Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-03-19, 20:20   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 7
NBalázs a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Fxopen

Itt szívesen várom mindenki véleményét az fxopen nevű céggel kapcsolatban!
Minden tapasztalat és észrevétel érdekes lehet.
NBalázs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-21, 10:17   #2 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 46
Hírnév szint: 8
Tomesz001 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

hi,
Én már lassan 2hónapja vagyok itt és eddig nagyon tetszik. Stopvadászatról.: nem egyszer volt már olyan, h 1pipen múlott, hogy kivegyenek a piacról, de bennhagytak. Én a bróker díjból is visszakapok 0,7pipet kötésenként, így múlt hónapban +1 pozinyi összeget "megspóroltam".
Negatív: Hétvégén formatáltam a windows-t és már tegnap este fel akartam telepíteni a MT4-et, de nem tudtam a honlapjukról letölteni. Gondoltam, majd ma, hát reggel óta próbálkozok elérni az oldalukat, de nem sikerül. Írtam már nekik e-mailt is, de nem válaszoltak még. 2db H4-es pozim is nyitva van még, így jó lenne még a mai nap hozzáférni a számlámhoz...
De mondom idáig semmi gond nem volt vele, talán még annyi idegesítő lehet az elején, hogy a H4-es gyertya 1órával előbb zár mint "nálunk".
Üdv,
Tomesz001
Tomesz001 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-03-23, 09:48   #3 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Kb. én is 2 hónapja használom a demójukat de számomra elgondolkodtató, hogy nyissak-e náluk éles számlát. Ugyanis nekem sem jön be az oldaluk már lassan egy hete. A pénzt pedig csak úgy lehet feltölteni, ha be lehet lépni az oldalon a saját profilba. Nem semmi érzések kavaroghatnak azokban az emberekben akik lóvét szeretnének vissza utalni csak egyszerűen nem férnek hozzá. Ilyenkor mi a teendő azon kívül, hogy várakozik az ember?
Régi 2011-03-23, 11:20   #4 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

HI,
Sikerült elérnem, h miután küldtem nekik 3e-mailt, kaptam pár linket ami működik:
Dear Customer!

As for now we are facing DDOS attack and our main website as well as My FXOpen area could be down from time to time.

Our IT department is working hard on eliminating this threat. To access your cabinet you can use following links of our regional partners:

http://cabinet.fxopen.com

https://fxmalay.cabinet.fxopen.com

http://fxegypt.cabinet.fxopen.com

http://fxind.cabinet.fxopen.com

Igaz, h 2napig nem tudtam tradelni(szerencsére nem maradtam ki semmiből és a nyitott pozijaim is megvannak még most is), de reméljük, h többször nem fordul elő ilyen eset. Bár ha nem e-maileztem volna velük, most is várhatnám, h jó legyen az oldaluk...Ilyenkor elvárná az ember ha kapna legalább egy e-mailt, h mit hogyan tudok elérni, mi történt stb.

Szerk. most megint nem működnek a fenti linkek, de ez még igen: https://forexrazor.cabinet.fxopen.com/
Régi 2011-03-23, 11:54   #5 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Kössz a linkeket Tomesz001.

Már csak az a problémám, hogy hiába ütöm be a jelszavamat.
Egyfolytában ezt írja ki.
Your login attempt was not successful. Please try again. (A bejelentkezési kísérlet nem volt sikeres. Kérjük, próbálja újra.)
Van erre valami ötlet hogy mihez kéne kezdenem?
Régi 2011-03-23, 17:52   #6 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Lehet h csak éles számlával lehet belépni, mert itt csak kiutalni meg befizetni tudsz nagyjából.
Régi 2011-03-23, 18:21   #7 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 9
kipe001 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok

www.oanda.com

szerintem a legjobb választás

üdv
kipe001 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-23, 22:44   #8 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Tomesz001:

Lehet hogy így van. De ha nem tudok belépni, akkor hogy tudok befizetni?

kipe001:

