Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Brókercégek

Szavazás eredménye: Ki jonne el szívesen egy ingyenes eloadásra az alábbi helyszínek kozul?
Budapest 7 53,85%
Debrecen 0 0%
Szeged 0 0%
Miskolc 3 23,08%
Pécs 0 0%
Gyor 0 0%
Nyíregyháza 1 7,69%
Kecskemét 2 15,38%
Szolnok 0 0%
Sopron 0 0%
Szavazók: 13. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-01-22, 18:07   #11501 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 108
Hírnév szint: 4
Füles a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás A Fogyasztóvédelmi Ügynökség igazgatója határozatot hoz az IronFX Global Ltd ellen

nem tudom, következménye lesz e....

http://www.consumer.gov.cy/mcit/cyco...B?OpenDocument
Füles nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-25, 12:52   #11502 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
mokamarci a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam a fórumot, mert nem sok esélyt láttam konkrét lépésekre, viszont gps2 lépése után elindultam a FO irányába, ahonnan most jött levél, ami nem túl bíztató számomra...

Idézet:
Dear,

We have reviewed your complaint application and we would like to inform you that your case cannot be examined any further by our office for the following reasons:

· Your problem / withdrawal request was submitted on the 15/04/15 and your complaint to the financial business was submitted on the 10/10/17.

According to “The Law Relating to the Establishment and Operation of a Single Agency for the Out of Court Settlement of Disputes of Financial Nature (Financial Ombudsman)”, Part VI, article 11 (1) “A consumer who has a complaint against a financial undertaking, may submit the complaint in writing to the financial undertaking within a period of fifteen months (15) from the date he became aware or reasonably ought to have become aware of what in his opinion constitutes a harmful action or omission of the financial undertaking or of the fact that he had a basis for the submission of a complaint”.

· Also your complaint application was submitted on the 11/07/17 incomplete and was completed on the 10/10/17. As per “The Law Relating to the Establishment and Operation of a Single Agency for the Out of Court Settlement of Disputes of Financial Nature (Financial Ombudsman)”, Part VI 9 (3) (c) the Financial Ombudsman does not undertake the examination of a complaint, which is submitted to the Financial Ombudsman after twenty-two months (22), from the date on which the consumer became aware, or ought reasonably according to the opinion of the Financial Ombudsman to have become aware of the harmful action or omission of the financial undertaking or of the fact that he had a basis for the submission of a complaint.

In your case the problem occurred over 29 months prior to the submission of your complaint to our office.

Based on the above legislation the Financial Ombudsman Office does not have jurisdiction to examine your case and is terminated.

The official termination will be submitted to you in due time.

Best regards,

Anthousa Papacharalambous

Administrative Assistant

Financial Ombudsman Office

Tel: 00357 22 848 925

Fax: 00357 22 660 118

Email: apapacharalambous@financialombudsman.gov.cy
Előzmények: a számlámról 2014 áprilisában indítottam visszautalást, amiből a befizetett tőkét visszakaptam, ilyen szempontból nem lehet(ne) sok problémám, viszont a profit a befizetett tőke többszöröse, ami természetesen mindig jól jönne, most meg pláne

Kérdésem: van-e valami olyan jogi út, ahol többen vannak, és esetleg még be lehet szállni?
mokamarci nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2018-01-25, 14:35   #11503 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 276
Hírnév szint: 2
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
mokamarci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam a fórumot, mert nem sok esélyt láttam konkrét lépésekre, viszont gps2 lépése után elindultam a FO irányába, ahonnan most jött levél, ami nem túl bíztató számomra...

Előzmények: a számlámról 2014 áprilisában indítottam visszautalást, amiből a befizetett tőkét visszakaptam, ilyen szempontból nem lehet(ne) sok problémám, viszont a profit a befizetett tőke többszöröse, ami természetesen mindig jól jönne, most meg pláne

Kérdésem: van-e valami olyan jogi út, ahol többen vannak, és esetleg még be lehet szállni?

Szia,
3 hsz-vel előtted "Siena” ezzel foglalkozik. Talán tud segíteni.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-01, 08:20   #11504 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Lassan 2 éve van az ügyem az Ombudsmannál. Rájuk írtam, mi is van az üggyel. Azt válaszolták, még vizsgálat alatt a sok panasz miatt. Na persze.....
Régi 2018-02-06, 10:11   #11505 (permalink)
Új tag

Gabor2 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kapott valaki e-mailt mostanában egy "Istvántól"?

"Kedves !

