Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-04-07, 18:16   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Zsolti84 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás ROBOFOREX!!!jó, vagy rosz?!

üdv mindenkinek!

Érdekelne, hogy milyen tapasztalattal rendelkeztek ezzel a brókercéggel! Néhány éve működik, de a biztonság kedvéért szeretnék többet tudni róla, mielőtt pénzt tennék bele! Érdekes hogy van nekik 5dollar No Deposit Bonus, 25% Deposit Bonus, Affiliate program (aki esetleg nyitni szeretne számlát ott, akkor az affiliate code-hoz: ytt köszi) Cent alapú számlákat is lehet nyitni, tehát elég 10-20 dollárt be tenni (1000-2000cent) és már lehet is kereskedni! Akinek van valamilyen tapasztalata, az írjon! Köszi!
Zsolti84 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-15, 16:58   #2 (permalink)
Új tag

ironwill logója

Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 7
ironwill a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

ROBOFOREX!!!jó, vagy rosz?!

Szia Zsolti84

Nekem kb. 2 hónapja van roboforex MT4 platformom . Már két hete élőkereskedésben egy robotom megy rajta . Próbaképpen utaltattam pénzt moneybookersre , fél nap alatt elbírálták és elküldték . A befizetéskor egyből hozzáteszik a 25% bónust . Eddig csak jót tudok mondani róluk a saját tapasztalataim által . Én 11 dolcsival kezdtem náluk és a cent alapú kereskedés , kitűnő lehetőség a kisebb pénzű embereknek . Azt szeretem bennük hogy telefonról is lehet ráutalni . Szóval , próbálhatod nyugodtan ha akarod . Sok pipet , és sikeres kereskedést .
ironwill nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-04-15, 22:01   #3 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Zsolti84 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Hello!

köszi a válaszod! Én is nyomom rajta a demót...vagyis azt a no deposit bónuszos kereskedést, és utaltam is már át a moneybookersre tőlük! egyenlőre nekem is csak jó véleményem van róluk! Hamarosan én is teszek rá pénzt, de előbb még várok, hogy többen is megerősítsék a jó tapsztalatot!
Neked is sok sikeres kereskedést kívánok, és ha van valami új híred velük kapcsolatban (inkább a rosszabbak érdekelnének, nehogy mások is bele essenek), akkor írd ide!
csáo!
Zsolti84 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-02, 22:11   #4 (permalink)
Tag

jedilovag logója

Összes hozzászólás: 31
Hírnév szint: 8
jedilovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.jedilovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

roboforex-jo-vagy-rosz-2011-05-02-22h23_53.png
Ennyire jó a RoboForex nevű bróker!
jedilovag nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-15, 15:18   #5 (permalink)
Új tag

ironwill logója

Összes hozzászólás: 20
ironwill a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
jedilovag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csatolás 1655
Ez valami brutális , kegyetlen eltérések vannak , de nekem még a mai napig nem volt ilyen , sőt rendesen kifizetnek . Igaz én csak kicsibe tolom náluk , néhány dolcsival . És , tudod már hol van a hiba ? Ha rájössz , légyszíves tájékoztass bennünket . Köszi és sikeres kereskedést .
ironwill nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-07, 19:49   #6 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
hbandita a hírnévhez vezető út elején jár.
Question

Kedves Fórumosok!

Szeretném megkérdezni hogy roboforex éles standard számlán mennyi a spreeed EU/US esetén.
hbandita nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-30, 20:04   #7 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Regulált lett a Robo.
http://www.roboforex.com/about/news/...egistered/162/
Régi 2012-12-01, 08:25   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 226
joe134 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.joe134 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szted?! Ez nem változtat a történeten... Egy ismét full orosz bróker, egy laza felügyeleti környezetben... Depozit védelem Isten bizonyra...
joe134 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-01, 09:12   #9 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
joe134 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szted?! Ez nem változtat a történeten... Egy ismét full orosz bróker, egy laza felügyeleti környezetben... Depozit védelem Isten bizonyra...
Volt éles számlás tapasztalatod a céggel? Ha nem, akkor mi alapján is nyilatkozol?

Szerintem erősen eltúlzott az egyes brókerekkel szemben hangoztatott véleményed. Nem tudom, egyáltalán mennyi belőle a valós tapasztalat. Nekem több év alatt, kb 13 féle éles számlám volt különböző cégeknél, és sehol nem tapasztaltam égbekiáltó átverést, még a MarketMakereknél sem.
Mindenütt kifizettek, nem találkoztam stop huntinggal, és a felmerülő problémákat is gyorsan elintézte az ügyfélszolgálat.
Nem teljesen mindegy neked milyen végrehajtással oldja meg egy bróker a tranzakciókat, amíg:
-Minden megbízásod rendesen teljesül, ott ahol te szeretnéd.
-Rendben kifizetik a pénzedet.
Bizonyára találsz a te igényeinek is megfelelő brókert, mások meg majd eldöntik mi a jó nekik. Autós berkekben hiába tartják a Toyotát a világ egyik legjobb márkájának, mégis árulnak, és vesznek is más típusokat.

Hogy mennyire nem az ügyfelek pénzére mennek, azt jól bizonyítja, hogy a megszüntetett CFD-knél a vesztőben lévő pozíciókat nyitó árakon zárták le.
http://www.roboforex.com/about/news/cfd-closed/163/
Régi 2012-12-01, 14:53   #10 (permalink)
Szenior tag

joe134 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.joe134 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Volt éles számlás tapasztalatod a céggel? Ha nem, akkor mi alapján is nyilatkozol?

Szerintem erősen eltúlzott az egyes brókerekkel szemben hangoztatott véleményed. Nem tudom, egyáltalán mennyi belőle a valós tapasztalat. Nekem több év alatt, kb 13 féle éles számlám volt különböző cégeknél, és sehol nem tapasztaltam égbekiáltó átverést, még a MarketMakereknél sem.
Mindenütt kifizettek, nem találkoztam stop huntinggal, és a felmerülő problémákat is gyorsan elintézte az ügyfélszolgálat.
Nem teljesen mindegy neked milyen végrehajtással oldja meg egy bróker a tranzakciókat, amíg:
-Minden megbízásod rendesen teljesül, ott ahol te szeretnéd.
-Rendben kifizetik a pénzedet.
Bizonyára találsz a te igényeinek is megfelelő brókert, mások meg majd eldöntik mi a jó nekik. Autós berkekben hiába tartják a Toyotát a világ egyik legjobb márkájának, mégis árulnak, és vesznek is más típusokat.