Az oanda-nál is lehet MT4-et használni?
Régi 2011-03-23, 23:02   #9 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Új számlát csak akkor tudsz majd létrehozni, ha jó lesz az oldaluk. Amúgy ez tényleg eléggé necces helyzet, de sztem nincs gond ezzel a brókerrel. Nyilván ha még egy ilyen előfordul akkor szó nélkül váltani fogok...
Régi 2011-03-23, 23:20   #10 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Gondolom egy jó adag érdeklődőt taszítottak el maguktól.
Azt hiszem másik bróker után kell néznem.
Szerencsére még nem utaltam fel pénzt pedig pont arra
készültem, mikor ebbe ( nem tudok belépni a profilomba ) a nehézségbe botlottam.
Régi 2011-04-01, 19:28   #11 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Összes hozzászólás: 81
Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
NBalázs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gondolom egy jó adag érdeklődőt taszítottak el maguktól.
Azt hiszem másik bróker után kell néznem.
Szerencsére még nem utaltam fel pénzt pedig pont arra
készültem, mikor ebbe ( nem tudok belépni a profilomba ) a nehézségbe botlottam.
Lehet hogy tényleg támadás érte az oldalukat de ha ajánlhatok valamit akkor amíg nem rendződik tutira a helyzet NE(!!) akarjál belépni az élőszámlás netes fiókodba!!!
Inkább keress erről infót a neten! Biztos meg fog jelenni valamelyik újságban, netes fórumon vagy az illetékes tőzsdefelügyeletnél valamilyen közlemény hogy milyen módon tudsz belépni a rendszerbe!

A hackerek nemtudni mit szereztek meg az oldalról! lehet hogy csak a levelezést érték el és akkor csak a mailcímeitek vannak meg nekik! Akkor pedig ugye a kódotok kell már csak...
Bankoknál bevált trükk hogy fals/saját oldalakra irányítanak és ott kell megadni vagy beütni a kódokat a számlatulajoknak!
Ha ezt megteszitek már mindenük megvan hogy semmi perc alatt minden pénzt átutaljanak a számlátokról a sajátjukra! Te meg csak belépési hibaüzenetet kapsz!!!

Szóval hasonló esetben az email nem ér semmit!!!
Hivatalos forrásból szerezzetek infót vagy legalább megbízható helyről és csak utána probáljatok meg belépni!

De azért érdekel hogy végül mi lett a sztori vége )
Régi 2011-04-01, 21:03   #12 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Érdekes a dolog.
Amikor a billentyűzetről bepötyögöm a jelszót nem tudok belépni.
Ha a dokumentumként lemezre elmentett jelszót bemásolom akkor pedig beléphetek.
Fura, de így jelenleg működik.
Régi 2011-04-01, 22:00   #13 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Összes hozzászólás: 81
Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
NBalázs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekes a dolog.
Amikor a billentyűzetről bepötyögöm a jelszót nem tudok belépni.
Ha a dokumentumként lemezre elmentett jelszót bemásolom akkor pedig beléphetek.
Fura, de így jelenleg működik.
Remélem megoldódik lassan a probléma!
Amennyire utánaolvastam eléggé megszívták szegények. Viszont ha az IT csapatuk egy agresszív DDOS támadást is kibíró szerverparkot hozott most létre a támadás közben akkor elég biztonságos lesz a kereskedés náluk! Legalábbis remélhetőleg.

Ha a klasszikus brokeres-visszajelzős oldalak is jókat mondanak róluk akkor szerintem nem lesz gond.
Szerintem...
Régi 2012-05-25, 11:51   #14 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Használja valaki az ecn számlájukat?

Megdöbbentően alacsonyak a spreadek. Utóbbi másfél óra átlagai saját adatok alapján:

eurusd: 0.22 pip
audusd: 0.39
gbpjpy: 0.65
gbpusd: 0.53
eurjpy: 0.48
gbpchf: 1.06
arany 20 pont alatt...
Teljesüléseket még nem tudtam tesztelni.

A cég központja új -zélandon, szerver az usa-ban, weblap alapján primary country: dél -korea.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-05-25, 12:23   #15 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 277
Hírnév szint: 6
barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Használja valaki az ecn számlájukat?

Megdöbbentően alacsonyak a spreadek. Utóbbi másfél óra átlagai saját adatok alapján:

eurusd: 0.22 pip
audusd: 0.39
gbpjpy: 0.65
gbpusd: 0.53
eurjpy: 0.48
gbpchf: 1.06
arany 20 pont alatt...
Teljesüléseket még nem tudtam tesztelni.

