Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Csevegés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-03-10, 10:55   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 814
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tudod te ....
Nem tudom, úgyhogy ezt fejtsd már ki itt, légy szives!
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 10:57   #52 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Nyugi, csak húztalak egy picit
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-03-10, 10:58   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Hírnév szint: 6
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Eddig nem értettem, hogy miért nem tudunk közös nevezőre jutni, de már tudom.
Te a pénzt helyezed a középpontba. Az az origo és szinte mindent azon keresztül szemlélsz.
Én meg azt gondolom, hogy ha az ember biztonságosan meg tudja teremteni a minimális életfeltételeit (étel, lakás, fűtés), akkor onnantól a pénz csak huszadrangú dolog.
Néha jólesik kicsit szaunázni, vagy elnyúlni a jakuzziban egy pohár pezsgővel, de azoknak meg kell, hogy maradjanak kuriózumnak, mert akkor tudnak élvezetesek lenni.
Ennek megfelelően többször látni engem mackónadrágban és munkásbakancsban, amint éppen az állatoknak adok, vagy teszek-veszek a ház körül, mint a jakuzziban heverészni.
Nekem ez így jó, másnak másképp.

Fiam van és remélem nem veti rá magát valami pénzes öregasszonyra
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 11:04   #54 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Köszi Moncsicsi78! Általában inkább furán, értetlenül néznek rám, mint egyetértően, ha kifejtem a véleményem hasonló témában.

De úgy is mindenki úgy fogja élni az életét, ahogy szeretné. Csak akkor nem értem, hogy miért van annyi boldogtalan ember? Lehet, hogy tényleg nem a pénz tesz boldoggá, mint ahogy sulykolja belénk körülöttünk minden és mindenki?
Régi 2014-03-10, 11:15   #55 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ha az ember biztonságosan meg tudja teremteni a minimális életfeltételeit (étel, lakás, fűtés), akkor onnantól a pénz csak huszadrangú dolog.
Kérdés tud-e lakást venni egy cukrász vagy egy pék, illetve a mai nők közül hányan fognak úgy elfogadni, hogy a minimumot akarod nyújtani

Idézet:
Fiam van és remélem nem veti rá magát valami pénzes öregasszonyra
Elnézést, így viszont a kérdés még fontosabb lenne

Idézet:
miért van annyi boldogtalan ember?
Mert Magyarország egy szegény ország nyugahoz képest. Jólétben nem kéne boldogtalannak lenni a nagy átlagot tekintve.

Amúgy persze h nem a pénz boldogít, de ha nincs.... az elég szomorú tud lenni
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 11:35   #56 (permalink)
Szenior tag

moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nyugi, csak húztalak egy picit
Elég, ha most csak annyit írok, hogy "érdekes" humorod és gondolkodásmódod van!
Régi 2014-03-10, 11:36   #57 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Elég, ha most csak annyit írok, hogy "érdekes" humorod és gondolkodásmódod van!
Az jó, sose akartam az átlaghoz tartozni. Hisz az átlag "szenved" állítólag...
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 11:37   #58 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi Moncsicsi78! Általában inkább furán, értetlenül néznek rám, mint egyetértően, ha kifejtem a véleményem hasonló témában.

De úgy is mindenki úgy fogja élni az életét, ahogy szeretné. Csak akkor nem értem, hogy miért van annyi boldogtalan ember? Lehet, hogy tényleg nem a pénz tesz boldoggá, mint ahogy sulykolja belénk körülöttünk minden és mindenki?
Ne add fel! Ismétlem, örülök, hogy ilyen emberrel is "találkozhattam"!

(Aztán vigyázz, mert még rád vetem magam, erősítsd meg a személyi védelmedet! )
Régi 2014-03-10, 11:45   #59 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Meg kell tanulni annak örülni, ami van és nem azon sopánkodni, ami nincs. Ez a kulcsa.

Azt hiszem, hogy elég jól kifejtettük mindkét oldal nézőpontját. Én a magam részéről nem tudok többet hozzátenni.

Lottónyertesnek pedig sok szerencsét a hétvégi húzáshoz!
Régi 2014-03-10, 12:41   #60 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 10
Hírnév szint: 4
Lottónyertes a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kicsit elvihetnénk olyan irányba a témát - ez kezdő bejegyzéseimben is felhoztam -, hogy egy esetleges lottó nyertes konkrét és használható tanácsokra leljen itt.

