Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-08-15, 09:22   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
balekné a hírnévhez vezető út elején jár.
Unhappy Brókernet

Érdekes tapasztalataim voltak a Brókernettel, szeretném megosztani ezeket olyanokkal, akik szintén kapcsolatba kerültek velük.
balekné nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-15, 09:55   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

http://medwe.blog.hu/2011/04/18/brokernet_2

http://www.pertarskereso.hu/panaszok...net-karosultak
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-08-15, 10:22   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 334
Hírnév szint: 7
nagyd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

ki tudja mi az igazság... mindenhol van jó meg rossz, lejárató hír.... hogy mi áll a háttérbe... ezek semmit se bizonyítanak ezek a cikkek.
nagyd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-15, 15:03   #4 (permalink)
Tag

Zeeman logója

Összes hozzászólás: 81
Hírnév szint: 8
Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Zeeman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
balekné eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekes tapasztalataim voltak a Brókernettel, szeretném megosztani ezeket olyanokkal, akik szintén kapcsolatba kerültek velük.
Írd le!
Én nem sok jót hallottam róluk és ismerve a rendszert ez kódolva van...
De új infó érdekel.
Régi 2011-08-16, 21:39   #5 (permalink)
Új tag

balekné a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sindler! köszönöm a két linket. Nem vagyok meglepve.

