Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-02-09, 12:50   #101 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 68
Hírnév szint: 6
PierP a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
MRJ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
[...]A weboldalon az irják amikor a leverage érték 200% akkor van zárás ( ha jol értem ) és ma kiprobáltam egy 620$-os számlán vettem 0,5 lotot ekkor lett a leverage érték 100% , amikor 0,1 lotot vettem akkor volt 20% . Ebből arra következtetek hogy akkor lesz 200% amikor a 620$ -os számlán lekötök 620$-t majd lemegyek minuszba 620$-t igy jön ki a 200% . Tehát az 5000$-os számlán akkor lesz 200% ha lekötök 5000-et mondjuk 5 db 1000$-os lot ( ez a 100% ) és a veszteségem -5000$ ( ez a 200% ) , tehát a számla végösszege 0 .[...]
Fenti összefoglaló nekem korrektnek tűnik. Én is számolgattam kicsit az 1:30 miatt, és engem az zavart össze, hogy ők "use of leverage"-ről beszélnek, máshol meg a margin levelhez kötnek dolgokat (látszik, hogy bőven van még mit tanulnom ), meg persze MT4-ben margin level az, ami látszik. Mindegy, van egy kalkulátoruk itt:
http://www.dukascopy.com/swiss/engli.../margin_level/
Itt szépen ki lehet számolni, hogy mikor hány %-on lesz a use of leverage-ed. Viszont a definícióból kiindulva a use of leverage az a margin level reciprokának tűnik, és innen nézve már egyszerűsödik a helyzet: 100% margin levelnél van margin call (innen csak zárni tudsz vagy hedge pozit nyitni), 50% margin levelnél meg jön a margin cut (innen beállítástól függően automatikus hedge pozíciók nyílnak neked v. zár mindent).
Mindenesetre nekem az jött le egy-két villámszámításból, hogy 5000$-os induló esetén túl sok pozit nem hagyhatsz nyitva hétvégére (én max 0.8-1 lot környékére saccolom), mert 1:30-nál már elég kis elmozdulás is bevisz a 200%-ba.
PierP nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-09, 12:52   #102 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ja, még egy info a Dukascopyról: ők ugyebár közjegyzővel hitelesített másolatot kérnek az igazolványaidról, de legalább nem igénylik ennek hiteles angol fordítását, megfelel nekik a magyar papír.
Hirdetések
Régi 2012-02-09, 14:52   #103 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
samatto a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
scapesound eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

A dukascopy rendelkezik magyar ügyfélszolgálattal! Tudom, mert most fektettem be a Perfecto FX kezelt számlás szolgáltatóba, akik a dukasnál vannak. Szerintem ha bármi kérdésed van nyugodtan hívd fel őket.
Üdv
Megosztanád velem?Én 10 napja várom ,hogy felhivjon a kapcsolattartó v legalább vmi email hogy megkapták a szerződést.
samatto nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-09, 16:29   #104 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 127
Hírnév szint: 7
HJozsó a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
samatto eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megosztanád velem?Én 10 napja várom ,hogy felhivjon a kapcsolattartó v legalább vmi email hogy megkapták a szerződést.
Szia!

A magyar kapcsolattartó neve: Néveri Árpád

e-mail címe: arpad.neveri@dukascopy.com

Írj neki nyugodtan, egy-két napon belül válaszolni szokott!
(kivéve, ha szabin van, vagy beteg, de én pl. erről is kaptam értesítést)
HJozsó nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-09, 18:49   #105 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
samatto a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
HJozsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

A magyar kapcsolattartó neve: Néveri Árpád

e-mail címe: arpad.neveri@dukascopy.com

Írj neki nyugodtan, egy-két napon belül válaszolni szokott!
(kivéve, ha szabin van, vagy beteg, de én pl. erről is kaptam értesítést)
köszönöm
samatto nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-12, 17:34   #106 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 229
Hírnév szint: 8
attiati a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tehát tételezzük fel van 5000 egység a számládon. Csinálsz egy kötést amellyel letétként 1000 egységet azonnal zárolnak a számládról. Pufferként marad 4000 egységed. Ezt ugyan használhatod további kötésekre is, de ne bonyolítsuk.
Mindaddig amíg a 4000 le nem megy 1000-re (vagyis a piac a pozíciód ellen mozog), semmi sem történik. Amikor lemegy 1000 egységre a számlád akkor ugye azon van 1000 egység valamint van amit az elején már zároltak, ami ugye szintén 1000. Na itt kapod az első margin callt, mivel 1000 puffer van a számládon mielőtt elérnéd a zárolt letétet. Gyakorlatban kell kapnod e-mailt is, de a kereskedési rendszer is jelzi. Ahogy megy lefelé a puffered, úgy kapod folyamatosan a letéti felszólítást, naponta (persze ha felmegy 1000 fülé a puffer akkor nem kapsz, de csak addig amíg legalább 1000 van). Ilyenkor vagy rátöltesz a számládra, vagy várod a jószerencsét. Ez így megy addig, amíg ki nem ürül a számlád. Ekkor ott tartunk, hogy a számlád 0 egység és maradt a 1000 már zárolt egység. Na innentől kezdve a Dukascopynak joga van akár a teljes pozíciódat likvidálni.
Ez biztos így van? Az eredeti margint nem veszik figyelembe? Hisz az is fedezet.

A kalkulátorok alapján úgy nézem, hogy a (számlaegyenleg-veszteség) elérésekor jön a margin call, vagyis ott van 100% use of leverage (ahol veszteség+induló margin= számlaegyenleg)

És 200%-nál zárnak, vagy ellentétes pozit nyitnak.

Tehát 5000 egység a számla, 1000 egység margint elhasználunk, akkor 4000 egység veszteségnél felszólítanak. És 4500 egység veszteségnél zárnak, ellentétes pozit nyitnak.
attiati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-12, 17:42   #107 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

De érdekes módon a margin call rate-hez még kisebb értéket írtak. Ha azt az árfolyamot eléri, ott lesz 4500€ a veszteség:

De akkor miért margin call-nak hívják? Az már nem a margin call, hanem a stop out szint nem?

