Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-02-08, 18:28   #51 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
szallac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Helyében én tuti kiraknék egy min 1 éves számlakivonatot a honlapomra.
Viszont, Bocsi Mónika, de ez után én se mernék kitenni neked számláról, v bármiről képet:
Erről van szó.
Tisztelet a kivételnek, aki valóban potenciális ügyfél lehet számlanyitásban, éles kereskedésben, mentorálásban, de a fórum legnagyobb része MónikA-hoz hasonlóan sajna csak tradernek látszó nicknév, aki még a demoszámlával birkózik, talán tőkéje sincs az éleshez, nem érti mi a különbség a közgazdaság és a mezőgazdaság között, de azért követel, meg hihetetlen szakértelemmel osztja az észt.
Szóval ha neki nem, akkor a NAV-nak mutogassak a kötéslistát?
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-09, 09:11   #52 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 275
Hírnév szint: 6
Tibor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Tibor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Tibor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

közgazdászok legendásan a legrosszabb traderek
Tibor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-02-09, 09:33   #53 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tibor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
közgazdászok legendásan a legrosszabb traderek
Biztosan.
Bár akiket én példaképnek tudok tekinteni a szakmában, azoknak mégis mind volt valami közgazdász fertőzöttsége.

De te menj nyugodtan hajat vágatni a villanyszerelőhöz, szereltesd a kocsid egy asztalossal, festesd a lakásod egy cukrásszal, hallgass tanítóból lett (biztosítási és egyéb) ügynökök pénzügyi tanácsaira, stb, stb, stb…

(Én ezért szeretek fórumozni. Minden nap lehet tanulni valami okosat.)
Régi 2015-02-09, 09:37   #54 (permalink)
Szenior tag

Tibor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Tibor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Tibor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Biztosan.
Bár akiket én példaképnek tudok tekinteni a szakmában, azoknak mégis mind volt valami közgazdász fertőzöttsége.

De te menj nyugodtan hajat vágatni a villanyszerelőhöz, szereltesd a kocsid egy asztalossal, festesd a lakásod egy cukrásszal, hallgass tanítóból lett (biztosítási és egyéb) ügynökök pénzügyi tanácsaira, stb, stb, stb…

(Én ezért szeretek fórumozni. Minden nap lehet tanulni valami okosat.)
nyugi már, félig vicc volt, de csak félig.
Régi 2015-02-09, 09:41   #55 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
MónikA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én azt kértem,hogy mutass egy egész számlát vagy mondj valamit miért érdemes tőled tanulni?!Miben tudsz te nekem segíteni azon kívül,hogy önzetlenül megosztasz velem egy stratégiát amit nem tudok,hogy működik-e?
Mivel tudod azt alátámasztani,hogy érdemes tőled tanulni?
Az a helyzet, hogy KMisi nagyon bölcsen nem téged/engem, és a hozzánk hasonlókat választotta célközönségnek. Nekünk szükségünk van egy ígéretre (pl egy megfelelő hosszúságú, és emelkedésű hozamgörbére, hogy lássuk, amit el akarnak adni nekünk, arra szükségünk van e egyáltalán), és ha az ígéret megfelelő, akkor bizonyos szintű bizonyítékra (hogy lássuk, hogy a hozamgörbe a tudás költségéhez igazított elvárásunknak megfelelő mértékű bizonyossággal hiba, és csalásmentes).
Az oktatóknak nem éri meg velünk foglalkoznia, mert egyrészt problémásak vagyunk, másrészt kevesen vagyunk.
Sokkal többen vannak a hívő emberek. Ők nem követelnek bizonyítékot, de még ÍGÉRETET SEM! Ha kételkedsz ebben, akkor gondold végig, hogy pl az előző két választáson a Fidesz úgy nyert 2/3os többséggel, hogy gyakorlatilag ígéretei sem voltak. Aztán most meg panaszkodnak, ha nem azt kapták, amit vártak...
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-09, 10:03   #56 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekünk szükségünk van egy ígéretre (pl egy megfelelő hosszúságú, és emelkedésű hozamgörbére, hogy lássuk, amit el akarnak adni nekünk, arra szükségünk van e egyáltalán), és ha az ígéret megfelelő, akkor bizonyos szintű bizonyítékra (hogy lássuk, hogy a hozamgörbe a tudás költségéhez igazított elvárásunknak megfelelő mértékű bizonyossággal hiba, és csalásmentes)...
Értem az iróniát.
De nektek is meg kellene érteni néhány dolgot. Pl.:
- a forex kockázatos
- múltbeli teljesítmény nem garancia a jövőre
- bármi megtörténhet
- minden pillanat egyedi
- stb, stb

Felelősen gondolkodó trader nem fog 1000%-os hozamok ígéretével, manipulált infóval/ügyesen megtervezett marketinggel embereket arra csábítani, hogy vegyenek részt 150 ezres alaptanfolyamokon, majd utolsó megtakarításaikat kockáztatva égessenek el x db számlát, hátha egyszer csak beüt a tuti.

Aki meg máshogy csinálja, az nem versenyképes ezen a piacon. Én mégis máshogy csinálom, oké?

Ma pl. így láttam az Eurusd-t (persze ennél a valóságban bonyolultabb az elemzés és pozíciómenedzselés). Bejön-e? Eddig jó. Akit meg érdekelnek a miértek, majd tudja, hol talál.
Csatolt kicsinyítések
fxpro-0209eu.png  
Régi 2015-02-09, 10:58   #57 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 219
Hírnév szint: 8
Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Túlságosan szélsőséges és ezzel egyetemben általános információkkal próbálsz meg védekezni/magyarázkodni:

- a forex kockázatos => aha, az élet is... és?
- múltbeli teljesítmény nem garancia a jövőre => de jobb látni egy szép teljesítményt az elmúlt 1-2 évről, mint a nagy semmit.
- bármi megtörténhet => szintén nem idevágó. vagy mondhatnám erre is, hogy "és?" megfelelő kockázatkezeléssel és brókerválasztással -majdnem- mindenre fel lehet készülni.
- minden pillanat egyedi => ez meg szerintem alapjában véve tök hülyeség! Ha minden pillanat egyedi lenne, akkor hogy lehetne kiolvasni a mozgásokból azt a rengeteg formát (head and shoulders, abcd, hh-ll, stb...). Vannak persze egyedi piaci reakciók, de elvétve. Maximum csak annyiban tudnék ezzel egyet érteni, hogy a piaci mozgást megjósolni nem lehet, csak reagálni rá...