Zeeman! Én valójában nem vagyok károsult, egy teljesen más úton voltak tapasztalataim a "brókernetes" világgal. Számomra egészen félelmetes. Akárhogyis misztifikálják a tevékenységeiket, én mégiscsak azt az egyszerű képletet látom, hogy ez az egész egy ügyesen kidolgozott átverés. Emlékszem, amikor a kapitalizmus a nyakunkba szakadt, a magyarok nem voltak felkészülve arra, hogy maguknak kell a dolgokat kézben tartaniuk és csak sok-sok év alatt alakult ki az új szemlélet. Bizonyos korosztályok vagy éppen nagyon tájékozatlan rétegek még mindig azt hiszik, hogy majd az állam segít. Bár valójában ilyen emberek más országokban is élnek csak jóóóóóval kevesebben már. Lassan megtanulták a leckét. Nos a Brókernet szerintem az egyik legegyszerűbb trükkel és módszerrel operál. Rövidre veszem: agymossák a dolgozókat, azok mennek (kissé hivatalos látszatot keltve, ami persze hat) és előadják, hogy most lehet meggazdagodni (ezt mindenki szeretné hinni), megkötik az üzletet és amikor beáll a krach, akkor széttárják a karjukat, hogy ja kérem, mi csak közvetítjük az üzletet, a szerződés nem a Brókernet és a kuncsaft között jön létre, mert a cég ugye csak ügynök. Persze ez a jobbik eset, mert az ügynök ilyenkor úgy tudom, elérhetetlen, a cég pedig személyiségi jogokra való hivatkozással még azt sem hajlandó megmondani, hogy az adott ügynök nekik dolgozik-e vagy sem. Az egész tehát egy felelősség nélküli laza ügynökhálózat. Szerintem zseniális ötlet.
balekné nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-05-02, 07:59   #6 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
csaba54 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én inkább felelősség nélküli, akár a mások kárán nyerészkedő társaságnak nevezném őket
egy olyan csapat ahol arra képeznek ki embereket,hogy hogy kell becsapni ismerősöket, barátokat, rokonokat, mert az idegenek bizalmatlanok épp ezért nehéz a közelükbe férkőzni,ellenben az előbb felsoroltakkal
Nem mintha idegeneket szebb lenne becsapni,de épp azokat akik megbíznak bennünk,még undorítóbb
csaba54 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-05-09, 19:44   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 416
StuG már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.StuG már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
csaba54 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én inkább felelősség nélküli, akár a mások kárán nyerészkedő társaságnak nevezném őket
egy olyan csapat ahol arra képeznek ki embereket,hogy hogy kell becsapni ismerősöket, barátokat, rokonokat, mert az idegenek bizalmatlanok épp ezért nehéz a közelükbe férkőzni,ellenben az előbb felsoroltakkal
Nem mintha idegeneket szebb lenne becsapni,de épp azokat akik megbíznak bennünk,még undorítóbb
Ez pontosan így van. Nem terveznek hosszú távra az ügyféllel. Ezért is a hízott jutalék, amit neked kell megfizetned. Szerintem mindenki (aki nincs totál képben a hitelekkel, befektetésekkel) messzire kerülje el őket.
StuG nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-16, 13:36   #8 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Zebizox a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Engem is majdnem beszippantott a gépezet, próbálok pár abszolút objektív dolgot leírni, ha már így alakult, okuljon belőle mindenki.
A legnagyobb átverés ott kezdődik, hogy önmagát is rosszul definiálja ez a szervezet. Soha nem voltak függetlenek, és nem pénzügyi tanácsadással foglakoznak. Nem független, mert csak bizonyos cégek (Aviva, Generali, stb) termékeit forgalmazzák, a többi nem is áll szóba velük (ING, OTP, stb), és nem pénzügyi tanácsadással foglalkoznak, hanem termékeket sóznak rá az emberekre, teljesen mindegy milyen az igényed, lehetőséged, koncepciód. Az esetek 99%-ban valamilyen igen drága és semmi hozamot nem hozó Unit Linked terméket kell megvenni, mert ez a tuti. Megy parasztvakítás ezerrel, ilyen bónusz, olyan kedvezmény, de ha valaki ráeszmél, akkor tisztán látja, hogy szép csomagolású átverés.
Vegyünk azonban egy konkrét példát. Ma, 2012. június 16-án, mikor egy komoly gondolkodású ember nemhogy 5 évre, de egy év múlvára sem tudja a jó döntést, ezek a szerencsétlen Brókernet ügynökök/pénzügyi tanácsadók 10-15-20 évre előre is megmondják a frankót. Ha mondjuk, nekem van 1 millió forintom, mit is csináljak vele rövid távon kérdésre a kedves brókernetes azt mondja: természetesen Unit Likedet kell kötni, mert ez a jó megoldás. Egy igazi tanácsadó meg azt mondja, tegye be banki betétbe, mert akár 4-5% biztos reál hozamot is el lehet vele érni egy év alatt.
És ez miért van? A Brókernetes soha nem nézi az ügyfele érdekét, csak a jutaléktábla számai lebegnek előtte, kvázi lesz@rja a szerződő valós igényeit. Ebben az a szörnyű, hogy az egész cég arra a mentalitásra épül (ami amúgy teljesen fedi a valóságot), hogy magyar ember pénzügyi analfabéta. Nincs pénzügyi kultúrája, megtakarítani alig tud valaki, nem szerves része a pénzgazdálkodás az életünknek.
Mégis miért léteznek még mindig, és mitől van benne a két alapító a leggazdagabb 20 magyarban? Nagyapám régi mondása jut eszembe: amíg sz@r van, addig légy is van.
Zebizox nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-16, 14:22   #9 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Zebizox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Engem is majdnem beszippantott a gépezet, próbálok pár abszolút objektív dolgot leírni, ha már így alakult, okuljon belőle mindenki.
A legnagyobb átverés ott kezdődik, hogy önmagát is rosszul definiálja ez a szervezet. Soha nem voltak függetlenek, és nem pénzügyi tanácsadással foglakoznak. Nem független, mert csak bizonyos cégek (Aviva, Generali, stb) termékeit forgalmazzák, a többi nem is áll szóba velük (ING, OTP, stb), és nem pénzügyi tanácsadással foglalkoznak, hanem termékeket sóznak rá az emberekre, teljesen mindegy milyen az igényed, lehetőséged, koncepciód. Az esetek 99%-ban valamilyen igen drága és semmi hozamot nem hozó Unit Linked terméket kell megvenni, mert ez a tuti. Megy parasztvakítás ezerrel, ilyen bónusz, olyan kedvezmény, de ha valaki ráeszmél, akkor tisztán látja, hogy szép csomagolású átverés.
Vegyünk azonban egy konkrét példát. Ma, 2012. június 16-án, mikor egy komoly gondolkodású ember nemhogy 5 évre, de egy év múlvára sem tudja a jó döntést, ezek a szerencsétlen Brókernet ügynökök/pénzügyi tanácsadók 10-15-20 évre előre is megmondják a frankót. Ha mondjuk, nekem van 1 millió forintom, mit is csináljak vele rövid távon kérdésre a kedves brókernetes azt mondja: természetesen Unit Likedet kell kötni, mert ez a jó megoldás. Egy igazi tanácsadó meg azt mondja, tegye be banki betétbe, mert akár 4-5% biztos reál hozamot is el lehet vele érni egy év alatt.
És ez miért van? A Brókernetes soha nem nézi az ügyfele érdekét, csak a jutaléktábla számai lebegnek előtte, kvázi lesz@rja a szerződő valós igényeit. Ebben az a szörnyű, hogy az egész cég arra a mentalitásra épül (ami amúgy teljesen fedi a valóságot), hogy magyar ember pénzügyi analfabéta. Nincs pénzügyi kultúrája, megtakarítani alig tud valaki, nem szerves része a pénzgazdálkodás az életünknek.
Mégis miért léteznek még mindig, és mitől van benne a két alapító a leggazdagabb 20 magyarban? Nagyapám régi mondása jut eszembe: amíg sz@r van, addig légy is van.
Haver remélem még él nagyapád erőben egészségben, mert ez tetszik.
Nagyapám régi mondása jut eszembe: amíg sz@r van, addig légy is van.
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-16, 16:42   #10 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Sajnos a nagyapám már csak az örök vadászmezőkről nézhet le ránk...