Ironfx károsultakat keresünk fel egy lehetőségel önzetlen alapon hiszen mi is szeretnénk látni a pénzünket.
Van egy Nagyobb nemzetközi politikai kapcsolatokkal rendelkező csoport, akiknek bent ragadt a pénze az Ironban anno
Valamilyen úton módon találtak egy csatornát az Ironfx valós orosz tulajdonosi Gárdájához
Erős ráhatást tudtak gyakorolni
Péntekig van határidő mert este 19:00 indul a gépe is viszi ki első körben a címlistákat.
ügyfél dolga:
1.) Client portálba be kell menjen: áttekintésbe kattintva jól láthatónak kell lennie verified a státusz ERRŐL AZONNALI MONITOR FOTÓ.
2. Transaction history: be kell menjen deposit withdraw:
pl 2015 .10.05 Inprocess hogy a lekérés nincs teljesítve: Illetve az összes odalat ki fotózni akár hányszor lehívást kezdeményezett volna az ügyfél 1-2-3-4 oldalakat is célszerű.
3.) Az MT4 be be kell menjena teljes számla adatról is monitor fotó brókerszála szám szerver minden legyen jól látható / PLUSZ : EGY RÉSZLETES SZÁMLATÖRTÉNETET IS CSATOLJON BE AZ MT4 RŐL ÉRTELEM SZERŰEN.
4.) Ezek az adatok szükségesek és mindenki erre az e-mailcímre csatolja be : ...

elméletileg így 60% kifizetik a bent maradt összegeknek, előre semmit nem kérnek de nyilván garancia sincs semmire.

ez egy szűk kör számára nyílt lehetőség kérem bizalmasan kezelését, forumokon kozosségi médiában nem terjeszthető természetesen barát ismerős tovább ajánlása lehetséges

Válaszát várva
István"

Ez lehet, hogy már a sokadik ilyen e-mail, de gondoltam megosztom.
Gabor2 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-16, 12:54   #11506 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Mákvirág a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Siena eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mivel pont a mai napon tettem lépéseket - aminek már 2015-ben is volt eredménye, felajánlottam, hogy akik kaptak már ombudsmani végzést és a fizetési kötelezettséget még nem teljesítette az IronFx, illetve maga a végzés is elfogadhatatlan, mert a kiutalt tőkeösszeget sem fedezi, írjanak nekem és a saját ügymenetemhez hozzácsatolom.
Ennél többet pillanatnyilag nem tudok tenni, mert az ügy sikerességét befolyásolná, ha kiírnám ide a jelenlegi helyzetet.

5000 magyar járt pórul az IronFx ügyfeleként, és jó, ha 200 tett bejelentést az MNB-nél, arról már nem beszélve, hogy vajon, hány ember vette a fáradtságot, hogy végigcsinálja a ciprusi ombudsmani eljárást.

Kizárólag azok keressenek meg, akiknek van a kezükben már ombudsmani végzés. Itt van jogalapja az embernek további intézkedések megtételére, amiknek várhatóan pozitív kimenetele lesz, ellenkező esetben nincs!
Én is megkaptam a levelet az Ombudsmantól, amiben formai okokra hivatkozva egyszerűen lerúgott (IronFX nem kapta meg a hivatalos reklamációmat, illetve kifutottam a 15 hónapból)
Én 2016 óta próbálom kivenni a saját tőkémet, profitról szó sincs. IronFX feketelistára tett, bármelyik e-mail címükre írok bármit, semmit nem válaszolnak. (közben más e-mail címemet naponta bombázzák az új ajánlatokkal!
Tényleg az a helyzet, hogy mindannyian, akiknek van ilyen Ombudsman-i elutasítása, össze kéne fognunk, és együtt próbálni valamit. Végülis ez volna az egyetlen hivatalos út, de láthatóan ez is blokkolt.
Mákvirág nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-16, 14:24   #11507 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 11
fxshanky a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Lassan eltelt 2 év, és én sem kaptam semmi választ a panaszomról ezidáig az Ombudsmatól. Írtam nekik, azt a választ kaptam, hogy vizsgálat alatt van még, amint meglesz értesíteni fognak.
fxshanky nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-16, 17:33   #11508 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
fxshanky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lassan eltelt 2 év, és én sem kaptam semmi választ a panaszomról ezidáig az Ombudsmatól. Írtam nekik, azt a választ kaptam, hogy vizsgálat alatt van még, amint meglesz értesíteni fognak.
Szintén zenész. Viszont erre föl kaptam az UK-s Ombudsmantól levelet, hogy tegyem meg a panaszom. Na de abból a határidőből rég kicsúsztam. Az Iron anno a ciprusi ombudsmant adta meg mint panasz lehetőség.

Más is kapott a UK-s Ombudszmantól levelet?
Régi 2018-02-16, 18:01   #11509 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.277
Hírnév szint: 9
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Füles eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szintén zenész. Viszont erre föl kaptam az UK-s Ombudsmantól levelet, hogy tegyem meg a panaszom. Na de abból a határidőből rég kicsúsztam. Az Iron anno a ciprusi ombudsmant adta meg mint panasz lehetőség.