- 1000% => már megint egy blődség... Ki beszélt itt ekkora százalékokról? Senki!

Sorry, hogy belefolytam a beszélgetésbe, de ezek már szúrták a szememet...

Nem mellesleg ez az FxPro fóruma, szerintem máshol kellene ezt a beszélgetést folytatnotok!
Lizardman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-09, 11:21   #58 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Lizardman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Túlságosan szélsőséges és ezzel egyetemben általános információkkal próbálsz meg védekezni/magyarázkodni:

- a forex kockázatos => aha, az élet is... és?
- múltbeli teljesítmény nem garancia a jövőre => de jobb látni egy szép teljesítményt az elmúlt 1-2 évről, mint a nagy semmit.
- bármi megtörténhet => szintén nem idevágó. vagy mondhatnám erre is, hogy "és?" megfelelő kockázatkezeléssel és brókerválasztással -majdnem- mindenre fel lehet készülni.
- minden pillanat egyedi => ez meg szerintem alapjában véve tök hülyeség! Ha minden pillanat egyedi lenne, akkor hogy lehetne kiolvasni a mozgásokból azt a rengeteg formát (head and shoulders, abcd, hh-ll, stb...). Vannak persze egyedi piaci reakciók, de elvétve. Maximum csak annyiban tudnék ezzel egyet érteni, hogy a piaci mozgást megjósolni nem lehet, csak reagálni rá...

- 1000% => már megint egy blődség... Ki beszélt itt ekkora százalékokról? Senki!

Sorry, hogy belefolytam a beszélgetésbe, de ezek már szúrták a szememet...

Nem mellesleg ez az FxPro fóruma, szerintem máshol kellene ezt a beszélgetést folytatnotok!
Értem, hogy nem érted.
De igazad van, mivel félszavakból úgyse értjük egymást, így felesleges még ennyire is belemenni a vitákba (mert ugye te tőkeáttétellel éled az életed, az OTP Supra több éves teljesítménye nem mehet el egy óra alatt a szép grafikon ellenére, fel tudsz készülni egy unortodox Matolcsyra vagy a svájci jegybankos reakciókra, nincs ellenpélda amikor nem jött be a fej-váll vagy egyéb technikai jel, és nem szoktak extrém hozamokat ígérni a képzések…)

Ja és igazad van, nem szabad látogatottságot generálni az Fxpro topicba sem egy Fxpro IB-nek.

Aki meg akarja, talán még a kistoppolódásom felett is győzelmi táncot járhatna hamarosan (feltéve, ha nem zártam volna már a scalpot valahol, valamiért.)

Na, ennyi volt. Én tényleg megpróbáltam informatív lenni
Régi 2015-02-09, 11:24   #59 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Értem az iróniát.
- a forex kockázatos
- bármi megtörténhet
- minden pillanat egyedi
- stb, stb

Felelősen gondolkodó trader nem fog 1000%-os hozamok ígéretével, manipulált infóval/ügyesen megtervezett marketinggel embereket arra csábítani, hogy vegyenek részt 150 ezres alaptanfolyamokon, majd utolsó megtakarításaikat kockáztatva égessenek el x db számlát, hátha egyszer csak beüt a tuti.

Aki meg máshogy csinálja, az nem versenyképes ezen a piacon. Én mégis máshogy csinálom, oké?

Ma pl. így láttam az Eurusd-t (persze ennél a valóságban bonyolultabb az elemzés és pozíciómenedzselés). Bejön-e? Eddig jó. Akit meg érdekelnek a miértek, majd tudja, hol talál.
meggyőztél. Hol kell fizetni?
Régi 2015-02-09, 11:27   #60 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
....................

Na, ennyi volt. Én tényleg megpróbáltam informatív lenni
Nem kell ezt ennyire túlbonyolítani.
Légyszives írj ide két számot:

Mekkora az a minimum összeg amivel nyitnom kell az FxPro-nál és az Optionfairnál a KMisi részére szóló rebétes számlát, hogy elküldd a stratégiát?

(komolyan érdeklődöm, bár más stratégia miatt néztem ki ezt a két céget)
Régi 2015-02-09, 11:27   #61 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 20
Krőzus a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Értem az iróniát.
- a forex kockázatos
- bármi megtörténhet
- minden pillanat egyedi
- stb, stb

Ez éles számla? Mármint az eurusd long.
Krőzus nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-09, 12:00   #62 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Misi, miért nem jössz el a klubba bemutatkozni? Beszéltünk már róla, biztosan sokakat érdekelne, de itt a fórumon úgyse lehet kifejteni bővebben. A klubban pedig normális hangulatban előadhatnád, miként gondolkodsz a piacról.

Üdvözöllek!
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-09, 12:39   #63 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
...a forex kockázatos....
Jó, hogy mondod, eddig nem is tudtam....

Azt hiszem félreértetted amit írtam. Nem olan ígéretet várunk, hogy "fektess be 100 USDt, és havonta megduplázhatod ezzel a stratégiával" Ez szépnek hangzó ígéret, de mind tudjuk, hogy az ilyen ígéret valóságtartalma 0.
Olyasmi ígéretet várunk, hogy pl "a stratégiát visszateszteltük 5 évre évi -20, és +60 közötti profitot hozott EURUSDn, az 5 év alatt 150% profito termelt, azaz évi átlag 20% profitot termelt. legnagyobb relatív DD 35% volt. A backteszten is azokban az időpontokban kötöttem, ahol a élesben is kötöttem volna. A stratégiát másfél éve sikeresen használom, eddig 25% profit pluszban vagyok 10% max DD mellett. A kockáztat mértékét mind a backteszten, mind a forward teszten a pillanatnyi tőke méretéhez igazítottam minden tradenél".
A fenti ígéretet (ami lehet akár egy kötéslista is) meg lehet fontolni, hogy érdemes e vele foglalkozni, ha úgy ítéljük meg hogy nem, akkor nem kell rá időt pazarolni, ha tetszik az ígéret, akkor viszont meg kell győződni róla, hogy megbízható e az ígéret: nem martingale van mögötte, nem painttal készült, nem e csak egy szerencsesorozat, stb. Ha ez után is megfelelőnek tűnik, akkor áldozunk rá időt, és pénzt, hogy megtanuljuk.

