Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-05-29, 09:02   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
fengou a hírnévhez vezető út elején jár.
Question Hol nyissak tőzsdezsámlát?

Hol lehet a legolcsóbban nyitni tőzsdeszámlát és hol lehet a legkisebb egységekkel kereskedni (deviza, olaj ,arany)?
Magyar cégek, érdekelnek kezdő vagyok.
Tanulom a dolgot és nem szeretnék nagy összegekkel kezdeni...
Köszi!
fengou nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-16, 08:41   #2 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Bums a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

szia...

szerintem attól függ, hogy miylen platformhoz vagy hozzászokva...
A nagyok metatradert használnak, véleményem szerint az elemzésekhez ez a legjobb...
számlanyitással kapcsolatban, azt hiszem az xtb-nél nincs számlanyitási díj, sem számlavezetési díj és ők is metatradert használnak...
múltkor telefonáltam nekik a demó szlám miatt és jófejek, segítettek, nem hajtottak el, mert demós vagyok...nekem ez szimpatikus, a sráccal, aki megadta a mobil számát, bármikor beszélhetek...
remélem tudtam segíteni
Bums nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-06-16, 12:12   #3 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
fengou eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hol lehet a legolcsóbban nyitni tőzsdeszámlát és hol lehet a legkisebb egységekkel kereskedni (deviza, olaj ,arany)?
Köszi!
Jellemzően ma már nincs költsége a számlanyitásnak, vagyis a nullánál nincs olcsóbb. Sajnos az olcsóságnak van egy másik része is, mégpedig a kötési költségek. Nos nem tudom mit értesz magyar cégeken (magyar brókereket, vagy külföldi cégek magyar dealereit?), de a konkrét magyar cégek nem biztos a legolcsóbbak közé tartoznak. Persze nagy kérdés, hogy a fenti termékekkel milyen módon akarsz kereskedni.

Magyar cégek általában megbízhatóak, de ugyanígy megbízhatóak a kipróbált külföldiek.

Kicsit konkretizálni kellene, hogy mit és hogyan szeretnél.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-16, 12:14   #4 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Bums eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
szia...

szerintem attól függ, hogy miylen platformhoz vagy hozzászokva...
A nagyok metatradert használnak, véleményem szerint az elemzésekhez ez a legjobb...
számlanyitással kapcsolatban, azt hiszem az xtb-nél nincs számlanyitási díj, sem számlavezetési díj és ők is metatradert használnak...
múltkor telefonáltam nekik a demó szlám miatt és jófejek, segítettek, nem hajtottak el, mert demós vagyok...nekem ez szimpatikus, a sráccal, aki megadta a mobil számát, bármikor beszélhetek...
remélem tudtam segíteni
Írta, hogy kezdő szóval szokva nemigen lehet semmihez.

Az biztos, hogy jó a Metatrader és megfelelő, de azért vannak nála fejlettebbek is.
Régi 2011-06-16, 20:34   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
vagyis a nullánál nincs olcsóbb.
Hogyne lenne, amikor még kapsz is pénzt, ha számlát nyitsz
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-16, 21:32   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Sziasztok,
az Equitasnál vagyok, vagy inkább nemsokára csak voltam. Ma kaptam egy levelet, amiből kiderül, hogy -számomra-elfogadhatatlan áremelést hajtanak végre 07.01-től.
(a szlavezetési díjon buktam ki, ezt más cégeknél már nem is ismerik, ők meg bevezetik..)
Alapvetően nem vagyok egy daytrader tipus, havonta néhány kötésem van, de ha sikerül elkapni egy induló trendet, akkor néha hónapokig sincs semmi.
Deviza nem érdekel, csak részvény, ETF, nyersanyag, esetleg később opció. Eddig csak itthon kereskedtem (kb 15 éves tapasztalat) de most, hogy váltok, a lehetőségek nagysága miatt inkább külföldi cég érdekel.
Számomra a legfontosabb a biztonság, hiszen nem 10000 USD-s számláról van szó
Azoktól kérdezném tehát, akik nem microlotokkal kereskednek 1,5 éve, hogy hosszabb távú tapasztalataik alapján mely cégeket ajánlanák?
Jelenleg egy céget találtam, az IB-t, de ha valaki tud -személyes tapasztalata alapján- ajánlani másik céget, szívesen meghallgatom
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-17, 08:46   #7 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 29
columbia a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