A cég központja új -zélandon, szerver az usa-ban, weblap alapján primary country: dél -korea.
Eles vagy demo?
barabasi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-05-25, 12:33   #16 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
barabasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Eles vagy demo?
Éles, de még nem depositoltam rá ezért nem tudom a teljesüléseket megnézni.

Duplaannyi az oldaluk látogatottsága mint a dukascopy-é...
  Válaszol idézettel
Régi 2012-05-25, 12:47   #17 (permalink)
Kitiltott

Hely: Limassol
Összes hozzászólás: 1.789
Hírnév szint: 0
IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül IronFX NZ részére
Alapbeállítás

A jutalékok a weboldalukon:

The round-turn commission for a 1 lot position (100,000) is equal to 5 units of the base currency per round turn (or 3.6 units of the base currency for ECN accounts with Net Deposit higher than USD 50,000). Right after you open a trade, you will see the round turn commission charged.

Net Deposit - is the sum of all deposits minus the sum of all withdrawals in USD.

ECN commission may vary if you open an account through an affiliate, IB or franchise. Please, contact your referring agent for details.
IronFX NZ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-05-25, 12:58   #18 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ezt is ködösen írod le ahelyett hogy belinkelted volna a konkrét számokat
https://www.fxopen.com/ECNCommissionCalculation.aspx
Ezek az 50000 usd alatti számla jutalékokai.
Gyors fejszámolással 1 pip alatt marad még így is pl eurusd-nél.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-05-25, 13:15   #19 (permalink)
Kitiltott

Hely: Limassol
Összes hozzászólás: 1.789
IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül IronFX NZ részére
Alapbeállítás

bocs ha kodos a fogalmazás, csak másoltam az FXOpen weboldaláról!

https://www.fxopen.com/TradingTerms.aspx
Csatolt kicsinyítések
fxopen-fxopen.jpg  
IronFX NZ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-27, 16:43   #20 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Az első pár nap után kijelenthetem hogy nem csak papíron jó az fxopen ecn számlája, hanem a gyakorlatban is nagyon jól vizsgázik.
Villámgyors teljesülések, egészen minimális stopcsúszás.
Az adatrögzítés eredménye: duplaannyi tick napi szinten mint más ecn számlákon.
Gyakori hogy 8-10 tick is van egy másodpercen belül, aminek a stopteljesüléseknél van jelentősége.
hátránya: csak usd deposit lehetséges valamint 0.1 lot a legkisebb köthető lotméret ami nem mindenkinek teszi lehetővé a normális kockázatkezelés melletti kereskedést.
Moneybookers oda-visszautalás van.
Aki esetleg kipróbálja, egy jótanács: a regisztrációnál mutatnak egy pin -kódot amit el kell menteni , ugyanis nem tárolódik semmilyen elektronikus formában általuk.
Én nem figyeltem erre és 2 nap volt mire új pin kódot tudtam igényelni.
Remélem velük nem járok úgy mint az admirallal és a roboforexel, akik egyre silányabb szolgáltatást nyújtanak a kezdeti időkhöz képest.
http://www.myfxbook.com/forex-broker...l-spread/272,1