Példák ígéret fajtákra:
1. "Kevés ígéret".
Jó példa erre Balog László ígérete:
Oktatócégek éles hozamgörbéi a myfxbook-on! -oktatoszamlakHU
Az ő ígérete hogy "működik" a stratégiája amit oktat, mivel egy szép emelkedő ívű profitgörbét rakott fel. Tehát nem szavakban mondta, hogy működik, hanem részletes adatokkal támasztotta alá. Ránézésre azonban megállapítom, hogy nem érdekel a stratégiája, mivel túl rövid kötéslistát rakott fel. Ez számomra bőven elegendő ahhoz, hogy lássam, hogy az ígéret nem üti meg a minimális elvárásaimat, így nem kell időt áldoznom arra sem, hogy meggyőződjek az ígéret hitelességéről, majd megtanuljam azt.
Másik példa erre Stingy "ígérete", ami nem azért "kevés ígéret", mert évi 10-20%okat keres vele (ez az stratégia részleges ismerete mellett bőven megfelelő), hanem mert mivel nem foglalkozik oktatással eleve tudjuk, hogy úgysem fogjuk megismerni a stratégiája részleteit.

2. "üres ígéret"
Jó példa erre Lucem stratégiája. Ő szóban azt mondta, hogy működik a stratégija, de okos ember nem a szavakat figyeli, hanem a mögöttes tartalmat is. Mivel ő maga sem tudja profitosan üzemeltetni, és a robotos tesztek is rossz eredményt hoztak, ezért a stratégia nyilvánvalóan nem működik. Nincs értelme annak, hogy részletesebben foglalkozzak egy nem működő stratégiával, annak ellenére sem, hogy a pénz nem, csak idő szükséges a megismeréséhez.
Ebbe a kategóriába esik az oktatók többsége, akik bár marketing anyagukban arra engednek következtetni, hogy a stratégiájuk működik, azonban nincs olyan állításuk, amit én úgy fordítanék, le, hogy azt állítják, hogy működik a stratégiájuk. (tehát nem a szavakat, hanem a mögöttes adattartalmat figyelem)
Ebbe a kategóriába esik a te ígéreted is: közgazdász vagy -> érteszt a témához -> működik a stratégiád
Régi 2015-02-09, 14:03   #64 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Dávid:

Szia!
Köszönöm. Tavaly év végén szóba került a téma, tartottam egy kis közvéleménykutatás-félét, de nem győztek meg az eredmények arról, hogy igazi érdeklődés lenne a dologra. Talán máskor.

Nekem egyelőre bőven elég, ha hobby szinten évi néhány komoly érdeklődővel foglalkozom. Annyi megkeresés meg születik az ilyen fórumos eszmecserék után is.

kockásseggű:

Kb. 2*500 usd.

Optionfair: Bank wire’s require a minimum deposit of 500 ($, £ or €).
Fxpro: 500 usd ajánlott, de 100 usd is elfogadott. (Ez utóbbi számomra is új infó volt.)

Ha tényleg komoly az érdeklődés, és a weboldalamon keresztül megnyitottad a számlákat, dobj egy üzenetet a Kapcsolat pontban, hogy később azonosítani tudjam az adataidat.
Régi 2015-02-09, 14:08   #65 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hát jó, ha mégis meggondolnád magad, az info@tradersnight.hu -ra dobj egy emailt, és megbeszéljük a részleteket. Közvéleménykutatást tartunk mi is sokszor, és igénylik, hogy ne csak a trédelésről legyen szó, hanem komplett vagyontervezési szisztémákról, ezért is hívtuk Csernok Mikit is el.

Üdvözöllek!
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-09, 14:09   #66 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 127
Hírnév szint: 4
MónikA a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az a helyzet, hogy KMisi nagyon bölcsen nem téged/engem, és a hozzánk hasonlókat választotta célközönségnek. Nekünk szükségünk van egy ígéretre (pl egy megfelelő hosszúságú, és emelkedésű hozamgörbére, hogy lássuk, amit el akarnak adni nekünk, arra szükségünk van e egyáltalán), és ha az ígéret megfelelő, akkor bizonyos szintű bizonyítékra (hogy lássuk, hogy a hozamgörbe a tudás költségéhez igazított elvárásunknak megfelelő mértékű bizonyossággal hiba, és csalásmentes).
Az oktatóknak nem éri meg velünk foglalkoznia, mert egyrészt problémásak vagyunk, másrészt kevesen vagyunk.
Sokkal többen vannak a hívő emberek. Ők nem követelnek bizonyítékot, de még ÍGÉRETET SEM! Ha kételkedsz ebben, akkor gondold végig, hogy pl az előző két választáson a Fidesz úgy nyert 2/3os többséggel, hogy gyakorlatilag ígéretei sem voltak. Aztán most meg panaszkodnak, ha nem azt kapták, amit vártak...
Jól látod,én semmi mást nem szerettem volna csak azt,hogy támasza alá valamivel,hogy érdemes tőle tanulni,de nincs több kérdésem.Egy sima KÓKLER.
MónikA nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-09, 14:15   #67 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Értem az iróniát.
- a forex kockázatos
- bármi megtörténhet
- minden pillanat egyedi
- stb, stb

Tegnap azt írtad nincs értelme egy egy trédet feltenni akkor most ez mi? Minek?
Én meg így láttam ma a piacot.Szándékosan tettem fel a rossz trédet is!!!Ne vezessek félre senkit.
Most ezért jobb tréder lennék mint te?kétlem.
Csatolt kicsinyítések
fxpro-eurusd-2015.02.09.jpg  
Régi 2015-02-09, 14:28   #68 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

a demó számlát miért kell kitakarni?
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-09, 14:30   #69 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 219
Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lehet, hogy eredetileg a DEMO feliratot szerette volna kitörölni...
Bocsi, nem hagyhattam ki.
Lizardman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-09, 14:42   #70 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megszokás
Sry mindenkitől az offolásért én befejeztem.........
Régi 2015-02-09, 14:58   #71 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
MónikA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megszokás
nehezen tudom elhinni.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-09, 20:12   #72 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 606
Hírnév szint: 3
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Értem az iróniát.
- a forex kockázatos
- bármi megtörténhet
- minden pillanat egyedi
- stb, stb

Minden kockázatos, az egész élet, de ezen belül a leginkább a forex az amire jellemző az hogy NEM kockázatosabb, mint amennyire szeretné az ember.
Az alapján megítélni valakit hogy mennyit kockáztat, pláne %-osan és hogy mennyit keres az üzleten...hát nem tudom, nekem elég korlátozott gondolatmenetnek tűnik.

