Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-02-02, 21:39   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 229
Hírnév szint: 8
attiati a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Viszont lehetőség van náluk bankszámlát is nyitni ( Dukascopy Bank) és akkor viszont mivel az egész oda vissza játék bankon belüli műveletnek számít, ingyen van. A bankszámla nyitás azért nem olyan egyszerű, mint a brókerszámla nyitása, de kis erőfeszítéssel megoldható. Természetesen ez a bank mindent tud, vagyis online banking, debit, credit kártya, pénz betét és kivét, meg mindenféle műveletek.
.
arra gondolsz, ahol a min tőkeigény 50.000€?
"A bankszámla nyitás azért nem olyan egyszerű, mint a brókerszámla nyitása, de kis erőfeszítéssel megoldható. "
Ez alatt mit értesz?
Online is meg lehet nyitni?
attiati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-03, 02:09   #52 (permalink)
MRJ
Új tag

Összes hozzászólás: 25
Hírnév szint: 6
MRJ a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

még egy utolsó kérdésem lenne a dukasnál mi az a szint aminél zárják a poziciókat és elment a számla ? mert mintha találtam volna valamit az oldalon de várnék rá egy megerősítést mert nem vagyok biztos benne hogy jol fordítom
MRJ nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-02-03, 08:31   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 127
Hírnév szint: 7
HJozsó a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Sidius! 1eve szerettem volna a Credit Suisse-nal 4000€-os privat szamlat nyitni es a valasz 50 000€ a minimum .
Akkor csak jól írta a haverom, csak az összeget nem tudta pontosan!

Sidius, valóban azt írtam, hogy nem nyithat, csak ha van lakcíme (ebben az esetben nem számít az összeg), de utána írtam, hogy lakcím nélkül is nyithat bárki, csak (számomra) komoly összeg kell hozzá!
HJozsó nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-03, 08:36   #54 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
arra gondolsz, ahol a min tőkeigény 50.000€?
"A bankszámla nyitás azért nem olyan egyszerű, mint a brókerszámla nyitása, de kis erőfeszítéssel megoldható. "
Ez alatt mit értesz?
Online is meg lehet nyitni?
Amit le is írtam. Hogy a svájci bankok szeretik megnézni személyesen is az ügyfeleiket, vagyis ha valaki maga intézi számlanyitást akkor ki kell menni itt konkrétan Genfbe(ha belegondolunk ez nem meglepő kívánság, hiszen a legtöbb esetben itthon is be kell menni a bankba). Legalábbis legjobb tudomásom szerint. Vagy közvetítőcéggel nyittatni, amely esetben nem kell kimenni, mert ők intézik, csak a különböző okmányokat hitelesíttetni közjegyzővel.

Tehát bankszámlát nem lehet online nyitni. Brókerszámlát igen.

Azt persze mérlegelni kell, hogy melyik az olcsóbb.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-03, 08:39   #55 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
HJozsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akkor csak jól írta a haverom, csak az összeget nem tudta pontosan!

Sidius, valóban azt írtam, hogy nem nyithat, csak ha van lakcíme (ebben az esetben nem számít az összeg), de utána írtam, hogy lakcím nélkül is nyithat bárki, csak (számomra) komoly összeg kell hozzá!
Hidd el, hogy nem így van.A Credit Suisse csak egy bank a sok svájci közül. Az UBS-nél nem kell ekkora összeg a nyitáshoz, meg svájci lakcím se.
Régi 2012-02-03, 08:41   #56 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
MRJ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
még egy utolsó kérdésem lenne a dukasnál mi az a szint aminél zárják a poziciókat és elment a számla ? mert mintha találtam volna valamit az oldalon de várnék rá egy megerősítést mert nem vagyok biztos benne hogy jol fordítom
http://www.dukascopy.com/swiss/engli...counts/margin/
Régi 2012-02-03, 09:20   #57 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hidd el, hogy nem így van.A Credit Suisse csak egy bank a sok svájci közül. Az UBS-nél nem kell ekkora összeg a nyitáshoz, meg svájci lakcím se.
Elhiszem, biztos nem járta végig az összes bankot!
Régi 2012-02-03, 10:50   #58 (permalink)
MRJ
Új tag

Alapbeállítás

én is ezt a linket láttam csak nem tudtam jol értelmezem-e , tehát ha 5000USD van a számlámom és az lefogy 0-ra akkor hivnak és ha lemegy -5000-re akkor zárják a poziciót ?
Régi 2012-02-03, 12:04   #59 (permalink)
MRJ
Új tag

Alapbeállítás

Már látom hogy hülyeséget irtam de akkor sem értem amit irnak

Tehát ha 5000 USD van a számlán , veszek 1 lot-ot 1320$-ért , elfogy a pufferben lévő 3680$ és elkezdi használni a margint akkor a 200% azt jelenti hogy majd csak akkor zár ha -1320$-nál tartok tehát az össz veszteségem az 5000$-os számlán 6320 $ ?

