Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Csevegés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-11-12, 23:09   #1 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.548
Hírnév szint: 5
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Politikai setup

Úgy látom le van ülve minden.
Mostanában a gra(is)fika.
Sehol egy frankó kis setup, vagy legalább egy szar stratégia kerülne elő, ha már jó nincs.
Valami ami veszteséges, de fordítva is az legyen, hogy ne legyen túl nehéz megalkotni, és könnyebben ízekre lehessen szedni.
A Grál sincsen még seholsem, semmilyen formában.
Trollos képek is alig. Vagy legalább jó cicisek, egye fene egy feszes leggigses is elég lenne....
Ez itt a vég kezdete, de addig is,
Nesztek gumicsont:

Kíváncsi lennék ki hogyan látja ezt a kérdést (leginkább szakmai szemmel, szóval semmi zsideszezés, meg kurvamigránsozás!!):

http://magyaridok.hu/kulfold/verforr...ereben-118396/

illetve ami ennek kapcsán felvetődött bennem:
Lehet a mi Gyuri bácsink (akire azért irigy / és talán sajnálandóan büszke is vagyok azért aktivizálja egyre jobban magát, mert eldöntötte, hogy paritás alá küldi az eurot? (mintannoamikorgenyázottafonttal?)

Persze erről már javarészt lecsúsztam, de valaki megsúghatná, hogy a világban merre fele nyitogatja mostanában az új irodáit??
Régi 2015-11-13, 07:26   #2 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.124
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szerintem az a vérforraló, hogy a nagymagyar, nemzeti és főként nagyonkeresztény országunk ellenséget lát a pirézekben, védi Európát a nyakában a gyermekével esőben, sárban a biztos halál elől menekülő migránstól, miközben állítólag mi is keletről honfoglaltunk, ill. csak az elmúlt években több százezres tömeg ment már ki megélhetést keresni az országból Nyugatra.

Soros, aki a világ leggazdagabb embere lehetne, ha nem jótékonykodta volna el vagyona nagy részét, maga is menekült volt, így különösen érzékenyen segíti (és nem szervezi) a rászoruló embereket és kutatja a társadalmi anomáliákat. Ettől persze őt is ellenségképként kezeli a propaganda gépezet.

Sorosnak volt megoldási javaslata a problémára: http://kamaraonline.hu/cikk/soros-gy...RfwaAsMC8P8HAQ

Ha bevezetnék pl. a kvótarendszert, egy kecskemétnyi városnak kb. 2 család befogadása jutna (Európa kb. 750 milliós közösség!). Ez elviselhetetlen, mikor elüresedett falvak pusztulnak országszerte?
De szó van ideiglenes, néhány év múlva felülvizsgálandó menekültstátuszról is, azaz a migránsok nagy része visszaköltözne az újjáépített országába.

(Aki a kereszténységet félti, az gondoljon először a keresztes háborúkra, inkvizícióra, csilivili püspöki palotákban trónoló méltóságok érdekeire, ellenben menjen el Siklósra, Szabadkára, vagy egy délebbi országba, hogy lássa, élhetnek egymás mellett békében muszlimok és keresztények.
Egyáltalán, ismerik még az emberek Biblia, vagy a Korán igazi tanításait, látják a hasonlóságot?)

Arról már nem is beszélve, hogy elöregszik a társadalom, szükség lenne munkaerőre, aki járulékot termel, hogy egyáltalán legyen nyugdíj.
Pl. a németek is éppen ezért fogadnak be régóta magyart, törököt…

De Magyarországon az óriásplakátok ellenére nem fejlődik a gazdaság, alig van munka, nem kell munkaerő, ezért tehát marad az ellenségképgyártás.

Na ennyit bevezetésül. Politikai setupot akarsz? Akkor játszhatsz a forint gyengülésére középtávon (mert előbb-utóbb kidurran az unortodox lufi).

Ha Európa megoldja ezt a kérdést, hosszabb távon még profitálhat is a munkaképes, képzett, nyelvet beszélő tömegekből.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-11-13, 07:51   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Hírnév szint: 9
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Erre már írnom kell nekem is.

1. Aki a magyar időket idézi, vagy linkeli az hiteles ember nem lehet.
2. A menekültkérdés nincs megoldva. EU szinten egyáltalán nem és a javaslataink sem lennének megoldások. Hazai szinten csak lélegzetvételhez jutottunk (de milyen áron), hisz ha pl. a Szlovének megépítik a kerítésüket, akkor újra mindenki rajtunk keresztül fog menni.
3. Soros egy okos ember és Magyarország kapcsán abszolút pozitív figura. Ahogy 90 környékén országunk érdeke volt (annak tűnt) Orbánék támogatása, úgy az elmúlt években végzett tevékenysége is a hazai érdekeket szolgálja. Aki ezt máshogy gondolja az biztos magyar időket olvas, vagy közmédiát néz.
4. Lassan itt Unortodoxiában az lesz a normális, ha valaki elhisz minden összeesküvés elméletet, de a tényekre magasról tesz. Kormánypártunk csak ehhez ért, ehhez viszont sajnos nagyon. Az idősebb, a tanulatlanabb és a naivabb rétegek bekajálnak mindent és még a saját helyzetük sem győzi meg arról, hogy valami nincs rendben. Ők általában nem hibásak, ahogy a "kormányuk" sem, pláne nem mélyen tisztelt "vezetőjük". A hibás az mindig valami távoli és megfoghatatlan Soros Gyuri, vagy gonosz multi, netán az amerikaiak.
5. Mindezek bebetonozása tökéletesen halad. 80-100-120 milliárd megy a közmédiára és közben mindent kijátszanak a haveroknak (TV2, termőföld...). Ezt még egy kormányváltás sem fogja tudni visszacsinálni, így garantáltan minden marad.
6. A saját sírunkat ássuk. Mondhatni fordítva ülünk a lovon. Államosítunk, közeledünk a lefelé ívelő oroszokhoz, összeszerelő üzemmé silányítjuk magunkat és közben távolodunk a demokratikus értékektől.

Ezek után nem csodálkozom, hogy a környezetemben lévő emberek tömegével húznak el az országból. Jellemzően itthon is komoly értéket teremtő, diplomás emberekről van szó, akik általában nem is éltek itthon rosszul. Nem önmagában a gazdasági helyzet, sokkal inkább a jövő reménytelensége miatt mentek el. Mi még gyávák vagyunk, de már egyre többet tapogatózunk a lehetőségeink kapcsán.
A menekültkérdés nálam arra világított rá, hogy az agymosás nem csak a politikai állásfoglalásra lehet hatással, de még az emberiességet is képes kiölni az emberek 90%-ból.

Hánynom kell!
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-13, 09:19   #4 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 14
Hírnév szint: 3
Zsoltár 91.1 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

(Aki a kereszténységet félti, az gondoljon először a keresztes háborúkra, inkvizícióra, csilivili püspöki palotákban trónoló méltóságok érdekeire, ellenben menjen el Siklósra, Szabadkára, vagy egy délebbi országba, hogy lássa, élhetnek egymás mellett békében muszlimok és keresztények.
Egyáltalán, ismerik még az emberek Biblia, vagy a Korán igazi tanításait, látják a hasonlóságot?)

Csak azt szeretném megtudni, tudod mi a hit?
Zsoltár 91.1 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-13, 09:45   #5 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Zsoltár 91.1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak azt szeretném megtudni, tudod mi a hit?
Tudom (a magam módján).
Nem egyenlő a vallással.
Viszont az általános műveltség része ismerni, megérteni és tolerálni mások vallását is vakhit és vallásháborúk helyett.

Szerinted?
Régi 2015-11-13, 09:59   #6 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tudom (a magam módján).
Nem egyenlő a vallással.
Viszont az általános műveltség része ismerni, megérteni és tolerálni mások vallását is vakhit és vallásháborúk helyett.

Szerinted?
Nem az számít szerintem mi, hanem az, Isten egyetlen kérése a bizalom. Nem kér semmi mást. Még általános műveltséget sem, ezt az emberek várják el egymástól. Ha rábízod magad (ami egy nagyon nehéz dolog) majd megformál. Változni magunktól nem tudunk úgysem.
Régi 2015-11-13, 10:17   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 482
Hírnév szint: 2
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

https://titokzatosmult.wordpress.com...be-a-bibliaba/

Az akkori papok max arra voltak felhatalmazva hogy tovább adják a tanításokat, de nem arra hogy cenzúrázzák és létrehozzák a bibliát.
Jézus tanítványainak az volt a dolga hogy tovább adják a tanokat, nem hogy megcenzúrázzák, nem tudhatják hogy mi eretnek és mi nem az evangéliumok közül, mire fel válogattak?
Nyilván ha Jézus természet feletti, túlvilági igazságokról beszélt akkor némely részét félig vagy lehetetlenül lehetett elmagyarázni, ezeket részben nem vagy félre értették és megszületett a biblia.
Ne bízzatok vakon semmibe, semelyik vallásba, vagy emberbe.
Csak is jó indulatból írtam ezt, egyértelmű dönthetetlen bizonyíték nincs tudtommal arra hogy hány % ban igaz bármelyik vallás, attól még létezhet Isten..
Kérlek ne ugorjunk emiatt egymásnak, tartsuk tiszteletbe egymás gondolkozását pl enyémet is.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-13, 10:21   #8 (permalink)
Szenior tag