Hogy mennyire nem az ügyfelek pénzére mennek, azt jól bizonyítja, hogy a megszüntetett CFD-knél a vesztőben lévő pozíciókat nyitó árakon zárták le.
http://www.roboforex.com/about/news/cfd-closed/163/
Kedves Archenius,

Immár 8 éve vagyok a szakmába. Ez alatt a 8 év alatt lehetőségem nyílt arra, hogy ezeket a technológia megoldásokat, brókercégek működését tanulmányozhassam. Ezen felül Befektetési vállalkozásokból és felügyeleti szabályok kapcsolatáról és az ügyfelek biztonságáról írtam szakdolgozatomat a London School of Business & Finance Egyetemen 2009-ben, ahol sikeresen lediplomáztam.

Ha neked mindegy, hogy a piacon kereskedsz vagy hogy a bróker jegyzi-e az árat, akkor no komment. Mert ez rohadtul nem mindegy... Főleg, ha nem mikrolotokkal kereskedsz.. Új-Zéland a brókercégek új panamája....
Nem csak a chartot kellene nézni és hogy nullaközeli a spread.... Ez kb olyan, hogy autó... Van Trabant és Mercedes. Mindegyik autó, csak máskép adja az élményeket és más minőségben... És vannak olyan autók, amelyek többnek mutatják mutatják magukat, mint amik valójában.....

Döntsd el szerinted melyik a korrekt.
Régi 2012-12-01, 15:14   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
jedilovag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csatolás 1655

Nah, erről regélek....
Régi 2012-12-01, 17:08   #12 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:

Immár 8 éve vagyok a szakmába. Ez alatt a 8 év alatt lehetőségem nyílt arra, hogy ezeket a technológia megoldásokat, brókercégek működését tanulmányozhassam. Ezen felül Befektetési vállalkozásokból és felügyeleti szabályok kapcsolatáról és az ügyfelek biztonságáról írtam szakdolgozatomat a London School of Business & Finance Egyetemen 2009-ben, ahol sikeresen lediplomáztam.
Igazán örülök, hogy egy nagytudású ember is lesz köztünk. Bizonyára az tévesztett meg, hogy pár napja még egy demó számla alapján minősítettél le egy másik brókert. Akinél a tickchart adatok vélhetően egy másik szerveréről származtak. Én már láttam korábban ilyet más brókernél, úgy látszik te még nem.

Idézet:
Ha neked mindegy, hogy a piacon kereskedsz vagy hogy a bróker jegyzi-e az árat, akkor no komment. Mert ez rohadtul nem mindegy...
Igazából sosem fogod megtudni ki áll a megbízásod másik oldalán. Valódi piaci kötés volt-e, vagy csak "házon belül" összepárosítottak valakivel. Vagy még az sem, mert a többség úgyis bukik. Az ECN mizéria miatt ezt kell kínálni a jónépnek, erre van igény. Ezért most már mindenki ECN brókerként hirdeti magát.
Biztos trükköznek sokan, de azért nem kellene általánosítani, ahogy te teszed.
Ahogy autóban, úgy a brókerek közt is lehet válogatni különböző szempontok között. Nálam is van az az összeg, amit nem utalnék ki akármelyik brókerhez.
Régi 2012-12-01, 17:33   #13 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Nem ilyen egyszerű ez a dolog.Nézzünk egy példát:
Van "A "broker,és van "B" broker.
"A" brokerünk ECN-nek,meg kitudja még minek mondja magát,a lényeg hogy árjegyző.(nem igazi ECN)
"B" broker pedig egy első osztályú broker.
Tegyük fel van egy stratégiánk,ahol 5 pip az SL.
Mindkét brokernél bekötjük,és nézzük mi történik?
"B" brokernél lejön az ár -4-4.2 pipre,majd szépen elmegy nekünk jó irányba,és kerestünk száz pipet.
"A"brokerünknél meg valahogy -5 pipre jött le az ár,és buktunk 5 pipet.
A két broker közötti nyereség különbség 105 pip volt ebben az egy esetben!
Van olyan,hogy egy egész komplett stratégia bukik emiatt az egyik brokernél,miközben nyereséges a másiknál!
"A" brokerünk keveri a nagykalapot,és ki fogja venni a stoppunkat amikor csak tudja!
Tágitja a spreadet,amikor neki az érdeke!
Ecn-nél meg egyszerűen csak rossz árat kapunk!
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-01, 18:32   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Igazán örülök, hogy egy nagytudású ember is lesz köztünk. Bizonyára az tévesztett meg, hogy pár napja még egy demó számla alapján minősítettél le egy másik brókert. Akinél a tickchart adatok vélhetően egy másik szerveréről származtak. Én már láttam korábban ilyet más brókernél, úgy látszik te még nem.

Igazából sosem fogod megtudni ki áll a megbízásod másik oldalán. Valódi piaci kötés volt-e, vagy csak "házon belül" összepárosítottak valakivel. Vagy még az sem, mert a többség úgyis bukik. Az ECN mizéria miatt ezt kell kínálni a jónépnek, erre van igény. Ezért most már mindenki ECN brókerként hirdeti magát.
Biztos trükköznek sokan, de azért nem kellene általánosítani, ahogy te teszed.
Ahogy autóban, úgy a brókerek közt is lehet válogatni különböző szempontok között. Nálam is van az az összeg, amit nem utalnék ki akármelyik brókerhez.
Az, hogy téves adatokat közölnek a demó számlájukon úgy gondolom nem az én hibám.... Ezért is csatoltam be a screenshotot..... Gondold bele magadat egy új ügyfél helyébe, akinek még nincs számlája az említett cégnél... Szted mit mondana ezek láttán? Tuti, h nem bizalmat szavaz a cég irányába.. Nekem mindjárt az jön le, ha már ilyen a demó, akkor milyen lehet az igazi???

Értem én, hogy mit mondasz és azt is hogy miért.... Nálad ezek az Új-Zélandi ismeretlen, ellenőrízhetetlen tulajdonosi és vagyoni háttérrel rendelkező "offshore" brókerek viszik a prímet("magyar érdeket szagolok jó párnál")?

A festő legfontosabb munkaeszköze az ecset, az asztalosé a gyalu. Egy trader legfontosabb munkaeszköze pedig a tőkéje, tehát ennek sztem maximális 100% biztonságban kell lennie.... Nem egy bizonytalan hátterű "viszonteladó cégnél"....