Más is kapott a UK-s Ombudszmantól levelet?
Szia,
végül is mi lenne a helyes menetrend, illetve mi számít a folyamat megkezdésének?
Amikor beadtam a kiutalási igényemet az Iron client portalon?
Azt mondjuk törölni is tudom, és újra beadni, eddig mást nem tettem, levelet nem írtam sehová, nekik sem.
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-21, 13:13   #11510 (permalink)
Új tag

Caruso77 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sajnos a cég időhúzás céljából kitalált egy új panaszbenyújtó felületet, amit 2016-ra visszadátumoztak, azt a látszatot keltve, hogy az ügyfelek nem megfelelően jártak el és nem a megfelelő platformon nyújtottak be panaszt. Erre való hivatkozással kaptam az Ombudsmani hivataltól a benyújtott panaszomra egy válaszlevelet, hogy a megfelelő panaszbenyújtásom után az brókercégtől kapott hivatkozási számmal forduljak hozzájuk. Ekkor ismét elhúzzák 3 hónapig majd az időt és akkor fogok a 15 hónapos határidőből kifutni.
A kérdésem, hogy van-e valakinél lementve a cég weboldalának tartalma. Mert erre lehetne hivatkozni, hogy szándékosan találták ki ezt az új panaszbenyújtó platformot, hogy az időhúzásra játszva az elévülési időt elérve bújhassanak ki a felelősség alól. Ezzel a húzással is egyértelmű, hogy ettől a hivataltól ügyfélként várni sokat nem lehet.
Esetleg lenne értelme annak, hogy a pénzkivételt megszüntetni az eljárást megszüntetni, majd újrakezdeni az egészet? Attól félek, hogy egyszerűen megszüntetik az ügyfél profil felületét és mintha soha nem is léteztünk volna "megoldják" a kérdést.
Caruso77 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-21, 14:37   #11511 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 152
Hírnév szint: 2
gtome a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Caruso77 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sajnos a cég időhúzás céljából kitalált egy új panaszbenyújtó felületet, amit 2016-ra visszadátumoztak, azt a látszatot keltve, hogy az ügyfelek nem megfelelően jártak el és nem a megfelelő platformon nyújtottak be panaszt. Erre való hivatkozással kaptam az Ombudsmani hivataltól a benyújtott panaszomra egy válaszlevelet, hogy a megfelelő panaszbenyújtásom után az brókercégtől kapott hivatkozási számmal forduljak hozzájuk. Ekkor ismét elhúzzák 3 hónapig majd az időt és akkor fogok a 15 hónapos határidőből kifutni.
A kérdésem, hogy van-e valakinél lementve a cég weboldalának tartalma. Mert erre lehetne hivatkozni, hogy szándékosan találták ki ezt az új panaszbenyújtó platformot, hogy az időhúzásra játszva az elévülési időt elérve bújhassanak ki a felelősség alól. Ezzel a húzással is egyértelmű, hogy ettől a hivataltól ügyfélként várni sokat nem lehet.
Esetleg lenne értelme annak, hogy a pénzkivételt megszüntetni az eljárást megszüntetni, majd újrakezdeni az egészet? Attól félek, hogy egyszerűen megszüntetik az ügyfél profil felületét és mintha soha nem is léteztünk volna "megoldják" a kérdést.
Próbáld meg ezt:

http://archive.org/web/

Különböző időpontokban elment bizonyos oldalakat.
Régi 2018-02-24, 18:41   #11512 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia,
végül is mi lenne a helyes menetrend, illetve mi számít a folyamat megkezdésének?
Amikor beadtam a kiutalási igényemet az Iron client portalon?
Azt mondjuk törölni is tudom, és újra beadni, eddig mást nem tettem, levelet nem írtam sehová, nekik sem.
Sajnos nem tudom most mi a módi, az oldalukon gondolom megtalálható, vegy a szabályzatukban.
Régi 2018-02-25, 11:35   #11513 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 55
Hírnév szint: 3
fxsb a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
cápa77 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi ,írok inkább....

Alpari ,Fxcm,Bpforex,FXpro , Interaktivbroker ,XTB ctr... sehol nincs bónusz,ezeknél csak ??

Itt a cikk:

suncika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nehez lesz mert okosan csinaltak:
Nem értek egyet. Csak ha felületesen vizsgálod, akkor tűnik annak. Az angol 8Safe ráadásul még hatalmasabb humbug, csak senki nem veszi magának a fáradtságot, hogy elolvasson dokumentumokat. Itt van az általuk publikált dokumentumban az egész trükk leírva.
https://www.ironfx.co.uk/content/2/0...t_NoticeUK.pdf

Ebben az áll, hogy annak ellenére, hogy ha a 8safe UK-hoz fordul valaki, végeredményben tudomásul kell vegye, hogy a tényleges számlanyitás..na hol esik meg?! Igen, az Ironfx Global Limited "anyuci" vállalatnál (lényegtelen, hogy az eddigi Ironfx UK esetében mi volt, ezentúl nem úgy lesz!)
És minden ami a számládat érinti, továbbra is a Ciprusi mizéria által lesz befolyásolva!

"8Safe UK's role is limited to promoting the Parent Company's service to you..." Egyértelmű, nem?!

" ...assisting you with the Parent Company's account opening process..." tehát a 8Safe csak egy ...IB szerű paraván, ami átirányít szépen a fő rablóhoz!
Ebből csak annyi angol, hogy az átutalt tőkéd majd "angolosan" távozik a ciprusi pöcegödörbe!