Már egy előbbi topikban is írtam, hogy én az xtb-nél vagyok nekem is csak jók a tapasztalataim, Unicredit banknál van számlám így nem kell külföldre utalni, nincs számlávezetési díj és utalási díj sem. Az ügyfélszolgálat nagyon jófej, tudsz devizával, részvénnyel és árucikkel is kereskedni mindezt MT4el.
Én csak ajánlani tudom őket. Ja igen nincs jutalék, és a spreadek is megfelelőek főleg Float számlán.
columbia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-17, 12:10   #8 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,
az Equitasnál vagyok, vagy inkább nemsokára csak voltam. Ma kaptam egy levelet, amiből kiderül, hogy -számomra-elfogadhatatlan áremelést hajtanak végre 07.01-től.
(a szlavezetési díjon buktam ki, ezt más cégeknél már nem is ismerik, ők meg bevezetik..)
Alapvetően nem vagyok egy daytrader tipus, havonta néhány kötésem van, de ha sikerül elkapni egy induló trendet, akkor néha hónapokig sincs semmi.
Deviza nem érdekel, csak részvény, ETF, nyersanyag, esetleg később opció. Eddig csak itthon kereskedtem (kb 15 éves tapasztalat) de most, hogy váltok, a lehetőségek nagysága miatt inkább külföldi cég érdekel.
Számomra a legfontosabb a biztonság, hiszen nem 10000 USD-s számláról van szó
Azoktól kérdezném tehát, akik nem microlotokkal kereskednek 1,5 éve, hogy hosszabb távú tapasztalataik alapján mely cégeket ajánlanák?
Jelenleg egy céget találtam, az IB-t, de ha valaki tud -személyes tapasztalata alapján- ajánlani másik céget, szívesen meghallgatom
Na en 2006-ban jutottam ugyanilyen kovetkeztetesekre es leptem is kis hazank parkettjerol.

Ha megtalaltad az IB-t ne is nagyon keress tovabb. Mindent megkapsz es ar-ertekben a legjobb arakon.
Ha pedig egyszer megis megerintene a deviza, komoly szamlaval en a Dukascopyt ajanlom, szemelyes tapasztalat alapjan. Nagyon komoly ceg, komoly banki hatter, VIP szolgaltatatasok...stb.

Bocs az ekezetek hianyaert.
Régi 2011-06-20, 13:16   #9 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
setout a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Én a Trelox tőzsdeügynökséget ajánlom, itt két platform van ( metatrader 4, dealbook 360.)
Alacsony költségek vannak pl: EUR/USD éjszaka 2$ spread napközben kb. 0.5-0.8 $ spread.
Vannak külföldi részvények 0,1 % jutalékkal, haza részvények 0,25%.
Indexeknek csak spread költsége van.
Demó számlanyitásra is van lehetőség!
Korrekt a cég PSZÁF-nál jegyezve van.

link: http://tozsdeugynok.com/
setout nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-22, 22:11   #10 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
crasher a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
fengou eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi!
Személy szerint Plus500-at tudom ajánlani, kezdésnek pont ideális. Alapvető technikai elemzésekre képes (MACD, Bollinger bands, RSI, Stochastic, és a többi), Windows-os platformja van, de weben is elérhető illetve iphone-ra is van appjuk. Sőt, bónusznak kapsz is 5k HUF-t
Amit még érdemes tudni róla: Magyar papírok közül MOL, OTP, MTelekom, Egis, Richter -el tudsz kereskedni, devizából kb van vagy 30-40 fajta
USA papírok is elérhetők (Apple, Yahoo, Google, Cisco, stb).
crasher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-22, 22:19   #11 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
crasher a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
crasher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Személy szerint Plus500-at tudom ajánlani, kezdésnek pont ideális. Alapvető technikai elemzésekre képes (MACD, Bollinger bands, RSI, Stochastic, és a többi), Windows-os platformja van, de weben is elérhető illetve iphone-ra is van appjuk. Sőt, bónusznak kapsz is 5k HUF-t
Amit még érdemes tudni róla: Magyar papírok közül MOL, OTP, MTelekom, Egis, Richter -el tudsz kereskedni, devizából kb van vagy 30-40 fajta
USA papírok is elérhetők (Apple, Yahoo, Google, Cisco, stb).
Ja igen, és a legfontosabb, 20 ezer kemény magyar forinttal már lehet számlát nyitni, de természetesen nekik is van demo számlájuk, ahol nem valós pénzzel kereskedsz. EUR/USD-n pl. 1 egység kereskedéséhez minimum kb 2700 HUF fedezetre van szükséged, de pl. MOL részvényhez elég már 1800 HUF is. De ugye a szokásos dolgokat ne feledd: stop loss-t mindig állíts és ne kockáztasd csak a tőkéd max. 2%-át egy kereskedés alkalmával. (Persze erről is eltérnek a vélemények)
crasher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-31, 13:15   #12 (permalink)
Kitiltott

Összes hozzászólás: 157
Alapbeállítás

Sziasztok!