Léteznek olyan szigorú felügyeleti szervek, ahova a cégeknek havi szinten minden egyes kereskedésről riportot kell küldeniük... Nyilván ügyfél-védelmi okokból és más egyéb visszaélési lehetőségek kiszorításának az érdekében.... Lehet, hogy a kereskedni nagyon tudsz, de a dolgok jogi oldalával eléggé hadilábon állsz... Pedig utóbbi dönti el, hogy hosszútávon jó-e a dolog vagy sem...
Régi 2012-12-01, 20:09   #15 (permalink)
Szenior tag

kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Az, hogy téves adatokat közölnek a demó számlájukon úgy gondolom nem az én hibám.... Ezért is csatoltam be a screenshotot..... Gondold bele magadat egy új ügyfél helyébe, akinek még nincs számlája az említett cégnél... Szted mit mondana ezek láttán? Tuti, h nem bizalmat szavaz a cég irányába.. Nekem mindjárt az jön le, ha már ilyen a demó, akkor milyen lehet az igazi???

Értem én, hogy mit mondasz és azt is hogy miért.... Nálad ezek az Új-Zélandi ismeretlen, ellenőrízhetetlen tulajdonosi és vagyoni háttérrel rendelkező "offshore" brókerek viszik a prímet("magyar érdeket szagolok jó párnál")?

A festő legfontosabb munkaeszköze az ecset, az asztalosé a gyalu. Egy trader legfontosabb munkaeszköze pedig a tőkéje, tehát ennek sztem maximális 100% biztonságban kell lennie.... Nem egy bizonytalan hátterű "viszonteladó cégnél"....

Léteznek olyan szigorú felügyeleti szervek, ahova a cégeknek havi szinten minden egyes kereskedésről riportot kell küldeniük... Nyilván ügyfél-védelmi okokból és más egyéb visszaélési lehetőségek kiszorításának az érdekében.... Lehet, hogy a kereskedni nagyon tudsz, de a dolgok jogi oldalával eléggé hadilábon állsz... Pedig utóbbi dönti el, hogy hosszútávon jó-e a dolog vagy sem...
Igy van!És pont ezt akarják kikerülni Új-Zélandon.
És nem csak ott lehet kikerülni.
Régi 2012-12-01, 20:16   #16 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
Hírnév szint: 6
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem ilyen egyszerű ez a dolog.Nézzünk egy példát:
Van "A "broker,és van "B" broker.
"A" brokerünk ECN-nek,meg kitudja még minek mondja magát,a lényeg hogy árjegyző.(nem igazi ECN)
"B" broker pedig egy első osztályú broker.
Tegyük fel van egy stratégiánk,ahol 5 pip az SL.
Mindkét brokernél bekötjük,és nézzük mi történik?
"B" brokernél lejön az ár -4-4.2 pipre,majd szépen elmegy nekünk jó irányba,és kerestünk száz pipet.
"A"brokerünknél meg valahogy -5 pipre jött le az ár,és buktunk 5 pipet.
A két broker közötti nyereség különbség 105 pip volt ebben az egy esetben!
Van olyan,hogy egy egész komplett stratégia bukik emiatt az egyik brokernél,miközben nyereséges a másiknál!
"A" brokerünk keveri a nagykalapot,és ki fogja venni a stoppunkat amikor csak tudja!
Tágitja a spreadet,amikor neki az érdeke!
Ecn-nél meg egyszerűen csak rossz árat kapunk!
Ez nem ennyire fehér-fekete, bár egyszerűbb lenne így.
Az a rész, hogy az ember 44. viszonteladónál trédeljen, valóban kérdéses bárkinek.
De ha belegondolunk, hogy a traderek nagy százaléka 1-2000 dollárral próbálkozik, fejlődésének megfelelően, nekik felesleges a Nomurát ajánlani, vagy JP Morgant, mert ugye ők az igaziak (prime brokerek). Ez kb. ahhoz hasonló, mintha egy panelban lakó tizenévesnek az Aston Martin DB8-at ajánlanánk, mert minden más csak gagyi ahhoz képest.
Nem mondom, hogy 1-2000 dollárt elutalnék bármely brókerhez, de azért lenne választás.
Ez az ECN nem-ECN nagy vita akkor érne valamit, ha amint már Arch megjegyezte, tudnátok mi lesz az orderetekkel a valóságban. A mindenki által sztárolt Dukas például régebben még kiírta a honlapjára, hogy bizonyos méretnél kisebb kötéseket összegyűjt és csak utána küldi a piacra.

Mindenki a saját sikerének kovácsa, mindenkinek meg kell találnia a saját brókerét ami megfelel tudásának, stílusának, anyagi helyzetének.
A ForexFactoryn egyszer valaki bekérdezett, hogy 5 millió dollárral melyik céghez menjen. Rövid távon le lett beszélve konkrét számokkal olyan cégekről, amiket itt sokan istenként tisztelnek.
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-01, 21:09   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez nem ennyire fehér-fekete, bár egyszerűbb lenne így.
Az a rész, hogy az ember 44. viszonteladónál trédeljen, valóban kérdéses bárkinek.
De ha belegondolunk, hogy a traderek nagy százaléka 1-2000 dollárral próbálkozik, fejlődésének megfelelően, nekik felesleges a Nomurát ajánlani, vagy JP Morgant, mert ugye ők az igaziak (prime brokerek). Ez kb. ahhoz hasonló, mintha egy panelban lakó tizenévesnek az Aston Martin DB8-at ajánlanánk, mert minden más csak gagyi ahhoz képest.
Nem mondom, hogy 1-2000 dollárt elutalnék bármely brókerhez, de azért lenne választás.
Ez az ECN nem-ECN nagy vita akkor érne valamit, ha amint már Arch megjegyezte, tudnátok mi lesz az orderetekkel a valóságban. A mindenki által sztárolt Dukas például régebben még kiírta a honlapjára, hogy bizonyos méretnél kisebb kötéseket összegyűjt és csak utána küldi a piacra.

Mindenki a saját sikerének kovácsa, mindenkinek meg kell találnia a saját brókerét ami megfelel tudásának, stílusának, anyagi helyzetének.
A ForexFactoryn egyszer valaki bekérdezett, hogy 5 millió dollárral melyik céghez menjen. Rövid távon le lett beszélve konkrét számokkal olyan cégekről, amiket itt sokan istenként tisztelnek.
Nálam ez pontosan ilyen egyszerűen fehér és fekete.(Persze 2000 Uds-hez tényleg mindegy,tanulni jó szinte minden broker.)
De van egy bróker,aki folyamatosan kiveszi a szűk stopjaimat,a másik meg folyamatosan nem!
Az egyik számlán keresek,a másikon valahol eltűnik a profitom.
Melyikkel kereskedjek?
Régi 2012-12-01, 21:16   #18 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Összes hozzászólás: 427
Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

"A ForexFactoryn egyszer valaki bekérdezett, hogy 5 millió dollárral melyik céghez menjen."