"...if you decide to place through 8Safe UK any orders for Your trading account carried by the Parent Company, to receive those orders and transmit them to the Parent Company for execution"
Tehát mind a számla, mind a kereskedés továbbra is a főrablóknál történik!

"However, it is important for you to understand that, although you will be contracting both with the Parent Company and 8Safe UK, you will be trading ONLY with the Parent Company..."
Kell még ennél több?!

A 8Safe (és minden bizonnyal ez érvényes az összes többi frissen vagy a jövőben létrehozott hasonszőrűre is) tulajdonképpen a "kerítő" szerepét tölti be csupán, és valójában mindenki a fő kuplerájban fog kikötni, függetlenül attól, hogy mit gondol!

" Accordingly, 8Safe UK will have no liability to you except to the extent required by applicable law including the rules of the FCA. The FCA's rules (including the FCA's client protection rules) will not apply in respect of the Parent Company's dealing with you"

Tehát ha cumi van akkor a ciprusi slagra van kötve a szívószál!

A 8Safe persze "szolgáltatásaiért" pénzt kap " 8Safe will receive fees from the Parent Company for introducing you to the Parent Company..." Hehehe ez nagyon aranyos..

És itt van a lényeg lényege ami a kártérítést illeti:

Compensation
"In the event of the failure of the Parent Company you will not have access to the UK Financial Services Compensation Scheme the "FSCS" or the protections contained in the FCA's rules for retail clients as the Parent Company is not regulated by the FCA"

És ugye mivel mind a szerződés, számlanyitás és kereskedés a Parent Company-val történik...mindannyian tudjuk, hogy mi vár majd a kliensre..

Szemfényvesztés és terelés végett, betették a következőt:

" In the event of a failure by 8Safe UK which result in loss to you..."

...és következik a leírás, hogy akkor majd mi van...csak a trükk az, hogy a 8Safe UK semmilyen kárpótlásra jogosító szolgáltatást NEM fog nyújtani az ügyfelei felé, ez mint látszik csak marketinggel fog foglalkozni! Csak a kerítő szerepét játssza, az átb...ász, az továbbra is az IronFx Global-nál fog lezajlani.

Ennyi.

Ami az ausztrál sztorit illeti. NEM az "IronFX Global (Australia) Pty Limited alakult at Gvs pty limitedre" hanem:

http://abncheck.com.au/abn/78143154698

Azaz van egy Gvs (au) Pty Ltd jogi cégnevű ausztrál kft, amit 01/05/2013 jegyeztek be, aktivitást 15/04/2010-től folytat, és az utolsó frissítést 19/02/2016-ban eszközölték amikor bővítették a kft. üzleti neveinek lajstromát az ASIC-nál, és az addigi Ironfx mellé bekerült még az FxGiants is. Tehát jogi szempontból semmi az ég világán nem változott, csupán kapott még egy extra cégért egy és ugyan az a jogi entitás! Minden egyéb maradt pont úgy ahogy eddig is volt.

Ez tökéletesen látszik egyébként a dokumentumokon is amiket a két honlapon meg lehet találni. Szemléltetés végett it van egy-egy képernyőmentés.

Ha pedig elolvassuk az idevágó ausztrál procedúrát, kiderül, hogy ilyen vállalkozás nevet n darabot lehet bejegyezni egy és ugyanazon jogi cégre. (A Gvs kft a pénzügyi sunyiságokat az Ironfx és újabban az FxGiants business nevek alatt végzi, de ha a farok nővelő bizniszbe is be akar majd szállni akkor nyugodtan bejegyezheti akár a GiantDick nevet is... )IronFX ( #10861 (permalink)

Kedves cápa,

nem azért mintha számítana, de ha már másodszor másolod be azt amit én írtam a fórumra (poszt amihez egyébként vettem magamnak a fáradságot és megfelelően dokumentálódtam az Ironfx nevű polip jogi csűrcsavarjaiban), és hivatkozol rá úgy, hogy Suncika írta, gondoltam mégis csak szólok. Azáltal, hogy minduntalan hivatkozol rá egyféle képen elismered, hogy megfelelően összeszedett írás (khm...köszönöm) ennek ellenére nem helyes ilyent tenni, csak zavart keltesz, és még ha formailag is, de félre informálsz.

Egyébként ez is aláhúzza azt (amit egyébként már egyszer meg mertem említeni és ahelyett, hogy megfontoltad volna pattantál és eszeveszett vádaskodásba kezdtél) miszerint sajnos legtöbbször magyartalanul megírt, úgy formájában mint tartalmában hibás, teljesen értelmetlen posztokat publikálsz. Amit már többen is próbálták tudomásodra hozni....
fxsb nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-27, 11:36   #11514 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 119
cápa77 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
fxsb eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves cápa,

nem azért mintha számítana, de ha már másodszor másolod be azt amit én írtam a fórumra (poszt amihez egyébként vettem magamnak a fáradságot és megfelelően dokumentálódtam az Ironfx nevű polip jogi csűrcsavarjaiban), és hivatkozol rá úgy, hogy Suncika írta, gondoltam mégis csak szólok. Azáltal, hogy minduntalan hivatkozol rá egyféle képen elismered, hogy megfelelően összeszedett írás (khm...köszönöm) ennek ellenére nem helyes ilyent tenni, csak zavart keltesz, és még ha formailag is, de félre informálsz.