Mert pl. az admirálnál a 100/30% az tiszta a fenti példa alapján a számlám lemegy 1320-ra akkor hivnak és ha lemegy 496$-ra akkor zárnak , de itt ez a 100/200 nem tiszta annyira .
Régi 2012-02-03, 13:48   #60 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 68
PierP a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok! Én is Dukascopy számlanyitást fontolgatok, és több helyen olvastam, hogy elég sokat meg lehet spórolni a commissionön, ha introducing brokerrel regisztrálsz. Google ki is dob jópárat, talán 46% volt a legjobb ajánlat, viszont nem leltem magyart egyet sem... Tudtok esetleg ilyet? Ha nem, akkor esetleges külföldi tapasztalat is érdekelne.

Az FTT-s MT4 platformjukat tesztelgetem demó számlával, de az "Autosync with Dukascopy" után kapott összegek értelmezése nem mindig egyértelmű (plusz is van, mínusz is, vegyesen)... Probléma lehet még, hogy a trade-ek megjegyzés mezőjét felülcsapják, volt robot, ami emiatt nem működött rendesen velük, de ezt állítólag pár hét múlva rendezik. További tapasztalat még, hogy a 14 napos demó tényleg 14 nap (vagy talán max 16?), utána a számla invalid lett, és nemigen hajlanak rá, hogy ezen változtassanak, viszont akárhány demo számlát nyithatsz párhuzamosan.

Ja, még egy, amire esetleg érdemes figyelni: a hétköznapi 1:100-at hétvégére leviszik 1:30-ra. Ez lehet, hogy margin cutot okozhat (?)
PierP nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-04, 09:36   #61 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Már látom hogy hülyeséget irtam de akkor sem értem amit irnak

Tehát ha 5000 USD van a számlán , veszek 1 lot-ot 1320$-ért , elfogy a pufferben lévő 3680$ és elkezdi használni a margint akkor a 200% azt jelenti hogy majd csak akkor zár ha -1320$-nál tartok tehát az össz veszteségem az 5000$-os számlán 6320 $ ?

Mert pl. az admirálnál a 100/30% az tiszta a fenti példa alapján a számlám lemegy 1320-ra akkor hivnak és ha lemegy 496$-ra akkor zárnak , de itt ez a 100/200 nem tiszta annyira .
Na jó. Gyakorlati működés a Dukascopynál. Bár hangsúlyozom, hogy én soha nem értem ennek a szintnek a közelébe és szerintem aki odaér, az valamit nagyon nem jól csinált.

Tehát tételezzük fel van 5000 egység a számládon. Csinálsz egy kötést amellyel letétként 1000 egységet azonnal zárolnak a számládról. Pufferként marad 4000 egységed. Ezt ugyan használhatod további kötésekre is, de ne bonyolítsuk.
Mindaddig amíg a 4000 le nem megy 1000-re (vagyis a piac a pozíciód ellen mozog), semmi sem történik. Amikor lemegy 1000 egységre a számlád akkor ugye azon van 1000 egység valamint van amit az elején már zároltak, ami ugye szintén 1000. Na itt kapod az első margin callt, mivel 1000 puffer van a számládon mielőtt elérnéd a zárolt letétet. Gyakorlatban kell kapnod e-mailt is, de a kereskedési rendszer is jelzi. Ahogy megy lefelé a puffered, úgy kapod folyamatosan a letéti felszólítást, naponta (persze ha felmegy 1000 fülé a puffer akkor nem kapsz, de csak addig amíg legalább 1000 van). Ilyenkor vagy rátöltesz a számládra, vagy várod a jószerencsét. Ez így megy addig, amíg ki nem ürül a számlád. Ekkor ott tartunk, hogy a számlád 0 egység és maradt a 1000 már zárolt egység. Na innentől kezdve a Dukascopynak joga van akár a teljes pozíciódat likvidálni. Általában nem teszik, feltéve, hogy van lehetőségük részlegesen zárni, vagyis a rendszer megpróbál egyensúlyba kerülni, azaz maximum annyi pozíciót nyitva hagyni, amennyire a zárolt letét elég. Ezt általában akkor tudják megtenni, ha különböző pozíciókat veszel fel és tudnak azokból zárogatni. Ha viszont csak 1 minimális kötésméretű pozíciód van és azzal sikerül leérned erre a szintre, akkor nincs más hátra, lezárják azt az egyet. Ezzel pedig a történet befejeződik. A lényeg, hogy nem fogják engedni, hogy mínuszba menj, mert az se nekik, se neked nem érdeked és ezt nagyon szigorúan veszik.
Természetesen ez egy elnagyolt számolás volt, hiszen nem számoltam a kötések költségeivel, ami természetesen szintén csökkenti a számládat bizonyos összeggel, meg azzal se, hogy mekkora volt a tőkeáttétel. Arra is figyelni kell, hogy hétvégén a tőkeáttétel lecsökken, szóval ott is lehet botlani.
Régi 2012-02-04, 15:01   #62 (permalink)
MRJ
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm a választ ! Így sajnos kicsit el kell gondolkodnom rajta mert normál kereskedéhez ez bőven jó , 5000 USD-nél nem kötnék egyszerre 0,5 lotnál nagyobbat de ki szerettem volna próbálnia az automatikus kereskedést is kicsi 0,1-es lottal viszont ott egyszerre jóval több csomag megy de ezek szerint kb már 18db 0,1-es csomag sem köthető az utána lévő tartalékról már nem is beszélve . Míg mondjuk az admirálnál ugyanennyiből akár 30 csomagot is simán elbir a rendszer .
köszi mégegyszer !
Régi 2012-02-04, 15:08   #63 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Nem tudom milyen csomagokról beszélsz, de a Dukascopynál is van 0,01 lot vagyis a standard lot század része.
Régi 2012-02-04, 15:22   #64 (permalink)
MRJ
Új tag