Attól vagyunk fejlettebbek egy majomtól, hogy mi emberek rendelkezünk egy képességgel, ami az állatvilágban egyetlen élőlényre sem jellemző.
Az állati ösztönökkel szemben, mi képesek vagyunk TUDATOSAN TERVEZNI a jövőt! Ettől még bármi megtörténhet, de egy trader az felkészül a "bármire".

Én nem vagyok ilyen túliskolázott mint te, de hogy érezd a szimpátiámat, kiteszem ide az EU long pozimat én is.
Magyarázkodni nem akarok, teljesen lényegtelenek a miértek és a hogyanok.
Ahogy látod nálam is pont 1 lot van nyitva.
Nincs ilyen "belső érték" vonalam, sem fibom, meg hasonlók. Nem is értek ahhoz amihez te, talán nem is akarok.
Egyetlen különbség van köztünk, az pedig az adott kereskedés kockázata.
Nálad van kb 30 pip sl-ben kb. 300usd veszteség, ha lefelé megy, nálam meg kb. 55+100pip, vagyis kb. 1,500usd.
Ennyi.
Csak ebben különbözünk.
Hogy mekkora a számlád, hány százalékos a kockázatod, hogyan, hol, mikor és miért nyitottad a longot,hogyan "elemeztél", az teljes mértékben lényegtelen a piac számára, az enyémmel együtt!
Ha lefelé megy az ár, akkor nincs kérdés.
A pénz ott van, ahol a jövőnek az a része lesz a jelen, ha az ár felfelé megy.
Ott dől el hogy ki a lúzer és ki a trader.

Szóval drukkolok neked, mert gondolom fontos hogy jó irányba menjen, hiszen azt írod hogy "eddig jó" pedig az ég világon nem történt semmi, sőt a stopod is a kezdeti szinten van....
Az a jó, hogy fél szavakból is "ki lehet olvasni" a nagy képet, nem kell számlakivonat, meg ilyenek.
(én pedig szeretek a "sorok között" olvasni, és felismerni a valódi személyiségeket)

Na, szóval hajrá neked!

fxpro-euh1.jpg
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-09, 23:08   #73 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az alapján megítélni valakit hogy mennyit kockáztat, pláne %-osan és hogy mennyit keres az üzleten...hát nem tudom, nekem elég korlátozott gondolatmenetnek tűnik.

Magyarázkodni nem akarok, teljesen lényegtelenek a miértek és a hogyanok.
Hogy mekkora a számlád, hány százalékos a kockázatod, hogyan, hol, mikor és miért nyitottad a longot,hogyan "elemeztél", az teljes mértékben lényegtelen a piac számára, az enyémmel együtt!
Ha lefelé megy az ár, akkor nincs kérdés.
A pénz ott van, ahol a jövőnek az a része lesz a jelen, ha az ár felfelé megy.
Ott dől el hogy ki a lúzer és ki a trader.

Az a jó, hogy fél szavakból is "ki lehet olvasni" a nagy képet, nem kell számlakivonat, meg ilyenek.
(én pedig szeretek a "sorok között" olvasni, és felismerni a valódi személyiségeket)
Ezeknél nagyobb hülyeséget nem olvastam egy ideje.
Látszik hogy semmit nem értesz a forexhez.

Sokat elárul hogy valaki mennyi % ot kockáztat, aki az össz kereskedésre szánt tőkéje kb 5% nál többet, az vagy nagyon pro, vagy bolond.
Szoktak lenni rossz idők mikor veszteség sorozat van egy darabig, ha túl nagy % ot kockáztat akkor pl 10 rossz trade után elfogy a pénze fele. Ez felelőtlen bolond viselkedés, főleg ha tanítani is akar valakit pénzért.
Az meg hogy mennyire profitos valaki az főleg érdekes, nem hallgat senki egy vesztesre. Az az oktató esetleg az alapokat tanítja meg, de szivesebben tanulok sikerestől.

Lényegtelenek szerinted a miért, hogyan ok, mert úgy is arra megy az ár amerre akar?
Akkor minek menne bárki oktatóhoz, úgy is mindegy minden...
Aki hosszú távon sikeres az a sikeres, úgyhogy nem mindegy hol miért nyitottál, long e, hogy elemeztél. Szerinted ez mindegy, holott ez a legfontosabb.

A piac számára nagyon nem lényegtelen hogy, milyen, mekkora pozit nyitsz, mert a traderek pl te, alakítjuk az árfolyamot. Ha több lottal longol a nép akkor emelkedik az ár...
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-10, 06:41   #74 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Na, szóval hajrá ...
Kereskedni sokféleképpen lehet.

Biztos van olyan OK, ami miatt megéri 55+100 pipes stopokat tartani, s ezzel kiküszöbölni az esetleges napon belüli fals mozgásokat, stop huntingot, de én ilyet tegnap reggel, alapos ELEMZÉSsel sem találtam. Így csak a belső érték és a technikai jelek alapján csináltam egy hipotézist (kb. ez van a képen), amit lekereskedtem (a képen már nem látható módon).

Egyáltalán nem mindegy a miért és a hogyan a hipotézis szempontjából, de a jövőt pontosan tervezni nem lehet egy mániás-depressziós Piacon. Az meg hogy történik-e épp valami, talán csak a zoomtól függ. Hogy hogyan reagálsz rá, az meg Tőled.

Minden nap, minden trade más. Szerintem.

De szívesen olvasom mindig mások „piacszemléletét” és megoldásait is. Az alapelvekből többet lehet tanulni, mint jól megválasztott számlakivonatokból.
Régi 2015-02-10, 07:11   #75 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezeknél nagyobb hülyeséget nem olvastam egy ideje.
Látszik hogy semmit nem értesz a forexhez.