ez az eurusd spreadje, nem tévedés az alsó sorban a 0.3 pipes átlagspread... illetve picit kevesebb, 0.25 egész pontosan a saját méréseim szerint. /plusz comission természetesen/
  Válaszol idézettel
Régi 2012-08-11, 16:36   #21 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
hókuszpók7 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
A kérdésem a következő: micro számlám van, beléptem a My Fxopen oldalon és Standard számlát nyitottam és most ahányszor belépek csak a standard-ot látom hogy lehet átváltani a micro számlára? Tudtok ebben segíteni? Köszi
hókuszpók7 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-14, 08:46   #22 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kifizetés simán ment, 1 nap alatt rajta volt a MM számlán a pénz.
Régi 2012-08-14, 08:56   #23 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Bocsánat, MB számla (moneybookers). Harzol esetleg kijavíthatnád, ezt a hozzászólást pedig törölhetnéd, ha zavaró. Köszi.
Régi 2012-09-18, 20:39   #24 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 62
kiwimango a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Tomesz001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
hi,
Én már lassan 2hónapja vagyok itt és eddig nagyon tetszik. Stopvadászatról.: nem egyszer volt már olyan, h 1pipen múlott, hogy kivegyenek a piacról, de bennhagytak. Én a bróker díjból is visszakapok 0,7pipet kötésenként, így múlt hónapban +1 pozinyi összeget "megspóroltam".
Negatív: Hétvégén formatáltam a windows-t és már tegnap este fel akartam telepíteni a MT4-et, de nem tudtam a honlapjukról letölteni. Gondoltam, majd ma, hát reggel óta próbálkozok elérni az oldalukat, de nem sikerül. Írtam már nekik e-mailt is, de nem válaszoltak még. 2db H4-es pozim is nyitva van még, így jó lenne még a mai nap hozzáférni a számlámhoz...
De mondom idáig semmi gond nem volt vele, talán még annyi idegesítő lehet az elején, hogy a H4-es gyertya 1órával előbb zár mint "nálunk".
Üdv,
Tomesz001
Hello ! érdekelne a visszakapok 0,7 pipet kötésenként része a dolognak.
kiwimango nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-18, 20:57   #25 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Másik dolog... a monebookers-es kifizetésnél felső határ nélkül vonnak 1%-ot, ez csak céges ügyfelekre vonatkozik, vagy minden ügyfélre ? A wire transfer szintén drága 30 usd / alkalom. Van hozzájuk valami olcsó pénzfelvételi lehetőség ?
Régi 2012-09-24, 16:51   #26 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Sziasztok !

FxOpennél tudna nekem valaki adni email elérhetőséget magyarul beszélő kontakthoz ?
Régi 2012-09-27, 16:26   #27 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Mivel az interneten rengeteg pontatlan információ van az EU-n kívüli adózással kapcsolatban, hosszas nyomozás után erre jutottam:

Az adó mértéke ellenőrzött tőkepiaci tevékenység során 16%-és nyereség veszteség összevethető. Viszont az alábbi dokumentumokból az derül ki, hogy mind Újzéland, mind Ausztrália nem tartozik ezen besorolásba és az adó mértéke 16 % szja + 27 % TB + 14 % EHO. illetve a nyereség nem vethető össze a veszteséggel.

Olvassátok el az alábbi doksikat, és várom a visszajelzéseket. Pillanatnyilag is levelezem a Pszáf-al úgyhogy ha van új infó. felteszem. Én az FXOpennél szándékozom számlát nyitni, de addig nem szerencsés míg ez a kérdés 100%-ban nem tisztázott. Francnak sem hiányzik hogy 5évre visszamenőleg kitalálják, hogy bocsi de a veszteséget sajna mégsem vetheted össze a nyereséggel, és most számold ki szépen. Ausztráliára próbálom még ütni a vasat a Pszáfnál, mert velük van kettős adóztatást elkerülő egyezmény, és az MT4-ből elvileg lehet névre szóló számlatörténetet nyomtatni.

Az ellenőrzött tőkepiaci tevékenységre vonatkozó szabályozás:
http://www.pszaf.hu/data/cms2106985/toke01_2010.pdf

az IOSCO MMou-hoz kapcsolt B aláírási lista:
http://www.iosco.org/library/index.c...on=mou_siglist

A végkövetkeztetés:
hiába OECD és MMoU tagállam ill aláíró, a Pszáf az EU-n kívüli országokkal (annak ellenére hogy kötött velük információcserére vonatkozó egyezményt) Nem tudja fenntartani az információcserét, következésképpen nem tekinthető ellenőrzött tőkepiaci tevékenységnek, az ilyen esetekre további információt az adóhatóság ad, ő meg ezt adja: adó mértéke 16 % szja + 27 % TB + 14 % EHO.

De van egy listájuk az információcserére vonatkozó egyezményeikről:
http://www.pszaf.hu/topmenu/apszaf/e...%A1sokr%C3%B3l

ahol van egy úgynevezett "A Batv.25. § (6)bekezdésb) pontjaszerint" táblázat, és az ott bejelöltek más szempont szerint van értékelve. Na ezt nem sikerült kinyomozni, úgyhogy elkezdtem levelezni a PSZÁF-al. Pillanatnyilag itt tart a dolog.

