Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-12-14, 21:32   #1 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás Concorde Csoport

Van valakinek tapasztalata az alábbi brókercéggel?

http://www.ce.hu/hu/ceginfo/dijak/
  Válaszol idézettel
Régi 2017-10-14, 17:47   #2 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.264
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A Concorde Alapkezelő Befektetési Alapkezelő Zrt. neve HOLD Alapkezelő Befektetési Alapkezelő Zrt.-re változott.
http://hold.hu/

Úgy látszik, mégse akkora hülyeség a buy@HOLD.
Vagy befektetési alapokban gondolkodni...
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-10-14, 23:35   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.415
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A Concorde Alapkezelő Befektetési Alapkezelő Zrt. neve HOLD Alapkezelő Befektetési Alapkezelő Zrt.-re változott.
http://hold.hu/

Úgy látszik, mégse akkora hülyeség a buy@HOLD.
Vagy befektetési alapokban gondolkodni...
Miért? Ki mondta, hogy hülyeség?
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-15, 08:32   #4 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Miért? Ki mondta, hogy hülyeség?
Gondoltam, hogy Dávid barátom az elsők közt rákontráz…

Az elmúlt években elég nagy ellenállást tapasztaltam a buy&hold-dal szemben a fórumon.
Kiktől? Kb. mindenkitől, aki a rövidtávú, nagy tőkeáttételes, technikai alapú, trendkövető, SL, RR számolgató módon kereskedik. Ez épp ellentétes gondolkodást igényel.
Sokan jobban jártak volna forex spekuláció helyett is, ha egy komplex portfóliót jelentő alapot választanak és abban ülnek néhány évet.
De lehet, hogy tévedek.
Régi 2017-10-17, 08:09   #5 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 488
Hírnév szint: 1
equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül equalizer részére
Alapbeállítás

Idézet:

Az elmúlt években elég nagy ellenállást tapasztaltam a buy&hold-dal szemben a fórumon.
Kiktől? Kb. mindenkitől, aki a rövidtávú, nagy tőkeáttételes, technikai alapú, trendkövető, SL, RR számolgató módon kereskedik. Ez épp ellentétes gondolkodást igényel.
Sokan jobban jártak volna forex spekuláció helyett is, ha egy komplex portfóliót jelentő alapot választanak és abban ülnek néhány évet.
De lehet, hogy tévedek.
Ez épp ellentétes gondolkodást igényel. - szerintem a buy&hold alapu kereskedes No Brainer tipusu, ezert szerinted ellentetes... oda nem kell sok gondolkodas, ez a lenyeg benne, megveszed oszt' kesz... kb. ahogy en csinaltam a crypto-kkal... megvettem oket oszt' pislogok most, amikor 17-szer annyit ernek mint az eredeti 1:1 tokeattetelu befektetesem... bar tobbet vettem volna...

Sokan jobban jártak volna forex spekuláció helyett is, ha egy komplex portfóliót jelentő alapot választanak és abban ülnek néhány évet. - ebben egyetertunk... meg azt az orbitalis $150-et is (amibol egyesek szerint vagyont lehet keresni) jobb lett volna egyeseknek hosszutavra, mondjuk 10 evre OTP reszvenyekben rakni... akkor meg mindig meglenne, mondjuk a 75%-a...
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-17, 09:22   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.415
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

De lehet, hogy tévedek.
Nem kontráztam rá, csak meg akartam tudni, mire gondolsz. Szerintem nem zárja ki a kettő egymást. Sőt, akinek már elegendő félrerakható pénze van daytrade-ből, annak érdemes lehet egy ilyen típusú befektetésben is gondolkodnia.

Az más kérdés, hogy a két kereskedési stílus teljesen más, de egyik sem haszontalan.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-20, 16:54   #7 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
- szerintem a buy&hold alapu kereskedes No Brainer tipusu, ezert szerinted ellentetes... oda nem kell sok gondolkodas, ez a lenyeg benne, megveszed oszt' kesz...
No brainer – by equalizer
Intelligent investor – by Ben Graham & Warren Buffett

Most komolyan: van még olyan, aki nem látja a különbséget egy fos fórum noname nickjének arcoskodása és a a befektetések klasszikusai között?
Régi 2017-10-20, 18:51   #8 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 356
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Most komolyan: van még olyan, aki nem látja a különbséget egy fos fórum noname nickjének arcoskodása és a a befektetések klasszikusai között?

Szia Moneymentor!