Sokat elárul hogy valaki mennyi % ot kockáztat, aki az össz kereskedésre szánt tőkéje kb 5% nál többet, az vagy nagyon pro, vagy bolond.
Szoktak lenni rossz idők mikor veszteség sorozat van egy darabig, ha túl nagy % ot kockáztat akkor pl 10 rossz trade után elfogy a pénze fele. Ez felelőtlen bolond viselkedés, főleg ha tanítani is akar valakit pénzért.
Nem baj, majd még olvasgatsz pár évet, aztán lehet hogy másként fogsz gondolkodni.
Tudod én is azért járok ide, hogy tanuljak.
Olyan jó a sok, tapasztalt, velős gondolatokat mindennap átfutni.
Egyszer majd csak fogok érteni a forexhez. Addig meg csak úgy tradelgetek magamnak.

"5% felett bolond..."

Azért kérdeznék valamit.
Van három anyuka, aki reggelente iskolába viszi a gyerekét a kocsijával.
Mindegyiknek azonos távolságra kell menni a suliig.
Mindegyiknek 50 literes a tankja.
Oda-vissza 1 liter a teljes fogyasztása a kocsinak.

Hétfőn az egyik úgy viszi a gyereket, hogy a tankban 5 liter benzin van.
A másik úgy viszi, hogy 20 liter benzin van a tankban és a harmadik pedig teli tankolt autóval viszi el a gyerekét.

Kérdezném hogy melyik esetben tudja teljesíteni a feladatát? Melyik a jó szülő?

Bizonyára "sokat elárul" hogy kinek, mennyi a tartaléka, de ettől még nem mondhatod azt hogy az első szülő az "gondatlan, felelőtlen, bolond" mert péntekre elfogy a benzinje és tankolnia kell. TUDJA hogy tankolni fog!
Sőt azt sem mondhatjuk hogy a 3. szülő a jó példa, csak azért mert teli tankkal közlekedik.
(javaslom nézz forma1-et és meg fogod érteni a hasonlatom lényegét)

Idézet:

Lényegtelenek szerinted a miért, hogyan ok, mert úgy is arra megy az ár amerre akar?
Akkor minek menne bárki oktatóhoz, úgy is mindegy minden...
Aki hosszú távon sikeres az a sikeres, úgyhogy nem mindegy hol miért nyitottál, long e, hogy elemeztél. Szerinted ez mindegy, holott ez a legfontosabb.
Az a lényegtelen hogy én, vagy más, mit, miért és hogyan csinál!
A kép amit kiraktam az a lényegtelen a te, ti oldalatokról nézve.
Csak az a lényeg hogy TE mit tudsz, mit akarsz és mit vagy képes megcsinálni, felvállalni, avagy nem vállalni.
Nekem mindegy, hogy kitől, hogyan tanulsz. A lényeg, hogy mielőtt cselekszel, gondolkodj. Mielőtt írsz, olvass a sorok között. Mielőtt kereskedsz, tudd hogy mit vállalsz és mire tervezel.
Az elemzés egy szubjektív folyamat, a piachoz nem sok köze van, inkább ahhoz kapcsolódik hogy a trader mit akar látni és mit akar tenni. Rendkívül kevés ember képes objektív módon kereskedni, értelmezni a jelent!

Idézet:
A piac számára nagyon nem lényegtelen hogy, milyen, mekkora pozit nyitsz, mert a traderek pl te, alakítjuk az árfolyamot. Ha több lottal longol a nép akkor emelkedik az ár...
Ja, ha a piacon lennél, akkor ez igaz lenne!
De nem vagy ott, te sem, és az itt olvasgató 500dolláros "traderek" egyike sem, hacsak nem kereskednek futuresel, vagy valami valós dologgal, valós piacon, amit erősen kétlek.
Az árat nem én és nem te mozgatjuk.
De mint írtad is, én sokat nem értek a forexhez, úgyhogy annyira végül is nem érdekes amit írok.

üdv, Tomy
Régi 2015-02-10, 07:13   #76 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kereskedni sokféleképpen lehet.
Az alapelvekből többet lehet tanulni, mint jól megválasztott számlakivonatokból.
Jah,

fxpro-like-button-8.jpg
Régi 2015-02-10, 07:36   #77 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

nekem annyi elég, hogy felrak 1 képet, hozzáírja: eddig jó, majd visszafordul az ár, akkor meg gyorsan közli, ne örüljetek, mert már valamiért zártam. Jól tudok a sorok közt olvasni, rutinos fórumozó vagyok politikai oldalakon, meg máshol is, ez vicc.
Régi 2015-02-10, 07:50   #78 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nekem annyi elég, hogy felrak 1 képet, hozzáírja: eddig jó, majd visszafordul az ár, akkor meg gyorsan közli, ne örüljetek, mert már valamiért zártam. Jól tudok a sorok közt olvasni, rutinos fórumozó vagyok politikai oldalakon, meg máshol is, ez vicc.
Tibor, nézd a jó oldalát.
Van egy információd. Ez az információ a "külső körben " van.
Nincs ráhatásod. Max csak idegesíteni tudod magad a dologgal, aminek semmi értelme. (Annyit látsz csupán, hogy mindent lehet másként is csinálni.)
Viszont tudsz kezdeni valamit a helyzettel. A "belső körre" saját magadra tudsz hatással lenni! A legközelebbi hasonló helyzetben, már tapasztaltabb leszel az információ feldolgozására.
Ha tudatosan akarod magad fejleszteni, akkor ez esetben most meg tud ez történni.
Konzekvenciát kell levonni. Nem kell haragudni senkire, nem érdemes indulatokat szítani, csak az információval gazdagabban távozni.
Így tudsz az érzelmi intelligencia szinteden egyel magasabbra lépni.

Volt egyszer egy kiváló mondata Sindlernek, amit ha nem is pontosan tudok idézni, de valahogy úgy hangzott hogy valaki eljut a kereskedésben "a lelki megéréshez, megértéshez".

Egy kezemen meg tudom számolni hogy ki az aki egyáltalán érti ezt a mondatot és aki 100%-osan ezen a szinten van a saját stratégiájával!
Szerintem a fórum egyik legmélyebb értelmű mondata volt.
Ilyen pl. nem származik bloggerek, trollok, magamutogató emberek szájából, viszont egy trader pontosan érti a jelentés tartalmát.

üdv: Tomy
Régi 2015-02-10, 08:19   #79 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Tibor, te mint vicces kedvű rutinos fórumozó, javaslom, ne csak a sorok közt olvass. Két konkrétum:

Az meg hogy történik-e épp valami, talán csak a zoomtól függ. Hogy hogyan reagálsz rá, az meg Tőled. (Ez talán sokaknak érthető.)