Egyébként további információ, hogy amennyiben nem forintban a számlád, az mKb középárfolyamon napi szinten vissza kell keresned, úgy forintosítva kell beadni adóbevalláskor.
http://www.mnb.hu/arfolyam-lekerdezes

Szóval várom a hozzászólásokat.
Régi 2012-09-27, 16:31   #28 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kiwimango eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyébként további információ, hogy amennyiben nem forintban a számlád, az mKb középárfolyamon napi szinten vissza kell keresned, úgy forintosítva kell beadni adóbevalláskor.
ezt megerősíthetem, szép feladat volt kiszámolni bevallás elött
idén havonta megcsinálom, h ne egyszere kelljen az egészet
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-28, 00:48   #29 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Akinek van éles számlája FxOpennél dobna egy helyzetjelentést, mert elég sok rosszat olvastam róluk itt: http://www.earnforex.com/forex-brokers/FXOpen , és azt is tegye hozzá hogy az ausztrál vagy az újzélandi cégnél van. köszi.
Régi 2012-09-28, 00:58   #30 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Továbbá mi a teendő olyan esetben amikor azt veszed észre, hogy visszamenőleg átírták a kereskedési naplód, vagy éppen nyitott poziban lefagyott a szerverük és rosszul sült el, vagy nem érkezik meg a pénzfelvét.

Az említett felügyeleti szervekkel lévő kapcsolatuk jelenleg is fennál-e, vagy van-e valami kavarás ? Az újzélandi vagy az ausztrál céget érdemesebb választani ?
Régi 2012-09-28, 08:10   #31 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Összes hozzászólás: 427
Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Továbbá mi a teendő olyan esetben amikor azt veszed észre, hogy visszamenőleg átírták a kereskedési naplód, vagy éppen nyitott poziban lefagyott a szerverük és rosszul sült el, vagy nem érkezik meg a pénzfelvét.

Az említett felügyeleti szervekkel lévő kapcsolatuk jelenleg is fennál-e, vagy van-e valami kavarás ? Az újzélandi vagy az ausztrál céget érdemesebb választani ?
Ezen esetekben a gyors Bróker váltás a teendő!
Prozac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-28, 09:35   #32 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ezt megerősíthetem, szép feladat volt kiszámolni bevallás elött
idén havonta megcsinálom, h ne egyszere kelljen az egészet
Én nézek év végén egy olyan árfolyamot,ami megfelel kb az egész évi átlagnak.De úgy állapítom meg,hogy inkább én bukjak ezen kicsit.
Aztán ha tételesen akar az ellenőr leellenőrizni majd,felőlem teheti,dolgozzon csak,aztán kijön majd neki hogy vissza jár pénz nekem!
És természetesen a kapzsiságukat dijjazandó-vissza is fogom kérni!
Ha békén hagynak jobban járnak!
Ha nem,nekem úgy is jó!
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-28, 09:39   #33 (permalink)
Szenior tag

kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezen esetekben a gyors Bróker váltás a teendő!
Ez esetben a teendő a veszteség siralmas számolgatása!
Nem regulált brokernél simán megeshet!
Nem kis pénznél van a gond,hanem majd a nagyobbaknál!
Az említett megállapodások,egyzmények nem felügyeleti szervek amúgy,csak egyezmények.
Az A pontba szerintem azok tartoznak,akik nincsenek a b -ben,tehát az első lista.
De ezekkel az adóhatóság itthon szívózni fog,az tuti!
Majd lehet bíróságra járogatni,perelni stb...
Régi 2012-09-28, 12:09   #34 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Szerintem az FSP ASIC és hasonszőrűek, felügyeleti szervek, és mivel az FxOpen elfogadja a feltéteteleit, kénytelen a szerint eljárni. pont. De engem sokkal jobban érdekel, kinek milyen tapasztalata van velük. Ebből kiindulva tettem fel a kérdést, hogy mi a teendő egy adott negatív történés esetén ( mielőtt brókert váltasz ). A pénz visszaszerzésére milyen hatósággal kell felvenni a kapcsolatot, hogyan. Szóval akinek van tapasztalata ne habozzon azt megosztani.
Régi 2012-09-28, 13:11   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Financial Services Commission (FSC)
Mauritius, Republic of
Mauritius, Republic of