Nem tisztem megvédeni Equalizert, különös tekintettel arra, hogy magam is nagyra tartom az általad idézett két úriember munkásságát. Ugyanakkor szeretnék rámutatni arra, hogy a köznyelvben a buy and hold sajnos többnyire nem azt jelenti, mint amilyen elvek szerint például Te is megpróbálod felépíteni a portfóliódat. Az alulértékelt/lemaradó/fundamentális fordulat előtt álló/”osztalékbajnok”/”trendsetter” cégek/iparágak beazonosítása és fair értékének meghatározása természetesen nagyon komoly szellemi teljesítmény, senki nem vitatja. Egy átlagos tőzsdei passzív befektető számára ugyanakkor a buy and hold nagyjából sajnos tényleg annyit jelent, mint amit EQ leírt. Valójában ez a rosszul értelmezett buy and hold a befektetési szakmát értékeli le, hisz a kisember ezt úgy éli meg, hogy a random módon, többnyire érzelmeire hallgatva megvett részvény emelkedik, de azt már nem látja át, hogy nem fundamentális okokból, hanem mert a likviditás bőség fűtötte „dagály” minden „hajót” megemel. Éppen az általad citált Warren Buffet jegyezte meg találóan, hogy csak apálykor derül ki, hogy kin nincs fürdőgatya, azaz ki vett értő módon valódi értéket a pénzért és ki pusztán szerencselovag. Egyébként paradox módon a buy and hold illetve az aktív (értsd: gondolkodó) vagyonkezelés presztizsét épp Buffet ásta alá híressé vált, az emberek millióit a passzív index alapok felé terelő fogadásával. Ennek üzenete –meggyőződésem szerint az Omahai Bölcs szándéka ellenére- pont az, hogy ne gondolkodj, vedd meg az indexet és ülj benne, mert lám az értő részvénykiválasztás és időzítés művészete a profiknak (értsd: aktív alapkezelőknek) sem megy. Véleményem szerint pont ez a szemlélet fújja soha nem látott méretűvé a tőzsdei árbuborékot, hisz amíg például minden 100 amerikai indexbe fektetett dollárból három dollár olyan soha értelmezhető profitot még nem termelő, közel háromszázas PE-vel forgó cégbe megy automatikusan, mint az Amazon, a passzív buy and hold valójában egy időzített bomba, ami nem kérdés, hogy robbanni fog, a csak azt nem lehet tudni, hogy mikor.

Persze ez is csak "egy fos fórum névtelen nickjének" véleménye, ezért a tévedés jogát fenntartom. Szép hétvégét mindenkinek!
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-20, 19:09   #9 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia ... a köznyelvben a buy and hold sajnos többnyire nem azt jelenti,
Szia!
Valóban, amit „köznyelv” (és equalizer) buy@hold alatt ért, az éppen a hozzá nem értésről tanuskodik. Ez minősíti a „tőzsdefórumot”.
A kockázatkezelésnek fontos része az elemzés, kiválasztás, money management, portfólió-építés, pozíció menedzselés. Ez éppenhogy egy komoly és intelligens tevékenység, amire nincs minden befektető felkészülve.
Talán erre gondolt Buffett, amikor a laikusoknak inkább az alapokat ajánlja (csakúgy mint a legtöbb prémum és privát bankár, befektetési tanácsadó).
Régi 2017-10-20, 22:49   #10 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia!
(csakúgy mint a legtöbb prémum és privát bankár, befektetési tanácsadó).
Mutass nekem Mo-on 1 azaz egy db. prémiumprivátakármilyen bankárt, aki az ügyfelének azt mondja, h nyisson tbszt és vegyen a megtakarításán SPY-t)
Nem alapot, pl horrorköltéggel és sikerdíjjal megáldott hazai vmait akár a HOLD-tól, hanem évi 0,09% költségű SPY-t, 0,04-es VTI-t,0,05-ös AGG-t stb.
Pl a Citadella alap ktg-e évi 1,8% (36x-osa pl. a VTI-nek) + küszöbhozam felett 20% sikerdíj.(az Rmax-szal mondjuk nem tették magasra a lécet)
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-21, 14:15   #11 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mutass nekem Mo-on 1 azaz egy db. prémiumprivátakármilyen bankárt, aki az ügyfelének azt mondja, h nyisson tbszt és vegyen a megtakarításán SPY-t)
Ezt nem fogom itt bővebben kifejteni ezen a fórumon.
A lényeg: az ügyfelek többsége képtelen önálló döntésre, online tranzakciókra, védekező, vagy óvatos besorolású a MIFID szerint, de mégis magas hozamot szeretne, alacsony kockázat mellett fél éves időtávon. Ilyen nincs.
Mi van helyette banki ágon? Az ügyfél élethelyzetének és kockázatvállaló szintjének felmérése, erre épülve diverzifikált minőségi portfólió építése, kezelése, állami támogatás lehetősége, aktualitások, biztonság, szakértelem, stb…
Mivel az ügyfél minden téren ki van szolgálva, ezért a sokszoros hozam mellett megérdemelt az a „horrorköltség”.
Aki szerint nem, az meg csinálja egyedül ügyfélágon. Esetleg ebben is tudunk segíteni.

