Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-10-03, 15:21   #1 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 84
Hírnév szint: 7
tozsdeelemzes.hu már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tozsdeelemzes.hu már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Dukascopy

Minden információ a Dukascopyról.
tozsdeelemzes.hu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-03, 15:26   #2 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 84
tozsdeelemzes.hu már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tozsdeelemzes.hu már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Kérdés

Sziasztok! Szerintem érdemes a Dukascopynak is nyitni egy topikot. Lenne is egy konkrét kérdésem. Tudja esetleg valaki, hogy ha Dukascopynál van számlám, akkor az EU-s adózási törvény vonatkozik rám?

Előre is köszönöm, ha valaki tud válaszolni.

Üdv,
Sapka
tozsdeelemzes.hu nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-10-03, 15:38   #3 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A magyar adószabályok vonatkoznak rád.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-03, 15:39   #4 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Egyébként az egyik legjobb brókerről nyitottál topicot.
Régi 2011-10-10, 15:11   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 127
HJozsó a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia sidius!

A hozzászólásaid alapján jól látszik, hogy már "otthon vagy a szeren", érdemes rád hallgatni!
Megírnád, miért az egyik legjobb bróker (szerinted)?
HJozsó nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-10, 18:03   #6 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Talán az egyik legfontosabb, hogy nagyon megbízható és ezt elmondhatjuk több szempontból is. Ennek vélhetően az egyik oka, hogy tulajdonképpen nem olyan túlzottan régen nyitottak (néhány éve talán) a kisebb tőkéjű traderek felé. Hosszú ideig csak ECN üzletáguk volt és elég magas összeggel lehetett náluk számlát nyitni. Ezért cserébe viszont igyekeztek minőségi szolgáltatást nyújtani és ennek megfelelően természetesen a megbízásokat pontosan bejuttatták a piacra valós időben. Ezt csak úgy lehetett megtenni, hogy standard lotméretet lehetett nyitni. A stopvadászat ismeretlen náluk.
Amikor elkezdtek kisebb ügyfelekkel is foglalkozni, teljesen fordítva álltak neki a dolognak, mint más brókerek. Más brókerek gyorsan csinálnak egy Metára épülő befogadórendszert és meglehetősen kevés banki kapcsolattal rendelkeznek. Ennek megfelelően szinte adja magát, hogy ha meglepik őket ajánlatokkal egy sűrűbb időszakban, akkor valószínű, hogy nem fognak tudni teljesíteni és kénytelenek manipulálni. Képtelenek olyan gyorsan fejleszteni a rendszerüket és a banki kapcsolódási pontjaikat amilyen gyorsan ez szükséges lenne.
A Dukascopy alapelve a minőség volt ezért a meglévő alapokra építettek. A platformjuk adva volt mint ahogy a megfelelő banki kapcsolataik is. Ez utóbbiban fontos tényező, hogy kezdettől fogva Svájcban vannak, még az épület is ahol elhelyezkednek, több nagy banknak is otthont ad.
Addig nem nyitottak a kiskereskedők felé, amíg fel nem állítottak egy olyan kereskedési rendszert ami megfelelően méretezve volt, hogy képes legyen gyorsan befogadni és kijuttatni a valós piacra a megbízásokat. Szóval nem szeretnek párosítani házon belül csak ha nagyon nincs más választás( például ha nincs elég ajánlat az adott árszinteken). Összerakják a megbízásokat a bankközi méretre és továbbteszik a piacra. Az a meglepő, hogy ezt szinte késedelem nélkül teszik. Ez az oka annak, hogy nincs stopvadászat. Nincsenek rákényszerülve, hogy manipuláljanak. Többek szerint a legnagyobb likviditással rendelkeznek a forex piacon. Nyilván ez nem tudom megerősíteni, de elképzelni igen.
Elkülönített számlákkal dolgoznak, bár egyenlőre a nagy ügyfeleknél, de tervezik már 10000-es számlákkal is. Nyilván ez nekik is költségoldali kérdés. Sokan nem tudják, de egy sima forexbrókernél ez nincsen így. Ez a szó szoros értelmében azt jelenti, hogy bármikor hozzá tudnak nyúlni az ügyfélpénzekhez. Hogy ez mit jelent, azt mindenkinek a fantáziájára bízom. A Dukascopynál ugyanolyan rendszer működik mint a bankoknál, vagyis megbízás nélkül nem tudnak hozzáférni a számlákhoz (szegregált számla). Illetve hozzátudnak, de azok rendkívüli esetek. Sok brókernél a hozzányúlás mindennapos.
Szintén egyedi, hogy a kiváló banki kapcsolatoknak köszönhetően lehetséges, saját bankszámláról kereskedni. No persze az tény, hogy nem párszáz dolláros számlák esetében, de ez az ügyfélnek sem érdeke, hiszen egy svájci bankszámlának költségei is vannak.
A banki kapcsolatok arra a kérdésre is választ adnak, hogy miért képesek gyorsan teljesíteni szinte bármilyen megbízást. mert a devizapiac legaktívabb bankjaival van közvetlen kapcsolatuk pl:UBS vagy Royal Bank of Scotland és még több másik. Szóval a likviditást ezzel biztosítják.
A költségek. Olcsók ezt kár lenne vitatni. Mivel comissiont számolnak kicsit bonyolult és felesleges is lenne ezen matekozni, de ha azt vesszük, hogy mondjuk EURUSD a brókereknél 2 pip akkor ehhez képest ha a comissiont átszámoljuk spreadba a Dukascopynál ez 1 pipről indul és forgalomtól függően csökkenhet akár 0,25-ig is. Ez a fantáziaszámítás érzékelteti, hogy nagyon olcsók tudnak lenni.

Skalpolás. Sok brókernél elméletben engedélyezett, de a valóságban szeretnek kötözködni. A Dukascopynál ez valóban engedélyezett. Nem foglalkoznak vele mivel megvan a kellő likviditás.