Melyik céget ajánlották?
Prozac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-01, 22:16   #19 (permalink)
Szenior tag

aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Nálam ez pontosan ilyen egyszerűen fehér és fekete.(Persze 2000 Uds-hez tényleg mindegy,tanulni jó szinte minden broker.)
De van egy bróker,aki folyamatosan kiveszi a szűk stopjaimat,a másik meg folyamatosan nem!
Az egyik számlán keresek,a másikon valahol eltűnik a profitom.
Melyikkel kereskedjek?
Igen nálad! Más, más összeggel más kereskedési stílussal lehet boldog lenne a brókereddel. Neked meg ott kéne hagyni. Ez is része a játéknak, emlékezz a"főnökre". Sose bizz, ha valami nem tetszik, álj tovább!

Amúgy hova szűkíthetjük a szűk stopok kivételének okát?

Magyar, orosz, izraeli tulaj?
Nincs szabályozva FTC,MTK, DVTK, ETO által?
Ausztrál, új zélandi, ciprusi, panamai bejegyzés?
Nem PM, nem ECN, ,nem STP, nem nonDD, nincs köze currenexhez?
Új cég, régi?
Ezek közül van ami fontos, van ami nem, de mindenki maga dönti el miben bízik meddig és főleg mennyire (összegileg). :-)

Érdekességképpen ismerek olyan brokert ami mindezekből a legrosszabb és mégis jobb helyen teljesülnek a tp-jei.....ez az igazi szivatás!

Egy másik érdekesség:
Az Axitrader Pb-je a Morgan Stanley. Csak rossz kritikákat olvasni az Axiról.
A Pepper az Axi white labele. Jóformán csak jókat olvasni a pepperről. Többedik viszonteladóként, egy viskóból indult a cég állítólag,
és mégis sokan elégedettek vele. Nem mondom, hogy nagy pénzt rájuk bíznék, de kicsiben játszani tökéletes.

A robo is volt, mikor jó volt, aztán volt, hogy nem. Most bevallom nem tudom milyen.
Régi 2012-12-02, 08:28   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Igy van!És pont ezt akarják kikerülni Új-Zélandon.
És nem csak ott lehet kikerülni.
egyetértek. de hamarosan már nem lesz erre lehetőségük és lehúzzák a rolót az ilyen cégek...
Régi 2012-12-02, 08:29   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"A ForexFactoryn egyszer valaki bekérdezett, hogy 5 millió dollárral melyik céghez menjen."

Melyik céget ajánlották?
Ez esetben már mást csinálnék!!
Régi 2012-12-02, 18:11   #22 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
egyetértek. de hamarosan már nem lesz erre lehetőségük és lehúzzák a rolót az ilyen cégek...
Erre azért nagy összegben nem fogadnék. Ha Európában bevezetik a Tobin adót, akkor fognak csak igazán virágozni az Új-Zélandi, Ausztrál cégek, és lesznek jelentős versenyhátrányban az európaiak.
Szerintem aSzabe teljesen jól leírta. Mindenkinél más-más az igény, és a fontossági sorrend egy bróker kiválasztásánál.
Régi 2012-12-02, 18:51   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Igen nálad! Más, más összeggel más kereskedési stílussal lehet boldog lenne a brókereddel. Neked meg ott kéne hagyni. Ez is része a játéknak, emlékezz a"főnökre". Sose bizz, ha valami nem tetszik, álj tovább!

Amúgy hova szűkíthetjük a szűk stopok kivételének okát?

Magyar, orosz, izraeli tulaj?
Nincs szabályozva FTC,MTK, DVTK, ETO által?
Ausztrál, új zélandi, ciprusi, panamai bejegyzés?
Nem PM, nem ECN, ,nem STP, nem nonDD, nincs köze currenexhez?
Új cég, régi?
Ezek közül van ami fontos, van ami nem, de mindenki maga dönti el miben bízik meddig és főleg mennyire (összegileg). :-)

Érdekességképpen ismerek olyan brokert ami mindezekből a legrosszabb és mégis jobb helyen teljesülnek a tp-jei.....ez az igazi szivatás!

Egy másik érdekesség:
Az Axitrader Pb-je a Morgan Stanley. Csak rossz kritikákat olvasni az Axiról.
A Pepper az Axi white labele. Jóformán csak jókat olvasni a pepperről. Többedik viszonteladóként, egy viskóból indult a cég állítólag,
és mégis sokan elégedettek vele. Nem mondom, hogy nagy pénzt rájuk bíznék, de kicsiben játszani tökéletes.