Ha valakinek elég az,hogy elfogadja egy Mauritiusi felügyeleti szerv szabályait egy cég,akkor szerintem legyen pont!(számára).
Ismeri valaki ennek a felügyeleti szervnek a "szabályait"?
Vajon mit követel meg e pálmafák alatt ülő néger FSC "igazgató" az oda pénzzel tömött bőröndökkel érkező oroszoktól?
Tényleg ennyire naívak,és analfabéták egyesek,vagy csak úgytesznek?
Régi 2012-09-28, 13:14   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem az FSP ASIC és hasonszőrűek, felügyeleti szervek, és mivel az FxOpen elfogadja a feltéteteleit, kénytelen a szerint eljárni. pont. De engem sokkal jobban érdekel, kinek milyen tapasztalata van velük. Ebből kiindulva tettem fel a kérdést, hogy mi a teendő egy adott negatív történés esetén ( mielőtt brókert váltasz ). A pénz visszaszerzésére milyen hatósággal kell felvenni a kapcsolatot, hogyan. Szóval akinek van tapasztalata ne habozzon azt megosztani.
Ha nem adják vissza a pénzed,akkor írni kell a kubai szivart szivogató négernek a pálmafák alatti cukornád jurtába,és panaszold el neki hogy miféle rosszat tettek veled ezek a gonosz oroszok!
Majd várd a "hatóság"intézkedését türelemmel!
Ez a tapasztalat!
Régi 2012-09-28, 13:35   #37 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha nem adják vissza a pénzed,akkor írni kell a kubai szivart szivogató négernek a pálmafák alatti cukornád jurtába,és panaszold el neki hogy miféle rosszat tettek veled ezek a gonosz oroszok!
Majd várd a "hatóság"intézkedését türelemmel!
Ez a tapasztalat!
Mondjuk a sokak által istenített alpari is orosz. És oda is hiába utalsz ki félmillió usd-t ha csak 50 ezret garantál a brit felügyelet...

Fxopennel kapcsolatban: én is félnék hozzájuk nagyobb összeget utalni viszont kereskedésileg eddig ők a legjobbak tapasztalataim szerint.
Kevesebb pénzt kell odaküldeni és a magasabb t.áttét segítségével a teljes összegre számított kockázattal trédelni.
Ez az optimális megoldás ilyen esetben.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-09-28, 14:15   #38 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mondjuk a sokak által istenített alpari is orosz. És oda is hiába utalsz ki félmillió usd-t ha csak 50 ezret garantál a brit felügyelet...

Fxopennel kapcsolatban: én is félnék hozzájuk nagyobb összeget utalni viszont kereskedésileg eddig ők a legjobbak tapasztalataim szerint.
Kevesebb pénzt kell odaküldeni és a magasabb t.áttét segítségével a teljes összegre számított kockázattal trédelni.
A brit FSA nem Mauritiusi FSA.
Itt követelmények vannak,és szigorú szabályok,és ellenőrzések.

Nem hiszem hogy itt sok embernek az lenne a gondja,hogy hova utaljon félmillio Usd-t!
Viszont az már annál inkább gondja itt sokaknak,hogy ne bukjön el mindjuk 15 millio forintot!
Ahhoz pedig elég az 50000 font(nem dollár)garancia!
De még a ciprusi 20000 euro-s biztosítás is több a nullánál!
Ha a nyereségedet nem fizetik ki,akkor pedig teljesen mindegy a tőkeáttét,mert itt nem kapod meg a megkeresett pénzed esetleg,a másik helyen meg megkapod!
De nekem mindegy ki hol kereskedik,nekem jó ha más a pálmafák alatt kereskedik,de nekem személy szerint nem éri meg az a 0.2-0-3 pip amivel jobban járok,de még 1 pip sem!
Mindenkinek szíve joga,kénye kedve szerint dönteni!
Az Alpari is orosz!Vajon melyik orosz akarja a pénzünket ellopni?Aki Londonba megy és Fsa felügyelet alatt kereskedik,vagy aki inkább megy a távoli pálmafák alá jó messzire!?
Régi 2012-09-28, 14:22   #39 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:

Köszi, a válaszokat. Te mekkora összegben határoznád meg a kisebb összeget ?