A cég szilárd pénzügyi alapokon nyugszik mivel az alaptőkéje több tízmillió svájci frank. Állítólag van már magyar chat támogatás is. Még nem próbáltam mert nem volt rá szükségem.

Hogy hátrányait is említsem csak deviza van náluk, max 1:100 tőkeáttétel, szóval aki sok terméket szeretne vagy szereti a nagy tőkeáttételt (én is) annak ebből a szempontból nem ideális. Kicsit talán komplikáltabb a számlanyitás mint más cégeknél, de lehet, hogy csak én emlékszem így. Ezenkívül ami engem mindig is zavart az, hogy csak bankszámláról(ra) lehet feltölteni és utaltatni. Ez nem túl gyors megoldás, mert én szeretem az elektronikus pénztárcákat mint a Moneybookers ahol a fel és letöltés azonnali (és nem látható a pénzmozgás avatatlan szemeknek ). Valamint jó lenne ha regisztrálni lehetne például a Visa kártyámat is, mert azzal is gyorsan lehetne mozgatni a tőkét. Ezt nem nyújtja a Dukascopy, bár van akinek ez nem lényeges. Nekem az lenne.

Még egy szó a likviditásról ami ellent mond annak, amit feljebb írtam. Váltottam egy pár emailt néhány külföldi ismerősömmel, akik szintén rendelkeznek kisebb nagyobb számlákkal a Dukascopynál. Közülük páran panaszkodtak, hogy probléma volt a likviditással és csúszkált a megbízásuk. Nem szándékozom megkérdőjelezni az állításukat, mert miért hazudnának. Évek óta a cégnél vannak. Annyit tudok mondani, hogy én ezt még nem tapasztaltam. De azért ezt le kellett írnom.
Régi 2011-10-10, 20:49   #7 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 37
Tomaso a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Talán az egyik legfontosabb, hogy nagyon megbízható és ezt elmondhatjuk több szempontból is. Ennek vélhetően az egyik oka, hogy tulajdonképpen nem olyan túlzottan régen nyitottak (néhány éve talán) a kisebb tőkéjű traderek felé. Hosszú ideig csak ECN üzletáguk volt és elég magas összeggel lehetett náluk számlát nyitni. Ezért cserébe viszont igyekeztek minőségi szolgáltatást nyújtani és ennek megfelelően természetesen a megbízásokat pontosan bejuttatták a piacra valós időben. Ezt csak úgy lehetett megtenni, hogy standard lotméretet lehetett nyitni. A stopvadászat ismeretlen náluk.
Amikor elkezdtek kisebb ügyfelekkel is foglalkozni, teljesen fordítva álltak neki a dolognak, mint más brókerek. Más brókerek gyorsan csinálnak egy Metára épülő befogadórendszert és meglehetősen kevés banki kapcsolattal rendelkeznek. Ennek megfelelően szinte adja magát, hogy ha meglepik őket ajánlatokkal egy sűrűbb időszakban, akkor valószínű, hogy nem fognak tudni teljesíteni és kénytelenek manipulálni. Képtelenek olyan gyorsan fejleszteni a rendszerüket és a banki kapcsolódási pontjaikat amilyen gyorsan ez szükséges lenne.
A Dukascopy alapelve a minőség volt ezért a meglévő alapokra építettek. A platformjuk adva volt mint ahogy a megfelelő banki kapcsolataik is. Ez utóbbiban fontos tényező, hogy kezdettől fogva Svájcban vannak, még az épület is ahol elhelyezkednek, több nagy banknak is otthont ad.
Addig nem nyitottak a kiskereskedők felé, amíg fel nem állítottak egy olyan kereskedési rendszert ami megfelelően méretezve volt, hogy képes legyen gyorsan befogadni és kijuttatni a valós piacra a megbízásokat. Szóval nem szeretnek párosítani házon belül csak ha nagyon nincs más választás( például ha nincs elég ajánlat az adott árszinteken). Összerakják a megbízásokat a bankközi méretre és továbbteszik a piacra. Az a meglepő, hogy ezt szinte késedelem nélkül teszik. Ez az oka annak, hogy nincs stopvadászat. Nincsenek rákényszerülve, hogy manipuláljanak. Többek szerint a legnagyobb likviditással rendelkeznek a forex piacon. Nyilván ez nem tudom megerősíteni, de elképzelni igen.
Elkülönített számlákkal dolgoznak, bár egyenlőre a nagy ügyfeleknél, de tervezik már 10000-es számlákkal is. Nyilván ez nekik is költségoldali kérdés. Sokan nem tudják, de egy sima forexbrókernél ez nincsen így. Ez a szó szoros értelmében azt jelenti, hogy bármikor hozzá tudnak nyúlni az ügyfélpénzekhez. Hogy ez mit jelent, azt mindenkinek a fantáziájára bízom. A Dukascopynál ugyanolyan rendszer működik mint a bankoknál, vagyis megbízás nélkül nem tudnak hozzáférni a számlákhoz (szegregált számla). Illetve hozzátudnak, de azok rendkívüli esetek. Sok brókernél a hozzányúlás mindennapos.
Szintén egyedi, hogy a kiváló banki kapcsolatoknak köszönhetően lehetséges, saját bankszámláról kereskedni. No persze az tény, hogy nem párszáz dolláros számlák esetében, de ez az ügyfélnek sem érdeke, hiszen egy svájci bankszámlának költségei is vannak.
A banki kapcsolatok arra a kérdésre is választ adnak, hogy miért képesek gyorsan teljesíteni szinte bármilyen megbízást. mert a devizapiac legaktívabb bankjaival van közvetlen kapcsolatuk pl:UBS vagy Royal Bank of Scotland és még több másik. Szóval a likviditást ezzel biztosítják.
A költségek. Olcsók ezt kár lenne vitatni. Mivel comissiont számolnak kicsit bonyolult és felesleges is lenne ezen matekozni, de ha azt vesszük, hogy mondjuk EURUSD a brókereknél 2 pip akkor ehhez képest ha a comissiont átszámoljuk spreadba a Dukascopynál ez 1 pipről indul és forgalomtól függően csökkenhet akár 0,25-ig is. Ez a fantáziaszámítás érzékelteti, hogy nagyon olcsók tudnak lenni.