A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Az meg hogy a bibliát Isten sugallta.. hagyjuk, ezt a biblia írja saját magáról, én is állíthatom magamról hogy superman vagyok, az nem bizonyíték hogy le van írva a bibliába bármi, az csak papír és betű.
A hit, elv és vélemény különbözőségek miatt vesztek össze sokan, vallás háború stb, hagyjuk már azt hogy egymást meg akarjuk erőszakolni a véleményünkkel, ha én nem akarok templomba menni ne nézzenek le és érezzenek gyűlöletet irántam, lehet bennem több jó érzés (amit nem mindig érdemes kimutatni) van mint sok fanatikus álszentbe.
Régi 2015-11-13, 10:24   #9 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az meg hogy a bibliát Isten sugallta.. hagyjuk, ezt a biblia írja saját magáról, én is állíthatom magamról hogy superman vagyok, az nem bizonyíték hogy le van írva a bibliába bármi, az csak papír és betű.
Nálam a hit hallásból jön.
Régi 2015-11-13, 10:31   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Értelek, nyilván ha nincs bizonyíték akkor csak hallás alapján tudsz hinni, jut eszembe adj egy tízezrest, vissza adom , remélem nem csak hallásból jön a hited hanem olvasásból is

Értem az álláspontjait másoknak, nem is azt állítom hogy nincs Isten, hanem hogy legyen néha annyi szerénység alázat és őszinteség bennünk hogy belássuk tévedhetünk, lehet hogy nincs Isten hiszen én biztosra nem tudhatom.
Én meg adnám az esélyt más vallásoknak is hogy ő mit mond nem csak a kereszténynek.
De a vallás se jogosíthat fel a rossz indulatra, mások zaklatására pl hogy nem akar megtérni és emiatt lenézik, bántják pl lelkileg őt

Az a félelmem hogy ha magas földön túli igazságokat akar pl Jézus vagy bármelyik vallás tanítója elmondani azt alig lehet emberi nyelven kifejezni, emiatt sokféle képpen értik félre az emberek és sokféle vallás alakul, Jézus tanításainak félre értéséből lett a kereszténység, Gítá meg Krisna félre értett tanításaiból..
Régi 2015-11-13, 10:37   #11 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Értelek, nyilván ha nincs bizonyíték akkor csak hallás alapján tudsz hinni, jut eszembe adj egy tízezrest, vissza adom , remélem nem csak hallásból jön a hited hanem olvasásból is

Értem az álláspontjait másoknak, nem is azt állítom hogy nincs Isten, hanem hogy legyen néha annyi szerénység alázat és őszinteség bennünk hogy belássuk tévedhetünk, lehet hogy nincs Isten hiszen én biztosra nem tudhatom.
Én meg adnám az esélyt más vallásoknak is hogy ő mit mond nem csak a kereszténynek.
De a vallás se jogosíthat fel a rossz indulatra, mások zaklatására pl hogy nem akar megtérni és emiatt lenézik, bántják pl lelkileg őt
Ha visszaolvasnál látnád mit csinálsz. Bántottalak én? Bezzeg ha leírnám, ostobák vagytok, vakok és süketek. Magadra veszed fogadjunk. Egy tízezresbe
Régi 2015-11-13, 10:47   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Márpedig ezt teszitek, most vallottad be, hogy ostobának tartasz minket, nos gondold át az én szemszögemből, logikus hogy nem hiszek biztosra abban amiben nem vagyok biztos pl pokol.
Ettől nem ostoba hanem logikus és okos az ember, mert hogy hihetek abban amiről nem győződtem meg? Max kétkedve hihetek, mondhatom azt hogy valószínűleg van Isten, szerintem van, de biztos nem vagyok benne.

Elkerülte a figyelmedet a linkem feljebb, nem azt mondom hogy teljesen dobjuk el a hitet hanem hogy térjünk vissza a biblia előtti eredeti cenzúrázatlan evangéliumokhoz amiket a papok le eretnekeztek, de nem tudom mire fel, én mondom hogy adnék egy olvasási esélyt azoknak az írásoknak.

Az hogy te teljesen hiszel én meg kétkedve a te dolgod, nekem mindegy, véleményem szerint ha én a hinduban hinnék, te meg a kereszténységben akkor is azunk jut be a mennybe amelyikünk elég jó ember, elég szeretet van benne, vagyis aki jellemre, emberileg méltó rá.
Régi 2015-11-13, 11:00   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mindenkit és mindent Isten (ha igaz) teremtett vagyis egy család, faj vagyunk, úgy kell egymásra néznünk.

Lehet tévedek, nem tudok forrásokat se, de olyasmit írtak a bibliába be nem tett evangéliumok amit sok más vallás is, vagyis Isten Mint szellemféle, tudat valami aminek nincs anyagi teste, teremtett minket öntudattal rendelkező embereket (állatoknak is van) a saját képére, mi is olyan szellemi lények vagyunk, itt a szellemünkre gondolok ami halál után marad, mert hogy te nem a tested vagy.
Szóval a tanítások szerint Istenek vagyunk, Jézus mondta egyik elveszett evangéliumban, és bennünk van Isten, meg egyek vagyunk, és ami vagyunk az a szellemi lényünk lényege a szeretet, állítólag abból áll és van minden, vagyis szeretetből.
Ha magadba nézel, a tudatodba akkor megértheted, állítólag ott az igazság és mindenség, Isten is meg minden, vagyis mindenki a saját tudatában, szellemében kell keresse Istent meg mindent, mert állítólag egyek vagyunk..
Nyilván emberi szavakkal csak ilyen abszurd módon lehet kifejezni ezeket az érthetetlen "igazságokat" így mikor olvasták a régi papok sokkot kaptak és azt mondták Úr Isten ezek hülyeségek, biztos eretnek tanítások, és kicenzúrázták, csak mert korlátozott földi agyuk nem fogta fel a tanokat.
Így a bibliába nem került be sok minden, ami meg igen azt se tudom hogy át lett e írogatva valamennyire.
Régi 2015-11-13, 11:02   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Remélem senkit nem akasztottam ki, a fórum lényege az infó megosztás, csere, tőlem abba hisztek amibe akartok, én nem vagyok elégedett magammal, sokszor rossz kedvemben hülye vagyok, mások is, van fejlődni valóm, szóval főleg a saját dolgaimra koncentrálok.
https://titokzatosmult.wordpress.com...be-a-bibliaba/ ezt kérlek nézze meg aki tudja
Régi 2015-11-13, 15:57   #15 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
Hírnév szint: 8
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én messzebbről igyekszem ezeket nézni és onnan szerint más a kép.

Keresni kell rendező elveket amik a múltbeli történéseket megmagyarázzák vagy párhuzamba állíthatók. Ezt extrapoláljuk és várhatjuk a történéseket.

Bővebben:
Soros vezérlő elve a pénz és ebből kifolyólag biztosan kemény shortolja az eurót nem kétséges hogy amit akar azt nem ember baráti szeretetből teszi, illetve részben biztosan hiszen ő és a családja is az emberi fajhoz tartozik valószínűleg
Ha annyira okos miért nem arra hozott létre alapítványokat világszerte ami megakadályozta volna hogy ide jussanak a dolgok.
Erre a kérdésre is számtalan értékes vagy csak érdekes választ lehetne adni, de szerintem nyilvánvaló. Én személy szerint szégyellem hogy ő is magyar.

A mai kereszténység rendező elve a biblia. Volt hogy maguk előtt tarották, hol a hátukat támasztották neki - lényegtelen. Ehhez szerintem nem szükséges többet írni. Csak meg kell nézni mire jutottak vele. Ha rájuk várunk vagy számítunk jaj nekünk.
(Természetesen az őskereszténység ha volt ilyen nem értendő ide.(szerintem volt))

Persze léteznek vagy léteztek jól működő rendező elvek de annyira úgylátszik még sem voltak eléggé jók még azok sem, mivel ezeket már nagyítóval kell keresni vagy a Vatikán mélyén vagy pl. többek között Alexandriai könyvtár hamvai között. Persze biztosan vannak néhányan akik ismernek ilyen elveket és gondolom igyekeznek is ott tartani ahol vannak.

Isten oltalmazzonk minket ezektől!!!

Írnék még de az idő pénz!
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-13, 17:21   #16 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha annyira okos miért nem arra hozott létre alapítványokat világszerte ami megakadályozta volna hogy ide jussanak a dolgok.
Én személy szerint szégyellem hogy ő is magyar.
http://www.soros.hu/index7c2.htm?w=12
Régi 2015-11-13, 18:06   #17 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Kockaseggü meg kockára üli a seggét és szakad a röhögéstől a monitor előtt, hogy már megint hogy ugrottak a prédára a fenevadak
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-14, 07:46   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

http://index.hu/kulfold/2015/11/14/o..._meszarlasrol/
http://24.hu/kulfold/2015/11/13/hala...si-etteremben/
Akárkinek akármi a nézete, ne legyen olyan beképzelt hogy biztos legyen az igazában, kivéve ha komoly bizonyíték alapján győződött meg.
Régi 2015-11-14, 09:22   #19 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Akárkinek akármi a nézete, ne legyen olyan beképzelt hogy biztos legyen az igazában, kivéve ha komoly bizonyíték alapján győződött meg.
Így van.