Visszatérve a Brókernetre, én már ott tartok, hogy sajnálom őket. Én addig nem jutottam el, hogy „Brókernet Akadémia” szintig elvergődjek, de haverom volt, csak úgy kíváncsiságból, de utána két napig fogta a fejét, én meg röhögtem rajta. Amúgy nem olcsó, most olyan 30 ezer forint egy ilyen fejtágítás, de az élmény megfizethetetlen… Amúgy nem a biztosítások ellen vagyok, mert nekem is van a lakásra, sőt van egy kockázati életbiztosításom is, de mivel ezeknek semmi, vagy minimális jutaléka van, nem fognak ugrani, hogy megkössék neked.
Amúgy egyet nem értek. Lehet kötni az interneten is bármilyen életbiztosítást, sőt ezek sokkal jobb konstrukciók, mert kvázi nincs benne az üzletkötő jutaléka, de valahogy mégse sikeres, annak ellenére, hogy kis hazánkban novemberben majd mindenki az interneten köti újra a kötelező gépjármű felelősségbiztosítását.
Végül legyen itt három érv illetve tény, amit sajnos egyetlen egy Brókernetes sem tud megmagyarázni, ezekkel lehet őket sarokba szorítani:
- Miért nem követi a Brókernet a MIFID elveket?
- Van-e valamilyen pontos adat arra vonatkozóan, hogy hány Brókernetes ügynök által kötött Unit Linked biztosítás élte meg a lejáratot? A lejártak hány százaléka hozott reálhozamot?
- Hogy tud, és milyen erkölcsi alapon mer egy alig 15 éve a magyar piacon lévő cég 20 éves kontratusokat kötni?
Régi 2012-06-17, 11:29   #11 (permalink)
Tag

Hely: Otthon élek.
Összes hozzászólás: 67
Hírnév szint: 6
Delfin a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Zebizox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ebben az a szörnyű, hogy az egész cég arra a mentalitásra épül (ami amúgy teljesen fedi a valóságot), hogy magyar ember pénzügyi analfabéta. Nincs pénzügyi kultúrája, megtakarítani alig tud valaki, nem szerves része a pénzgazdálkodás az életünknek.
A legfontosabb megállapítás azért ez. Alapvetően nem a céggel van baj.
Sőt, igazából semmi baj sincs vele, a piac szabályai szerint. A sikerességet tekintve, valószínűleg az egyik legerősebb üzletmodellel rendelkezik (vette át valahonnan külföldről) Mo.-n.
Mert az egy dolog hogy ami terméket elad szar és nincs rá garancia, de sajnos semmilyen szabály nincs hogy csak jót lehet árulni. Tudatosan rosszat eladni minősül csalásnak, de spec. pénzügyi termékek esetében ez a terület abszolút szürke. Elég csak a Lehman-ra gondolni.