De szívesen olvasom mindig mások „piacszemléletét” és megoldásait is.

Na, szóval hajrá… várhatom komoly, képes beszámolódat a TE saját piacszemléletedről?
Régi 2015-02-10, 08:36   #80 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ja, ha a piacon lennél, akkor ez igaz lenne!
De nem vagy ott, te sem, és az itt olvasgató 500dolláros "traderek" egyike sem, hacsak nem kereskednek futuresel, vagy valami valós dologgal, valós piacon, amit erősen kétlek.
Az árat nem én és nem te mozgatjuk.
De mint írtad is, én sokat nem értek a forexhez, úgyhogy annyira végül is nem érdekes amit írok.

üdv, Tomy
Úgy tudom a sikeres traderek pozijait kiküldi az mm a piacra, velük nem fogad szembe.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-10, 08:39   #81 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
de ettől még nem mondhatod azt hogy az első szülő az "gondatlan, felelőtlen, bolond" mert péntekre elfogy a benzinje és tankolnia kell. TUDJA hogy tankolni fog!
Sőt azt sem mondhatjuk hogy a 3. szülő a jó példa, csak azért mert teli tankkal közlekedik.
A forex csak annyiban különbözik, hogy nem tudni előre mikor fogsz tankolni de még talán azt se hogy milyen hosszú a "hét". Jól tud jönni a tartalék.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-10, 08:44   #82 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Értem az iróniát.
- a forex kockázatos
- bármi megtörténhet
- minden pillanat egyedi
- stb, stb
Ezek alapján mi értelme mentorálni? Ez mind igaz a szerencsjátékokra is.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-10, 08:57   #83 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Úgy tudom a sikeres traderek pozijait kiküldi az mm a piacra, velük nem fogad szembe.
Vagy tereli őket az ECN számla irányába.
Régi 2015-02-10, 08:58   #84 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Moneymentor eddigi beszéde általános ködösítés ami okosan van fogalmazva, úgy hangzik mintha milyen mély és bölcs lenne.
Nesze semmi fogd meg jól.
Sose mernék pénzt adni olyannak aki semmit se tud bizonyítani, meg azt mondja majd miután mentorált és mégse vagyok sikeres,
hogy az én hibám, nem lehet teljesen átadni egy stratégiát, kellene a rutin is nekem...
Van kifogás, tények semmi.
Persze lehet hogy jó ő és én tévedek, talán olyan profi hogy nem kell bizonygatnia semmit.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-10, 09:06   #85 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A forex csak annyiban különbözik, hogy nem tudni előre mikor fogsz tankolni de még talán azt se hogy milyen hosszú a "hét". Jól tud jönni a tartalék.
Másként gondolom.
Pontosan tudom hogy "mikor kell tankolni" (mielőtt kifogy a benzin!), egyszerűen kalkulálható a "jövő" ilyen szempontból. Nem is kereskednék, ha nem lehetne mindent, amire hatással lehetek előre tervezni. Kétségtelenül a napot és az órát nem tudom meghatározni.
Mindenki más számlával érzi magát komfortosan, ezt is el kell fogadni.
(ha az fx-ről beszélünk akkor is, és ha más piacról, akkor pedig pláne.)
Ezért fölösleges erről vitázni, mert nem visz sehova.

Idézet:
A forex csak annyiban különbözik, hogy nem tudni előre mikor fogsz tankolni de még talán azt se hogy milyen hosszú a "hét".
Ha ez igaz lenne, akkor miért vizsgálja mindenki egyből a drawdownt, amikor valaki közzétesz valamilyen kivonatot, görbét?
Szerintem azt keresik, hogy mikor kell tankolni, hol a következő benzinkút, meddig elég a pénzügyi és az "lelki tőke", semmi mást!
Régi 2015-02-10, 09:11   #86 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Bocs, hogy ebben a topicban kérdem, de esetleg van valakinek kereskedői tapasztalata az Fxpro-nál?

Tehát csúszások, spreadek, meg mindenféle olyan ami egy tradert érdekelhet, lehetőleg mt4-en.
4-5 éve nem győzött meg, érdekelne, hogy most milyen a helyzet.

Köszi!
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-10, 09:12   #87 (permalink)
Tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 98
marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Moneymentor eddigi beszéde általános ködösítés ami okosan van fogalmazva, úgy hangzik mintha milyen mély és bölcs lenne.
Sose mernék pénzt adni olyannak aki semmit se tud bizonyítani, meg azt mondja majd miután mentorált és mégse vagyok sikeres,
hogy az én hibám, nem lehet teljesen átadni egy stratégiát, kellene a rutin is nekem...
Persze lehet hogy jó ő és én tévedek, talán olyan profi hogy nem kell bizonygatnia semmit.
Nem a te hibád lenne, de nem is az ové. A tozsdei kereskedést azért is nem tanítják egyetemen, mert erosen szubjektív. 100x leírták már elottem az okokat hogy miért. Tehát a mentorságnál nem úgy kell gondolkodni, hogy "3 hónap múlva úgy fogok kereskedni mint ez meg ez", hanem hogy mit tudok átvenni a gondolkodásmódjából amit tudok hasznosítani.
Sajnos a kezdok tobbsége így gondolkodik, és ez a gondolkodásmód vezet arra hogy szidják az oktatókat. Leszogezem, nem védeni akarom azt, aki oktat. Csak fel kéne fogni a potenciális tanoncnak, hogy itt saját belefektetett munka nélkul tényleg nem megy az ember semmire. Az ajtót kinyithatják neki,de belépni rajta neki kell.
marcelhossa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-10, 09:17   #88 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem nagyon találó a tankolós hasonlat.
A tartalék ott pihen a bankszámlán viszonylagos biztonságban arra várva, hogy ha kell el legyen utalva a brókerszámlára. Ahol ugye mint tudjuk kevésbé beszélhetünk biztonságról.
Brian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-10, 09:39   #89 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ezek alapján mi értelme mentorálni? Ez mind igaz a szerencsjátékokra is.
Hihi. Semmi értelme. Színtiszta mazohizmus.
(Biztos jobban megérné egy multibrókeres cashbackrebates online bizniszbe terelgetni ügyfeleket, vagy főállású alkalmazottként képviselni a világ valamelyik legjobb brókercégét, esetleg tömeges tanfolyamokat szervezni.)

