelmezed magad be kell tudnod tartani a stratégiát, ha nem megy demón, az éles számlán tuti nem fog menni és szépen apad majd a számlád.
"mindig letisztázom magamba hogyha napi 5ezernél többet keresek már jobban jártam mint.."---- ez az egyik legrosszabb, amit tehetsz, ha elvárt hozam kényszere elé állítod magad. Olvasd át ezt a fórumot az elejétől a végéig - ha még eddig nem tetted meg - és sok hasznosat tanulhatsz - tanulhattál volna - innen.
tamastomi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-27, 07:31   #33 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
és még fél évig demozok, tanulgatok, szerinted mikor érdemes élesben csinálni?mennyi sikeres demozás után?
Hogy pontosan mennyi időt kell eltölteni demon azt így nehezen lehet megmondani, lévén, hogy fogalmam sincs, hol állsz mennyit kötsz...stb.

Én inkább azt mondom, hogy ha van stratégiád ami működik is, ahhoz hogy valóban kiderüljön az alkalmazhatósága, kell legalább 100 kötés. Ez sem túl sok, de legalább már van egy mintád, amiből táplálkozz. Hogy ez mennyi idő? Egy daytradernél valószínűleg 1 hónap se, de lehet több hónap, vagy akár év is. Alapvetően az idő nem releváns. Fontos, még, hogy amennyire ez csak lehetséges a demo ugyanolyan legyen mint az élő lesz. Tehát annyi pénzel, olyan tőkeáttéttel, ugyanolyan kockázati szintel....stb indítsd, mint majdan az élest. Minél jobban tudod szimulálni a demot az éleshez, annál jobb esélyekkel indulsz.
Az ilyenek meg, hogy el akarok jönni a munkahelyről, ebből akarok megélni és hasonlók felejtsd el, mert egyszerűen kereskedési kényszerhez, és folyamatos hibákhoz vezet. Ha van egy munkahelyed az eleve helyzeti előny, mert időt ad a fejlődéshez, sokkal kevésbé leszel nyomás alatt.Itt nincs olyan, hogy majd naponta, vagy havonta ennyit vagy annyit keresel. Majd megfogod látni, hogy nem így megy ez.
Régi 2011-03-30, 09:39   #34 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Richmond a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Még az a szerencse,hogy nem sokan ismernek ,de akik ismernek azok egy része azt állítja,hogy egy zseni vagyok a másik rész az pedig kellően hozzá teszi hogy őrült is és mind2 vélemény igaznak bizonyul ,mi nem voltunk nagy emberek soha sem,de amióta belekezdtem persze volt rá milliós nagyságba tőke,de annyit mondhatok hogy nagyon érzem a dolgot,azt azért hozzá kell tennem hogy fxpro vagyok,de szerintem teljesen mindegy aki már az első gyakorló hónapba amikor én őszintén azt sem tudtam melyik deviza mikor erős vagy gyenge úgy sikerül 50000$ ből 487000$ csinálni az szerintem nem rossz és ez szeptembertől decemberig ment amíg besokaltam,mert mindig aki ezt mutatta nekem azt hajtogatja,hogy még gyakorolj gyakorolj,de hova amikor már heti 1milka$ meg se kottyant.így kezdtem bele kemény 18évesen most 19. vagyok sokan persze nem hiszik el ,hogy ennyi idősen is lehet valamit alkotni pedig lehet nagyon is ,én azt ajánlom bárkinek aki a belépésen gondolkodik,ha én beszálltam 18 évesen akkor másnak kötelező.Persze az előttem íróknak igaza van,mert pár 100e huf al nem nagyon éri meg beszállni.Én csak annyit mondok arról hogy hogy megy van úgy hogy:silver 4k
viszlát mindenkinek jó kereskedést gazdag jövőt.
Richmond nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-04, 12:21   #35 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 334
nagyd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

sziasztok
Elkezdődött az XTB verseny.
MOst nézem a napi profitokat az első két napban és:számomra érthetetlen, hogy tudnak ugyanazok a lista élén maradni napi 500-1000%os profittal..... Ennyire nem lehetnek nagy guruk szerintem ha meg igen akkor nem demo pénzel játszana.
Nekem az a sejtelmem, hogy itt már előre le van osztva hogy ki mit kap.
Kiváncsi vagyok lesz e valami számlatörténet. Mondjuk lehet utólag szerkeszteni excelbe....
Hát nem tudom azér elég durva.
(ez csak 1 vélemény)
nagyd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-04, 12:55   #36 (permalink)
Új tag

RolandPax logója

Összes hozzászólás: 26
RolandPax a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én vagyok a 83401. 0%-kal

Szerintem bevágom az allint, mert nincs időm foglalkozni vele az éles számla, meg persze a magánélet mellett...
RolandPax nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-04, 13:11   #37 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 334
nagyd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

