Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-01-19, 20:18   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 814
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Úgy látom, drasztiusan változni látszik az ideális brókerrről alkotott kép...
Na igen...

De még egy kiegészítés: nem kell azért nagyon túlozni: nem csak banánköztársaságbeli brókerek vannak az MM-ek között. Lehet találni viszonylag alaposan szabályozott, európai felügyeletekkel rendelkező, MiFID szerint működő cégeket is, ahol nemcsak negatív egyenleg elleni védelem van, hanem még betétbiztosítás is, cégcsőd esetén.
Hogy ezek valójában mennyit érnek, mennyire működnek, annak mások tapasztalataiból kell utánajárni.

Nekem mindenesetre így egyszerűsödik a kérdés: kockáztatom-e a beutalt tőkét, teljes egészében (mert vagy én vesztem el, vagy a bróker szemétkedései miatt úszik el), de akkor CSAK ennyit; vagy ezen felül még egy beláthatatlan kockázatot is bevállalok, ami végzetes következményekkel járhat az életemre nézve.
Nem biztos, hogy könnyű a döntés, de az utóbbi variáció még gondolati szinten sem elfogadható számomra.
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-19, 21:21   #52 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 17
Hírnév szint: 5
Theseus a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Fentiekkel mind egyetértek de tapasztalatbol azt mondom (már vagy 20-25 brokert végig jártam elmult pár év alatt) sok különbözö kereskedési stratégiával hogy
dealing desk -es (B booking) broker komolyabb profitot nem fog kifizetni.
Ha meg valaki profitosan kereskedik, ráadásul flagelik a számláját más feltételeket kap és magátol fog elmenni máshova. Persze lehet váltogatni a brokereket aki akarja, én már nem fogom.

Egy éve talán kicsit több hogy LMAX -nél kereskedem, különböző platformokon. Őket maximálisan korrektnek, profinak és kereskedési költségeket tekintve is legolcsobbnak találtam. Viszont utobbi események hatására T&C -t átböngészve most már tudva hogy náluk is elmehet a számlám negativba, és azt rajtam fogják követelni igy nálam már ők is mint az utolsó broker ahol kereskedtem úgy tünik kiesett.

Egyébként belegondolva teljesen érthető hogy nekünk kell befizetni a veszteséget. Forex piacon valaki nyer másik veszit, a közvetitő nem fizetheti ki
ő nem vállalhatja a kockázatot mivel profitja sem keletkezhet csak a commissiont teszi el kötésenként. Miért is várnánk hogy ő tartsa a hátát a likviditás szolgáltató/ prime broker / bank felé akinek viszont ki kell egyenlítene a profitos kereskedőket.
Most hogy az SNB -e ez vagy retail kereskedők az más kérdés. De ez már egy másik téma.

Egy gondolat a végére
Eddig is halottam már hogy van ilyen a T&C -ben hogy teljes vagyonával felel valaki, de ezt konkrétan nem kerestem meg sosem egyik T&C -ben sem és hogy ez valóra is válhat ez a scenario na azt meg még rémálmaimban sem gondoltam.
Theseus nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Válaszol

Címkék
bróker, roboforex, tapasztalat

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Menjek, vagy maradjak? - MANYUP dolgozó További befektetési formák 39 2012-01-12 00:03
EQUITAS vagy ERSTE ? Stockwalker Brókercégek 10 2011-01-22 23:33
V vagy W ez itt a kérdés Pancser A kategóriás részvények 1 2010-01-25 08:51

A pontos idő 13:19 , a GMT +1 időzóna szerint.