Borzalmas, ami történt.

De szerinted ez most mire bizonyíték?

A menekültek tették, vagy akik elől menekülnek?
A gyerek dzsekijében csempészték be a Kalasnyikovot, vagy előkészített/tervezett akció volt a titkosszolgálat, terrorelhárítás orra előtt?
Minden muszlim terrorista, vagy csak az őrült fanatikusok?
Kinek áll érdekében, hogy most végigsöpörjön egy menekültellenes hullám, miközben jön a tél, a bizonytalan helyzetben lévő migránsokban is nő a feszültség?

A háborúkat mindig őrült politikusok csinálják, de ártatlan kisemberek szenvedik meg.

"Franciaország tegnap megismerte azt, amiben mi Szíriában öt éve benne élünk, mondta Bassár el-Aszad az Europe1 újságírójának."
Régi 2015-11-14, 11:36   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Arra bizonyíték hogy óvatosnak kell lenni, a hatóságokat el kéne számoltatni hogy mit tehettek volna megelőzésként. Gyakran csak tragédiák megvárása után lépnek, ezzel bűnrészesek amennyiben kiderülne hogy meg lehetett volna előzni, ez vonatkozik az összes bűnözés elleni harcra, sajna ma legálisan is vannak szemétségek pl parkolásért fizetni és egyéb nincs mire fel behajtások, igazságtalanul nagy adó..
Össze kéne fogni az okosoknak, de úgy hogy ne legyenek támadhatóak jogilag, óvatosan fogalmazni, nagy ereje van a nyilvános info megosztásnak is.
Ki tudja ki igazi menekült, jó óvatosnak lenni.
Régi 2015-11-14, 13:49   #21 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Így van.

Borzalmas, ami történt.

De szerinted ez most mire bizonyíték?

A menekültek tették, vagy akik elől menekülnek?
A gyerek dzsekijében csempészték be a Kalasnyikovot, vagy előkészített/tervezett akció volt a titkosszolgálat, terrorelhárítás orra előtt?
Minden muszlim terrorista, vagy csak az őrült fanatikusok?
Kinek áll érdekében, hogy most végigsöpörjön egy menekültellenes hullám, miközben jön a tél, a bizonytalan helyzetben lévő migránsokban is nő a feszültség?

A háborúkat mindig őrült politikusok csinálják, de ártatlan kisemberek szenvedik meg.

"Franciaország tegnap megismerte azt, amiben mi Szíriában öt éve benne élünk, mondta Bassár el-Aszad az Europe1 újságírójának."
Egy egyszerű kérdés talán segít tisztábban látni a dolgokat még az elvakult liberálisoknak is. Megéri Európának 1000 bevándorló profi sebészért cserébe akár 1 ártatlan európai ember halála? Az én véleményem az, hogy nem. Azoknak a véleménye, akik feltehetően sose fognak találkozni ezen népek fanatikus részével, azoknak megéri. Nekik megéri még sok ezer, sok tízezer vagy akár millió európai halála is cserébe a jó kis zsíros nyugdíjért, és hogy öregkorra ne kelljen jelentősen leadni az életszínvonalból. És azért írtam, hogy ők sosem találkoznak majd velük, mivel olyan helyen élik életüket, ahová ezek a fanatikusok szinte kizárt, hogy eljussanak.Marad az utca és a nagyváros proli ártatlan embere célpontnak.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-11-14, 15:38   #22 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
imre001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megéri Európának 1000 bevándorló profi sebészért cserébe akár 1 ártatlan európai ember halála?
Azóta kiderült, hogy valóban az Iszlám Állam szervezte a terrortámadást. Ő a felelős, ezt a problémát kell legsürgősebben megoldani.

Van, aki nem akarja őket megkülönböztetni a menekültektől, van, aki igen.

Ma délelőtt a bevásárlóközpont előtt fidesz aktivisták már gyűjtötték az aláírást a kvótarendszer ellen. A DK ellenkezőleg fog aláírást gyűjteni, európai megoldást sürgetve.

Mindig van választás a politikában, lehet intelligensen is dönteni.
Régi 2015-11-14, 16:50   #23 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Először is ők nem menekültek, amint elhagyják Törökországot... Onnantól gazdasági és egyéb család egyesítési stb. bevándorlók, hódítók. Ezt kellene mindenkinek belátnia. Beköltözik Európába, a 10 gyereke kapásból konkurencia lesz ha felnő a te gyerekednek, unokádnak és az őshonos állampolgárnak. Szerinted hány politikus fog ezekkel közvetlen módon találkozni? Nem az ő szavuk kellene, hogy mérvadó legyen, hanem az utca emberéé, aki napi szinten fog velük kontaktálni, és mint látjuk veszélyben élni. Persze tudom, a nagytőke az első, a kispolgár élete meg az utolsó.
Számomra az az intelligens döntés, ha eleve nem adok lehetőséget arra, hogy ilyen megtörténjen, persze ilyenkor jön a jó kis libsi duma, hogy dehát honpolgár is robbanthat, igen, de ha megnézzük az arányokat csak az elmúlt pár évről, belátható, hogy túlsúlyban vannak.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-11-15, 02:05   #24 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Istenem, hova fajult ez egyszerű kérdésből??
Én csak arra lettem volna kíváncsi, hogy Gyuribácsit kövessem e 0.98 ig, vagy fontoljam meg Ambrika havi bajos háromszögét, és ne késlekedjek tovább a felemelő segítséggel

egyetlen mondatot emelnék ki:
"1. Aki a magyar időket idézi, vagy linkeli az hiteles ember nem lehet."
wazzeg! 2 mondattal fentebb vót a gumicsont, de szopogasd ezt is nyugodtan
Azért kíváncsi lennék szerinted manapság hol lehet kapni teljesen hiteles, objektív valóságot a médiában......talán a "Kutyák és macskák" című lapban, de arra se vennék mérget, ha azt is vmi nagykutya gründolja.
Régi 2015-11-15, 05:43   #25 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én csak arra lettem volna kíváncsi, hogy Gyuribácsit kövessem e
Azért nem lehet mindenre hülye poénnal válaszolni, mert akkor komolytalan lenne a fórum.
Így legalább 600-an elolvasták, amit 2-3 ember le mert írni az aktuálissá vált helyzetről.

De hogy a kedvedre tegyek:

- Gyuri bácsi, mi az a tőzsde?
- Nézd fiam, megpróbálom elmagyarázni. Tegyük fel, hogy veszel egy tyúkot, ami aztán tojást tojik. Aztán a tojásból kikel a csibe, a csibéből tyúk lesz, az megint tojást tojik. Egyre több tyúkod és tojásod van, majd egyszer aztán jön az árvíz és mindent elvisz! És akkor azt mondod: A k*va életbe! Kacsát kellett volna venni!
Na látod ez a tőzsde!
Régi 2015-11-15, 19:52   #26 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
....
Így legalább 600-an elolvasták, amit 2-3 ember le mert írni az aktuálissá vált helyzetről.
Ám legyen, ámen.
Zsoltárosnak pedig külön örülök. Sőt, hogy annyira akivizálta magát amivel majdnem sikerült hozzászólások tekintetében megdupláznia az éves teljesítményét ezért jutalmat érdemel.
Plíz vki nyomjon neki gombócot!

A kérésem is tejesült, megvilágosodtam, megláttam a politikai setupot.
Tudom, viccnek is rossz, de ma este a pillanatnyi árfolyamon mérve 40 pippel megyünk délre......(viszont az utógap stratégiám ilyen helyzetekre statisztikailag szerencsére eléggé teszteletlen)
Régi 2015-11-15, 20:13   #27 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

viszont, hogy legyen még szakmaibb kérdés is:
miért szakad 2x akkorát a JEN-el szemben, mint a dollárral?????
Régi 2015-11-16, 07:14   #28 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
miért szakad 2x akkorát a JEN-el szemben, mint a dollárral?????
Talán mert az egyik tyúk, a másik kacsa? S ugyan jött a madárinfluenza, de az egyik kofa még aludt, a másik meg nem?
Régi 2015-11-16, 08:13   #29 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

[QUOTE=kockasseggu;73533]Ám legyen, ámen.
Zsoltárosnak pedig külön örülök. Sőt, hogy annyira akivizálta magát amivel majdnem sikerült hozzászólások tekintetében megdupláznia az éves teljesítményét ezért jutalmat érdemel.
Plíz vki nyomjon neki gombócot!

Istennek a dicsőség!
Talán egy számlának sem árt ez az aktivitás, s a jutalom nem marad el érte. A gombócra álszentül azt kell mondjam, ezek a jelek számomra túlontúl evilágiak, így eltekintek tőlük és tekintetem a távolba meresztem. Imám nem marad el.