Skalpolás. Sok brókernél elméletben engedélyezett, de a valóságban szeretnek kötözködni. A Dukascopynál ez valóban engedélyezett. Nem foglalkoznak vele mivel megvan a kellő likviditás.

A cég szilárd pénzügyi alapokon nyugszik mivel az alaptőkéje több tízmillió svájci frank. Állítólag van már magyar chat támogatás is. Még nem próbáltam mert nem volt rá szükségem.

Hogy hátrányait is említsem csak deviza van náluk, max 1:100 tőkeáttétel, szóval aki sok terméket szeretne vagy szereti a nagy tőkeáttételt (én is) annak ebből a szempontból nem ideális. Kicsit talán komplikáltabb a számlanyitás mint más cégeknél, de lehet, hogy csak én emlékszem így. Ezenkívül ami engem mindig is zavart az, hogy csak bankszámláról(ra) lehet feltölteni és utaltatni. Ez nem túl gyors megoldás, mert én szeretem az elektronikus pénztárcákat mint a Moneybookers ahol a fel és letöltés azonnali (és nem látható a pénzmozgás avatatlan szemeknek ). Valamint jó lenne ha regisztrálni lehetne például a Visa kártyámat is, mert azzal is gyorsan lehetne mozgatni a tőkét. Ezt nem nyújtja a Dukascopy, bár van akinek ez nem lényeges. Nekem az lenne.

Még egy szó a likviditásról ami ellent mond annak, amit feljebb írtam. Váltottam egy pár emailt néhány külföldi ismerősömmel, akik szintén rendelkeznek kisebb nagyobb számlákkal a Dukascopynál. Közülük páran panaszkodtak, hogy probléma volt a likviditással és csúszkált a megbízásuk. Nem szándékozom megkérdőjelezni az állításukat, mert miért hazudnának. Évek óta a cégnél vannak. Annyit tudok mondani, hogy én ezt még nem tapasztaltam. De azért ezt le kellett írnom.
Sidius szinte minden fontosat leírt,és mindennel egyet is értek.Néhány szót a kereskedési platformjaikról.
Aki szereti az MT4-et,mint pl.én is,annak meggondolandó a dolog.Néhány hónapja elindult az MT4 is náluk,de egy ciprusi szolgáltató cégen, az FTT-n (Fair Trading Technology) keresztül kapcsolódik a JForex platformjukhoz.
Így a költségek is magasabbak,mert a spread,a jutalék,és a szolgáltatói jutalék együtt eur/usd esetén kb.2,5 pipre jön ki.
Sajna nincsenek CFD-k sem,de van XAU és XAG.
Ja,és van magyar nyelvű kontaktjuk is:Neveri Árpád.
Tomaso nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-12, 15:10   #8 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sidius!
Köszönöm a gyors, és kimerítő választ!
Lenne még kérdésem, ha nem gond!

Forex kereskedést szeretnék folytatni (pontosabban ezzel szeretném kezdeni a pályafutásom), és érdekelne, hogy szerinted milyen brókercéget kellene választanom!

Mindenképpen olyat szeretnék, amelynek van demo felülete, a kezdő tőkém (majd ha már a demo alapján úgy ítélem meg, hogy érdemes pénzt fektetni bele) 5000-10000 dollár között lesz!
Pontosabban ha eljutok odáig, akkor 5000-rel kezdeném, és ha élesben is megy a dolog, akkor raknák még rá!

Hamarosan elmegyek egy fizetős tanfolyamra, majd megírom a tapasztalataimat!
Régi 2011-10-12, 15:25   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Upsz, most nézem, hogy elég keveset írtam, szóval a demo felületen kívül jó lenne, ha aránylag alacsonyak lennének a díjak, megbízható legyen, és a platform is elfogadható legyen! Szóval valami ezeknek megfelelő kellene, neked már elég nagy tapasztalatod lehet ez ügyben (is)!
Régi 2011-10-12, 15:51   #10 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
HJozsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Upsz, most nézem, hogy elég keveset írtam, szóval a demo felületen kívül jó lenne, ha aránylag alacsonyak lennének a díjak, megbízható legyen, és a platform is elfogadható legyen! Szóval valami ezeknek megfelelő kellene, neked már elég nagy tapasztalatod lehet ez ügyben (is)!
5-10000 dollárral a Dukascopy megfelelő cég neked. Demo természetesen van, megbízhatóság számomra nem kérdés és a díjai is jók.
Régi 2011-10-12, 16:37   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Húúúúú, Sidius, nagyon gyors voltál!
Szóval kimentem fát vágni a kandallóba, közben eszembe jutott, hogy le sem írtam, hogy mely brókercégek között gondolkodom!
Az Admiral Markets, interactive brokers, meg ajánlatod alapján a Dukascopy-n gondolkoztam!

Így is ezt ajánlanád? Bocs a sok kérdésért, de úgy látom, hogy te még nem unod a válaszadást, nekem meg elég fontosak, mert szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy hol kezdi az ember!