Egyébként ez is aláhúzza azt (amit egyébként már egyszer meg mertem említeni és ahelyett, hogy megfontoltad volna pattantál és eszeveszett vádaskodásba kezdtél) miszerint sajnos legtöbbször magyartalanul megírt, úgy formájában mint tartalmában hibás, teljesen értelmetlen posztokat publikálsz. Amit már többen is próbálták tudomásodra hozni....
frankó,hogy jövök ide?
cápa77 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-27, 11:41   #11515 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

[QUOTE=cápa77;97537]Hát már írtam sietek,nincs időm egy fórumon írni mindent, amit meg írsz kicsit túlzás......ennyi! Olvass vissza rájössz miért írtam úgy
Nincs itt kedvem vitatkozni hülyeségeken:tartalmilag meg átlátható és nem szétesett, max. néha nem részletezek mindent,de kérdeztek amit nem tudtak és leírtam!JOBB LENNE A LÉNYEGES DOLGOKRA KONCENTRÁLNI ITT A FÓRUMON IS,OK?! ARRA KONCENTRÁLJ JÓ? REMÉLEM NEM NÉMETH ZOLI VAGY MERT AZT MÉG MEGBESZÉLJÜK AKKOR SZEMÉLYESEN IS, ÉN NEM A RENDŐRSÉG VAGYOK ,OTT ÉRVELJ ÖSSZESZEDETTEN AZÓTA MEG JAVÍTOTTAM A HIBÁT,HA NEM TŰNNE FEL.......
Régi 2018-02-27, 11:43   #11516 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na még a fórumot se tudom kezelni,egyébként amióta én ESMA levelem megkapta a Ironfx vádakkal,jé azóta fizet a Iron kis pénzes ügyfeleknek pár hónapja, ez már haladás csak nincs több LÉ,PLÁNE A KÁRPÓTLÁSI ALAPBA ??? Erről ennyit apukám.....másba kötekedj,mert hivatalos levélbe kapsz frankót, szerintem te oda tartozol közéjük,azért kötöttél belém akkor is! Én nem langyos férfi vagyok ,se hülye...rossz helyen kopogtatsz te is
Régi 2018-02-27, 11:54   #11517 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mákvirág eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én is megkaptam a levelet az Ombudsmantól, amiben formai okokra hivatkozva egyszerűen lerúgott (IronFX nem kapta meg a hivatalos reklamációmat, illetve kifutottam a 15 hónapból)
Én 2016 óta próbálom kivenni a saját tőkémet, profitról szó sincs. IronFX feketelistára tett, bármelyik e-mail címükre írok bármit, semmit nem válaszolnak. (közben más e-mail címemet naponta bombázzák az új ajánlatokkal!
Tényleg az a helyzet, hogy mindannyian, akiknek van ilyen Ombudsman-i elutasítása, össze kéne fognunk, és együtt próbálni valamit. Végülis ez volna az egyetlen hivatalos út, de láthatóan ez is blokkolt.
Siena címébe segít valaki? még nem olvasta a mailem ??

Köszönöm előre is!
Régi 2018-02-27, 13:38   #11518 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 870
suncika a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szepen porog a FPA eleg sok a negativ hozzaszolas ,

http://www.forexpeacearmy.com/commun...s.54068/page-5
http://www.forexpeacearmy.com/commun...-corner.53703/
erdemes elolvasni, es akinek nem fizettek azok hozzaszolhatnak.
suncika nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-08, 06:24   #11519 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 870
suncika a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

http://www.europarl.europa.eu/sides/...ML&language=EN
Subject: Further information on IronFX
In its answer to my written question on the IronFX scandal (P-005279-16), the Commission said that although it does not have direct investigatory power, given the magnitude of the complaints it has received about the abovementioned company, it has contacted the competent national authority for more information.

1. Given that European customers affected are still waiting for a solution, I would like to know the results of this inquiry: what measures has the Cyprus Securities and Exchange Commission taken or does it plan to take in order to respond to the high volume of customer complaints? Does the Commission consider these steps satisfactory?

2. Has the Commission received further complaints about IronFX? Is the European Securities and Markets Authority leading any ongoing investigations into this particular company?
suncika nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-08, 21:23   #11520 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
suncika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
http://www.europarl.europa.eu/sides/...ML&language=EN
Subject: Further information on IronFX
In its answer to my written question on the IronFX scandal (P-005279-16), the Commission said that although it does not have direct investigatory power, given the magnitude of the complaints it has received about the abovementioned company, it has contacted the competent national authority for more information.

1. Given that European customers affected are still waiting for a solution, I would like to know the results of this inquiry: what measures has the Cyprus Securities and Exchange Commission taken or does it plan to take in order to respond to the high volume of customer complaints? Does the Commission consider these steps satisfactory?