Szóval az hogy én árulom valakinek a cuccát, ami rossz konstrukció, kockázatos stb. ráadásul felárral még nem bűn, max nem túl etikus. Önmagában az is respect lenne, hogy gyakorlatilag utcáról toborzott tinédzserekből ilyen agresszív és dinamikus értékesítési gépezetet tud fenntartani, inkább azzal van a baj, hogy olyan igéretekkel amik nem fedik a valóságot.
Az agymosás rész amiről beszéltél. Az ügynök belelovallta magát hogy csak el kell adnia, bármi áron bárkinek és trilliárdos lesz. És persze fusztráltságában ez oda vezet, hogy szépen lassan tényleg rohadtul elkezdi nem érdekelni hogy az eddigi összes ügyfele bukott a dolgon, ugyanúgy átdöngeti a barátain és a családján a következő csomagot sőt még össze is vesz velük amiért nem támogatják.
És bár a cég idézte ezt elő, már mossa kezeit, akié a termék az végképp, hiszen ő már csak a számokkal találkozik.

Kicsit olyan Stratton Oakmondra hajazó szituáció.

D
Delfin nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-18, 06:45   #12 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Néhány éve a Brókernetbe engem azok a vezetők léptetek be, akik később kiváltak és megalapították a most talán felszámolás alatt álló Bridge Hungary-t.

Minden csilivili és rendkívül szuggesztív volt, a legtöbb vezető az a fajta, aki szájzárásnak is el tudna adni rágógumit. Ezt oktatták a Brókernet Akadémián: az ügyfél manipulálásával árulni egy álmot, ajánlani megoldásként a unit-linkedet (a többi termék kisebb jutalékot hoz). Ügynököket képeztek, s nem olyan tanácsadókat, akik átlátják a piacot, az ügyfél céljait, kockázatvállalását és korrektül tájékoztatják őket a költségekről, hátrányokról.

A unit-linked rendkívül költséges megtakarítási forma, gyakorlatilag az ügyfél elveszíti az első néhány éves befizetését. Ez a biztosító és az ügynökhálózat haszna. Ebből épülnek székházak, lesznek milliárdosok a Brókernetes vezetők, s ebből jut egy töredék a sok agymosott ügynöknek.

Talán lenne még esélye 10-20 év alatt az ügyfélnek is a profitra, ha közben korrekt módon, aktívan kezelnék a befektetéseit (olyan befektetési alapokban, amikbe egyébként közvetlenül, huszadakkora költségért, sokkal nagyobb haszonnal is elhelyezhetné a pénzét), de erre az aktív piacfigyelésre, folyamatos tanácsadásra ma sem a biztosítók, sem az ügynökök nincsenek felkészülve. S igazából nem is érdekük, mert csak időt venne el új balekok becserkészésétől.

A problémát egyébként többen jelezték már a PSZÁF fele, de túl nagy ma a biztosítók lobbija, így ők nem találtak kivetnivalót az ilyen üzleti modellben és a unit-linkedben.

Na én ez miatt hagytam ott őket fél év után, és azóta kifejezetten utálom az olyan ügynököket, akik csak jutalékra hajtanak, de korrekt tanácsadásra nincsenek felkészülve.