Ha a cégek nevét nem pontosan írtam, azért elnézést kérek, nem jegyeztem fel, csak megjegyzésből írtam!
Régi 2011-10-12, 17:35   #12 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Alapvetően mind a három jó, de az Interactivenél nem tudom mi most a számlanyitási minimum. Ha lehet 5000 dollártól is nyitni akkor az is jó, mivel szabályozott piacon kereskedik, márpedig az amerikai szabályozás nagyon szigorú. Az Admiralmarketst én konkrétan azért nem ajánlom, mert nincs náluk számlám szóval hogyan is nyilatkozhatnék pro és kontra. Tény, hogy van magyar ügyfélszolgálatuk Magyarországon ha fontos a fizikai jelenlét, van magyar banki kapcsolatuk és ha jól tudom Pszáf engedélyük is. Ezek mindenképpen mellette szól.
Régi 2011-10-12, 18:29   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszönöm a válaszokat Sidius!

Azt hiszem, megnézem a hozzájuk tartozó demo-kat, és amelyik szimpatikusabb, azt fogom választani! Persze csak ha a demo gyakorlásom sikeres lesz!
Régi 2011-10-13, 17:20   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sidius!
Bár látom, hogy tavaly már kérdezték, de közben eltelt egy kis idő, így most én is megkérdezem:

Nem hoztál még létre saját oldalt?

Itt lenne az ideje, mert igencsak hasznos dolgokat írsz!
Régi 2011-10-13, 18:31   #15 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sidius!
Bár látom, hogy tavaly már kérdezték, de közben eltelt egy kis idő, így most én is megkérdezem:

Nem hoztál még létre saját oldalt?

Itt lenne az ideje, mert igencsak hasznos dolgokat írsz!

Sajnos annyira már nincs energiám. Valószínű, hogy csak összevissza tudnék vele foglalkozni. Félig meg nincs értelme csinálni.
Régi 2011-10-13, 19:18   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sajnálom, biztos előfizetnék rá!
Régi 2011-11-29, 10:36   #17 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 8
scapesound a hírnévhez vezető út elején jár.
Smile

Sziasztok!

Korábban egy másik topicot indítottam a tőzsde fórumon belül, hogy a kezelt számlás szolgáltatókról megosszuk a tapasztalatainkat. Az elmúlt egy hónapban sokfelé nézelődtem és kerestem a jó lehetőségeket. Ez egy folyamatosan növekvő szektor, amire érdemes minden pénzüggyel foglalkozó embernek felfigyelnie.
Ebbe a topicba azért írok, mert látom h a Dukascopy bankot /brókercéget elemeztétek. Én nm olyan régen találkoztam velük közvetett formában. Nagyon sokra tartok egy független beszélgetést egy adott cégről és örülök, hogy ilyeneket olvashatok a Dukasról! A kezelt számlás szolgáltatók közül a Perfecto FX et választottam ki, amely a Dukascopy nál vezeti a számlákat. Ez számomra különösen megnyugtató , pl, hogy nem ECN bróker, és költségmentesen indíthatom a befektetést, mert a bank se számol fel semmi + költséget -csak nagyon nagy forgalom után, de akkor se sokat! Ha valakinek lenne még véleménye a Dukascopy bankról, kérem ossza meg velünk! Kösszi

üdv
scapesound nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-29, 11:42   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A Dukascopy-nál ECN számlát lehet nyitni, 5000 dollártól biztos, a költség ne a spreed-be van építve, hanem mennyiségbe!
A költség függ a számlamérettől, ill. a kereskedés mennyiségétől.
Egy lot mennyiség teljes kereskedése (tehát vétel, majd eladás, vagy eladás, majd vétel) összesen legrosszabb esetben 9,6 USD. Ez csak a saját felületük használatánál van így, ha MT4-et akar valaki használni, akkor ez 11,6 USD-re változik, tehát ennyit kell fizetni lot-onként a teljes kereskedésre.

Ez az összeg a számla nagyságának, ill. a kereskedés mennyiségének függvényében csökken!

A demo MT4-e automatikusan levonja a kereskedés költségét minden kötéskor, pontosabban a költséget automatikusan minuszolja rögtön a piacra lépéskor (bár gondolom ez máshol is így van)!
Régi 2011-12-07, 09:12   #19 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
Cashpoint a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Egy lot mennyiség teljes kereskedése (tehát vétel, majd eladás, vagy eladás, majd vétel) összesen legrosszabb esetben 9,6 USD. Ez csak a saját felületük használatánál van így, ha MT4-et akar valaki használni, akkor ez 11,6 USD-re változik, tehát ennyit kell fizetni lot-onként a teljes kereskedésre.

A demo MT4-e automatikusan levonja a kereskedés költségét minden kötéskor, pontosabban a költséget automatikusan minuszolja rögtön a piacra lépéskor (bár gondolom ez máshol is így van)!

Nyitottam egy demo számlát 2 napja.Metatreder 4-et használok. Minden nap 23 órakor levon egy összeget auto-sync with dukascopy címszó alatt. Ez 433.63$ és 249.67$ volt. Mit jelent ez az összeg?
Cashpoint nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-07, 13:03   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem tudom, én is így jártam, folyamatban van ennek megkérdezése!
Bár nekem csak akkor számolt fel összeget, ha nyitva volt a pozicióm napon túl!
Régi 2011-12-07, 13:20   #21 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Nekem másodszor nem volt nyitva pozicióm.

Megkérdeztem én is ezt a válszt kaptam:

Köszönöm válaszát.
Az összeg egy a Metatrader 4 és a Dukascopy Jforex platformjának szinkronizálásáért felszámolt költség az MT4 szolgáltató részéről.

Nem igazán értem hogy ezt miért kell 2x és kicsit sokallom is az összeget.
Régi 2011-12-07, 13:51   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem hiszem, hogy így lenne, mert nekem van, hogy hozzáadja a számlámhoz, tehát plusszos!
Azt meg nem hiszem, hogy a szinkronizálásért még ők fizetnek nekem!
Régi 2011-12-13, 11:54   #23 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem tudom, én is így jártam, folyamatban van ennek megkérdezése!
Bár nekem csak akkor számolt fel összeget, ha nyitva volt a pozicióm napon túl!
Van valami hír ezzel kapcsolatban?
Régi 2011-12-13, 16:07   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen, de nem túl biztató, annyi választ kaptam, hogy kérdezzem meg "közvetítő" céget, mert nem tudják a választ!
Mivel angolul nem tudok, az már nem fog menni, még gondolkodom a megoldáson!
Régi 2011-12-20, 07:53   #25 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 27
scapesound a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia!

