Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Csevegés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-01-06, 14:27   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
NagyV65 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Cserépkályha

sziasztok!
Nemrég váltottunk fűtési módszert. Most cserépkályhánk van. Tudnátok tanácsokat adni nekem, hogy cserépkályhámat hogyan tudom gazdaságosan működtetni? Nem szeretném, ha a tél végére a gatyám is rámenne a fűtésre. Köszönöm.
NagyV65 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-06, 14:32   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Válassz másik brókert.

De szerintem nem a kályhával van baj, hanem a fejeddel

Bocs, de ez egy tőzsdés fórum. Itt aligha lesz szakértő a gondodra.

Ha meg troll vagy, elkap harzol
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-01-06, 14:51   #3 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
NagyV65 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sziasztok!
Nemrég váltottunk fűtési módszert. Most cserépkályhánk van. Tudnátok tanácsokat adni nekem, hogy cserépkályhámat hogyan tudom gazdaságosan működtetni? Nem szeretném, ha a tél végére a gatyám is rámenne a fűtésre. Köszönöm.

Utazz el melegebb éghajlatra.
Lopj szenet, fát a szomszédtól.
Fűts kevesebbet, tornázz többet.
Vegyél meleg alsót.
Csinálj újságpapír brikettet. (Na ez nem vicc: http://www.grunpower.hu/egyeb/lista#hide99 )
Esetleg napelem?
Házi atomreaktor?
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-06, 14:52   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szigorú money management, szűk stoploss, trend ellen sose, hagyd a nyerőket futni.
Ezek a stabil fűtés alapszabályai.
Ha mégis elfogyna a fa tél végére akkor én a brókerre gyanakodnék.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-06, 15:02   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Tőzsde és Cserépkályha fórum

Amíg nincs rendesen kitesztelve az új fűtési módszer, addig ne válts élesben cserépkályhára mert könnyen megégeted magad. Aztán érdemes kicsiben cserépkályházni nehogy a gatyád is rámenjen. Egyebet nem tudok mondani.
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-06, 15:07   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Na, de hogy segítsek is, szerintem keresd őket:

http://www.tigazdso.hu/vallalkozokna...CS_REG_DSO.pdf
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-06, 15:16   #7 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Demózd le pár évig
  Válaszol idézettel
Régi 2016-01-06, 15:26   #8 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ja, a legeslegeslegjobb, ha most gyorsan benevezel a háziversenyre, megnyered a fődíj pálinkát.

Kinnt van -15 fok, a pálinka 50 fokos, a kettő együtt kánikula.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-06, 15:28   #9 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Irass rá egy robotot, ami majd adagolja a tüzelőt!
Régi 2016-01-06, 15:49   #10 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
NagyV65 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sziasztok!
ha befürödnél vele:
cseréptörést vállalok!
Régi 2016-01-13, 13:00   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 125
Dzsabba a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem építsd át központi fűtéssé, én így csináltam magamnak. Építtess bele egy olyan szerpentint ami körbe fogja a tűzteret legalább 3mm de inkább 4mm lemezből legyen csinálva és ugyan ilyen vastag anyagú csőből álljon. Ahol elmegy a füst és a láng ott érdemes megvastagítani az anyagot mert ott könnyeben elég (8 év után kilyukadhat) Ami meleget nem húz el a szerpentin azt a csempe fel fogja venni így abban a helyiségbe nincs szükség radiátorra. 3 radiátor megyen róla de még mindig elbírna legalább egyet. Az idén csináltam rá egy központi fűtésű vízmelegítő 50l bojler tartályt, 57°C radiátor meleg víznél már-már keverni kell a meleg vizet hideggel tusoláskor, 3m rézcsövet hajtottam bele de a 4m jobb lett volna. Jah! 2 szoba, 1 konyha, fürdőszoba. 7m3 fával kiteleltem. A kályhacső szerepét egy alumínium gőzelszívó cső is elbírja. 55°C víznél a kezed elbírja a kimenő füst melegét csövön.

Előnyök: Sokkal gazdaságosabb mint a kazán mert sokkal kevesebb meleg megy el a füsttel a kéménycsövön, emiatt sokkal gazdaságosabb.
Egy helyiségbe fűtesz és fűtöd az egész házat (jobb mintha minden, vagy minden második helyiségbe volna csempe kályha építve, már csak hely takarékossági okokból is, kevesebb tüzelő kevesebb piszkolás kevesebb foglalkozás a tűzzel).
Állandó meleg víz ha van fűtőrendszeres bojlered. Nincs elektromos áram használat.

Hátrányok: Ha leesik a vízhőmérséklet elkezd hűlni a ház.
Mivel alacsonyabb a füst hőmérséklete és nehezebben szárad ki a kondenzvíz könnyebben kormozódik a csempe ezért érdemes több takarító kupakot rá tenni hogy mindenhol elérhető legyen a füstjárata.
Évente 2x kormozni kell, bár ez függ a füst járatok vastagságától

Ha csak trollozás miatt nyitottad a topikot, akkor a többiek már lecsaptak a magas labdára
Dzsabba nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-13, 13:02   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ha befürödnél vele:
cseréptörést vállalok!
Elég lesz a cserépléc is mint Mucsinak
https://www.youtube.com/watch?v=jC_boSzk8Lg
Régi 2016-01-13, 13:46   #13 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Ez szép volt Dzsabba! A topiknyitó kapott egy komplett, kitesztelt, profitos stratégiát cserépkályhára egy tőzsde fórumon
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-01-13, 14:04   #14 (permalink)
Szenior tag

Wink

Segítséget kért. Most miért tagadjam meg tőle? Hátha hasznára válik valaki másnak is Harzol úgy is törölni fogja a topikot ha úgy látja jónak. Nem vagyok Én irigy vagy rosszindulatú
Régi 2016-01-21, 11:22   #15 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
zsozsi40 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia! Sajnos többnyire rajtad múlik, hogy mennyire tudod visszafogni magad fűtés terén. Neten sok cikket találsz, amelyek próbálnak terelni, hogy mire figyeld, mit csinálj másképp vagy mit kerülj el. Ez a cikk is péládul egy ilyen. Remélem segítettem. http://www.szerelvenybolt.hu/hogyan-...serepkalyhaval
zsozsi40 nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 03:20 , a GMT +1 időzóna szerint.