Egyébként vannak brókerek, akik egészen nulláig, vagy az induló margin 10-20%-áig hagyják kifutni a számlát?
Régi 2012-02-12, 18:19   #108 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez biztos így van? Az eredeti margint nem veszik figyelembe? Hisz az is fedezet.

A kalkulátorok alapján úgy nézem, hogy a (számlaegyenleg-veszteség) elérésekor jön a margin call, vagyis ott van 100% use of leverage (ahol veszteség+induló margin= számlaegyenleg)

És 200%-nál zárnak, vagy ellentétes pozit nyitnak.

Tehát 5000 egység a számla, 1000 egység margint elhasználunk, akkor 4000 egység veszteségnél felszólítanak. És 4500 egység veszteségnél zárnak, ellentétes pozit nyitnak.
Jól néznénk ki, ha csak akkor jönne még csak a felszólítás, ha már a zárolt letétet eszi a rendszer. Azért indulnak be már 1000+1000-nél, hogy legyen idő rátölteni a rendszerre. Nem kötelező, hiszen a zárolt 1000-ig állva van a ceh. Vagyis van még 1000 puffer amikor reagálni lehet, vagyis van még idő. De ha eljön az utolsó 1000-res vagyis immáron a letét és azt eszi a piac, akkor az adott pozíció egyetlen percig sincs megfelelően fedezve, vagyis bármikor jogukban áll zárni, írjon bármit is a kalkulátor. 5000-es számlán ha az alapletét 1000, nem fogják engedni, hogy lemenj -4500-ig csak 500 fedezeted legyen, mivel az alap 1000. Jó esetben addig zárnak részlegesen, amíg elég nem lesz az 500-as (egyensúly), rosszabb esetben azonnal zárják az egészet, amint nincs meg a kellő fedezet.

Ezzel egyébként válaszoltam arra kérdésedre is, hogy van e olyan bróker aki elengedi a számlát 10-20% fedezetig is. Van hát (sőt tulajdonképpen bármelyik bróker megtehetné), csak nem hagyja meg az egész pozíciót. Tételezzük fel, hogy 1 lot lett nyitva és arra kell fedezet. Ha nem elég rá, akkor elkezdi zárni mondjuk 0,1 lotonként, mindaddig amíg van lehetőssége. Erre azért van szükség mert előfordulhat, hogy neked jó irányba fordulhat az árfolyam és ilyen módon legalább részlegesen pozícióban tudsz maradni.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-12, 19:12   #109 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Dukas saját kalkulátoráról linkeltem a képet.

Sok brókercég enyhébb feltételeket szab a pozi tartásához, mint a megnyitásához. Vagy ezt rosszul tudom? Esetükben is lehet így.

leverage 100%-os kihasználtságánál margin call
200%-ánál zárás, vagy hedge
http://www.dukascopy.com/swiss/engli...counts/margin/

Itt is ezt magyarázzák.
http://www.100forexbrokers.com/margin-call-vs-stop-out
A zárolt letétet eszi részzárás, és hedge nélkül.

Amíg van egyetlen $ is a számlámon, addig nincs veszteségük, nem?
5000$ egyenleg, 4500$ lebegő mínusz, 500$ fedezet. Itt még nincsenek veszteségben, és ez alá nem is hagynak menni, így nem is lesznek veszteségben.
Régi 2012-02-12, 19:31   #110 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Igen a legtöbb bróker engedékenyebb a Dukascopynál, sőt kevés ilyen szigorú bróker van, vagyis inkább azt mondanám, hogy én kevés ilyen szigorú céggel találkoztam. Nem véletlen, hogy csak 1:100 tőkeáttétet adnak és azt is 1:30-ra csökkentik hétvégére.

Hmmm. Ha az adott pozícióhoz kell 1000 egység fedezet, de a számládon csak 500 áll rendelkezésre akkor fedezett a pozíció az eredeti vállalásoknak megfelelően? Ha igen ki fedezi a kieső 500-at? A bróker bízik benn, hogy majd csak kifizeted valahogy? Vagy ő fedezi a -500-at? Hiszen az eredeti letéti igény nem változott, az továbbra is 1000 egység és te nem tudod azt fedezni.

Az egész filozófiája mögött két dolog áll. Az egyik, hogy magukat védik, a másik hogy téged.
Régi 2012-02-12, 19:41   #111 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Értem, de az oldalukon feketén fehéren írják
100%-nál call, és 200%-nál van stop out
És a kalkulátoruk is ezt mondja.
Mivel tudod ezt megcáfolni, vagy miből gondolod az ellenkezőjét?

Igen, fedezve van 500-nál is a pozi. És még 100-nál is, csak egyre kisebb és kisebb mozgásokat bír el, és ha nem figyelnek, akkor egy hír körüli gapnél már mínuszban pislognak.

Nem kételkedem abban, amit mondasz, de most nekem nagyon fontos lenne a pontos fedezetszámítási elméletet megérteni, és teljesen átforgatják az általad leírtak azt, amit eddig olvastam.
Régi 2012-02-12, 19:54   #112 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
PierP eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Fenti összefoglaló nekem korrektnek tűnik. Én is számolgattam kicsit az 1:30 miatt, és engem az zavart össze, hogy ők "use of leverage"-ről beszélnek, máshol meg a margin levelhez kötnek dolgokat (látszik, hogy bőven van még mit tanulnom ), meg persze MT4-ben margin level az, ami látszik. Mindegy, van egy kalkulátoruk itt:
Itt szépen ki lehet számolni, hogy mikor hány %-on lesz a use of leverage-ed. Viszont a definícióból kiindulva a use of leverage az a margin level reciprokának tűnik, és innen nézve már egyszerűsödik a helyzet: 100% margin levelnél van margin call (innen csak zárni tudsz vagy hedge pozit nyitni), 50% margin levelnél meg jön a margin cut (innen beállítástól függően automatikus hedge pozíciók nyílnak neked v. zár mindent).
Mindenesetre nekem az jött le egy-két villámszámításból, hogy 5000$-os induló esetén túl sok pozit nem hagyhatsz nyitva hétvégére (én max 0.8-1 lot környékére saccolom), mert 1:30-nál már elég kis elmozdulás is bevisz a 200%-ba.
Most látom csak, hogy Pierp is azt írja, amit írtam.