A robo is volt, mikor jó volt, aztán volt, hogy nem. Most bevallom nem tudom milyen.
Nos,azt kell mondjam,hogy én a kis pénzemmel meg vagyok az alparival is elégedve.
Ugyanakkor a nagyobb összegű számlán már egyáltalán nem.
Szerintem majd te is megtapasztalod,hogy nem ezek a legfontosabb szempontok igazán,amiket leírtál.
A stoppok kivételének bármilyen oka is van,az nem helyes.
Csak akkor,ha az első osztályú brokereknél is megvolt az az árjegyzés.
Ha egy kis broker kivesz,miközben a nagy broker nem,akkor az minden esetben a kis broker keverése miatt van!Perzse mondhatja hogy nála ez volt a likviditás,de az még rosszabb.
Éppen ezért szoktuk tesztelni a brokereket és áraikat.(erről régebben beszéltem).
Természetesen napon túli kereskedéseknél kevés tradelésnél nem számít ez annyira.De nagy számlán minden tized pip óriási összegek.
Scalpnál viszont egyáltalán nem mindegy fél,vagy egy pip ide oda.
Ha nyitáskor lenyul 0.5 pippel,majd záráskor ismét 0.5 pippel,akkor az már 1 pip.
Ha ezt megcsinálja egy nap 5x,az már 5 pip "lopás".
Egy hónapban van 20 nap.20x5=100pip
Ez már sokszor elég haszonnak!
Természetesen csak a példa kedvéért irtam 0.5 pipet.
De hidd el megesik,hogy az egyik cégnél néha 4! pippel rosszabb áron lehet benyitni egy scalpot,mint a másiknál.Nem 0.5,hanem 4!
Vagy felugró ablak,és akkor meg kitudja hol áll meg.
Előfordult,hogy x brokernél nem tudtam benyitni a folyamatos ablakozás miatt csak 12 pippel később.A nagy brokernél,meg egy gombnyomásra megkaptuk a nagy pozit!előtte,12 pippel jobb áron.
Természetesen ezek szélsőséges esetek,és szélsőséges időkben voltak.De attól még voltak!
Régi 2012-12-02, 22:14   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nos,azt kell mondjam,hogy én a kis pénzemmel meg vagyok az alparival is elégedve.
Szerintem majd te is megtapasztalod,hogy nem ezek a legfontosabb szempontok igazán,amiket leírtál.
A stoppok kivételének bármilyen oka is van,az nem helyes.
Csak akkor,ha az első osztályú brokereknél is megvolt az az árjegyzés.
Ha egy kis broker kivesz,miközben a nagy broker nem,akkor az minden esetben a kis broker keverése miatt van!Perzse mondhatja hogy nála ez volt a likviditás,de az még rosszabb.
Éppen ezért szoktuk tesztelni a brokereket és áraikat.(erről régebben beszéltem).
Természetesen napon túli kereskedéseknél kevés tradelésnél nem számít ez annyira.De nagy számlán minden tized pip óriási összegek.
Scalpnál viszont egyáltalán nem mindegy fél,vagy egy pip ide oda.
Ha nyitáskor lenyul 0.5 pippel,majd záráskor ismét 0.5 pippel,akkor az már 1 pip.
Ha ezt megcsinálja egy nap 5x,az már 5 pip "lopás".
Egy hónapban van 20 nap.20x5=100pip
Ez már sokszor elég haszonnak!
Természetesen csak a példa kedvéért irtam 0.5 pipet.
De hidd el megesik,hogy az egyik cégnél néha 4! pippel rosszabb áron lehet benyitni egy scalpot,mint a másiknál.Nem 0.5,hanem 4!
Vagy felugró ablak,és akkor meg kitudja hol áll meg.
Előfordult,hogy x brokernél nem tudtam benyitni a folyamatos ablakozás miatt csak 12 pippel később.A nagy brokernél,meg egy gombnyomásra megkaptuk a nagy pozit!előtte,12 pippel jobb áron.
Természetesen ezek szélsőséges esetek,és szélsőséges időkben voltak.De attól még voltak!
teljesen egyetértek.
Régi 2012-12-02, 22:20   #25 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Erre azért nagy összegben nem fogadnék. Ha Európában bevezetik a Tobin adót, akkor fognak csak igazán virágozni az Új-Zélandi, Ausztrál cégek, és lesznek jelentős versenyhátrányban az európaiak.
Szerintem aSzabe teljesen jól leírta. Mindenkinél más-más az igény, és a fontossági sorrend egy bróker kiválasztásánál.
Azt tudni kell, hogy a tobin-adó bakfütty lesz a tényleges költségekhez képest... Még a jelenlegi magyar adózási szabályok (EU-s(16%SZJA) és nem-EUs(16%SZJA + 27%TB + 14% EHO) bróker esetén) viszonyítva is alacsony lesz, ha lesz, de erre nagyon kicsi az esély a briteknek nem érdekük...

Új-Zéland és Ausztrália sohasem fogja felvenni a versenyt az EUs brókerekkel... Ha jobban utánanéznél az EUs és az Ausztrál/Új-Zélandi felügyeleti szabályoknak, akkor nem nyilatkoznál ilyen badarságot...
Régi 2012-12-03, 06:13   #26 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Azt tudni kell, hogy a tobin-adó bakfütty lesz a tényleges költségekhez képest...
Még valóban nem aktuális, de tegyük fel lesz egy 0,01%-os adó. Valóban nem tűnik soknak, de számoljunk utána.
100.000-es (1lot) pl. EUR/USD tranzakciónál, ez 10EUR többletköltséget is jelenthet. Pipesítve jelenlegi árfolyamon (1,3000) nagyjából 1,3 pip lesz a többlet. Ennyivel lehet drágább a kereskedés az európaiaknál. Bakfitty....
Ilyen feltételekkel nagyon sokan fognak magasról tenni a szigorú szabályozásra, és mennek oda, ahol számukra kedvezőbbnek ítélik majd a feltételeket.

Elhiszem hogy érted a témát, de jobban örülnék, ha példákkal, hivatkozásokkal, és számokkal érvelnél.
Régi 2012-12-03, 10:07   #27 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Még valóban nem aktuális, de tegyük fel lesz egy 0,01%-os adó. Valóban nem tűnik soknak, de számoljunk utána.
100.000-es (1lot) pl. EUR/USD tranzakciónál, ez 10EUR többletköltséget is jelenthet. Pipesítve jelenlegi árfolyamon (1,3000) nagyjából 1,3 pip lesz a többlet. Ennyivel lehet drágább a kereskedés az európaiaknál. Bakfitty....
Ilyen feltételekkel nagyon sokan fognak magasról tenni a szigorú szabályozásra, és mennek oda, ahol számukra kedvezőbbnek ítélik majd a feltételeket.

Elhiszem hogy érted a témát, de jobban örülnék, ha példákkal, hivatkozásokkal, és számokkal érvelnél.
...Hamarosan bezárul a kapu és hasonló törvény lép életbe mint az USA-ban. Mely szerint EU állampolgárok kizárólag EUs brókereknél nyithatnak számlát a jövőben.....
Régi 2012-12-03, 11:55   #28 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
......Nos,azt kell mondjam,hogy én a kis pénzemmel meg vagyok az alparival is elégedve.
Szerintem majd te is megtapasztalod,hogy nem ezek a legfontosabb szempontok igazán,amiket leírtál.....
Köszönöm, az első mondatodban A válasz.

Felesleges ez a felhajtás, hogy ismét autós hasonlattal "mindenki 305/20-as gumikat szereljen az autójára". Fa kereket teljesen természetesen nem érdemes, de azért vannak közép utak is mint írod. Ez a "világon csak 2 bróker van akivel trédelhet bárki", nagyjából annyira hiteles jótanács,mint a "ne köss 10 Lot alatt, mert akkor nem keresel".

Gondolom utánanéztél te is, hogy mi a különbség a currenex és egy pb közt.

És köszönöm a bizalmat.
Régi 2012-12-03, 14:23   #29 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm, az első mondatodban A válasz.

Felesleges ez a felhajtás, hogy ismét autós hasonlattal "mindenki 305/20-as gumikat szereljen az autójára". Fa kereket teljesen természetesen nem érdemes, de azért vannak közép utak is mint írod. Ez a "világon csak 2 bróker van akivel trédelhet bárki", nagyjából annyira hiteles jótanács,mint a "ne köss 10 Lot alatt, mert akkor nem keresel".

Gondolom utánanéztél te is, hogy mi a különbség a currenex és egy pb közt.

És köszönöm a bizalmat.
A Currenex teljesen rendben van... 3 éve nyomom... Megbízható és baromi gyors.
Régi 2012-12-03, 14:37   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A Currenex teljesen rendben van... 3 éve nyomom... Megbízható és baromi gyors.
Szuper!

Tudnál egy linket dobni a számlanyitáshoz? Gondolom, te jobban ismered az oldalukat, én nem találom...
Régi 2012-12-03, 14:56   #31 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szuper!