Alapbeállítás

én ugy próbálgattam 5000USD-nél hogy 0,5 lotot veszek , max annyi van megynyitva ez itt jó lehet a dukasnál hiszen több mint 700 pip esést elbir a zárásig , de szeretném kiprobálni a zulu-t . Ott választok pár jelszolgáltatót akik valamikor egyszerre több kereskedést is inditanak így nekik kisebb 0,1-es lotot állítanék be . Viszont ha megnyitnának 18 db 0,1-es lotot a dukas már nem is engedi azt meg pláne hogy nincs lehetőség lefelé mozogni . Míg az admirálnál 18db 0,1-es lot kb 4300$ marad a mozgásra ami 0,1 lot kereskedésenként 240pip csökkenést enged .
Régi 2012-02-04, 15:34   #65 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Hmm. Vélhetően azért tudsz többet megnyitni egy adott tőkéből az Admiralnál, mert ott van 1:500 tőkeáttétel is, míg a Dukascopynál a maximum 1:100 vagyis az elsőnél jóval kevesebb a nyitóletét.
Persze ha 5000 dollárból 18 darab 0,1 lotos pozíciót nyitsz vagyis olyan mintha 1,8 lot pozíciót nyitnál (0,1*18=1,8), akkor mindegy is a tőkeáttététel, mert egyenes út a számlád lenullázásához. Gondolj bele, hogy 1,8 lotnál elmegy ellened a piac 100 pipet és már el is buktál 1800 dollárt az 5000-ből vagyis az össztőkéd 36%-át.
Régi 2012-02-04, 15:36   #66 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hmm. Vélhetően azért tudsz többet megnyitni egy adott tőkéből az Admiralnál, mert ott van 1:500 tőkeáttétel is, míg a Dukascopynál a maximum 1:100 vagyis az elsőnél jóval kevesebb a nyitóletét.
Persze ha 5000 dollárból 18 darab 0,1 lotos pozíciót nyitsz vagyis olyan mintha 1,8 lot pozíciót nyitnál (0,1*18=1,8), akkor mindegy is a tőkeáttététel, mert egyenes út a számlád lenullázásához. Gondolj bele, hogy 1,8 lotnál elmegy ellened a piac 100 pipet és már el is buktál 1800 dollárt az 5000-ből vagyis az össztőkéd 36%-át.
Bár persze lehet, hogy nem veszít egyszerre minden jelszolgáltató, meg nem is egyféle devizapárban nyitnak. De akkor is borzasztóan kockázatos.
Régi 2012-02-04, 15:47   #67 (permalink)
MRJ
Új tag

Alapbeállítás

én végig 1:100-al számolok ! 1 lot kb 1320 $ , 1,8 lot kb 2400$ . pufferban marad 2600$ a marginként lévő 2400$nak meg 30%-áig mehetek le tehát kb 720$-ig így kb az 5000-ből szerintem kb 4300$ használható fel , én ezzel számoltam
Régi 2012-02-04, 15:54   #68 (permalink)
MRJ
Új tag

Alapbeállítás

én nem profit alapján válaszottam jelszolgáltatót hiszen a fentlévő 10000-ből kb minden második profitos hanem azt néztem hogy mennyit és hogyan szoktak veszíteni , olyat kerestem aki max 200 pipes veszteséggel zárt eddig és eközben sem ment 3-400 pip alá ( volt aki pl 7000 pipet is lehívott ), ebből azt vontam le hogy ezek inkább kiszálnak minuszosan és nem hagyják a nagy lehívást . Ennek fényében 7-8 szolgáltatót választva maximum 20 csomaggal kevés esélyt látok hogy az általában jol teljesítők egyszerre és az összes kereskedésükkel az eddigi 1 éves csúcsukat most döntsék meg . Ha mégis most döntenek csúcsot 1-2 kereskedésükkel akkor is ha a többi éppen nem él vagy plusszos akkor máris 2x , 3x stb nagyobb a keret amibe lemehet .
Régi 2012-02-04, 17:25   #69 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Az is sok, mert a teljes tőkéd 14%-a. Javasolom, hogy a maximális kockázatod 5%-nál több ne legyen az összes pozíciódat figyelembe véve.
Régi 2012-02-05, 22:30   #70 (permalink)
MRJ
Új tag