2. Has the Commission received further complaints about IronFX? Is the European Securities and Markets Authority leading any ongoing investigations into this particular company?
akkor várakozunk, Szanyi úrnak mikor jár le a mandátuma?
Régi 2018-04-25, 14:09   #11521 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 31
Att16 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ciprusi Ombudsman döntését kaptam meg két évvel a beadás után. Jó hír: Valóban van ilyen hivatal, és foglalkoznak a bejelentésekkel. Visszanézve a fórumot különbségeket tesznek a panaszosok között. Van akit elhajtottak, van aki a deposit egy részét kapta vissza stb. Nekem jelentős profit is van számláimon. Nem ellentétes pozíciók nyitásával. Egyedül kereskedtem a számláimon. Egy hat oldalas aláírt beszkennelt levelet kaptam. Nem mindent fordítottam még le. Magát a döntést másolom be, miszerint ha panaszos és az Ironfx írásban elfogadja a döntést akkor az Ironfx-nek egy hónapon belül vissza kell fizetnie a letét összegét. Ez után le van írva a panasz történet, majd az indoklás. A fő bűn, hogy azonos ip címről másik cliens számlájával kereskedtem azonos stílusban. Ez természetesen hazugság. Azon kívül döbbenet, hogy pl. családtagom a saját számláján otthon ugyan arról a külső IP címről nem nyithatja meg ugyan azt a kereskedési pozíciót mint én. Le is írták, hogy nincs bizonyíték csatolva. Van még sok minden, paragrafusok, Ironfx szabályzat idézetek, nem tudtam mindent lefordítani.
Kérdésem: Aki kapott hasonló Ombudsman döntést mi lett a folytatás, ha elfogadta / nem fogadta? Mi van ha elfogadom, hogy csaló vagyok a letét visszafizetés reményében majd akkor se fizeti ki az Ironfx a letétet, de azzal már beljebb vannak hiszen aláírtam, hogy csaló vagyok. Ha kényes az infó privátban válaszoljatok. Ha rájövök, hogy kell képet is bemásolni akkor megteszem, mert a kép URL cím bemásolása a kép URL cím bemásolását jelenti nem a képet. Segíthettek.
Att16 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-25, 14:28   #11522 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 55
fxsb a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

tedd be a képet https://imgur.com/ használva...
fxsb nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-25, 14:52   #11523 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.798
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Att16 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ciprusi Ombudsman döntését kaptam meg két évvel a beadás után. Jó hír: Valóban van ilyen hivatal, és foglalkoznak a bejelentésekkel. Visszanézve a fórumot különbségeket tesznek a panaszosok között. Van akit elhajtottak, van aki a deposit egy részét kapta vissza stb. Nekem jelentős profit is van számláimon. Nem ellentétes pozíciók nyitásával. Egyedül kereskedtem a számláimon. Egy hat oldalas aláírt beszkennelt levelet kaptam. Nem mindent fordítottam még le. Magát a döntést másolom be, miszerint ha panaszos és az Ironfx írásban elfogadja a döntést akkor az Ironfx-nek egy hónapon belül vissza kell fizetnie a letét összegét. Ez után le van írva a panasz történet, majd az indoklás. A fő bűn, hogy azonos ip címről másik cliens számlájával kereskedtem azonos stílusban. Ez természetesen hazugság. Azon kívül döbbenet, hogy pl. családtagom a saját számláján otthon ugyan arról a külső IP címről nem nyithatja meg ugyan azt a kereskedési pozíciót mint én. Le is írták, hogy nincs bizonyíték csatolva. Van még sok minden, paragrafusok, Ironfx szabályzat idézetek, nem tudtam mindent lefordítani.
Kérdésem: Aki kapott hasonló Ombudsman döntést mi lett a folytatás, ha elfogadta / nem fogadta? Mi van ha elfogadom, hogy csaló vagyok a letét visszafizetés reményében majd akkor se fizeti ki az Ironfx a letétet, de azzal már beljebb vannak hiszen aláírtam, hogy csaló vagyok. Ha kényes az infó privátban válaszoljatok. Ha rájövök, hogy kell képet is bemásolni akkor megteszem, mert a kép URL cím bemásolása a kép URL cím bemásolását jelenti nem a képet. Segíthettek.
Klikkelj az ''IRATKAPOCS'' ikonra, megnyílik egy ablak, ahova feltudsz 8 képet tölteni egymás után. Tallózás - Feltöltés
Csatolt kicsinyítések
ironfx-kepbetet1.jpg  
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-25, 15:01   #11524 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

ironfx-1.jpg
Másolat:Ombudsman
Régi 2018-04-25, 15:18   #11525 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Levél részletek. Decision of Ombudsman:

ironfx-decision_2.jpg
ironfx-decision_3.jpg
Régi 2018-05-02, 20:10   #11526 (permalink)
Új tag

