Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-02-15, 21:38   #51 (permalink)
Tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 98
Hírnév szint: 4
marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Oandánál sok az instrumentum, viszont nagy a spread és viszonylag kicsi a tokeáttét. Továbbá mintha nem lenne olyan pontos a datafeed /futureshez viszonyítva/
Dukasnál tudomásom szerint nincsenek CFD-k, de kissebb a kereskedési koltség. És fx brókerhez képest jó a feedje. A platform is inkább a daytradet támogatja, vannak extrém alacsony idosíkjai
marcelhossa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-15, 21:42   #52 (permalink)
Szenior tag

TMforex logója

Összes hozzászólás: 108
Hírnév szint: 5
TMforex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
skylight eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Oandánál sok az instrumentum, viszont nagy a spread és viszonylag kicsi a tokeáttét. Továbbá mintha nem lenne olyan pontos a datafeed /futureshez viszonyítva/
Dukasnál tudomásom szerint nincsenek CFD-k, de kissebb a kereskedési koltség. És fx brókerhez képest jó a feedje. A platform is inkább a daytradet támogatja, vannak extrém alacsony idosíkjai
Most látom, egyszerűbb lett volna spux-ba feltenni ezt a kérdést
Köszi ezeket az infókat. Alapvetően szükségem volna a tőkeáttétre + devizákkal kereskednék inkább. De most csak eközött a két cég között gondolkodom.
TMforex nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-03-07, 13:59   #53 (permalink)
Új tag

Lord Veecous the Vicious logója

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Lord Veecous the Vicious a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Már három éve demózok sikeresen, ezért úgy döntöttem, hogy élesben is kipróbálom a dolgot. Első választásom az Alpari-ra esett, de pont, mikor megnyitottam volna az első éles számlámat, akkor volt a CHF-es mizéria - szerencsére megúsztam...

Így most a választásom az Oanda-ra esne, mert hallottam, hogy azt is ajánlják kezdőknek.

A kérdésem az lenne, hogy "ilyen időszakban" (amikor a legtöbb bróker cég még mindig nyögi a CHF-es esetet) érdemes számlát nyitni, vagy inkább várja ki? Valamint a cégnél milyen egyéb "rejtett" költségek vannak és azok mekkorák?
Lord Veecous the Vicious nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-07, 18:54   #54 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 7
AnTi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.AnTi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Lord Veecous the Vicious eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Már három éve demózok sikeresen, ezért úgy döntöttem, hogy élesben is kipróbálom a dolgot. Első választásom az Alpari-ra esett, de pont, mikor megnyitottam volna az első éles számlámat, akkor volt a CHF-es mizéria - szerencsére megúsztam...

Így most a választásom az Oanda-ra esne, mert hallottam, hogy azt is ajánlják kezdőknek.

A kérdésem az lenne, hogy "ilyen időszakban" (amikor a legtöbb bróker cég még mindig nyögi a CHF-es esetet) érdemes számlát nyitni, vagy inkább várja ki? Valamint a cégnél milyen egyéb "rejtett" költségek vannak és azok mekkorák?
Szia!

Nekem volt náluk számlám, igaz, akkor még nem volt náluk MT4, csak a JAVA alapú felület.
Bár elég rég volt, arra emlékszem, hogy kicsit macerás volt a számlanyitás: egy csomó nyomtatványt kellett kitölteni, aminek a fordításával kicsit meggyűlt a bajom.
Az utalgatás akkor 4-5 nap volt mindkét irányba, ha jól emlékszem, akkor ők nem vontak le semmilyen egyéb költséget, csak a bankom. € alapú számlám volt és azt hiszem angliába kellett utalnom.
Amiért én otthagytam őket az az, hogy a JAVA felület hírek alkalmával leszakadozott a szerverről, egyébként nem volt különösebb problémám velük.

Ma már van MT4-is, de már nem érdekel, mert közben más termékekkel is kereskedek, ami viszont náluk nincs, viszont még mindig hívogatnak néha befektetési ajánlatokkal.

Az egyik barátom is akart náluk számlát nyitni, mert nem volt minimális összeg számlanyitáshoz, viszont valamiért (indok nélkül) megtagadták neki a számlanyitást. A JAVA alapú felületen unit és nem lot alapú volt a pozíció felvétel, valamint az a felület nekem sokkal jobban tetszett az MT4-nél már akkor is (kivéve a szakadozásokat) .
AnTi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-09, 12:18   #55 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 3
laszlo-1 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Az MT4 és a Java (fxTrader) nem keverendő, mert tudtommal ahhoz másik külön számla tartozik.
Az MT4 nem fut Linuxon (virtuálisan igen, de az kívánni valókat hagy maga után). Az fxTrader OS független, mert Javán fut. De ott a gafikonjuk nem kielégítő, hanem szükséges valahol egy demo, ami messzebb visszalát.
Az Oanda örök érvényű demot enged. Érdemes kipróbálni ott az fxTrader működését, hogy tetszik-e.
laszlo-1 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-06-18, 11:30   #56 (permalink)
Tag

Hely: Ireland
Összes hozzászólás: 43
Hírnév szint: 6
InDaHoodGeneralAladeenMTF a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

Oandas szamla manager most hivott es kerdezte hogy erdekel e egy refer a friend bonus.Mindket fel kap kb70€. Max 10 embert hivhatok meg.
Ha valakit erdekel privatban kuldje el az adatokat es tovabbitom az illetekesnek.
Régi 2017-01-26, 08:19   #57 (permalink)
Szenior tag

Hely: Győr
Összes hozzászólás: 123
Hírnév szint: 8
calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy kb. mikor fog újra 0.8 pipre esni a Germany 30 spread-je? Még december elején elment a forgalom és azóta is 1.5 pip táján mozog.