Alapbeállítás

sokat gondolkodtam hogy hogyan jön ki a 14% de még nem tudom
Most kicsit elment a kedvem a dukastól . Elsőnek nem tetszett hogy nincs android alapu platformja mert azért kényelmes hogy bármikor rá tudok nézni és tudom zárni ha nagyon elszáll valami vagy legalább jo a tudat hogy tudom mi a helyzet . Utána irta valaki hogy az mt4 egy másik rendszeren keresztül megy így gondolom lassabban is reagál illetve drágább is . Aztán most hallom hogy a tőkeáttét hétvégén lecsúszik 1:30-ra , nem szívesen hagynám bent hétvégére a pozit de ha már kell akkor még ez is nehezít . És most még ez a margin call is szivatós mert pl ha jol értem 5000 USD , 1 lotnál a dukasnál már 240 pip után részletesen kezd zárni , 360-nál már mindent zár míg mondjuk az admiral ha jol értelmezem a 100/30-at 360-nál felszólit és 460zár . tehát több tökét tudok használni .
Régi 2012-02-05, 23:36   #71 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

MRJ: A Dukas MT4 a Fair Trading Techen keresztül megy, tranzakciónként 1$ a díjuk (ahogy én kivettem, mind vétel, mind eladáskor). A Dukascopy commissionhöz van hozzácsapva a díj, ez utóbbi meg forgalom, meg sokminden más függő, de sokat lehet spórolni rajta, ha introducing agentet használsz, ilyet keresek most én is. Ha más nem lesz, van egy molecule6 nevű cég, ők adnak 46%-ot.

Egyébként miért nem próbálod ki a fentieket egy demószámlán? Pénteken nyitsz pár szép nagy pozit, aztán meglátod, mi történik vele a hétvégén... Én kaptam már demo számlákra margin cut figyelmeztető leveleket, de nem tapasztaltam, hogy bármi is történt volna.
Régi 2012-02-06, 00:14   #72 (permalink)
MRJ
Új tag

Alapbeállítás

csináltam demo számlát és nagyon tetszik a platformjuk , sima kereskedésre tökéletes lenne , max kell szereznem egy iphonet az android helyett 0,5-ös lottal nem gond annyira a margin call , de a zulunál már szerintem gond lehet egyrészt a kieső tőke másrészt a plusz szolgáltató miatti csúszás és most ez nagyon érdekel szoval valahol kompromisszum lesz
Régi 2012-02-06, 18:27   #73 (permalink)
MRJ
Új tag

Alapbeállítás

Nem tudom máshol is így csinálják-e vagy csak a demonál csinál ilyet a dukascopy de amikor elértem egy bizonyos veszteség szintet a beraktak nekem egy ellentétes poziciot .
Kb 1160$ volt a számlán nyitottam 0,5 lot EURUSD-t shortot , az árfolyam elkezdett emelkedni , kb minusz 600$ volt a profit amikor megjelent a long pozicio . Mondjuk jobb mintha zárt volna de nem gondoltam hogy így oldják meg . Ez máshol is általános ?
Régi 2012-02-06, 18:45   #74 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem tudom máshol is így csinálják-e vagy csak a demonál csinál ilyet a dukascopy de amikor elértem egy bizonyos veszteség szintet a beraktak nekem egy ellentétes poziciot .
Kb 1160$ volt a számlán nyitottam 0,5 lot EURUSD-t shortot , az árfolyam elkezdett emelkedni , kb minusz 600$ volt a profit amikor megjelent a long pozicio . Mondjuk jobb mintha zárt volna de nem gondoltam hogy így oldják meg . Ez máshol is általános ?
Ha eléred a likvidálási szintet, akkor vagy lezárás történik vagy ellentétes irányú, ugyanolyan méretű pozíció nyitása, így a két pozi kioltja egymást.
Régi 2012-02-06, 19:08   #75 (permalink)
MRJ
Új tag

Alapbeállítás

igen , értem a lényegét és még mindig jobb mintha zárna valós esetben csak nem tudtam hogy így csinálják , azért kérdeztem hogy ez általános vagy csak a demo ilyen vagy csak a dukas ilyen
Régi 2012-02-06, 19:27   #76 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Igen. Használják élesben és más brókerek is.
Régi 2012-02-06, 23:01   #77 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Be lehet állítani helyette teljes zárást is: A visszaigazoló levélben kaptál egy linket a reportokhoz. Ha ott belépsz, a Summary oldalon választhatsz "Partial Hedge" és "Total Close" között. 200%-nál indul be a folyamat.
Ugyanott beállíthatsz egy globális stop loss levelt is, ha az alá esik az equity, automatikusan zár mindent.
Régi 2012-02-07, 12:50   #78 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
samatto a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Autosync with Dukascopy,erre tud vki értelmes magyarázatot?Elég brutális levonásokat alkalmaz és nem is értem igazán.
samatto nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-07, 13:25   #79 (permalink)
MRJ
Új tag

