Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Csevegés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-02-25, 09:18   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 262
Hírnév szint: 7
recefyce a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Túlélőcsomag

Milyen tervetek van egy esetleges krach, vagy háború esetére?
Avagy: Amikor a pénz hozzáférhetősége és egy jó terv szó szerint életet menthet...
recefyce nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-07, 13:52   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 104
Hírnév szint: 1
vortex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Avagy: Amikor a pénz hozzáférhetősége és egy jó terv szó szerint életet menthet...
1: Krach? Ak ezen gondolkozik az elegge nem erti hogy soha amig nemzeti bankok leteznek nem lesz megint egy krach.

2: Haboru? Hol itt?

Elj inkabb aztan ha megis valami tortenik akkor majd biztos kitalalsz valamit.
vortex nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-03-10, 08:32   #3 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ne vedd sértésnek, de attól tartok, hogy egy kicsit naiv vagy.
De őszintén szurkolok, hogy neked legyen igazad!
Régi 2017-03-10, 08:56   #4 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 347
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia!

Sajnos igazad van, kellene erre is egy forgatókönyv, csak szerintem többségünk fél belegondolni abba, hogy ez is benne van a pakliban. Csak néhány példa a közelmúltból, amikor egyik pillanatra a másikra nem lehetett hozzáférni a virtuális értékeinkhez:

- 2001: Usa tőzsde 10 napra bezár 09/11 miatt
- 2010: Nagy magyar nyugdíjpénztár einstand
- 2013: 100e euro felett betét haircut
- 2015 görög válság: hetekre bezárt az összes bank
- 2015: Magyarország: Questor, Buda Cash, Hungaria,
- 2015: Iron Fx

és ezek mindegyike csak lokális, minden előre látható ok nélkül bekövetkező black swan volt. Mi lenne itt, ha mondjuk holnap puccsszerűen bejelentenék, hogy pl. Németország kilép az EU zónából és az EUR megszűnik a jelenlegi formában?
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-11, 12:28   #5 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Bár krach-ot és háborút említettem, de ezek nyilván a spektrum legsötétebb színei...
Sajnos egyetlen komolyabb hír is elég ahhoz, hogy brutál réssel nyisson ellenünk a piac és hiába diverzifikáltunk, ha az általános hangulat miatt az egész piac beszakad.
Persze ilyenkor lehet azt mondani, hogy úgyis bezárja majd a piac a rést, amely csak a túlreagálás eredménye, de ezt kivárni.... És addig miből él az ipse?!
Azt hiszem az lehet a megoldás, hogy ha az ember több -lehetőleg egymással nem szoros együttműködésben álló- országban is hizlalna a számlát. Ezen kívül kell kp. tartalék és némi fizikai arany .
Talán a Schindler listája című filmben mutatták, hogy anno a zsidók a dugi aranyat előszedték a hajópadló alól és a házat hátrahagyva menekültek.
De nem kell messzire menni ilyen példákért.
Azt hiszem még mindig megtalálható a neten az a ( valódi !! )felvétel, amin az látható, hogy egy ember az ukrán háború alatt a halott vagy éppen haldokló emberek ujjáról szedi le a gyűrűket. És nem azért mert gonosz, hanem mert ez az egyetlen esélye. Eddig kis ploriként nem lett vagyona, most meg menekülnie kell, de akárhova menne nem fogadnák el a kis pénzét, mert kb semmit sem ér a balhés helyzet miatt.
Régi 2017-09-09, 21:06   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 365
Hírnév szint: 2
akárki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.akárki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hurrikánt eladta valaki?
Nem lesz ebből semmi!
Talán!....
Csatolt kicsinyítések
tulelocsomag-my-photohurrican.jpg  
akárki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-10, 05:13   #7 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 381
equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A DAX, SP500, DJI chartokbol itelve szerintem kozeledunk egy kovetkezo krach-hoz, 2018-19 korul, bar ne lenne igazam, mert pont abban a periodusban fejezodik be egyik ingatlanbefektetesem amely nagy ervagas lenne. Ateltem mar egyszer ugyanezt 2008-10-ben es nem szeretnek "deja vu"-t.