Az Ausztrál FxOpen mennyivel biztonságosabb mint az Új-Zélnadi ?
(az újzélandi egyértelműen offshore, mivel újzélandiak nem fektethetnek be, az asztrál pedig nem FSP hanem ASIC felügyelet alatt áll.)

A két cég mennyiben különíthető el egymástól ? (másak a kondícióik az tutui, gondolom más szervert is használnak) Sokat olvastam mostanában szerverlállásokról, hogy így csalják ki az emberek pénzét, viszont sokan írták azt is hogy ezt utólag visszakapták, szóval nehéz eldönteni, hogy mi a kamu hír és mi nem, mi pedig rosszindulatú lejáratás. Ezek a szerverleállások sosem írják hogy az NZ vagy az AU szervereken történt.

Minden esetre itt egy link ahogy átveszik a 2011 év forex brókere díjat ( gondolom az ausztrál ázsiai régióra vonatkozik )
www.youtube.com/watch?v=kUxVNw084Qw

Szóval szegítsetek dönteni melyik a kettő közül a Janibb.
Régi 2012-09-28, 14:36   #40 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én itt kereskedem.
Angliában bejegyzett bróker, csak ECN számlájuk van, és kitűnő kondíciók.
Ők biztosan nem lépnek le a pénzemmel.

http://www.lmax.com/

Az egyetlen hátrányuk, hogy 10.000 dollárral lehet beköszönni.
Régi 2012-09-28, 14:40   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én itt kereskedem.
Angliában bejegyzett bróker, csak ECN számlájuk van, és kitűnő kondíciók.
Ők biztosan nem lépnek le a pénzemmel.

http://www.lmax.com/

Az egyetlen hátrányuk, hogy 10.000 dollárral lehet beköszönni.
Hát ez meg miféle spread??Agyam dobom el!
Vagy van jutalék?
ok,már látom Ecn.
Akkor is jó!
Miféle cég ez?
Régi 2012-09-28, 14:45   #42 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Alapbeállítás

Lmax:
A világ egyik legjobb bróker cége.

10.000 dollárral lehet beköszönni./Ez a fapados számla/

50.000dollárral lehet komoly számlát nyitni

250.000dollárral vesznek igazán emberszámba. Ennél a számlánál a commission a forgalmazott havi összegtől függően megy lefelé egészen alacsony szintig.
Régi 2012-09-28, 14:47   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Lmax:

250.000dollárral vesznek igazán emberszámba. Ennél a számlánál a commission a forgalmazott havi összegtől függően megy lefelé egészen alacsony szintig.
Értem.És meddig megy le?Pipben megtudnád mondani?
Máshol olyan 0-4-0.6 pip eurousd.
Régi 2012-09-28, 14:49   #44 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Aenka a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Lmax:
A világ egyik legjobb bróker cége.

A 10.000 dolláros fapados számla is ECN számla?
Aenka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-28, 14:54   #45 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ha valakit érdekel a következő előrelépés történt EGT-n kívüli adózás kapcsán.

Megérkezett a válaszlevél az IOSCO-tól melyben írásban megerősítették, hogy az alábbi link felső táblázata az APPENDIX A aláírók listája. A Pszáf ellenőrzött tőkepiaci tevékenységét megalapozó információcserére vonatkozó kitétele http://www.pszaf.hu/data/cms2106985/toke01_2010.pdf az EGT-n kívüli országban működő brókercég felügyeleti hatósága tekintetében az APPENDIX B országok esetén áll fenn.

Tehát értelmezésem szerint:

Ellenőrzött tőkepiaci műveletnek minősül és 16% adó alá esik ha:
1. Azzal az országgal ahol a brókercég be van jegyezve, Magyarországnak van kettős adóztatást elkerülő egyezménye.
2. A brókercég tevékenységét valamilyen felügyeleti hatóság vizsgálja.
3. Az említett felügyeleti szerv aláírta az IOSCO MMoU APPENDIX A egyezményt.
4. Az MetaTraderből névreszóló számlatörténetet az MNB középárfolyam alapján HUF-ban csatolod adóbevalláshoz.