Jelenleg a plus500-on tőzsdézem (http://www.plus500.com/?id=23014&pl=1. Nagyon meg vagyok vele elégedve, hisz nagyon egyszerű kereskedni, indikátorba is megvan minden ami kell. Egy hátránya van, hogy nem lehet vonalakat rajzolni. Viszont van egy nagyon nagy előnye. Első feltöltésnél elég sok bónuszt ad, és a kifizetés is hibátlanul működik. Viszont ennek ellenére mégis úgy döntöttem, hogy megpróbálok egy másik brókercéget. Ebbe kérném segítségetek. Ti mit ajánlotok? Nekem fontos lenne, hogy megbízható, olcsó legyen. Jó lenne ha lehetne állítani a tőkeáttétet. Lehessen kereskedni vele részvénnyel, devizával, árucikkel. Az se lenne hátrány ha feltöltésnél adna induló bónuszt. Mindenképp csak megbízható céget ajánljatok.
Előre is köszönöm!
Nufy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-06, 11:13   #13 (permalink)
Tag

deltritous logója

Összes hozzászólás: 60
deltritous a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Személy szerint Tadawul-t ajánlom (MT4). Minden elérhető rajta, ami kell. FX;CFD;INDEX;XAU;WTI;NG ...stb. De a fentebb említett IB-t és Dukascopyt is szívesen említem, komoly szándékú embereknek.
deltritous nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-10, 09:14   #14 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
zoli0321 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok
Tudna valaki segiteni abban hogy a Global X Funds altal letrehozott Global X Lithium ETF-be szeretnek hosszutavra befektetni, de nem tudom hogy melyik brokercegnel tudnek venni, gondolom a magyaroknak nincs a palettajukon
Elore is koszonom
zoli0321 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-01, 22:13   #15 (permalink)
Új tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 6
Ddavid a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

Olvasgatom a fórum témáit és most úgy döntöttem konkrét kérdést teszek fel ebben a topicban. Brokerek terén elég széles a piac, de ahogy hozzászólásokból kivettem elég vegyesek a tapasztalatok és szeretném olyan emberek véleményét kérni akik értenek a témához.

Úgy gondoltam belevágok Én is a tőzsdézésbe, de Én inkább longolnék és lehetséges, hogy 1-2 hónapig is tartanám a részvényeket és havonta maximum 7-8 kereskedést tervezek. A kezdőtőkém olyan 2500$ körül lenne és engem az USAban fellelhető részvények érdekelnének, néha 1-2 magyar is. Tehát külföldi és elenyésző számban magyar kereskedés is lenne.
Az összeg miatt IB kilőve és amiket néztem itt a fórumban Equitas vagy Fio, de az áraik homályosak és nincsenek konkrétan leírva az "egyéb" költségek. Olyanokra gondolok mint a be/kifizetésnél elkönyvelt levonások és hasonlók.
Valaki tudna segíteni nekem, hogy melyik céget érdemes választani ennyi tőkével, ahol elfogadható költségek mellett a befektetések hasznot is tudnának termelni? Az is kitét lenne, hogy használható a kezelőfelület legyen egy kezdő számára is aránylag valós adatokkal.
A LOTok nagysága is számítana és úgy terveztem, hogy a tőke 1-2%át kockáztatnám 1 pozíción.

Fontos, hogy a számlanyitás egyszerű legyen és nagyobb összeget is bátran merjen az ember rábízni a cégre.

Előre is köszönöm a válaszotokat és ha lehet nyugodtan írhattok konkrét példákat, mert szerintem az másnak is jól jönne(pl. számlavezetési díj, "egyéb költségek", valós pozíció nyitás díja...)
Ddavid nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
brókercég, kezdő, olcsó

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 01:59 , a GMT +1 időzóna szerint.