Alapbeállítás

köszönöm a választ de akkor most a 200%-ra vonatkozik mert azt hittem ott már mindenképpen zár ?
Akkor most megin tnem értem ezt a margin callt , sidius leirása alapján ugy értelmeztem hogy ha van 5000 egység a számlán és abbol veszek egy lotot ( egyszerűbb számolás miatt ) 1000 egységet akkor azt lekötik és a pufferból maradt 4000 egység amikor az lemegy 1000-re tehát összesen 2000-re akkor szólitanak fel, majd amikor az összesen 2000 lemegy 1000 akkor zárnak mert már csak a zárolt ezer van . Tehát 1000 marad a számlán .
Viszont tegnap 1120$-ból vettem 0,5 lotot tehát kapásból elértem azt a szintet ami a fenti példában a 2000 volt (a letét 2x-ese ) . De az ellentétes poziciót csak akkor nyitották amikor kb -600-on voltam tehát kb a letét összege volt vissza . Így ebből arra következtetek hogy csak akkor zárnak teljesen amikor a teljes számlám 0 ?
A weboldalon az irják amikor a leverage érték 200% akkor van zárás ( ha jol értem ) és ma kiprobáltam egy 620$-os számlán vettem 0,5 lotot ekkor lett a leverage érték 100% , amikor 0,1 lotot vettem akkor volt 20% . Ebből arra következtetek hogy akkor lesz 200% amikor a 620$ -os számlán lekötök 620$-t majd lemegyek minuszba 620$-t igy jön ki a 200% . Tehát az 5000$-os számlán akkor lesz 200% ha lekötök 5000-et mondjuk 5 db 1000$-os lot ( ez a 100% ) és a veszteségem -5000$ ( ez a 200% ) , tehát a számla végösszege 0 .
Természetesen nem akarok ilyen extrém esetet de ha sok kicsi minilot eléri a 2 lotot ami ugye kb 2600$ és a számla 5000$ akkor az első minta alapján máris gondban vagyok és minusz 2400-nál már zár is és marad 2600 a számlán míg a második esetben minusz 2400-nál szól és minusz 5000-nél zár ( vagy éppen csak itt kezd el ellentétes poziciot felvenni ), azért nem lenne mindegy .
Régi 2012-02-07, 14:10   #80 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szépe napot mindenkinek! Az Alpari demoja után péntek óta elkezdtem a Dukas ECN demoját 1000 euros számlán. Amikor vételi megbízást(buy stop) adok ki mondjuk 1.3118-ra és a stoppot 1,3116-ra teszem, akkor előfordul, hogy 1,3107-nél kiszedi a stoppot, holott még nem is teljesült a megbízás...Ez konkrétan ma fél óra alatt 3x is megtörtént. Tud erre valaki érthető magyarázatot adni? Igy gyak. a nagy büdös semmin buktam kb. 16 dollárt dukas bácsi számításai szerint. Elvileg ez ECN és az a tutti, plusz a meta tetején irás: "Fair Trading Technology"

Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-07, 14:43   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szépe napot mindenkinek! Az Alpari demoja után péntek óta elkezdtem a Dukas ECN demoját 1000 euros számlán. Amikor vételi megbízást(buy stop) adok ki mondjuk 1.3118-ra és a stoppot 1,3116-ra teszem, akkor előfordul, hogy 1,3107-nél kiszedi a stoppot, holott még nem is teljesült a megbízás...Ez konkrétan ma fél óra alatt 3x is megtörtént. Tud erre valaki érthető magyarázatot adni? Igy gyak. a nagy büdös semmin buktam kb. 16 dollárt dukas bácsi számításai szerint. Elvileg ez ECN és az a tutti, plusz a meta tetején irás: "Fair Trading Technology"

Én nem értek hozzá, de egy kicsit egymáshoz közelinek tűnnek ezek az értékek!
Régi 2012-02-07, 14:50   #82 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

plussz, ha valóban stop lett betéve, az addig nem is lép érvénybe ameddig meg nem nyílik a pozi, mert ugye az csak feltételes megbízás
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-07, 15:02   #83 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

@Dvit: nem lehet, hogy a spreadet nem vetted figyelembe?
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-07, 15:10   #84 (permalink)
Szenior tag

Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
plussz, ha valóban stop lett betéve, az addig nem is lép érvénybe ameddig meg nem nyílik a pozi, mert ugye az csak feltételes megbízás
Ahogy irtad, az történt. NEm érte még el a vételi árat és kiütött. Egy példa: vételi ár: 1.31144....stop: 1.31140.....záróár: 1.31131... nem értem, de biztos én nem értek valamit....Amennyiben túl szűk a stop loss, akkor nem értem egyáltalán miért engedi azt beállítani, hisz csak akkor nyílik meg egy mező a beállításnál, ha a beírt érték megfelel a spead előírásának. Mivel a vételi árat el se érte, tehát nem egy hirtelen felszúró és visszaeső gyertyáról van szó, ezért furcsa a dolog. ECN-nél ahogy elnézem engedi a megbízásnál a 0 stop loss távolságot is, vagyis a vételi ár és a stop loss ugyanaz a szint. Ekkor ha kiüt levonja a speadet a lot után. Viszont itt el se érte az árat és kiszedett.
Régi 2012-02-07, 15:25   #85 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

van stop vétel, ha a pillanatnyi árnál magasabban akarunk venni, és van stop eladás, ha a pillanatnyi árnál alacsonyabban akarunk eladni, de ez nem ugyanaz egyik sem mintha a meglévő, vagy majd megnyíló poziciónkra szeretnénk betenni stoplos megbízást, mert ha valóban azt tettünk volna be, akkor az nem teljesülhet előbb mint ahogy megnyílik maga a pozició. Szerintem te beraktál egy stop vételt a magasabb árra és egy stop eladást a 2pippel alacsonyabb árra, hogy ezt hogy is sikerült azt nem tudom, mondjuk a 2pipnek az értelmét sem tudom, hiszen az kb spread távolság, tehát teljesen értelmetlen.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-07, 15:38   #86 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

@Stlui: Leírom pontosan: Árszint: 1.31140....veszteség stop: pld. 1.31138(vagy akár 1.31140) Erre pozi záróár: 1.31131. Tehát el se érte a nyitárat.
Többieknek is írom, hogy tisztába vagyok a stop loss távolság semmi, 2 pip stb, ez nem erről szól most, hanem arról, hogy nézegetem a dukasnál, hogy milyen korlátok között mozoghatok, mert nem tudok dönteni az Alpari dealing desk és Dukas ECN között. Eddig megnyerő az ECN-ben az akár 0pipes stop loss, ami tudom semmi, de mégis meghagyja a reményt arra, hogy nem szedi ki a broki a stoppomat, és elmegy fagyizni a 20pontommal 1 lotnál, viszont így hogy el se éri az árat és töröl minusz 5 dollárral így gyak. felpofozom a sz.rt.
Régi 2012-02-07, 15:58   #87 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nálad valami nagyon nem tiszta, és jó lenne rendbe tenni mielőtt valódi pénzt vinnél a piacra.

Vételi megbízás teljesítése általában a spreaddel növelt áron történik. Tehát a spreadet LONG pozíciónál nyitáskor, SHORT pozíciónál pedig záráskor fizeted meg.
Legyen a spread 1 pip. Limit vétel megbízást beadtad pl. 1,3110-re. Ha az ár 1,3109-re ér már aktiválódik a megbízásod a spread miatt! Lehet el sem éri az ár 1,3110-et, mert 1,3109 lesz a teteje, de neked a spread miatt bekattan a megbízásod 1,3110-en.

Ha ehhez hozzáveszed, hogy a stopod 2 pipre, 1,3108-on van, akkor az 1 pipes ellentétes mozgás már ki is ütötte a pozíciódat.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-07, 16:33   #88 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
@Stlui: Leírom pontosan: Árszint: 1.31140....veszteség stop: pld. 1.31138(vagy akár 1.31140) Erre pozi záróár: 1.31131. Tehát el se érte a nyitárat.
Többieknek is írom, hogy tisztába vagyok a stop loss távolság semmi, 2 pip stb, ez nem erről szól most, hanem arról, hogy nézegetem a dukasnál, hogy milyen korlátok között mozoghatok, mert nem tudok dönteni az Alpari dealing desk és Dukas ECN között. Eddig megnyerő az ECN-ben az akár 0pipes stop loss, ami tudom semmi, de mégis meghagyja a reményt arra, hogy nem szedi ki a broki a stoppomat, és elmegy fagyizni a 20pontommal 1 lotnál, viszont így hogy el se éri az árat és töröl minusz 5 dollárral így gyak. felpofozom a sz.rt.
"Árszint: 1.31140....veszteség stop: pld. 1.31138"

"tisztába vagyok a stop loss távolság semmi, 2 pip"

Hmm. Itt a stop 2 pipre volt szerinted?
Régi 2012-02-07, 16:53   #89 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
"Árszint: 1.31140....veszteség stop: pld. 1.31138"

"tisztába vagyok a stop loss távolság semmi, 2 pip"

Az igazság az, hogy még sokszor keverem a pipet a ponttal, mert az 5 tizedes bezavar, ezért 1 pipet sokszor egy pontnak számolok. A gondolatmenetemből kiindulva teljesen lényegtelen, hogy most 2 pont a stop, vagy 2 pip(20pont) a stop, mert arra keresem a választ, hogy miért zárul le egy poticio ami még ténylegesen meg se nyílt.(De gyanítom a válasz egyszerűbb mindennél)

üdv.
Régi 2012-02-07, 17:00   #90 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Áhh, hagyjuk. Majd rájön magától.
Lezáródó pozíció, ami meg sem nyílt, mégis ott a veszteség az egyenlegbe.
Régi 2012-02-07, 17:03   #91 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nálad valami nagyon nem tiszta, és jó lenne rendbe tenni mielőtt valódi pénzt vinnél a piacra.