Az FXOpen esetében ez annyit jelent, hogy az Ausztrál vonal ok, az Új-Zéland nem ok ( újzélanddal nincs kettős adóztatást elkerülő egyezmény annak ellenére, hogy OECD tagország.

Várom a hozzászólásokat, és a pszáf válaszát.
Régi 2012-09-28, 15:01   #46 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Alapbeállítás

Idézet:
Aenka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A 10.000 dolláros fapados számla is ECN számla?
Minden számlájuk ECN.

Ez a lényeg, nincs más.
Régi 2012-09-28, 15:04   #47 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Alapbeállítás

Idézet:
Értem.És meddig megy le?Pipben megtudnád mondani?
Máshol olyan 0-4-0.6 pip eurousd.
Az alap Comission 2.5 $/ side/ Lot.

Forgalmazott havi mennyiségtől függően innen megy lefelé egyéni megállapodás alapján, de csak a 250.000dolláros számlánál.
Régi 2012-09-28, 15:08   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha valakit érdekel a következő előrelépés történt EGT-n kívüli adózás kapcsán.

Megérkezett a válaszlevél az IOSCO-tól melyben írásban megerősítették, hogy az alábbi link felső táblázata az APPENDIX A aláírók listája. A Pszáf ellenőrzött tőkepiaci tevékenységét megalapozó információcserére vonatkozó kitétele http://www.pszaf.hu/data/cms2106985/toke01_2010.pdf az EGT-n kívüli országban működő brókercég felügyeleti hatósága tekintetében az APPENDIX B országok esetén áll fenn.

Tehát értelmezésem szerint:

Ellenőrzött tőkepiaci műveletnek minősül és 16% adó alá esik ha:
1. Azzal az országgal ahol a brókercég be van jegyezve, Magyarországnak van kettős adóztatást elkerülő egyezménye.
2. A brókercég tevékenységét valamilyen felügyeleti hatóság vizsgálja.
3. Az említett felügyeleti szerv aláírta az IOSCO MMoU APPENDIX A egyezményt.
4. Az MetaTraderből névreszóló számlatörténetet az MNB középárfolyam alapján HUF-ban csatolod adóbevalláshoz.

Az FXOpen esetében ez annyit jelent, hogy az Ausztrál vonal ok, az Új-Zéland nem ok ( újzélanddal nincs kettős adóztatást elkerülő egyezmény annak ellenére, hogy OECD tagország.

Várom a hozzászólásokat, és a pszáf válaszát.
Igen,szerintem jól értelmezed!
De azthiszem itt is kell a brókercégtől igazolás.
Régi 2012-09-28, 15:12   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az alap Comission 2.5 $/ side/ Lot.

Forgalmazott havi mennyiségtől függően innen megy lefelé egyéni megállapodás alapján, de csak a 250.000dolláros számlánál.
Igen tudom,250000 Usd-s számlánál.
Tehát akkor 0.5 pip az induló kétoldalt.
Az máris jó.
Vajon mennyire lehet lealkudni még?
Na utánna járok ennek!
(Kár hogy nincs Metatrader4.)
Régi 2012-09-28, 16:53   #50 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 150
fxtom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Igen tudom,250000 Usd-s számlánál.
Tehát akkor 0.5 pip az induló kétoldalt.
Az máris jó.
Vajon mennyire lehet lealkudni még?
Na utánna járok ennek!
(Kár hogy nincs Metatrader4.)
Nézd meg a MIG-et. Svájci bróker, ott azért ritkán mennek csődbe bankok meg brókercégek. PRIME account egyedi elbírálás alapján (szvsz kb. 100-150000 USD-től), EURUSD spread 0,3 pip/side, nincs jutalék. Tapasztalatom nincs velük, csak nézegetem őket egy ideje, igazából kiváncsi is lennék rá, ha valakinek van élőszámlás tapasztalata. Van MT4.
fxtom nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
brókercég, Fxopen

« Fxcc | VPS-ek »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 13:20 , a GMT +1 időzóna szerint.