És 2 évvel ezelőtt te is azt fogalmaztad meg itt:
Tőkeáttét számítása, nyereség/veszteség mi a pip és egyéb nyalánkságok!
Régi 2012-02-12, 20:00   #113 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Kételkedj csak nyugodtan.

Csak, hogy tisztázzuk. Én nem cáfolom a kalkulátorukat, mivel leírtam feljebb, hogy nekem nem volt "szerencsém" még kipróbálni a margin callt.

Viszont ha nyitsz egy demo számlát, és leengeded margin callig, rögtön kiderül, hogy elég nekik e az 500 fedezet, ha az alapletét 1000, vagy elkezdődik a zárás, amint elkezdesz az alapletét alá menni. Tudtommal a Dukascopy demó pontosan másolja az éles kereskedést, sok más brókerrel ellentétben. A puding próbája az evés és demón kockázat nélkül megtehető.
Régi 2012-02-12, 20:06   #114 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt nem én fogalmaztam meg, hanem a gépemen volt, azt másoltam be. A forrásra már nem emlékszem pontosan, de mintha Dr.Tatár Attila írta volna a példákat. Ennél a Dukascopy lényegesen szigorúbb feltéteket szab, tudtommal.
Régi 2012-02-12, 20:15   #115 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

hagyjuk a dukast (majd kipróbálom)

Normál esetben 100% margin call azt jelenti, hogy 5000-es számlán 1000 margin-os pozin 4000 veszteségnél szólítanak fel?

50% margin call esetén pedig 4500-nál?
(függetlenül a dukastól)
Régi 2012-02-12, 23:31   #116 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Normál esetben 100% margin call azt jelenti, hogy 5000-es számlán 1000 margin-os pozin 4000 veszteségnél szólítanak fel?

50% margin call esetén pedig 4500-nál?
(függetlenül a dukastól)
margin level (%) = equity/margin*100

Ebbe a fenti számaidat behelyettesítve nekem az jön ki, amit írtál.
Régi 2012-02-12, 23:41   #117 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
PierP eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
margin level (%) = equity/margin*100

Ebbe a fenti számaidat behelyettesítve nekem az jön ki, amit írtál.
közben megy a "puding próbája az evés" is
A fenének se sikerül kinullázni a számlát, ötből ötödik pozival jó irányban állok

de egy képernyőt sikerült elcsípni:
5.061€ számlával tartok egy 510.000€-s pozit (1:100)
leverage: -101%-on áll, és még csak most jött a margin call, de nem zárták!

És egyébként is engedi bekötni a teljes számlaegyenleget maradék szabad fedezet nélkül, úgyhogy ez szerintem elég bizonyíték. (5000€-al nyitottam 500.000-es pozit 1:100-al, nulla maradék margin)

10% profit pár perc alatt
Régi 2012-02-12, 23:45   #118 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Szerintem nem is fognak zárni (hacsak a webes felületen át nem állítottad), csak elkezdenek hedge pozit nyitni neked.
Régi 2012-02-12, 23:48   #119 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen, de az elméletünk szerint azt is csak 50% margin szintnél. Ha addig nem teszik, akkor engednek marginba csúszni.

és ha kellene a pozin kívül plusz szabad margin, akkor nem is engedték volna bekötni a teljes számlát
Régi 2012-02-13, 00:05   #120 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

116%-on állok, kb 15 perce 100% felett, és sehol egy margin call, nemhogy ellentétes pozi, vagy pozizárás.
Free credit line is vastagon mínuszban.

Lehet, hogy a demon nem ugyanúgy működik?

Egyébként ha valóban 100% a margin call, és 50% a stop out szint, akkor nagyon is jó brókercég a dukas ilyen szempontból is.
Például Tadawul FAQ-ot nézegettem, és ők 100%-nál már zárnak is. Majd kipróbálom az ő demójukat is.
http://www.tadawulfx.com/public/faq/faq.html

Tadawul FAQ-ból idézet:
"I got a margin call or stop out. Why did it happen?
A. A margin call is an automatic closure of a position at the current market rate. Margin call occurs when the margin requirement has been exceeded and the account balance is no longer sufficient to sustain all the open positions. Margin call is reached at approximately 100%, and it protects the client from having a negative balance or falling into debt with TDFX.
"