Mivel nemigen szeretem a radikális kereskedést, ezért testvéreim azt kell mondjam, jelen pillanatban elhamarkodott setupot keresni politikai alapon. Majd talán este
Régi 2015-11-16, 08:29   #30 (permalink)
Szenior tag

Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Egy egyszerű kérdés talán segít tisztábban látni a dolgokat még az elvakult liberálisoknak is. Megéri Európának 1000 bevándorló profi sebészért cserébe akár 1 ártatlan európai ember halála? Az én véleményem az, hogy nem. Azoknak a véleménye, akik feltehetően sose fognak találkozni ezen népek fanatikus részével, azoknak megéri. Nekik megéri még sok ezer, sok tízezer vagy akár millió európai halála is cserébe a jó kis zsíros nyugdíjért, és hogy öregkorra ne kelljen jelentősen leadni az életszínvonalból. És azért írtam, hogy ők sosem találkoznak majd velük, mivel olyan helyen élik életüket, ahová ezek a fanatikusok szinte kizárt, hogy eljussanak.Marad az utca és a nagyváros proli ártatlan embere célpontnak.
A kérdés nem ez. Sokkal inkább az, hogy megéri-e Európának, ha ártatlan civilek százezreit küldi vissza a valószínű halálba?
Megéri-e Európának, hogy kollektíven ítél meg (ítél el) népeket, vallásokat?

Hiszem, hogy nem. Nem dughatjuk homokba a fejünket.
Eleve vannak kisebbségeink, eleve itt van Európában több tíz millió afrikai/ázsiai gyökerekkel rendelkező ember. A világban egyre több a vegyes nemzetiségű család. Ez a helyzet adott, ha tetszik, ha nem.
Muzulmánok száma Európában több, mint 40 millió. Egy részük valóban bevándorló, de lehet már generációk óta itt él. Egy részük már vegyes családba született. Egy igen jelentős részük pedig mindig is Európában élt (lásd Balkán).
Velük mit csinálnál? Hazaküldenél mindenkit? Hova? Jelenős részük már itt van otthon.
Mi alapján választanál? Bőrszín? Származás? Vallás?

Már ne is haragudj, de elég rosszul hangzik mindegyik.

Vagy csak most tennéd ki a zárva táblát? Mégis kinek? Mindenkinek, aki nem fehér? Mindenkinek, aki nem keresztény? No és akinek itt él a családja? No és akit egy Európai polgár külföldön megismer és családot alapít vele? No és aki sok pénzt hoz (vesz letelepedési kötvényt)?
Az sem túl humánus, ha hagyunk százezreket meghalni, csak, mert nekünk úgy kényelmeseb, ha nem jön ide!

Szigor kell, rend kell. A bűnt kell üldözni és az azt lehetővé tevő feltételeket nehezíteni (pl. fegyverhez jutás ellehetetlenítése)! Kollektíven népeket, vallásokat, bőrszínt elítélni nemcsak nem szabad, de a globalizált világban nem is lehet!
Régi 2015-11-16, 08:52   #31 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Először is ők nem menekültek, amint elhagyják Törökországot... Onnantól gazdasági és egyéb család egyesítési stb. bevándorlók, hódítók. Ezt kellene mindenkinek belátnia. Beköltözik Európába, a 10 gyereke kapásból konkurencia lesz ha felnő a te gyerekednek, unokádnak és az őshonos állampolgárnak. Szerinted hány politikus fog ezekkel közvetlen módon találkozni? Nem az ő szavuk kellene, hogy mérvadó legyen, hanem az utca emberéé, aki napi szinten fog velük kontaktálni, és mint látjuk veszélyben élni. Persze tudom, a nagytőke az első, a kispolgár élete meg az utolsó.
Számomra az az intelligens döntés, ha eleve nem adok lehetőséget arra, hogy ilyen megtörténjen, persze ilyenkor jön a jó kis libsi duma, hogy dehát honpolgár is robbanthat, igen, de ha megnézzük az arányokat csak az elmúlt pár évről, belátható, hogy túlsúlyban vannak.
Igazad lenne, ha Törökországban a minimális feltételek adottak lennének egy normális élethez. Vagy te elfogadnád, ha holnaptól te és a gyerekeid kapnátok enni, meg egy sátrat, de ezen felül soha többé semmi másra nem számíthatnátok?

Amúgy ha a szomszédodba költözne egy Szír család, akkor mitől félnél? Mitől féltenéd a gyerekedet? Már ne is haragudj, de ha a gyerekednek konkurálnia kell majd velük, akkor vagy te csináltál valamit nagyon rosszul, vagy a Szír család érdemel meg minden elismerést.

Amúgy hogy csinálnád azt, hogy "nem adsz lehetőséget ilyen terrorcselekmény megtörténtére"?
Ok. Húzzuk ki a képletből az európai terroristákat, bűnelkövetőket és foglalkozzunk csak a más vallású, származású, bőrszínű elkövetőkkel!
Eleve itt él Európában több, mint 40 millió muzulmán, akihez még pár tíz millió afrikai, kínai... társul. Közöttük biztos van potenciálisan pár száz terrorista. Hogy tudod kiszűrni őket? Kénytelen leszel a bűnt és a potenciális elkövetőket üldözni, különben 50-60 millió emberrel kellene kezdened valamit. (ilyet pedig kollektíven utoljára a nácik próbáltak)

Vagy a jelenleg nem Európában tartózkodó potenciális terroristákra gondolsz? Néhány száz zakkant Európait sem nagy ügy beszervezniük. Folyamatosan vannak hírek a 18 éves szőke kicscsajokról, akik csatlakoznak az Iszlám Államhoz.

De azt se tudod megoldani, hogy muzulmánok ne jussanak könnyű szerrel Európába. Millió módja van, melyek közül csak egy a menekültek közé vegyülés. Kapásból sok olyan muzulmán ország van, ahonnan legálisan tudnak Európába utazni. Vagy tiltsuk meg még az Arab olajsejkeknek is, hogy Európába lépjenek?
Ott a zöldhatár, ahol pár száz kilométer kerülővel láthatalanul be lehet jutni. Főleg egy pénzzel kitömött kiképzett terroristának.

Persze. Fel lehet tartóztatni a százezreket, akik menekülnek. Úgy nyilván nem fog köztük terrorsita sem jönni. Csak épp a terrorista, akkor bejut máshogy. Nem százezreket akarnak bejuttatni, csak azt a néhány terroristát, amit millió módon meg tudnak oldani.

Magát a bűnt, a potenciális bűnelkövetőket kell üldözni. A fegyverekhez jutást ellehetetleníteni, titkosszolgálatoknak felgöngyölíteni a szálakat, gyanús személyeket megfigyelni...

Teljesen fölösleges emberek millióit kollektíven üldözni!
Régi 2015-11-16, 08:55   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én csak arra lettem volna kíváncsi, hogy Gyuribácsit kövessem e 0.98 ig, vagy fontoljam meg Ambrika havi bajos háromszögét, és ne késlekedjek tovább a felemelő segítséggel

egyetlen mondatot emelnék ki:
"1. Aki a magyar időket idézi, vagy linkeli az hiteles ember nem lehet."
wazzeg! 2 mondattal fentebb vót a gumicsont, de szopogasd ezt is nyugodtan
Azért kíváncsi lennék szerinted manapság hol lehet kapni teljesen hiteles, objektív valóságot a médiában......talán a "Kutyák és macskák" című lapban, de arra se vennék mérget, ha azt is vmi nagykutya gründolja.
No azért ami átlátszó, az átlátszó. Jön a semmiből egy lap, amit a kutya nem olvas, de soha a legkisebb mértékben sem mond ellent a kormány propagandájának, az MTI pedig a hírek 90%-át rögtön tőlük veszi át, őket idézi.
Legalább olyat idézzen az ember, ami megpróbál függetlennek tűnni, ne olyat, ami eleve arra született, hogy valaki szócsöve legyen!
Régi 2015-11-16, 09:44   #33 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Csak a margóra szánva:
https://www.youtube.com/watch?v=_vNl...layer_embedded
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-16, 10:20   #34 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szerintem:

Van egy elméletem, miszerint egy adott területen a béreket elsősorban a környéken élő emberek gazdagsága határozza meg.
Az elvégzendő munkák egy része ugyanis nem globalizálható, és a gazdagabbak megtehetik, hogy nem dolgoznak kevés pénzért, hanem a tőkéjük hozamából élnek meg.
Tehát a Kínában élő szegény ember nem tud bejárni dolgozni a Németországban zajló építkezésre segédmunkásnak, és a németországi építkezési munkát sem lehet kiszervezni Kínába. Minél homogénebb a társadalom gazdagsága, és minél nehezebb a térségek között átjárni, annál erősebb a fenti hatás.

Az európai gazdaság versenyképessége egyre jobban romlik a világ többi részéhez viszonyítva. Ennek egyik fő oka a fene nagy általános jólét, és a fejlett szociális rendszer.
Ugyan minek söpörne utcát a német ember, ha segélyeken/tőkejövedelméből is jól megél? Minek alkalmazna német munkást pénztárosnak a bolttulajdonos, ha a munkáját olcsóbban elvégezheti egy automata pénztáros? Miért a németeknél építené a gyárát a befektető, ha más helyen olcsóbb munkaerőt talál?

A fejlett szociális rendszer lehetővé teszi, hogy a kevésbé tehetséges kisebbség is magas életszínvonalon éljen alja-munka végzése nélkül. Ez a középréteg megerősödéséhez vezet, aminek bár a nemzet számára jelentős előnye van, de a gazdaság számára káros.