A dukascopy rendelkezik magyar ügyfélszolgálattal! Tudom, mert most fektettem be a Perfecto FX kezelt számlás szolgáltatóba, akik a dukasnál vannak. Szerintem ha bármi kérdésed van nyugodtan hívd fel őket.
Üdv
scapesound nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-21, 21:15   #26 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen, van magyar ügyfélszolgálat, ő adta azt a választ, hogy erre a kérdésre nem tud válaszolni, mert az MT4-et nem a Dukascopy futtatja, hanem egy közvetítő cég!
Ezért ő nem tud segíteni, keressem meg a közvetítő céget!
Ott viszont nincs magyar nyelvű ügyfélszolgálat!
Régi 2012-01-30, 21:10   #27 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 229
attiati a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
5-10000 dollárral a Dukascopy megfelelő cég neked. Demo természetesen van, megbízhatóság számomra nem kérdés és a díjai is jók.
szia

jól olvasom, hogy min order: 0,01lot, amire a max jutalék a spread-en felül 4,8 cent (1 mio egységnél max 48usd)?
Ez kb 0,5 pip-pel növeli a spreadet, ha jól számolom (?)

A europe részletüknél már 100$-tól lehet nyitni ecn számlát, és megy a bankkártyás befizetés. Ezen kívül mi előny/ hátrány van a svájci részleghez képest?

És egyébként miért nem náluk van már mindenki? Mi a hátrányuk?
Annyit látok, hogy a kifizetés drága (kis számla esetén) és nincs natív MT4/5.
attiati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-31, 12:13   #28 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

A Dukascopynál (nem az europe részlegnél ami tulajdonképpen nem részleg, hanem leány) 5000 alatt ECN számlát nem nyitsz. Ha jól tudom, még mindig érvényes az a szabály, hogy ezen összeg alatt kizárólag svájciaknak nyitnak. Tehát 5000 vagy felette. Ebben az esetben 38 dollár a jutalék maximális összege. Azért maximális, mert a jutalék abszolút forgalomfüggő, ez lehet ennek a fele is. A sreadot természetesen ez így növeli, de a spread menet közben maximum 0,5 vagy egy pip, de nagyon sokszor 0,5 alatt van majdhogynem konvergál a nullához. EURUSD esetében.
Ami tény, hogy olcsónak nem olcsó, tulajdonképpen ezért nem is mentek le ECN számlában annyira mint mások, bár így is sokat lementek már mert volt amikor 50-100000 alatt nem is nyitottak. Viszont cserébe adnak egy pengeéles rendszert, amiről nagyon sok brókernél csak álmodni lehet még ECN számlák esetében is.

Az Europe leányt nem ismerem, de nyilvánvaló, hogy azért lett létrehozva, hogy megmaradva a minőségnél (nem adják a nevüket akármihez), a svájci banktitok megszegése nélkül tegyék hozzáférhetővé az adatokat az EU-ban. Ezért sokszor támadták már az Uniós szervezetek a Dukascopyt. Gondolom én. Azt látom, hogy 100 dollártól létrehozható egy számla, más kérdés, hogy értelme tulajdonképpen semmi. Ahhoz szerintem ez a cég drága.
Régi 2012-01-31, 17:49   #29 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A Dukascopynál (nem az europe részlegnél ami tulajdonképpen nem részleg, hanem leány) 5000 alatt ECN számlát nem nyitsz. Ha jól tudom, még mindig érvényes az a szabály, hogy ezen összeg alatt kizárólag svájciaknak nyitnak. Tehát 5000 vagy felette. Ebben az esetben 38 dollár a jutalék maximális összege. Azért maximális, mert a jutalék abszolút forgalomfüggő, ez lehet ennek a fele is. A sreadot természetesen ez így növeli, de a spread menet közben maximum 0,5 vagy egy pip, de nagyon sokszor 0,5 alatt van majdhogynem konvergál a nullához. EURUSD esetében.
Ami tény, hogy olcsónak nem olcsó, tulajdonképpen ezért nem is mentek le ECN számlában annyira mint mások, bár így is sokat lementek már mert volt amikor 50-100000 alatt nem is nyitottak. Viszont cserébe adnak egy pengeéles rendszert, amiről nagyon sok brókernél csak álmodni lehet még ECN számlák esetében is.

Az Europe leányt nem ismerem, de nyilvánvaló, hogy azért lett létrehozva, hogy megmaradva a minőségnél (nem adják a nevüket akármihez), a svájci banktitok megszegése nélkül tegyék hozzáférhetővé az adatokat az EU-ban. Ezért sokszor támadták már az Uniós szervezetek a Dukascopyt. Gondolom én. Azt látom, hogy 100 dollártól létrehozható egy számla, más kérdés, hogy értelme tulajdonképpen semmi. Ahhoz szerintem ez a cég drága.
Annyit tennék hozzá, hogy 1 lot mennyiség oda vissza kereskedése 9,6 USD, MT4-et használva 11,6 USD!

A többi stimmel, Sidius jól írta, 5000 USD kell az ECN számlához, svájciaknak elég 1000 USD!
Régi 2012-01-31, 18:02   #30 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
... svájciaknak elég 1000 USD!
de ők is 5000-rel nyitják, mert annyi kell 5lot usdchf longhoz
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-31, 19:35   #31 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igen, elmélet síkon ez elég is az 5 lothoz!