Mondjuk azt nem értem továbbra sem, hogy miért esnék hitelbe (a tdfx-el szemben) azáltal, hogy a marginomat kezdem el fogyasztani.
Régi 2012-02-13, 00:25   #121 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 248
muzzi03 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Azért eshetsz hitelbe, mert ha pl 7végére fenntartasz egy pozit, ami erős minuszban van de nem érte el még a margin callt (tehát a 100%-ot), és jön egy gap hétvégén akkor már a balanszodat is meghaladhatja a veszteség, ergo minuszban lesz az egyenleged, és tartozásod keletkezik. Legalábbis én valahogy így értelmezném.
muzzi03 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-13, 01:40   #122 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Nekem már fut demóm Tadawulnál is, nem tudom, ott mennyire más a demó, mint az éles, de pont ma este volt feltűnő, hogy Dukascopy chartok 23:00 után szinte azonnal feléledtek, volt egy gyors felfutás pl. EURUSD-n, de nem volt látható gap. Tadawul kb éjfélkor indult egy szép ugrással... Viszont ők adnak 1:500-at, úgyhogy ott jobban meg kell dolgozni egy margin callért
Régi 2012-02-13, 07:33   #123 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Nos a demo alapján be kell valljam, hogy én sem vagyok már olyan magabiztos abban, hogy mikor kezdődik a kényszerzárás (vagy ellenirányú pozíciók nyitása). Ha lesz egy kis időm ma, akkor írok egy e-mailt a supportnak ez ügyben.
Régi 2012-02-13, 14:53   #124 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
116%-on állok, kb 15 perce 100% felett, és sehol egy margin call, nemhogy ellentétes pozi, vagy pozizárás.
Free credit line is vastagon mínuszban.
[...]
Tadawul FAQ-ból idézet:
"I got a margin call or stop out. Why did it happen?
A. A margin call is an automatic closure of a position at the current market rate. Margin call occurs when the margin requirement has been exceeded and the account balance is no longer sufficient to sustain all the open positions. Margin call is reached at approximately 100%, and it protects the client from having a negative balance or falling into debt with TDFX.
"
Na hurrá... Ha jól látom, nem igazán egyezik a terminológia a két cégnél. A Tadawul féle margin call pozíciózárást jelent, míg Dukasnál ugyanez csak annyit, hogy csak zárást enged vagy ellentétes pozi nyitást, továbbá "The automated system will cancel all placed bid/offer orders that can increase the exposure.". Dukas 200%-nál csinál margin cutot, én erről kaptam egy szép levelet is tőlük:
Idézet:
We are sending you an email to inform that you have exceeded the maximum allowed use of leverage on your account with login DEMXXXXXXX. Please be advised that a margin cut trade(s) was issued on your account.

Trade(s) details:
SELL 383630 EUR/USD at 1.2972, trade date 25^TH Jan 2012, 10:48:38 GMT
Régi 2012-02-13, 18:20   #125 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mindkettő cég írja is ezt a honlapján

tada a faq-ban írja, hogy 100%-nál cut
dukas 50% margint ír (200% leverage)

Dukasnál jóval nagyobb a likviditás, bármikor gond nélkül tudnak zárni egy 50%-os fedezetű pozit is, gondolom emiatt megtehetik. Egyre szimpatikusabb ez a bróker, de sajna nincs eurhuf.
Régi 2012-02-15, 17:40   #126 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nos a demo alapján be kell valljam, hogy én sem vagyok már olyan magabiztos abban, hogy mikor kezdődik a kényszerzárás (vagy ellenirányú pozíciók nyitása). Ha lesz egy kis időm ma, akkor írok egy e-mailt a supportnak ez ügyben.
volt időd írni nekik?
Régi 2012-02-15, 18:11   #127 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
volt időd írni nekik?
Igen! Ma délután küldtem el nekik.
Régi 2012-02-17, 08:09   #128 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Úgy tűnik, jól számoltatok és nekem nem volt igazam, úgyhogy elnézést érte ha valakit félrevezettem volna. Tehát egészen konkrétan egy 5000-es számlára kérdeztem rá, mivel eddig azt használtuk példának. Íme a levél lefordítva:

"Tisztelt Uram!

Köszönöm levelét.
Abban az esetben ha a számla 5000 USD, úgy az egész összeg felhasználható kereskedésre. A maximum tőkeáttét 1:100 arányú. Amennyiben tehát a tőkeáttétel kihasználtsága eléri a 100%-ot, tehát ha pozíció(k) mérete összesen 500'000 USD, ekkor következik be a margin call, amikor is további pozíció nyitására nincs lehetőség, csak már meglévő(k) bezárására, vagy összevonására van lehetőség. Amennyiben az árfolyam mozgása miatt veszteség alakul ki, és a tőkeáttét kihasználtsága eléri a 200%-t, ebben az esetben éri el a Margin Cut állapotot a számla, amely esetben automatikusan ellen pozíciót nyit a rendszer a számla kitettségét csökkentően."

Szóval én is tanultam valami újat, bár még soha nem volt szükségem erre a tudásra, sőt ha rajtam múlik remélem nem is lesz, de ugye soha se mondjuk, hogy soha.........

Utoljára módosítva: sidius által : 2012-02-17 08:10 Oka: hasznuk = használtuk
Régi 2012-02-17, 12:04   #129 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Úgy tűnik, jól számoltatok és nekem nem volt igazam, úgyhogy elnézést érte ha valakit félrevezettem volna. Tehát egészen konkrétan egy 5000-es számlára kérdeztem rá, mivel eddig azt használtuk példának. Íme a levél lefordítva:

"Tisztelt Uram!

Köszönöm levelét.
Abban az esetben ha a számla 5000 USD, úgy az egész összeg felhasználható kereskedésre. A maximum tőkeáttét 1:100 arányú. Amennyiben tehát a tőkeáttétel kihasználtsága eléri a 100%-ot, tehát ha pozíció(k) mérete összesen 500'000 USD, ekkor következik be a margin call, amikor is további pozíció nyitására nincs lehetőség, csak már meglévő(k) bezárására, vagy összevonására van lehetőség. Amennyiben az árfolyam mozgása miatt veszteség alakul ki, és a tőkeáttét kihasználtsága eléri a 200%-t, ebben az esetben éri el a Margin Cut állapotot a számla, amely esetben automatikusan ellen pozíciót nyit a rendszer a számla kitettségét csökkentően."