A terv pedig az, hogy beshortolom a DAX-ot meg az SP500-at... mas terv nem szukseges szerintem, mert kicsi a valoszinusege egy haborunak es a krach 1-3 ev utan lecsillapodik es akkor majd jol jon a profit a short pozikbol...
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-11, 15:39   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.877
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A DAX, SP500, DJI chartokbol itelve szerintem kozeledunk egy kovetkezo krach-hoz, 2018-19 korul, bar ne lenne igazam, mert pont abban a periodusban fejezodik be egyik ingatlanbefektetesem amely nagy ervagas lenne. Ateltem mar egyszer ugyanezt 2008-10-ben es nem szeretnek "deja vu"-t.

A terv pedig az, hogy beshortolom a DAX-ot meg az SP500-at... mas terv nem szukseges szerintem, mert kicsi a valoszinusege egy haborunak es a krach 1-3 ev utan lecsillapodik es akkor majd jol jon a profit a short pozikbol...
Nyugi, 2008 nem a grafikonrajzolgatás következménye volt.
(A "deja vu" olyan érzés amikor vmi "mintha megtörtént volna" de az eredetét nem tudjuk. Tehát nincs lehetőség összehasonlításra.)

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-11, 17:16   #9 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nyugi, 2008 nem a grafikonrajzolgatás következménye volt.
(A "deja vu" olyan érzés amikor vmi "mintha megtörtént volna" de az eredetét nem tudjuk. Tehát nincs lehetőség összehasonlításra.)

Nem, a grafikonrajzolgatas volt a 2008 kovetkezmenye...

Amugy a grafikonbol elore meg lehetett josolni minden nagyobb krach-ot... mert mi a crash tulajdonkeppen? Egy tulvett piac teljesen normalis "osszeomlasa" ugymond, egy buborek kipukkadasa, a lufi eldurranasa... hullamelmelet szerint pedig egy magasabb idosiku struktura befejezodese es egy uj, ellentetes iranyu struktura kezdete, mely mindig egy impulzussal, tehat agressziv modon kezdodik. S ha ezt tudod es elore tudod latni, meg lehet, hogy be is tudod shortolni...
Régi 2017-09-11, 22:05   #10 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem, a grafikonrajzolgatas volt a 2008 kovetkezmenye...

Amugy a grafikonbol elore meg lehetett josolni minden nagyobb krach-ot... mert mi a crash tulajdonkeppen? Egy tulvett piac teljesen normalis "osszeomlasa" ugymond, egy buborek kipukkadasa, a lufi eldurranasa... hullamelmelet szerint pedig egy magasabb idosiku struktura befejezodese es egy uj, ellentetes iranyu struktura kezdete, mely mindig egy impulzussal, tehat agressziv modon kezdodik. S ha ezt tudod es elore tudod latni, meg lehet, hogy be is tudod shortolni...
2008 a jelzáloghitelezésről és a "mérgezett papírokról szólt". Nem a tőzsdéről. Nem mindegy.

Régi 2017-09-12, 05:41   #11 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
2008 a jelzáloghitelezésről és a "mérgezett papírokról szólt". Nem a tőzsdéről. Nem mindegy.

Az, hogy pontosan mirol szolt azt te nem tudhatod, nyugi, ahogy te szoktad mondani... ...amit a TV-ben latsz es a nagykozonseg tudtara is kerul abbol mennyi szerinted a realis? A baj az, hogy pl. a bloomberg irodakban is teljesen "normalis" emberek dolgoznak, eszed megall amikor latod, hogy egy "hir" hogyan szuletik... voltam, lattam.

DE: alapul veve, hogy megprobalsz ellentmondani nekem, nem gondolod helyesnek azt, hogy "jelzáloghitelezésről és a "mérgezett papírok" = "egy tulvett piac teljesen normalis "osszeomlasa" ugymond, egy buborek kipukkadasa, a lufi eldurranasa"? Miert nem?

Nem a tőzsdéről. - ezt allitani oriasi ignorancia reszedrol...

Nem mindegy. - ha ugy gondolod, hogy nem mindegy, akkor magyarazd meg, hogy mi a kulonbseg, kereskedoi szemszogbol... es utana majd, hogy ne most leplezzem le a poent, megmutatom en neked, hogy, kereskedoi szemszogbol mi a szitu...
Régi 2017-09-12, 15:43   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Természetesen óriási lufi volt de nem tőzsdelufi.
Mondok egy igazi tőzsdelufit: 2000-ben a dotcom. Például. A tőzsde hatalmasat dőlt DE nem okozott gazdasági válságot sehol.
Szal nem mindegy😊

Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 23:45 , a GMT +1 időzóna szerint.