Ahogy megfigyeltem, tavaly délelőtt 9:00-12:00, délután kb. 14:00-17:00 között szokott skalpolható lenni. Direkt erre a CFD-re kidolgoztam egy technikát és mire nekiállhattam volna, felduplázódott a spread.
calen nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-26, 08:26   #58 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 358
Hírnév szint: 2
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Menj határidőre, ott nincs ilyen gond. De pl admiraluk-nél is alacsony volt a spread ősszel még.
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-26, 08:48   #59 (permalink)
Szenior tag

Hely: Győr
Összes hozzászólás: 123
calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.calen már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Menj határidőre, ott nincs ilyen gond. De pl admiraluk-nél is alacsony volt a spread ősszel még.
Sajnos nincs annyi pénzem. Úgy tűnik, ki kell várnom, míg megjönnek a síelésből/Bora-Boráról a pénzeszsákok.
calen nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-26, 11:31   #60 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.315
Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.Zalán már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zalán részére
Alapbeállítás

Idézet:
calen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sajnos nincs annyi pénzem. Úgy tűnik, ki kell várnom, míg megjönnek a síelésből/Bora-Boráról a pénzeszsákok.
200 dollar a min nalunk mint elso depo.
0.8 spread daxra es nincs juti.
Régi 2017-01-26, 23:35   #61 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.876
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
calen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez vmi téveszme, hogy a tőzsde a milliomosoké. Sokkal hasznosabb volna mindenkinek ott kezdenie a kereskedést és nem a sokkal kockázatosabb, kaotikusabb OTC-n. Sztem.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-27, 06:41   #62 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 347
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez vmi téveszme, hogy a tőzsde a milliomosoké. Sokkal hasznosabb volna mindenkinek ott kezdenie a kereskedést és nem a sokkal kockázatosabb, kaotikusabb OTC-n. Sztem.

Szia!

Nem vitatkozni szeretnék, mert alapvetően egyetértek a megállapításoddal. De a tisztánlátás kedvéért azért tegyük hozzá, hogy pl. egyetlen Dax futures margin igénye kb 25 ezer euro, egyetlen pont elmozdulás 25 euro, 25 pont/órás átlagos volatilitás mellett. Az emberek többségének sajnos koránt sem mindegy, hogy 500 euro (=1 contract Fdax) vagy 20 euro (=1 dax CFD) elbukását KELL kockáztatni 20 pontos risk mellett. Pozíciót méretezni, részzárásokkal kockázatot kezelni, uram bocsá! több száz pontos riskkel hosszútávú pozíciókat felvenni Dax futuressel azért bő pénztálcát és ehhez mért anyagi és mentális kockázattűrő képességet feltételez. Igaz, bő egy éve létezik már minidax futures, ahol a risk és a margin csak ötöde a normal contractnak (igaz a spread és a jutalék is nagyobb) Sőt, nem muszáj Daxon kereskedni, vannak alacsonyabb tőkeigénnyel elérhető tőzsdei termékek is. Csak azért a daxot hoztam fel példaképp, mert Calen is erről beszélt, ráadásul köztudott, hogy a hazai (és európai) traderek körében a német index az egyik legtöbbek által kereskedett termék. (Csendben jegyzem meg, hogy nem utolsó sorban éppen ezért jó az Fdax spreadje és likviditása, hisz a CFD-t jegyző market makerek a több millió kis CFD pozíció nettó kockázatát futuresekkel fedezik le. Ennek hiányában a hatis skalperek élete is nehezebb lenne)
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-27, 14:43   #63 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.876
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Nem vitatkozni szeretnék, mert alapvetően egyetértek a megállapításoddal. De a tisztánlátás kedvéért azért tegyük hozzá, hogy pl. egyetlen Dax futures margin igénye kb 25 ezer euro, egyetlen pont elmozdulás 25 euro, 25 pont/órás átlagos volatilitás mellett. Az emberek többségének sajnos koránt sem mindegy, hogy 500 euro (=1 contract Fdax) vagy 20 euro (=1 dax CFD) elbukását KELL kockáztatni 20 pontos risk mellett. Pozíciót méretezni, részzárásokkal kockázatot kezelni, uram bocsá! több száz pontos riskkel hosszútávú pozíciókat felvenni Dax futuressel azért bő pénztálcát és ehhez mért anyagi és mentális kockázattűrő képességet feltételez. Igaz, bő egy éve létezik már minidax futures, ahol a risk és a margin csak ötöde a normal contractnak (igaz a spread és a jutalék is nagyobb) Sőt, nem muszáj Daxon kereskedni, vannak alacsonyabb tőkeigénnyel elérhető tőzsdei termékek is. Csak azért a daxot hoztam fel példaképp, mert Calen is erről beszélt, ráadásul köztudott, hogy a hazai (és európai) traderek körében a német index az egyik legtöbbek által kereskedett termék. (Csendben jegyzem meg, hogy nem utolsó sorban éppen ezért jó az Fdax spreadje és likviditása, hisz a CFD-t jegyző market makerek a több millió kis CFD pozíció nettó kockázatát futuresekkel fedezik le. Ennek hiányában a hatis skalperek élete is nehezebb lenne)
Magam sem vitatom, hogy a CFD egy jó termék volna "normális" korülmények között. Ráadásul elkezdődött a korlátozása az EU-ban.
Ha elveszik a nagy tőkeáttétel lehetőségét akkor már annyi előnye marad, hogy van CFD tört lot (0.01) is.
Mini DAX-ra gondoltam, kb 5e a marginja és day trade esetére kínálnak egyes brókerek 500-as margint is.

MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
brókercég, FOREX, OANDA

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 18:45 , a GMT +1 időzóna szerint.