Tudnál egy linket dobni a számlanyitáshoz? Gondolom, te jobban ismered az oldalukat, én nem találom...
Azért nem találod, mert közvetlenül nem lehet náluk számlát nyitni Lakossági ügyfélként. Viszont az FXDD-nél és BMFN-nél van ilyen platform.
Régi 2012-12-20, 11:07   #32 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Kedvesen viccelődött velem ma délelőtt a fent nevezett.:-)

Vételi megbízásom teljesülése után a látható stop-ot szinte pipre pontosan megközelítette az ötödik M1-es gyertyában, de nem vett ki. Majd a bekarikázott résznél (látható egy kis gap is) volt egy kapcsolat megszakadás, de a stopvadász gyertya csupán töredék kanóccal rajzolódott vissza. Sajnálom, hogy nem készült pillanatkép kapcsolat megszakadás előtt is. Így nem leszek teljesen hiteles.
Csatolt kicsinyítések
roboforex-jo-vagy-rosz-hianyzo-gyertyak_2.jpg  
  Válaszol idézettel
Régi 2015-01-06, 15:11   #33 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 219
Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ajánlom, kerüljétek el ezt a brókert!

Live Support = 0. 10 perces késésekkel kaptam 1-1 odaböffentett választ (aminek a fele 'Could you please wait a moment' volt...)
Összeg visszautalás => SZÖRNYŰ! Kezdjük ott, hogy már rögtön beutalásnál feltöltöttem minden létező dokumentumot, hogy ne legyen probléma visszautalásnál. Erre 2x dobták vissza a kérelmemet eddig, először, hogy töltsem fel a bank kártyám másolatát, és utána jó lesz. Nah 3 nap múlva újfent megpróbáltam, most meg simán visszautasították, mondván írjak nekik "ticket"-et, hogy én ezt szeretném...

Komolyan, sosem kaptam még vissza ilyen nehezen a pénzem egy brókertől sem, még szerencse, hogy tesztelés miatt csak 100$-t küldtem...

Számomra erőteljesen B listás lett a bróker!
Lizardman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-16, 13:04   #34 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 224
efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Lizardman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ajánlom, kerüljétek el ezt a brókert!

Live Support = 0. 10 perces késésekkel kaptam 1-1 odaböffentett választ (aminek a fele 'Could you please wait a moment' volt...)
Összeg visszautalás => SZÖRNYŰ! Kezdjük ott, hogy már rögtön beutalásnál feltöltöttem minden létező dokumentumot, hogy ne legyen probléma visszautalásnál. Erre 2x dobták vissza a kérelmemet eddig, először, hogy töltsem fel a bank kártyám másolatát, és utána jó lesz. Nah 3 nap múlva újfent megpróbáltam, most meg simán visszautasították, mondván írjak nekik "ticket"-et, hogy én ezt szeretném...

Komolyan, sosem kaptam még vissza ilyen nehezen a pénzem egy brókertől sem, még szerencse, hogy tesztelés miatt csak 100$-t küldtem...

Számomra erőteljesen B listás lett a bróker!
én meg az lettem náluk...vagy az alteregóm...ma kaptam tőlük egy levelet hogy az ügyfél verifikációm ami már fél éve megvolt most a CY iroda elutasította azzal, hogy ilyen néven mint az enyém Fekete listán szerepel valaki ...na ennyire azért nem vagyok profi (és balek sem:...és hogy küldjek nekik a rendőrségtől kapott erkölcsit ilyet még nem láttam....

Nos én is teszteltem több kisebb számlával adott robotjaimat és valószínűleg nem tetszett nekik hogy igen rövid idő alatt duplázott a robot hónapokon át több számlán...de ennyire csórok lennének hogy néhány száz dollárért elküldenek...

mivel cypruson is lett irodájuk és belépéskor rákérdezett hogy át akarok kerülni rányomtam igen...így újra verifikáltak egyből írták, hogy a lakcím verifikációm nem jó...töltöttem fel mást akkor írták hogy ok rendben ...rá egy hétre a passportra írták hogy fekete listás vagyok..
Írtam nekik, hogy ellenőrizzék már azt a listát ne csak személy névre.....meg szerintem ez az egész csak duma hogy eltanácsoljanak......még várom a válaszukat
efraim nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-16, 15:31   #35 (permalink)
Szenior tag

efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.efraim már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Na megjött a válasz...csak hogy derüljetek a dolgon bemásolom az első levelet is melyre én reagáltam hogy nem küldök semmiféle erkölcsit transzferáljanak vissza....

"Unfortunately, your request for passport verification has been denied due to the following reason:
We have found out that somebody with the same name and surname as you is listed on black list. Therefore, in order to complete the registration process, please send us, to the e-mail info@robooption.com, a scan of Clean Criminal Record given by the Police.
Please, change the data and submit your request once again."

Majd jött a válasz:

"Thank you for the letter. Please be informed that your Live account will be transferred to RoboTrade Ltd jurisdiction in one day.
If you intend to stay with Roboforex (CY) please send us your CV as well as the statement of your work activity during 1998-2003 years. "

...olyat már kértek tőle, hogy igazoljam a pénz eredetét...de hogy CV küldjek nekik
Régi 2015-01-16, 15:34   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

...lehet 1998-ban (anno 21 évesen) már nemzetközi devizapiaci és tőzsde teroristának tartanak nyilván
Régi 2015-01-19, 01:00   #37 (permalink)
Tag

TozsdeProgram.hu logója

Hely: Budapest / Miskolc
Összes hozzászólás: 63
Hírnév szint: 5
TozsdeProgram.hu a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Roboforex

Sziasztok!

Így pár hozzászólást visszaolvasva nem túl sok jót írtatok róluk. Valóban, az online supportjuk sokszor előfordul hogy lassan reagál. Viszont tapasztalataim alapján cserébe a kötések más MT4 brókernél nem tapasztalható sebességgel, nagyon kicsi csúszásokkal kötődnek és zárulnak. A többi brókerhez képest eszméletlen jó liquiditást szolgáltatnak. Bár ezt inkább valószínűleg azoknak tűnik fel, akik pl robotokkal skalpolnak több brókernél is. Akkor jön ki igazán a brókerek közötti különbség és a csalásaik.

Elég sok brókercégnél van jelenleg is számlám, egyetlen egy bróker se küldött ehhez hasonló e-mailt:

"Dear Clients and Partners!

Despite an unprecedented strengthening of the Swiss Franc during the trading session on Thursday, January 15th, the most of our client were able avoid serious losses thanks to the preventive actions made by our Company to increase marginal requirements for the EURCHF currency pair.

As for our clients, who suffered heavy losses that exceed their deposits, the Company applied its full-time protection from the negative balance account.