De csak elméleti síkon, mivel a Dukascopy-nál a max. tőkeáttét 1:100-hoz!
Régi 2012-01-31, 21:39   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

miért nem olcsó, miért drága?

eurusd 0,5-1 pip
erre jön rá a jutalék, ami 0,48 pip (1 millió egység esetén max 48 USD, 0,01 lot estén 48 cent, stb...)

Ez így összesen 1,5 pipnél kevesebb.
Vagy rosszul számolok?
Ki és beutalás tényleg drága.
Régi 2012-01-31, 21:42   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
á, abban csak Mrs. Hildebrand utazik az 1,2-es árfolyamküszöb bejelentése előtti napokban
Régi 2012-02-01, 07:22   #34 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
miért nem olcsó, miért drága?

eurusd 0,5-1 pip
erre jön rá a jutalék, ami 0,48 pip (1 millió egység esetén max 48 USD, 0,01 lot estén 48 cent, stb...)

Ez így összesen 1,5 pipnél kevesebb.
Vagy rosszul számolok?
Ki és beutalás tényleg drága.
Én nem írtam olyat, hogy drága. Azt írtam, hogy "olcsónak nem olcsó" ami nem ugyanaz mint a drága.
Arra gondoltam, hogy van ennél olcsóbb is, mert például máshol kevesebbért tudsz számlát nyitni, van ahol jobb a költség, olcsóbb a pénzkiutalás. Mondjuk például az Oandánál. Van ahol ennél költségesebb a kötés, többel kell nyitni ECN-t....stb.
Ha azonban összességében nézzük, vagyis mik a költségek és ezért mit kap a kereskedő, azt kell mondjam, hogy bőven megéri náluk számlát nyitni, ha van valakinek legalább 5000 dollárja.
Régi 2012-02-01, 18:53   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én nem írtam olyat, hogy drága. Azt írtam, hogy "olcsónak nem olcsó" ami nem ugyanaz mint a drága.
Arra gondoltam, hogy van ennél olcsóbb is, mert például máshol kevesebbért tudsz számlát nyitni, van ahol jobb a költség, olcsóbb a pénzkiutalás. Mondjuk például az Oandánál. Van ahol ennél költségesebb a kötés, többel kell nyitni ECN-t....stb.
Ha azonban összességében nézzük, vagyis mik a költségek és ezért mit kap a kereskedő, azt kell mondjam, hogy bőven megéri náluk számlát nyitni, ha van valakinek legalább 5000 dollárja.

A svájci és az európai leánytól is csak bankszámlára lehet kikérni a pénzt, így a svájci banktitok szerintem ugrik a kifizetésnél.
Ebből kiindulva az eu leánynál már 1-2k-val is lehet ecn számlát nyitni, így szerintem a számlanyitási minimum összeg nem hátrány a dukas-nál. 0,01 lot-hoz úgyis kell ennyi.

Vajon a banktitkon / adatközlésen kívül mi különbség lehet még az eu leány és a svájci anya között? (+bankkártyás fizetési lehetőségen + számlanyitási minimumon kívül)

A kiutalás valóban olcsóbb szinte minden másik brókercégnél.
És a moneybookers/paypal fizetési lehetőség is hiányzik.
Régi 2012-02-01, 19:43   #36 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Nem egészen. A svájci brókernél ki lehet kérni EU-n kívüli bankszámlára, vagy svájcira is a pénzt. Innentől kezdve nem kérhetnek ki adatot mert a bróker nem ad ki és a svájci bank sem. Nem véletlenül nem EU tag Svájc.
De mint írtam elég sokat támadják az országot miatta. Ellenben leány eleve EU országban van bejegyezve. Innentől kezdve teljesen mindegy milyen bakszámla kapcsolódik hozzá, ugyanis az EU tagországok szervei közvetlenül a brókertől is kikérhetnek bármilyen adatot, akár még az előtt is, hogy a bankszámlára futna a pénz.

Na ez a nagy különbség.

A moneybookers/paypal azért nem működik, mert a svájci pénzügyi szabályozás ezt nem teszi lehetővé ebben a formában. Tehát például brókerek, bankok nem utalhatnak ki rá közvetlenül. Ilyen szempontból a svájciak elég különcek, de az ilyen különcségek értékelik fel őket a pénzvilág szemében.
Régi 2012-02-01, 21:53   #37 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez igaz.
Azok is foglalkoznának svájci, vagy eu-n kívüli bankszámlával, akik a minél kisebb számlaméretben gondolkodnak? (vagy épphogy bevállalnák a min. 5k-s svájci számlát)
Régi 2012-02-01, 21:58   #38 (permalink)
MRJ
Új tag

Összes hozzászólás: 25
Hírnév szint: 6
MRJ a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Gondolom láma kérdés de ha 5000$-al lehet nyitni számlát az nem azt jelenti hogy annyi mindig legyen rajta , ugye ? Valami konkrét árat nem tud esetleg valaki a ki-be fizetésre , havidíjra egyébb járulékos költségre ?
MRJ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-02, 08:29   #39 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez igaz.
Azok is foglalkoznának svájci, vagy eu-n kívüli bankszámlával, akik a minél kisebb számlaméretben gondolkodnak? (vagy épphogy bevállalnák a min. 5k-s svájci számlát)
Nem teljesen értem a kérdést.
Régi 2012-02-02, 08:58   #40 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
MRJ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gondolom láma kérdés de ha 5000$-al lehet nyitni számlát az nem azt jelenti hogy annyi mindig legyen rajta , ugye ? Valami konkrét árat nem tud esetleg valaki a ki-be fizetésre , havidíjra egyébb járulékos költségre ?
Nem. Ez a számlanyitási követelmény. Nyilván utána a számlaegyenleged ingadozni fog, ami lehet alatta vagy felette is a nyitási összegnek.

Mármint milyen havidíjra gondolsz?

A kereskedési számla maga ingyenes, én legalábbis még nem vettem észre, hogy bármit levontak volna.