Ja, talán van különbség a szerencsejátéktól: ez mögött mégiscsak van valami közgazdaságtan. De csak szerintem.
Régi 2015-02-10, 09:41   #90 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sajnálom, ha így gondolod. Talán mások mégis ki tudtak hámozni a ködből valamit. De ennél többet nem is akarok itt megosztani.

Cél a figyelemfelkeltés és egy kommunikáció elindulása volt. Az meg egyenesen csoda lenne, ha mások, főleg a kritikusok ! megosztanák itt saját piacszemléletüket Fxpro-s képekkel illusztrálva.

De leállok egy picit, mert nagyon pörög a topic. Majd visszajövök később.
Régi 2015-02-10, 09:41   #91 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bocs, hogy ebben a topicban kérdem, de esetleg van valakinek kereskedői tapasztalata az Fxpro-nál?

Tehát csúszások, spreadek, meg mindenféle olyan ami egy tradert érdekelhet, lehetőleg mt4-en.
4-5 éve nem győzött meg, érdekelne, hogy most milyen a helyzet.

Köszi!
Próbáld ki újra:
Régi 2015-02-10, 09:51   #92 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hihi. Semmi értelme. Színtiszta mazohizmus.
(Biztos jobban megérné egy multibrókeres cashbackrebates online bizniszbe terelgetni ügyfeleket, vagy főállású alkalmazottként képviselni a világ valamelyik legjobb brókercégét, esetleg tömeges tanfolyamokat szervezni.)
"Azok a dolgok, amelyeket nekünk szántak, simán, könnyedén mennek; amelyeket pedig nem, ott lépten-nyomon akadályokba ütközünk."

Carmen Harra
Régi 2015-02-10, 10:03   #93 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem nagyon találó a tankolós hasonlat.
A tartalék ott pihen a bankszámlán viszonylagos biztonságban arra várva, hogy ha kell el legyen utalva a brókerszámlára. Ahol ugye mint tudjuk kevésbé beszélhetünk biztonságról.
Ez a vita belőlem indult, mert bíráltam a nagyot kockáztatókat, de emlékeztetőül itt van valami:
Én direk azt írtam hogy
"Sokat elárul hogy valaki mennyi % ot kockáztat, aki az össz kereskedésre szánt tőkéje kb 5% nál többet..."
még ki is emeltem vastaggal.

Szóval ha a teljes vagyonodra vetítve ami bankban, brókernél... mindenhol van, 5% felett kockáztatsz tradenként akkor egy nagyobb slippage, hír, vesztes sorozat pl 10 vesztő... elviszi a számlád egészét, vagy nagy részét akár
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-10, 10:04   #94 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ja, talán van különbség a szerencsejátéktól: ez mögött mégiscsak van valami közgazdaságtan. De csak szerintem.
Ne érts félre, nekem is gazdasági diplomám van, és adott esetben -főleg makro folyamatok elemzésénél- talán segít is valamit, amit tanultam.
Arra viszont rég rájöttem, h a tőzsdei jövedelemszerzés szempontjából kb semmit sem jelent a végzettség.
Amikor vki arra hivatkozik, h azért jó kereskedő (bár én az itthon szitokszónak számítő spekulánsnak tartom magam ) mert erről (több)diplomája is van, akkor azzal nem értek egyet.
Abban biztosan egyetérthetünk h sem a te sem az én közgáz tudásom nem ér fel a Black- Scholes modell megalkotóiéval(már csak azért sem, mert mi még nem kaptunk Nobel-díjat.
Viszont az LTCM világméretű hullámokat keltő csődjét többek között ők hozták össze.
Most hirtelen ezt találtam:http://www.consultationmagazin.hu/in...nu=cikk&id=940
Pár érdekes kiemelés:
"A tanulmányból kiderült, hogy az elemzők a világon semmit sem tudtak előre jelezni"
"Úgy tűnik az információk mennyisége egy ponton túl kifejezetten gátja a helyes előrejelzésnek"
"a szakértőknek fogalmuk sincs arról, milyen irányokba érdemes fejleszteni, azaz fogalmuk sincs a jövőről."
ha ehhez hozzáveszem, h pl a legutóbbi világméretű válságot is alapvetően közgazdászoknak sikerült összehozni - bóvli kötvényeket csomagoltak össze, és adtak el vmilyen "A" betűs minősítéssel.
Ellenpéldának meg ott van W.Buffett, aki azért jól profitált a tanultakból- bár a diploma megszerzése előtt már évekkel spexezett a tőzsdén.
Ezt csak azért írtam (azon kívül, h délelőtt rengeteg időm van) mert kb.semmi garancia sincs arra, hogy egy közgazdász jobb teljesítményt érne el a tőzsdén, mint bárki, akinek nincs ilyen végzettsége. Szvsz.sokkal fontosabb a kreativitás, az összefüggések gyors felismerése,kockázatkezelés, aminek alapszintű elsajátításához bőven elég a középiskolás matek meg a józanész
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-10, 10:31   #95 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
skylight eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem a te hibád lenne, de nem is az ové. A tozsdei kereskedést azért is nem tanítják egyetemen, mert erosen szubjektív. 100x leírták már elottem az okokat hogy miért. Tehát a mentorságnál nem úgy kell gondolkodni, hogy "3 hónap múlva úgy fogok kereskedni mint ez meg ez", hanem hogy mit tudok átvenni a gondolkodásmódjából amit tudok hasznosítani.
Sajnos a kezdok tobbsége így gondolkodik, és ez a gondolkodásmód vezet arra hogy szidják az oktatókat. Leszogezem, nem védeni akarom azt, aki oktat. Csak fel kéne fogni a potenciális tanoncnak, hogy itt saját belefektetett munka nélkul tényleg nem megy az ember semmire. Az ajtót kinyithatják neki,de belépni rajta neki kell.
Örülök,hogy kezdünk visszatérni az alap felvetéshez.
Semmi mást nem kértem csak azt,hogy mutasson valamit ami miatt érdemes lehet tőle tanulni!