(egyébként a SPY-ről jut eszembe: van olyan vegyes alapunk, ami szinte tökéletesen leköveti a SP500-t és rendszeresen ajánlom is az ügyfeleknek alacsony költség ( akár 50 Ft / tranzakció) mellett TBSZ és NYESZ számlán… )
Régi 2017-10-24, 10:59   #12 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 488
Hírnév szint: 1
equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül equalizer részére
Alapbeállítás

Idézet:

Par dolgot azert hadd tisztazzunk, mielott belelovalljuk magunkat az alaptalan/valotlan allitasok es asszociaciok mezejebe:

1. Sosem mondtam, de meg nem is ereztettem, hogy az altalad megnevezett ket szemely elereseit/eredmenyeit/velemenyeit/szemelyuket stb. barmilyenfelekeppen leneznem vagy minimalizalnam vagy nem ismernem el tanito jelleguket vagy ilyesmi... nem is ertem, hogy honnan jott neked a kommentem ezen szemelyekkel valo asszociacioja?

2. Pont, hogy a TE szemelyes velemenyeddel (es nem Buffet vagy Grahamevel) nem ertettem egyet, miszerint "mindenkitől, aki ... technikai alapú, trendkövető, SL, RR számolgató módon kereskedik. Ez épp ellentétes gondolkodást igényel.". Miert nem ertettem egyet? Mert, szerintem, ahhoz, hogy penge trader/broker legyel, barmely kereskedesi lehetoseget is valaszd, mindket gondolkodasmod (spekulativ vs. buy&hold) alapfeltetele ugyanaz a tehnikai analizis kell(ene) legyen, csak a pozicio menedzsmentben ter el a ketto egymastol. Ergo, a beallasi es kiszallasi strategia mindkettonel ugyanazon tehnikai analizis alapjan kell(ene) tortenjen ahhoz, hogy profitabilis legyen az ugylet. Az egyiknel (a tokeattet miatt) viszont kisebb a hibahatar (tehat pengebb kell legyel, ha nyereseges akarsz lenni, ez az ami nem megy a nagy tobbsegnek, mert NEHEZ AZERT PENGE LENNI A TEHNIKAI ANALIZISBEN, mert nem csak egy trendvonal vagy S/R szint meghuzasarol szol a dolog) a masiknal (a tokeattet hianya miatt) meg azt is megengedheted magadnak, hogy ha ellened megy a sajat tehnikai analizised, addig tartsd a reszvenyt osszeszoritott hatsoval amig ismet profitba nem jutsz, ez szepen be is bizonyosodott a tozsde eletenek utolso mondjuk 150 eveben = buy&hold = no brainer, mert mint mondtam, es a tortenelem is bizonyitja, ha meggondoltan leptel be ha nem, profitot termeltel az utolso 150 evben barmilyen reszvenyt is valasztottal a portfoliodba...

3. "van még olyan, aki nem látja a különbséget egy fos fórum noname nickjének arcoskodása és a a befektetések klasszikusai között?" - en azert kivancsi vagyok, hogy miert jott neked, hogy parhuzamot (vagy parhuzamtalansagot) huzz e dolgok kozott? Azert vagyok kivancsi, mert innen le tudom, nagy pontossaggal, vezetni esetleg, hogy hol van nalad altalaban a megnemertes a helyzetek felismerese teren... azt pedig jo buli tudni, foleg NEKED...
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-24, 13:24   #13 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 18
Hírnév szint: 3
Zsoltár 91.1 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

*ásít...
Zsoltár 91.1 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-26, 18:21   #14 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Par dolgot azert hadd tisztazzunk,

szerintem, ahhoz, hogy penge trader/broker legyel, barmely kereskedesi lehetoseget is valaszd, mindket gondolkodasmod (spekulativ vs. buy&hold) alapfeltetele ugyanaz a tehnikai analizis kell(ene) legyen,
Szerintem túltárgyaltuk.
Főleg a Concorde topicban.
A technikai elemzésről sem vitáznék egy lelkes kezdővel, aki nem látja még a határait, szerepét az Egészben. Hiába mondom, hogy zöld a fű, ha szerinte zöldebb.
(Tudom, a következő ellenérv az lesz, hogy nem értek a TA-hoz, de megnyugtatok mindenkit, rengeteg módszert gyakoroltam évekig, használom, csak épp az alapelveibe kódolva van annak korlátozott megbízhatósága.)
Csatolt kicsinyítések
concorde-csoport-technician.jpg  
Válaszol

Címkék
brókercég, Concorde

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 06:01 , a GMT +1 időzóna szerint.