A fenti problémára remek megoldás a bevándorlók befogadása. Elég, ha csak minden tizedik bevándorló dolgozik. Ezzel már jelentősen le lehet nyomni a béreket, sőt a németek, akik anno felépítették a sok szempontból fejlett társadalmukat, maguk fogják követelni, hogy szüntessék meg/csökkentsék a szociális juttatásokat, hogy minél kevesebb menjen a bevándorlók közé.
A bevándorlók ráadásul helyi piacot is növelik, hiszen a németek által felhalmozott vagyont szétosztják közöttük, amit ők szépen el is költenek. Az, hogy az új-németek végigerőszakolják, terrorizálják, a régi németeket, felélik a felhalmozott javakat, a gazdaságot nem hátráltatja jelentősen (nem a vállalatok tartják el őket elsősorban).
A régi németek közötti bér, vagyon, és életszínvonal csökkentést akkor is elérhetik, ha az új-németeknek csak elenyésző része vállal munkát, tanul meg németül, vagy civilizált emberként viselkedni.

Ráadásul a képzetlen kulturálatlan tömegek, az őslakosokkal keveredve sokkal színesebb társadalmat hoznak létre, ami megszünteti a társadalmi összefogás veszélyét, így könnyebben kontrollálható a nép.

A globalizáció bizonyos elemei ( keverék (gazdag+szegény) társadalom létrehozása migráns importtal, outsourcing, távmunka, utazás, szállítás fejlődése, stb) tehát az eltérő gazdagságú népcsoportok közötti kiegyenlítődés irányába hatnak. Azaz gazdagabb területen élő népek elszegényednek, ezzel egy időben a tőke hozama megnőhet, mivel a pénzt, technológiát, egyéb értékeket birtokló cégek olcsóbb képzett munkaerőhöz jutnak.

hosszú távú euró árfolyam változásra nem fogadok, mert, a folyamat gazdaságélénkítő hatása viszonylag lassan érvényesül, és az ilyen terrortámadások nem kizárt, hogy a németek még időben felébrednek és elzavarják a bevándorlókat Merkellel együtt, és akkor lőttek a gazdasági előnyöknek.

A Magyar nép egy fokkal nyitottabb szemmel jár mint a Német az évszázadok óta integrálódás alatt álló bevándorlóink hatása miatt.
Bölcs vezérünk ezt észlelte, és mivel a következő választást is meg akarja nyerni, látszólag mindent megtesz a migránsok távoltartása érdekében.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-16, 10:58   #35 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

@Kisbefektető:
Az illegális migrációt nagyon könnyen meg lehet akadályozni, mindössze a politikai vezetők akarata szükséges hozzá.

Például:
- kerítést építünk
- nem adunk nekik segélyt
- Ha nincs turistáskodáshoz megfelelő exisztenciája vagy magyar nyelv tudása, akkor nem engedjük be.
-Aki illegálisan lép át a határt, azt örökre kitiltjuk, kitoloncoljuk, kirakjuk kerítésen kívülre.
- nem fogadunk visszatoloncolt embereket.
A fenti módszereket lehet tetszőlegesen kombinálni, és a SZÜKSÉGES MÉRTÉKIG szigorítani

Ha németek sem szívnák őket oda, akkor jóval könnyebb dolgunk lenne, egyszerűen közös erővel lezárnánk az EU határt átjárhatatlanul.

Európán kívül ezt minden gazdag országban meg tudják oldani, nekünk is sikerülni fog, ha megpróbáljuk.

Feltetted a kérdést, hogy mi kit engednénk be, hogyan válogatnánk.
Az én válaszom az, hogy senkit, aki kint van, és a terhünkre lenne ha beengednénk. Ennek technikai szűrése könnyen megoldható, nem vesztegetem rá a szót. Viszont feltenném én is neked (és a többi jótékony lelkű bevándorláspártinak) ugyanezt a kérdést: Ki az akit beengednétek (Magyarországra, Európába), és ki az akit kizárnátok?
Régi 2015-11-17, 10:33   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Amit írsz az egy nagyon buta, kormányunk által folyamatosan nyomatott hozzáállás.

1.
Emberek százezrei a halál elől menekülnek. Mindegy, hogy itt, Törökország menekülttáboraiban, vagy saját hazájukban rendet vágva, de segíteni kell nekik. Alapvetően 99%-uk nem rosszabb ember, mint egy átlag Magyar, vagy átlag európai. Persze. Más a bőrszínük, vallásuk, kultúrájuk, de ettől még nem rossz emberek csak mások. Ha nyaralni megyünk ezen országokba, akkor legtöbben egzotikusnak és izgalmasnak találjuk őket. Ha ők jönnek, menekülnek ide miért állnánk hozzájuk máshogy?
Azt már fentebb leírtam, hogy a terrorveszélyt nem csökkenti, ha bezárkózunk.
Európa viszont attól Európa, hogy vannak olyan alapvető értékeink, mint például nem hagyunk százezreket meghalni ha tudunk segíteni.

2.
Ha mindenki megépítené a kerítését és mindenki úgy viselkedne, mint mi akkor szerinted mi történne? Emberek százezrei tolonganának a határ túloldalán. Pár nap, vagy hét után ha fáznának, éheznének és kilátástalan lenne a sorsuk tennének ellene valamit. Miután hazamenni nem tudnak, mert senki nem akarja magát és családját megöletni (ezért menekült el), így helyben keresne megoldást. Több százezer ember együtt pedig megállíthatatlan. Ledönt minden kerítést még akkor is ha rendőrök és katonák tízezrei próbálják megakadályozni. Persze halomra ölve őket meg lehetne állítani, de ezt remélem senki nem gondolja komolyan.
Nehogy azt hidd, hogy ez csak azért van, mert ők mások. Elárulom, hogy mi pont így viselkednék. Menekülnénk, ha háború lenne. Ha éheznénk és fáznánk, akkor lázonganánk és végül végső elkeseredésünkben ledöntenénk a kerítéseket is. Csak remélni tudom, hogy nem lesz ilyen helyzet, de ha mégis, akkor lesz szolidáris nyugati/északi ország aki befogadna minket.

Nincs olyan, hogy átjárhatatlan határ! A vasfüggönyön is jutottak át, pedig ott nem tömegével próbálkoztak és tűzparancs is volt.
Egy terrorista pénz és kiképzés birtokában jutna át legkönnyebben. Tömegével meg egyszer csak mindenki, mikor eljutna arra a szintre a dolog.

Sajnos nagyon sokan nem mérik ezt így fel és felülnek a propagandának. Ezt saját népszerűségének növelésére ki is használja a kormány, ezzel tovább hergelve a népet

Mert ha nem oldjuk meg a helyzetet (Szíriában, Törökországban, vagy a menekültek Európán belüli fogadásával), akkor előbb utóbb nagy baj lesz. A baj pedig az lesz, hogy választhatunk több százezer menekült erőszakkal történő feltartóztatása, vagy a minden kontroll nélküli beengedése között.

A megoldás nyilván a helyzet tőlünk minél távolabbi kezelése lenne. Ha pedig már itt vannak, akkor minél szigorúbb és szabályozottabb (regisztráció...) fogadása a menekülteknek. Akár ideiglenes elhelyezéssel is.
Régi 2015-11-17, 11:09   #37 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Amit írsz az egy nagyon buta, kormányunk által folyamatosan nyomatott hozzáállás.

1.
Emberek százezrei a halál elől menekülnek. Mindegy, hogy itt, Törökország menekülttáboraiban, vagy saját hazájukban rendet vágva, de segíteni kell nekik. Alapvetően 99%-uk nem rosszabb ember, mint egy átlag Magyar, vagy átlag európai. Persze. Más a bőrszínük, vallásuk, kultúrájuk, de ettől még nem rossz emberek csak mások. Ha nyaralni megyünk ezen országokba, akkor legtöbben egzotikusnak és izgalmasnak találjuk őket. Ha ők jönnek, menekülnek ide miért állnánk hozzájuk máshogy?
Azt már fentebb leírtam, hogy a terrorveszélyt nem csökkenti, ha bezárkózunk.
Európa viszont attól Európa, hogy vannak olyan alapvető értékeink, mint például nem hagyunk százezreket meghalni ha tudunk segíteni.

2.
Ha mindenki megépítené a kerítését és mindenki úgy viselkedne, mint mi akkor szerinted mi történne? Emberek százezrei tolonganának a határ túloldalán. Pár nap, vagy hét után ha fáznának, éheznének és kilátástalan lenne a sorsuk tennének ellene valamit. Miután hazamenni nem tudnak, mert senki nem akarja magát és családját megöletni (ezért menekült el), így helyben keresne megoldást. Több százezer ember együtt pedig megállíthatatlan. Ledönt minden kerítést még akkor is ha rendőrök és katonák tízezrei próbálják megakadályozni. Persze halomra ölve őket meg lehetne állítani, de ezt remélem senki nem gondolja komolyan.
Nehogy azt hidd, hogy ez csak azért van, mert ők mások. Elárulom, hogy mi pont így viselkednék. Menekülnénk, ha háború lenne. Ha éheznénk és fáznánk, akkor lázonganánk és végül végső elkeseredésünkben ledöntenénk a kerítéseket is. Csak remélni tudom, hogy nem lesz ilyen helyzet, de ha mégis, akkor lesz szolidáris nyugati/északi ország aki befogadna minket.