Te tanulnál tőlem? Mentorállak 1 évig. Leírtam,hogy veszteséges vagyok és több számlát is elégettem már.Élből rávágod,hogy nem.Pedig ugyanúgy nem tudhatod biztosra,hogy igazat mondok-e nem?Holnap kiteszek egy számlát ami 1 éves és van rajta 20% profit.Taníthatlak? Természtesen a válaszod igenre fog módosulni,mert meggyőződsz róla,hogy nem a levegőbe beszélek.
Itt mindenki azt mond amit szeretne.Nekem nem elég az,hogy valaki azt mondja magáról,hogy ő közgazdász és profi mentor.Nekem az kell,hogy támassza is alá ezt valamivel.Ne szavakkal,abban nagyon jó vagyaok én is .
Ezért van a forex körül rengeteg tanító,csaló,mert az emberek azt hiszik el amit jobban akarnak,ha pénzről van szó.Valaki ígér nekik valamit amiben rengeteg pénz van akkor képtelenek objektíven gondolkozni.Én is bele estem nem egyszer ebbe a hibába,köszönöm többet nem fogok.
Én már eljutottam odáig,hogy csak is a szememnek hiszek,mert ebben a szakmában tízmillió szónál is többet ér egyetlen számla ami minimum 1 éves.
Régi 2015-02-10, 10:35   #96 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hibátlan megfogalmazás, lényegre törő cikk!

Ez különösen tetszett:

"A másik feltűnő eredmény volt, hogy a (ritka) sikeres előrejelzéseiket a saját tudásuknak, a hibáikat az ’előre nem látható tényezőknek’ tulajdonították. Siralmas, vagy nevetséges? Attól függ, hogy a hasonló szakértők a mi, vagy a mások pénzét forgatják-e éppen. "

Nagyon igaz!
Régi 2015-02-10, 11:06   #97 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én is kiemeltem néhány mondatot. És most akkor helyettesítsük be a szakértő helyébe a trader szót (hisz mindenki, aki élesben kereskedik, azért teszi, mert bízik a saját szakértelmében, nem?) !

A bukások hátterében leggyakrabban a szakértők arroganciája, az üzleti modellekben testet öltő mindentudás hamis illúziója és a kockázatokkal szembeni vaksága áll.

a szakértők a világon semmit sem tudtak előre jelezni, ami viszont feltűnő volt, hogy mindannyian nagyon hasonló előrejelzéseket tettek, azaz a csordaszellem teljes mértékben érvényesült. Nem csoda: a felhasznált források … lényegében ugyanazok voltak.

Az ok nagyon egyszerű: a szakértők tisztában vannak a múlttal, pontos – és utólag adott modellekkel és magyarázatokkal látják el a múlt eseményeit; tudják, hogy mik az iparági legjobb gyakorlatok. Ez azonban édeskevés ahhoz, hogy rájuk támaszkodva egy vezető képes legyen jövőképet alkotni. A szakértők ráadásul igen távol vannak a piactól, a felhasználók valós problémáitól.

szakértők gyakran a fölöttük álló gurukra hallgatnak, azokra, akik (a kevés, üdítő kivételtől eltekintve) még távolabb állnak a valós élettől és okosságaikat, a piac alakulásának sebességétől hónapokra vagy évekre lemaradva teszik közzé, akkor kirajzolódik a vegytiszta csordaszellem, amely ugyanazokra a tényekre – lehetőleg minél többre – alapozza a jövőképét.

Ez viszont tőzsdepszichológiai szempontból mindenképp érdekes megállapítás:

Ha megnöveljük az adott információ mennyiségét nem növekszik a pontosság – annyi történik csupán, hogy az önbizalom nő egyre inkább (Overconfidence effect).
Régi 2015-02-10, 11:24   #98 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én is kiemeltem néhány mondatot. És most akkor helyettesítsük be a szakértő helyébe a trader szót (hisz mindenki, aki élesben kereskedik, azért teszi, mert bízik a saját szakértelmében, nem?) ! [/I]
Az elején mindenképpen, aztán pár év múlva ez változik.
Én már csak abban bízok, hogy a stop érvényesüljön, meg legyen net, meg fusson a windows, meg ilyenek.

Idézet:
Ez viszont tőzsdepszichológiai szempontból mindenképp érdekes megállapítás:

Ha megnöveljük az adott információ mennyiségét nem növekszik a pontosság – annyi történik csupán, hogy az önbizalom nő egyre inkább (Overconfidence effect).
Az bizony! Több mint érdekes az emberre gyakorolt hatása!
Tv, rádió, online média és már veszik is az emberek pl. az olajat, mert olcsó, meg mert azt mondják hogy lehet drágább is, most kell venni!
Amúgy meg szimplán esik az ára egy éve, ahogy azt egy földi halandó is láthatja a grafikonon.
Persze valakinek mindig igaza lesz, aztán az majd beletartozik abba az elenyészően kevés közé, aki "ugye megmondtam hogy fölfelé fog menni" dumát nyomja utólag.
Róluk szól a cikk egy része.
Ördögi kör.

Itt bővebben le van írva, hogy mi is ez a dolog:

http://en.wikipedia.org/wiki/Overconfidence_effect

Ha nem hiszünk benne, az pont azt mutatja hogy ez a dolog létezik és baromira működik! Mondom, ördögi kör.

Az "ellenőrzés illúziója", "esemény túlbecsülés", "összehasonlító optimizmus" hatás, stb.
Mellé még egy kis eseményalgebra, fűszerezve a klasszikus valószínűség-számítással, egy kis Bernoulli tétellel és kész tudományos lesz a dolog!
Itt van a kutya elásva!
Régi 2015-02-10, 12:37   #99 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szóval ha a teljes vagyonodra vetítve ami bankban, brókernél... mindenhol van, 5% felett kockáztatsz tradenként akkor egy nagyobb slippage, hír, vesztes sorozat pl 10 vesztő... elviszi a számlád egészét, vagy nagy részét akár
A Risk Management, Money Managment, Risk-Reward arány hatása a kereskedési eredmények
XMMA hozzászólásait ha átnézed és megérted akkor rájöhetsz, hogy mikor érdemes 5%nál többet kockáztatni.
Régi 2015-02-10, 21:25   #100 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.877
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kedves traderek,
Csatlakozom azon véleményhez (lásd följebb) miszerint ez elvileg az FxPro topikja. A "cseszegetősdi" az IronFx szintjére lökheti ezt a topikot is (érdemes riasztó példaként belekukkantani). Nem biztos, hogy brókerek terepévé kell válnia a diskurzusnak. Ők tegyék a dolgukat a munkahelyükön és ott jól!
Üdvözlet
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

« Optionfair | Acfx »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 23:48 , a GMT +1 időzóna szerint.