Szóval én is tanultam valami újat, bár még soha nem volt szükségem erre a tudásra, sőt ha rajtam múlik remélem nem is lesz, de ugye soha se mondjuk, hogy soha.........
Ezt még kiegésziteném annyival, hogy ha a számla értéke 20 USD-re csökken, akkor automatikusan zárnak mindent.
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-17, 15:18   #130 (permalink)
Kitiltott

Hely: Limassol
Összes hozzászólás: 1.789
IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül IronFX NZ részére
Alapbeállítás

Idézet:
Mindkettő cég írja is ezt a honlapján

tada a faq-ban írja, hogy 100%-nál cut
dukas 50% margint ír (200% leverage)

Dukasnál jóval nagyobb a likviditás, bármikor gond nélkül tudnak zárni egy 50%-os fedezetű pozit is, gondolom emiatt megtehetik. Egyre szimpatikusabb ez a bróker, de sajna nincs eurhuf.
Az IronFX-nél 40%(margin) margin call 20%(margin) stop out akár az 1:500 tokeáttételnél is. van EUR/HUF is
IronFX NZ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-05, 10:41   #131 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

"T3 integration bridge"...használja valaki? 1$ lotonként a szolgáltatás díja, és elvileg milliszekundumokat lehet megspórolni, ezáltal duka szerint pipeket. Továbbá a manipulálás kivédésére(slippage kivédése---> +pipek) is ajánlották levélben.
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-06, 15:52   #132 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Demón tesztelem lassan másfél hónapja, eddig pozitív tapasztalatokkal. Gyorsnak tűnik, millisec szinten nem tudom értékelni, de a megbízások gyorsan és pontosan teljesülnek. Persze ez még csak demó, de lassan indulok vele élesben is, majd meglátjuk...

"Sajnos" közben belekóstoltam a JForex platformba is, kicsit el is ment a kedvem az MT4-től, annyival jobb pl. a historical tester vagy a strategy editor a JForexben.
Régi 2012-03-09, 19:37   #133 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
zoldful a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Ask_bid megjelenítése külön gyertyán

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. (Igazából annyira, hogy még az új üzenet küldésének módjára sem sikerült rájönnöm, így kényszerűségből a lap alján található "Válaszol" gombra kattintottam. Remélem nem rontok el semmit.)

A Dukascopyval kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy mi az oka annak, hogy külön jelenítik meg grafikusan az ask és bid adatokat? (Ask gyertyák, Bid gyertyák, különböző OHLC értékekkel.)

Egyáltalán hogyan létezhet egyszerre mindkét gyertyasor, amikor egy üzlet VAGY az ask, VAGY a bid áron teljesül? Illetve hogyan látjuk így helyesen egy időszak (pl. nap) mozgását, amikor a legmagasabb (max. ask) és a legalacsonyabb (min. bid) érték két különböző gyertyasorban van jelen.

Elnézést ha kicsit érthetetlen voltam, remélem aki ismeri a kereskedési platformjukat az megérti a kérdésemet.

Köszönettel:
zoldful
zoldful nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 14:01   #134 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Bandi-T a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Azért létezhet egyszerre mindkét gyertyasor, mert a piacon ténylegesen mindig mindkét ár jelen van: a vételi is (ez a magasabb, angolul "Ask"), és az eladási is (ez az alacsonyabb, angolul "Bid"). Ezek különbsége a "spread'.

Tick (tehát minden új árat mutató) időskálán várhatóan nagyon kis (a spread-del összemérhető) árfolyammozgásokra építve akarsz kereskedni (pl. skalpolni - a DukasCopy ezt kimondottan engedi, sőt díjazza), ezért ebben a nézetben párhuzamosan mindkét görbét rajzolja, mert valószínűleg szükséged lesz rá. Tömörítettebb időskálákon viszont várhatóan a spreadnél jelentősen nagyobb árfolyammozgásokra építve szeretnél kereskedni, ilyenkor a spread miatti árkülönbség számodra elhanyagolható meg a két árgörbe gyakorlatilag egymásra rajzolódna, ezért a tisztább grafikon érdekében nem rajzolja mindkét árgörbét a rendszer, csak az egyiket, és kiválaszthatod, hogy melyik legyen az (mint ahogy indikátor felrakásánál is, hogy melyik árból számolja).

A kirajzolástól függetlenül azonban a piacon mindig két ár van, és mindig aszerint műküdik minden tranzakció:
  • Ha piaci áron vásárolsz, akkor a pillanatnyi vételi áron tudsz vásárolni. (Akkor is, ha célárhoz kötöd hogy a rendszer mikor indítsa a vételt.)
  • Ha piaci áron adsz el, akkor a pillanatnyi eladási áron tudsz eladni. (Akkor is, ha célárhoz kötöd hogy a rendszer mikor indítsa az eladást.)
  • Long pozíciónál nyitáskor veszel, záráskor eladsz.
  • Short pozíciónál nyitáskor eladsz, záráskor veszel.

Ebből az is látszik, ha pl. veszel, majd változatlan árszint mellett eladsz, a piacon levő spread miatt csak alacsonyabb áron tudsz eladni, mint vettél, így a spread miatti árkülönbséget máris elveszítetted. Vagyis ha nem akarsz veszíteni, akkor meg kell várnod, amíg az eladási ár feljebb megy, legalább a te eredeti vételi áradig.

Viszont erre a számításra rájön még rá a piachoz hozzáférést biztosító fél (itt a DukasCopy) haszna.

A DukasCopy a spreadre magára nem tesz rá hasznot, helyette a kereskedett pénzmennyiséggel (tehát ha 1:100-as áttéttel 10 USD felhasználásával 1000 USD értékben nyitsz pozíciót, majd haszonnal 1100 USD értékben zárod, akkor 2100 USD-t kereskedtél) arányos jutalékot von le a számládról a napi záráskor; ez forexen jelenleg minden egymillió kereskedett dollár után 48 dollártól indul és sávosan 5 dollárig csökken (utolsó 30 nap kereskedési mennyiségétől, mai számlaegyenlegtől, illetve az indulóbetét nagyságától függően) - részletek a Portfolio menü My Commission pontjában, illetve itt: http://www.dukascopy.com/swiss/engli...ission-policy/

Kis matekkal ebből kijön, hogy a legkezdőbb (legmagasabb jutalékú), 48-as fokozatban 0,48*nyitóárfolyam+0,48*záróárfolyam pipbe kerül egy pozíció kereskedése; tehát pl. EURUSD-n ahol éppen 1,31227 az árfolyam, egy pozíció kereskedése (nyitása+zárása ugyanazon az áron), 2*0,48*1,31227 = 1,2597792 pipbe vagyis durván 1,3 pipbe kerül, innen csökken a végére 2*0,05*1,31227 = 0,131227 pipre vagyis durván 0,2 pipre.