én is jól állok ! úgyhogy én meg szerintem regisztálok nagymutteréval.
De most komolyan hogy lehet mindennap annyi profitot ugyanazon embereknek ....
nagyd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-26, 15:09   #38 (permalink)
Új tag

guruka a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
nagyd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sziasztok
Elkezdődött az XTB verseny.
MOst nézem a napi profitokat az első két napban és:számomra érthetetlen, hogy tudnak ugyanazok a lista élén maradni napi 500-1000%os profittal..... Ennyire nem lehetnek nagy guruk szerintem ha meg igen akkor nem demo pénzel játszana.
Nekem az a sejtelmem, hogy itt már előre le van osztva hogy ki mit kap.
Kiváncsi vagyok lesz e valami számlatörténet. Mondjuk lehet utólag szerkeszteni excelbe....
Hát nem tudom azér elég durva.
(ez csak 1 vélemény)

Igen..valszeg ezért is az Ernst&Young felügyeli a versenyt nekik...
sok embernek megfordult ez a fejében
egyébként azoknak akik full kezdők tényleg a legjobb ha micro lotal kezdik el...bár látam már egy 150e-es számlát skalpolva feltornázni 300e-re...
guruka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-16, 08:45   #39 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 29
columbia a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

A verseny tényleg elég kemény volt bár aki belehúzott az ezüst shortba simán elért akkora hozamokat. Én is az xtb-nél vagyok nagyon meg vagyok velük elégedve full rendesek mindig segítenek nem kezelnek le, majdnem hogy haver lett a bróker aki ott dolgozik hetente 1x legalább mindig beszélünk. Jó spread-ek is vannak és ami fontos hogy az UniCredit banknál van így számlám, nincs számlavezetési díj és nincs utalási díj sem csak ajánlani tudom, annyi hogy ha 30.000 alatt veszel ki a számládról akkor 2500at felszámít a bank, de 30e fölött ingyenes ez is.

remélem segítettem valamennyit
sikeres kereskedést
columbia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-01, 08:04   #40 (permalink)
Új tag

Jero a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Tapasztalat XTB

Sziasztok!

Sajnos van tapasztalatom, az XTB-ről. Sajnos nem kellemes, annyira nem, hogy már meg is szüntettem a számlámat náluk.

A sztori röviden,

először szimpi volt a cég, ezért számlát nyittattam náluk. Később rájöttem, hogy önhibámon kívül rossz adatokat adtam meg nekik, ezért már másnap email-t írtam, hogy gondok vannak, változtassák meg az adataimat. Nyilván nem szerettem volna, ha a rossz adatok alapján mások kapják meg a számla kivonatomat év végén. Meglepődésemre semmi visszajelzést nem kaptam több mint 3 hétig arról, hogy ez ügyben milyen lépéseket tettek. Ez nagyon felháborított, mert a csávó égre földre esküdözött a számla nyitáskor, hogy ők aztán szoros együtt működésbe vannak az ügyfeleikkel. Erre megszüntettem, számlát mivel, ha már ilyen apróságot nem tudnak lekommunikálni, akkor mire számíthatok ez után. A szerződésben le van írva, ha adataimban változás történik azonnal köteles vagyok jelezni nekik, ezt én megtettem.

Ráadásul hülye valószínűtlen sztorikat kellett hallgatnom szla nyitás közben, amit nyilván az értékesítés órán tanultak be.

Miután megszüntettem náluk a számlát, még mindig küldik a hírleveleiket, amivel az a gond, hogy nem lehet róluk leiratkozni.

Száz szónak is egy a vége, nem ajánlanám őket szívesen senkinek.
Jero nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-10, 13:57   #41 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 59
Máté a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Jero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Sajnos van tapasztalatom, az XTB-ről. Sajnos nem kellemes, annyira nem, hogy már meg is szüntettem a számlámat náluk.

A sztori röviden,

először szimpi volt a cég, ezért számlát nyittattam náluk. Később rájöttem, hogy önhibámon kívül rossz adatokat adtam meg nekik, ezért már másnap email-t írtam, hogy gondok vannak, változtassák meg az adataimat. Nyilván nem szerettem volna, ha a rossz adatok alapján mások kapják meg a számla kivonatomat év végén. Meglepődésemre semmi visszajelzést nem kaptam több mint 3 hétig arról, hogy ez ügyben milyen lépéseket tettek. Ez nagyon felháborított, mert a csávó égre földre esküdözött a számla nyitáskor, hogy ők aztán szoros együtt működésbe vannak az ügyfeleikkel. Erre megszüntettem, számlát mivel, ha már ilyen apróságot nem tudnak lekommunikálni, akkor mire számíthatok ez után. A szerződésben le van írva, ha adataimban változás történik azonnal köteles vagyok jelezni nekik, ezt én megtettem.