Vételi megbízás teljesítése általában a spreaddel növelt áron történik. Tehát a spreadet LONG pozíciónál nyitáskor, SHORT pozíciónál pedig záráskor fizeted meg.
Legyen a spread 1 pip. Limit vétel megbízást beadtad pl. 1,3110-re. Ha az ár 1,3109-re ér már aktiválódik a megbízásod a spread miatt! Lehet el sem éri az ár 1,3110-et, mert 1,3109 lesz a teteje, de neked a spread miatt bekattan a megbízásod 1,3110-en.

Ha ehhez hozzáveszed, hogy a stopod 2 pipre, 1,3108-on van, akkor az 1 pipes ellentétes mozgás már ki is ütötte a pozíciódat.
Akkor már nagyjából értem a dolgokat. Vagyis, amior kötök egy vételi vagy eladási megbízást, akkor előre bele kell kalkulálnom a spreadet. MÉg mindig nem tiszta, hogy miért engedi a szoftver, hogy beadjak egy megbízást, ahol evidens lenne a parasztnak, hogy a vételi áron indul be a történet és nem alatta 1,3 pippel(13ponttal). Tehát gyakorlatilag úgy vesztek 4,96 eurot jelen estben, hogy az ár ténylegesen nem is aktiválta a vételi áramat, csupán a spreadet érte el, de vissza is fordult. Furcsa számomra de majd egyszer biztos megértem vagy elfogaom mást úgyse tehetek.
Régi 2012-02-07, 17:05   #92 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Áhh, hagyjuk. Majd rájön magától.
Lezáródó pozíció, ami meg sem nyílt, mégis ott a veszteség az egyenlegbe.
Arcenius számodra ne az lenne a logikus, ha a mindennemű költség egy ügyletben akkor kezdene számolódni, amikor a vételi ár aktiválódik?
Régi 2012-02-07, 17:19   #93 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mai EUrUSD 13:43-as gyertya High ára: 1.31108. Megbízásos vételi ár: 1.31120. Záróár a számlán: 13:43-kor: 1.31099. Tehát nem aktiválta a vétel árat(1.31120). Stop loss 1.31199-en. Veszteség: -8,01 euro. Ennyi.

megbízás inditása: 13:14-13:43 sehol nem érte el a 1.31120-at.
Régi 2012-02-07, 19:07   #94 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Mai EUrUSD 13:43-as gyertya High ára: 1.31108. Megbízásos vételi ár: 1.31120. Záróár a számlán: 13:43-kor: 1.31099. Tehát nem aktiválta a vétel árat(1.31120). Stop loss 1.31199-en. Veszteség: -8,01 euro. Ennyi.

Betehettél volna egy képet, vagy legalább azt melyik időzónában van a bróker, ne kelljen keresgetni azt a bizonyos gyertyát. Olvasd már el újra, és próbáld meg megérteni amit leírtam feljebb. Nem az aktuális árnak kell elérnie a megbízási szintedet, hanem a spreaddel növelt értéknek, az pedig megvolt. Mit akarsz 1 pontos stoppal?!
Csatolt kicsinyítések
dukascopy-ducascopy.png  
Régi 2012-02-07, 19:35   #95 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:

Egy kicsit zavaros nekem is ez az egész. Mert ha nem érte el az aktiválódási árat, akkor nyilván nem is aktiválódott. Ekkor hogy keletkezhetett 8 dollár minusz. Ha meg vételi megbizásról van szó, akkor hogy lehetett a stop losst magasabbra tenni, mint a vételi ár. Na mármost, minek a stop loss, ha nem az esés ellen véd, vételnél. Na mindegy.
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-07, 20:18   #96 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Rendben, szerintem nem bonyolítsuk a dolgokat. Megértettem a magyarázatod, az ár aktiválódik az ár alatt a spread értékével. Tehát ha karcolja a vételi/eladási árat a spread szele akkor beindul az üzlet. Számomra csak az a logikátlan benne, hogy nem akkor aktiválódik minden járulékos költség, amikor aktuális ár = megbízási ár. Ezen nincs is mit vitatkozni, mert ez nekem logikátlan, de másnak nem az. De így is már off a téma. Amikor a megbízási ár és a stopszint egy és ugyanaz, az pusztán csak azért nem baromság, mert nem mindegy, hogy ha elkapsz egy feltörő gyertyát, az ha visszaesik is max a spread lesz a veszteséged, és nem mondjuk a beállított -20, 30 vagy még több pip stoploss, ami 1 Lotnál 20 euro(pld) minimum, mert előző esetben 8 euro a veszteséged és ez éppen nem mindegy tőkevédelem szempontjából mivel előbbivel indithasz cirka 3x annyi pozit mint utóbbival.
Régi 2012-02-07, 20:30   #97 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Megértettem a magyarázatod, az ár aktiválódik az ár alatt a spread értékével. Tehát ha karcolja a vételi/eladási árat a spread szele akkor beindul az üzlet. Számomra csak az a logikátlan benne, hogy nem akkor aktiválódik minden járulékos költség, amikor aktuális ár = megbízási ár.
Többet én sem írok róla, ne offoljuk szét a topikot. Ha eladást indítasz, az az aktuális áron fog nyílni. Ott is csak visszavételkor fogod megfizetni a spreadet.