Hangsúlyozom, ha a nyereség/veszteség pontot keresed, akkor a piacon levő eladási és vételi ár különbségén (spreaden) felül a hozzáférés költségét is figyelembe kell venned.

Tehát ha pl. 0,9 pip a spread a piacon, és a DukasCopynál a 48-as jutalékfokozatban vagy, akkor 0,9 (spread) +1,3 (DukayCopy jutalék) = 2,2 pipet kell elmozdulnia az árszintnek, hogy ténylegesen 0-ban zárhatsd a pozíciót.

A JForex rendszer a nyitott pozíciókra mindig a jelenlegi zárási árra számított árszintprofitot jeleníti meg; ebbe nem számolja bele a DukasCopy jutalékot (azért nem, mert nap végén van a zárás, és ezért előre nem tudhatja még biztosan, addigra mennyit kereskedsz, és melyik sávba fogsz akkor esni). Tehát a fenti 0,9-es spreadnél egy pozíció megnyitása után közvetlenül -0,9-et mutat, hiszen ha most adnád el, ennyi lenne az árfolyamveszteséged. Innen ha a neked jó irányba megy a piac egy spreadnyit, akkor 0-t mutat a JForex a pozícióra - de ha itt zárod, a nap végén mínuszban leszel, mert ebben még nincs benne a DukasCopy jutaléka. Úgyhogy ha tényleg 0-ban akarod zárni (vagyis azt akarod, hogy a számládon ne keletkezzen veszteség), akkor hagynod kell továbbmenni az árat a neked kedvező irányba a fent kiszámolt jutalékkal, vagyis (a fenti 48-as jutalékszint esetén) további 1,3 pippel, ekkor +1,3-at mutat a JForex - ezen az áron zárva a pozíciót leszel tényleg biztosan legalább 0-ban. Ez tehát összesen 0,9 + 1,3 = 2,2 pipes kedvező irányú elmozdulást igényel a piacon.

Vagyis ehhez a +1,3-hoz (ismét: a kezdő, 48-as jutalékszint esetén - lásd fent) képest lehet a hasznot számolni.

Ezek alapján már végig tudod logikázni, mikor kell az vételi/ask és mikor kell az eladási/bid árat nézned a számításokhoz.

Nem beszéltem arról, hogy mi van, ha az azonnal pozíciót nyitni akaró siető kuncsaft (buy/sell) szerepe helyett beülsz a türelmes kofák közé és te teszel ki árajánlatokat a piacra (place offer/place bid) és te várod a pozíciót nyitni akaró kuncsaftokat. Ezt a DukasCopynál JForexben megteheted. Ilyenkor - mivel átültél a pult túloldalára - a te szempontodból megfordul a vételi és eladási ár: neked adnak el az eladási áron (vagyis te az alacsonyabb eladási áron veszel), és tőled vesznek a vételi áron (vagyis te a magasabb vételi áron adsz el). Ha csak az egyik oldalt (nyitás vagy zárás) csinálod így, akkor csak megúszod a spread-et (gondold végig), ha pedig mindkét oldalt (nyitás és zárás) így csinálod, akkor pedig rögtön spreadnyi pluszból indul a pozíciód.
Bandi-T nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 14:17   #135 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A Bandi-T által írtakhoz annyit tennék hozzá (az egyszerűség kedvéért), hogy MT4-et használva 1 lot kereskedési mennyiség kétszeri kereskedése (tehát megnyitod, majd zárod a pozíciót) a "legrosszabb" esetben összesen 11,6 USD. Így egy kicsit könnyebb talán számolni!
Régi 2012-03-11, 14:34   #136 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

korrekció1: nem az indulóbetét (ahogy írtam), hanem a jelenlegi betét (eddigi betétek mínusz eddigi kivétek) számít a jutaléksávnál

korrekció2: a napi zárás során meghatározott jutaléksáv alapján nem az aznapi (ahogy írtam), hanem a következő napi kereskedések jutalékának kiszámítása történik
Régi 2012-03-11, 14:41   #137 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Nem értünk egyet.

Nekem pl. 12,6 USD jön ki 100.000 USD értékben EURUSD-t vásárolva majd eladva 1,31227 áron JForexen keresztül. Egy dollárral több, mint a tied.

Vagy azt mondod, hogy az MT4-en keresztül (ami egy külön szolgáltató által utólagosan rákasztott, tehát további költséggel járó szolgáltatás) olcsóbb lenne?

Árfolyamtól függetlenül max. 11,6 USD? Úgy érted bármilyen instrumentumon?

Szerintem valamelyikünk elszámol valamit. Hogy jött ki neked ez a 11,6 USD?
Régi 2012-03-11, 15:10   #138 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszi a választ mindkettőtöknek!

Sejtettem, hogy nem bírom nem félreérthetően feltenni a kérdésem. Képeket próbálok bemásolni, hátha úgy szemléletesebb lesz.
Cím:  ask.JPG
Megnézték: 1480
Méret:  27,3 KB

Cím:  bid.JPG
Megnézték: 1498
Méret:  26,7 KB

Ha minden jól megy, akkor napi bontásban láthatjátok az USD/JPY-ben létrejött kötéseket. Az ASK-on a High értéke 82.646; a BID-en 82.639.

Az ajánlati könyvben szerepelő legjobb vételi és eladási ár az csak ajánlat (lehetőség) és egyáltalán nem biztos, hogy bármikor is betöltésre kerül. (A kettő egyszerre pedig egészen biztosan nem)

Én eddig azt hittem (de cáfoljatok meg, ha tévedek), hogy amikor ránézek egy gyertyára, akkor ott a ténylegesen létrejött tranzakciók mennyiségét és értékét látom és a napi maximum a legmagasabb ask-on, a napi minimum pedig a legkisebb bid-en jött létre.
A napi mozgás nyomonkövetése szempontjából pedig számomra lényegtelen info, hogy az adott tranzakció a bid, vagy az ask elfogadásával keletkezett.