A jutalékokról, spreadról már volt szó, de ezek a kereskedéshez kapcsolhatók.

A befizetés díjmentes. természetesen a Dukascopy részéről. Hogy egyébként a bankod mennyit számol fel az átutalásra, konverzióra azt neked kell megkérdezni.

A kifizetésnek van díja ez attól függ, hogy milyen pénznemet használsz. Most fejből nem megy de 15-20 euró/usd/chf/gbp...stb (van pár pénznem) körül van. Ez le van írva az oldalukon.

Viszont lehetőség van náluk bankszámlát is nyitni ( Dukascopy Bank) és akkor viszont mivel az egész oda vissza játék bankon belüli műveletnek számít, ingyen van. A bankszámla nyitás azért nem olyan egyszerű, mint a brókerszámla nyitása, de kis erőfeszítéssel megoldható. Természetesen ez a bank mindent tud, vagyis online banking, debit, credit kártya, pénz betét és kivét, meg mindenféle műveletek.

Költségként jelentkezhet még, ha a kereskedési számla egyenlegedről papíralapú igazolást kérsz. Ez általában nem kell, mert a kereskedési rendszerben benne van minden adat, ami szükséges, mondjuk egy adóbevalláshoz. De ha mégis kell, az igen borsos árú. Én egyszer beleszaladtam ilyesmibe, és bár az összegre nem emlékszem pontosan, de biztosan jóval 100 frank felett volt. Szóval lehet számolni 3-5000 forintnak megfelelő frankra, egy darab papírért. De mondom, ez tényleg nagyon ritkán fordul elő.

Más költségre nem emlékszem.

Utoljára módosítva: sidius által : 2012-02-02 09:01 Oka: kieg.
Régi 2012-02-02, 13:42   #41 (permalink)
MRJ
Új tag

Alapbeállítás

Elöszöris köszi a kimerítő választ

Valóban nem irtam pontosan le , tudom hogy be kell fizetnem 5000$-t csak ha mondjuk 2 hét után kiveszem mert valami balul sül el és kell a pénz akkor lemehet mondjuk 100$-ra a számla pár hétig anélkül hogy nem szüntetem meg ?Tehát azt nem nagyon tudom hogy van-e minimális összeg aminek a számlán kell lennie.
A spreadben az tiszta volt máshol hogy nincs költség csak annyi hogy a spread különbség az övék de itt láttam számoltatok valamit ha jol vettem ki a spreaden felül különböző a költség 0,01 vagy 0,1 vagy 1 lotnál.
Főleg a pénz kivétel költségére gondoltam , gondolom ez is százalékos . Itt föleg USD számlát nyitnék náluk meg itthon is egyett és az között mozogna a pénz .
Nekem tetszene az ottani számlanyitás is csak nem tudom mennyire macerás , azon kivül hogy sok jot mondtatok róluk az is pozitiv volt hogy van magyar a cégnél bár nem tudom ezzel mennyire ő foglalkozna.
Konkrétan olyan díjra gondoltam hogy mondjuk havi fix 20$ számlavazetési díj .
Régi 2012-02-02, 14:57   #42 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Hát azt tényleg meg kell kérdezned a magyar kapcsolattartótól, hogy ha kiveszed a pénzt szinte teljesen és nincs mozgás, akkor van e valami költsége a számlának, mert én ilyesmit nem próbáltam még. Szerintem nincs semmi, mert akkor azt feltüntetnék.

A pénzkivétel nem százalékos hanem fix, ezért jól meg kell gondolni, hogy mennyit vesz ki az ember. Tehát ha mondjuk 20 dollár akkor az akkor is annyi ha 100 dollárt veszel ki, vagy ha 10000-ret.

Alapból a bankszámlanyitásnál szeretik megnézni maguknak az ügyfelet. Ennek nyilván oka van. De kikerülhető, mert ma már léteznek cégek akiken keresztül nyitható svájci bankszámla és nem kell kiutazni. Ha rákeresel a googleval találsz nem is egyet, de én nem csinálok nekik ingyenreklámot (se pénzest ). Ha viszont nem gond kutazni és bírod a nyelvet is (német, angol, francia mind jó), akkor pár óra alatt megnyitható.
Régi 2012-02-02, 18:09   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

[QUOTE=sidius;19816

Alapból a bankszámlanyitásnál szeretik megnézni maguknak az ügyfelet. Ennek nyilván oka van. De kikerülhető, mert ma már léteznek cégek akiken keresztül nyitható svájci bankszámla és nem kell kiutazni. Ha rákeresel a googleval találsz nem is egyet, de én nem csinálok nekik ingyenreklámot (se pénzest ). Ha viszont nem gond kutazni és bírod a nyelvet is (német, angol, francia mind jó), akkor pár óra alatt megnyitható.[/QUOTE]

Ez egyik haverom kint van (mármint Svájcban dolgozik), ő azt mondta, hogy külföldi ember nem nyithat svájcban bankszámlát, csak akkor, ha van kinti lakcíme!
Pontosabban nyithat, csak azt hiszem, 100.000 USD a min., amivel nyithat, ebben az esetben nem kell lakcím (mert ugye pénzes emberkék lakcím nélkül is nyithatnak)!

Ezért nagy szó, hogy aki a Dukascopynál kereskedik, az nyithat ott számlát, lehet természetesen külföldi is, nem kell hozzá svájci lakcím, és elég hozzá "csak" 50.000 USD, tehát lényegében ez egy számlanyitási kedvezmény!
Régi 2012-02-02, 18:42   #44 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Hát a haverod rosszul tudja.
Nyithat külföldi bankszámlát. Ma már minden 18-ik életévét betöltött személy nyithat bankszámlát és nem kell ottani lakcím. Két ok miatt szokták megtagadni. Ha gyanús a pénz, vagy ha azt gondolják, hogy árt a bank jó hírnevének. Vegyük például az UBS bankszámlanyitást.