In general, despite negative consequences of this event for some brokerage companies, RoboForex financial group continues operating normally – we’re still executing all orders and meeting our liabilities to the clients.

Sincerely,
RoboForex "

EZ a közlemény megtekinthető a weboldalukon is.

Értelmezésem szerint, ha az ügyfelük a CHF hirtelen nagy elmozdulásán negatív számlaegyenlegbe is került, eltekintenek annak befizetésétől. Szerintem ez elég korrekt tőlük, olvastatok ilyet más brókertől?

Persze minden MT4-es bróker belőlünk él és a legtöbb bőrt próbálják lehúzni rólunk, de talán a csalók között ők egy kevésbé rossz választás.

Üdv,
TozsdeProgram.hu
Régi 2015-01-19, 06:44   #38 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
TozsdeProgram.hu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Értelmezésem szerint, ha az ügyfelük a CHF hirtelen nagy elmozdulásán negatív számlaegyenlegbe is került, eltekintenek annak befizetésétől. Szerintem ez elég korrekt tőlük, olvastatok ilyet más brókertől?
Igen. Ezt írta az Iron, Dukas, Forex4You, máshol meg még jobb, mert nem is engedik a negatív egyenleget (pl. XM).
Az csak örvendetes, hogy bővült ez a lista a RoboFX-eel, de valahol a fórumon mintha moneymentor egy olyan táblázatot csatolt volna, ahol ez a cég is felfüggesztett tevékenységgel szerepel. Ez mi volt?

Mellesleg, ha már itt tartunk, tényleg annyira egyszerű lenne a (jövőben) a helyzet, hogy a kiszámíthatatlan kockázat elkerülése végett csak meg kell nézni az adott cég T&C-jét, hogy rendelkezik-e negatív egyenleg elleni védelemről, és máris oké? (Plusz cégcsőd miatt legyen szegregált számlájuk, és valami biztosítás a háttérben.)
Ha így van, akkor viszont nem értem, miért nem ezzel kezdi mindenki.
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-19, 07:00   #39 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igen. Ezt írta az Iron, Dukas, Forex4You, máshol meg még jobb, mert nem is engedik a negatív egyenleget (pl. XM).
Az csak örvendetes, hogy bővült ez a lista a RoboFX-eel, de valahol a fórumon mintha moneymentor egy olyan táblázatot csatolt volna, ahol ez a cég is felfüggesztett tevékenységgel szerepel. Ez mi volt?

Mellesleg, ha már itt tartunk, tényleg annyira egyszerű lenne a (jövőben) a helyzet, hogy a kiszámíthatatlan kockázat elkerülése végett csak meg kell nézni az adott cég T&C-jét, hogy rendelkezik-e negatív egyenleg elleni védelemről, és máris oké? (Plusz cégcsőd miatt legyen szegregált számlájuk, és valami biztosítás a háttérben.)
Ha így van, akkor viszont nem értem, miért nem ezzel kezdi mindenki.
minden eset egy tanulság
most ez az aktuális
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-19, 07:16   #40 (permalink)
Szenior tag

moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
minden eset egy tanulság
most ez az aktuális
Igazad van. Csak furcsa kissé, mert amikor én azt a szót tanulgattam, hogy "forex", már azzal párhuzamosan azt is, hogy hogyan kell céget választani, illetve milyen fontos szempontokat kell figyelembe venni azon túl, hogy a kereskedési stratégiámnak megfelelő feltételeket kínálnak-e. Nem azért, mert zseniális vagyok, hanem mert rögtön szivárogtak ezek az információk is.

Szívből kívánom minden károsultnak, hogy nyerjenek pert, vagy valahogy rendeződjön a helyzet anélkül, hogy a negatív egyenleg kiegyenlítésére lennének kötelezve, mert így aztán tényleg totál kezelhetetlen a kockázat a forexben, hülyeség az a duma, hogy "annyit rakj be, amennyit nem fáj elveszteni", meg hogy "milyen idióta voltál, hogy nem tudsz egy rendes MM-et betartani", stb.

Ilyen erővel centes számlán, 0.01 lottal is csak nagy óvatosan lehetne pozit nyitni, a merészebbeknek (!), mert ebből is lehet akár az is, hogy a hátralevő életet lehetetlenítik el.
Nonszensz.
Régi 2015-01-19, 08:16   #41 (permalink)
Tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 98
Hírnév szint: 4
marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igazad van. Csak furcsa kissé...
Cégen keresztül is lehet kereskedni. Ha kft-t alapítasz, csak a társaság vagyonával felelsz. Nem a legolcsóbb, de gondolom a másik topikban sem a 100 dolláros centszámlásoknak lettek komoly veszteségeik
marcelhossa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-19, 08:34   #42 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.666
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
skylight eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Cégen keresztül is lehet kereskedni. Ha kft-t alapítasz, csak a társaság vagyonával felelsz. Nem a legolcsóbb, de gondolom a másik topikban sem a 100 dolláros centszámlásoknak lettek komoly veszteségeik
Ebben nem vagyok annyira biztos. Ugy tudom a kft-k ugyvezetoi mar elszamoltathatok a privat vagyonukbol çsod eseten. Tudom, irassam egy hajlektalanra .....
Régi 2015-01-19, 08:37   #43 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

500 dollárral is be tudsz nyitni simán 1 lotot.. és nem feltétlen azért, mert kapzsi vagy, hanem mert 1: kezeled a kockázatod(legalábbis -ezek szerint- azt hiszed), és a tőke tizedét teszed ki, vagy 2: egyszerűen olyan setupot találsz, aminél olyan szűk a stop, hogy 1 lottal kell nyitni a százalékos kockázathoz(pld. m1)

De ami a lényeg: nincs olyan, hogy jobban gallyra vágta mert 7 számjegyet bukott, mivel azt aki 1 millát bukott 100ezerrel, annak lehet éppolyan fájó letörleszteni a saját anyagi helyzetéhez viszonyitva, mint annak aki 10 millát bukott 1 millával. Nekem nem volt pozim benne, de végignéztem .. És moncsicsi látja a fő gondot, a kezelhetetlen kockázatot. Ha van egy fagyizód és csődöl, akkor elment legrosszabb esetben a fagyizó meg némi apró, és nem az életed. Én 3 éve nézegetem a forexet, de ez egy mérföldköves tanulólecke volt.
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-19, 09:52   #44 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Hely: Jelenleg a Balcsi alsó végénél.
ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

"..... mert így aztán tényleg totál kezelhetetlen a kockázat a forexben, hülyeség az a duma, hogy "annyit rakj be, amennyit nem fáj elveszteni", meg hogy "milyen idióta voltál, hogy nem tudsz egy rendes MM-et betartani", stb.