Öszefoglalom, mert lehet, hogy megint túlbonyolítom:
Az OK, hogy az ask és a bid egyszerre van jelen és az egy grafikonon történő ábrázolásuk szemléletesen mutatja a spread változását, azt viszont már nem értem, hogy ha pl. a nagy vevői nyomás miatt egy vétel az ask-on teljesült, akkor a bid-eket ábrázoló gyertyán miért jelenítik meg az ask-hoz tartozó bid értéket úgy, mintha ott is kötés történt volna?

Az ask-hoz és bid-hez tartozó volumenek is különbözőek. A napi összvolument ezekszerint a kettő összeadásával nyerhetem?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv.:
zoldful
Régi 2012-03-11, 16:49   #139 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Megcáf.

Idézet:
zoldful eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az ajánlati könyvben szerepelő legjobb vételi és eladási ár az csak ajánlat (lehetőség) és egyáltalán nem biztos, hogy bármikor is betöltésre kerül. (A kettő egyszerre pedig egészen biztosan nem)
Dedósan magyarázok, mert én magam tanítottam magamat, és így értem csak, hogy miről beszélünk:

Gizi néni kimegy a piacra almát árulni. Van neki 10 kiló almája eladó. Tegnap leszüretelt, mert kell a pénz, úgyhogy rászánja az egész napját, hogy jó áron tudja eladni. Kipakolja az almákat, és kiteszi a kis táblácskáját az almakupacra: alma eladó 110 Ft/kiló. (Place Ask)

Jenő bácsi is kimegy a piacra, de őt almát venne. Neki kellene 10 kiló alma a cefréhez, de jó az idő, ő sem siet, rászánja az egész napját, inkább olcsóbban szeretné megkapni (ezért is nem veszi meg rögtön Gizi nénitől 110-ért). Ő is kiteszi a kis táblácskáját: almát veszek 100 Ft/kiló. (Place Bid)

Laci és Feri leszüretelték a ház mögötti gyümölcsösből az 5 kiló almát, de otthon már tele a kamra almával, nem tudják hova tenni; várni nem akarnak, mert mennének este a fonóba táncolni a lányokkal. Megörülnek hát Jenő bácsinak, és gyorsan eladják az almát neki 100-ért. (Sell @ Market) Jenő bácsinak továbbra is kell még 5 kiló alma, úgyhogy a 100 forintos tábláját továbbra is kinthagyja.

Juci és Andi babazsúrt rendeznek délután, és almakompótot akarnak felszolgálni. Mivel sietniük kell (még ki kell takarítani a lakást és meg kell főzni a kompótot), nem érnek rá egész nap itt ülni hátha valaki olcsóbban kínál almát - odamennek Gizi nénihez, és vesznek tőle 5 kiló almát. (Buy @ Market) Gizi néninek marad 5 kiló almája, úgyhogy ő is továbbra is kinthagyja a 110 forintos tábláját.

Ebben a példában semmi nem zárja ki, hogy Gizi néni ugyanakkor adjon el 110-ért almát Juciéknak, amikor Jenő bácsi 100-ért vesz almát Laciéktól. Tehát egyszerre történt vétel is a vételi és eladás is az eladási áron.

Sőt: mivel Gizi néninek maradt almája, és Jenő bácsinak is kell még alma, mindketten továbbra is fenntartják ajánlatukat - tehát a piaci ár a vásárlások/eladások hatására se mozdult el.

Délután felé Gizi néni kezd türelmetlen lenni, mert nagyon szeretné már eladni az almáit; ezért letörli a tábláját és kiírja: alma 105 Ft/kiló. Kerskedés nem történt, mégis változott a piaci ár. Vagy éppen ellenkezőleg, ha sok ideje van, kiírhatja, hogy 120 Ft/kiló, abban reménykedve, hogy előbb-utóbb jön olyan vásárló, akinek annyira kell az alma, hogy ennyit is hajlandó adni érte. (Abban igazad van, hogy ez az ár csak lehetőség, mert semmi sem garantálja, hogy ilyen vevő jönni fog - viszont éppen ezért Gizi néninek jogában áll az ajánlatot bármikor visszavonni, amíg nem jelentkezett vevő rá.)

Idézet:
zoldful eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én eddig azt hittem (de cáfoljatok meg, ha tévedek), hogy amikor ránézek egy gyertyára, akkor ott a ténylegesen létrejött tranzakciók mennyiségét és értékét látom és a napi maximum a legmagasabb ask-on, a napi minimum pedig a legkisebb bid-en jött létre.
Ahogy a fentiekből is látható, a piaci ár görbék nem a ténylegesen megtörtént vásárlások/eladások árszintjeit jegyzik. (Más kérdés, hogy hatékony piacon szorosan követik.) Lehet, hogy Gizi néni reggel 130 forintos árral indított, de aztán miután nagyon sok vevő fintorogva továbbállt és senki se vásárolt, akkor vitte le az árat 110-re. Ilyenkor az eladási ár csúcsa 130, annak ellenére, hogy végül nem történt eladás azon az áron.

Három rövid pontban talán úgy lehetne, hogy:
  • A gyertyák az árgörbéket tömörítik időben.
  • Az árgörbék folyamatosan az ajánlati könyv mindkét oldalának legkedvezőbb ajánlatát rajzolják.
  • Az ajánlati könyv mindkét (vételi és eladási) oldalának legkedvezőbb ajánlata ajánlati ár abban az értelemben, ahogy mondod, hogy lehetőség, de nem biztos, hogy teljesül(t) azon az árszinten kereskedés.
Régi 2012-03-11, 17:44   #140 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Bandi-T!
Te írtad pontosabban, én a spread-ot nem vettem bele.