- Hogyan és hol nyisson bankszámlákat? Több hazai bank elég, vagy menjen külföldre? Besétálva a pultnál, vagy egyből valami privátbanki kapcsolattartót keresve?
- Anonimitás hogyan valósítható meg? Például az említett átutalásnál! Vállalkozásban csak erős offshorozással lehet anonimnak maradni, mint 100%-os tulajdonos?

Engem személy szerint érdekelne több milliárd birtokában egy igazi értékteremtő vállalkozás létrehozása is. Persze ez milliárdok hiányában is érdekelne. :-)
Akinek ennyi pénze van az hogyan találhatna rá az üzleti lehetőségekre. Mondjuk példának okáért hogyan tudna egy élelmiszeripari feldolgozó cégbe beszállni?

Bármi hasonló ötlete van kihez fordulhatna bizalommal tanácsért?
Lottónyertes nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 13:47   #61 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Bankválasztásnál első szempont, hogy mennyire biztonságos 1) maga az ország 2) maga a bank. Mi a helyzet a számlák lefölözésével? (Sok helyen már törvénybe van iktatva h csőd esetén a bank viheti a 100.000 EUR feletti betéteket.)
Itthonra is kell 1 számla, mert egy zsemle vásárlásakor sztem senki nem akar nemzetközi utalást csinálni
Itthon az OTP jöhet szóba, mert kvázi a magyar állam áll mögötte, illetve a BudapestBank, mivel az pedig a GE Capital tagja (nem francia, olasz és nem csak bank).

Külföldön jó neve van angol bankoknak is Barclys, Lloyds, de annyire nem bíznék bennük, RBS-t is csődbe vitték nem olyan régen. Svájci bankok még mindig jók De akár Lichtenstein is. Esetleg Canada / Australia.

Sőt, az is elgondolkodtató, hogy az ember fogja a pénzét és beköti CME-n (Chicagoi tőzsde) mivel ott maga az intézet vállal garanciát a felvett pozíciókra.

Hogyan találj rá üzleti lehetőségre? Keress fel egy pályázatírót, kérdezd meg mire vannak állami támogatások, mire van igény. Esetleg hol lesz iparosítás hol tudsz egy gyár alá dolgozni pl. Vagy fogsz egy csomó tehetséges, fiatal informatikust és kitaláltok valami újat
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 14:05   #62 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
Hírnév szint: 8
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Lottónyertes eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kicsit elvihetnénk olyan irányba a témát - ez kezdő bejegyzéseimben is felhoztam -, hogy egy esetleges lottó nyertes konkrét és használható tanácsokra leljen itt.

- Hogyan és hol nyisson bankszámlákat? Több hazai bank elég, vagy menjen külföldre? Besétálva a pultnál, vagy egyből valami privátbanki kapcsolattartót keresve?
- Anonimitás hogyan valósítható meg? Például az említett átutalásnál! Vállalkozásban csak erős offshorozással lehet anonimnak maradni, mint 100%-os tulajdonos?

Engem személy szerint érdekelne több milliárd birtokában egy igazi értékteremtő vállalkozás létrehozása is. Persze ez milliárdok hiányában is érdekelne. :-)
Akinek ennyi pénze van az hogyan találhatna rá az üzleti lehetőségekre. Mondjuk példának okáért hogyan tudna egy élelmiszeripari feldolgozó cégbe beszállni?

Bármi hasonló ötlete van kihez fordulhatna bizalommal tanácsért?
Én a lotto nyertes helyében,keresnék egy jó szakembert,aki ért a befektetésekhez,tőzsdéhez,portfolio manageléshez(van magyarországon nem egy ilyen),aki jó informáciokat tud adni ezekről.Ja,és nem nyitnék semmi "értékteremtő" vállalkozást,mert van lehetőség vagyonkezelői megbízásra is.Például a tőzsdén is lehet pénzt keresni,ha talál az ember egy jó szakembert.
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 14:19   #63 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Egyedül olyan emberre mernék pénzt bízni, aki a pénzem pont úgy kezeli (hosszú évek óta sikeresen) mint a sajátját. Mondjuk ki: sajnos túl sok a kókler, aki csak a pénzekezelési jutalékokra hajt... illetve túl sok embernek van még papírja is róla h ért hozzá.... de nem ért
  Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
befektetés, lottó, nyeremény

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 20:11 , a GMT +1 időzóna szerint.