Nincs olyan, hogy átjárhatatlan határ! A vasfüggönyön is jutottak át, pedig ott nem tömegével próbálkoztak és tűzparancs is volt.
Egy terrorista pénz és kiképzés birtokában jutna át legkönnyebben. Tömegével meg egyszer csak mindenki, mikor eljutna arra a szintre a dolog.

Sajnos nagyon sokan nem mérik ezt így fel és felülnek a propagandának. Ezt saját népszerűségének növelésére ki is használja a kormány, ezzel tovább hergelve a népet

Mert ha nem oldjuk meg a helyzetet (Szíriában, Törökországban, vagy a menekültek Európán belüli fogadásával), akkor előbb utóbb nagy baj lesz. A baj pedig az lesz, hogy választhatunk több százezer menekült erőszakkal történő feltartóztatása, vagy a minden kontroll nélküli beengedése között.

A megoldás nyilván a helyzet tőlünk minél távolabbi kezelése lenne. Ha pedig már itt vannak, akkor minél szigorúbb és szabályozottabb (regisztráció...) fogadása a menekülteknek. Akár ideiglenes elhelyezéssel is.
És mit érsz a regisztrációval, amikor most is másodgenerációs elkövetőkről beszélnek??? A kérdésre persze nem válaszoltál...kit engednél be és kit nem. Mert ez kulcskérdés...ugyanis pld. Bangladesben nincs háború...Ezt ti komolyan gondoljátok, hogy Európának kell a világ összes terhét a hátára vennie? Ok, befogadnád mindet kontroll nélkül, aki háború elől menekül..
és aztán? Mi lesz azután? Amint vége a háború a hazájában, ugye visszaköltöztetnéd? Gondolom nem...na ez a bibi. Én szívesen adok neki enni inni, takarót stb. Abban a tudatban, hogy amint tud visszaköltözik a szeretett hazájába. Hülyébb példát fel se hozhattál volna az egzotikus nyaralással.. Nyilván ők is megmosolyogják a fura sápadt arcunkat, de ha millióan kopogtatnánk náluk nem tudom mi lenne a reakció.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-11-17, 11:49   #38 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A másodgenerációs terroristák ellen mit érsz, ha nem engedsz be senkit a határon? Ők már bent vannak.

Úgy általában nem lehet a menekültkérdést és a terrorizmust összemosni. Eleve itt élő tízmilliók és a millió egyéb bejutási lehetőség miatt sem.

Regisztráció meg azért kell, hogy kontrollálni tudd a folyamatokat. Önmagában gazdasági bevándorlók nem jönnének. Egyrészt mert más lenne a fogadtatásuk, értük senki (én sem) állna ki. Másrészt pedig mert pusztán gazdasági okokból sokkal kevesebben kelnek útra. A teljes Magyar lakosságnak hány százaléka kelt útra a teljesen nyitott határok és a legális munkavállalás tudatában? Egyrészt sok, másrészt viszont arányaiban azért a döntő többség nem. Ha mindez még illegális is, hát kb. nem is létezne.
Viszont menekültek farvizén sokkal többen próbálkoznak. Őket ki kell tudni szűrni, amennyire lehet.
Továbbá kell a regisztráció a menekültek nyomonkövethetőségéhez is. Kb. kell nekik adni valamit, amivel személyazonosságukat tudják igazolni. Hogy ha megállítja a rendőr (pl. terrorizmus elleni harc jegyében), akkor ő fel tudja mutatni, hogy egyszer már egy több napos procedúra keretében őt a lehetőségekhez mérten maximálisan leellenőrizték és a hatóságok tudtával van Európában. Adott esetben ezzel korlátozni is lehet a mozgását is EU-n belül.

Én kit engednék be? Mindenkit, aki a regisztráció során menekültnek minősül!
Természetesen nem állampolgárságot, vagy végleges letelepedési lehetőséget adva nekik. Nem is zárnám be teljesen ezt a kaput, de az alap az lenne, hogy a helyzet rendezése után hazatérnek. Hidd el a többség menne is, ha hazájában rend lenne. Segélyekkel és egyéb juttatásokkal sem tömném őket, csak olyan mértékben, ami a minimális európai normáknak megfelel. Ne fagyjon meg, ne haljon éhen, kapja meg az alapvető orvosi ellátást ha szükséges és a gyerekeik járhassanak iskolába. Az adott országok meg dönthessék el, hogy kinek és milyen feltételekkel hajlandóak munkalehetőséget biztosítani, míg itt vannak. Már ha akarnak/tudnak.
Mindezek mellett nyilvánvalóan komoly erőforrásokat kellene áldozni ezeknek a gócpontoknak a rendbetételére. Iszlám állam és társainak, sőt Aszad eltüntetésére.

A turistás példát azért hoztam fel, mert sokan eleve a bűnözőket és az elviselhetetlen "állatokat" látja a menekülteknek. Aztán lehet 5 éve még egyikükkel jópofizott valami tengerparton.
Régi 2015-11-17, 15:02   #39 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
1.
Emberek százezrei a halál elől menekülnek. Mindegy, hogy itt, Törökország menekülttáboraiban, vagy saját hazájukban rendet vágva, de segíteni kell nekik.
Nem KELL segíteni. Lehet, hogy te segíteni akarsz nekik, de én nem. Számomra a menekültek nem, "mi", hanem "ők" Én csak minekünk akarok segíteni, másoknak nem. Számomra a "mi" kategóriába a következők tartoznak: emberi faj, europoid nagyrassz, magyar népnek, saját családom. Milyen alapon akarod felülbírálni, azt, hogy én kinek akarjak segíteni?

Idézet:
Viszont USA attól USA, Izrael attól Izrael, Ausztrália attól Ausztrália, hogy nem engedik be az ingyenélő tömegeket.
Európa viszont csak addig marad Európa, amíg nem engedünk be akárkit. Ezzel a mindenkit beengedős megoldással szép sorban először USA, majd Dél Afrika, végül Haiti sorsára jutunk. Egyébként itt most nem százezrekről, hanem milliárdokról van szó. Ha európai színvonalon eltartunk mindenkit aki jönni akar, akkor milliárdok akarnak majd jönni.

Idézet:
2.
Ha mindenki megépítené a kerítését és mindenki úgy viselkedne, mint mi akkor szerinted mi történne?
Elenyészően kis számban jönnének bevándorlók.

Idézet:
Emberek százezrei tolonganának a határ túloldalán. Pár nap, vagy hét után ha fáznának, éheznének és kilátástalan lenne a sorsuk tennének ellene valamit. Miután hazamenni nem tudnak, mert senki nem akarja magát és családját megöletni (ezért menekült el), így helyben keresne megoldást. Több százezer ember együtt pedig megállíthatatlan. Ledönt minden kerítést még akkor is ha rendőrök és katonák tízezrei próbálják megakadályozni. Persze halomra ölve őket meg lehetne állítani, de ezt remélem senki nem gondolja komolyan.
Ez nagyon gyengére sikerült előrelátási kísérlet volt, sok helyen hibás a gondolatmeneted.
"éheznének"- tudtommal mindig is etettük azokat, akik a határ túloldalán várnak a menedékkérelmük elbírálására. Egy sem halt éhen.
"hazamenni nem tudnak" már miért ne tudnának? ha hazamennének akár rendet is rakhatnának a saját származási országukban. Nem mi mondtuk nekik, hogy háborúzzanak. (Kétségkívül USA, és cinkosai erősen ludasak a szíriai háborúban, de nehogymár mi igyuk meg a levét ennek)
"Több százezer ember együtt pedig megállíthatatlan" Tömegoszlató fegyverekről hallottál már? Ezek bevetése még a békés tüntetők ellen is elfogadott eljárásrend EUban (2006 budapest), ha politikai vezetők is azt akarják, akkor simán lehet oszlatni a kerítésen áttörni próbálókat.
"halomra ölve őket meg lehetne állítani" és "senki nem akarja magát és családját megöletni", Na most akkor féltik az életüket, vagy sem? Ha féltik az életüket, és tudják, hogy ha áttörnek halomra lesznek lőve, akkor nem fognak áttörni, ezért nem is kell halomra lőni őket.

Idézet:
Nehogy azt hidd, hogy ez csak azért van, mert ők mások. Elárulom, hogy mi pont így viselkednék. Menekülnénk, ha háború lenne. Ha éheznénk és fáznánk, akkor lázonganánk és végül végső elkeseredésünkben ledöntenénk a kerítéseket is.
Csak a magad nevében beszélj! Azok az emberek, akiket én ismerek, menekültként igyekeznének beilleszkedni, nem alakítanának ki no-go zónákat, nem szórnák szét az ajándékba kapott élelmiszereket, nem szarnának az őket szállító buszba, a nem erőszakolnák meg a befogadó nép asszonyait, nem akarnák erőszakkal a saját vallásukra, és kultúrájukra téríteni őket.

Idézet:
Átjárhatatlan határ nyilván nincs, a legjobban őrzött börtönökből is megszöknek az emberek. De tény, hogy SOKKAL nehezebben jut át egy terrorista, ha kvázi senkit nem engedünk be, mintha bárkit beengednénk.