Egyébként szerintem lehetne tisztességes mlm hálózatot csinálni, s lehetne akár olyan unit-linked terméket is fejleszteni, ami jó hosszú távú megtakarításnak, aktívan kezelik a pénzt, rugalmas, optimalizált a költség (esetleg részben sikerdíjas). De jelenleg még ez nem érdeke senkinek az ügyfélen kívül.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-18, 11:50   #13 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Delfin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sőt, igazából semmi baj sincs vele, a piac szabályai szerint. A sikerességet tekintve, valószínűleg az egyik legerősebb üzletmodellel rendelkezik (vette át valahonnan külföldről) Mo.-n.
D
Ennél azért ez sokkal mélyebb történet.
Kostevc Péter, a Brókernet kiagyalója soha nem rejtette véka alá, hogy ezt az egész módszert az osztrák rendszerben tanulta meg, csak az a baj, hogy míg ez manapság Ausztriában tiltva van, addig itthon egy ilyen lejárt, és hamisan szóló lemezzel milliárdos birodalmat lehet összetákolni. Még egyszer megkérdezem: miért irtóznak a biztosítók és közvetítő cégek a MIFID elvektől?
A másik része dolognak, a közvetett állami segítség. Egy neve elhallgatását kérő volt Brókernetes főmufti mesélte nem nekem az x-edik sör elfogyasztása után, mikor már majdnem hajnalodott, hogy az egész volt cége összeomlana, ha nem lenne mellette a CIG Pannónia. Mint tudjuk annak vezére Járai Zsigmond, és mind tudjuk ő Orbán Viktor egyik szent és kikezdhetetlen embere. Ennyi a történet, csak kicsit utána kell járni, meg kell nézni a CIG Pannónia tulajdonosi szerkezetét, és mily érdekes brókernetes alapítóatyák vannak benne. A kör bezárul.
Azt meg, hogy a Brókernet csak kiszanálja az emberek tudatlanságát, nem teljesen fedi a valóságot, hanem ezen túl kőkeményen hazudik is. Én tudom, hogy csak terméket közvetít, de ha én például egy nagyon megbízható középkategóriás autót akarok venni, akkor egy Toyota Corolla mellett döntök, mert az elmúlt harminc évben ez a típus volt a legmegbízhatóbb, és jó eséllyel kapok ezért egy megbízható autót. Könyörgöm, befektetések terén a Unit Linked típusról semmi, de semmi konkrétum nincs, csak ígéret. Na, ezt a semmit megvenni az üzletkötő szép barna boci szemeiért nem csupán puszta felelőtlenség, hanem átverés. A brókernetes ügynök tökéletesen tisztában van vele, hogy egy nagy sz@r, amit elad, ő csupán a jutalék mozgatja, a többre ő magasan tesz. Mindeközben a PSZÁF áll a vonal mellett, nézi a meccset, és semmit nem tesz. Nem szólítja fel a Brókernetet, hogy korrekt és teljes képet fessen le a termékről, mert akkor a kutya nem fog UL-t venni. Ezt az egész cinkosságot a pénzügyi rendszerben vérlázítónak tartom.
Írod még: „Szóval az hogy én árulom valakinek a cuccát, ami rossz konstrukció, kockázatos stb. ráadásul felárral még nem bűn, max nem túl etikus.”
De bűn! Becsapni az ügyfelet igen is az, mert ugye az mindenki tudja a „Hiszek egy”-ből, hogy vétkezni lehet: gondolattal, szóval, cselekedettel, és MULASZTÁSSAL. És ha én elfelejtem azt mondani az ügyfélnek, hogy ennél csak jobb konstrukciók vannak, akkor elmulasztok valamit: korrektnek lenni.
De én korrekt vagyok, és leírom: van a CIB-nek egy Malacpersely nevezetű terméke, az megkombinálod egy kockázati biztosítással, ugyan az kapod, mint ha Unit Linked terméket kötöttél volna, sőt ez így rugalmasabb, biztosabb, és nagyobb hozamot hoz. Hol itt a kérdés?
Mielőtt megvádolna valaki, nem vagyok a fenn említett bank alkalmazottja, sem részvényese, még mielőtt valaki ezzel bántana. Amúgy meg millió egy más variációt is találtam volna, meg, ha hosszútávon kalkulálunk, akkor ott van a TBSZ, és társai, és akkor valóban egy kis utánajárással szépen tudjuk fialtatni a pénzünket, öt éven túl ráadásul kamatadó-mentesen. Tájékozódni kell ennyi az egész, amúgy meg ajánlom az alábbi oldalakat összehasonlítás céljából, mert aki egy évre akarja betenni a pénzét, innen induljon ki:
- www.bankmonitor.hu
- www.bankracio.hu
Régi 2012-09-16, 08:14   #14 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Félix a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Igen tanulságos írások.
Engem az egyik családtagom tett Brokernet ügyféllé, amit már mindketten nagyon bánunk
Félix nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-16, 10:19   #15 (permalink)
Szenior tag

Prozac logója

Összes hozzászólás: 427
Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Prozac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

"Madarak.
Nézd a madarakat. Azok majd segítenek."
Prozac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-18, 12:22   #16 (permalink)
Új tag