Ráadásul hülye valószínűtlen sztorikat kellett hallgatnom szla nyitás közben, amit nyilván az értékesítés órán tanultak be.

Miután megszüntettem náluk a számlát, még mindig küldik a hírleveleiket, amivel az a gond, hogy nem lehet róluk leiratkozni.

Száz szónak is egy a vége, nem ajánlanám őket szívesen senkinek.
Telefon, bp-i iroda? 100 technikai oka lehet, hogy miért nem válaszoltak, én ennyiből nem írnám le őket.
Máté nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-03, 15:37   #42 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 29
hulugulu a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ha az XTB-nél HUF számlát nyitok akkor milyen előnyei és hátrányai vannak?
Mivel MM cég így nincs kint a piacon, kb mindegy hogy mi pontosan az alapdeviza a számlán...

Amit én gondolok:
előnye: banki be-kiutalásoknál nincs átváltás
hátrány: usd vagy eur alapú számla esetén könnyebb a pozíciót kockázat méretezése stb.

Javítsatok ki és egészítsétek ki hogy szerintetek mik az előnyök és a hátrányok.
hulugulu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-03, 18:41   #43 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 11
cortez a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Van valaki fórum olvasói közt aki xtb-nél demózik / demózott, és most náluk éles számlával játszik?! Megoszthatná a véleményét a cégről ill a demó és a valós számla közti különbségekről.
cortez nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-03, 20:16   #44 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ilyet hogy a fenébe tudok csinálni 2 hónap után?!?!?! Ha ennyi pénzt keresnék ennyi idő alatt éles számlán soha semmire nem lenne godnom! De ez igy TÚL!!! könnyűnek tűnik!! ÉS már megtanultam , h ami túl szép az nem igaz!!

Régi 2011-08-04, 07:57   #45 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Nos két hónap egyáltalán nem mérvadó a forexen. Két évből már látható lenne valami. Az már tisztán látszik, hogy 1000000 milliós HUF betéttel brutális pozíciókat nyitsz. Egymillió forint az mondjuk 5000 dollár (kerekítve számoltam 200 Huf/Usd). Ekkora összeggel standard LOT méretet nyitni igen merész még akkor is, ha látom, hogy jellemzően néhány percig vagy néhány 10 percig nyitsz pozíciókat. 1 lot esetén 1 pip elmozdulás az 10 usd-t vagyis kb 2000 forintos elmozdulást jelent. Ez a betétedhez képest nem tűnik soknak, de azt tudni kell, hogy a Forexen ha ki jön mondjuk egy hír akkor egy csuklómozdulattal elmegy az árfolyam 100 vagy még több pippet. Ez számodra 200000 pluszt vagy mínuszt jelenthet percek alatt. Ha plusz az még csak hagyján, de ha mínusz? PERCEK alatt elveszítetted a tőkéd 20%-át vagy ha jobban tetszik az 1/5-ét.
Ráadásul te nyitottál 4 sőt 8 lotot is. 4 lot esetén ha bekövetkezik az előbbi akkor kereshettél 800000 forintot, de BUKHATTÁL is 800000-et vagyis elveszíted a tőkéd 80%-át. Csak egyszer következzen be ilyen és többet nem valószínű, hogy magadhoz tudsz térni. Érted? Ez egy nagyon veszélyes kétélű fegyver és ha egyszer a rossz pozícióméret miatt megvág akkor az nagyon meg fog vágni.

A másik. Ez demo. Az éles teljesen más. A demon tud nagyon gyors lenni a teljesülés mert nem valós a megbízás. Nem kell valósan bepárosítani az ajánlatot, nem kell piacra vinni. Sok brókernél ez a beetetés. Ellenben az éles számlánál ez nagyon másképpen is lehet. Bár nem ismerem a céget, de ha jól tudom MM cég. No itt tényleg nagy különbségek lehetnek. Ugyanis nincs kint közvetlenül a placcon, hanem a pozíciók másik oldalát vagy összepárosítja vagy ő maga áll a másik oldalon veled szemben. Ha összetudja akkor nincs probléma. csak amikor nagyon mozog a piac akkor nem biztos, hogy tudja. Ilyenkor pedig jönnek a trükkök. Nem teljesül a megbízás. Lelassítja a megbízás teljesülését. Nem ott teljesül a megbízás ahol be szerettél volna lépni, hanem máshol vagy nagyon máshol. Ha teljesíti is akkor visszamenőlegesen csinál a egy tüskét a chartba és kiveszi a stoppod. A lehetőségei adottak és élni is fog vele, mert nem akar Ő veszíteni. Mit tudsz tenni, hogy ha ilyet csinál veled? Tulajdonképpen semmit, mert a Forex nem egy szabályozott tőzsde és minden attól függ, hogy korrekt vagy sem a brókercég. Szóval sok fém van de nem minden arany ami annak látszik.
Régi 2011-08-04, 10:03   #46 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

cortez: https://www.goldsteinbrokers.com

az xtb market maker. kerülni kell őket jó messze.