Kell hozzá egy útlevél egy lakcímkártya, meg a pénz eredetét igazoló dokumentum. Előfordulhat, hogy rákérdeznek, hogy mire szeretné az ügyfél használni a pénzt. A számlát úgy hívják, hogy "UBS personal account". Níitás és megszüntetés díjtalan, meg a vezetés is, de ehhez be kell tenni 10000 chf-et. egyébként 2-7 frank havonta attól függően, hogy kell papíralapú kivonat vagy jó az elektronikus is. A kártya olyan 40 frank évente, az ATM használat olyan 2-3% ( a felvett összeg %-a). Mindenre pontosan nem emlékszem. Létezik „UBS investment fund account” is. Ezt is nyithat külföldi állam polgára is.

Kisebb banknál is lehet nyitni nyugodtan, például a Migros Bank-nál is. Azt tudni kell, hogy a kis bank is ugyanolyan biztonságos Svájcban, mert a törvények kőkemények. Egyik ismerősöm itt nyitott, mert már 7-8000 franknál is ingyenes és azt hiszem éves kártyadíj sincs.

Ami nagyon drága az a Credit Suisse de ott is nyithat külföldi. Csak ott 40 frank a számlavezetés havonta vagyis 10000 forint. Hacsak nincs valakinek egymillió frankja a trezorban amit rá tud tenni a számlára, mert akkor ingyen adják.
Régi 2012-02-02, 18:57   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hát a haverod rosszul tudja.
Nyithat külföldi bankszámlát. Ma már minden 18-ik életévét betöltött személy nyithat bankszámlát és nem kell ottani lakcím. Két ok miatt szokták megtagadni. Ha gyanús a pénz, vagy ha azt gondolják, hogy árt a bank jó hírnevének. Vegyük például az UBS bankszámlanyitást.

Kell hozzá egy útlevél egy lakcímkártya, meg a pénz eredetét igazoló dokumentum. Előfordulhat, hogy rákérdeznek, hogy mire szeretné az ügyfél használni a pénzt. A számlát úgy hívják, hogy "UBS personal account". Níitás és megszüntetés díjtalan, meg a vezetés is, de ehhez be kell tenni 10000 chf-et. egyébként 2-7 frank havonta attól függően, hogy kell papíralapú kivonat vagy jó az elektronikus is. A kártya olyan 40 frank évente, az ATM használat olyan 2-3% ( a felvett összeg %-a). Mindenre pontosan nem emlékszem. Létezik „UBS investment fund account” is. Ezt is nyithat külföldi állam polgára is.

Kisebb banknál is lehet nyitni nyugodtan, például a Migros Bank-nál is. Azt tudni kell, hogy a kis bank is ugyanolyan biztonságos Svájcban, mert a törvények kőkemények. Egyik ismerősöm itt nyitott, mert már 7-8000 franknál is ingyenes és azt hiszem éves kártyadíj sincs.

Ami nagyon drága az a Credit Suisse de ott is nyithat külföldi. Csak ott 40 frank a számlavezetés havonta vagyis 10000 forint. Hacsak nincs valakinek egymillió frankja a trezorban amit rá tud tenni a számlára, mert akkor ingyen adják.
Köszi, lehet, hogy így van, a haverom messze nem perfekt német, lehet, félreértett valamit!

Akkor a fenti írásom sztornó!
Régi 2012-02-02, 19:18   #46 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi, lehet, hogy így van, a haverom messze nem perfekt német, lehet, félreértett valamit!

Akkor a fenti írásom sztornó!
Ha nem így lenne, akkor nem lehetne nyitni a Dukascopy Banknál sem, mert a szabályok rá is vonatkoznak.

Egyébként ha valaki személyes jelenlét nélkül nyitna bankszámlát Svájcban a közvetítő cégek olyan 100-150 eurót el szoktak kérni, cégesét meg dupla ennyit. Ja és van pár szélhámos cég is. Szóval ezzel a módszerrel csak óvatosan.
Régi 2012-02-02, 19:39   #47 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kedves Sidius! 1eve szerettem volna a Credit Suisse-nal 4000€-os privat szamlat nyitni es a valasz 50 000€ a minimum .
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-02, 19:39   #48 (permalink)
MRJ
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm válaszokat !

A dukas és az admiral trade a 2 jelöltem , valószinüleg mindkettő lesz , beleültették a fülembe hogy jó ha 2 broker van Néztem még a traing-pointot és a tadawul-t ( magyar nyelv miatt ) de első mindenképpen a dukas . Remélem a magyar contact segítőkész lesz mert azért vannak homályos foltok Köszönöm mégegyszer !
Régi 2012-02-02, 19:54   #49 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Sidius! 1eve szerettem volna a Credit Suisse-nal 4000€-os privat szamlat nyitni es a valasz 50 000€ a minimum .
Én nem azt írtam, hogy mennyi a minimum amivel nyitni lehet, hanem hogy mennyitől ingyenes náluk a bankszámla vezetés.
Régi 2012-02-02, 20:32   #50 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem teljesen értem a kérdést.
mintha több mindent írtam volna tegnap, csak eltűnt

Az akart lenni a lényeg, hogy aki az 1k eu és az 5k svájci számla között vacillál, az vajon fog e foglalkozni adóelkerüléssel, eu-n kívüli bankszámlával, stb...

Ha max egy 5k-s svájci számlára elegendő pénzt tud kipréselni magából, szerintem ő nem fog ilyesmivel foglalkozni, vagyis őneki jó az eu számla is, kisebb pénzzel. Ha meg prioritás neki mindez, akkor már nem is jön szóba a kisebb befizetési igényű eu számla, mert bőven rendelkezésre áll a nagyobb tőke.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 07:17 , a GMT +1 időzóna szerint.