Mauser a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sajnos én is csatlakozom ehhez a táborhoz. Én 7500 eurot vesztettem. Fiatalok voltunk volt egy kis megtakarításunk és S* András nevezetű brokernetes “tanácsadó” sikeresen átvert minket is. Signum befektetést kötöttünk, évi 1 millió ft befizetéssel. Mutatta a költségeit a számlának, de a szerződés is úgy van megcsinálva, hogy a költségek oldalon csak 2%-ot mutat. Előbbre olvasható a betű rengetegben, hogy még van évi 8%-os költség, amit ígyisúgyis levonnak.
Tehát a befektetés költsége évi 10%, mindegy, hogy van hozam, vagy nincs. (És hát miután megkötöttük S* András otthagyta a Brokernetet, nekünk senki nem szólt, nem is kezelték a portfóliót, az állt egy helyben és felemésztette a tőkénket az évi 10%.) Nem beszélve a nevetséges visszavásárlási értékekről, hogy a saját pénzednek, csak 23 %-át adják vissza. Sajnos nagyon rossz fele halad a világ, hogy a kimondott szónak semmi jelentősége sincs és nem lehet megbízni az emberekben. Mindenki kerülje el nagyon messzire a befektetési tanácsadókat. Gazember mind. Túlélem, és megfizetem ezt a tanulópénzt, de az jobban zavar, hogy ezek a cégek és emberek tovább tevékenykednek és további gyanútlan embereket vernek át, azért, hogy ők megkapják a nagy jutalékot és más pénzét dolgoztassák a saját hasznukra. Mindet be kéne zárni. Nem értem miért ússzák meg büntetlenül.
Mauser nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-18, 19:24   #17 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Talan viktorunk a legkompetensebb , de gyanitom ö se mondana el az igazat, hogy miert lehet ezt szinte törvenyesen csinalni. Vagy velük vagy kifosztanak. Mindenki nem lehet velük
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-19, 18:32   #18 (permalink)
Tag

Hely: Otthon élek.
Összes hozzászólás: 67
Delfin a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Mauser eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sajnos én is csatlakozom ehhez a táborhoz. Én 7500 eurot vesztettem. Fiatalok voltunk volt egy kis megtakarításunk és S* András nevezetű brokernetes “tanácsadó” sikeresen átvert minket is. Signum befektetést kötöttünk, évi 1 millió ft befizetéssel. Mutatta a költségeit a számlának, de a szerződés is úgy van megcsinálva, hogy a költségek oldalon csak 2%-ot mutat. Előbbre olvasható a betű rengetegben, hogy még van évi 8%-os költség, amit ígyisúgyis levonnak.
Tehát a befektetés költsége évi 10%, mindegy, hogy van hozam, vagy nincs. (És hát miután megkötöttük S* András otthagyta a Brokernetet, nekünk senki nem szólt, nem is kezelték a portfóliót, az állt egy helyben és felemésztette a tőkénket az évi 10%.) Nem beszélve a nevetséges visszavásárlási értékekről, hogy a saját pénzednek, csak 23 %-át adják vissza. Sajnos nagyon rossz fele halad a világ, hogy a kimondott szónak semmi jelentősége sincs és nem lehet megbízni az emberekben. Mindenki kerülje el nagyon messzire a befektetési tanácsadókat. Gazember mind. Túlélem, és megfizetem ezt a tanulópénzt, de az jobban zavar, hogy ezek a cégek és emberek tovább tevékenykednek és további gyanútlan embereket vernek át, azért, hogy ők megkapják a nagy jutalékot és más pénzét dolgoztassák a saját hasznukra. Mindet be kéne zárni. Nem értem miért ússzák meg büntetlenül.
Érdekes történet. Azon elgondolkoztál, hogy a te felelősséged mi ebből?
Delfin nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-14, 18:00   #19 (permalink)
Új tag

Mauser a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én is mint sokan abba a csapdába estem, hogy olyanokra bíztam a pénzem akik "értenek" hozzá. Nekem van egy szakám, abban jó vagyok, gondoltam ez a cég érti a dolgát. Hát érti, csak nem úgy, hogy az ügyfeleknek legyen jó. A felelősségem ebből az, hogy tanuljak belőle és ezután én költöm el a pénzem amire akarom
Mauser nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-14, 18:19   #20 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Okos ötlet!
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-14, 20:15   #21 (permalink)
Új tag

Hely: Eger
Összes hozzászólás: 4
Gezuka a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Azért azt ne felejtsük el, hogy a Brokernet üzletkötői értettek, ahhoz, hogy adják el a unit-linkeket az ügyfeleknek

De ennek is meg lett az eredménye lsd. szétszakadt a tulajdonosi kör. Nem megy a szekér, már nincsenek is olyan jobban. Nem beszélve, hogy a 33 irodából, 5 marad.