Idézet:
Amikor a megbízási ár és a stopszint egy és ugyanaz, az pusztán csak azért nem baromság, mert nem mindegy, hogy ha elkapsz egy feltörő gyertyát, az ha visszaesik is max a spread lesz a veszteséged, és nem mondjuk a beállított -20, 30 vagy még több pip stoploss, ami 1 Lotnál 20 euro(pld) minimum, mert előző esetben 8 euro a veszteséged és ez éppen nem mindegy tőkevédelem szempontjából mivel előbbivel indithasz cirka 3x annyi pozit mint utóbbival.
Idővel rá fogsz jönni, hogy az árnak mozgásteret kell hagyni. A szűk stopnak nem sok értelme van. Az árnak időt kell tudni hagyni, hogy bejárja az utat, amivel profitot termel neked. A "majd én kitalálom merre mozdul 3 pipet, és megfogom" elég ritkán szokott működni hosszú távon.
Régi 2012-02-07, 20:32   #98 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Dvit. Nem annyira logikátlan ez ha belegondolsz. Itt tulajdonképpen egy terméket emelt áron tudsz megvenni. Ha bemész a kereskedőhöz autót venni, ő megvette az autót 100 forintért, rátesz 20 forintot (spread) és eladja neked 120-ért. Nem azt mondja, hogy vedd meg tőle annyiért amennyiért ő vette aztán majd átíratáskor fizess neki még 20 forintot, hanem egyből 120-ért adja. Ha bemész a devizaváltóhoz, hiába van középárfolyam, ő nem azt mondja neked, hogy odaadja neked középárfolyamon, aztán majd két hét múlva odaadod neki az eladási ár és a közép különbségét hanem egyből eladásin adja oda neked. Ha egy mesterember megcsinálja neked a fűtést akkor nem azt mondja, hogy 100 forint az anyag ezt fizesd ki, a munkadíjat meg ha ráérsz, hanem azt mondja hogy 200 forintot fizess mikor kész van a munka és ebben benne van minden (most tekintsünk el az előlegtől). Na a bróker is azt mondja, hogy amikor pozíciót veszel, akkor fizesd ki az árát meg a költséget is.
Azt meg szokd meg szerintem, hogy az ECN bróker olyan, hogy stopot akár pipen belülre is rakhatsz, csak nincs értelme.

Utoljára módosítva: sidius által : 2012-02-07 20:33 Oka: kieg
Régi 2012-02-07, 20:45   #99 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Idővel rá fogsz jönni, hogy az árnak mozgásteret kell hagyni. A szűk stopnak nem sok értelme van. Az árnak időt kell tudni hagyni, hogy bejárja az utat, amivel profitot termel neked. A "majd én kitalálom merre mozdul 3 pipet, és megfogom" elég ritkán szokott működni hosszú távon.
Ez mind igaz is, már csak annyi kérdésem van ezzel kapcsolatban, hogy neked m5-ben kb. mekkora utat jár be egy 40-50 pipes ügylet, mekkora stoppal? Szerintem tudjuk a m5-ről kb. mennyivel zabolátlanabb a grafikon h1-el szemben. Ez a H1-H5-ben kereskedés pedig olyan dolog, hogy több napja egy értelmes belépő gyertyát nem látok, jó ha az órás jélértékű gyertyák egyharmada bejött az elmúlt napokban, persze nyilván az én tapasztalatlanságom is benne van. Kb. H1-ben is egy lutri egy hete az eurusd és ott raknod is kell szép szélesen a stop-ot, hogy esélyed legyen feljutni a hajóra. Én megmondom nektek őszintén, mióta átmentem h1-h4-re azóta egy csőd vagyok.
Régi 2012-02-07, 21:44   #100 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
samatto eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Autosync with Dukascopy,erre tud vki értelmes magyarázatot?Elég brutális levonásokat alkalmaz és nem is értem igazán.
Egyrészt múlt héten volt egy kis gondjuk a demó szerverükkel, jött akkor minden szemét. Ha nem ez az eset, akkor nézz be ide:
http://www.fairtradingtech.com/support/faq
Ott vannak auto-sync kérdések és válaszok, és a "How can the MT4 account and the Jforex be out of sync? " pont Read more után elég részletes magyarázat jön, hogy miből állnak össze a sync során kapott összegek.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 2 (0 tag és 2 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 02:36 , a GMT +1 időzóna szerint.