Ilyen erővel centes számlán, 0.01 lottal is csak nagy óvatosan lehetne pozit nyitni, a merészebbeknek (!), mert ebből is lehet akár az is, hogy a hátralevő életet lehetetlenítik el.
Nonszensz. ....."

Teljesen igazad van.

Sajnos én a negativ balance account védelemmel eddig nem foglalkoztam, nem voltam annyira előrelátó mint Te. De hatalmas szerencsémre ebből a svájci sapi cirkuszból nem ért kár. Viszont mindezt, amit itt leírtál én is megfogalmaztam, és elküldtem a brokimnak (Admiral), azzal a fenyegetéssel, ha marad így a szolgáltatásuk (amelyben a szélsőséges piaci helyzetben nincs kockázatkezelési lehetőség), akkor eltolom a bringát máshová.

Az új PTK-ban kockasseggu szerinti kft vezér számonkérés van. Azaz ha SNB robbant, akkor a piacon, brokin, trédszámlán, kftén keresztül bukik a vezér/tréder is.

pda jól mondja: tanultunk most is.
Tudom ez semmiség, de együttérzek az SNB miatti bukókkal!
ambrika nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-19, 09:53   #45 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 127
Hírnév szint: 4
MónikA a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
skylight eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem kell ahhoz,nagy számlának lennie.
Vegyük a ma reggel nyitott pozimat.11 pipre volt a stopom egy 5000$os számlán amin 1%-t kockáztatok.Ez azt jelenti,hogy 0,45lottal nyitottam.Tegyük fel úgy járok mint a többiek és 1500pippel odéb teljesül a megbízásom.Buktam 6500.t egy 1%os kockáztatással.Érted már?
Ki az a hülye aki egy 5000$os forex számla miatt céget alapítana???????Nonszesz hogy azért nyissak céget,hogy ne bukjak nagyot.
MónikA nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-19, 10:03   #46 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
MónikA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem kell ahhoz,nagy számlának lennie.
Vegyük a ma reggel nyitott pozimat.11 pipre volt a stopom egy 5000$os számlán amin 1%-t kockáztatok.Ez azt jelenti,hogy 0,45lottal nyitottam.Tegyük fel úgy járok mint a többiek és 1500pippel odéb teljesül a megbízásom.Buktam 6500.t egy 1%os kockáztatással.Érted már?
Ki az a hülye aki egy 5000$os forex számla miatt céget alapítana???????Nonszesz hogy azért nyissak céget,hogy ne bukjak nagyot.
Nem kell céget alapítani. Keress olyan brókert,ahol van negatív egyenleg elleni védelem ( XM, Iron)! Persze elképzelhető,hogy csalnak valamennyit, de ez van. Megjegyzem nekem az XM-nél semmi gondom nem volt. Igaz,hogy nem voltam érdekelve. A stratim másnak a CHF mizériában 20%-ot hozott. Szintén az XM-nél.

Minden esetre ez egy nagyon jó tanulőlecke volt! Fontos a brókerválasztás és a vagyonvédelem...
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-19, 17:26   #47 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 17
Theseus a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A brokerek akik majdan garanciat nyujtanak negativ balance ellen azok mind az ügyfelek ellen tradelnek. (MM brokers)
Nagyon boldogok lesznek ha elveszitjük a depositot és még el is engedik a negativ balance -ot mivel nekik nem kerül semmibe.
Jól hangzik? Csak hát ezek a brokerek nem akarják ugy általánossságban hogy profitot termejünk a számlánkon, azt akarják hogy elveszitsük a pénzünket.
Innentől ez rajtunk áll hogy sokkal ovatosabban kezdjük el használni a tőkeáttétet, és nem tradelünk olyan devizapárokat amik erősen manipulálva vannak.
vagy megyünk a negativ balance védelmet kináló MM brokerekhez, ahol mindennap megszivatnak a spread -el, slippage -el, magasabb jutalékkokkal, utolagos chart modositással, profitos trade visszavonsással, és a még rengeteg egyéb trükkel amit napestig lehetne sorolni.

Ugy érzem nagyon sokan fogják ezután abbahagyni a forexet.
Elég csak beleolvasgatni egy két külföldi forumba..
Theseus nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-19, 17:41   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Theseus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
vagy megyünk a negativ balance védelmet kináló MM brokerekhez, ahol mindennap megszivatnak a spread -el, slippage -el, magasabb jutalékkokkal, utolagos chart modositással, profitos trade visszavonsással, és a még rengeteg egyéb trükkel amit napestig lehetne sorolni.
Évek óta a csapból is az folyik, hogy a gaz MM brókerek milyen szemetek.
Igen, igazak és jogosak az ellenük felhozott "vádak", kifogások.
Azonban lehet olyan stratégiák szerint kereskedni és olyan MM-et alkalmazni, ami miatt nem lesz (vagy kevésbé lesz) szálka az ember a bróker szemében, de ami még lényegesebb: én 4 év alatt még EGYSZER SEM azért vesztettem, mert az MM bróker szemétkedett. Mindig magam miatt vesztettem, amikor vesztettem. (Nyilván, én vagyok a fehér holló..)

Persze, döntse el mindenki maga, én személy szerint még az ilyen-olyan MM bókernél is szívesebben maradok, mint olyannál, ahol egyszerűen NEM KALKULÁLHATÓ A KOCKÁZAT mértéke a negatív egyenleg miatt.

(Csak egy nagyon óvatos, személyes megjegyzés: nekem zártak a CHF párjaimon futó pozik 01. 15-én 10:35-kor, éspedig pluszban. Sokak meg a Jóisten tudja, mekkora mínuszos egyenlegeik miatt kénytelenek ügyvédhez, fűhöz-fához szaladgálni most. Számomra nem kérdés, melyik eset jobb.)
Régi 2015-01-19, 18:00   #49 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Inkább legyek egy Banánköztársaságihoz ezek után, amely nem viszi ki a kötést, nem utalja haza párszor a megkeresett profitot(ekkor megyek másikhoz), vagy legrosszabb esetben a tőkét lenyúlja... de ha véd a negatív egyenleg ellen, akkor inkább ezt mint a teljes elnincstelenedést.
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-19, 19:09   #50 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Úgy látom, drasztiusan változni látszik az ideális brókerrről alkotott kép...
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
bróker, roboforex, tapasztalat

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Menjek, vagy maradjak? - MANYUP dolgozó További befektetési formák 39 2012-01-11 23:03
EQUITAS vagy ERSTE ? Stockwalker Brókercégek 10 2011-01-22 22:33
V vagy W ez itt a kérdés Pancser A kategóriás részvények 1 2010-01-25 07:51

A pontos idő 06:18 , a GMT +1 időzóna szerint.