Idézet:
Jó. Ha majd csak ezek lesznek az opciók, akkor én az erőszakkal történő feltartóztatásra szavazok.
Szíriában tényleg rendet kellene rakni, de az elég bajos, amíg az usákok aktívan támogatják a "mérsékelt" terroristákat.
Azt se felejtsd el, hogy a bevándorlók többsége nem Szíriából jött:
http://www.portfolio.hu/short/egy_te...ok.215719.html

Idézet:
A megoldás nyilván a helyzet tőlünk minél távolabbi kezelése lenne.
Egyetértek. Látod, ilyen is van

Idézet:
Mindezek mellett nyilvánvalóan komoly erőforrásokat kellene áldozni ezeknek a gócpontoknak a rendbetételére. Iszlám állam és társainak, sőt Aszad eltüntetésére.
Miért akarod Aszadot eltüntetni? A szíriaiak többsége őt akarja vezetőnek, nem az usákok által pénzelt terroristákat.

Idézet:
de az alap az lenne, hogy a helyzet rendezése után hazatérnek. Hidd el a többség menne is, ha hazájában rend lenne
A beengedett emberek túlnyomó része NEM menekült, hanem gazdasági bevándorló. Egyik sem azért jön, hogy ne lőjjék le őt és a családját, hanem hogy Németországi bérekért dolgozzon (kisebbség), vagy hogy német segélyeken éljen. Eszükbe sem jut majd hazatérni, inkább hozzák majd a családjukat is. (Ha itt háború dúlna, és téged+családodat életveszély fenyegetne, akkor te hátrahagynád őket, és egyedül indulnál menedéket keresni?)
Ha beengedjük őket, akkor idővel ők is állampolgárságot kapnak majd.
Régi 2015-11-17, 15:54   #40 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem KELL segíteni. Lehet, hogy te segíteni akarsz nekik, de én nem. Számomra a menekültek nem, "mi", hanem "ők" Én csak minekünk akarok segíteni, másoknak nem. Számomra a "mi" kategóriába a következők tartoznak: emberi faj, europoid nagyrassz, magyar népnek, saját családom. Milyen alapon akarod felülbírálni, azt, hogy én kinek akarjak segíteni?
A liberalizmus lényege, hogy mindent szabad, ami másoknak nem árt.
A szociáldemokraták egyenrangú emberek szociálisan érzékeny közösségteremtésében gondolkodnak.
A kereszténydemokraták elméletileg az önzetlen szeretetet állítják a közösség elé vezérelvként (hahaha).
A polgári jobboldal már a magántulajdont részesíti előnyben, „mindenki annyit ér, amije van” bármi áron.
A szélsőjobbos nacionalisták felsőbbrendű rasszokról beszélnek és taposnak át másokon.

Adj hatalmat valakinek és megtudod, milyen valójában.
Ki milyen világban szeretne élni? Én nem olyanban, mint ez a mostani.
Régi 2015-11-17, 18:36   #41 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
A liberalizmus lényege, hogy mindent szabad, ami másoknak nem árt.
A szociáldemokraták egyenrangú emberek szociálisan érzékeny közösségteremtésében gondolkodnak.
A kereszténydemokraták elméletileg az önzetlen szeretetet állítják a közösség elé vezérelvként (hahaha).
A polgári jobboldal már a magántulajdont részesíti előnyben, „mindenki annyit ér, amije van” bármi áron.
A szélsőjobbos nacionalisták felsőbbrendű rasszokról beszélnek és taposnak át másokon.

Adj hatalmat valakinek és megtudod, milyen valójában.
Ki milyen világban szeretne élni? Én nem olyanban, mint ez a mostani.
Összekeverted az elméletet a valósággal.

Én egyszerű ember vagyok, nem kenyerem a ferdítés, ködösítés, hazudozás, így megpróbálom kettős mérce mentesen leírni a szóba került elméletek értékeit. Kihagytam az általad gyerekes módon hozzáfűzött minősítő megjegyzéseket.

liberális: mindent szabad, ami másoknak nem árt, ami árt másoknak, azt nem szabad.
szociális: egyenrangú emberek szociálisan érzékeny közösségteremtésében gondolkodnak
demokrata: népuralom párti.
keresztény: önzetlen szeretetet állítják a közösség elé vezérelvként
polgári: a magántulajdont részesíti előnyben
Nacionalista: nemzetet helyezi előtérbe, a nemzettársai boldogulását fontosabbnak tartja, mint mások boldogulását.

A fenti értékek nem vagy csak kis mértékben ütköznek egymással. Én az összes felsorolt fogalomnál leírt jellemzést többé kevésbé pozitív értéknek tartom. A nacionalista, polgári, szociális, értékeket nagyon fontosnak tartom, a keresztény értékeket kiemelkedően megbecsülendőnek tartom, de magam csak részben követem (a túlzott önzetlenségnek káros hatásai vannak).

A demokráciát elméletben támogatom, fontosnak tartom, hogy minél szélesebb réteg kezében legyen a tényleges irányítás. A gyakorlatban sajnos az általános választójog sokkal szűkebb társadalmi réteg kezébe helyezi az irányítást, mint pl egy konszenzusos demokráciában lenne.

A liberális irányelv papíron jól mutat, de valójában félrevezető zsákutca. Igen kevés olyan dolog létezik, ami másoknak nem árt. Az tuti, hogy liberális elvet követve nem parkolhatsz le mert elfoglalod más elől a helyet, nem vehetsz ájfont, mert kizsákmányolják a gyártósoron a bérrabszolgákat, nem írhatsz fórumra, mert azzal esetleg bosszantasz másokat....
Másik probléma, hogy a nem cselekvést egyáltalán nem szabályozza.
Hagyhatod, hogy az egyik járókelő elrabolja a másik pénztárcáját? Ha cselekedsz, és megakadályozod, akkor ártasz a rablónak. Ha a rablónak segítesz, akkor az áldozatnak ártasz. Ha tétlen vagy, akkor nem ártasz másnak.
Ennek az elvnek a gyakorlati alkalmazása mindenképp azt eredményezi, hogy súlyoznunk kell a keletkezett előnyöket, és hátrányokat figyelembe véve azt is, hogy kinél keletkeznek az előnyök, és a hátrányok, és a liberális irányelv pont erre a súlyozási kérdésre nem ad elfogadható választ (minden ember egyforma értékű).

Továbbfejleszthetjük a liberális elvet a hiányságok pótlásával:
azt szabad és kell tenni, ami több hasznot, mint kárt okoz. Az okozott össz kár, és össz haszon mértékét súlyozni kell az érintett személy típusától függően. Tehát fontosság szerint család > nemzet > főrassz > össz. emberiség > többiek, szorgos ember > ingyenélő, áldozat >bűnöző, stb.
Persze ilyen irányú továbbfejlesztés után ez már nem liberális, hanem nacionalista elv.

A gyakorlat meglehetősen nagy mértékben eltér az elmélettől. A nép többsége nem politizál, hanem struccpolitikát folytat, így nem aggatnak magukra a fenti jelzők közül semmit. Ezt csak a vezetőink teszik.
Az elmúlt évtizedekben a vezetőink liberálisnak vallották magukat, de úgy formálták a rendszert, hogy nekik bármit szabad legyen tenniük, másoknak meg azt, ami nekik jó. Szociálisnak vallották magukat, de a szociális érzékenységük csak magukra terjedt ki: amit lehetett elvettek tőlünk, és szétosztották maguk között. Demokratának vallják magukat, de mindent megtettek, hogy ne a nemezt érdeke érvényesüljön, hanem az övék. (off: Szabad országban szabad ember azt mond, és azt tesz amit szabad ).
Kereszténynek mondják magukat, súlyosan káros agymosó szektáknak adnak állami támogatást, és emelnek egyházi rangra.
Polgárinak is mondják magukat, de a magántulajdon csak addig szent, amíg az ő tulajdonukban van.
Nemzetinek mondják magukat (nacionalistának nem, mert azt a szót már feltöltötték negatív csengéssel), de... Nos ez valószínűleg igaz is, csak épp nem a mi nemzetünk érdekeit tartják szem előtt.

A fentiek beigazolódtak már az összes eddigi kormánypártról többé kevésbé. A magát kommunistának, majd utána liberálisnak, és szocialistának hazudó bandáknál teljesen egyértelműen látszik, hogy irányelveik között nem csak a saját jólétük szerepel kiemelt helyen, hanem a mi tönkretételünk is. A látszatra sem adnak, nem tesznek úgy, mintha a mi érdekeinket képviselnék. Tisztességes ember biztosan nincs már közöttük.

A Fidesz és csatlóspártjaik esetében kétségek gyötörnek. sok esetben nem tudom eldönteni, hogy a döntéshozók/tanácsadóik komplett idióták, vagy csak simán nem a mi érdekeinket képviselik. A legvalószínűbbnek a kettő kombinációját tartom. Biztos hogy vannak/voltak rendes, tisztességes emberek közöttük (pl Ángyán), ezek szép lassan ellehetetlenítik/kizárják soraik közül.