Tom1 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

szia Att16, én is megkaptam, szerintem nem kell válaszolni rá.
Tom1 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-02, 20:18   #11527 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
grande8510 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Elég régen írtam utoljára erre a forumra, de ma megteszem újra, mert a már majd-majd elfeledett ombudsmani határozat megérkezett jó 2,5 év után.
Egy az egyben azt a döntést kaptam meg én is, amit már az előttem lévő hozzászóló feltöltött.
(Természetesen a részletek, meg az összegek mások).
Nekem is az a kérdésem, hogy érdemes-e elfogadni ezt a "hihetetlen nagylelkű" döntést? (végülis 2,5 évig használták ingyen a pénzem és az alaptőkét fizetik ki... I love Cyprus)

Mindenkinek kitartást, mert lehet, hogy van (fél)igazság még Cipruson is....
grande8510 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-03, 17:34   #11528 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Remuskaa30 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

Én is kaptam hasonlo levelet.Az ombudsman szamomra 'kedvezoen' döntött,természetesen csak a letétet iteltek meg nekem,de profitom nem is volt csak vesztesegem.A döntés szórol szóra ugyanaz mint ATT16 esetében. Viszont elég érdekesnek találom a 25. pontot.

"25.Ez a döntés végleges, és nem vonható bírósági fellebbezés alá, feltéve, hogy az IronFX Global Ltd két hónapon belül írásban nyilatkozik a Pénzügyi Ombudsmannak, hogy elfogadja ezt a határozatot. "

Ezek szerint a döntés akkor érvényes ha ezt az ironfx elfogadja.
Javitsatok ki ha tévesen forditottam es hibasan értelmezem.
Nektek mi a véleményetek erröl?
Remuskaa30 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-16, 16:57   #11529 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 513
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

Szépjónapot, rég jártam erre.
Látom azóta is megy az ombudsman meg a nagy semmi..
Én azóta ismét duplázta, már az iron számlám, poénból, mert hátha 1x kifizetnek és legalább sokszorosát kapom majd vissza. De ugye még sehol semmi. Kiutalást elvileg kezdeményeztem még sok éve, feldolgozás alatt gondolom még, meg azóta meg 10x-ztem a számlám.. lassan ott tart a pénz, hogy tényleg megéri vele foglalkozni, meg ajtót csapkodni. Ha írok nekik mailt leszarják? Nem trükköztem bónusszal, és emiatt nem is tudnak semmi ilyen logot felhozni ellenem.
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-17, 13:31   #11530 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
unnamed a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

hali. gondolom a kérdés költői volt, tonna reklamáció lóg a levegőben már lehet több mint 2 éve megválaszolatlanul. annak idején se hatotta őket meg, hogy csaltál-e vagy sem, "véletlenül" kiment kb mindenkinek egy levél másfél éve vagy mikor, hogy csaltál, és hogy tőlük aztán ne várj semmit a javadra, merthogy úgyis benne van a t&cjükben hogy bármikor bármit bármire módosíthatnak, kb a lelked adtad el szerintük virtuálisan mikor elfogadtad és pénzt tettél be oda.

aztán a következő ilyen levél meg az volt, hogy aki ezt a levelet megkapta(az mindegy hogy véletlenül-e), az már az iron felé semmivel nem élhet, maximum futhatsz az ombudsmanhoz, akihez nyilván nincs semmiféle befolyásuk . aztán jött egy nagy csend, azóta csak találgatni tudok, de a másfél éve legutoljára kijutott belső infok alapján kb azt saccolom hogy az megy, hogy anno rájöttek hogy bármilyen lassan is de szorul a hurok a nyakuk körül, ám addig is a "csalók", meg sikertelen ombudsman reaklamációk által csökkentett összegen törik már csak a fejüket hogyan kéne kifizetni. na úgyhogy gondolom a bennfenntes brigád kb azon van hogy összerántsák ami kell, addigis amíg ez nincs meg, húzzák az időt amennyire lehet.

ez a bajom amúgy az ilyen és ehhez hasonló cégekkel, hogy 5-6 évente periodizál valami kurva nagy balhé, legjellemzőbb hogy lelépnek a befektetők pénzével, de legalábbis valami jó nagy disznóság van elkövetve vele ami balul sikerült és kiderült. és nincs cég aminek a múltja garancia lenne rá, hogy ilyen ott nem történik meg.
unnamed nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-17, 15:32   #11531 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 437
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Van az már lassan 3.5 éve is ...

az alábbi, elhíresült hangfelvételen Németh Zoltán, ahogy itt hívtuk hazudós Zoli beszél, a cég akkori magyar részlegének vezetője, ennek a topicnak az indítója.

Rendőrség is kereste már de haza biztos nem jön.