http://www.portfolio.hu/users/elofiz...=cikk&i=174255

http://vallalkozoi.negyed.hu/vnegyed...szakadasa.html

Szerintem több száz (ezer?) ügyfél örül ennek!
Gezuka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-12, 19:08   #22 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Hírnév szint: 5
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Consequit Zrt.
Egy újabb név, amit érdemes lesz megjegyezni!

http://www.gazdasagiradio.hu/vendeg/89439/
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-12, 19:14   #23 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Consequit Zrt.
Egy újabb név, amit érdemes lesz megjegyezni!

http://www.gazdasagiradio.hu/vendeg/89439/
Bocs!
Már látom, hogy van ilyen topik!
Régi 2013-05-26, 16:23   #24 (permalink)
Új tag

tüzijáték a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok! Tudom a törvény minden eszköze védi a "tanácsadókat",de ha ez az eszköz megszűnik akkor talán van esély egy kisebbfajta elszámoltatásra! semmit nem akarunk elvenni ,csak az általuk tuti befektetésnek eladott szar-ból visszakapni amit elvesztettünk!
tüzijáték nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-26, 16:27   #25 (permalink)
Új tag

tüzijáték a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A jóhiszeműség és tisztesség elve [szerkesztés]
A polgári jogok gyakorlása és a kötelezettségek teljesítése során a felek a jóhiszeműség és a tisztesség követelményeinek megfelelően kötelesek eljárni. Az új Ptk. ezt kiegészíti azzal, hogy a jóhiszeműség és tisztesség követelményét sérti az is, akinek joggyakorlása szemben áll olyan korábbi magatartásával, amelyben a másik fél okkal bízhatott.

. A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 2014. március 15-én lép hatályba.
tüzijáték nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-26, 16:37   #26 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

http://www.imdb.com/title/tt1645089/
pü-i világ és jóhiszeműség, tisztesség))) aranyos.
mindig használj stop-ot, vagy maradj a bankbetétnél, szvsz.
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-26, 18:29   #27 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
tüzijáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A jóhiszeműség és tisztesség elve [szerkesztés]
A polgári jogok gyakorlása és a kötelezettségek teljesítése során a felek a jóhiszeműség és a tisztesség követelményeinek megfelelően kötelesek eljárni. Az új Ptk. ezt kiegészíti azzal, hogy a jóhiszeműség és tisztesség követelményét sérti az is, akinek joggyakorlása szemben áll olyan korábbi magatartásával, amelyben a másik fél okkal bízhatott.

. A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 2014. március 15-én lép hatályba.
A gond az, hogy bizonyíték nincsen semmiféle félrevezetésre, mert az ajánlat, ami alapján meghoztad(tuk) a döntést, csak, max egy sajtpapíron szerepelt. A szerződésen, viszont az aláírásod(sunk).

Csak tanulhatunk az esetből:
1. Nem írunk alá semmit a helyszínen, csak otthon és
2. nem írunk alá semmit, amit nem értünk teljesen!
3. Nem teszünk föl mindent egy lapra.

4. Ami túl szép, hogy igaz legyen, sosem az!
Régi 2013-05-30, 19:48   #28 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Jutalék helyett bukta

4 évvel az életbiztosítási piac összeomlása és sok ezer ügyfél átverése (sok tönkretétele, kisemmizése), után a PSZAF végre fölébredt!

"A PSZÁF mai háttérbeszélgetésén jelentette be, hogy törvénymódosítás készül annak érdekében, hogy az életbiztosításokon nyerészkedő közvetítőket kiszorítsák a piacról."

http://privatbankar.hu/biztositas/ju...ofutasa-258039
Csatolt kicsinyítések
brokernet-biztpiac.jpg  
Régi 2014-05-22, 23:37   #29 (permalink)
Új tag

ZNorbert a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ezt találtam ezzel kapcsolatban:
http://www.origo.hu/gazdasag/2013060...a-quantis.html
ZNorbert nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
átverés, Brokernet, CIG, csalás, Járai Zsigmond, MLM, tukmálás, ügynökmunka

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Brokernet Kisbefektető További befektetési formák 1 2010-10-21 11:53

A pontos idő 18:09 , a GMT +1 időzóna szerint.