Egyébként fix díjas a kereskedés, a legkisebb betehető összeggel 1 mill. USD kereskedése 48 USD, erre MT4 esetén még rájön szintén 1 mill. USD esetén 10 USD, így jön ki az az érték, amit írtam. Amit te írtál, az teljesen jó, én csak az egyszerűség miatt írtam. Nekem könnyebb volt úgy számolni, hogy 1 lot mennyiség kereskedése kb. 12 USD, és az alapján kereskedtem.
Régi 2012-03-11, 18:52   #141 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szia!

Köszi a választ.

Az Általad írt "három rövid ponttal" kapcsolatban kételyeim vannak:

Tételezzük fel, hogy a kereskedés napján az ask-bid folyamatosan változik, viszont kötés nem történik. A logikád alapján tehát a nap végére mind az ask, mind a bid ajánlatokból összeáll egy-egy gyertya (OHLC) és az eredmény nem egy vonal (ahol az OHLC egy pontba esik) lesz.

Az első hozzászólásomban beszúrt képeken mind az ask, mind a bid gyertyához tartozik egy volumen (ami ráadásul nem is egyforma nagyságú). Ha nem csak a létrejött üzletek, hanem a nem teljesült ajánlatok mennyisége is megjelenne a volumenben, az erősen torzítaná azt (méghozzá felfelé) a valódi forgalomhoz képest.
Régi 2012-03-12, 00:36   #142 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Egyébként fix díjas a kereskedés, a legkisebb betehető összeggel 1 mill. USD kereskedése 48 USD, erre MT4 esetén még rájön szintén 1 mill. USD esetén 10 USD, így jön ki az az érték, amit írtam. Amit te írtál, az teljesen jó, én csak az egyszerűség miatt írtam. Nekem könnyebb volt úgy számolni, hogy 1 lot mennyiség kereskedése kb. 12 USD, és az alapján kereskedtem.
A legkisebb betehető összegnél (5000USD) 38$ a jutalék, és ha ebből kiveszel (5000 alá esik), akkor megy fel 48-ra. A jutalék 45%-a megspórolható Introducing Brokerrel, és akkor máris lementünk 20.9USD/millióra.
Régi 2012-03-12, 10:25   #143 (permalink)
Szenior tag

Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Üdv PierP a legkisebb deposit már 100$-tól van, csak az az Europe részlegnél.(under 5000$) és ECN-nél 1000$ a belépő, legalábbis az üzletkötő ezt írta emailben de javitson ki valaki ha nem így van.
Régi 2012-03-12, 10:30   #144 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv PierP a legkisebb deposit már 100$-tól van, csak az az Europe részlegnél.(under 5000$) és ECN-nél 1000$ a belépő, legalábbis az üzletkötő ezt írta emailben de javitson ki valaki ha nem így van.
Nekem azt írta, hogy az európainál nyitott számlák is pontosan ugyanazon a kereskedési rendszeren mennek keresztül és ugyanúgy teljesülnek, mint a svájcinál; ECN-t nem említett. Én ebből azt tippelem, hogy az európai 100-as belépés is ECN?
Régi 2012-03-12, 15:28   #145 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én is rákérdeztem ecn ügyileg a kis számlákat tekintve, de ezt elegánsan kikerülte a levélbe. Amit itt sokan emlitenek, annak fényében pár százas-ezers számlánál nemigen ecn. Sok esélyt erre nem látok, hogy ezeket megtudd.
Régi 2012-03-13, 08:27   #146 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Bocs, valóban nem is gondoltam a Dukascopy EU-ra. De egy 100$-os számla mikrolotjainál én sem nagyon tudok hinni abban, hogy tényleg ECN működést adnának... Vagy lehet, hogy tényleg kirakják a piacra, de jó eséllyel akkora ár eltéréssel, amivel már nem fogsz jól járni.
Régi 2012-03-14, 10:30   #147 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
1000 USD svájci állampolgároknak, másnak 5000 USD a min. ahhoz, hogy ECN legyen. Az európai részlegnél nincs MT4-re lehetőség.
Régi 2012-03-14, 13:06   #148 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az európai részlegnél nincs MT4-re lehetőség.
Ezt hol olvastad? A legaljább szulavézi market makernél is van mt4. Egy dukas europe ezt nem tenné lehetővé? A "szélsz" két hét alatt válaszolt a levelemre, az öt kérdésből megválaszolta az 1-est és az 5-öst. Könnyen kitalálható, hogy a kritikus kérdések 2-4 pontokban voltak. Leírtam neki menniyvel indulnék el, mt4-et használnám, de ezt egy szóval sem említette, hogy europe-nál nincs mt4.

tisztelettel...
Régi 2012-03-14, 17:28   #149 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt hol olvastad? A legaljább szulavézi market makernél is van mt4. Egy dukas europe ezt nem tenné lehetővé? A "szélsz" két hét alatt válaszolt a levelemre, az öt kérdésből megválaszolta az 1-est és az 5-öst. Könnyen kitalálható, hogy a kritikus kérdések 2-4 pontokban voltak. Leírtam neki menniyvel indulnék el, mt4-et használnám, de ezt egy szóval sem említette, hogy europe-nál nincs mt4.

tisztelettel...
Akkor kérdezz rá!
Én konkrétan rákérdeztem, és a válasz az volt, hogy az európai "leányvállalatnál" nincs lehetőség az MT4 program használatára!
Mindjárt kikeresem a levelet, ha még megvan!
Régi 2012-03-14, 17:33   #150 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Megtaláltam, íme az idézet a levélváltásból, melyet az anyacég képviselőjével folytattam:

"A Dukascopy Europe-nál a feltételek sokban megegyeznek a banknál találhatóakkal. Számlavezetési díj nincsen, a jutalék teljes mértékben ugyanaz. Sajnos itt viszont még nincs lehetőség a Metatrader 4 használatára."

Ehhez azért hozzátartozik, hogy ezen levelet 2011. októberében kaptam, lehet, hogy azóta ők is kötöttek megállapodást az FTT-vel!
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 14:27 , a GMT +1 időzóna szerint.