Tudtok róla valamit?
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-17, 15:56   #11532 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

várj ez most hogy van kereste a rendőrség, jó nem találták és akkor így ennyi? ha már csak ennyit tudni lehet róla hogy Cipruson volt vagy van, és ha itthon nem találták de határon átnyúló tevékenységként még mindig foglalkozott magyarokkal, akkor ez az ügy hogy nem ment tovább? ha rábizonyítható bűncselekményről szó lenne már rég valami elfogatóparancsot kiadtak volna ellene a vádolt összegek nagysága vagy már eleve a talán még jelenleg is folyó tevékenysége miatt nem? azért ez nem kisebb rendű mintha valaki kiköltözne ciprusra és akkor onnan rendelgetne gyilkosságokat otthonra nem? tuti megkeresnék és lekapcsolnák. gondolom biztos feljelentette akkor valaki, aztán úgy voltak vele megkérdezik úgy volt-e, aztán majd a vallott vagy nem vallott dolgok alapján kerekítenek valamit.
Régi 2018-05-17, 19:53   #11533 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 437
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

azt ugye tudod hogy hivatalosan még az ironfx szolgáltathat magyarországon, nem vette el az mnb az engedélyét?

többek között azért is mert a sok károsult a másik károsultra vár hogy megoldódjon ez a csúnya történet... kíváncsi lennék innen hány tag terelte hivatalosan jogi útra az ügyet
jó magyar módra: "csináljanak már valamit"
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-17, 20:12   #11534 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

az úgy rideg. tehát ha valaki lopni akar, akkor megéri Magyarországon külföldi székhelyű cégeket üzemeltetni, mert az MNB úgyse csinál semmit. ha egy magyar cég csinálná ugyanezt, bezzeg 2 nap alatt helyszínen rúgnák rájuk az ajtót, lakat rá, bírság, bilincs, stb..nem értem mennyiből tart többe bevonni annak a fosnak a működését nálunk. lényegtelen hogy a cysec felügyeli, az ország is tehet ellene ahova szolgáltatnak.
Régi 2018-05-17, 21:03   #11535 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ma Én is kaptam levelet, hogy jogos a követelésem. Még nem bogarásztam át, de valamitől kb.400 dollárral kevesebb mint az Én követelésem. Legyenek boldogok tóle, csak fizessék ki a többit
Régi 2018-05-18, 00:45   #11536 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 513
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
azt ugye tudod hogy hivatalosan még az ironfx szolgáltathat magyarországon, nem vette el az mnb az engedélyét?

többek között azért is mert a sok károsult a másik károsultra vár hogy megoldódjon ez a csúnya történet... kíváncsi lennék innen hány tag terelte hivatalosan jogi útra az ügyet
jó magyar módra: "csináljanak már valamit"
Bevallom én is így vagyok. Hogy miért? Igen mert így kényelmesebb, de nem csak ez, mert számos más területen sajnos voltam már olyan szituban, hogy behajtás stb, és 5 év után 1x jön egy levél egy behajtótól, hogy nincs pénz ennyi volt.. Tudom, hogy kb mekkora összegeket kell beletenni egy ilyen perbe, milyen %okat kell kifizetni, és ahol nem sokmillió ftról van szó, ott nem éri meg ezzel vesződni, mert többe kerülne, és még úgy sem kapnám vissza. De nem vagyok jogász, ha valaki okosabb, szivesen veszem a segítségét.
Mindenesetre ismerek olyanokat, akik kiutalás híján, mint én is, poénból kereskedtek mintha demo lenne. Van aki elbukott 10-15ezer dollárt, és azzal nyugtatta magát, hogy amúgy sem kapta volna vissza. Szerintem ez a cél, hogy minél kevesebb embernek kelljen visszafizetni. A másik lehetőség, hogy 60 év múlva jelentős részünk már halott lesz, és nem fogjuk követelni a pénzt..
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-18, 21:21   #11537 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Att16 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A profitot be fogják nyelni, hacsak nem mész bíróságra. Az benne van a terminusban, hogy visszatarthatják. Nekem nincs profit a számlámon, és vissza kell fizetniük az összes bentlévőségemet, az itélet szerint. 3 hónap múlva okosabbak leszünk. Én mindenesetre elfogadom a vizsgálat eredményét
Régi Tegnap, 14:33   #11538 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Sziasztok, kérdeznék.

Van egy élő kiutalási kérelmem a client portalon 2017 januárjától.
A státusza természetesen Waiting for Processing.
Csak tőkére várok, pár apró kereskedés volt a számlán.
Mi a fenét kellene csinálnom, hogy elinduljon valamilyen folyamat?
Először az Ironnak kell írni, és ha ők elutasítják a kifizetést, akkor valamelyik hivatalnak?
Olvastam valami olyasmit is, ha túl régi a kifizetési kérelmem, és nem tettem ez idő alatt semmit, akkor az jogvesztő az ombudsman felé?
Szóval, fogalmam sincs, mit kellene lépnem.
Megköszönném ha valaki, aki már végig zongorázta ezt a témát, és eljutott odáig, amiről az utolsó posztok szólnak, szóval van érdemi és elfogadható döntés, valamelyik hivataltól, leírná pár mondatban a lépéseket.
Vagy esetleg privátban, ha az jobb megoldás.

Köszönöm.
Válaszol

Címkék
brókercég, FOREX, IronFX

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 5 (0 tag és 5 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 18:48 , a GMT +1 időzóna szerint.