"Ráadásul te nyitottál 4 sőt 8 lotot is. 4 lot esetén ha bekövetkezik az előbbi akkor kereshettél 800000 forintot, de BUKHATTÁL is 800000-et vagyis elveszíted a tőkéd 80%-át. Csak egyszer következzen be ilyen és többet nem valószínű, hogy magadhoz tudsz térni. Érted? Ez egy nagyon veszélyes kétélű fegyver és ha egyszer a rossz pozícióméret miatt megvág akkor az nagyon meg fog vágni."

Van olyan mm stratégia, ami megengedi. Bírni kell lelkileg.
A tőke 100%. A tradenkénti kockázat 1%.
Keresek 12%-ot. 112%-on vagyok. A 12% elosztom kb. 4-el(adok magamnak 4 lehetőséget).
A tradenkénti kockázat: 3%
Ha visszakerülök a 100%-ra, akkor visszaállok a tradenkénti kockázat 1%-ra. Ha a 112%-ról felmegyek mondjuk 146%-ra, akkor 146-112=34. 34/4.
A tradenkénti kockázat: 8.5%
Ha visszakerülök a 112%-ra, akkor visszaállok a tradenkénti kockázat 1%-ra.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-08-04, 11:09   #47 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Van olyan mm stratégia, ami megengedi. Bírni kell lelkileg.
A tőke 100%. A tradenkénti kockázat 1%.
Keresek 12%-ot. 112%-on vagyok. A 12% elosztom kb. 4-el(adok magamnak 4 lehetőséget).
A tradenkénti kockázat: 3%
Ha visszakerülök a 100%-ra, akkor visszaállok a tradenkénti kockázat 1%-ra. Ha a 112%-ról felmegyek mondjuk 146%-ra, akkor 146-112=34. 34/4.
A tradenkénti kockázat: 8.5%
Ha visszakerülök a 112%-ra, akkor visszaállok a tradenkénti kockázat 1%-ra.
Hát ja!

Azért eléggé valószínűtlennek tűnik, hogy ő 2 hónap után haladó pénzkezelést alkalmazna. Persze mivel nem írt semmit csak egy demo számlaegyenleget mutatott, nyilván nem tudhatom, hogy milyen mm-t alkalmazott, bár a fórum egy másik részében írt pl a tőkeáttétel kérdést ami alapján kiderül, hogy vannak fehér foltok. A tapasztalat az, hogy a kezdők legnagyobb része nemhogy nem alkalmaz mm-t, hanem inkább semmit sem alkalmaz.

Éppen ezért lehet írni nekik példa mm-et, de talán kezdjük az elején. Szerintem az eleje az, hogy elmondjuk, hogy válasszon egy jó brókert ahol a demo és az éles legalább köszönőviszonyban vannak egymással.
Régi 2011-08-04, 13:29   #48 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Hát ja!

Éppen ezért lehet írni nekik példa mm-et, de talán kezdjük az elején. Szerintem az eleje az, hogy elmondjuk, hogy válasszon egy jó brókert ahol a demo és az éles legalább köszönőviszonyban vannak egymással.
Lehetőleg nem csak teljesülés, hanem spread-ek terén is.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-04, 16:54   #49 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Azt hozzá kell tenni, csak az már nem fért bele a printscreenbe, h az 1mill kezdőtőkénél 0,10 lot , majd minnél magasabbra jutottam 1 ill 2 esetleg 3 lottal játszottam! A 3 lot felettiek csak arra mentek h na megnézzem mi történik, eszem ágába se lenne ekkorával nyitni! De ha már megtehettem h van arra elég pénzem h 8lottal nyissak, végüliscsak egy demo, miért ne tegyem?! Amúgy meg ezért jött ennyi össze mert tudom h Demo, nincs bennem "félsz". És nem azért mert annyira tudnék! Sőt! Valóban vannak NAGY fehér foltok!!!
Régi 2011-08-04, 18:55   #50 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Tudom mindeki kissé elfogult a saját bróker cégével szemben -én pl az xtb-nek köszönhetem h most egyáltalán ide irok- de mi az konkrétan ami egy MM cég ellen szól? Utánaolvastam, den em jött át...! Egy csomó felügyelet által fogva annak, akkor mit tehetnek ellened? Tehát konkrétan miben tudnak és hogyan kárositani ami miatt "messziről kerülendők"?!
Válaszol

Címkék
brókercég, FOREX, Xtb

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 19:54 , a GMT +1 időzóna szerint.