A Jobbik gyakran jókat mond és tesz, néha hülyeségeket csinál, de eddig nem tettek olyasmit, amivel arra adnának okot, hogy nem nacionalista értékrendet követnek. Itt is vannak persze hulladék emberek, de ezek úgy tűnik, szép folyamatosan kikopnak.

A kérdésedre válaszolva, én egy jobb világban szeretnék élni. Fidesz, MSZP, és nyesedékpártjaik már megmutatták mit akarnak, és bár az ostoba, és vak emberek tömegének ez bejön, nekem nem.
Régi 2015-11-17, 21:12   #42 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
...
Valamiben egyetértünk, segíteni kell a rászorúlónak, aki megérdemli. Ezért talán kezdhetnénk idehaza, és ha már senki nem éhezik, fázik, nélkülöz, akkor lehet kifele tekinteni. Addig vérlázító, hogy magyarok éheznek, miközbe ezek verik az asztalt elit kajáért, kókuszmatracért. Nagyon jól tudja mindenki, hogy többségük nem a takaró és az étel miatt jön, hanem a német élet miatt, a plazmatévé miatt, a merci miatt. Ahogy elterjedt a közösségi háló a világban, és már gyakorlatilag egy szegénynek is van egy okostelefonja, vagy hozzáfér at internethez, csak idő kérdése volt, hogy a már itt lévő betelepültek hazaposztolják a led tévés szelfiket, a pipás cipőket. Így nem volt nehéz vérszemet kapni. Egy másik megjegyzés még, hogy a nacionalistákat elítélik, nos, én meg támogatom a nemzeti tudatot, a nemzet szeretetét. Ne legyünk képmutatóak, a migránsok amint Eu-ba érkeznek rögtön a saját etnikumukat keresik fel, ami teljesen természetes a részükről. Mi is ezt tennénk. Akkor ezt minek nevezzük, ha nem nemzettudatnak. nacionalizmusnak? Nekik lehet erős nemzettudattal rendelkezni, a fehér európai népeknek bűn? Azzal se értek egyet, hogy európai katonáknak kelljen kimenni rendet tenni, amikor itt lebzsel több százezer tabletező életerős migráns.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-11-17, 21:24   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

"Az embereket mindig könnyű a vezérek uralma alá hajtani. Csak annyit kell tenned, hogy elhiteted velük, hogy támadás alatt állnak, el kell ítélned a pacifistákat, amiért hiányzik belőlük a hazafiság és mert veszélyeztetik az országot. Ez minden országban éppúgy működik." - Hermann Göring
Régi 2015-11-18, 03:59   #44 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... az általad gyerekes módon hozzáfűzött minősítő megjegyzéseket.
Nem hiszem, hogy gyerekes volt. Inkább kritikus (a legtöbb elvnek ugyan van valami létjogosultsága, de a döntéshozók gyarlósága sokszor katasztrófához vezetett már a történelemben.)

A többivel nem akarok vitatkozni, mert a politika olyan, mint a vallás.
Általában nem tények (alapelvek, programok, szakmai háttérmunka), hanem érzelmek (óriásplakátok, ígértek, szlogenek, személyes szimpátia, manipuláció) alapján működik.
Ami leginkább hiányzik, az sokszor a józan ész és empátia (én mit várnék, ha hasonló helyzetbe kerülnék, mint más).
De ez már inkább pszichológia. Tömegpszichológia, amivel lehet élni és visszaélni (ezért kell az embereket lebutítani és megosztani).

Hogy az eredeti témánál maradjunk, a tőzsdét is ez mozgatja. Soros, aki filozófusként kezdte, sokat tudna erről beszélni.
Régi 2015-11-18, 15:59   #45 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Összes hozzászólás: 1.199
David Chateau a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Na, izgi téma

Csak oda jussunk el egyszer az életben, hogy lehessen kire szavaznom végre

És jó lenne, ha a rendszerváltás után rezsimváltás is lenne

És akkor talán lehetne pénzügyi alapokat is tanítani az iskolában, és magasabb lenne az oktatás színvonala úgy általában mindenhol. A korrupcióért meg nyilvános megkövezés járna. Szegény Kossuth, előre megmondta, mi lesz. Igaza lett mindenben.

Tőzsdés párt is alakulhatna! Trédeljünk össze magunknak annyit, hogy berobbanhassunk a politikába
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-18, 16:24   #46 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tőzsdés párt is alakulhatna! Trédeljünk össze magunknak annyit, hogy berobbanhassunk a politikába
Nem rossz ötlet.
A választások körül mindig sok kis bizniszpárt alakul a kampányfinanszírozás millióiért. Mivel itt a fórumon az ország különböző pontjairól vagyunk, nem lenne gond egy országos lista felállítása sem.

De akkora az összhang, hogy félek a fundamentumok lerakása (programalkotás) során technikailag egymás torkának esnénk, és dőlne a money menedzsment…
Régi 2015-11-18, 16:44   #47 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Összes hozzászólás: 1.199
David Chateau a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én benne vagyok!

Nagy jóság lenne, én innen a fórumról tudnék egy kormányt összeállítani, ki miben jó.

kockásseggű: kormányzati szóvívő, személyes tanácsadó
moneymentor: jegybankelnök
sindler: rejtett ügyek ombudsmanja
Forexklub: társadalmi egyeztetésért felelős államtitkár
Tback: igazságügyi miniszter
moncsicsi78: rendőrfőkapitány
Németh Zoltán Ironfx: megbízott, és lefizetett párttag, aki viszi a balhékat
Zalán: ilyen Vitézy Dávid-féle, miniszter kegyelt rokona különböző cégekről cégekre váltva ezeket vezetve
harzol: háttérbeli pártfunkcionárius, aki tolja az infrastruktúrát a propagandagépezetbe
Shortosgyula: rászorulók vezető képviselője
Adamv: szakszervezeti elnök
USSB-FX: amerikai nagykövet
Chucky: hallgatói önkormányzat elnöke
smk: informatikai miniszter
StLui: háttérmunkás
XM képviselő: időjárás-bemondó

Jöhet a többi ötlet!
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-18, 16:59   #48 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 796
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Én benne vagyok!

Nagy jóság lenne, én innen a fórumról tudnék egy kormányt összeállítani, ki miben jó.

kockásseggű: kormányzati szóvívő, személyes tanácsadó
sindler: rejtett ügyek ombudsmanja
Forexklub: társadalmi egyeztetésért felelős államtitkár
Tback: igazságügyi miniszter
moncsicsi78: rendőrfőkapitány
Németh Zoltán Ironfx: megbízott, és lefizetett párttag, aki viszi a balhékat
Zalán: ilyen Vitézy Dávid-féle, miniszter kegyelt rokona különböző cégekről cégekre váltva ezeket vezetve
harzol: háttérbeli pártfunkcionárius, aki tolja az infrastruktúrát a propagandagépezetbe
Shortosgyula: rászorulók vezető képviselője
Adamv: szakszervezeti elnök
USSB-FX: amerikai nagykövet
Chucky: hallgatói önkormányzat elnöke
smk: informatikai miniszter
StLui: háttérmunkás
XM képviselő: időjárás-bemondó

Jöhet a többi ötlet!
Hát te mekkora lökött vagy!
De érdekes....

Nem lehetnék inkább lelkigondozó?
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-18, 18:30   #49 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Na tessék, már megy is a pozíciók osztogatása.
Előbb a célok, aztán azok lebontása feladatokra, majd megfelelő embert a megfelelő feladathoz, nem?
Tudom, hogy ez már annyira antiunortodox, hogy már induláskor kizárnak a pártból és a fórumról…

(Egyébként ha köztársasági elnök, miniszterelnök vagy emberi erőforrás miniszter nem lehetek, nagy duzzogva elfogadom a jegybanki elnöki szerepet és a vele járó 5+ milliós havi díjat. Már gyakorolom is a „szeme se áll jól” nézést.
De van néhány feltételem:
- beköltözök egy a jegybank által vásárolt palotába
- a kecskeméti unortodox közgáz egyetemből antiunortodox fund-tech forex egyetem lesz, ahol hétvégenként forex tanfolyamokat tartok 150 ezerért (a hét többi napján mehet a Adam Smith, Samuelson, Keynes-féle rizsa.)
- Minden forex bróker a nemzeti forex IB-vel (azaz velem) köt szerződést
- minden állampolgárnak kötelező fizetése 10%-t havonta elforexezni, különösen jegybanki kamatdöntés előtt
- nem számít bennfentes kereskedésnek, ha a bejelentések előtt pár perccel pozícióba lépek a jegybank minden pénzével és zsebre vágom a profitot.

És ez nem vicc. )
Régi 2015-11-18, 20:39   #50 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:

Hirtelen csak a Soros jutott eszembe példának.
A másik irány könnyebbnek tűnik. Sokkal több "névtelen sztártréder" lehet a világon, aki politikából avanzsált tréderré másodállásban okosban.

Anno vagy 5 éve amikor nekikezdtem az egyik indíttatásom tényleg az volt,
hogy miután összetrédeltem az államadósságot, egy nesztek masnival átkötött zsákban hozzájuk vágjam egy tvshowban........ Pitiáner gondolat volt.....
ma már csak akkor adnám oda nekik, ha mindegyik egytől egyig feláll és leül 5 évet ..........monitortbámulni

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 22:26 , a GMT +1 időzóna szerint.